Huiskes is nu onaanvaardbaar Huiskes: „Ik lach erom DRIE FAVORIETE VOOR LIBRE-TITE Communique van KNSB: WW houdt leiding in eerste klasse (d) LEIDSCH DAGBLAD Het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijders- bond heeft maandagavond vergaderd over de kwestie-Huiskes. Na afloop van de vergadering heeft KNSB-voorzitter H. J. Wes- selo een communiqué uitgegeven, waarin naast feiten ook menin gen zijn verwerkt. MOEILIJKHEDEN „Na de moeilijkheden inzake de sa menstelling van de ploeg voor de Europese kampioenschappen is ter wille van de rijders besloten over die zaak na het seizoen te spreken, uiteraard met Huiskes. Primair was de nodige rust. Deze afspraak W ktl il 1 0* jfic* x>- ,4 A*. ft-- H. WESSELO voorzitter van de K.N.S.B. Tact Het aantal goede coaches is d gezaaid. Dit weekeinde is Nederland er één kwijt geraakt: Anton Huiskes. Het tussen hem en het bestuur van de KNSB tot uitbarsting ge komen conflict heeft een trieste schaduw geworpen op de grote successen, die onze hardrijders zaterdag en zondag in Deventer boekten. Het mag waar zijn. dat Anton Huiskes geen gemakkelijke man is. Een goed coach is dat meestal niet. Het mag ook waar zijn, dat Huiskes' kritiek op de ver kiezing van Eddy Verheijen de schaatsleiders niet plezierig in de oren heeft geklonken. Maar het is evenzeer duidelijk, dat het hoofdbestuur van de KNSB zijn bezeerde" coach-trainer niet met de nodige tact is tegemoet getreden. Tactvol optreden. Het is niet de sterkste zijde van het KNSB- bestuur, dat teveel op zijn for mele recht wenst te staan, waar door in een reeks van jaren con flicten met coaches schering en inslag zijn geworden. Er zijn van beide zijden ook door Huis kes, die wat al te loslippig is ge weest fouten gemaakt. Onze hardrijders zijn daarvan de dupe geworden. Teneergeslagen zijn zij giste ren naar Davos vertrokken, na dat zij zich aanvankelijk solidair hadden willen verklaren met Huiskes. Een Huiskes, die na er een nachtje over te hebben ge slapen -had begrepen dat hij „zijn jongens" niet in de steek mocht laten. Hij was zijn per soonlijke grieven terzijde stellen de naar Schiphol gekomen. Hij toonde zich daarmee ten opzichte van de schaatsleiders de mindere, ten opzichte van onze nationale sport de meerdere. Het bestuur van de KNSB heeft dit niet geaccepteerd Het reeds zo lang sluimerende conflict tussen de bondsleiding en haar coach heeft een morele domper gezet op de Deventer successen. Jammer was gemakkelijk, omdat zowel de jongens als de heer Huiskes Eddy Verheijen als ploeggenoot uitste kend hebben opgevangen. Zowel bestuur als technische commissie hebben zich stipt aan deze af spraak gehouden. Na de wedstrij den in Deventer vóór het afscheids diner, had de heer Huiskes met be trekking tot toegang voor deze bij eenkomst enige wensen. Ondanks de omstandigheid dat wederom de wensen, op zichzelf niet ongerecht vaardigd, publiekelijk als ultimata werden gesteld met jas-aan en jas-uit bij herhaling, respectievelijk om wel of niet weg te lopen is aan de wensen van Huiskes vol daan. Bedankt De ploeg en ook trainer werden door de voorzitter van de KNSB in zijn tafelrede bedankt. Tijdens het di ner heeft Huiskes zich in het open baar bijzonder onaangenaam ge dragen. En wel dermate, dat de Nederlandse aanzlttenden zich schaamden tegenover de buiten landse gasten. Een afwijzing van een verzoek om een onderhoud aan een oververmoeide bondsofficial, gedaan door mevrouw Huiskes heeft haar blijkbaar zo gegriefd, dat de heer Huiskes vóór het einde van het banket midden in het pu bliek afscheid kwam nemen van de bondsvoorzitter, van Ard Schenk en van Kees Verkerk. Ondersteund door verontwaardigde, hernieuwde mededelingen dat hij nooit meer terugkwam, contract of geen contract. Dit sloeg bij allen in als een donderslag bij heldere hemel. Het bijzonder ontactisch op treden is onbegrijpelijk voor een coach, die met deze handelwijze ook zijn eigen pupillen volkomen in de war bracht en de jongens na hun vreugde een terugslag bezorgde zó groot dat het vertrouwen in Huiskes bij het dagelijks bestuur volkomen verloren is gegaan. Onaanvaardbaar Met dit gebrek aan vertrouwen kon den de op Schiphol aanwezige be stuursleden niet anders doen dan Huiskes niet mede te laten gaan naar Davos teneinde in rustiger sfeer de problemen te kunnen be spreken. Alles overwegende is het dagelijks bestuur na overleg met de technische commissie tot de con clusie gekomen dat de heer Huiskes in zijn huidige functie onaanvaard baar is. In hoeverre in het belang van de I jongens de heer Huiskes als ijs-1 trainer behouden kan blijven onder voortdurende begeleiding van een chef d'equipe zal onderwerp van nader overleg kunnen zijn, waartoe het dagelijks bestuur de nodige stappen op korte termijn zal onder- BRIEF AAN KNSB Karstens protesteert tegen startverbod Trudy Groenman in kwartfinale Trudy Groenman behaalde gisteren een „whitewash" (60 60) over winning op de Frangaise Jainine Lieffrig, zevende geplaatst in het toernooi om de internationale ten niskampioenschappen van Durban. De niet-geplaatste Groningse be reikte door deze prestatie de kwart finales van het dames enkelspel. Trudy Groenman heeft samen met Elly Krocké de tweede ronde van het dames-dubbelspel in de kam pioenschappen van Durban bereikt. Zij versloegen in de eerste ronde het Zuidafrikaanse paar Davie/Bell met 62 en 6—1. rant DINSDAG 25 JANPABlI Bridgeniemvs „Sant Atout" De de zevende ronde voor competitie luiden: Groep A: Goutier—Van der Zt 06; Van der DriftVan 42; VissersLa Lau 60. Groep B: Van der Oever. Graaf 06; Van der Heuvel—i 60; Bernard—Meiboom 5—1; lema—Pot 60. Stand: Groep A: Van Brakj pnt; Vissers 26 pnt; Goutier 25 Van der Zeeuw 20 pnt; Van der; 17 pnt; La Lau 9 pnt. Groep B: Van der Heuvel 30 Bernard 28 pnt; De Graaf 28 Van der Oever 27 pnt; Mollens pnt; Pot 15 pnt; Meiboom 13 Altink 0 pnt. Europees kampioenschap aan oevers van de Nijl Voor het eerst sinds tientallen jaren zal van 7 tot en mei februari aan de oevers van de Nijl weer een internatio: biljartkampioenschap worden gehouden. Het betreft de Eurof titelstrijd in het libre, de spelsoort. waarin Henk Scholte b een jaar geleden in de Spaanse havenstad Valencia de kroon eiste. Henk Scholte zal deze strijd dan ook in Cairo gaan verdedigen tegen een sterker veld dan in Valencia. Daar waren de Spanjaard Orti Ve- lez en de kleine Belg Tonnie Schrau- wen zijn voornaamste concurrenten. In de stad aan de Nyi echter ko men de ex-professional Jean Marty (voor Frankrijk) en oud-kampioen Jos Vervest (voor België) mede aan de start en zij hebben in de laatst De 24-jarige Leidse wielrenner Ger- ben Karstens, die enkele jaren ge leden ook een vaste plaats had in de kernploeg van de KNSB, is kwaad omdat de schaatsbond hem een startverbod voor schaatswed strijden heeft opgelegd. Karstens, die in de winter, wan neer hij de fiets bijna niet aan kijkt, nog graag zyn baantjes op de smalle ijzers trekt, heeft het start verbod gekregen omdat hy als wiel renner zyn brood verdient. Het merkwaardige is echter, dat de KNSB zoals wy verleden' week reeds meldden eerst het schaats- paspoort van Karstens heeft ver lengd. Het startverbod is gekomen, nadat Karstens samen met Chris Meeuwisse een tweetal koppelwed strijden in de jongste ysperiode had gewonnen. Nog merkwaardiger is het dat an dere „profs", zoals bijv. Jitse Pascal van Veendam en wielrenner Bart wedstrijden mogen n een brief aan het bestuur van de KNSB heeft Karstens nu geprotes teerd tegen de maatregel. „Het is erg, wanneer men je op deze ma nier de mogelijkheid ontneemt om sport te beoefenen. Natuurlijk kun je ook gewoon baantjes gaan trek ken, maar dat zyn wy ontwend. Bovendien maakte ik nog propa ganda voor de schaatssport ook, want de mensen vinden het maar wat leuk om de wielrenner Kars- Zonder Huiskes vertrok schaatsploeg naar Davos. Kees Verkerk ging huilend de vliegtuigtrap op Quicksilver S krijgt rust „Quicksilver S" heeft thans offi cieel een winstsom van 300.000 gul den bijeengedraafd. Zondag won hij 1000 gulden en aangezien net i „Alchimist" wegens doping werd teruggewezen, krijgt hy nog eens 1500 gulden aan zijn totaalbedrag tens op de schaats te zien" aldus I toegevoegd. De wereldkampioen met de verontwaardigde oud-schaats- de meeste overwinningen zal nu wat crack. rust krijgen. Volleybal in Afdeling Leiden o WW behoudt de eerste plaats in de eerste klasse (dames) van de Af deling Leiden van de NeVoBo. De Wassenaarse dames klopten LUSV met 3—0 (15—13, 15—0 en 15—4). De concurrenten van WW, KVC 2 en Rynsburg, boekten eveneens de volle winst tegen resp. Raaphorst en DES. In de promotieklasse heren is de start van SVL tot nu toe niet veelbe lovend. Het eerste team verloor met grote cijfers van LUSV 2 (4—15, 10— 15, 15—10 en 5—15) en de SVL-reser- ves werden met 30 door Rijnsburg geklopt. DSS boekte op overtuigen de wijze een zege op Castellum (3-0). De volledige breuk daarover zijn beide ontstond tijdens het banket partijen het ivel eens dooddoener als „bouw scholen, dan kun je de gevangenissen sluiten". Met de buitenlanders, waarvan het communiqué spreekt, kan alleen de Zweedse heer Laftman zijn bedoeld. Nu, die zou waarschijnlijk net zo ge lachen hebben als ik, het had kunnen verstaan' Breuk Huiskes' commentaar op het perscommuniqué, dat de KNSB maandagavond in Utrecht verstrekte, was bijzonder laconiek en duidelijk: „Ik lach erom. Het is een mooi aanbod van de KNSB. maar ik geloof niet dat ze het verschil weten tussen een trainer, coach of een begeleider. Ik bedank ervoor. Contract of geen con tract. Trouwens, het contract is door de KNSB zelf nooit onder tekend". Postma was niet uitgenodigd Volgens Huiskes heeft de zaak zich tijdens het slotbanket in Deventer als volgt toegedragen. „Klaas Postma en diens echtgenote waren niet uit genodigd voor het slotbanket. Post ma heb ik als trainer van Eddy Verheijen goed leren kennen ei waarderen. We hadden nadat Ver heijen in de ploeg was opgenomen steeds schriftelijk contact en kampioenschappen was hij op gekomen en had gezegd: Anton Je hebt volkomen gelijk gehad. Eddy was nog niet rijp. Kijk, zo'n man had men vergeten uit te nodigen. Hij vertelde het me en ik heb gezegd: als hier geen plaats voor jou of je vrouw is, is er ook geen plaats voor mij. Toen ik opstond kwam dokter Lap achter ons aan. Dokter Lap heeft de jongens in Deventer onder controle gehad. Hij zei: Klaas Post ma en jij hebben eerder recht op een plaats dan ik. Zou je onze plaatsen niet in willen nemen. Waarop ik zei nee dr. Lap. We gaan met ons zes sen déér zitten. Plaats of niet, anders ga ik weg. Dat was dus het ultima tum waar de KNSB over spreekt". Visie Huiskes heeft ook zijn eigen visie over de misdragingen, waarover het communiqué van de KNSB spreekt: ik heb tijdens de toespraak van de heer jkhr mr. A. Feith gelachen. Misschien mag dat niet. Maar als voorzitter van de NSF zei hij: wij hebben hier een accommodatie neer gelegd. U ziet wat dat voor effect heeft gehad en als er maar genoeg accommodaties komen, dan gaat de sport ook omhoog. Daar heb ik De volledige breuk tussen Huiskes 1 en de KNSB ontstond en beide partijen zijn het daar over eens tijdens het banket na een opmerking, die de heer Schouten, secretaris de technische commissie tegen n Huiskes maakte. Volgens Huiskes heeft de zaak zich aldus toegedra gen: „In het communiqué wordt ge sproken over een oververmoeide bondsofficial, maar niet over een oververmoeide mevr. Huiskes. Mijn vrouw was danig overstuur geraakt door de loslippigheid, of hoe men het noemen wil, van haar eigen man in het buitenland. Ze was een dag ziek geweest en was door de dokter weer overeind geholpen. Omdat ik zelf niet aanwezig was. heeft ze mijn belangen willen behartigen en de KNSB gevraagd of deze niet wilde reageren op een verhaal dat in éen van de kranten was verschenen. Het bestuur was daartoe niet bereid. Ik kan me volkomen indenken dat de heer Schouten oververmoeid was, want die man heeft ontzettend veel voor de kampioenschappen gedaan. Maar hy behandelde mijn vrouw ronduit onhoffelijk. Ze kwam daar- .Anton ik kan er niet meer tegen op". Daarop heb ik gezegd: ..Mijn vrouw gaat mij ior het schaatsen". Het was dus echt geen principe kwestie, maar het lag volkomen in het menselijke vlak. Mijn vrouw kon eenvoudig niet meer op tegen al .die kleine speldenprikken, die ze elke In de eerste klasse B heeft WS 3, dank zij de overwinning op LUSV 3 (31), de leiding genomen. Donar klom door de zege op Kangeroes 3 (13) naar de tweede plaats. De Valken behaalde tegen het sterke LUSV een verdienstelijk resultaat (2—2i. Uitslagi en Dames, eerste klasse: Raaphorst 1 —KVC 2 0—3; Rijnsburg 1—DES 1 3—0; KVC 2—Nw. Brunhilde 2 3—1; WW 1—LUSV 1 3—0. Tweede klasse: DES 2—GGV 1 1—3; De Alvo's 1— De Valken 1 13; De Vinnen 1 Kangeroes 2 13; Rijnsburg 2Ar- gos 2 13. Derde klasse: Donax 1 GGV 2 3—0; De Vinnen 2—1. d. Mo riaan 1 2—2; WW 2—DVO 1 0—3; Castellum 2—Rijnsburg 3 2—2. Vierde klasse: Rijnsburg 4DVO 2 31; DES 3—SVL 3 2—2; Argos 4—Donar 2 13. Heren, promotieklasse: SVL 1 LUSV 2 1—3; SVL 2—Rijnsburg 1 0—3; DES 1—Castellum 1 3—0. 1B: WS 3—LUSV 3 3—1; LUSV 1—De Valken 1 22; Kangeroes 3—Donar 1 1—3. 2A: Catena 1—GGV 1 3—1; WS 4—KVC 2 3—0; Catena 2—Cas tellum 2 13. 2B: Raaphorst 1L d. Moriaan 1 0—3; DVO 1—Rijnsburg 2 1—3; PSVA 1—Donar 2 3—0. 3A: DOG 1—GGV 2 1—3; De Alvo's 1— Blijft Fit 1 2—2. 3 B: DSS 2—Castel lum 3 31; Gemini 1DES 1 31. 4 A: Donar 3—WS 5 1—3; I. d. Mo riaan 2—De Valken 3 3—0; DVO 2 —De Vinnen 1 3—1. 4B: LUSV 4— Rijnsburg 3 1—3; WS 6Gemini 2 2—2. 5: Rijnsburg 4—DSS 3 2—2; SUES 2—Castellum 4 3—1; SUES 1 I. d. Moriaan 3 31. voor de heer Schouten pijnlijke situatie te redden en werd daarvoor i op haar nummer gezet". In de nacht i gelachen. Want dat vind ik eenzelfde keer gekregen heeft. Ze probeerde dag heeft Huiskes de zaak nog eens met zijn vrouw besproken en was tot de conclusie gekomen, dat zijn plaats bij de Jongens was. Daarom ver scheen hij samen met zijn echtgenote op Schiphol. De KNSB had echter de heer Charisius al aangewezen om de ploeg naar Davos te begeleiden en wilde niet meer op zijn besluit terugkomen. Gerben Karstens in „klassiekers" De Leidenaar Gerben Karstens, die het vorig jaar in zijn eerste seizoen als professional opzienbarende over winningen boekte, is kandidaat voor de jaarlijkse monsterrace Bordeaux- Parys. Karstens, die ook de in ko mende Tour de France een belang rijke rol kan gaan spelen, zal door Kees Pellenaars in het begin van dit seizoen worden gespaard. Nu het weer wat zachter is geworden is Kar stens weer aan de wielertralning be gonnen met het oog op de Zesdaagse van Antwerpen, waarin hij waar schijnlijk samen met Jo de Roo en Bart Zoet op 18 februari zal starten. Daarna gaat de training verder, maar Karstens zal bijvoorbeeld niet deel nemen aan Parijs-Nice. Zijn voorbe reiding zal gericht zijn op de klassie kers, waarvan MilaanSan Remo de eerste moet zijn. Standen Swift Na de zesde rit van de cycle cross competitie van de Leidse wielerver eniging Swift, die in een overwin ning eindigde voor Cock van der Hulst (amateurs), Benny van der Hulst (nieuwelingen), H. van der Berg (adsp. A), C. Akerboom (adsp. B) en H. Lepelaar (vet.) luiden de standen als volgt: Amateurs: 1. Joop Zoetemelk (Rijpwetering) 67 pnt; 2. Cock van der Hulst (Zoeterwoude) 60 pnt; 3. Wim van der Berg (Leiden) 44 pnt. paar goede prestaties zijn ge-Nieuwelingen: 1. Lyke de Jong (Lei- leverd en daar kan ik tenminste derdorp) 75 pnt; 2. Benny van der tegen aan leunen", besloot Huiskes Hulst (Zoeterwoude) 71 pnt; 3. Joop zijn commentaar. Witteman (Voorschoten) 56 pnt. gehouden kampioenschappen hun landen aangetoond van hei grotere klasse te zyn dan Orti en Schrauwen. Marty, de kraa) Par ij zenaar, die enkele weken ge! in Zwanenburg zijn Europese wachting maakte met de titel ec j nieuw record algemeen gemidde! het moeilijke anker kader 47/1, Frans kampioen met 357.14. niet minder moet de prestatie j Vervest worden aangeslagen, terwijl Marty met kunsthallen dit reusachtige moyenne speelde Vervest met ivoor naar gemiddelde van 350 Het zou wel *n reusachtige verra 1 zijn indien de titel in Cairo met kunsthallen wordt gespeeld, zou belanden by één van het manschap Scholte - Marty - Ve die in kunde en kwaliteit alle andere deelnemers uitst Die andere deelnemers zyn de Jaard Ramon Aquilera, de Oa ryker Heinz Weingartner, de tanten Helmuth Burwig (Duits! en Guiseppe Tomsich (Italië) de Egyptenaar Mustafa Diab. ANTON HUISKES „Ik lach erom" I I Anton Huiskes restte toen niet tonclusie anders dan naar huis terug te reizen, waar de telefoon de gehele dag niet i zondag op maan- meer heeft stilgestaan. Anton Huis kes, de man achter de Deventer, is voorlopig buiten spel gezet. „Zelf wil ik ontzettend graag naar de jongens toe, maar als ze dat niet willen hebben ga ik niet. Ik heb het geluk gehad dat er in Deventer Hedlund gewon Heike Hedlund, de 23-jarige Z se schaatsenrijder, is gisteren tj een training voor de grote int tionale wedstryden, die woensdi donderdag in Davos worden g< den. vrij ernstig gewond ge Hedlund kwam in volle vaart Ie sing met een mechanische bai ger. De Zweed werd met eei broken arm, een hersenschuddii schaafwonden in bewusteloze stand naar een ziekenhuis ven Enkele uren na zyn aankomst Hedlund nog steeds niet by be zyn gekomen. Men weigerde ie ziekenhuis elk commentaar toestand van de gewonde rp geven. TENNIS OKKER WON EN VERL00E Tom Okker heeft zich me( Chileense partner Patricio gues niet kunnen handhaven herendubbelspel van de intern nale Australische tenniskamp schappen in Sydney, zy verlon de tweede ronde na een langdin hard duel van het als vierde gep ste Australische team John Co Ray Ruffles met 810, 7—5, 7—9 en 6—4. Met het Australische meisje V Sherriff kwam Okker een ronder der in het gemengd dubbelspel versloegen Roger Dowdeswell l desië) en Kaye Denning (Austr'l 64, 36, 6—4 in tweede ronded Engels voetba West Ham United, houder Europa Cup voor bekerwinn heeft maandagavond d« vierde van het toernooi om de Engelse: cup bereikt. De Londenaren ki in een „replay" de derde divtó Oldham Athletic moeizaam me De eerste ontmoeting tussen clubs, zaterdag gespeeld, levert! 2—2 spel op. Manchester City, leider tweede divisie versloeg Blad dat in de hoogste afdeling uiti met 31. De ploeg uit Mand krygt de winnaar van de wed Grimsby Town-Portsmouth al' genstander. De ontmoeting Huddersfield 1 Hartlepools, die zaterdag in ve met het slechte weer werd af? leverde eer. 31 zege voor Hud field op. In de volgende ronde moet het team Plymouth Argykj1 Adspiranten A: 1. M. Riethoven den) 75 pnt; 2. B. Pracht H. Key 58 pnt. Adspiranten B: van Dam 81 pnt; 2. C. Akerl pnt; 3. L. Riethoven 38 pnt. nen: 1. H. Lepelaar 60 pnt; Kruit 15 pnt; 3. J. de Jong 13 f

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 4