PAUL DE GROOT TREEDT AF ALS KAMERLID Liiiiiiiiiiiiim VERDWIJNT „ZO IS HET" VAN SCHERM EUROPA ONDER SNEEUWDEK Jongen bedreigt winkelierster Echtpaar Boesman gaat wild tellen „Putsch kostte 87.000 personen het leven" JAN TEULINGS ALS MAIGRET Argentijnen weer aan het werk STRIJD TEGEN DE MAFFIA EN C0SA NOSTRA >AG 17 JANUARI 1966 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 3 L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. vandaag Hoofdredacteur ANP over mysterieuze fiieuivsberichten van Radio-Veronica is gewoon gapwerk" (Van onze Hilversumse correspondent) S Sinds enige tijd zendt Radio-Veronica nieuwsberichten uit. Hoe '"Aeze piratenzender aan het nieuws komt? Wij hebben deze vraag voorgelegd aan de heer S. Witteboon, hoofdredacteur van de A.N.P.-nieuwsdienst. Veronica zei namelijk: wij houden ons liever stil over, waar we onze bronnen hebben. Wij zijn een inventief welletje. Wij hebben in dat nieuwsbulletinnetje wel een eigen stijl- ïje, dat zult u wel gemerkt hebben. Eigen vrije nieuwsgaring, legt Veronico verder nog. Men zou in Engeland en Frankrijk hver contacten beschikken die rechtstreeks via de radio in verbin ding staan met, het schip. R[jVeronica nam gefingeerd berieht J4 .N.P. van over Veronica directeur Verweü ontkent (iet dat aan boord van het schip iok „naar de Nederlandse radio-sta- ions wordt geluisterd en naar de lederlandse tv-programma's wordt Van deze gegevens Wordt ilgens hem echter geen gebruik taakt. Deze opmerkingen over het nieuws |»n Radio Veronica heeft de heer L 'Itteboon belangstellend gemaakt. Gepïadat Ik donderdag de bladen had 'eS' ilezen kon ik het niet laten ook tns naar Radio-Veronica te luis- 8 ren. Ik hoorde de nieuwsuitzending 08.58 uur. Er zaten zes berich- i in. Ze waren stuk voor stuk ge uit de uitzendingen van de i-nieuwsdienst van zeven en uur. Radio-Veronica had itzij stenografisch hetzij op de onze nieuwsuitzendingen laten nen en las nu van een deel van berichten de eerste regels zon- aeer voor. Onze redacteuren die nachts om twee uur hun werk begonnen, hadden naar het jrdeel van Veronica goed gewerkt. belangstelling was nu werkelijk ■wekt". NS; De heer Witteboon liet al het Ve- -nieuws opnemen en uitwer- tfa een aantal sprekende voor- ilden gegeven te hebben, vervolgt ENjle hoofdredacteur: „Intussen was het Hilversum gaan sneeuwen. Het ^pracht mij op de gedachte dat het Afgebrand In onze uitzending van twee uur hadden wij namelijk het volgende bericht opgenomen: „Onder de ge meente Withuizen op de Veluwe is een kippenboerderij afgebrand waar bij 5.000 kippen zijn omgekomen. De schade loopt in de tienduizenden gul dens". Een boeiend bericht. Een hoogst uitzonderlijk bericht. In de achttien jaren dat ik hier mijn werk doe, is er onder mijn verantwoordelijkheid een miljoen nieuwsteksten uitge zonden. Ze waren stuk voor stuk omringd met alle zorgen en waarbor gen voor een zo goed mogelijke juist heid. Voor het eerst in al die jaren leek het mij aardig eens een bericht uit te zenden dat omringd was van de grootst mogelijke waarborgen van onjuistheid. Ik had mij ervan overtuigd dat er in Nederland geen gemeente Wit huizen bestaat, niet op de Veluwe en niet daar buiten. Dat daar dus geen kippenboerderij afgebrand kon zijn. Dat daar geen 5.000 kippen konden zijn omgekomen en dat er geen schade kon zijn geleden. Maar een maal op de miljoen gevallen moet een mens zich eens een kleine non chalance kunnen veroorloven. Welis waar had ik medelijden met de 5000 kippen, maar aangezien ze toch niet waren omgekomen kon ik daar wel overheen komen. Helaas. Om 14.58 uur geen gebra den kippen bij Radio-Veronica. Welk een onderscheidingsvermogen, een eerste prijs voor Veronica. 15.58 uur: openingsbericht bij Radio-Veronica: bij de gemeente Withuizen op de Ve luwe is een kippenboerderij afgebrand waarbij 5000 kippen zijn omgekomen, de söhade bedraagt enkele tiendui zenden guldens. tuttig zou zijn te waarschuwen v%akke plekken in het ijs die onder je sneeuw niet te zien en daardoor jerraderlijk en gevaarlijk zouden Veronica reageerde prompt en de waarschuwing over. Het igtepunt kw 14.58 i [richten, alle bevattende de eerste n berichten die wij in de de laatste uren hadden uit jesproken. Deze uitzending van 14.58 Radio Veronica leverde mij 'erigens een diepe teleurstelling op. Herhaald Het inventieve stelletje, de eigen vrije nieuwsgaring de eigen soort telex en de buitenlandse contacten Radio Veronica hadden weer voortreffelijk gewerkt. Met de groot ste zorgvuldigheid ben ik de uitzen ding van Radio Veronica blijven vol gen. Het beeld veranderde niet. Onze berichten werden steeds herhaald, óók als ze bij ons al urenlang door nieuwe ontwikkelingen waren ach terhaald. Ik heb ergens gelezen dat het een mysterie is hoe Radio-Vero- nica aan het nieuws komt. Mysterie is een wat groot woord. Het is ge woon gapwerk", aldus de heer Witte boon. (Van onze Haagse correspondent) Er bestaat een grote kans dat „Zo is het toevallig ook nog eens een keer" in zijn huidige vorm in het volgende seizoen niet op het scherm zal terugkeren. Dit betekent niet dat de VARA het idee van een actueel- satirisch t.v.-programma van de baan schuift. Wel is men bij deze omroep van mening dat na drie jaar „Zo is het" de satire wel eens in een ander jasje gestoken kan worden. Hans Jacobs, de eindredacteur van „Zo is het" vertelde, dat VARA- functionarissen dit voorjaar nog eens bij de B.B.C. zullen gaan kijken naar de manier waarop daar de actuele satire voor de televisie wordt ge bracht. Een belangrijke overweging om met „Zo is het" te stoppen is dat de tv- kijkef er wat al te zeer aan gewend raakt. Men wordt er zogezegd niet warm of koud meer onder. Gewen ning is bij een programma als dit een uiterst ongunstige zaak volgens Hans Jacobs. Hij zegt: „Wil je met een satire iets bereiken, dan moet het onverwacht goed aankomen". Het is nog niet bekend of het „Zo is het"-team aan een eventueel nieuw programma zal meewerken. In elk geval zal de driemansredactie Rinus Ferdinandusse, Jan Blokker en Dinn- tri Frenkel Frank betrokken worden bij het zoeken naar een nieuwe for mule. De heer S. (Paul) de Groot zal in de komende weken op eigen verzoek aftreden als lid van de Tweede Ka mer, waarin hij zitting heeft voor de C.P.N.. Hfj zal worden opgevolgd ■door mevr. H. J. van Ommeren-Ave rink, thans lid van de Eerste Kamer. De heer De Groot heeft de wens te kennen gegeven dat hij in ver band met zijn leeftijd (66 jaar) de gelegenheid krijgt zijn werkterrein te verleggen en zich volledig te concen treren op zijn werkterrein als voor zitter van het partijbestuur van de C.P.N. en op publicistische activi teiten. De heer De Groot heeft bijna 21 jaar het kamerlidmaat schap vervuld. Onze parlementaire redacteur te kent hierbij aan: uit het vertrek van Paul de Groot moeten geen ver gaande conclusies worden getrokken omtrent zijn machtspositie in de C.P.N. In de communistische tactiek is de parlementaire strijd altijd van ondergeschikt belang geacht. De voorkeur van de communisten pleegt uit te gaan naar de „directe" actie buiten het parlement. Als voorzitter van de partij behoudt Paul de Groot daarin zijn oude voorname plaats. De heer De Groot was bijna nooit bij de vergaderingen van de Kamer aanwezig. De Kamer zal hem dan ook nauwelijks missen, temeer om dat hij een tamelijk slecht spreker Als fractievoorzitter zal hij waar schijnlijk worden opgevolgd door de heer Marcus Bakker, het parlemen taire paradepaardje van de C.P.N. -Ar Een vrolijke componist- tekstschrijver Rudy van Dam kust zangeres Conny van Ber gen. nadat zij (met Edwin Rut- ten) Rudy's liedje "Sorry" naar echter op donder- om vnn 7PS de overwinning had gezongen in AVRO's televisiecompetitie ..Liedjes op zicht". Voor Rudy van Dam betekende deze over winning een prijs van duizend gulden. Lopik stoorde I Paul Vlaanderen De telefoon van de AVRO in Hil- i stond gisteravond tussen tien half elf roodgloeiend. Radio- .teraars die aan hun toestel zaten ê'reep de spannende gebeurtenissen van ml Vlaanderen in zijn „Milborn- iysterie" beleefden, waren bij zon- verschrikt toen tegen het einde de uitzending een zenderstoring itrad. De AVRO heeft laten weten .t de Paul Vlaanderen-fans alsnog hun trekken komen. Volgende ;ek zondag zal het vierde deel voor af worden gegaan door een heruit- inding van het gisteren gestoorde irde deel. De storing duurde overigens slechts iree minuten en was te wijten aan ïn defect in de zender in Lopik. „Alleman" in Moskou in première Filmregisseur Bert Haanstra, naar Moskou gekomen voor de Russische première van zijn film „Twaalf mil joen" (in Nederland uitgebracht on der de titel „Alleman"), heeft zelf geconstateerd dat de Russen grote belangstelling hebben voor het doen en laten van de Nederlanders. De achthonderd plaatsen in de Moskwa- biscoop waren bij de eerste voor stelling ondanks de strenge vorst buiten 27 graden onder nul alle bezet en velen moesten worden teleurgesteld De Russische regisseurs Roman Karmen. Ilja Kopalin en Alexander Zgoeridi bevonden zich onder de genodigden, evenals de Ne derlandse ambassadeur. Ilja Kopalin, die kortgeleden een bezoek aan Nederland bracht en zijn eigen waarnemingen kon toetsen de filmbeelden, stelde Bert Haanstra aan het publiek voor als „een me ter van de filmwereld, een subtiel gevoelig artiest, die weet hoe hij gewikkelde en ernstige problemen op een levendige en interessante ma nioet brengen". Te oordelen naar applaus onderschreef het Moskouse filmpubliek deze woorden ten volle, Vrijwel geheel Europa is nu in de de winter. In Duitsland, :lat onder een sneeuwdek ligt, was zaterdag op de Donau door ijsgang het geheel geen en op de Main slechts op enkele plaatsen scheep vaart mogelijk. In de Beierse Alpen in de Duitse middengebergten zijn weersomstandigheden voor de ski liefhebbers ideaal. Op sommige plaatsen ligt wel anderhalve meter In Tirol werd zaterdag een temperatuur van 27 graden onder nul gemeten. Het Russische persbu reau Tass meldt zestig graden vorst in de stad Soesoeman in het noord oosten van de Sowjet-Unie. In Frank rijk werd een kouderecord gevestigd in St.-Pierre-en-Grandvaux, bij St.- Laurent in de Jura, waar het kwik daalde tot eenendertig graden onder '.ui. In oost-Polen worden wolven jachten georganiseerd. Daarentegen heeft Portugal bij een temperatuur veertien graden boven nul te lijden van zware regenval. De Rotterdamse recherche heeft in een cafetaria in de Maasstad een 16-jarige Duitse kok, zonder vaste woon- of verblijfplaats, aangehou den, die vrijdagavond even na zes uur de 57-jarige eigenaresse van een bakkerij in haar winkel bedreigde met een pistool. De jongeman beken de de overval op de winkelierster beraamd te hebben met het doel in het bezit te komen van de inhoud van de kas. De overval, die de jongen pleegde met behulp van een luchtdrukpistool ha d overigens weinig succes. De vrouw liet zich in het geheel niet intimideren door het noga1 angst aanjagende optreden van de kok. Met een bars „wil je wel eens ver dwijnen" had zij succes. De jonge man rende als een haas de winkel uit. Hü de Rotter- Amerikaanse generaal Hodges overleden Generaal Courtney H. Hodges, in de tweede wereldoorlog bevelhebber van het eerste Amerikaanse leger in Europa, is op 79-jarige leeftijd aan een hartaanval overleden. Hodges' troepen waren het eerst in Parijs en Duitsland. Zij waren het ook die het eerste contact legden met Russische eenheden. Hodges woonde 1949 in San Met ballon naar Zuid-Afrika Het Haagse ballonvaarders-echt- af'ikaanse tandarts J. Clement. Hij paar Nini en Jan Boesman vertrekt op 17 maart naar Zuid-Afrika voor een unieke expeditie. Boven een van dt natuurreservaten, waaraan dit land nog zo rijk is, zullen namelijk tochten worden uitgevoerd met het doel de wildstand te tellen en te foto graferen. Men acht de ballon hier voor het meest ideale vervoermiddel, omdat zij geluidloos naderbij komt en de dieren op geen enkele wijze opschrikt. Het plan voor deze vorm van wild- observatie is afkomstig van de Zuid- PRESIDENT SOEKARNO President Soekarno heeft za terdag in een toespraak tot stu denten en ministers in zijn paleis in Bogor gezegd dat sinds de mislukte staatsgreep van 1 ok tober 87.000 personen in Indo nesië zijn gedood. Het is de eerste officiële bekendmaking van het dodental. Soekarno zei dat het dodencijfer hem was opgegeven door een com missie van onderzoek. Politieke waar nemers zien in de bekendmaking een nieuwe poging van Soekarno om de manier, waarop het leger zich kwijt van zijn taak om voor de veiligheid van de inwoners te zorgen, in dis- crediet te brengen. Leger, marine en luchtmacht van Indonesië hebben president Soekar no gisteren in een verklaring verze kerd van hun volledige steun. In een andere, eveneens door de radio om geroepen mededeling bevestigen voorts 175 massa-organisaties hun loyaliteit aan het staatshoofd. De verklaring van de strijdkrachten was getekend door onder meer gene raal Nasoetion. Deze loyaliteitsverklaringen zijn kennelijk het gevolg van de ener zijds felle, anderzijds bewogen rede, die Soekarno zaterdag in zijn zo merpaleis hield voor ministers en studenten. „Als jullie me niet meer lusten, trap me er dan maar uit," brulde hij, in het Nederlands, terwijl hij trilde van woede. Buiten stonden op dat mo ment vele duizenden studenten, ge wapend met potten verf in zeventig vrachtwagens. Zij eisten het ontslag van „die stomme ministers". De pa leiswacht moest de menigte tot be daren brengen. Soekarno had zijn ongeveer hon derd ministers bijeen laten komen ter bespreking van de catastrofale eco nomische toestand in zijn land. In zijn toespraak, die rechtstreeks door radio-Djakarta werd uitgezonden, bood de president ieder die zich daar maar geschikt voor achtte de functie van premier aan, welke hij al zes jaar naast zijn presidentschap be kleedt. Ook wilde hij ieder d'ie dat ambieerde de kans geven de econo mische leiding van het land op zich te nemen, maar hij waarschuwde dat hij die man zou laten doodschieten wanneer hij er niet in drie maanden in slaagde, de toestand te verbete ren. Soekarno riep, opnieuw in het Nederlands uit: „Men leeft niet van biood alleen", en vervolgde: „Hier staat Soekarno, de grote leider van de revolutie. Dat zij die mij trouw zijn me volgen, me verdedigen, hun gelederen sluiten, want ik zie dat men mij probeert weg te werken". De sfeer op de kabinetsvergadering kon overigens moeilijk uiterst ge spannen worden genoemd. De mi nister van politie, recht tegenover de president gezeten, sukkelde tij dens de toespraak van ruim een uur in slaap, terwijl andere kabinetsle den af en toe geeuwden. De minis ters verlieten na de bijeenkomst het paleis door een achteruitgang om de studenten te ontlopen, die buiten de hekken in grote plassen rode, groene, zwarte en blauwe verf rondstapten. s bestuurslid van het Kalaharireser- vaat, een woestijnachtig gebied, waarvan grote delen voor menselijke betreding afgesloten worden gehou den. Zelfs de leden van het Kala- hari-onderzoekteam zetten er nooit een voet, omdat alleen de geur van mensen al het wildleven kan bein- vloeden. Toch zou men graag willen weten, hoeveel dieren en welke soor ten er in dit district wonen. De komst van de Boesmannen, behorend tot 's werelds meest ervaren ballonvaar- diers, maakt de oplossing van dit vraagstuk mogelijk. De enige moeilijkheid, welke nog moet overwonnen is, dat het bestuur van het Kalahari-reservaat geen geld heeft om de opstijgingen te be kostigen. Dat wil men nu trachten bijeen te krijgen door op verschei dene plaatsen in Zuid-Afrika demon straties te geven. Opstijgingen bij enkele grote evenementen in Bloem fontein, Johannesburg en Pieter- Maritzburg zijn reeds gecontracteerd. Andere zullen nog volgen. Alle overige problemen zijn al uit de weg geruimd. De voortvarende tandarts Clement heeft voor de be nodigde vergunningen gezorgd en is er zelfs in geslaagd een voldoende aanvoer van waterstof voor het vul len van de ballon naar elke gewens te plaats in Zuid-Afrika te verzeke ren. De Boesmannen, die zelf twee maanden hopen weg te blijven, wor den vergezeld door de balloncom mandanten B. Steeman uit Rotter dam en J. Demenint uit Den Haag, die elk voor één maand zuilen mee- (Van r.t.v.-medewerkster) Maigret komt weer terug, deze keer in de figuur van Jan Teulings. De vorige hoofdrolvertolker, Kees Brusse is er na strubbelingen met de VARA mee opgehouden. Jan Teulings is acteur en regisseur bij het Nieuw Rotterdams Toneel. Onder de regie van Eimert Kruithof komen er zes nieuwe afleveringen van deze serie op het scherm. De opzet is deze keer wat anders: het verhaal wordt ondergeschikt gemaakt aan de psy chologische achtergronden en de karaktertekening Jan Teulings ziet veel in de rol van Maigret. „Je kunt er fijn in acteren, want Maigret is een man met een heel gecompliceerd karakter". Het ligt in de bedoeling in november 1966 met de nieuwe serie te beginnen. NEDERLAND 1 1 7.00 uur 7.06 uur 7.35 uur 10.05 uur 10.35 uur 10.40 uur NEDERLAND 2 8.01 uur 10.10 uur NTS: Nieuws in het kort, NTS Klaas Vaak, voor de kleuters Kenmerk, kerkelijk programma Flipper, tv-film NTS-journaal Politieke uitzending Stichting Socutera De zomer van de 17de pop, speelfilm Inburgeren, documentaire NTS-journaal Sluiting. KRO: Nieuws in het kort, NTS Waauw, tienerprogramma Zwaluwen, film Solistenconcert Europees Panorama NTS-journaal Sluiting. H UIT HET RADIOPROGRAMMA! I HILVERSUM 1: 8.20 uur Het teken v H 10.50 uur Mantovani i 1 HILVERSUM 2: 10.00 uur Ensemble Benedetto Marcello H 11.20 uur Jazzmagazine. en givteren De zaterdagavond had weinig spectaculairs te bieden. „Het gulden schot" en „Wouter en Gonnie" waren de hoofdscho tels. ,3randpunt" bleek een stoutmoedig initiatief te hebben ontwikkeld. Men had camera man Piet Kaart op het vliegtuig gezet om de begrafenis van S jas tri te filmen, hij kwam om acht uur aan, om negen uur was de begrafenis, in zijn eentje heeft hij (met geluld!) blijkbaar vlak achter de baan aangelopen, hoewel de Indiase politie hard handig optrad tegen hen die de baar te dicht naderden. Inmid dels is hem een redacteur ach terna gereisd, om van Kaart's verblijf in India nog nader te kunnen profiteren (er is b.v. ook nog hongersnood, om maar iets te Gisteravond weer een afleve ring van „Memorandum van een dokter", (altijd 'n prettige tijds- verpozing) en de voortzetting van de reportage van Nico van Vliet over Zuid-Afrika, waarin men opnieuw kennis kon nemen van uiteenlopende facetten der apartheidspolitiek. Tenlotte nog dit. Op Neder land 2 beleeft de serie „Liedjes op zicht" haar voorspoedig ein de. „Sorry" won terecht, met 263 punten (Conny van Bergen zong het het beste)tweede werd „Die donderdag" met 253 punten. „Robbie" met 170 punten derde en vierde „Duiven op de Dam" met 114 punten. De prijzen wer den uitgereikt door Karei Prior, omdat zowel Siebe van der Zee als Ger Lugtenburg verhinderd Ii 1 ran (O)1 .■3BIE2BZEH i MAANDAG 17 JANUARI Hilversum 1, 402 m. NCRV: 18.00 Marinierskapel: amuse- mentsmuz. 18.20 Uitz. v. d. VVD: Huishoudboekje in 1966. 18.30 Zar 3.00 Nws. muziek. 19.10 Radiokrant. 19.30 Klas. 19.55 Op de man af, praatjeT 20.00 Licht orkest. 20.20 Het teken van de valk, hoorspel. 21.35 Lichte gr.muz. 21.45 Klarinet en piano: mod. mviziek. 22.15 Avondoverdenking. 22.30 Nieuws. An Boekbespreking. 22.50 Lichte Pianorecital: mod. muz. 23.25 Hilversum 2, 298 m. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Van harte: liefdadigheidsoproep. 19.30 Onder de afwas: licht progr. 19.50 Parlementair overzicht. 20.00 Nws. 20.05 Vocaal- en instr. ensemble en zangsolisten. 20.30 Verhaal halen: literair wedstrijdprogr. 21.00 Waar de wijsjes zijn liedjes. 21.25 Etherforum, 22 00 Instr. ensem ble: oude muz. 22.30 Nws. 22 40 Act. 22.50 Vergelijkenderwijs, muzikale dis cussie. 23.30 Jazzmagazine. 23.55-24.00 (Over de 4e Ifjn van 18-20 uur) I. Gustav Mahler. Symphonie nr. 9 in D gr. t. Andante coniodo. Im Tempo eines gemachlichen L&ndlers. Etwas dan te grazioso. Va; Philharmonisch Orkest o.l.v. Karl Böhm. DINSDAG 18 JANUARI Hilversum 1, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Lichte gr.muz. (7.30-7.32 Nws. 7.45 KNAC/AN' tie). 7.55 Lichte gi l wegeninforma tie). 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.10 (8.30-8.32 Nws.). 8.40 ïw. 9.35 Waterstanden. 10.00 Gevar. jaken, lezing jl.)11.00 Voor de i ing. Licht ensemble. 12.27 Meded. t.b.v. land- 12.40 Act. of gr.muz. 12.50 Draalen maar!!: lichte gr.muz. en praatje. 13.S5 Voor de plattelandsvrouwen. 13.45 Mu ziek kent geen grenzen: licht muziek- progr. 14.45 Zie, ik maak alles nieuw: de eenheid: st aan het i Bidweek 1966. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymn. 7.20 Lichte gr.muz. VPRO: 7.50 Dag opening. AVRO: 8.00 Nws. 8.10 Lichte (Om 8.25-8.30 De groenteman). ;.,lng 855 Boekbespre_ de zieken. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen. (Om 11.00 Nws.). 12.00 Promenade or kest: amusementsmuz. van Engelse componisten. 12.27 Meded. t.b.v. land en tuinbouw. 12.30 Overheidsvoorlich- melodieën. 13.30 Klanken van eigen bodem. 14.00 Nws. 14.02 Lichte vocale muziekjes. 15.00 Nws. 15.02 Licht pla- tenprogr. 16.00 Nws. 16.02 Platenshow v. d. fixers. NRU/VARA: 17.00 Nws. 17.02-18.00 Verzoekplatenprogr. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I. NTS: 10.45-12.00 Schooltelevisie. 19.00 Nws. in hèt kort. 19.01 Klaas Vaak. 19.05 Journaal voor gehoorgestoorden. 19.35 Engelse les. 20.00 Journaal. VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.45 Voordracht. 20.55 Z-Cars, TV-film. 21.45 Viermaal „Eindsprint", documentaire van de Britse televisie maatschappij I.T.C. NTS: 22.40 Jour naal. 22.45-23.15 Teleac: Samen leven nu en morgen (les 12). Nederland II. NTS: 20.00 Nws. in het' kort. NCRV: Dieren kijken: dieren- progr. 20.20 Haal je kijkgeld terug. TV-prijsvraag. 20.45 Een op de tien, progr. over bejaarden. 21.25 't Is grijs, documentair-cabaretprogr. over bou wen. 21.55 Attentie. NTS: 22.10 Journ. CVK/IKOR: 22.15-22.45 Dichterbij, re- ligleus progr. istelijke liederen; dio. 15.00 Avrodite: progr. 4.40 Schoolra- York calling. 17.20 Lichte NRU/NCRV9.00 Nws, 10.02 1 Nws.). 12.30 De Top Tien 13.00 Nws., evt. act. 13.02 Elektronisch pianospel: bekende In Buenos Aires hebben het zieken huispersoneel, de doodgravers en de werknemers bij de gemeentelijke rei nigingsdienst gisteren besloten een einde te maken aan hun staging, die zij 25 dagen geleden waren begonnen om aan hun eisen voor hogere lonen en het weer in dienst nemen van ontslagen collega's kracht bij te zet ten. Tot de hervatting werd besloten, nadat het gemeentebestuur had toe gezegd te zullen overwegen om het- personeel, dat wegens het neerleggen van het werk was ontslagen, weer in dienst is stellen. De officier van Justitie in Paler mo, Mattina, heeft op grond van zeer omvangrijk bewijsmateriaal en getuigenverklaringen geëist, dat 17 Italianen in staat van beschuldiging gesteld en berecht zullen worden om dat zij ervan worden verdacht, dat zij het Siciliaanse Maffia en het Amerikaanse misdadigerssyndicaat Cosa Nostra hebben aaneen gesmeed tot een internationale com binatie voor de handel in verdoven- de middelen. De meeste verdachten zijn de laat ste maanden gearresteerd en verblij ven in de gevangenis in Palermo. Rechter Vignieri, een belangrijke figuur bij de strijd van Italië om het geheime misdaadgenootschap op Sicilië en zijn verbindingen naar an dere landen weg te vagen, zal be slissen of er een proces zal komen, Vignieri is zelf in december naar de V.S. gevlogen om op verzoek van de Italiaanse regering met het FBI te spreken. In de gevangenis van Washington heeft hij Joe Valachi ondervraagd, de belangrijkste getui ge in de zaak tegen de Costa Nostra.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 5