Drie recepties in Huis ten Bosch Hee, da's een goed Idee, m&et u vaker doen:! lil Voedselpositie India zorgwekkend Hevige strijd in liet noorden tussen VS- mariniers en Vietcoug MET EEN ENKEL WOORD PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 1 MAART 1965 De Koningin en Prins Remhard hebben gisteren in Huis ten Bosch Nederlandse autoriteiten ontvangen op een voor Pinses Beatrix en Claus von Amsberg gegeven receptie ter ge legenheid van het aanstaand huwe lijk. Dat was op de eerste van de drie recepties, die gisteren in Huis ten Bosch werden gegeven. Op de twee andere kregen het Corps Diplomati que en de hofhouding de gelegenheid bruid en bruidegom gelukwensen aan te bieden. Onder de genodigden voor de eer ste receptie waren de voorzitters van de Eerste en de Tweede Kamer van de Sta ten-Generaal, het kabinet, de ministers van Staat, de staatssecre tarissen, de commissarissen van de Koningin in de provincies, de fractie voorzitters in de Kamers en een de putatie uit de Raad van State. Ver der was onder andere het college van burgemeester en wethouders van Den Haag uitgenodigd. Gasten De Sjah van Perzië komt niet naar het huwelijk in Amsterdam. De koninklijke gasten zijn: Koning BoudewiJn en Koningin Fabiola van België, Koning Constantijn en Ko ningin Annemarie van Griekenland, Prins Jean en Prinses Charlotte van Luxemburg, de Hertogin van Kent, Prins Har aid van Noorwegen, Prin ses Benedikte van Denemarken, Prins Charles van Luxemburg, Prins Albert en Prinses Paola van België, Prinses Irene van Griekenland en de Spaanse troonpretendent Juan Carlos met zijn vrouw Sophie. De tiende maart zal in Amsterdam officieel beginnen met 21 saluutscho ten. die worden afgevuurd op de kruiser „De Ruyter", deel uitmakend van een smaldeel dat feestelijk ge- pavoiseerd het gebeuren luister bij zet. De Amsterdamse carillons zullen worden bespeeld van het vertrek uit het paleis tot de aankomst in het stadhuis, vervolgens tijdens de rit van stadhuis naar kerk en van kerk we derom naar paleis. In het stadhuis wordt het bruids paar op weg naar de trouwzaal voor afgegaan door 4 trouwbodes van de gemeente. Het burgerlijk huwelijk wordt bijgewoond door 100 Amster dammers met bijzondere verdiensten. Familieberichten (ontleend aan andere bladen) Geboren: Van Rossum-Lange, zn.. Den Haag; Van Alphen-Aalders, dr., •VIaardingen; Bulning-Mijs, zn Leus den. Overleden: J. F. Stapel, mn„ 82 jr. Den Haag; A. J. Ter Linders, mn., 75 jaar, Den Haag. J. Hoogwater-Van den Tol, vr.. 63 j. Voorburg; M. J. Ro- zier, mn, 66 jr., Den Haag; A. D. Huysman, mn, 77 jr., Haarlem. J. v. Oort, mn., 74 Jr., Rotterdam; R. J. v. Melle, mn, 42 jr. Hamersveld; C. J. Rijnveld, mn.; Leiderdorp; A. J. Ter Linden, mn, 75 jr. Den Haag. Soekarno: Terug op linkse weg De Indonesische president Soekar no heeft er gisteren voor gewaar schuwd, dat wie zich tegen hem ver zet verpletterd zal worden, aldus Radio-Djakarta. De radiouitzending, die in Singapore beluisterd werd. zei dat Soekarno verklaard heeft dat de Indonesische revolutie „spoedig zal j terugkeren naar haar oorspronkelijke linkse koers". Gisterochtend verklaarde Soekarno voor een bijeenkomst van studenten in het Boengkamo-stadion. dat de te pogingen om de revolutie rechts af te buigen zullen i lukken. De minister-president en mevrouw Cals gaan Huis ten Bosch binnen. Politiek kan waarheid niet verbloemen 59 Echtpaar ziet man gaan inbreken (Van Venlose correspondent) In een voorlopige reactie op het in terview van onze reisredacteur mr. Leffelaar, met mevr. Gandhi, heeft de direoteur van de NOVIB, de heer G. J. van VUjmen, de volgende kant tekening gegeven: „Het zou best waar kunnen zijn, dat het voedseltekort in India in de poli tieke sfeer is getrokken. Dat geldt voor minister Soebramaniam, maar ook voor mevr. Gandhi. Beiden zijn immers politieke tegenstanders. Dit neemt niet weg, dat vanuit India al geruime tijd zorgwekkende geluiden klinken over het nijpende voedselte kort. De hulp van buitenaf, veelal als reactie op verzoeken uit India zelf ook van de Indiase regering neemt op het ogenblik sterk toe. AI kan Ik mU levendig voorstellen, dat men in India niet met „bedelarij" geconfronteerd wil worden al moet men de acties in het buitenland, die allemaal via de Indiase regering wor den geleid, zó niet zien toch blijft er het algemeen erkende feit dat de grote droogte een afschuwelijke drei ging vormt voor de voedselsituatie, die overigens toch al niet opwekkend was. Ik herinner aan de oproepen tot steun van Oe Thant, van de FAO (de voedsel- en landbouworganisatie van NKV bepleit Overheidsbijdrage in rentelast voor een eigen huis Het Nederlands Katholiek Vak verbond heeft in zijn officiële or gaan „Ruim Zicht" gepleit voor een overheidsbijdrage in de steeds hoger wordende rentelast, die moet worden opgebracht door degenen, die in het kader van de regeling eigen woning- bezit een huis willen laten bouwen. Het NKV constateert, dat al het enthousiasme van minister Bogaers ten spijt er wol eens moeilijkheden zouden kunnen optreden by de uit voering van zijn ambitieus woning- bouwprogramma. Geld is thans schaars en de rente hoog, aldus het NKV. Bij de bouwers, die de wo- ningwetbouw nogal eens combineren met de particuliere bouw begint de belangstelling wat te tanen nu de particuliere markt, althans wat de dure hulzen betreft, verzadigd raakt. Er staan al heel wat dure hulzen leeg. zo constateert het NKV Zij, die een eigen huls willen laten bouwen in het kader van de regeling eigen woningbezit, zo zegt het verbond, zijn ook wat aarzelend geworden omdat de hoge hypotheekrente hen af schrikt. Dat zou jammer zijn, aldus het NKV omdat Juist hier een kans ligt voor bezitsvorming. de VN), van de Paus en de Wereld raad van Kerken. Ik herinner er aan, dat de Ver. Staten inmiddels hun voedsel toevoer hebben vergroot, en aan UNICEF-experts, die op een toe nemende noodsituatie wijzen. Ook de rapporten, die bij ons ministerie van Buitenlandse Zaken binnenkomen van onze diplomatieke vertegenwoor digers, wijzen in dezelfde richting. Kortom: in India is het voedselte kort onderwerp van politieke discus sie, maar moeten wij dan zeggen: „We zullen eerst maar even wachten tot de honger er dan inderdaad is?" Ons standpunt is: Wi, willea voor komen, dat de mensen begraven wor den. En niet wachten tot één van bei de partijen kan verklaren: zie je wel wy hebben gelijk gehad. Dankzij de oplettendheid van een echtpaar, dat voor het slaapkamer- naar buiten zat te kijken, heeft de Venlose recherche een beruchte Duitse inbreker kunnen arresteren. Het is een 25-jarige man uit Breyel. Het echtpaar zag de man uit zijn auto wat breekijzers pakken en ver dwijnen. Men belde toen ijlings de politie, die daarna een post uitzette bij de auto van de Duitser. Toen deze na zijn dagelijkse arbeid1 terug keerde, werd hij in de kraag gegre pen. Hij ging er eerst nog wel van door, doch kon spoedig met buit en inbrekerstuig worden gearresteerd. Tijdens zijn verhoor bekende de man op tal van plaatsen ln Venlo en om geving te hebben ingebroken en in Duitsland minstens 4 auto's te heb ben gestolen. Hij is bij de officier van Justitie in Roermond voorgeleid. Amerikaanse mariniers en Zuid- vietnamese troepen waren gister avond in gevechten gewikkeld met sterke guerrilla-eenheden van de Vietcong op drie plaatsen bij de noordelijke kust van Zuid-Vietnam. Ronde van Sardinië De in België wonende Italiaan Carmine Preziosi heeft de tweede etappe van de Ronde van Sardinië, die ging over een afstand van 133 km van Olbia naar Sassari, gewonnen, op ae tweede en derde plaats gevolgd door zijn landgenoten Adriano Du rante en Nino Zandego, van wie laatstgenoemde de leiding in het al gemeen klassement behield. De uit slag luidt 1. Preziosi (It.) 3 uur 58 min 20 sec (met bon. 3.57.50); 2. Durante (It.) z.t. (met bon. 358.-); 3. Zandegu (It.) z.t. (met bon. 3.58.054. Dadals (It.) z.t.; 5. Marcoli (It.) z.t.; 6. Gras- si (It.) z.t.; 7. Cribiori (It.) z.t.; 8. Ferretti (It.) z.t.; 9. Vicenti (It.) z.t. 10 ex aequo: een groep van een der tigtal renners met o.a. De Rosso Mas- signan, Taccone, Adorni, Anquetil, Stablinski en Maurer, allen ln dezelf de tijd als de winnaar, 50. Arle de Hartog (Ned.) op 1 min 10 sec. Het algemeen klassement luidt na de tweede etappe: 1. Nino Zandegu (It.) 8.33.40 2. Adorni (It.) op 5 sec. 3. Cribiosri (It.) op 20 sec.; 4. Vicen- tini (It.) op 35 sec.; 5. Battistini (It.) z.t.; 6. Passuello (It.) z.t.; 7. Paul Zollinger (Zwits.) z.t.; 8. Balamion (It.) z.t.; 9. De Rosso (It.) z.t.; 10. Maurer (Zwits.) z.t.; 13. Anquetil (Fr.) z.t.; 40. Den Hartog (Ned.) op 2 min. 42 sec. Eervol ontslag prof. mr. Glastra van Loon Bfj K.B. is aan prof. mr. J. F. Glas tra van Loon, aan wiens benoeming tot rector van het Institute of Social Studies te Den Haag wij reeds uitvoe rig aandacht schonken, met ingang van 16 april op zijn verzoek eervol ontslag verleend als gewoon hoogle raar aan de Leidse Universiteit. De mariniers meldden, dat na 6 uur strijd veertig man van de Vietcong waren gesneuveld. Uit Zuidvietnamese bron verluidt, dat sinds vorige week maandag bij offensieven van Zuidvietnamese troe pen in de noordelijke provincies Qoeang Tri en Thoe Thien 600 man van de Vietcong zijn gesneuveld. Gisteren is ook in het zuiden van Vietnam een grote slag geleverd waarbij een buitenpost van de rege ringstroepen door de Vietcong met mortieren werd bestookt. De 400 man sterke regeringsmacht zou zware ver liezen geleden hebben, evenals de Vietcong, die zich ten slotte terugtrok onder een spervuur van een Ameri kaans oorlogsschip. De Vietcong maakte gisteren be kend, dat zij het Zuidvietnamese legerhoofdkwartier op 17 februari in de lucht heeft laten vliegen waarbij 30 Amerikanen en 100 anderen ge dood of gewond werden. Communistisch-China heeft giste ren verklaard, dat het Vietnamese volk er nooit mee zal instemmen dat de „Vietcong deelneemt aan een marionettenregieme, dat door Ame rika in Zuid-Vietnam bevorderd wordt". Het officiële persbureau „Nieuw China", beluisterd in Tokio, zei dit als commentaar op wat het de „proefballon" noemde van Wash ington over „deelneming van de Vietcong aan vredesbesprekingen in een uiteindelijke coalitieregering". Het zinspeelde hiermee op een ver klaring van de Amerikaanse senator, Robert F. Kennedy van 15 februari, dat het geven van een rol aan de Vietoong in een coalitie „het middel punt is van een oplossing door onder handelingen". De leider van de Democratische fractie in de Amerikaanse senaat, senator Mansfield, heeft kritiek ge leverd op de uitlating van vice-pre sident Humphrey zondag voor de Amerikaanse televisie. Humphrey had de Vietcong een bende moorde- rs genoemd. Senator Mansfield gisteren op een persconferentie dat deze typering nu niet bepaald de kansen op onderhandelingen zou vergroten. De senator zei de opvat ting van president Johnson te steu nen, dat de samenstelling van een coalitieregering in Zuid-Vietnam aan de conferentietafel tot stand moet komen. BINNENLAND Uitbreker nog zoek Van de vyf op 3 februari uit het huis van be waring in Haarlem ontsnapte gevan genen is er een nog steeds spoorloos. Ondanks onverminderd speurwerk is de recherche er nog niet in geslaagd de 37-jarige man, die voor zijn arres tatie geen vaste woon- of verblijf plaats had, aan te houden. Arbeidsongeval Bij een arbeids- ongeluk op het terrein van de Dow Chemical in Temeuzen is gisteren de 35-jarige F. van Hooydonck uit Hoboken/Antwerpen, zo ernstig ge wond, dat hij gisteravond in het zie kenhuis in Terneuzen is overleden. Zijn 56-jarige vader ligt ernstig ge wond in hetzelfde ziekenhuis. Zij werden bij werkzaamheden aan de uitbreiding van het bedrijf geraakt door een kraan met een last van ca 3500 kg, die voorover schoot. Steenfabriek sluit Tijdens een firmantenvergadering is besloten de steenfabriek van de firma Everts en Co steenfabrikanten ln Veendam te sluiten. Dit besluit is genomen na overleg met het gewestelijk arbeids bureau en de werknemersorganisa ties. Bij de sluiting zijn 27 werkne mers betrokken. Het bedrijf moest de laatste jaren met verlies werken, doordat de post lonen van jaar tot jaar belangrijk steeg. Marine kiest Westland Wasp Zoals bekend zullen op de zes, voor de Koninklijke Marine in aanbouw zijnde fregatten van de „Van Speyk- klasse", torpedodragende helikopters worden geplaatst. De keuze van deze helikopters ls gevallen op de West- land Wasp. Door boom gedood Bij het rooien van bomen is gistermiddag in Tete- ringen een 45-Jarige straatmaker A. J Feskens uit Etten onder een val lende boom geraakt. Met ernstige verwondingen is hy overgebracht naar het St. Ignatiusziekenhuis in Breda, waar hij korte tijd later is overleden. BUITENLAND Gibraltar ter sprake De Britse regering zal in april onderhande lingen met de Spaanse regering be ginnen over Gibraltar, zo heeft de Britse minister van Buitenlandse Staking in Bombay In Bom bay zijn gisteravond bij relletjes tus sen stakende textielarbeiders en werkwilligen twee politiemannen ge wond en 17 personen gearresteerd. De staking, die reeds twee dagen duurt, is uitgeroepen door de vak bonden ter ondersteuning van sa lariseisen. Van de 200.000 arbeiders bij een zestigtal fabrieken in het ge bied staakt ongeveer negentig pro cent. De bonden hebben gecSreigd de staking tot andere takken van in dustrie uit te breiden. Voorzitter Veiligheidsraad Ge durende de maand maart zal de Jor daanse vertegenwoordiger El-Farra optreden als voorzitter van de Vei ligheidsraad. Hü volgt de Japanner Matsoei op, de voorzitter van februari. Sneller Frankrijk zal de ont wikkeling van zijn kernwapens be spoedigen. zo meldt het Amerikaanse weekblad Newsweek. Een proef met een detonator voor een H-bom, die voor 1967 op het programma stond, zal nu dit jaar genomen worden op een Frans atol ten zuidoosten van Tahiti. Ook zal Frankrijk vanai zijn onderzeeboot Gymnote een raket af vuren en zal het het werk aan een grondsatelliet die een afstand van 2400 km kan afleggen voltooien. Weer hondsdolheid De honds dolheid, waarvan al werd aangeno men dat zij definitief bezworen was, heeft vrijwel overal ter wereld de kop weer opgestoken, aldus een rap port van de Wereldgezondsheidsor- ganisatie van de VN, volgens het welk deze ziekte een door een virus veroorzaakte encephalitis in 1962 in totaal 97 landen 1453 doden heeft gemaakt. Bezorgdheid De wederopleving van het rechtse extremisme baart de regering in Bonn zorgen, aldus is uit welingelichte bron vernomen. Deze bezorgdheid zou voortvloeien uit een rapport van het Westdultse ministe rie van Binnenlandse Zaken, dat dinsdag wordt gepubliceerd. In dit document zou gewezen worden op een zekere hergroepering van rechts- extremistische bewegingen, die een jaar of wat geleden nog niet verbon den waren. Om aan deze situatie het hoofd te bieden zou het ministerie intensivering van de politieke scho ling overwegen. Arrestaties in Kasjmier De In diase politie heeft in Kasjmier een twintigtal oppositieleiders gearres teerd. Tot hen behoren Mohammed Jassen, voorzitter van het (pro-Pa kistaanse) „Kwami "-actiecomité, sjeik Mohammed Hoessain en de waarnemend voorzitter van het „ple- tiscietfront". Dit optreden trekt te meer de aandacht, daar vandaag in Rawalpindi de eerste Pakistaans- Indiase ministersconferentie is be gonnen als uitvloeisel van de over eenkomst van Tasjkent. Overstromingsramp In het noordoosten van Argentinië doen zich, zoals bekend, grote overstro mingen voor. In de provincie Chaco staat aan de rechteroever van de Parana een gebied van 150 by 100 km onder water. Verder noordelijk, in de provincie Formosa, is de rivier Paraguay over 200 km lengte buiten haar oevers getreden. In de getroffen streken wonen ruim 600.000 personen. De gouverneur van Chaco schat dat veertig procent van de katoenoogst verloren is gegaan, evenals tachtig procent van zonnepitoliecultuur. Vijftien procent van de veestapel zou zijn omgekomen. In de provincie Formosa zou de oogst voor tachtig procent zijn verwoest. Er is meer dan 1000 km wegen vernield. Inca-cultuur In de vallei van Azapa in de Chileense provincie Ari- ca heeft men archeologische vonds ten gedaan, die er op zouden wijzen dat er verscheidene duizenden jaren geleden in Zuid-Amerika culturen voorkwamen die op hetzelfde plan of op een hoger niveau stonden dan de beschaving van 't oude Egypte. O.m zijn mummies van kinderen gevon den en een zeer kostbare amulet van de Inca's, dat gelijkt op de amulet ten die de Egyptische farao's droe gen. Diamant uit Indonesië De heer J. Asscher, directeur van Asschers diamantmaatschappij in Amsterdam, die gisteren uit Indonesië is terugge keerd, deelt mee, dat er een begin gemaakt is met de proef exploitatie van de diamantvindplaatsen in Zuid- Kalimantan (Zuid-Bomeo). De eers te zending ruwe diamant ter grootte van enkele duizenden karaten wordt eerdaags in Nederland verwacht. By een juiste exploitatie kunnen in de toekomst belangryke hoeveelheden diamant uit Indonesië tegemoet wor den gezien, zo meent de heer Asscher. Oorlogsvloot Na geallieerde oefeningen in het oosteiyk deel van de Atlantische Oceaan is een grote oorlogsvloot gisteravond de haven van Lissabon binnengevaren. De vloot, die 33 schepen van vier landen (Groot-Brittannië, Frankryk, Ne derland en de Verenigoe Staten) omvat, heeft 6.156 officieren en man schappen aan boord. Prinses Margaret op reis Prin ses Margaret en haar echtgenoot Lord Snowdon zijn gisteren voor het bevorderen van de handelsbetrekkin gen met een straalvliegtuig naar Hongkong vertrokken. Aan de reis is veel publiciteit gegeven ondanks het protest van een parlementslid dat d*e reis van het prinselijk paar door de Ver. Staten vorige herfst een „on zinnige verspilling" was. Gevlucht Negen Oostduitsers, on der wie vier scholieren in de leeftyd van 13 tot 17 jaar, zyn gisteren naar West-Duitsland gevlucht. Een van hen, een 22-jarige jongeman, zwom in Berlyn een grenskanaal over on der een hagel van kogels uit Oost- duitse geweren. Hij werd naar een ziekenhuis gebracht met verwon dingen die hU opliep by het passe ren van de prikkeldraadversperrin gen in het kanaal. Grafschennis Op de joodse be graafplaats van Munchen Gladbach zyn vier omvergeworpen gafste- nen ontdekt. Met bakstenen, uit de kerkhofmuur gebroken, waren be schadigingen aangebracht. D« poli tie zegt niet te geloven dat hier spra ke was van een antisemitische han deling. zy vermoedt dat er kwajon gens aan het werk zyn geweest. Ver leden week zyn op een joods kerk hof in Munchen veertig zerken om- Fruit sinaasappel bijv.) met slagroom. Lekker en gezellig DINSDAG Aula Du Rleuschool: Volle Evange lle-zending. Spr. dhr. J. Zyistra. Doelenkazerne: Cabaretavond. 8 uu: Gebouw WSL show door Vionet, N.V. van Dongen en H. van Bellen. 8.30 uur nm. Hoge woerd 175: Dienst vergadering van Jehovah's getuigen. 7.25 nam. Hooigracht 84: Stichting Hum. Be- Jaardenoord „Rijnland". Spr. de heer I. J. van Eerde. 8 uur nm. LakenhalOpening tentoonstelling Oskar Kokoschka. 8 uur n.m. Schouwburg: Abonnemenstvoorstel- ling. Nieuw R'dams Toneel „Een Jaar Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 7-8 uur n.m. WOENSDAG Rijksmuseum voor Volkenkunde Film: Land van de lange dag (Eski- Kinderen onder sociale raadsvrouw, 4- Universiteit: Centre culturel fran cals. Lezing mevr. Valentine Fougére „Het Franse leven ln caricatuur". 8 VV. de Zwijgerlaan 105: Bahaï-ge- spreksavond. 8 uur nam. a g (Kon. Schouwburg) :d. Danstheater. 8.15 uur griet, 2.30 DONDERDAG Hogewoerd 175Dienstvergaderlng van Jehovah's getuigen. 7.25 nam. Lakenhal: Concert Lelds Toonkunst orkest o.l.v. Henk Brier. 8 uur nam. Schouwburg: Jeugdvoorstell. „Ro mulus de Grote" door Nieuwe Ko medie. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (kleine zaal)Voor lichtingsmiddag Ned. Ver. van Huls vrouwen over aardappelen. 2.30 uur StadsgehoorzaalModeshow Mar griet, 2.30 nam. VRIJDAG Janvossensteeg 57: Café Chantant, gastoptreden van duo Donald en Peter. Vanaf 8.30 uur nm. Schouwburg: VVSL-toneel. Opvoe ring van „Pacs goed op Amalie". 2 uur Zuiderkerk: Concert Lelds Toon- Iskar Arlbo mm.v. Janvossensteeg 57: Café Chantant, gastoptreden Goemans. Vanaf Schouwburg: Toneelver. TJ.G. speelt „Angst om de liefde". 8 uur nm. ZONDAG Dr. Van Voorthuyzenschool (aula) Pinkstergemeente. 3 uur nm. Hogewoerd 175Wachttorenstudie van Jehovah's getuigen. 4 en 6.30 uur nm. Openbare lezing: 2.30 en 5.15 uur Janvossensteeg 57: Café Chantant, gastoptreden Henri Goemans. Vanaf Blanke mijnwerkers in Zambia in staking Meer dan 250 blanke mynwerkers hebben gisteren de noodwetten van de Zambiaanse president Kenneth Kaoenda getrotseerd en zyn in de kopermynen in staking gegaan. De vrees neemt toe dat de staking zich zal uitbreiden tot de zevenduizend leden van de blanke vakbond, die absoluut nodig zyn om de industrie op gang te houden. Troepen van het Zambiaanse leger en eenheden van de politie houden zich al 48 uur lang gereed. De regering heeft hen tot nu toe nog geen opdracht gegeven om in te grijpen. Het arbeidsgeschil in de mynen is ontstaan door nieuwe contract voorwaarden, die de arbeiders door de Roan Selection Trust en de Anglo- Amerikaanse maatschappy zyn aangeboden. De vakbond heeft ook een geschil met de regering over het bedrag aan geld, dat haar leden mo gen meenemen, als zy het land ver laten. De regering en de maatschappy en zyn van plan in de komende drie jaar vele blanken in de mynen door Afrikanen te vervangen. Zambia is op een na de grootste i koperproducent en de grootste expor teur van dit metaal ter wereld. Oude Rijn 5: Gemeente spronkeiyk christendom. Spr. evang. N. v. d. Brugge. 7.30 uur n.m. troonsbond. 7 i Stadsgehoorzaal: Spaanse dansgroep „Flesta Gitana. 8.15 uur nm. Steenschuur 6Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 'AG Stadhuis: Gemeenteraad. 2 uur nm. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Schilderijententoonstelling Wedgwood-prijs 1966 (tot 2 maart). De Lakenhal: Dag 10-4 uur: zond. De Ruif (Janvossensteeg 59)Ten toonstelling poppen en wandkleden May Hobyn-Roth (tot 12 maart). Legermuseum (Pesthuislaan): Met uitzondering van zaterdag van 10- 4 u (zondag 1-5 uur). Rijksmuseum voor Volkenkunde! (Steenstraat Dag. 10-17 Oudheden: Dage* der natuurwetenschappen: Dag. 10-4 Dag. 2 en 8 uur; zondag 5 Studio: „Huwelijk ln Italiaanse styi", 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. „Luxor: op eer gen". 18 Jr. Dag. J ~md. 2.30, 4.45, 7 ig: „Dodend rendez-i Camera: „Gods Geuzen", 2.30, 7 i 9.15 9.15 Lldo: „Opcress. streng geheim", 8 jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur: zond. 9.15 Bond - 14 Jr. Dag. 2.30. 7 spoedeisende gevallen i De zaterdag- zondag- en nachtdienst van apotheek R. van Breest Smallen- burg te Leiderdorp wordt waargeno men door de Zuider Apotheek. BH geen gehoor van uw halsarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. HAAGSE AGENDA Kon. Schouwburg: 20.15 uur Toneel groep Centrum „De thuiskomst." WOENSDAG Kon. Schouwburg: 20.15 uur Neder lands Danstheater. Kurzaal10.15 uur Het Residentie- Orkest. DAGELIJKS Diligentia: *>0.15 uur Cabaret Fons Jansen. H.O.K.IJ.: 20.00 uur Wiener Eisrevue. Theater in de Steeg: 20.15 uur: Ca baretprogramma: „Lach 's in de WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur). Twente Eindhoven -Limburg Kopenhagen geh bew 12 6 0.2 geh bew 13 icwolkt 17 6 onbewolkt 15 6

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 4