Neem óók TWIN prettig rollen, lekker roken! De Zijl uitgeschakeld Jeugd van „Treffers" succesvol in Delft Poolse studenten tweemaal geklopt Grietje van Essen maakt lelijke val Voortreffelijke triomf van Walter Hollandia LZC geeft winst weer uit handen Centrale training Adrie van Polanen verovert opnieuw nationale titel PAGINA 10 LEIPSCH DAGBLADMAANDAG 31 JANTTARI 106» Waterpoloploeg van De Dolfijn verslaat Leidenaars met 0-4 (Van onze waterpolomedewerker) De Zijl Is zaterdagavond in de vijfde ronde van de strijd om de KNZB-beker uitgeschakeld door het Amsterdamse De Dolfijn. De jeugdige hoofdstedelijke combinatie was in de Leidse Overdekte de betere ploeg en plaatste zich door een regelmatige 0-4 overwinning (0-1, 0-0, 0-2 en 0-1) voor de zesde bekerronde. Met Frans de Boer en Leo Onder water op de plaatsen van de om dis ciplinaire reden buiten het zevental gelaten Gé Rol en Kees Pont heeft De Zijl de gemakkelijk combinerende De Dolfijn-ploeg alleen ln de eerste twee speeltijden goed partij kunnen geven. Toen de Amsterdammers in de slotfase van de aantrekkelijke strijd, die door scheidsrechter Van Oostrom goed werd geleid, het tempo op- Basketballcompetitie Bona Stars klopt Slotermeer Bona Stars heeft zich gistermiddag van haar beste kant laten zien. De Leidse basketballers klopten het Am sterdamse Slotermeer met niet min der dan 9474. In de eerste helft gaf het spel van de Leidenaars een nogal verwarde indruk. Coach Kallenberg had dan ook veel moeite de juiste opstelling te vinden. Slotermeer kon hierdoor tot ver in de eerste helft de leiding houden, maar stond desondanks bij de rust met 34—31 achter. Na de her vatting zou Bona Stars maar liefst 60 punten scoren. De basis hiervoor lag vooral in een ongenaakbaar re bound van Peter de Jong, die op knappe wijze de zijspelers, Harry Stol en Kees Pley, lanceerde. In de laat ste minuten, toen Bona Stars met de op dat moment te traag spelende Van Kins en Van Mameren uitkwam, kon Slotermeer nog tot eer. score van 74 punten komen. Scorers: H. Stol 23 pnt; K. Pley 22 pnt; A. de Jong 12 pnt; Th. Bark 10 pnt: P. de Jong, H. Kaper en C. den Hollander 6 pnt; F. van Kins 4 pnt; W. Stol 3 pnt; H. van Mameren 2 pnt. De stand in de landelijke klasse B luidt: Survriki 816 Fortuna *1010 Argus 1014 AMVJ 108 Bona Stars 1114 HOC 104 R'dam-Z. 10—12 Thor 8— 2 FAC 10—10 Slotermeer 8— 0 Twee punten in mindering. De uitslagen van de overige Bona Stars-teams luiden: Bona Stars 2 Jumpers 67—53: Bona Stars 1 (d) Survirki 7720Vodo aBona Stars a 48—69; Bona Stars 3—Argus 2 32—54. schroefden, moesten de Kooibewoners him directe tegenstanders herhaal - delijk laten gaan. De geroutineerde ;rs van De Dolfijn maakten van die kansen dankbaar gebruik door zonder dat Zijl-doelman Joop Bodt er ook maar iets aan kon doen de overwinning op 04 te bepalen. Har- rie Both, Herman Rademakers en Gerard Zeewurster (2) namen de Amsterdamse doelpunten voor hun rekening. Vijfde nederlaag In het Arnhemse Sportfondsen bad heeft De Sleutelstad gisteravond in de tweede klasse van de centrale wintercompetitie de vjjfde nederlaag in successie moeten incasseren. Het sterke Esca bleef na een aanvankelijk gelijk opgaande wedstrijd met 5—1 baas in eigen huls. Jeugdinternational Kees Bus open de in de tweede periode na aangeven van Cor van Tienhoven voor Esca de score, maar nog voor de wisseling zorgde Sleutelstad-midvoor Cees van Hooidonk uit een straf worp voor de Leidse gelijkmaker: 11. Bart Bongers gaf in het derde ge deelte door van een numerieke meer derheid gebruik te maken Brede- veld en Hilkhuyzen (SI.stad) en Van Tienhoven (Esca) waren door scheids rechter Van der Marei uit het water gestuurd de Arnhemmers opnieuw de leiding (21) en toen dezelfde speler kort na het begin van het laat ste spelgedeelte de stand tot 31 op voerde, was de strijd beslist. Han Sie- bing en Bert van Vuuren zorgden in de slotfase voor de 51 eindstand. Uitslagen: RotterdamNereus 53; HPCUZSC 16; Neptunus SVH 6—3; EscaDe Sleutelstad 51; DJKMerwede 62. De stand luidt: DJK GZC Nereus 7—12 UZSC 7—6 711 Rotterdam 76 710 Neptunus 75 7—10 SI. stad 7—4 7— 9 HPC 7—3 78 Merwede 70 Bert van der Helm eerste in voorronde jeugdkampioenschap De voorronden van de Neder landse jeugdkampioenschappen tafeltennis, die gisteren in Delft zijn gehouden, zijn voor spelers en speelsters van De Treffers uit Roelof ar endsveen bijzonder suc cesvol verlopen. Niet minder dan drie jeugdleden wisten zich voor de eindstrijd te klasseren: Kees Vesseur, Mary van Ruiten en Nelly Elsgeest. De voorronden in Delft, die in de vorm van achtkampen werden gehou den, hebben overwinningen opgele verd voor de Zoeterwoudenaar Bert van der Helm (Scylla) en het Haag se meisje Veronique van der Laan. Beiden bleven ongeslagen. Bij de jongens (tot 18 jaar) was al leen Kees Vesseur een bedreiging voor Van der Helm. De Roelofarends- vener verspeelde tegen zijn clubge noot Herman van Ruiten echter de kans op de eerste plaats. Hij verloor daarna ook nog van Van der Helm. Mary van Ruiten stelde bij de meisjes enigszins teleur. Zy moest in Joop de Wolf en Nico Kleen boeken daverende judozeges In de Markthallen in Amers foort werd zaterdagavond een semi-judo-interland gehouden tussen een studentenploeg uit Warschau en de Nederlandse B- ploeg. Ofschoon de B-ploeg door het niet kunnen uitkomen van Mackaay en Jonkman verzwakt was, behaalden de Nederlanders toch nog een alleszeggende 337 overwinning. De Polen bleken geen grootse Judo ka's. Hun vechtlust moest alles goed maken. Van de Pol uit Helmond werd daar het slachtoffer van. Hij verloor op beslissing van Zytkow. Anton Linskens uit Roosendaal moest even als Aad Smits (Eindhoven) met een onbeslist genoegen nemen. De andere judoka's, behaalden de volle winst. Wil Tap uit Den Haag won van To- maszenski, de Leidenaar Joop de Wolf gaf de kampioen van Polen Dzierbicki geen schijn van kans en Nico Kleen (Katwyk) gaf Werkowicz binnen tien seconden een dergelijke harai-goshi dat de hele zaal overeind stond. De man uit Katwijk aan Zee, die door een schouderbladblessure lange tijd niet kon judo'en, had een daverende entree gemaakt. Teun Tromp (Dordrecht) had daarvoor een regelmatige zege op Kuzefa geboekt. Leidse zege Het Poolse studententeam trad gis termiddag in Delft aan voor een judotoernooi, waaraan zeven teams deelnamen. De ploeg van Sportschool Luiten uit Leiden zorgde voor een verrassing door als eerste uit de strijd te komen. De Leidenaars waren in de voor wedstrijden onweerstaanbaar. Ukemi (Delft) met o.a. Joop Gouweleew en Sportschool Bonte (Delft) met oud international Koos Bonte werden verslagen. Ook de Polen bereikten de eindstrijd dank zij een gedecideerde 5—0 zege op d* Delftse Studenten, die daarvoor het Leids Universiteits team en Yawara hadden uitgescha keld. In de finale startten de Leidenaars goed. Adrie Gijbeis maakte onbeslist, waarna Adrie van Polanen en G. de Bolster met respectievelijk een over winning beslissing scheidsrechte* en een zesde heupworp voor een 20 voorsprong zorgden. Toen Van der Weerthof met een houtgreep voor 3-0 het snel op de tafeltennisladder stij gende Haagse meisje Veronique van der Laan haar meerdere erkennen. Verder bleef Mary van Ruiten zonder al te veel moeite overeind. Nelly Els- geest eindigde met vijf winstpartijen op de derde plaats. De eindstanden van de achtkampen luiden: Meisjes: 1. V. v. d. Laan (Den Haag) 7 pnt; 2. M. van Ruiten Roe- lofarendsveen) 6 pnt; 3. N. Elsgeest (Roelofarendsveen) 5 pnt; 4. Marja Ouwersloot (Delft) 4 pnt; 6. Marjan van Klink (Roelofarendsveen)Jon gens: 1. B. v. d. Helm (Zoeterwoude) 7 pnt; 2. K. Vesseur Roelofarenls- veen) 5; 3. J. Joëls (Den Haag) 5 pnt; 6. H. van Ruiten Roelofarends veen) 2 pnt. Competitie In de jeugdcompetitie heeft het team van De Treffers zich naast het Haagse Steeds Hoger/TSB op de ste plaats genesteld. De Roelof- arendsveense ploeg bleef met 64 de meerdere over concurrent „Salaman der, dat nu met drie punten achter stand de derde plaats bezet. Fons Rijn, Bert Akerboom en Mary Ruiten zorgden voor de punten De Treffers. Na het eerste weekeinde van het kampioenschap van Nederland bridge paren luidt de stand: 1. Oudshoorn Maassen van der Brink (Rotterdam) 688 pnt; 2. HeldringOgtrop (Bus- sum) 663 pnt; 3. mevr. Van Veenen- daal^Brommet (Amsterdam) 659 p. De Rotterdammer Gijs de Bode heeft zondag op een snel parcours de over ongeveer 6500 meter voerende Domeincross gewonnen. De Bode zegevierde in de omgeving van Baarn „van kop af". 1. De Bode (Metro) 22.02; 2. Jansen (A.V. '23, Amster dam) 22.11; 3. De Schipper (Memphis Eindhoven) 23.04. Ondeugdelijke bruglegger Een ernstige val van de kanshebster en de oud-kampioene van Neder land Grietje van Essen, heeft de noordelijke districtturnkampioen- schappen voor dames te Leek gis termiddag zeer ongunstig beïn vloed. De Quick-turnster kwam bij het In werken (stutten) aan de brug vol uit op haar gezicht terecht waarbij zü een tand verloor, een scheurtje in de kaak opliep en over pijn in nek en voorhoofd klaagde. Grietje werd slachtoffer van een ondeug delijke bruglegger, die aan de steu nen met schroeven en al afscheur de. Na dc val van Grietje van Essen heeft het personeel van een turn- Koersen in Hilversum 50 gram - uit verse voorraad - f 1,25 ZAALHANDBALCOMPETITIE Flamingo's zegeviert (Van onze medewerker) Een voortreffelijke zege behaal de Walter Hollandia gisteren in de internationale draverij. De Amerikaanse import Azalea Ha nover had spoedig de kop, doch Midas G, die 40 meter achter de leidster ivas gestart, lag na een ronde al op de tweede plaats. Tot halverwege het rechte eind kon Azalea zich handhaven. Op dit moment achtte Vergay zijn tijd gekomen en stuurde Midas voor bij de koploopster, doch Eeren- berg, die met Walter Hollandia op de derde plaats lag, gaf toen zijn paard de vrije teugel en met een indrukwekkende eindsprint gleed Walter langs Midas naar een prima 1.22.- triomf. De koers voor amatrices werd een fraaie overwinning voor mevrouw Bakker-Bosch, die YY Hanover spoe dig op kop bracht en in 1.24.4 zege vierde. De favoriet Bastogne, die langzaam was vertrokken, verdreef ten leste Arion Athel van de tweede plaats. De openingsdraverij was voor W. Strooper met Captain Williams. Cho pin, die steeds op de tweede plaats lag, werd wel erg zwaar gestraft met uitschakeling. De slecht dravende Darina Braun werd nu tweede vóór Cornelia Carbonari. Buddy de Vries won tweemaal. In de Ned Star-prijs bedwong hij met Darlin Jill met een miniem verschil de slotaanval van Constant Hollan dia en in de Gelinotteprijs overtroef de hij met Beachcomber Arctic van 's Gravenhof en Ypsilon, die het veld lang had aangevoerd. Trainer-pikeur N. Schouten was deze middag bijzonder op dreef. Met Bianca Scotch achterhaalde hij in de Hairos II-prijs de ver uitgelopen Belle Amie B en won verrassend in 1.27.3 km.-tijd (w. f 16.90). Met Cu racao herhaalde Schouten dit kunst stukje door Buffalo Bill in de negen de koers op de streep te kloppen. Schouten werd tweemaal tweede. Met Carriere moest hij in de Ozo- prijs de eer aan Camillo (Wagenaar jr.) laten en ook in de vierde dra verij moest hij met Bingen Magowan de eer aan Wagenaar jr. laten, die de meerderheid erkennen van Wage naar jr., die B Roi Kinley uit schijnbaar verloren positie naar goede 1.26.5 zege stuurde. In de 2900 meter draverij leidde Columbus tot halverwege het rechte eind. Toen volgde een galoppade, waardoor de leider naar de achter hoede verhuisde. Astra T (S. Dooyeweerd) zorgde nu voor de prise (w. f 13.10), gevolgd door Ylo- gie M en Bona Dea Wilkes J. De zaalhandballers van de Leid- sche Zwemclub hebben gistermiddag in d« Wateringse veilinghal de ne derlagen reeks niet kunnen onder breken. De roodwitte Leidenaars ga ven evenals in de eerste wedstrijd tegen het stugge Flamingo's in de slotfase de winst uit handen (1517) en zagen daardoor de kans op be houd weer kleiner worden In de sfeerloze Wateringse veiling hal heeft het er lange tijd naar uit gezien dat de „waterpoloënde hand ballers" van LZC tegen koploper Fla mingo's voor een verrassing zouden zorgen. De Leidenaars zonder terpoLo-international Nico van Voet en voetballer Jan Krijgsman traden de sterke Hagenaars onbevan gen tegemoet en namen direct eer ruime voorsprong, die zij tot ver ir de tweede helft zouden behouden Met nog ongeveer een kwartier te spelen stokte het ritme plotseling in de LZC-ploeg. Het plaatsen werd slechter, de aanvallen werden niet voldoende afgerond en ook het „muurtje" voor het heiligdom vai doelman Krik Parrel begon veront rustende bressen te vertonen. De ge routineerde Hagenaars maakten die kansen dankbaar gebruik. Het tempo werd opgevoerd en de 139 achterstand werd geleidelijk wegge werkt. Toen LZC in de slotfase de strfjd trachtte te forceren drukte de technisch toch wel betere Flamingo's door naar een 1517 overwinning. Karei Carom, Hans Parrel en Ruud Schmidt namen het merendeel de Leidse doelpunten voor hun reke ning. GRIETJE VAN ESSEN lelijke val toestellenfabriek in Helmond een nieuwe legger aan de brug ge plaatst, maar de gevolgen daarvan hebben de meeste turnsters op zeer pijnlijke wijze ondervonden. Het merendeel der dames kwam met ontvelde handpalmen van de brug, welke open wonden, ondanks de pleisters, de prestaties hebben ge drukt. De felle Maike Kroes werd de beste turnster in Noord-Nederland bij af wezigheid van de huidige kampioe ne van Nederland, Janny Vlerstra en natuurlijk ook door het uitvallen van Griet je van Essen, Voor de centrale training woensdag 2 februari zijn zestien spe llers uitgenodigd, te weten Pieters Graafland, Veldhoen, Moulijn, Krui- ver (allen Feijenoord), Nuninga, Mul ler, Cruyff, Swart, Keizer (allen Ajax), Israel, Flinkevleugel (beiden DWS), Schrijvers, Van der Kuylen (beiden PSV), Dullen (Sittardia), Doesburg (Sparta) en Quaedackers (Fortuna '54). De stand luidt: Flamingo's Hercules Wings Quintus 9—13 Operatie 3 8—7 7—10 LZC 7—3 68 Gona 73 Uitslagen Nike Hanoverprljs: New Starprijs: 1. Darlin Jill (B. Vries) (1.27.5); 40 2, 1.80 koppel 10.70, cov. 10.40, ■lo 213. Ozoprijs: 1. Camillo (J. Wagenaax r.) (1.29.2); 2. Carrière; 3. Diabola Jeugdkampioenschappen judo De Leidse tweede dan Adrie van Polanen heeft voor de tweede maal in successie het Nederlands judo-kampioenschap voor junio ren (middengewicht) gewonnen. Van Polanen won in de finale van dit kampioenschap, dat in de Amersfoortse markthallen is ge houden, op beslissing scheidsrech ter van de Amsterdammer Hette- ling. Adrie van Polanen bereikte de fi nale van de middengewiohten door overwinningen op achtereenvolgens Van der Kieft (Utrecht) na 20 sec. met tsuri-komi-goshi, achtste heupworp en De Vries (na 30 se conden met eveneens tsuri-komi- goshi). De eindstrijd tegen de moeilijke tegenstander Hetteling bracht wel- lioht niet zulk spectaculair judo, maar Adrie van Polanen won na tien minuten verdiend op beslissing van de scheidsrechter. Door deze zege in dit kampioenschap zal de Leidenaar waarschijnlijk worden afgevaardigd naar de Europese judokampioen schappen, die in maart in Lyon wor den gehouden. De uitslagen van de overige finale- partijen van de Nederlandse jeugd kampioenschappen judo luiden: Adspiranlen (15 t/m 17 jaar) lichtgewicht: C. Sen ter (Vlaardingen) wint van A. Klaassen (Veenendaal). Half middengewicht: H. Boersma (Amersfoort) wint van D. Mulder (Rotterdam). Middengewicht: K. Hoebeke (Zaandam) wint van G. Bennehey (Roermond). Half zwaarge wicht: J. Bongers (Roosendaal) wint van J. de Graaf (Den Haag). Zwaar gewicht: H. Kruys (Utrecht) wint van F, van Oeffel .(Amsterdam), Hairos II-prijs, afd.: 1. B Rol Kinley (J .Wagenaar Jr.) (1.26.5); Bingen Magowan; 3. Dora Williams. Tot.: wi. f5.70, pl. 2.20, 1.70. 2.10, 30, koppel 47.90, cov. 5.20. Amatrice Winterkampioenschap 3: 1, Y Y Hanover (mevr. G. Bakker-Bosch) 1.24.4); 2. Bastogne; 3. Arion Athel. Tot.: wi f9 pl. 2.80. 1.60, J. Eerenberg) (1.22.-); 2. Midas G; 3. Masinaprtjs: 1. T (S. v. Dooye weerd) (1.8.2); 2. Ylogie M: 3. Bóna Gelinotte-prijs, le afd.: 1. Curacao (N. Schouten) (1.26.3); 2. Buffalo BUI; 3. Zealot Hollandia. Tot.: wi. f7.70, pl Vries) (1.28.4); 2. Arctic venhof; 3. Ypsilon. Tot.: wi. f5.60. pl. 2.50. 1.70, 2.20, koppel 4.40, cov. 4.10. Totalisator-omzet f321.131. Tafeltenniscompetitie Nederlaag Treffers In verband met de internationale kampioenschappen van Tsjecho- Slowakije, waar Nederland vertegen woordigd wordt door Frans Schoofs (Nedlioyd). Gerard Bakker (Scylla), en Care! Deken (Smash) moesten de wedstrijden Maasbree— Nedlioyd, VVGA—Scylla en Smash—AMVJ, die zaterdag op het programma stonden, worden uitgesteld. De twee resterende ontmoetingen aren belangrijk voor de ploegen, die degradatie-gevaar verkeren. De Treffers leed tegen SVE een 64 ne- Van Ruiten en Vesseur scoorden elk twee winstpunten voor de Roelofarendsveense ploeg. Wan neer de derde man van De Treffers, Wout Heemskerk weer in vorm komt, zit er voor de Roelofarendsveners misschien nog een kansje in de laat ste plaats over te doen aan VVGA. De stand in de ereklasse luidt thans: Nedlioyd Scylla Maasbree AMVJ Smash 11—20 SVE 12—11 11—19 Wibo 12—8 11—19 Belcrum 12—7 11—14 VVGA 11—3 11—13 De Tref. 12—0 D0C0S ADRl VAN POLANEN judotitel Junioren (18 t/m 20 jaar)licht gewicht: E. van Dapperen (Heerlen) wint van H. Rietdijk (Maassluis). Half middengewicht: T. Hoogendijk (Vlaardingen) wint van J. Wijnhoud (Zwolle). Halfzwaargewicht: E. Eug- ster (Utrecht) wint van B. de Man (Heerlen). Zwaargewicht: C. ten Dam (Almelo) wint van L. Matla (Den Haag), In de hoofdklasse B heeft Docos dank zij een 6—4 overwinning op koploper Eendracht de leiding geno men. Ton l'Amie had in deze belang rijke wedstrijd een groot aandeel in de Leidse zege. Niet alleen bleef hij in zijn drie enkelspelen ongeslagen, maar ook won hij samen met Van Steenbergen het dubbelspel. Van Veen kwam in dit spannende duel tweemaal tot winst, waardoor Docos, ondanks de drie nederlagen van Van Steenbergen, de volle, winst binnen haalde. De overige uitslagen in de hoofd klasse B luiden: AtoomSwift 46; GossinaHOC 64; LutoAUGA 1—9. Scylla 3 boekte in de thuiswedstrijd tegen AMVJ 4 een verrassend grote 9—1 overwinning. Het enige punt voor de Amsterdammers werd ge scoord door Bijen, die Ellen Kort versloeg. In een aantrekkelijk duel heeft Den Burcht de punten met Wibo 4 ge deeld. Na een 45 stand kon Joop Hins de zege niet veilig stellen. Hij verloor met 2220 en 2113 van Hoogenboom. Voor Den Burcht zorg de Verkerk voor drie en SJaardema voor twee overwinningen. IMRE RIETVELD WINT IN KENT Imre Rietveld behaalde zater dagavond in Eltham, dicht bjj Lon den op verrassende wijze de dames enkelspel titel van de open badmin tonkampioenschappen van Kent. In de finale zegevierde zij met betrek kelijk weinig moeite over de sterker geachte Engelse kampioene Angela Bairstow, die o.a, de Aziatische titel op haar naam heeft staan. Aanvankelijk leek Angela Bair stow in de finale volgens de ver wachtingen te gaan zegevieren. Een sterke start bezorgde haar een 93 voorsprong, maar de totaal niet ge- imponeerde Imre Rietveld vocht vrijuit spelend terug en bracht met serie magnifieke smashes de stand weer in evenwicht 9—9. Vervolgens liep zij in hoog tempo door tot 129, waarmee zij met 1—0 de leiding nam. In de tweede game beheerste on- landgenote de strijd geheel. Een 50 achterstand kon Angela Bair stow niet meer ongedaan maken en zonder nog bedreigd te zijn besliste Imre met 114 de party in haar voordeel. Met Agnes Geene als partner slaagde Imre Rietveld er niet in, ook de titel in het damesdubbelspe! op haar naam te brengen. De Neder landse meisjes moesten in de eind strijd buigen voor het Engelse paar CharlesHorton: 315 815. Door een overwinning op stadge noot Atletico heeft Real Madrid alleen de leiding genomen in de Spaanse competitie. De ploeg ver gaarde 31 punten uit 21 wedstrijden. Atletico staat met 29 punten op de tweede plaats.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 10