Sonia Gaskell viert 20 jarig jubileum Agent-bezorger Warmond ^Onverzettelijkheid, geloof en twijfel Benoemingen Leidse Universiteit Oorzaak gasexplosie nog niet bekend -^BDAG 29 JANUARI 1966 i Grondlegster Ned. danskunst nnec bui (Van onze kunstredactie) n ruime, lichte kamer, hoog achter in het complex van de Am- jmse Stadsschouwburg. Op het bureau tientallen kleine zaken p elk bureau zouden kunnen liggen: pakje sigaretten, vel- papier met haastig neergeschreven notities. In een hoek een strakke tafel met acht. negen stoelen, in een andere een zjji jtsbank en twee kleine fauteuils om een laag. rond tafeltje. Ulpc je muur hangt een kleurig werk van Toer van Schayk. Achter ramen staan grijs de achterkanten van oude huizen. Vijftien (lager kolkt schuimend het afvalwater van een melkfabriek. ^LEis de werkkamer van Sonia Gaskell. directrice van het Natio- jallet. die volgende week wordt gehuldigd omdat zij geduren- jaar richting heeft gegeven aan de danskunst in ons land. Russische opleiding r dat ook in strijd lijkt met orkomen van deze vrouw, het 1 heeft een belangrijke rol in Iven gespeeld. De Russische re- en de tweede wereldoorlog haar leven doorslaggevend in 1905 in Kiew geboren ouders. Tot 1921 blijft ze id en werkt dan twee jaar •1 mee aan het droogleggen •rassen. Twee jaar in een en dan naar Parijs. 'arijs kreeg ik een Russische Ballet natuurlijk, maar ik enige tijd literatuur aan de ie gestudeerd. In 1939 kwam Nederland, getrouwd met een idse binnenhuisarchitect. De ibrak uit en we konden niet •rug. Ik hield, en houd nog in schrijven, maar in Neder- ikte ik het contact met de taal kwijt en toen werd het [Nederlands kost haar nog al- leite, maar ze formuleert haar op een manier die elk misver- itsluit. lie jaren was de danskunst tfland geheel op expressie ge- /an techniek wilden de mees- kts weten, maar ik geloof dat absolute voorwaarde is om van de choreograaf te kun- «erbrengen, even belangrijk fik een culturele achtergrond üsers en danseressen. Zonder je geen werken als ..De groe- 1". ..De stier", of „Monument gestorven jongen" dansen". Veel kritiek Ihet begin heb ik veel kritiek op de aankleding van de bal- Maar vergeet niet, we zijn «en met een kapitaal van f 400. _J nu 16 jaar geleden. Voor dat m te budget haalde ik liever goe- ireografen en balletmeesters [ederland. Nu is dat allemaal geworden. We hebben een ma outillage, de aankleding van I liet als „Het Zwanenmeer" g el. maar het kan nu. de men- ;a Marktberichten f2.64, Goudse volvette 2.81. redelijk. (OOP. 28 Jan. Forsythea 1 5. ld. 2 57-47. id. 3 44-33. ld. 4 j|, d. 5 18-14 per tak. ld. per bos II] -75. ld. vertakt 65-68 per tak. In pot 13. Cyclaam 65 p. st.. ablad 75 per bos. Magnolia 66 op. Cocos flanderi 95 p. st. WIJK AAN DEN RIJN. 28 Jan. enteveilingwaspeen per kist A- fte:-')-9.40. Al 7.20-9.30, A2 4.40- 5 A -extra 9.50-10.40. BI 8.90-10.60. .50, Cl 4.50-4.90. C2 2.20-4.80. yen per kist 2 60-5.00. boeren- UJH -79. groenekool 21-41, spruiten 194S loond 67-88. ld. geschoond 73- ltlof 1 107, ld. 2 82, knolselderle st. 59. selderie per 100 bos 12- Nivoer waspeen 119.000 kg. IBBURG, 28 Jan. Tulpen lang i Wltwe 125-140. Hlberna 200- >pland 175-200 Apeldoorn 280- nk Trophee 150-160. v. d. Eer- otai 0-160, Wlntergold 140-150. Flre TO-170. Paul Richter 160, Prelu- 135-150. Bellona 160, Madame 180-185. Blauwe druifjes 70-48, Insurpassible 135-140, Carl- Golden Harvest 120-125. Call- 110-120. Geranium 130-140 alles s. Am Anjers: Sim rood 35-40, 5-38, wit 35-38 per 100 AAR 28 Jan. witlof 1 87-99. >4-78, ld. stek. 25-32, uien 6-19. groenekool 28. spruiten 32-80 kg, sla C 26 per stuk. sprul- Port 74-92 per kg. SONIA GASKELL sen komen ervoor. De belangstelling voor ballet is in Nederland enorm toegenomen, ook al zijn er wel plaat sen. Rotterdam bijvoorbeeld, waar het nog niet zo hard gaat". Deur van haar kamer gaat open en iemand vraagt iets in een onver staanbare taal. Ze antwoordt in. voor Nederlandse oren, dezelfde chaoti sche klanken. Slechts de woorden „Romeo" en „Julia" zyn herkenbaar. „Romeo en Julia", het is ook de titel \an het avondvullend ballet dat Rudie van Dantzig zal zetten op de partituur van Serge Prokowjew Er. j daarmee is zij dan terechtgekomen bij het besluit dat ze vorig jaar J nam: Rudi van Dantzig en Robert Kaesen op te nemen in de artistieke le-'ding. „Ik geloof dat men aan zijn leven bouwt, zoals men een kunstwerk creëert. Onmerk baar komt er iedere dag een stukje bij. Het gaat heel langzaam en steeds is er angst dat alles ineen zal stor ten". Angsten Dat schreef zij enkele maanden geleden in haar memoires in „Na tionaal Ballet Nieuws". Die angst dat alles ineen zal storten heeft ze ook waar het haar gezelschap betreft. „Ik heb een basis voor de eeuwig heid willen leggen. Wat zal er ge beuren als ik er niet meer ben? Ik heb willen voorkomen dat de groep in verkeerde handen zou komen. Ru di en Robert zetten het werk straks voort". Ze kykt een ogenblik strak voor zich uit in het niets. George Balanchine en Jerome Robblns zijn haar favoriete choreo grafen. „Zij hebben werkelijk iets schoons gemaakt. Daarvoor was bal let nog voor een groot deel divertis sement. zij hebben zich helemaal op de pure dans gericht. „Het is een voorkeur die ook duidelijk uitkomt in het repertoire van het Nationale Ballet, waarop vele Balanchme-bal- letten staan. „Wat muziek betreft? Bach, maar het klinkt zo banaal als je dat zegt. En dan de modernen. De eerste keer dat ik Webern hoorde, was ik er direct door getroffen. Later maak te ik kennis met zijn muziek by „Episodes" van Balanchine. maar die eerste keer zal ik nooit vergeten". Meer modern ballet? „Eigenlijk zouden er veel meer balletten op moderne muziek ge maakt moeten worden. Maar je geeft er twee uitvoeringen van, de zalen blijven leeg, het raakt achter ln het repertoire, waaruit een keus wordt gemaakt, het zakt weg in de herinnering van de dansers en een paar maanden later is alle moeite tevergeefs geweest. Want het instu deren van een ballet op moderne muziek kost nog veel meer tijd dan op een makkelijker in het gehoor lig gende klanken. Het orkest heeft meer repetitietijd nodig en bovendien duurt het maanden eer de dansers de muziek goed in hun hoofd hebben. Maar het blijft jammer". Na veertig jaar Bijna veertig jaar geleden, het was 1927, trad een jonge danse res toe tot "Les ballets Russes" van Djagilew. Zij zou de vrouw worden die via ballet-recita1. Ne derlands ballet en het Nationale Ballet de basis zou leggen voor de danskunst in Nederland. Zij heeft daarmee vrienden gewon nen en vrienden verloren, het heeft haar zoals ze het zelf uitdrukt momenten van twij fel en onzekerheid, hartzeer en verdriet bezorgd. Onverzettelijk heid en geloof in haar opdracht hebben het haar mogelijk ge maakt door te zetten. 30500 Wij verzoeken onze abon nees in Leiden, die een keer de krant niet ontvangen, tussen 5.30 en 7 uur n.m. (zaterdags tussen 56 uur) no. 30500 te bellen, waarna ons blad alsnog wordt bezorgd. Voor de buitengemeenten wordt voorzover de agent schappen telefonisch bereik baar ziin, elke klacht onmid dellijk doorgegeven. Tijdens de kantooruren (maandag t/m vrijdag van 8 uur v.m. tot 5.30 a.m. en zaterdags van 8 tot 12 uur) is onze klachtendienst be reikbaar op ons telefoon nummer 25041 toestel 06. LEIDSCH DAGBLAD Forum over bollenteelt Door de Provinciale raad voor de bedrijfsontwikkeling in de landbouw voor Zuid-Holland wordt in samen werking met de plaatselijke afdelin gen van de bonden van landarbei ders, op dinsdagavond 8 februari a.s. in het Jeugdhuis aan de Julianalaan ln Sassenheim een forumavond be legd. Ir. S. van Veen, rfjkstuinbouwcon- sulent in Lisse, zal een korte inlei ding houden, waarin hij zyn visie op de toekomstige ontwikkeling van het bollengebied met betrekking tot teelt, vei werking en afzet, zal uiteen zetten. Hierop aansluitend zal de heer L. Elfrink, hoofdbestuurder van de Ned. Kath. Bond van Werkne mers in de Agrarische bedrijfstakken een korte inleiding houden over de noodzaak en de mogelijkheden van vakopleiding en bijscholing. Hierna zullen de inleiders en de heren D. Twlsk, hoofd voorlichting van het rijksconsulentschap en de heer J. Vroon van de Directie Algemene Voorlichtingszaken van het Min. van Landbouw, zitting nemen in het fo rum waaraan men dan schriftelijk er mondeling vragen kan stellen. Honden op het bollenland Een bloembollenkweker aan het Kerkhofpad in Noordwyk betrapte twee honden op heterdaad, toen zy aan het stoeien waren op zijn met bollen beplante landeryen. De dieren bleken afkomstig uit een nabijgelegen villawijk. De eigenaars verklaarden zich bereid de aange richte schade te vergoeden. De politie wyst de hondenhouders nogmaals op het verbod in de Alg. Politieverordening om hun dieren in de- maanden, februari, maart, april en mei op de openbare weg te la ten loslopen. Behalve het laten loslopen van honden, is ook strafbaar gesteld het bevinden van honden op particuliere terreinen, zonder dat de eigenaar of gebruikei van dit terrein daarvoor toestemming aan de houder van de hond heeft verleend. Dit verbod is het gehele jaar van kracht. Onder particuliere tereinen vallen ook de gemeentelijke plant soenen. LEIDERDORP Veilig Verkeer De vereniging Verbond voor Veilig Verkeer, afdeling LeiderdorpZoe- terwoude hield gisteravond in het ln Leiderdorp jaarverga- Dorpshu dering. Het jaarverslag van de secretaris, de heer G. v. d. Krol. vermeldde dat het aantal leden van deze afdeling per 31 december 1965 117 bedroeg. Uit het verslag van de penning meester. de heer F. van Olst, bleek dat er een batig saldo was van f 234.50. De heer G. v. d. Krol werd als be stuurslid herkozen, in de vacature P. de Vrind en J. Meeuse werden gekozen de heren J. Schutte en H. G. Kleemans. De voorzitter, de heer J. H. A. Wessels deelde mede. dat op 8 maart de schriftelijke verkeersexamens zul len worden gehouden. Plannen wer den besproken om weer een verkeers- filmavond met gelegenheid voor ogentest te organiseren en de ver- keerstuin (Shell) enige dagen in Leiderdorp opgesteld te krijgen. Extra subsidie Oranj everemging De Leiderdorpse Oranjevereniging heeft voor de trouwdag van prinses Beatrix en de heer Claus von Ams- berg een. uitgebreid feestprogramma samengesteld. In september 1964 heeft de ge meenteraad van Leiderdorp een sub sidieregeling vastgesteld voor deze vereniging, teneinde te voorkomen, dat jaarlijks voor speciale doeleinden een beroep zou moeten worden ge daan op de overheidskas. Dit heeft tot gevolg, dat de Oranjevereniging nu een extra subsidie verzoekt voor het organiseren van de festiviteiten op 10 maart. Uit de begroting blykt, dat rekening dient te worden gehou den met een nadelig saldo van 3.075 gulden. Het college meent, dat met het oog op de belangrijkheid van deze dag het gewettigd is de kosten voor een bedrag van f. 3000 voor rekening van deg emeente te nemen. B. en W. zouden de leerlingen van de lagere scholen een herinneringsglas willpn geven, waarop het portret van het bruidspaar staat afgebeeld. Hiervoor zal f. 1050 nodig zyn. B. en W. stellen de raad voor de Oranjevereniging f. 4050 subsidie te verlenen. Bij besluit van Curatoren der Leid se Universiteit zijn benoemd, dan wel herbenoemd mevr S. Appak-Kat- lama. wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de fa culteit der Letteren, tot 1 sept. 1966 wederom in deze functie; dr. B. N. Bachra, wetenschappelijk hoofdamb tenaar in tijdelijke dienst bij de Fy siologische Scheikunde, met ingang van 1 febr. 1966 in vaste dienst; drs. H. J. M. van Beek. wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de Natuurkunde, tot 1 jan. 1967 wederom in deze functie; mevr. mr. H. H. Bloem bergen-van der Most. weten schappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de faculteit der Rechtsge leerdheid. tot 1 jan. 1967 wederom in deze functie; dr. G. T. A. M. Bots. wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de Pathologie, tot 1 okt 1966 tot wetenschappelijk hoofdmedewerker; dr. D. A. Curtis, tot 1 dec. 1966 tot wetenschappelijk medewerker le klasse in tijdelijke dienst by de Natuurkunde; M. H. M. A. Gobin, arts. wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de Oogheelkunde, tot 1 nov. 1966 tot wetenschappelijk hoofdmede werker: drs. J. N Haasbroek, tot 1 jan. 1967 tot wetenschappelijk mede werker in tijdelijke dienst bU de Natuurkunde; dr. M S. H. G. Heer- ma van Voss. wetenschappelijk amb tenaar in vaste dienst bij de faculteit der Letteren, met ingang van 1 jan. 1966 tot wetenschappelijk medewerker le klasse; drs. C. E. Gischler, weten schappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de Structurele en Toegepaste Geologie, tot 1 jan. 1967 wederom in deze functie; M. P. Hen- nink, arts, wetenschappelijk ambte naar le klasse in tijdelijke dienst bij de Sociale Geneeskunde, tot 1 jan. 1967 wederom in deze functie; dr. P. Hórchner. wetenschappelijk ambte naar le klasse in tijdelijke dienst bij de Inwendige Geneeskunde. 2e leer stoel. tot 1 dec. 1966 wederom in deze functie; drs. R. H. C. Janssen, weten schappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de Conflictpsy- De heer A. J. Veraart uit Was senaar is aan de Technische Hoge school in Delft geslaafd voor het pro- paedeutisch examen civiel-ingenieur. De heer N. G. de Jong uit Was senaar is aan de Technische Hoge school voor het propaedeutisch exa men civiel-ingenieur. Schaatsploeg naar Noordwijk De heren J, M. Huybers en A. Sie- bers van de Noordwykse Politiesport- vereniging voeren thans besprekin gen om leden van de Nederlandse schaatsploeg als Ard Schenk, Kees Verheven en andere prominenten naar Noordwyk te krijgen. Mocht men hierin slagen, dan ligt het in de bedoeling, dat de schaat senrijders een voetbalwedstrijd zul len spelen tegen een team van N. P.S.V. De opbrengst is bestemd voor het Nederlands Rode Kruis. De wedstrijd zal zo spoedig mogelijk na de we reldkampioenschappen in Goten - burg plaatsvinden. 30500 30500 30500 Direct gevraagd voor Goede verdiensten. Ook scholieren komen in aan merking. biedingen aan Bureau LEIDSCH DABLAD, afdeling 'nnementen of bij dhr. v. Winsen, Dekkersgaard 10. Weinig handel De maand janauri is de rustigste maand van het gehele jaar wat de aanvoer betreft aan de Boskoop.se bloemenveiling. Hoofdzakelijk wordt dan alleen Forsythea geveild. Deze week was de aanvoer onbeduidend, en was ei net de overgang van ge koelde takken, en gesneden uit de natuur. De kwaliteit liet ook wat te wensen over. daar sommigen iets te vroeg hun buitentakken hadden op gezet. en dus velen van mindere kwaliteit waren. De vooruitzichten voor volgende week zijn veel gunsti ger. Wat de prijzen betreft, zijn deze vr(J goed te noemen. De beste kwa liteit benaderden de gulden per tak, doch ook voor 7580 cent kon men nog goede kwaliteit kopen. Am. an jers noteerden rond 40 cent per stuk. Enkel Jap. Azalea's werden rond f 4,00 afgedrukt. Verder was er wat Magnolia (70 per knop» en mooi blad van Mahonia. Potgoed werd zeer weinig aangevoerd. De uitslagen van de klaverjas- wedstrijd in café 't Veer in Ter Aar z(jn als volgt: P. de Graaf 5692 pnt; H. v. d. Laan 5503 pnt; A. Touw Wz 5437 pnt; mevrouw Van Kempen 5419 pnt; P. v. d. Ploeg 5415 pnt; Joh. Versluis 5080 pnt; A. Janmaat 5002 pnt; mevrouw Poelwijk 4994 pnt; W. Ouwerkerk 4977 pnt; P. Verlaan 4965 pnt. Het eerstvolgende spreekuur van burgemeester C. A. van der Hooft van Waddlnxveen is bepaald op 8 februari. Schaakconipetitie van middelbare scholieren De schaakconipetitie voor middel bare scholieren, waarin de meest vooraanstaande jeugdschakers van Leiden en omgeving zoals: H. van Loon, K. Scherpenissc, J. J. Ver- bree, E. Bongers (kampioen Voor schoten), Jan Kijne. deelnamen, is thans over de helft gevorderd. Een verrassende uitslag in de der de ronde was de overwinning van het Rembrandt-lyceum op het Chr. Ly ceum in Leiden met 3V6—2%. Dit was de eerste nederlaag, die het Chr. Lyceum na vele jaren leed. Hierdoor is de strijd geheel open en de drie koplopers zullen nog een zware stryd moeten voeren om zich te plaatsen voor de landelijke compe titie. Doordat het Chr. Lyceum vorig jaar in de finale van de landelijke competitie doordrong, heeft de Leid se Schaakbond dit jaar het recht twee vertegenwoordigende zestallen af te vaardigen. De wedstrijd tussen het Chr. Ly ceum en het Gymnasium in de vol gende ronde is bijzonder belangrijk voor de bezetting van de topplaat- sen. De stand na drie ronden luidt: Sted. Gymnasium 126; Rembrandt Lyceum 108; Chr. Lyceum Lei den 7—5; Chr. Lyceum Alphen aan den Rijn 48; Rijnlands Lyceum 3—9. ZOETERWOUDE Kiesverenigingen van de K.V.P. De heer A. v.d. Poel. die zyn ont slag van de K.V.P.-kiesvereniging Zoeterwoude heeft aangevraagd, zal tot de 10 februari te houden le denvergadering zyn functie blyven bekleden. Naast de verkiezing van een voor zitter. zal dan tevens worden begon nen met de kandidaatstelling van de leden voor de gemeenteraad. Van 10 tot en met 24 februari kunnen kan didaten zich schriftelijk aanmelden. Bouw bejaardencentrum De firma Geelhoed heeft gisteren door het aanbrengen van een sleuf en demping van een sloot een aan vang gemaakt met de bouw van het toekomstige bejaardencentrum aan de Verlaatweg in Zoeterwoude. Voor dat de eerste paal wordt geslagen, ver moed el ijk op 1 april, dienen de brug gen die als opritten moeten funge ren, opgeleverd te zijn. Auto's botsten Ter hoogte van „Ik leer nog" aan de Hoge Rijndijk in Zoeterwou de heeft zich gistermiddag een ver keersongeluk voorgedaan. De be stuurder van een personenwagen wil de de Hoge Rijndijk oprijden. Uit tegenovergestelde richting nader de eveneens een personenwagen, die door het plotseling remmen begon te slippen. Een botsing was onvermijde lijk. De materiële schade was groot. Er deden zich geen persoon lijke ongelukken voor. Verklaring in Voorschotense raad Voor de voltallige Voorschotense gemeenteraad legde de wethouder van Openbare Werken, de heer J. Dekker (PC) gisteravond een ver klaring af over de gasexplosie van vorige week zaterdag. Het compressorgebouw is een apart station, gelegen op 9 meter van de hogedruk vaten en 13 meter van de dienstwoning. De ambtenaar van het gasbedrijf, de heer C. W. Snippe, had de opdracht de hogedrukvaten op ongeveer 7 atm. te brengen. Bij het omdraaien van een schakelaar ont stond een ontploffing. Na van de eerste schrik bekomen te zijn, heeft de heer Snippe zyn hele gezin inge schakeld en alle maatregelen geno men welke nodig waren. Hij geraakte niet in paniek en de gemeente Voor schoten is hem grote dank verschul digd en wil hem in het openbaar hulde brengen. Er is geen vacuum ontstaan in de gastoevoer, alleen de druk daalde van 100 naar 60. De oor zaak is nog steeds niet bekend. De arbeidsinspectie heeft de zaak in on derzoek en na het onderzoek zal de gemeenteraad rapport uitgebracht worden. Alle fracties hadden lof voor de ambtenaar en het technische perso neel van het Voorschotense gasbe drijf. Dr. Kamminga (VVD) vond echter de alarmering van de bevol king beslist te laat en onvoldoende. Niet alle straten zijn gewaarschuwd door de politie. Bovendien heeft de heer Kamminga geconstateerd, dat er in het ontplofte huisje geen z.g. gasdetector aanwezig was. Ook drs. Stoker (PvdA) achtte de voorlich ting aan het publiek beslist onvol doende. De heer Bakels (PC) stelde voor de burgerij te waarschuwen voor het laten branden van de „waakvlammen". Wethouder Dekker (PC) deelde in laatste Instantie mee. dat er geen gasdetector aanwezig was het compressorstation was ech ter goedgekeurd door de Arbeidsin spectie en de Gasunie. Zonder hoof delijke stemming voteerde de raad daarna een bedrag van f 17.700 voor het treffen van voorlopige bouw kundige voorzieningen en reparatie van de apparatuur. Weiland De aankoop van percelen weiland, in totaal groot 5.17.70 ha. gelegen in de Noord-Hoflandse polder van me vrouw J. Nell-Poot te Leiden voor een bedrag van f 161.526.70 deed in eer ste instantie de heer Van der Ende (P.C.) in het geweer komen. De heer Van der Ende zei. dat h(j beslist niet mee kon gaat omdat het rapport van de taxateur ver van de werkelijkheid af is. „De man is beet genomen", al dus de heer Van der Ende en wel omdat: 1. Deze percelen weiland het slechtste weiland van heel Voorscho ten ls. 2. Driemaal zoden zijn afge stoken. waardoor het beslist geen welland meer is. 3. Er vermeldt staat, dat er een hondenkennel op staat, maar deze kennel ls ln Leiden. Bo vendien ctaat voor deze kennel een bedrag van f70.000,— vergoeding. Wethouder Dekker (P.C.) deelde mede, dat het college vertrouwen heeft in de taxateur. Het weiland kost maar f 2.25 per M2 en voor de kennel wordt slechts f41.000— betaald en dit is afgeleid uit de boeken. Dr. Kamminga (WD> liet de opmerkin gen van de heer Van der Ende (PC) voor hem zwaar wegen, omdat hij er van overtuigd is dat de heer Van der Ende op dit terrein een deskundige is en wenste ook tegen het voorstel te stemmen. Drs. Van der Laan (KVP) merkte op, dat in totaal de grond slechts f3,per m2 gaat kosten. B(j de stemming over dit voorstel stem den vier leden tegen, te weten: de heer Van der Ende (PC)dr. Kam minga (WD), drs. Vaandrager (PC) en de heer Schuurman (KVP). De overige leden stemden voor aankoop, waardoor de koop dus doorgang vindt. Gebouw Een grote vraag bleef er gister avond hangen in de raadzaal, met de overvolle publieke tribune. De vraag van de heer Bakels (PC): „Wat be doelen B. en W. met de mededeling, dat op de plaats van de noodschool aan de Molenlaan te zijner tijd een groot gebouw gesticht zal worden en welk groot gebouw is dat?". Wethou der Dekker (PC) liet zich niet uit z(jn „tent" lokken en deelde slechts mede. dat op die plaats een groot ge bouw gesticht zal worden binnen tien jaar. Commissie De benoeming van de leden van de Commissie van Advies inzake vorde ring van woonruimte (B. en W. stel den voor alle leden te herbenoemen!) vergde meer dan een uur. Dr. Pels (P.v.d.A.) hield namens z(jn fractie een pleidooi voor een samenstelling van een commissie, die een afspiege ling is van de maatschappelijke groe peringen in de gemeente. De burge meester was de mening toegedaan, dat het een goed betoog van de heer Pels was, de raad krijgt echter sleohts een aanbeveling van B. en W. en is vrjj om te kiezen of niet te kiezen. Dit voorstel was in de decernber- vergadering van vorig jaar reeds te ruggenomen op verzoek van dr. Pels (P.v.d.A.), die toen de medewerking kreeg van de K.V.P en de Prot. Christ. Groep. Ditmaal lagen de pa pieren echter anders. De heer Bakels (P.C.) merkte op, dat hy vorige maal niet juist ingelicht, was door de heer Pels en de heer Fortanier (KVP) ging ditmaal ook niet mee. Na een uur praten was men nog even ver en bij de stemming stemde iedereen voor de door B. en W. voorgestelde kandi daten, nadat de burgemeester de toe zegging had gedaan ditmaal vroeg tijdig met een aantal of dezelfde kandidaten te komen, zodat de raad in de gelegenheid gesteld wordt rus tig de „kwaliteiten" te beoordelen. De overige agendapunten werden zonder hoofdelijke stemming aange nomen. chologie, tot 1 Jan. 1967 wederom in deze functie: M. C. C. de Jong, arts. tot 1 jan. 1967 tot wetenschappelijk hoofdmedewerker in tijdelijke dienst bij de Urologie; dr. H. F. P. Knaap, met ingang van 1 dec. 1965 tot we tenschappelijk medewerker le klasse in vaste dienst bij de Natuurkunde; mej. dr. L. D. F. Lameijer, weten schappelijk hoofdambtenaar in tijde lijke dienst bij de Werkgroep Nier ziekten. tot 1 Jan. 1967 wederom in deze functie; drs. W. T. A. M. van der Lugt. wetenschappelijk ambte naar in tijdelijke dienst bij de Theo retische Organische Chemie, tot 1 jan. 1967 wederom in deze functie; drs. D. H. D. MacGillavry, weten schappelijk medewerker in vaste dienst bij de Psychodiagnostiek, met Ingang van 1 jan. 1966 tot weten schappelijk medewerker le klasse: mr. M. M. Mendel, tot 1 jan. 1967 tot wetenschappelijk medewerker in tij delijke dienst bij de faculteit der Rechtsgeleerdheid; J. Rohm er, arts. tot 1 jan 1967 tot wetenschappelijk hoofdmedewerker in tijdelijke dienst by de Kindergeneeskunde; mevr. drs. E. W. M. Rutten-Keulemans, tot 1 jan. 1967 tot wetenschappelijk mede werker le klasse in tijdelijke dienst bij de Organische Chemie: H. van der Schaap, arts, tot 1 sept. 1966 tot wetenschappelijk hoofdmedewerker 'n tijdelijke dienst bij de Hiorax-Chi- rurgie; R. C. Schokker, arts, weten schappelijk hoofdmedewerker in tij delijke dienst bij de Inwendige Ge neeskunde. 2e leerstoel, tot 1 jan. 1967 wederom in deze functie; mej. S. Schouten, arts. wetenschappelijk ambtenaar le klasse ln tijdelijke dienst bij de Microbiële Ziekten, tot 1 jan. 1967 wederom in deze functie; A P. van Seters. arts, wetenschap pelijk hoofdmedewerker in tijdelijke dienst bij de Inwendige Geneeskunde. 2e leerstoel, tot 1 jan. 1967 wederom in deze functie; dr.H. W. van Soest, wetenschappelijk ambtenaar le klasse in vaste dienst bij de faculteit der Rechtsgeleerdheid, met ingang van 11 jan. 1966 tot wetenschappelijk j hoofdmedewerker; mej. drs. I. Spiele. wetenschappelijk ambtenaar in ty- I delifke dienst, bij de faculteit der Let- teren, tot 1 jan. 1967 tot wetenschap- I pelijk medewerker le klasse: dr. W. I Swanenburg. wetenschappelijk amb tenaar le klasse in vaste dienst bij I de faculteit der Letteren, met ingang van 1 jan. 1966 tot wetenschappelijk hoofdmedewerkN Treurniet, arts. wetenschappelijk hoofdambtenaar :n I tijdelijke dienst by de Psychiatrie, tot 1 sept. 1967 wederom in deze functie; dr. A. A. Verduyn Lunel. tot 1 okt. 1966 tot wetenschappelijk hoofdmede- j werker in tijdelijke dienst bij de Car- diologie; dr P. F. Werre, tot 1 dec. 1966 tot wetenschappelijk hoofdmede- werker in tijdelijke dienst, bij de Psy chiatrie en dr. J. F. de Wijn, weten schappelijk ambtenaar le klasse en tijdelijke dienst bij de Sociale Ge neeskunde. tot 1 Jan. 1967 wederom m deze functie. BRIEF MET f.4000.- ZOEK? Volgens „Het Parool" is uit een postzak, die in Lelden gereed was gemaakt voor verzending naar Am sterdam donderdagavond een aange tekende brief met f 4.000 verdwenen. De postzak werd in een trein in Den Haag aangetroffen. Het loodje was er af en er zat een andere label op. De zak was weer dichtgemaakt met een touwtje. De brief met het geldbe drag was bestemd voor een bedrijf in Den Helder. Bij informatie bij de Postale recherche bevestigde deze de vermissing van het poststuk, doch zij weigerde nadere bijzonderheden mede te delen t.a.v. de geldsom. „Die Leithe" krijgt werkplaats en recreatie-ruimte Het belangrijkste agendapunt van de vergadering, die gisteravond in „Het huis over 't Hoff door de Leidse Roei- en zeilvereniging „Die Leithe" werd gehouden, was het bestuurs voorstel tot het bouwen van ren werkplaats en een recreatie-ruimte op het terrein aan de Morsweg in Lelden, waar „Die Leithe" reeds jaren is gevestigd. Met algemene stemmen werd het bouwplan, dat op deskundige w(Jze door de commissaris van gebouwen en materiaal, de heer A. M. Blanken, werd toegelicht, door de vergadering aangenomen. Dank zij de goede financiële positie van de vereniging is het mogelijk het plan op korte termijn te realiseren. Behalve de funderingen, zal het meeste werk door de bootsman en de leden zeif worden verricht. Het aantal leden bedraagt thans 273 (Inclusief 43 leden van de Roei vereniging „Rijnland" uit Voorscho ten, en 41 belangstellende leden». Voorzitter J. J. Gijsman had met de overige punten weinig moeite om ze „er door" te krijgen. De heer B. Spronk, die de beste roeiprestaties in het afgelopen Jaar had geleverd, kwam in het bezit van de NJord-beker Een speciaal woord van dank bracht de heer GJjsman aan het adres van de boots man van de vereniging, de heer P. Fleur, die de noodzakelijke reparaties van de boten op vakkundige wijze heeft verzorgd. Het voorstel tot wijziging van de mlnlmumbijdrage voor belangstellen de leden te verhogen tot f. 15 per Jaar of 250 Ineens, werd door de vergadering goedgekeurd. Ir. D. Y. Lem vroeg tijdens de rondvraag om voor leden boven de vijftig Jaar roeitochten te houden. DU zal nader door het bestuur wor den onderzocht.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 15