Bloembollenkwekers willen potverteren kunst „De Narcisniet realiseerbaar Luns met vertrouwen naar Luxemburg Goede prestaties in vier-stedentoernooi LEIDSCH DAGBLAD De f 10 miljoen reserve in surplusfonds (Van onze bloembollenmedewerker Soms hebben we de indruk, dat het bloembollenvak in de overgangsjaren verkeert. Dat zijn gewoonlijk moeilijke jaren. Het moet groot worden, namelijk zich proberen voor te stellen hoe het worden zal als de kleurige, geleide, gereglementeerde, veel bejubelde en evenveel becriti- seerde economie van het bloem bollenvak op het nationale vlak ten onder gaat in het grote ge heel van de Europese Gemeen- schaP' I van de leden Een groepje mensen maakt zich Surplusfonds ernstig bezorgd, de anderen geloven, dwingen het geld terug te geven, dat het wel los zal lopen, er zijn er Het bestuur van de Narcis heeft die helemaal niet denken en wel netjes als prae-advies gesteld, dat dit zullen zien en dan zjjn er ook nog uiterst onbiliyk zou zijn en boven- •veg niet of vinden, dat ze te veel macht hebben of zich aanmatigen. Het begint er op het ogenblik wel zeer stevig naar uit te zien, dat de „teeltmaatregelen" in de EEG zul len doodlopen. Men weet, dat er zo'n tien miljoen gulden aan reserves in „het surpluspotje" zit en wil dat wel eens op tafel zien komen. Een aan tal mensen ziet dat geld liefst weer In eigen zak terugvloeien. Te meer daar de uitkomsten van de bloembol lenteelt verleden jaar niet al te best Er wordt dus stevig geageerd. Het gevolg hiervan is, dat de vereniging ..De Narcis" dertien januari moet beslissen over een voorstel me deelachtig kunnen worden, of door een goede oogst of door een lonende prijs. Om de zaken echter wel weer wat ingewikkelder te maken stelt ditzelf de bestuur voor om de twee miljoen, die de nare tssenkwekers in de loop van de jaren hebben „overgespaard" uitsluitend te bestemmen voor de narcissen. Dat is, dachten wy, ook weer niet zo'n verstandig voorstel. Als men eens een oplossing vindt voor het prestige-vraagstuk over wie het marktonderzoek moet uitvoeren, het bedrijfsleven door middel van de Commissie Marktontwikkeling en Verkoopkunde of het PVS, dan zou bij een eventueel marktonderzoek, dat met die reserves uit het surplus fonds zou worden gefinancierd, geen narcis mogen worden ingepast. En dan zou men het geweeklaag over „discriminatie" tot in alle hoeken van de EEG horen. die willen potverteren. Het bloembol lenvak heeft namelijk een reserve in het surplusfonds van zo'n tien mil joen gulden en dat moeten we maar gaan uitdelen aan alle kwekers, die het best kunnen gebruiken! Daar over gaan we dan binnenkort spe ciaal vergaderen. Het bestuur van de vereniging „De Narcis" heeft het verzoek al, als n iet-realiseer baar, van de hand gewezen. De geschiedenis is lang maar kan In het kort worden verteld. In de crisisjaren moest men iets doen om de nog overeind staande bloembol- lenbedrijven en -bedrijfjes te red den. Er is een ingewikkeld systeem van minimumprijzen ontworpen, waarin ook het gezamenlijk opkopen van overschotten paste. Omdat men van te voren nooit precies weet hoe veel er zal overbleven, maar men wel bij de verkoop van zjjn bollen een bepaald percentage moest af staan aan die Stichting Surplus fonds lagen de schattingen van dat percentage wel eens wat te hoog. Er kwamen dan reserves en soms werd geld teruggegeven of werd uit de re serves geput als de schattingen aan de te lage kant waren of zijn. Goede tijd Hoewel de crisismaatregelen van 1932, die slechts tUdeljJk zouden zUn, nu In feite nog nawerken, be sefte men omstreeks 1956 wel, dat er wel eens een eind aan het gehele gemaatregel zou kunnen komen. Het was een goede tijd ln het bloembol lenvak, men verdiende steeds aardi Dat is niet typisch voor het bloem bollenvak. Iedere massa leeft bij de dag en vergeet zo nodig wat giste ren met gejubel is besloten. Er zjjn het bestuur van het I véél bloembollenkwekers en met el- e verzoeken of te kaar vormen ze een massa en rea geren zeals een massa. Tien mil joen Ujkt inderdaad veel, maar als het in kleine partjes wordt verdeeld ln nog kleinere wordt uitgegeven dan wordt het nuttig effect ook al zeer klein. Zo is het met de miljoe nen van het surplusfonds, die in deze overgangsjaren zwaar op veler magen liggen. dien niet uitvoerbaar. Men zou dan geld moeten geven aan hen, die pas narcissen telen en hen, die vele ja ren hebben meebetaald aan die re serve en die bijvoorbeeld de teelt hebben gestaakt, geen cent uitkeren. Dit bestuur wijst er op, dat men toen die afspraak heeft gemaakt, omdat dit in feite de enige weg is, waarop alle bloembollenkwekers de profijten van goed wetenschappelijk onderzoek en onpersoonlijke recla- Engeland scoort 328 voor 5 NA 234 VOOR 0 MAANDAG 10 JANUARI 1 Legitimatie in- postkantoren wat strenger (Van Haagse correspondent De minister van Staat, dr. W. Drees (links) heeft als voor zitter der stichting A. W. Groo- te-fonds de aan de heer A. van Veen (71) in Rotterdam toege kende A. W. Groote-prijs uit ge- reikt tijdens de zaterdagmiddag in Amsterdam gehouden jaarlijk se herdenkingsbijeenkomst van Bijeenkomst E.E.G.-ministers de geboortedag van de ontwer per van dit stenografie-stelsel. De heer Van Veen. die voor zitter is van de nationale vereni ging van leraren in stenografie- Grooteontving een penning en een oorkonde. Dr. Drees, die op 15 juli 80 jaar wordt, trad in verband met zijn leeftijd af en werd tot ere voorzitter benoemd. Hij wordt als voorzitter opgevolgd door Amsterdamse oud-burgemeester mr. Arn. f. d'Ailly. Na een magnifieke 185 door Bob Barber ei wicketstand van 234 is Engeland Hij overrompeld door het bowlen van Komst Van onze parlementaire redactie) Minister Luns is persoonlijk niet il te optimistisch over de komende bijeenkomst van de E.E.G.-ministers ep 17 en 18 januari in Luxemburg. dit zaterdag op een byeen- jongeren van de A.R.P., Neil Hawke op de eerste dag van de de C.H.U. en de K.V.P. ln Amers derde testmatch tussen Australië en I foort. De minister sprak daar over de plaats van Nederland in Europa de wereld. De minister zei te ho- Engeland, die vrijdag in Sydney be gon. Van 234 zonder wicketverlies steeg het Engelse totaal tot slechts 328 voor vijf bij het trekken van de stumps. De laatste vier wickets vie len voor 14 runs. Alle vier werden gebowld door Hawke in 28 ballen en ten koste van slechts 10 runs. Engeland, dat voor de eerste maal in deze serie de toss won, had een prachtige start door Barber en Geoff Boycott (84). Het paar weerstond de Australische aanval schitterend en ger geneigd de zaak van het i werd pas gescheiden op de laatste de reserves definitief surplusgeld te regelen. Men heeft er wel zwaar over ge debatteerd, maar meende in meer derheid toch, dat het wel goed was een reserve te hebben en als er eventueel in de verre toekomst een eind zou komen aan de maatregelen, waarin dit surplusfonds paste, wel dan zou men het geld storten in het Financieringsfonds Vakdoelein den. Uit dat fonds worden weten schappelijk, onderzoek, onpersoonlij ke reclame en nog zo het een en ander betaald. Het Produktschap voor Siergewas sen heeft als incasseerder van al dat geld de touwtjes van de uitgaven ook meteen geïncasseerd. Men kent de liefde van het Nederlandse volk voor de publiekrechtelijke organisa ties en veel bloembollenmensen ma ken daarop geen uitzondering. Ze vertrouwen deze instanties gewoon- Zijl en Gouwe starten goed jeugdwedstrijd (Van onze waterpolomedewerker). De Zijl en De Gouwe zijn in de nationale jeugdcompetitie water polo van de KNZB goed van start gegaan. De Leidse junioren be dwongen in een spannende wed strijd het Deljtse DZV in eigen water (22), terwijl De Gouwe tegen de jeugd van het Rotter damse RZC '90 na de rust een 03 achterstand in een 43 zege omzette. De Zijl en DZV deden zaterdag avond in het Delftse Sportfondsen- bad weinig voor elkaar onder. Qua conditie waren de jeugdige Delfte naren wel beter, maar de betere tech niek en de grote routine van de Lei- denaars woog daar volledig tegen op, Hansen opende in de eerste helft voor DZV de score, maar na de rust zorgde Rol spoedig voor de gelijk maker: 1—1. De Delftenaren namen opnieuw de leiding toen Rol, Pont en doelman Bodt uit het water waren gestuurd (21). Op de valreep bracht Rol de (verdiende) puntenverdeling tot stand: 22. In het Goudse Spaardersbad heeft de jeugd van De Gouwe zich voor de rust door de ploeg van de Rotter damse Zwemclub laten imponeren. Zonder al te veel moeite namen de Rotterdammers in de eerste helft een veilig lijkende 0—3 voorsprong. Na de hervatting waren de rollen echter door de enthousiaste Waddinxveners omgedraaid. Cees van der Linden (3) en Jan Kraan zorgden voor de 4—3 overwinning. de thee, toen Boycott werd uitgeschakeld door Peter Philpott. Barber was Hawke's eerste slacht offer met de nieuwe bal (bij een stand van 284). Zijn Innings, die 19 vieren bevatte, duurde 296 minuten en de 40.000 toeschouwers gaven hem een geweldige ovatie. Door goed bowlen zette Hawke vervolgens een deel van de Engelse batting-elite aan de kant. Ken Barrington ging voor één aan de kant, Colin Cowdrey voor nul bij 309 en Mike Smith werd door Wally Grout gevangen bij 317. Dubbel feest l-ij Revanche Het eerste zestal van de Leidse Doven Schaakclub Revanche" ls zaterdag, dankzij een 4y21 Vi zege op het Twentse „Ros", kampioen geworden. Het tweede zestal heeft reeds eerder het kampioenschap van de tweede afdeling behaald. „Revanche", dat zaterdag 15 ja nuari haar 20-Jarig bestaan viert, houdt ter gelegenheid van dit feit. 's-middags om 2 uur in de „Kleine Burcht" in Lelden een schaaktoer nooi. Schakers uit Amsterdam, Rot terdam, Groningen en Den Haag zullen hieraan deelnemen. Elke groep zal uit acht personen bestaan. Na afloop van net toernooi wordt een „schaakfeest" gehouden. pen, dat men in Luxemburg tot sultaten komt, maar het scheen hem toe, dat het standpunt van Frankrijk en dat van de overige E.E.G.-part- Ders nog wel zeer ver uit elkaar ligt. De bewindsman legde er de na druk op, dat het beginsel van de meerderheidsbeslissingen in de Prins Bernhard beschermheer Prins Bernhard heeft de Stichting Europese Zwemkampioenschappen 1966 bericht de uitnodiging te aan vaarden het beschermheerschap van deze in Utrecht te houden kam pioenschappen zwemmen, schoon- springen en waterpolo op zich te ne- Op het verzoek de kampioenschap pen op 20 augustus te openen kon de Prins niet ingaan, omdat hij tijdens die periode met vakantie is. Groenewoud had geen tegenstand Aan de zesde rit van de competitie cycle-cross van de Ren- en Toer- vereniging „De Bollenstreek", zater dagmiddag in het Reigersbos gehou den, namen maar twee amateurs deel. Van dit tweetal moest Leo v. d. Berg bovendien door pech de strijd staken. Zonder slag of stoot werd Henk Groenewoud dan ook winnaar. Hij liet voor de 19,2 km. een tijd afdrukken van 45 min. en 48,7 sec. Uitslag aspiranten: 1. L. Uitendaal, de 12,8 km. in 34 min. en 30 sec.; 2. G. Dofferhoff in 35.00; 3. B. van Beek ln 35.15. Het wielerseizoen op de weg wordt zondag 13 februari door „De Bollen streek" ingezet. Men weet alleen nog niet op welk parcours de aan de slag kunnen gaan. Leidse volleybal-teams E E.G.-ministerraad niet kan worden verlaten en dat de rol van de Euro pese commissie niet mag worden be knot. Op een vraag, wat hy dan van deze byeenkomst verwacht te antwoordde mr. Luns dat even tueel een compromis niet zou zyn uitgesloten. Byvoorbeeld zou men ge- zamenlyk kunnen besluiten binnen de bepalingen van het E.E.G.-ver- drag de beslissing der meerderheid op bepaalde punten voor een bepaal de tyd uit te stellen. Als ander voor beeld noemde hy het niet meer on derhandelen van de E.E.G.-commis- sie met derde landen, zoals byvoor beeld met Egypte en Irak ls gebeurd, of de kwestie van het aanbieden van geloofsbrieven bij de commissie in Erussel. Reputatie De minister was ervan overtuigd, dat het gewicht van Nederland in 't internationale spel is toegenomen Nederland heeft terecht een uitste kende reputatie zich te houden aan overeenkomsten en met weet by de vyf partners, waar het by ons op staat en men heeft dat aanvaard. Op dit gebied hebben wy een soort sleutelpositie in de huidige crisis, zei de bewindsman. Hy kondigde aan met vertrouwen naar Luxemburg te gaan. Hy toonde niet bang te zyn, dat Nederland daar geïsoleerd zal ra ken. Hy noemde wat dit betreft met name de houding van West- Duitsland. Hongersnood De minister deelde voorts mee, dat de bydrage van Nederland voor de bestrijding van de hongersnood in India waarschynlijk aanzieniyk wordt uitgebreid. Tot nu toe is 100.000 gulden toegezegd. Het kabi net heeft vrydag over verdere maat regelen gesproken. Mr. Luns toonde zich, gezien de reacties uit Hanoi, niet zo optimistisch over de resulta ten van het Amerikaanse vredesof fensief. Het stopzetten van de Ame rikaanse bombardementen in Viet nam, waarvan hy zich enige tyd ge leden een voorstander heeft getoond, vond hy getuigen van wys inzicht. Het maakt het gemakkelyker de Amerikaanse politiek te verdedigen. In het viersteden-toernooi van de Afd. Zaanstreek, waaraan teams van de Zaanstreek, Alkmaar, Haarlem en Leiden deelnamen, heeft het maar weinig gescheeld of de eerste plaats zowel bij de dames als bjj de heren was voor Leiden geweest. By de dames kwamen drie ploegen met een gelyk aantal punten uit de stryd. Er werd gespeeld volgens het systeem, drie sets per wedsetryd en per gewonnen set één winstpunt. De Leidse dames (Kangeroes), wonnen met 21 van de Zaanstreek en Alkmaar, maar verloren met 12 van Haarlem. By het opmaken van de balans bleek Haarlem het beste gemiddelde (53) te hebben en dat betekende voor dit team de eerste plaats. Leiden en de Zaanstreek waren gehjk geëindigd (5—4), terwijl Alkmaar de rij sloot met 3—6. De wedstryd om de tweede plaats tussen Leiden en de Zaanstreek werd door de Zaanstreek tegen een „gehavend" Lelds team twee speelsters waren reeds vertrokken met 21 gewon nen. Heren De Leidse heren (VVS 1) legden beslag op de eerste plaats met 3 overwinningen. Alleen tegen Alkmaar gaf het behalen van de winst geen moeilykheden, de 3—1 score ten spyt. Tegen de Zaanstreek en Haarlem moest hevige strijd worden geleverd. Van de Zaanstreek werd gewonnen met 15—13, 15—13 en 15—8. van Haarlem met 1215, 1513. 159. Bij Leiden (VVS) ontbraken Nico van Biemen en Frans Sieval. Ds. King in krotwoning Dr. Martin Luther King heeft zyn plannen bekendgemaakt voor een massale actie tegen de krotwonin gen van Chicago. Dit is de eerste van zyn belangryke doeleinden in het noorden des lands. Hy heeft ver klaard dat hy in een krotwoning gaat leven. Hy merkte op, dat an dere steden soortgeiyke problemen hebben, maar meenden dat als er een oplossing gevonden kan worden voor de problemen van Chicago an dere steden zullen volgen. Studenten (47) geweerd van de universiteit van Madrid De Madrileense universiteit heeft gisteren laten weten, dat 47 stu denten geen colleges meer mogen velgen wegens „hun aandeel in de lelletjes van de vorige maand". In de herfst en winter van het vorig Jaar hebben de studenten van de universiteit geprotesteerd tegen de nieuwe bepalingen voor de verkie zing van bestuursleden van de stu dentenvereniging. De universiteit maakte bekend, dat de 47 studenten hun studie kunnen voortzetten aan een van Spanj es overige twaalf universiteiten. De aanklacht tegen 184 andere studen ten was Ingetrokken, omdat het uni versitaire milieu nieuw voor hen was of omdat zy zich in de afgelopen tyd goed hadden gedragen. Van Otterloo voor Concertgebouw orkest In het Concertgebouw in A'dam heeft Willem van Otterloo gistermid dag met het Concertgebouworkest een concert gegeven, dat ook door de radio werd uitgezonden. Hy bracht vóór alles een eerbetoon aan Richard Strauss, wiens voor 23 strykinstru- j men ten geschreven „Metamorfosen" (van 1945) een diepe indruk heeft gemaakt. Niet alleen door de prachtig-glan- zende klank van een meester, wiens orkestpalet in zyn laatste levensja ren een veel mildere klank verkreeg dan voorheen, doch ook door de per fecte weergave van een orkest, dat zicht volkomen voegde naar de in tenties van de dirigent. Le fluittist Hubert Bahrwaser ex celleerde in het Concert voor fluit orkest op. 85 van Lex van Del den, dat aan de solist is opgedragen. Het concert werd besloten met een indrukwekkende uitvoering v#n Brahms' Tweede Symfonie, Van Otterloo het hart kennelyk heeft verpand. (Advertentie) Van der WERFF 4 Postbus 446, Amiltrdam-C Itlefoon: 020-222055' 0 Beursoverzicht no. 392 PROGNOSE 1966 Reorganisaties in Texoprintgroep De N.V. Stoomweverij Nijverheid en de Boekelose Stoombleekery N.V., belde werkmaatschappijen van Texo- prlnt in Helmond, zullen ln de ko mende drie jaar te Boekelo geheel worden samengesmolten. Er zal dan ln Boekelo een uiterst moderne rou leau- en filmdrukkei-y ontstaan, met een capaciteit die belangrijk groter zal zyn dan de huidige capaciteit van de nijverheid. Aldus heeft de heer S. Yntema, directeur van de beide be drijven en lid van de Raad van Be stuur van Texoprint, meegedeeld. Het uit te breiden en te moderni seren bedrijf ln Boekelo zal zich met name toeleggen op het bedrukken en veredelen van synthetische weefsels. De personeelsvoorziening heeft sterk de aandacht. In Boekelo zullen in eerste aanleg 200 A 250 woningen worden gebouwd. 0 De Amerikaanse polsstokhoog- sprinter John Pennel de man die tijdens de Spelen van Tokio teleur stelde met zyn elfde plaats, is het Amerikaanse indoor-atletiekseizoen goed begonnen. Hy verbeterde in San Francisco het indoorrecord met een sprong van 5.06 meter en bleef slechts vier centimeter van het wereldrecord van de Fin Pennti Nikula (5.10). 0 De Amerikaan Arthur Ashe zege vierde gisteren in Perth tydens de Westaustralische kampioenschap pen in de finale van het heren-en kelspel met 3—6, 6—2, 6—3, 64 over zyn 19-jarige landgenoot Cliff Richey. Margaret Smith won het dames-enkelspel met 63, 6—1 van door August Tledtke. Griekse prima ballerina in ons land Met een ïyntoestel van Olympic Airways is gisteravond op Schiphol de belangrijkste balletdanseres van Griekenland aangekomen: mevrouw Kelly Christophorides, choreografe en prima ballerina van het Griekse Nationaal Ballet Op de komende drie herdenkings avonden, die het Ned. Auschwitzco- mité organiseert in Den Haag. Am sterdam en Rotterdam, zal zij met leden van het Nationaal Ballet on der leiding van Sonia Gaskell optre den m het balletdrama „Romeo en Julia en de duisternis". Het Duitse concentratiekamp Auschwitz werd op 27 januari 1945 door de Russische legers bevrijd. Elk Jaar wordt deze bevryding in ons land door het Ned. Auschwitz- comitê gevierd. De herdenkingsavon den zyn ditmaal op 23 januari in Diligentia, Den Haag, op 25 januari in de Bachzaal te Amsterdam en op 26 Januari in het Rynhotel te Rot terdam. Van 14 februari af zal men het afhalen van stukken, postpakk* ten, postwissels, cheques, enz. aanfc postkantoor, waarby legitimatie vereist, aan nieuwe voorschift» zijn gebonden. Niet langer zullen als legitimate bewys geldig zyn persoonsbewyzf bewyzen van Nederlanderschj abonnementskaarten van de NS andere vervoersondernemingen. 1: t maatschapskaarten van verenig, j- gen ën kampkaarten van de NtUli Kam peer ka ar ten Centrale. iee Tot 14 maart zal echter met eer: en ander nog soepelheid worden Ayi tracht. je( Men zal zyn identiteit niet hoeven te bewyzen, als men aan 1 postkantoor bekend is. Als legitimatiebewys zal kunnen dienen rij bewys, postidentiteitskaan< paspoort, toeristenkaart, identitei, r\ bewys van overheidsinstelling ms groot algemeen bekend bedryf. Jral Ook buitenlandse identiteitskain. ten zullen geldig zyn. te Weinig gewijzigd^ •ek winst der A.K.L?" Af De netto winst van Aku in 1965 na geen grote afwijking vertonen <t die van 1964, welk jaar in de schiedenis van Aku het hooerp winstbedrag tot nu toe gaf te z£e Aldus mr. J. Meynen, president-dirin; teur van de Aku. De inkomsten ar deelnemingen droegen hiertoe in langryke mate by. Zij waren ci f 5V* miljoen hoger dan in 1964. lei De resultaten van de Nederlahali bedrijven bleven achter bij die len 1964, hoewel de omzet met byna like toenam en zij dichtbij de f 600 ndi Joen komt. Verhoogde arbeidskos enerzyds en verlaagde wereldmar prijzen anderzijds waren hiervan oorzaak. De produktie van enlAi soorten garens moest beperkt wordld waardoor onderbezetting sverllqae ontstonden. Gelukkig is het ordar boek thans zo gevuld, dat deze pml duktiebepei king van tijdelijke a>n. Ie Rusland muziek dichte bij het volk brengee Open brief van musici Enige van de bekendste Sow- jetcomponisten en dirigenten hebben er op aangedrongen de Sowjetmuziek dichter bij het volk te brengen. Zij beloofden zelf meer tournees door de pro vincie te zullen maken en zij de den een beroep op hun collega's hetzelfde te doen. De open brief, welke op de voorpagina van de Prawda ver scheen was o.a. ondertekend door Dimitri Sjostakowitsj, Da vid Oistrach. Svatoslaw Richter Aram Chatsjatoerian en Emil Gilels. Sjostakowitsj en de anderen heb ben de laatste Jaren veel tournees in 't buitenland gemaakt. De open brief schijnt er op te wyzen dat de Sow- Jet-autoriteiten besloten hebben dat de Russen voortaan meer zullen ko men en zien van hun eigen grote concertsterren. Zelfs in Moskou is het voor de Sowjet-onderdanen moeiiyk kaartjes te krygen voor uitvoeringen door be kende dirigenten of artiesten. De voorkeur wordt aan buitenlanders ge geven, aangezien de Sowjetregenaa hun graag het beste laat zien. lin De componisten en artiesten drus' gen ook aan de „nieuwe creatf'i prestaties" tot meerdere glorie het vaderland. De ondertekenaars*1 dankten „de dierbare communistisCU' partij en regering" voor alles waf!" in de afgelopen 48 jaar voor de l" jn ziek gedaan hebben. ers Haitink dirigenl Loudens Pliilh. H Orchestra im Het bestuur van het LoncFJ1 Philharmonisch Orkest h%n voorgesteld Bernard Haitink ine ingang van september 1967 artistiek leider te benoemen, oeJ opvolger van John Pritchard.^ Schilderijen gestolen in Engeland Vijf schilderijen en andere kunstvoorwerpen ter waarde van tenminste 20.000 pond sterling zijn zaterdagavond gestolen uit Lipton House, het voorvaderlijk huis van Viscount Bearsted in Stratford-on-Avon. De dieven hebben echter meer waardevolle werken, van Rem brandt en Rubens, onaangeroerd gelaten. De buit is gestolen door inbre kers die zich toegang verschaf ten via een beneden-verdieping terwijl Lord Bearsted sliep. Zijn butler ontdekte gistermorgen de diefstal. BERNARD HAITINK Haitink zal verantwoord^1 zijn voor het hele artistieke 'er leid en alle muzikale activitei^ van het orkest. Het LPO53' hiermede een traditie voort. l Wijlen Eduard van Beiifla-t vervulde enige jaren dezel*®r; functie. Gehoopt wordt dat contract binnen een weekich worden afgesloten. ioe De benoeming van Haitink niet van invloed zijn op zyn lLl bintenis met het Concertgebouw L kest. V'r

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 4