elefoon voor de dode WOENSDAG 23 FEBRUARI 1966 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA T [dagelijks (Oopvright Victor Goltancn Ltd 1961 X T T flT X (Advertentie) Uitgevloerd 7 Bent u gauw vermoeid, ook na de geringste Inspanningen? Neem dan ^9 Sanatogen sui- a wüSÜÖ versterkend middel voor jong en oud. Eerste meikersen Zeesleepvaart „Maar jij houdt hem in een kooi!" riep Panda, die op dit ogen blik binnen kwam draven. „Je staat te jokken! Beul!" Maar maar mijn Secretaris hakkelde Joris, uit het veld geslagen„ik dacht u trouw aan het bureau gekluisterd „Ik hoop dat ik nog op tijd ben om een einde te maken aan je bedriegerij," zei Panda, „maar eerst moet de Grubbel uit die af schuwelijke kooi!" „Niet doen! Niet doen! Hij en jij horen niet op een beschavingsvergaderingriep Joris ontzet: maar het was al te laat. „Gragra!" juichte de Grubbel. „Nou de grootgrap en brulgrol!" We vragen ons af waar deze nu weer uit zullen bestaan. „Hm, de gebruikelijke indeling: aan weerskanten een rij zullen eii achterin een altaar. Die deuren daar links en rechts leiden na tuurlijk naar de zijvleugels". Hij loopt door naar het altaar. „Knaap van een altaar, een mooi antiek stuk, zo te zien. Maar het gaat natuurlijk om die viezigheid op de vloer. Tjonge wat een bloed heeft hier gelegen! Maar dat is te begrijpen, per slot van rekening zijn hier niet minder dan twee koppen afgehakt. Jammer dat onze goede voorman hier met zijn platvoeten heeft rondgedanst. Uit die massa voetafdrukken is niets meer af te leiden omtrent de moordenaar. Nou gaan we dan maar naar het moordwapen zoe ken". „Wéér mislukt," zei de ene cactus tegen de andere. „En toch moeten we dat goud in handen krijgen." De andere cactus wendde zich stekelig af. „Dat zal nu niet zo gemakkelijk meer zijn. Ze zijn nu vast wel heel erg op hun hoede." Dat klopte met ivat Bram even later tot de baron zei: „Laten we voorzichtig zijn. Het goud moet dag en nacht be waakt worden. Gorgel en Galgenaas mogen het niet in handen krijgenal ben ik er zeker van, dat zij voor de volgende poging een heel wat slimmer plan zullen bedenken!" Nederlandse schepen jZe moesten nu vlak by de rivier |*yn; hy meende de geur van teer en cokes al te ruiken, de verrader- jlpe kou van het zwarte water al |te voelen. Eén ogenblik dacht hy dat [pieter verdwenen was. Snel liep hy struikelde byna over een stoep- irand, stapte weer verder en zag de reling van de kade voor zich. Er liep een trapje omhoog naar een [peren hekje in de reling dat een jklein eindje open stond. Hy ging in die opening staan en tuurde voor slch uit. naar beneden in het water. £r was een stevige houten loop plank en Mehdel hoorde de onge- ;>=g51pe echo, toen Dieter verborgen door de mist, zyD tocht naar de waterkant a^vervolgde. Mendel wachtte, sloop |=#toen voorzichtig de loopplank af. j^plBet was een plank met zware hou- |9ten leuningen aan weerszyden. Men- ^del veronderstelde dat hy er al tydje lag Het laatste deel van de loopplank was verbonden met een lang vlot, gemaakt van planken en [olievaten. Drie verwaarloosde woon boten doemden in de mist op, zacht wiegend aan hun meertouwen. Ge luidloos kroop Mendel het vlot op bekeek een voor een de woonboten. Twee lagen er vlak by elkaar, bonden door een zware plank. De ™Jderde lag een paar meter verder ge- Doek meerd er brandde licht in de voorste netbiajuit. Mendel keerde naar de kade p* "terug en sloot het yzeren hekje voo lichtig achter zich. Langzaam liep hy de weg af, f steeds niet helemaal zeker v£ hy was. Na ongeveer vyf mi- 1 boog het troittoir opeens r s en begon langzaam te sty- Hy vermoedde dat hy op een was. Hy knipte zyn aansterker en de lange vlam wierp lichtschynsel op de stenen muur van hem. Hy bewoog de a ntü%teker heen en weer en stuitte ten- op een vochtig, vuil metalen bordje, waarop de woorden „Batter- ,e:- sea Bridge" stonden. Hy liep weer UB terug naar het yzeren hekje en ■bleef een ogenblik staan om zich afl'fced mogeUjk te oriënteren. Ergens boven hem en naar rechts iitonden de vier zware schoorstenen "yan de elektrische centrale van Ful- in de mist verborgen. Links i oBtm lag Cheyne Walk met zyn ry mooie kleine boten tot aan Bat ter - ,nciea Bridge. De plaats waar hij nu stond vormde de afscheiding tus- sen chic en achterbuurt, waar Chey- ne Walk op Lots Road uitkomt, van de meest ongure straten Londen. De zuidkant van deze weg bestaat uit grote loodsen, werven i fabrieken, en de noordzyde wordt gevormd door een onafgebroken ry smerige huisjes, typisch voor de zy- straten van Fulham. In de schaduw van de vier schoor- l, misschien twintig meter van Cheyne Walk steiger, had Dieter schuilplaats gevonden. Ja, tendel kende de plek goed. Het 1 :hts een paar honderd meter v stroomopwaarts van de plaats de stoffeiyke resten van Adam :arr aan de greep van de Theems itrukt waren. 'HO'S IN DE MIST SjT Het was al lang na middernacht (toen Smileys telefoon ging. Hy stond pp uit de leunstoel voor de gashaard en klom moeizaam naar zyn slaap- jkamei met zyn rechterhand stevig H de trapleuning vasthoudend. Dat •^'was natuuriyk Peter, of de politie, vin hy zou een verklaring moeten «leggen. Of misschien de pers. De Sfiflhoord had nog juist op tyd plaats gevonden voor de ochtendbladen en gelukkig te laat voor de laatste In het proces in Cairo tegen acht personen, die lid zouden zyn van de verboden „Mohammedaanse Broeder schap" en beschuldigd waren van een komplot tegen de regering van de Verenigde Arabische Republiek en tegen het leven van president Nasser, heeft de aanklager tegen alle acht levenslang geëist. Vier van de acht worden by verstek berecht. Het hoog gerechtshof voor de staatsveiligheid beraadt zich over het vonnis, dat door de president bekrachtigd moet worden. Dit proces was er een van een se rie: vorige week is een tenlasteleg ging uitgegaan tegen zesenveertig an dere leden van de Broederschap die tussen 1959 en 1965 tegen het regime samengezworen zouden hebben. Ver der heeft het hof het proces hervat tegen elf personen die communist zouden zyn en een „Egyptische volks republiek" zouden hebben willen op richten. DE WONDERLIJKE AVONTUREN VAN BRAMMETJE FOK 452. Terwijl Tutu mensen en dieren over het ravijn bracht, over legde Bram wat hem in de nieuwe situatie te doen stond. ,flet kan natuurlijk toeval zijn, dat wij over die brug trokken, die voor een ander doorgezaagd was", piekerde hij. „Maar het is veel waarschijnlijker, dat de valstrik voor ons ioas bestemd. Daar moeten dan vijanden achter zitten. En die vijanden moeten Gorgel en Galgenaas zijn. Als Bram wat nauwketiriger naar een paar cactussen, een eind verderop, had gekeken zou hij begrepen hébben, dat hij de juiste conclusie had getrokken. nieuwsberichten 's avonds. Hoe zou den de koppen zyn? „Maniak moordt in schouwburg"? „Wurg- moord op onbekende vrouw"? Hy haatte de pers, zoals hy advertenties en televisie haatte: hy haatte alle massamedia, de meedogenloze op dringerigheid van de twintigste eeuw. Alles wat hy bewonderde of waar van hy hield was het produkt van puur individualisme. Daarom haatte hy Dieter nu, haatte hy wat deze nu sterker dan ooit nastreefde: de ongelofelijke brutaliteit het individu op te offeren ten gunste van de massa. Wanneer hadden stelsels die voor de massa pleitten, ooit voor deel of wysheid gebracht Voor Die ter betekende een mensenleven niets: hij droomde alleen van horden ge- zichtloze mensen verbonden door hun laagste gemene deler: hy wil de de wereld gestalte geven alsof deze een boom was, afsnoeien wat niet Jn het normale patroon paste. Hiertoe vormde hy wezenloze, ziel loze automaten zoals Mundt. Mundt was gezichtloos zoals Dieters horde, een geoefende moordenaar gefokt uit het beste moordenaarsras. Hy nam de hoorn op en zei zyn nummer Het was Mendel. „Waar ben je?" „Vlak bij Chelsea Embankment. In een café dat de „Balloon" heet op Lots Raod. De waard is een ken nis van me. Ik heb hem uit zyn bed gebeld Luister, Elsa's vriend is in een woonboot by de meelfa briek van Chelsea, Een fantastische vent in de mist. Moet zyn weg met radar gevonden hebben". „Wie?" „Haar vriend, haar begeleider in de schouwburg. Word eens wakker meneer Smiley; wat is er met je?" „Ben je Dieter gevolgd?" „Natuuriyk. Dat had je meneer Ouillam toch gezegd, is het niet? Hy zou bij die vrouw blyven en ik de man volgen Tussen twee haak jes, hoe is het meneer Guillam ver gaan? Waar is Elsa heengegaan?" „Ze is nergers heengegaan. Ze was dood toen Dieter vertrok. Mendel, ten .ie daar nog? Luister, in 's he melsnaam, hoe kan ik je vinden? Waar is het precies, zal de politie het vinden?" „Dat vinden ze wel. Zeg ze maar dat hij in een omgebouwd landings vaartuig zit dat ..Sunset Haven" heet. De boot ligt aan de oostzy- de van Sennen Wharf, tussen de meelfabrieken en de centrale van Fulham. Ze vinden het wel maar de mist is dik hoor, erg dik." (Wordt vervolgd» voor de Prinses (Van onze Arnhemse correspondent). Prinses Beatrix en Claus von Amsberg verheugen zich reeds bij voorbaat op de eerste meikersen, die hun door de Tielse Oranje vereniging zullen worden aange boden. Dit staat te lezen in een brief die het bestuur van de Oranjevereniging heeft ontvan gen, in antwoord op het verzoek van deze vereniging aan de Prin ses en de heer Von Amsberg, voortaan in de gelegenheid te worden gesteld „gedurende hun beider leven elk voorjaar een mandje van de mooiste eerste Betuwse meikersen te mogen aan bieden." De Betuwse meikersen zijn een jaarlijkse schenking van een Tiels bedrijf, dat anoniem wenst te blijven. Het aanbod wordt, blij kens de antwoordbrief, bijzonder op prijs gesteld. Het manifes teert de verbondenheid van Tiel en de Betuwe met het Oranjehuis, aldus deze brief. Het bestuur van de Tielse Oran jevereniging verzoekt alle Betuw- naren de echt-ouderwetse kersen mandjes voor dit doel te willen inleveren. Boekje ordedienst in Westerkerk Naar aanleiding van vele aanvra gen deelt de Ryksvoorlichtingsdienst mee, dat een eenvoudige gedrukte uitgave van de orde van dienst van de huweUjksinzegening in de Wester kerk op 10 maart begin maart in de boekhandel verkrygbaar zal zyn. Levenslang geëist tegen Egyptische samenzweerders PANDA EN DE GRUBBEL 6087. Nadat Joris Goedbloed door de giechelende Grubbel op de neus geslagen was, heerste er wel even ontzetting in de boezem van Comité „De Open Beurs", en hiervan maakte de geschoolde redenaar natuurlijk onmiddellijk gebruik. „Zo ziet ge, geachte medeweldadigen," riep hij uit: „mijn neus is het levende toonbeeld van het lage beschavingspeil der Grub- bels. Och, hoe diep beklagenswaardig zijn deze ongemanierde we zens; hoezeer behoeven zij ons beschaafd begrip, onze hulp, onze liefde RECHTER TIE EN HET SPOOK VAN DE TEMPEL 34. Tsjiao Tai gaat de pikdonkere hal van de verlaten tempel binnen en laat het licht van zijn lantaarntje op de kale stenen muren en op de gebarsten stenen zuilen vallen. De plavuizen van de vloer zijn met stof en vuil bedekt, hier en daar hangen flarden spinrag. Het is doodstil. ,Dehalve een paar van die griezelige vleer muizen is hier geen levend wezen te bekennen", bromt Tsjiao Tai. „Fijne bedoening! Als ik een spook was, dan zou ik me bepaald hier vestigen. Permanent!" Hij praat hardop, eigenlijk om zich zelf gerust te stellen, want hij heeft gehoord dat het in de tempel spookt, en op spookverschijnselen heeft hij het niet begrepen.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 17