Helen „Shepherd" bijt spits af in songfestival Weddenschap leidt tot stichten van branden LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 5 L.D. OVER RADIO EN T.V. |_D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. VANAVOND OM HALF NEGEN (Van onze rtv-medewerkster) Vanavond is de eerste van de vijf voorronden van het Neder lands songfestival, waaruit dan een uiteindelijke winnaar tevoor schijn moet komen, die Nederland op 5 maart gaat vertegenwoordi gen op het Eurovisie Songfestival in Luxemburg. Voorspellingen zijn er uiteraard niet of nauwe lijks te maken, evenmin als er van tevoren al iets zinnigs te zeg gen is over de kansen, die Neder land straks in Luxemburg zal ma ken. calisten, die hun sporen op het ter rein van de lichte muze bijna allen wel verdiend hebben, is toch niet geheel afgestemd op wat op een in ternationaal festival wordt ge vraagd. Alle vijf zangers hebben wel een eigen geluid, maar toch niet dat wat de laatste jaren de voor keur geniet op dergelijke festivals. Volkslied i Vanavond om 20.30 uur zal Helen Shepherd de spits afbijten. Zü heeft, samen met haar broers Nico en John, een reputatie op het gebied van het oude Nederlandse volkslied zij het dan in bewerkte vorm. Het is een bijzonder plezierig genre, ech ter niet bij uitstek geschikt voor Luxemburg. Morgenavond om 20.20 uur hoi-en wij Piet Sybrandy. Piet Sybrandy is vooral bekend geworden om zijn godsdienstige repertoire (o.a. door de vertolking van het „Ruwhouten kruis") en in 1958 werd hij uitver koren tot de Nederlandse Pat Boone. Piet is een tijdje uit de roulatie ge weest. de laatste tijcf echter horen wij weer meer van hem en hij heeft zijn repertoire ook wat gewijzigd Hij is meer de populaire kant op gegaan. Echter: Piet Sybrandy is. hoewel een goed zanger toch geen Nederlandse top-klasse. Niet gehoord Grotere kans op t.v.-uitzending uit Gothenburg De kans, dat de NTS een directe reportage zal kunnen verzorgen van het wereldkampioenschap hardrijden op de schaats, die 19 en 20 februari in Gothenburg zal worden gehouden, is zaterdag aanmerkelijk vergroot. Door tussenkomst van de heer Voorwinde, die optrad namens de Be nelux Travel Service, zijn namelijk alle praktische belemmeringe- uit de weg geruimd; zodat het al of niet doorgaan van de uitzending nu alleen nog maar afhankelijk is van het re sultaat van de „normale" onderhan- delingen over de prijs tussen de NTS en het organisatie-comité van de titelstrijd. Garantie Dit oomité had oorspronkelijk een t.v.-uitzending onder meer geweigerd om de belangen van de reisbureaus, die de grote schare Nederlandse sup porters zou vervoeren naar en onder brengen in Gothenburg, niet te scha den. De heer Voorwinde benadrukte j zaterdag tijdens een gesprek met de organisatoren in Gothenburg, dat de j reisbureaus van een eventuele t.v.- j uitzending geen noemenswaardig na- deel zouden ondervinden en onder-1 streepte zijn bewering door voor 1500 i plaatsen een garantiebedrag van 33.000 Zweedse kronen (ruim 23.000 gulden) te betalen. Voor deze geste zwichten de organisatoren, waarmee i de praktische bezwaren van de baan Commentaar van de heer Van Beek, perschef van de NTS, op deze laatste ontwikkelingen: „Als de organisato ren geen misbruik van de omstandig heden maken door een exorbitant hoog bedrag voor de uitzending te eisen, kunnen de Nederlands- kijkers i de strijd zeker op het scherm volgen". Duitse hereniging West-Duitsland zal zijn streven naar een aandeel in de Westelijke kernwapendefensie opgeven wanneer de Sowjet-Unie althans bereidheid zou tonen om tot hereniging van Duitsland te komen, zo verklaarde de Westduitse minister voor speciale aangelegenheden, dr. Krone, gisteren op een bijeenkomst in Helmstedt. Intussen zei op een internationaal congres over militaire strategie in München de Franse generaal André Beaufré, dat West-Duitsland voor lopig de herenigingskwestie moest laten rusten ten behoeve van de veiligheid in Europa. De eisen inzake hereniging en de teruggave van voor malige Duitse gebieden in oost- Europa versterkten het Russische wantrouwen en dreven de Russische „satelietlanden" terug in de armen van Rusland, zo vond hij. Op hetzelfde congres verklaarde de Westduitse oud-minister van Defen sie, Strauss, dat zelfs wanneer de Bondsrepubliek haar militaire poten tieel aanzienlijk zou inkrimpen, zich uit de NAVO terug zou trekken, zou afzien van kernwapens en hoge economische prijzen zou betalen, her eniging onmogelijk zou blijven. De eisen inzake vrije verkiezingen in Oost-Duitsland zouden niet worden ingewilligd, zo zei hij. Strauss klaag de. dat op het congres tot dusver de indruk was gewekt dat niets verkeerd zou gaan in de wereld wanneer er maar niet zoiets was als „de Duitser". Woensdag 2 februari 19.25 uur, is het de beurt aan de Luckberries. Van de Luckberries hebben wij tot het moment, dat zij verzocht wer den mee te doen aan het Neder lands songfestival, nog niets ge hoord. Er is een plaatje van hen uitgekomen (Bovema). Donderdag 3 februari 20.20 zien we Bob Bouber. Bob Bouber, win naar van een Edison tijdens het laatste Grand Gala. schrijft zijn teksten zelf en ook enkele muziekjes. Hij is een duidelijke kanshebber, in vergelijking tot zijn Nederlandse mededingers, maar hoe zijn stem en voordracht het eventueel zullen doen in Luxemburg, is een open vraag. if Helen „Shepherdmet haar broers Nico en John. Vedette Vrijdag 4 februari tenslotte <20.20 uur) komt als hekkesluitster Milly Scott. Milly Scott is een Nederland se vedette met een grote allure. Haar specialiteit is jazz, Latijns-Ame rikaans en grote bekende melodieën uit de shows van b.v, Rogers en Hammerstein. Ook zij is een grote kanshebster voor ons land. hoewel wy ons afvragen of het genre, dat tegenwoordig op de grote songfesti vals geprefereerd wordt namelijk het gemakkelijke meezingertje zoals het liedje vorig jaar van France Gall in haar wel een goede en enthousiaste vertolkster kan vin den. Zaterdag zal de finale worden ge houden. Dan wordt de winnaar be kend gemaakt, die ons land gaat vertegenwoordigen. Stagnatie door brandende auto Het verkeer op de autoweg Arnhem Utrecht heeft vanochtend enige stagnatie ondervonden, doordat een trekker met oplegger in de buurt van het. verkeersplein Oudenrijn in brand raakte. Dat gebeurde precies op de Gale- copperbrug. De zware wagen (18 ton) kwam in de vangrail terecht en ver nielde die over een afstand van onge veer 30 meter. Hoewel de brandweer er snel bij was, kon zij niet voorko men, dat auto en lading uitbrandden. Bij het ongeluk werd niemand ge wond. Doordat de wagen een deel van de weg blokkeerde, deden zich vanochtend geruime tijd opstoppin gen voor. Rebellen onder elkaar. Een dei- Kongolese rebellenleiders. Soemialot. is door enige van zijn aan hangers afgestraft en ligt nu ernstig gewond in een ziekenhuis in Kigoma in Tanzania, aldus heeft het Kongo lese nationale leger in Leopoldstad per communiqué meegedeeld Soemia lot heeft een schedelfractuur, een ge broken been en een halswond. Hij had tegen zyn mannen gezegd dat de oorlog voorbij was en dat ze naar huis konden gaan. De mannen wilden daarop hun soldij hebben, kregen die niet en gingen tot mishandeling over. Daarna punderden zij in Kigoma. De politie zoekt hen nog en bewaakt het ziekenhuis, aldus het communiqué. NTS Nieuws in het kort. NTS Klaas Vaak. voor de kleuters Kenmerk, kerkelük programma Flipper, tv-filmpje Filmpje NTS-journaal Folitieke uitzending Nederlands songfestival 1966 Toespraak mevr. Stoffelsvan Haaften De grote klok. speelfilm NTS-journaal Sluiting. NEDERLAND 2 AVRO: Drie schuren afgebrand (Van onze Nijmeegse correspondent) Een weddenschap in een café heeft er in de nacht van zaterdag op zondag toe geleid, dat een 27-jarige. beschonken grondwerker uit Velddriel op pad ging om zoveel mogelijk branden te stichten. Drie grote boerderijschuren aan de Achterdijk in Rossum. nabij Zaltbommel, gingen in vlammen op. Toen was zijn lucifersdoosje 1 9.40 1 10.20 i 10.25 i 10.30 1 1 UIT HET RADIOPROG1 1 HILVERSUM 1: HILVERSUM 2: Nieuws in het kort. NTS Moef gaga. tienerprogramn: Flightdeck. documentaire Mario del Monaco zingt Het museum, tv-spel Toespraak mevr. Stoffels NTS-journaal Sluiting. „Jij durft, vast geen branden te stichten. Dat durf je echt niet. An ders zou je van ons zoveel mogen drinken als je wil", hadden kort te voren in een café in Kerkdriel ken nissen tegen de geestelijk onvolwaar dige grondwerker gezegd. De man. cüe tientallen glazen bier op had. nam dit in ernst op en ging tegen middernacht op pad, om te tonen wat hij waard was. In nauwelijks drie kwartier tijd gingen aan de Achterdijk in Rossum drie grote schuren bij boerderijen in vlam men op. Eerst een hooischuur. Kort- daarna, aan de overzijde van de weg een hooischuur, waar ook 40 varkens waren ondergebracht. Even later volgde verder op de Achterdijk nog een grote hooischuur, waar 11 koeien op stal stonden. De brandweren van Zaltbommel. Rossum en Hedel slaagden er door uiterste krachtsinspanning in, de drie bedreigde boerderijen te be houden. De drie in brand gestoken schuren, waaruit de dieren nog net konden worden bevrijd, brandden tot de grond toe af. Tip Nog tijdens het blussingswerk kreeg de Rijkspolitie een waardevol le melding van twee jonge mannen uit Velddriel. Ze hadden de dronken grondwerker kort tevoren enkele ma len voorbij zien fietsen op de ge woonlijk verlaten Achterdijk. Toen ze hem later op het terrein van de derde brand zagen rondscharrelen, kregen ze een bang vermoeden en waarschuwden de politie. Dat hun vermoeden waarschijnlijk juist was. bleek gisterochtend, toen een wachtmeester dicht bü de eer ste brandhaard, de halfverkoolde shawl van de grondwerker aantrof. De arrestant was toen nog niet ver hoord, omdat hu zo'n 30 glazen bier op had. zoals zün gewoonte was op zaterdagavonden. Toen hij gisteren eindelijk door de districtsrecherche van de Ryks- politie-Nijmegen kon worden ver hoord, ontkende hij aanvankelijk in alle toonaarden. Later ging hij ech ter door de knieën en vertelde hij ook van de fatale weddenschap, die Wintersportvakantie in Lech (Oostenrijk) ew qióteren Skivakantie Nieuwslezer Gerritsen had gis teren een sneeuwwitte trui aan om ons te berichten over de skivakantie van de Koninklijke familie. Op de tekst van een oud herderslied, uitgesproken door Gerritsen, kregen we daarna te horen dat Prinses Beatrix dood moe W-s van alle voorbereidin gen voor het huwelijk, en dat zij verzocht had haar verjaardag in alle stilte voorbij te laten gaan. Daarom had zij gevraagd giste ren vast de opnamen te maken die voor vandaag, de verjaardag, bestemd waren. Zo gezegd, zo gedaan. We zullen maar denken dat hetgeen er gezegd Is geen nieuws- of actualiteitswaarde had en ons er by neer moeten leggen dat alleen de trui sym bool moest staan voor een ..razendsnelle en actuele bericht geving". Willy, Willeke en Melissa Zaterdagavond de AVRO-juke- box, met Willy en Willeke voor het laatst in dit seizoen. Zij mochten er best zyn, al die tyd, een show die altyd goed was voor een 7%. Over het voortref- feiyke feuilleton „Melissa" van Francis Durbridge zü gemeld, dat de vermoorde vrouw, die haar man bestookt met telefoon tjes haar spiegelbeeld heeft ge vonden op de radio, waarin de Paul Vlaanderen-reeks (even eens van Durbridge) een al dan niet vermoorde man zyn vrouw met telefoontjes blyft lastig vallen. Handige jongen, die Durbridge „Swinkt" oude vorm oude vorm weer te hebben terug j| gevonden. Ria Valk en Trea g Dobbs schitterden nog door af- s wezigheid, al was het een aardig idee hen de show te laten af- jg sluiten met een grapje. De in middels ingeburgerde Kitty Courbois kreeg nu assistentie van Janine Knappert en Wim Kan-cabaretière Celia Nufaar. die het best bleek te kunnen rooien. ..Caesar en Cleo", vyfde aflevering, had enkele zwakke segmenten (het Walter Mittv- idee was ook niet nieuw, maar bracht wel afwisseling), maar vooral Jules Hamel kreeg vrij spel van Frenkel Frank, die en kele actuele en inside-grapjes in zyn tekst verwerkt had. Lettie Oosthoek blykt meer in de wieg gelegd te zyn voor „natuurlijk optreden" dan voor acterend acteren, wat ze nu in haar dag dromen moest doen. al deed ze ook dat soms alleraardigst. Een verrassing was de alom bekende Eva <Eefje) Smit. beter bekend als „Wie van de drie '-raadster, die zichzelf als journaliste speel de en dat voor een amatrice heel aannemelijk deed. ,Uit" „Uit", ten dele een soort ..Van gewest tot gewest" op klein- kunst-gebied, bracht ons in aan raking met Gronings cabaret, dansen in Vlagtwedde. een jazz orkest in Rotterdam en een paar hoofdnummers: interviews met o.a. Linda Christian (die er uit ziet als 25 en 41 jaar is) en de bekende poseur (tevens car toonist» Ardy Strüwer in Stock holm, te onbelangryk eigenlyk voor zo'n uitvoerig signalement. Met „Fiesta Gitana" "Spaans vuurwerk, moet je er altijd aan g toevoegen!» werd de VARA- 1 uitzending besloten. Herbert da s Silva heeft wel eens een sterker g samengestelde figurengroep naar 1 ons land gehaald. NCRV: 18 00 Kapel 1 lijke Luchtmacht. 18.' Vergadering 1966. 18.30 Koor- J5 Oude gewijde muz. Nat. pri Brengt hen naar Veilige Ha van progr. van H'sum II) 2 20.40 Omroepork gen herbergenoecumenische n Leidse studenten In de Leiden. 22.30 Nws. 22.40 Prins Bernhard, Prinses Beatrix en Claus von Amsberg voegden zich zater dagmiddag in het Oostenrijkse ivinter- sportcentrum Lech bij Koningin Juliana Prinses Margriet en mr. Pieter van Vol lenhoven, die daar de dag tevoren reeds waren aangekomen. De Prins had het aanstaande bruidspaar in het Zwitserse Gstaad opgehaald. Het gezelschap logeert in Hotel Post Het heeft het grootste deel van de eerste verdieping in gebruik. De Prins en het paar arriveerden per auto. Tot de grens werden ze geëscorteerd door politie van het kanton Zürich en daarna door Oos tenrijkse gendarmerie. Zaterdagmiddag reeds werden de ski's ondergebonden. Met uitzondering na tuurlijk van mr. Van Vollenhoven. Ko ningin Juliana en Prinses Margriet had den voor de aankomst van de anderen reeds de afdalingen van de Schlegelkopf en de Petersboden gemaakt. Beide toch ten voor ervaren skiers. De Sjah van Perzië, die thans voor me dische controle in Wenen is, werd van daag in Zürs verwacht, ongeveer vijf ki lometer van Lech. Een ontmoeting tus sen de Sjah en de Nederlandse konink lijke familie ligt in de lijn der verwach tingen. 20.30 Klass. 21 40 Brengt hen "1.45 Instr. trio: AVRO: 7.00 Nws. 7 10 Ochtendgvm. 7.20 Lichte gram. (7.20-7 22 en 8 48- 8.50 Nws van de wedstrijd Marathon). VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8 00 Nws. 8.10 Nws van de wedstrijd Mara thon. 8 12 Lichte gram (8.25-8.30 De groenteman, praatje v. d vrouw). 8 45 Morgenwijding. 8 55 Een boek voor het geestelijk leven: bopkbespr. 9 00 Nws van de wedstrijd Marathon. 9 02 V. d. zieken. 10 00 V d kleuters. 10.10 Nws. i nale actie ten bate van het ICEM- vluchtellngenvervoer. 20 00 Nat. progr 20.00 Brengt hen naar Veilige Haven i (verv.i. 20 30 Nieuws. 20 35 Nog vele i Jaren: gevar. progr. 22.15 Lichte gram I of reportages. 22.30 Nws. 22.40 Act 23,50 Brengt hen i jarige: verzoekpla- ^cSoH*(SOh»<aiQK®CSaH*<3iOK®C#C>K¥<aiaKSOS<^^ dacht met prof dr r W Prins! Wegen Informatie- i de wedstrijd Marathon). 8 40 V d hulsvrouw. 9 35 Waterstan den. 9 40 Schoolradio. 10.00 Nws. van de wedstrijd Marathon 10 01 Aubade: gevar. müz.progr 10 50 Lichtbaken, lezing. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Nieuws van de wedstrijd Marathon. 11.31 Lich- vooruit, praat- 12.40 Act. of gram. 12.50 Lichte gram. en praatje. 13.35 Voor de plattelands vrouwen. 13 45 Muziek kent geen gren zen: licht gevar. müz.progr. 14.45 Zie. ik maak alles nieuw, een cursus over geloofsleven en godsd. vorming. 15.00 17 50 Overheldsvoorl Culturele* ont moetingen ln Suriname en de Ned. j Antillen Vraaggesprek van Rudy Be- zangsollste. 13 00 Nws. 13.10 vs. van de wedstrijd Marathon. 13.12 •t 13 30 't Muzikantenuur: gevar. uz.progr. met kerkorgelmuz., klass. I en mod koorzang en klass. pianomuz. M.40 Schoolradio 15 00 V. d. vrouw. 1 15 40 Zang en plano. 16 00 Nws. 16 02 1 Draalorgelmuz 16.15 V. ri Jeued 17 15 1 New York calling praatje 17.20 Tus- sen 10 - en 20lichte gram. voor de Hilversum Hl. FM NRU'NCRV 12 30 De Top Tien van act ]3 02 *00 Nws 14 02 Lichte vocale muziekles 15 00 Nieuws. 15 02 Licht gevar plntenprogr. 16.00 Nws. 16.02 Tlenerama: nlatenshow v. d. progr. (Om strijd Marathon. 12 00 Nieuws. 12 02 I: NOT NTS: 10 45-12 0 NCRV 20 45 Huwelllksvo Nederland II: NTS: 20.00 Nws ln het kort. VARA: 20.01 Tim Frazer. TV- feullleton (deel 7t 20.30 Achter het nieuws 20 55 Z-Cars. TV-feullleton. 21 45 Kinderen of niet?, documentair progr over de voortplanting 2NTC 22 -25 kelljke programma.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 5