J. de Graaf verlaat A. Schweitzerschool coopvaett Gabriel nam van sociëteit afscheid Minerva Afscheidsreceptie kapitein Delwell iC. Uw collega 's noemen u objectief. Bij een geschil vraagt men uw mening. U steekt daar rustig een pijp bij op. Zijn we er dus ver naast als we denken dat u Coopvaetf rookt? iét HOE MEER ZIELEN In Leidse Koksschool CEATERDAG 12 FEBRUARI 1966 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 3\v* Afscheid van bekwaam schoolhoofd Litteris Sacrum: jaar Op 20 februari 1856 werd in onze stad. in de .Waalsche school' een vereniging opgericht, die tot hoofddoel zou hebben ..de bevorde ring der uiterlijke welsprekendheid onder ondermeesters". Deze vereniging kreeg de naam Litteris Sacrum". Nu 110 jaar later zal deze vereniging, intussen vereerd met de toevoeging Koninklijkeop bescheiden wijze, in besloten kring, aandacht be steden aan dit jubileum. Haar donateurs zullen op 19. 23 en 26 februari het prachtige toneelspel ..Reizigers zonder bagage" van Jean Anouilh in de Leidse Schouwburg kunnen zien. waarin zowel de „oude garde als de jeugd van ..Litteris" hun krachten zullen tonen. Hoewel, worstelend met „nationale evenementen als voetbalwedstrijden en Toon Hermans, lukt het deze ver eniging telkenjare drie maal drie avonden in een seizoen te geven in de Schouwburg aan de Oude Vest. Helaas is er naast dit optimistische geluid ook een sombere noot te ho ren, en wel in de vorm van een De heer C, J. de Graaf heeft gisteravond afscheid genomen *8n de dr. Albert Schweitzerschool voor handel en praktijk in aeneiden. De heer De Graaf is per 14 februari benoemd tot leraar '"edagogiek aan de Rijkskweekschool in Middelburg. Ruim vier- ojieenhalf jaar is de heer De Graaf hoofd van de dr. Albert ichweitzerschool geweest en dat hij zijn taak uitstekend heeft ver- tekjuld, bleek gisteravond uit de vriendelijke woorden, die bij zijn |°'|scheid werden gesproken. tem De heer J. J. van Riessen ad- es onct-gemeenteljjk inspecteur van herwijs in Leiden noemde de UM nctie van hoofd van een v.g.l.o.- h°°l geen eenvoudige. „Het v.g.l.o. anc lange tijd het stiefkind in de tak- r ''jen van onderwijs geweest", aldus de öjïeer Van Riessen, die in het bijzon- er de pedagogische en didaktische ■aliteiten van de heer De Graaf ,De heer De Graaf heeft turend op de bres gestaan voor onderwijs en hij kwam WIJF LEDEN MET SEPTEMBER NIET N RAAD TERUG j"J.a. ir. J. J. G. van Hoek en mr. C. J. Woudstra z: 1 w Mr. C. J. Woudstra. de voor- jitter van de Leidse Prot. Chr. Raadsfractie, heeft gisteravond bestuur van de A.R. Kies meegedeeld, dat hij ^ij de komende gemeenteraads- opjerkiezingen geen kandidatuur ^lieer zal aanvaarden. Drukke t'%erkzaamheden hebben hem tot n^4it besluit aanleiding gegeven, ten Ook ir. J. J. G. van Hoek (V.V.D.), ng^ethouder van de Bedrijven, zal met Eyptember, met het oog op zijn leef- ljd. niet in de nieuwe raad terug- Mevrouw C. Spoormakers—-van der Meer biedt namens de ouder commissie de heer De Graaf een gesthenk aan. Links mevrouw De Graaf. (Foto L.D./Holvast) met initiatieven", aldus de heer Van Riesen. „Een goed schoolhoofd", was zijn conclusie. Niet alleen van de zij de van de gemeente Leiden werd de heer De Graaf in het zonnetje gezet. Namens de oudercommissie bood me- I vrouw C. Spoormakers-van der Meer een mooie bureaulamp en een boe- kenbon aan en de heer D 't Hart sprak namens de volleybalvereniging „Blijf Fit" waarderende woorden. De I heer De Graaf heeft zich in Leiden namenlijk ook verdienstelijk gemaakt in het gymnastiekonderwijs en vol-1 ley bal was zijn liefhebberij. Gisterochtend heeft de heer De I Graaf afscheid genomen van de leer lingen van de dr. Albert Schweitzer school. Zijn functie zal worden waar genomen door de heer M. W. Regut. Tijdens de plezierige bijeenkomst in het schoolgebouw aan de Oude Vest in Leiden werd gisteravond ook nog het woord gevoerd door de heer W. F. van Weizen namens de Nederland se Onderwijzers Vereniging. Zoals bekend keert ook de nestor ran de raad, de heer P. C. A. ten 3roek (K.V.P. niet in de raad terug. ;ls%en voorbeeld, dat ook wordt gevolgd Joor mej. A. J. van Nienes en mevr. "G. A. Spierenburg—Beekhuizen (bei- "len P.v.d A.). aan de vleugel: Frans Oudhof f, slechts 2 dagen in LEIDEN 17 EN 18 FEBRUARI STADSGEHOORZAAL. 8 UUR. Plaatsbespreken en kaartverkoop aan de kassa op dinsdag 15 febr. van 1012 uur, woensdag 16 febr. van 1416 uur, donderdag 17 en vrijdag 18 februari vanaf 19 uur. Telefoon 01710—31704. ZESTIG JAAR A.N.M.B. Ter gelegenheid van haar 60-jarig jarig bestaan, heeft de afdeling Lei den van de Alg. Ned. Bedrijfsbond voor de Metaalnijverheid en de Elek tronische Industrie gisteravond in de Stadsgehoorzaal een feestelijke bij eenkomst gehouden. Het middelpunt van het feest vormden niet minder dan 27 jubilarissen, die in het afge lopen jaar 50, 40 of 25 jaar lid van de AN MB waren. Na het openingswoord van de af delingsvoorzitter, de heer A. Verboom, was het woord aan het hoofdbestuurs lid, de heer G. de Reuver, die een propagandistische toespraak hielden hierin tevens de jubilarissen hulde bracht voor hun trouw aan de bond. Terwijl hij op het podium de heer J. de Wolf een envelop met inhoud overhandigde en vervolgens de heren J. L. Baartwijk en W. van Oorde, resp. het gouden en zilveren bonds- insigne opspeldde, werden de overige jubilarissen tegelijkertijd in de zaal door hun echtgenote met het „ere metaal" gedecoreerd. De dames deel den in de hulde met enkele geschen ken. De jubilarissen waren de heren J. de Wolf, W. T. Zwart (beiden 50 jaar lid), J. P. Langezaal, J. Bekkering, G. Filippo, G. F. Holverda, J. L. Baart wijk, J. J. Pommer, J. de la Rie, D. de Graaf, D. de Ruiter, H. Trouwee, H. Rijnsburger, N. J. Wallo, J. Singe- ling, J. Th. Jansen, J. van der Tuin (allen 40 jaar lid), W. F. Blom, P. van Nieuwenhuizen, B. Oudshoorn, J. Hanno, C. P. Kooien, W. van Oor- de, I. Baart, J. Padist en L. Posthu mus (allen 25 jaar) bondslid). Hierna hebben de feestgangers (sters) zich enige uren uitstekend ge amuseerd met een gevarieerd caba ret, aan het welslagen hiervan werk ten mee de conferencier Han Bakker, cabaretière Claire Amman, de excen triek tapdancers „Brook and Ros- field", de jeugdige zanger Rudy Reen, de acrobate „The Red Girl", het accordeonduo „De Gerto's". de muzikale clowns „The Coranto's" en het trio Jan Staats, dat met zang van Tiny le Cler tevens het geheel j muzikaal omlijstte. Tenslotte was er een zeer geani- meerd bal o.l.v. de heer K. Nieboer met medewerking van het dansorkest „The Footsearchers" en de beatle- band „The Resounds". financieel tekort. Het bestuur zal zich dan ook genoodzaakt zien het ko mende seizoen gewijzigde prijzen in te stellen. De kostenstijgingen van zaalhuur, drukkerij, kostuums, gri meur etc. dwingen hiertoe. Dat „Litteris" niet alleen in onze gemeente bekendheid geniet getuigt het aantal uitkopen per seizoen. Meestal zo'n 20 A 25. De stoet auto's met spelers, werkstudenten, voor de decorbouw, en decorwagen legt dan ook elk jaar vele kilometers af in ons land en soms naar België. Van de prachtige schouwburg in Den Helder tot het Nutsgebouw in Zie- rikzee, en van de bioscoopzaal in Werkendam in Brabant tot de statige schouwburg in Urecht. Gladde we gen, windkracht tien. verdwalen in de polders en diep in de nacht thuis komen, het houdt de acteurs en ac trices niet thuis. „Litteris Sacrum" is niet alleen een gezelligheidsvereniging, het is een groep mensen die graag zo se rieus mogelijk toneel spelen. Dat daar heel wat van hun vrye tijd in gaat zitten spreekt vanzelf, maar wanneer, na weken studeren, in de Leidse schouwburg de gong weer klinkt voor het „halen" by de pre mière, verliest iedereen z'n moeheid, denkt men niet meer aan de me ningsverschillen met de regisseur maar speelt op een wyze, welke de oudste toneelvereniging in Nederland waardig is Ds. C. Pel (Lutli.) in Leiden beroepen De kerkeraad der Evangelisch Lutherse Gemeente te Leiden heeft in de vacature, welke is ontstaan door het vertrek van ds. H. J. A. Haan naar Amsterdam, beroepen ds. C. Pel, luthers predikant te Amster dam. DOUWE EGBERTS i Zachte geurige pijptabak I Voorlichting over rijksstudietoelagen me Het landelijk bestuur van de Nederlandse Studenten vakbeweging iringt er in een motie by de minis- ser van Onderwijs en Wetenschap pen op aan, de voorlichting over de vijksstudietoelagen te verbeteren, de Normen voor de toekenning van de fljksstudietoelagen officieel openbaar jke maken en een beroepsinstantie in /te stellen waar studenten, die menen bekort gedaan te zijn, terecht kun- J- Gabriel is gistermiddag in Minerva tot oud-gediende gepromo- I Gabriel (links) ziet toe hoe zijn veerd. In de Leidse studenten sociëteit nam hij. na zevenenveertig j echtgenote een omhelzing van dienstjaren .afscheid als zaal- en verenigingsbediende. Op zeven- j ..Dolf" moet ondergaan. tigjarige leeftijd nog bijna even jeugdig als toen hij in de oude Advertentie eerste sociëteit der Nederlanden zijn intrede deed. gouden verlovingsringen Haarlemmerstraat 18L Zeer grote keuze Op het graveren kunt wachten en zonder kostenverhoging. ALTIJD VOORDELIG, 's Maandags gesloten. Kapitein Joh's Delwell, die ge durende negen jaren verbonden is geweest aan de Leidse Koksschool wordt met ingang van 15 febr. a.s. overgeplaatst naar de 647ste Werkgroepcompagnie in Velsen. Als kapitein-adjudant van de commandant van de Koksschool kolonel Th. H. Wessels. heeft deze intendance officier zich ook buiten de militaire gemeenschap bekendheid verworven. De receptie, die gistermiddag in de manschappenkantine van de Doelenkazerne ter gelegen heid van het afscheid van kapi tein Delwell werd gehouden ,was dan ook druk bezocht. Onder de aanwezigen bevonden zich ver tegenwoordigers van de 3 Octo ber Vereniging, het gemeentebe stuur en de politie. Kolonel Wessels bood zijn schei dende adjudant een kunstvoor werp in de vorm van een houten olifant aan als symbool van ka pitein Delwell's onverzettelijk heid. Hij dankte de kapitein in het bijzonder voor zijn „in het oog sprmgende" loyaliteit. Van alle stafofficieren in Lei den kreeg de kapitein eveneens een cadeau. Het werd hem over handigd door majoor W. Brood- koorn. De receptie werd besloten met een heildronk op kapitein Delwell en de zijnen. Op de foto neemt kolonel Wes sels met een stevige handdruk afscheid van kapitein Delwell. (Foto LD./Holvast) Onderonsje met gehele wereld Zo'n afscheid is altyd een onder- j onsje waar de hele wereld bij is. Het is nauwelijks een plechtigheid, meer j een gezelgheidje, maar men kan er I behalve de studenten-hoogwaardig heidsbekleders van het moment ook j autoriteiten van alle rang aantref- j fen, die hun „ambtsgewaad" hebben thuis gelaten en alleen maar oude i goede bekende zyn uit de tyd, dat zij jong. lastig en „heer" waren en door Gabriel bediend wensten te wor den een wens die altijd prompt in j vervulling gingvandaar dat zovelen I hunner gisteren Gabriel uitgeleide de den, want Gabriel was in Minerva I een figuur, die wist wat men van hem verlangde, dit al of niet mop perend altijd deed en dit altijd zal blijven doen, ook wanneer in zijn emeritaat nog een beroep op hem zou worden gedaan. Eerst was er des middags een af scheid van het personeel. Er werd gesproken voor de personeelsvereni ging door voorzitter Faes die een zilveren blad aanbod, door de onvol prezen feestredenaar Anton namens het personeel die een zilveren kan delaar met inscriptie de gevoelens van de collega's liet vertolken door directeur Letterman die 'n oude g,e- trouwe onderdaan verloor. Voorts was er nadien een door de i de sociëteit aangebo den receptie, die op byzondere wijze werd geopend door de visclub „Sla ze d'r uit". Zoals iedere visclub was ook deze uit de aard der zaak vroeg bij de tijd. want de vele andere ge zelschappen, waar Gabriel nauw con tact mee heeft gehad, volgden schoorvoetend nadien, gelardeerd door officiële afscheidswoorden van collegium en sociteitscommissie, reünisten en talloze ndividuele vrienden en relaties. Dit alles werd met kennelyk genoegen en waar dering voor de sfeer bijgewoond door de echtgenote van de scheiden de bediende en hun zoon. Christenvrouwen in Zuid-West De afdeling Leiden-Zuidwest van de Ned. Christenvrouwenbond hield gisteravond in de bovenzaal van de Bevrijdingskerk haar zevende jaar vergadering. die ook werd bijge woond door leden van het Dames contact St. Antoniusparochie en van de afdeling Centrum van de NCVB. Secretaresse mevrouw A. Schoema- ker- Westerberg, penningmeesteres- se mevr. C. M. Bouter-Bouter en propagandiste mevr. F. Overvliet-De Wit gaven in hun verslagen een overzicht van het afgelopen jaar. Het ledental steeg tot 124 en er is een batig saldo van f 68,12. Aangezien het penningmeesteres- seschap vakant werd, koos de ver gadering mevr. C. den Hollander- Rotte tot bestuurslid. De voordrachtskunstenares me vrouw J. Hesselink-Lengkeek uit Den Haag droeg humoristische stukjes voor uit de boekjes „Vader, het bes te paard van stal" van Hans Nick- lisch (vertaald door Godfried Bo- mans) en „By ons in het dorp" van J. v. d. Ster. Het dameskoortje zong enige lie deren onder leiding van Ada ran der Bent. De bijeenkomst stond onder leiding van mevr. G. A. J. van Daat- selaar-Lomsen.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 3