Horn voor ongekende situaties Eusebio brengt hoop terug Belousova /Protopopov opnieuw superieur \EDERLANDSE TOPARBITER STUURT IN LEEDS DRIE MAN UIT VELD EN STOPT WEDSTRIJD TIEN MINUTEN. Europese kampioenschappen kunstrijden in Bratislava Verbiest verongelukt Sporttoto Juist op het moment dat Manchester zou doordrukkenscoorde Benfica PAGINA 7 In de wedstrijd tussen Leeds United en het Spaanse Valencia - achtste finale toernooi Jaarbeurssteden is het heet toege- aan. De Nederlandse toparbiter Leo Horn (Bentveld) heeft er oor hem onbekende situaties gestaan. De Bentvelder moest tien linuten voor tijd een voor hem wel uniek besluit nemen. Hij tuurde beide elftallen naar de kleedkamers en hervatte eerst en minuten later de wedstrijd. den geworpen. Toen de „rook" was opgetrokken nam Horn een volgende ingrijpende beslissing. Hij stuurde de Spanjaard Vidagany van het veld, samen met Jacky Charlton, de stop per van Leeds en Engelse elftal. Jacky is een broer van Bobby, die diezelfde avond op „kampioenen niveau" in Manchester een Europa Cupwedstrijd speelde. Vyf minuten voor tijd moest ook de Spanjaard Lage op last van de Nederlandse scheidsrechter de kleedkamer opzoe ken. Vooraf Aan dit afschuwelijke slot was uiteraard al het een en ander voor afgegaan. De harde Britten waren fysiek sterker dan de Spanjaarden, die hun heil al snel in grove charges zochten. In de eerste helft liet Horn Valencia's aanvoerder Roberto bij zich komen en maakte hem duidelijk dat zijn spelers meer zelfbeheersing DRASTISCHE MAATREGEL Horn was tot deze drastische aatregel gekomen omdat de spelers ch in een massale vechtpartij had- LEO HORN ongekende situatie WATERPOLO F.T.C. Boedapest protesteert bij Jan de Vries >e waterpoloploeg van de Boed a pes ter Sportclub FTC heeft telegra fisch een protest gestuurd aan de Europese Zwembond over de uit slag van een Europese bekerwed strijd die FTC afgelopen zondag in Genua verloor tegen TVSK uit Moskou. Moskovieten versloegen FTC met —3 na een uitputtende strijd en plaatsten zich voor de halve finale van de Europese waterpolokampi- oenschappen voor landskampioe- aan de dag zouden moeten leggen. De Spanjaarden hadden echter weinig respect voor Horn's op vrijwel alle velden ter wereld opgebouwde repu tatie en gingen lustig voort met het torpederen van Engelse spelers. Voor al nadat Lorimer in de 63ste minuut het eerste doelpunt van de Span jaard Munoz teniet had gedaan, ontaardde de ontmoeting. Klappen Tien minuten voor tijd waagde de lange stopper Jacky Charlton zich bij een corner naar voren. Hij wilde de bal mèt doelman Nito in het net werken en daar waren de Spanjaar den het allerminst mee eens. Er vie len klappen en in een oogwenk was het Spaanse doel het toneel van een massale vechtpartij, waaraan door nagenoeg alle spelers werd deelgeno men. De politie moest er aan te pas komen om de orde weer wat te her stellen. Na 'n pauze van tien minu ten waagde Horn het weer, al moest hij tijdens de laatste tien minuten dus zelfs nóg een speler van het veld sturen. De overige uitslagen van de voor dit toernooi gespeelde wedstrijden: Hannover '96—FC Barcelona 21, FC KölnDosza Ujpest 3—2. dat de Belgische scheids rechter, N. Bauwens, „ernstige fouten maakte". Het protest werd gestuurd aan Jan de Vries, de Ne derlandse voorzitter van de bond. [et Boedapester sportblad Nepsport schreef vandaag dat „Bauwens de wedstrijd volledig uit de hand liep dat hij op ondoeltreffende ma nier op goed geluk scheidsrech terde" wat volgens het blad de Hongaarse ploeg de overwinning kostte. Superioriteit Het fjsdansen bracht de superio riteit der Engelsen naar voren. Tow- ler en Ford en Suddick en Kenner- son hebben een royale voorsprong. Het ziet er naar uit dat eerstge- noemden de Europese titel zullen veroveren. In dit internationale ge zelschap moesten de Nederlanders Truus Gerardts en Roland1 Burck met een bescheiden 15de plaats genoegen nemen. Achter de coulissen was er woordenstrijd tussen de moeders Emmerich Danzer en Wolfgang Schwarz, waarbij de moeder van Wolfgang Schwarz de verbaasde jour nalisten mededeelde dat haar zoon wereldkampioen zou worden. Zij ver gat daarbij dat hij nog niet eens Europees kampioen is. ■jr Politiemannen trachten de Spaanse speler Palau (8) tot bedaren te brengen. De door Leo Horn geleide wedstrijd Leeds UnitedValencia eindigde in een 1-1 stand. Geen vaste leider voor Oranje-team In de toekomst zal het Neder- lansa A-team niet meer door een vaste elftalleider worden vergezeld. Wel zal steeds een elftalbegeleider aan het oranjeteam worden toege voegd. De voorzitter van de tech nische commissie, Jos Coler en de voorzitters van de distriots-tc's de heren M. L. Wierema (noord), J. H. van Zanten (west), J. H. M. Wijnen *zuidt en W. M. Meijer (oost) zullen deze functie bij toerbeurt vervullen. Sterke bezetting Biljartoernooi in Den Bosch (Van onze correspondent) Raymond Ceulemans zal volgende week in Den Bosch de „Coupe Roode Leeuw" verdedigen in het biljart- toernooi anker kader 47/2, dat van maandag t/m donderdag wordt ge houden. Behalve de Belgische beker houder nemen de Nederlanders Tini Wijnen en Lambert van Leur aan deze wedstrijden deel. De bezetting van het toernooi is zo sterk, dat het nauwelijks voor een Europees kampioenschap onder hoeft te doen, want ook de Oostenrijker Johann Scherz en de sterke Belgen Laurent Boulanger en Tony Schrauwen heb ben zich bereid verklaard naar Den Bosch te komen. Stopper van Belgisch elftal Het Belgische voetbal heeft een schokkend verlies geleden. Woens dagmiddag kwam de lange 26-ja rige, talentvolle stopper van S C Anderlecht en het nationale elf tal, Laurent Verbiest, door een verkeersongeluk om het leven. Verbiest werd beschouwd als een van de beste na-oorlogse verdedigers in België. Dit seizoen had de van Oostende afkomstige visserszoon weinig succes gebracht. Hij werd na een incident met een scheids rechter door de Belgische Voet balbond voor zes maanden ge schorst voor nationale den en liep kortgeleden een stige knieblessure op. waardoor hfj ook in de zondag jl. tegen St.- Truiden gespeelde wedstrijd niet meedeed. Laurent Verbiest, wiens bijnaam „Lorenzo" luidde, speelde mee in het Belgische elftal dat op 29 de cember van het vorig jaar in Flo rence door Bulgarije met 21 werd uitgeschakeld voor het edndtoer nooi om het wereldkampioen „Ik kon de jongens niets meer leren TALBOT GAAT WEG BIJ DWS Trainer Frank Lesley Talbot gaat DWS verlaten. De sympathieke En gelsman heeft de wens te kennen ge geven. zijn contract aan het einde >an het seizoen niet te verlengen. ,Ik ben nu vier jaar bij de zelfde club geweest en ik kan de jongens echt niets meer leren", aldus moti veerde Talbot zijn besluit. Tijdens zijn succesvolle „bewind" leidde hij het eerste elftal eerst van de eerste de eredivisie en vervolgens naar de landstitel. Vorig jaar werd de tweede plaats veroverd, momenteel staat de Amsterdamse ploeg als vier de geklasseerd in de eredivisie. TOTO 21 Deelnemers 723.669, bruto in leg f 1.020.328,80,. prijzenbedrag f 336.708,-. Eerste prijs f 185.189,40. Twaalf meldingen met 13 punteni bruto f15.432 Tweede prijs f 101.012,40, 183 meldingen met 12 punten: ca. f 552,- per goed ingevulde kolom. Derde prijs f 50.526,—. 9730 meldingen met 8 punten, van wie 215 met 2, 16 met 3 en 1. met 4 goed Ingevulde kolommen. Per goed Ingevulde kolom wordt ea. f 5.- uitgekeerd. RESERVE TOTO Deelnemers 234.802 Bruto inleg f 304.866,- prjjzenbe- drag f 100,546,- Eerste prijs f 55.300,30, géén mel dingen, zodat deze voor 2/3 naar de tweede 1/3 naar de derde prijs king. Tweede prijs totaal f 67.030,67 Veertien goede meldingen i bruto f4.788,- Derde prijs totaal f 33.515,33 142 meldingen met 8 punten t ea If 236,-. Advertentie IkT/VI J#1 De kwalifeifstandpasfa 1 A J ll J 1 Hei behoud van Uw tanden 10 Gianni Motta en Peter Post heb ben na de eerste nacht van de Zes daagse van Milaan de leiding met 23 punten voor Beghetto-Pfenniger (It/ Zwits.) met 21 punten en Faggin- Bercu (It/België) met 17 punten. In dezelfde ronde bevonden zich voorts fcugen-Lykke (Den) met 9 punten, punten, Dancelli-Rudi Altig ijLD Dancelli-Rudi Altig (It/Dld) met 2 punten en Bugdahl-Schulze (Did) ir.et 0 pnt. De overige tien koppels hadden één ronde achterstand. SCHAATSENRIJDEN I'Vier hardrijdsters naar titelstrijd WILLY BURGMEYER Het dagelijks bestuur van KNSB heeft na ingewonnen advies de van trainer-coach Piet Zwanenburg op en in overleg met de technische com missie besloten de volgende vier da mes in te schrijven voor het wereld- |fB kampioenschap, dat op 12 en 13 fe bruari in de Noorse stad Drontheim wordt gehouden: Willy Burgmeijer ar (Nieuwveen), Carry Geijssen (Am sterdam). Stien Kaiser (Delft) ei Wil van Wees (Muiden). Reserve i Wil Vel (Medemblik). Ludmilla Belousova (31) en haar an, Oleg Protopopov (33), uit Le ningrad hebben woensdagavond in Bratislava hun tweede Europese titel paarrijden gewonnen. Na het vertrek van de Westduit sers Marika Kilius en Hans Jürgen Baumler staan zij onbedreigd op het hoogste plan en zelfs de overwaar dering van hun landgenoten Tatjana Zhukova en Alexander Gorelik kon hun superioriteit niet bedreigen. Ludmilla Belousova en Oleg Pro topopov, in 1964 Olympisch kam pioen en in 1965 wereld- en Europees kampioen, getraind door Borisovich Voor oefenwedstrijd tegen Strossbonrg Nederlands elftal nog niet bekend Pas zondagavond zal George Kess- ler het voorlopige Nederlandse elftal bekend maken, dat woensdag 9 fe bruari op het ADO-terrein in het Haagse Zuiderpark een oefenwed strijd speelt tegen Racing Club Strassbourg. De bondscoach van de KNVB deelde nogmaals mee, dat hij in geen geval Jan Mulder, de ex-Win schoter die momenteel in Brussel bij Anderlecht grote triom fen viert, in deze ploeg zal opnemen. „Ik wil die Jongen geen twee huwe lijken tegelijk laten beleven", zei de bondscoach woensdagmiddag na af loop van de centrale training van de kandidaten voor het oranjeteam in Zeist. Van de 16 gegadigden voor een plaats in de nationale formatie maakten Piet Kruiver met griep thuis en Johan Cruijff, die last heeft van een zondag opgelopen hiel- blessure, woensdagmiddag de oefe ningen op het veld van het KNVB- sportcentrum niet mee. Ludmilla Belousova en Oleg Protopopov. die hun Europese titel prolongeerden. Moskvin, kregen van de Jury twee maal de ideale waardering van 6.0 en zevenmaal 5.9 punt Op de tweede plaats eindigden Tatjana Zhukova en Alexander Go relik vóór die Westduitsers Margot Glockshuber en Wolfgang Danne, die de taak van de nationale kam pioenen Sonia Pfersdorf en Guen- ther Matzdorf, tijdens het verplichte lijden gevallen, succesrijk overna- De uitslag luidt: 1. Belousova/Pro topopov (Rusl> 9 en 316.4, 2. Zhuko- va-Gorelik (Rusl 18 en 307.8, 3. Giockshuber-Danne (W-Dld) 29 en 298.3. Nu een aantal „favorieten" bij het kunstrijden zijn verdiwenen naar de ijsrevue's is de strijd om de Europese titel weer iets spannender geworden. Op de dag van het verplichte rijden, zowel bij de heren als bij het ijs- dansen, heeft zich een surprise voor gedaan. Emmerich Danzer, die aanvanke lijk een voorsprong had genomen werd ingelopen door zijn landgenoot Wolfgang Schwarz, die met plaats- cijfer 12 en 1128.7 punten vóór staat op Danzer met 16 en 1115.9 punten. De kür zal dus een spannende twee kamp tussen beide Oostenrijkers Hockeyprogramma Heren, eerste klasse: BMHCAm sterdam: HHIJC—SCHC; Hilver sumHDM; Laren—Kampong; Lei den—HGC. Promotieklasse B: Togo 3Victo ria; Ring PaseAlliance 2; Leiden 2 —Kieviten 2; HDSAsvion. Tweede klasse D: HBS 2HDM 4; HGC 3—Alliance 3; Ever Swiftr—Lei den 3; HDS 3Zandvoort. Dames, promotieklasse A: Victoria —Togo; AllianceSCHC; Kampong —Leiden; Fit—BDHC 2. Tweede klasse A: DordrechtVic toria 2; HBS 2—Groen Geel; Hudito —Ever Swift; MRHC—Rijswijk. Manchester United heeft gisteren op eigen veld met 3-2 van Benfica gewonnen in het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen. Bij de rust van dit duel het eerste in de kwart finales stonden de Engelsen met 2-1 voor. Zege voor Engelsen Ondanks deze nederlaag lijdt het geen ttoijfel of de roodwitte Portugese ploeg zal de returnwed strijd in het eigen estadio Da Luz op 9 maart met vertrouwen tegemoet zien. Een schitterend staaltje van Eusebio bracht alle hoop van Gutt- mann's discipelen weer terug. Op het moment dat halverwege de tweede helft Manchester United met 31 voorstond en, stormachtig toegejuicht door de 64.000 op Old Trafford samengeperste toeschouwers, scheen door te drukken, veranderde Europa's voetballer van het jaar het beeld van de ontmoeting volkomen. Na een aanvankelijk afgeslagen aanval scheen de bal over de cornerlljn te rollen. Eusebio was echter iets snel ler en draaide de bal met zijn rechter voet geraffineerd voor het doel. De volkomen verraste Gregg, die zijn doel had verlaten met de bedoeling de voorzet te onderscheppen, deed een stap achteruit, sloeg de bal om hoog en viel zelf in het doel. Voor de lange midvoor Torres was scoren toen slechts kinderspel: 3—2. Vanaf dat ogenblik beheerste de gerouti neerde Portugese elf het spel weer. Manchester verkrampte, werd slordi ger en moest zich tenslotte met een overwinning van slechts een doelpunt verschil tevreden stellen. EUSEBIO gevaarlijke schoten Manchester United, met briljante voetballers als Dennis Law en Bobby Charlton, een ruime zege zou gaan behalen. De Engelsen waren met hun „lange" spel aanvankelijk gevaarlij ker dan de speelser, maar korter uitgevoerder Portugese attaques. Toch kwamen de Portugezen, die het accent op de verdediging had den gelegd, het eerst tot scoren. Eusebio nam na een half uur op miraculeuze wyze, met de buiten kant van de rechtervoet een corner en de bal draaide zo effectvol voor het doel, dat Harry Gregg de bal niet klemvast kreeg en Augusto Ineens Inkopte: 01. Het was op dat mo ment iets tegen de verhouding in, maar het beklemtoonde nog eens hoe gevaarlijk en grillig Benfica kan spelen wanneer Eusebio in het spel wordt betrokken. Fraai voetbal Manchester United kwam terug. Met fraai voetbal volgens het boekje werd de Portugese verdediging, waar in de kalende en te langzame Ger- mano enige malen in paniek raakte, opengereten. Vooral „Beatle" George Best. kanonnier Dave Herd, Bobby Charlton als schakel met rugnummer negen, maar bovenal de snelle rushes van Dennis Law stichtten herhaal delijk verwarring. In de 36ste minuut was het eindelijk raak. Dave Herd kreeg een prachtige pass van Charlton en wist op de rand van buitenspel tussen twee Portugese verdedigers in te scoren en zeven minuten later stond Dennis Law, karakteristiek met de rechterhand geheven, voor de verslagen doelman Perreira. Een aanvankelijk niet nauwkeurig genomen corner van George Best, werd door Charlton overgenomen en ineens in het doel gebied geplaatst. Dave Herd wipte de bal even met het hoofd omhoog en Dennis Law knalde ineens langs de verblufte Portugese doelman: 2—1. Een furieus aanvallend Manchester trachtte in de tweede helft zo snel mogelijk een beslissende marge af te dwingen. Het scheen te slagen, toen Costa Perreira na negen minuten bi) een hoge vrije trap van linksbuiten John Conelly blunderend onder de bal doorliep en de naar voren ge komen stopper Bill Foulkes in het lege doel kopte: 31. DENNIS LAW tweede doelpunt Diverse hachelijke situaties deden zich voor het Portugese doel voor, Eusebio, Simoes en Augusto waren herhaaldelijk in het eigen straf schopgebied te vinden, maar de wereldklasse van Eusebio, die met enige afstandschoten Gregg al her haaldelijk in moeilijkheden had ge bracht, bracht het verschil weer tot een doelpunt terug. Benfica heeft voor de thuiswedstrijd nog alle uit lichten op een goede afloop.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 7