co Stijging uitgaven voor wetenschap kan niet Wijven doorgaan Al meer dan 700 munten Overdracht van 53.000 brillen In nieuw Debré de kabinet zal plaats gaan innemen van Giscard Enige vooruitgang bij overleg in Tasjkenl MARKTBERICHTEN r fasson nederland nv DRAAIER/BANKWERKER 3 kantoorbedienden (vrl.) 1 kantoorbediende (mnl.) bouwkundig tekenaar caissiere-telefoniste aankomend stoffeerder M. LANGEZAAL ZOON N.V. PAGINA 6 LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 8 JANUARI 1961 Mr. Cals bij opening T.H. Evenals de formidabele stijging van de overheidsuitgaven als gevolg van de groei van het wetenschappelijk onderwijs, vertoont de wetenschapsbeoefening zelf, los van de opleiding beschouwd, een even krachtig als kostbare drang tot uitbreiding en tempo versnelling. zo zei de minister-president, mr. J. M. L. Th. Cals, vandaag in een rede bij de officiële ingebruikneming van de aula en het gebouw voor technische natuurkunde van de Technische Hogeschool in Delft. Pi ioriteiteii stellen Van deze stijging van de uitga ven voor wetenschappelijk onder- wijs- en -onderzoek, die de groei van het nationaal inkomen die van het totaal der staatsuitgaven aanzienlijk te boven gaat, kan volgens mr. Cals op dit moment slechts één ding met zekerheid worden gezegd, namelijk dat ze niet steeds zal kunnen doorgaan. Dit is niet zozeer een uitspraak van regeringsbeleid, maar veeleer een simpele wetenschappelijk verant woorde conclusie, hetgeen overigens allerminst een tegenstelling behoeft te betekenen. Reeds thans staan de middelen niet toe om aan alle ver langens te voldoen. In de nabije toe komst zal de noodzaak tot het stel len van prioriteiten, in relatie tot andere onderwerpen van overheids zorg, maar ook binnen het gebied van de wetenschap zelf. zich naar de overtuiging van mr. Cals nog sterker doen gevoelen. Gezien de belangrijke beslissingen, die met betrekking tot de wetenschap op regeringsniveau moeten worden genomen, is het volgens mr. Cals duidelijk, dat de overheid by het nemen van die beslissingen by voor keur met enige kennis van zaken gewapend dient te zijn. Zowel voor parlementariërs als be windslieden is behoefte ontstaan aan meer inzicht in wetenschaps zaken. welke gedachte spreker verder uitwerkte. Alvorens de minister-president deze woorden sprak, waren de genodigden verwelkomd door de voorzitter van Sjelepin hoopt op overwinning van Hanoi De Sowjetrussische leider Sjelepin, heeft gisteren in de Noordvietnamese hoofdstad Hanoi verklaard, dat zjjn bezoek aan Noord-Vietnam „het on wankelbare streven aantoont van het Sowjetrussische volk alomvattende steun en bestand te geven aan het Vietnamese volk. dat vecht tegen de Amerikaanse agressie". „De communistische party en het Sowjetrussische volk zyn van mening dat de zaak waarvoor het Vietnamese volk vecht een rechtvaardige zaak is. Het heeft de vaste overtuiging, dat het zal zegevieren en ik hoop dat dit zo spoedig mogelyk zal gebeuren". De rede van Sjelepin in Hanoi was de eerste openbare verklaring van de Sowjetrussische leider over het doel van zyn bezoek. In het Westen is erop gezinspeeld dat Sjelepin met een vredesmissie naar Noord-Vietnam ging, maar in zijn rede van gisteren wees niets het college van curatoren der T.H ir. L. Schepers. Na mr. Cals voerden achtereenvolgens het woord ir. F. Q. den Hollander als oud-voorzitter der aulacommissie, prof. dr. ir. J. B. Ie Poole als beheerder van de afdeling technische natuurkunde en prof. ir. H. J. de Wijs in zijn functie van rector-magnificus der hogeschool. Daarna namen de genodigden het gebouw in ogenschouw en bezichtig den zij de herinneringssteen en her inneringsplaquette van resp. dr. C. H. van der Leeuw en dr. F. Q. den Hollander. Dr. Van der Leeuw heeft indertijd als voorzitter van het Col lege van curatoren een groot aandeel gehad in de vernieuwing der T.H. in de jaren '54 tot '60. Dr. Den Hollan der was president-curator toen het definitieve aula-project tot stand kwam en het de goedkeuring van Den Haag verwierf. In Serooskerke De opgravingen naar de „goudschat" in het plaatsje Serooskerke op Walcheren zyn ook gisteren voort gezet. Opnieuw werd een aantal zeer oude gouden munten gevon den. In totaal zijn nu ruim zeven honderd exemplaren aan de opper vlakte gebracht. De collectie be staat totnutoe uit niet minder dan 32 verschillende soorten. Onder de munten, die in het gemeen tehuis van Serooskerke worden be waard. bevinden zich onder meer exemplaren met de beeltenissen van Koningin Elisabeth I, Koning Jacobus, de aartsbisschop van Oostenrijk en diens vrouw Isabella. Verder zyn er gouden rijders on der en een groot aantal provinciale munten, zo bijvoorbeeld van Gel derland, Overijssel. Holland. Zee land en België. De jaartallen va riëren nu tussen 1566 en 1620. En kele munten dragen geen jaartal. Volgens een van de theorieën over de herkomst van de „goudschat", %liep op de plek, waar de munten nu worden gevonden, in vroeger tijden de toegangsweg naar een buitenplaats die tegenwoordig „Welgelegen" heet. Deze oprylaan „Nieuw probleem geschapen' Dr. G. P. Hartvelt hoogleraar De generale synode der Geref. Ker ken heeft dr. G. P. Hartvelt (44) uit Hilversum benoemd tot hoogleraar in de oude kerkgeschiedenis en de sym boliek aan de Theologische Hoge school te Kampen. Hij volgt prof. dr. C. van der Woude op, die in maart 70 jaar wordt. Dr. Hartvelt studeerde aan de Vrye Universiteit. Op 9 februari 1947 aan vaardde hij het predikambt in de geref. kerk van Ooster-Nykerk. Hy diende vervolgens de kerken van Bo degraven, Assen en Delft en deed 28 oktober 1964 zyn intreden in zyn te genwoordige gemeente. Op 1 juni 1960 promoveerde hy cum laude tot doctor in de theologie by prof. G. C. Berkouwer op een disser tatie getiteld „Verum corpus", waarin hy een studie gaf over een centraal hoofdstuk uit de avondmaalsleer van Calvyn. Daarnaast heeft dr. Hartvelt mede een catechisatieboek geschreven (Van onze A'damse correspondent) „Wij hebben verdraaid weinig ge daan. Voor velen betekent het niet meer als het opruimen van oude rommel. Die zelfgenoegzaamheid aan onze kant van „We hebben weer wat door een dos, dat hét grote £e,laan voor de zwartjes", is niet op huis omringde. Kennelyk heeft zÜn pl33*5- Wy hebben elgeniyk tydens de 80-jarige oorlog, het tyd- niets &edaan, dan een nieuw probleem perk waaruit vele munten stam- I scheppen". men, iemand de kostbare schat Met deze woorden relativeer - tussen de bomen begraven. de Henk van Stipriaan („Van Har te") gisteravond het succes van de actie van „mister bril", Dick A. Ja ger uit Maarssen. Hy sprak op een door de professor dr. H. J. M. Weve- stichting belegde bUeenkomst ter ge legenheid van de overdracht door de heer Jager van ruim 53.000 door hem verzamelde brillen aan de stichting. „Het probleem is", zo vervolgde de heer Van Stipriaan, „Dat de brillen nog geselecteerd, verpakt en verzon den dienen te worden naar mensen, die eerst nog van hun oogziekten ge nezen moeten worden. Het offer van de brillen heeft niets te betekenen, Men neemt in Serooskerke aan. dat er nog meer kostbaarheden gevon den zullen worden, daar nog maar een klein oppervlak van het per ceel is doorzocht. Tydens het week einde wordt er riet gezocht. Het terrein is nu omheind met eer afrastering van circa twee meter hoogte, voorts houdt de politie oogje in het zeil. Uuitas verhoogt contant dividend In de gisteren gehouden buitenge wone aandeelhoudersvergadering van beleggingsmaatschappy Unitas NV is meegedeeld dat de inkomsten van de vennootschap in 1965 een ver heugende stijging te zien hebben ge geven, die het commissarissen en di rectie mogelyk zal maken aan de Jn de kring". Namens de generale I komende jaarlijkse aandeelhouders synode is hy deputaat voor advies in- I vergadering een verhoogd contant zake de leer uitspraak van de be- dividend van f 15.- per aandeel voor kende synode van Assen 1926, die de te stellen (v. j. f 14». Van dit divi- kwestie Geelkerken heeft behandeld en deputaat voor de eredienst. Hy is verder deputaat geweest voor de vraag of een frequente viering van het heilig avondmaal gewenst moet worden geacht. dend is reeds f 10 als interim uitge keerd. Tevens zal het bestuur wederom een uitkering in aandelen ten laste van de agio reserve voor stellen (de laatste jaren was dit regelmatig 5%). (Van onze Paryse correspondent) Franse regering, die hierop. Integendeel schynt de rede vandaag of morgen geboren zal w steun te verlenen aan de andere ""i11., f' d,! jonge, coj^atjev theorie, dat zyn aanwezigheid in Ha noi betekent, dat de Sowjetrussische hulp aan Hanoi uitgebreid zal wor den. Terwyl de pauze in de Amerikaan se luchtaanvallen op Noord-Vietnam thans twee weken duurt, hebben toe stellen van de Amerikaanse strategi sche luchtmacht gisteren doelen op ruim honderd kilometer van Saigon en in de buurt van de Cambodjaanse grens met bommen bestookt. Dit was de, vierde maal in acht dagen. De Amerikanen vermoeden, dat zich in het dichte oerwoud ter plaatse het voornaamste hoofdkwartier van de Vietcong bevindt. In de zuideiyke Mekong-delta zyn Amerikaanse parachutisten verder doorgedrongen in de „Rietvlakte" en in de richting van de Cambodjaanse grens. Volgende week beschikking over minimum inkomen (Van onze correspondent) Begin volgende week be schikking van het College van Ryksbemiddelaars te verwachten over net minimum inkomen van 120 gulden per week voor dit Jaar, als mede het tydstip waarop dit van kracht wordt. Werkgevers en werknemers-orga nisaties zyn over de datum van in gang niet tot een akkoord kunnen komen De vakcentrales zyn van mening, dat de 120 gulden voor ieder een op 1 januari moet ingaan. De werkgevers-organisaties biyven by hun standpunt dat het nieuwe mi nimum inkomen gaat gelden by cao-vernieuwing. Voor de ca. 20 procent der betrokkenen, die niet onder een cao vallen zou dit bete kenen dat zy pas per 1 mei de 120 galden garantieloon krygen. Financiën Valery Gis card d'Estaing zyn plaats aan de gaullistische oud-premier Michel Debré moeten inruimen. Een andere ex-premier, de radicaal Edgar Faure zal in de nieuwe combinatie met het beheer over de Landbouw worden belast. Faure zal dus uit naam van Frankrijk de besprekingen leiden over de Europese land bouw-politiek De huidige titularis van het departe ment van Landbouw, Pisani, krijgt de supervisie over een aantal tech nische ministeries. Ook voor andere departementen zullen nieuwe figu ren worden aangetrokken, terwyl het aantal ministers dat de laan wordt uitgestuurd, aanmerkelijk groter is dan aanvankelijk algemeen werd verwacht- De stoelendans tussen Debré en' Giscard d'Estaing is intussen zeker wel het opmerkeiykste aspect van deze regeringswyziging. Debré, die als premier in 1962 voor Pompidou moest plaatsmaken, keert nu in de regering terug met uitgebreide bevoegheden, waardoor hy een sleutelpositie in het nieuwe kabinet zal kunnen innemen. Want behalve dat de sleutels van de schatkist de bewegingsvrijheid van al zyn collega's uiteraard bepalen, zal Debre ook nog de sociale en econo mische sectoren direct voor zyn per- sooniyke rekening nemen. De bedoeling van generaal De Gaulle schynt te zyn, dat Debré een wat progressiever accent aan het sociale beleid zal geven. Langs die weg hopen de gaullisten de linkse aanhang by de kamerverkiezingen in 1967 te behouden, zo niet uit te kunnen breiden. Aan dat verlangen is de briljante minister van Financiën Giscard d'Estaing nu ten offer ge vallen. Giscard moet die rol van zon debok inmiddels weinig waarderen. Hy heeft het staatshoofd nog al on omwonden verklaart, dat hy zyn vervanging beschouwt als verlooche ning van zyn stabilisatie-politiek. De grote vraag en het grote gevaar voor de gaullisten is nu uiter aard of Giscard uit die interpretatie verdere politieke consequenties zal willen trekken. Giscard is n.l. ook de leider van de groep van gaullistische conservatieven in de Kamer, die de regering nodig heeft om een meer derheid te kunnen vormen. Zou Deoré dus een iyn gaan volgen die Qiscard niet aanstaat, dan kan hy zyn kamerfracties in de weegschaal werpen om de regering-Pompidou I kerken hier President Ajoeb Chan van Pakistan en premier Sjastri van India zyn gisteren by hun vredesbesprekingen in Tasjkent voor de eerste maal tot een gedachtenwisseling over concrete zaken gekomen. Zy pleegden overleg over het uitwisselen van gevangenen, het terugtrekken van hun troepen en het vrygeven van schepen en ladingen. Van Pakistaanse zyde biyft men echter hardnekkig aandringen op een grondige bespreking van de kwestie-Kasjmier. De twee leiders zouden zyn over eengekomen, de kwestie van een agenda voor hun besprekingen voor lopig te laten rusten. Daarover was een impasse ontstaan aangezien Ajoeb Chan het vraagstuk-Kasjmier tot aftreden te dwingen! Snoepreisjes en fraaie kerken Voor het lenigen van de nood in de ontwikkelingslanden zullen er in Ne derland structurele wUzigingen moe ten worden gebracht in de gezinshuis houdingen, de huishoudingen van de kerken en in de nationale huishou ding. Prof. dr. J. Verkuyi uit Amsterdam, secretaris van de Nederlandse Zen dingsraad, heeft hiervoor gepleit te genover de generale synode van de Geref. Kerken, die in haar vergade ring van gisteren een aanvang maakte met de behandeling van het vraagstuk van de nood in deze lan den. Wat de gezinsverhoudingen be treft merkte prof. Verkuyi op „het zich een indigestie eten". De kerkelyke huishoudingen kunnen zich volgens deze hoogleraar wel beperkingen opleggen wat betreft de bouw van fraaie kerken en de overheid moet bezuinigen op allerlei buitenlandse snoepreisjes. Volgens prof. Verkuyi hebben de taak tegenover de 1 politieke partyen en de overheid. tot een officieel agendapunt wilde maken maar Sjastri daarmee niet akkoord ging omdat Kasjmier vol gens hem deel uitmaakt van India. De Indiase premier wilde wel over Kasjmier praten maar van onder handelingen over de toekomst van het gebied kon volgens hem geen sprake zyn. De Russische premier Kosigin had donderdag een groot deel van de dag besteed aan pogin gen, Ajoeb Chan en Sjastri te be wegen tot concreet overleg, waarin hy dus kennelyk geslaagd is. Gisteravond werden de vooruit zichten voor de conferentie hoop voller genoemd dan ze de afgelopen dagen waren. Een Russische functio naris zei, dat dé korte bUeenkomst die Ajoeb Chan en Sjastri 's avonds hadden voordat ze zich in gezelschap van Kosigin naar een theater bega ven waar een zang- en dansvoorstel ling werd gegeven, zeer belangrijk was. Beide leiders schenen in goed humeur toen ze de „neutrale villa" verlieten waar ze met elkaar gespro ken hadden. Oostzee neemt vloot Hilligersberg over Het bestuur van de N.V. Stoom vaart Maatschappij Oostzee heeft be sloten het schepenbezit van de N.V. Stoomboot Maatschappy Hilligers berg tegen een taxatiewaarde van f3,55 miljoen over te nemen. De koopsom zal worden voldaan door uitgifte van aandelen „Oostzee" met een nominale waarde van f 900.000,—. De nieuw uit te geven aandelen zul len ten volle delen in eventuele winst uitkeringen over 1966. Het geplaatste aandelenkapitaal van Oostzee zal door de transactie stijgen tot f 13,4 j miljoen. Het bestuur meent voor een ALKMAAR, 7 redelijk bedrag een aantrekkelijk be- zit te hebben verworven. I volvette dr De heer D. A. lager (r.) draagt de in vele dozen verpak te brillen over aan voorzitter dr. R. Sampimon van de Prof. We- ve Stichting. Geen besluit over Spelen Het kabinetsberaad heeft gisteren niet geleid tot een besluit over Ryks- I steun voor de plannen van Amster- dam om zich kandidaat te steller i voor de organisatie van de Olympi- I sche Spelen 1972. Sportsplinters I De 8-jarige Nederlandse draver Zahir B is uitgevoerd naar Engeland j waar de draf sport met dravers en pacers (telgangers) langzamerhand I terrein wint. Zahir B won in ons land f. 26.518 en was met zyn kilome- terrecord van 1 min. 19.7 sec. opge nomen in de Europese elite-lyst. Op 12 januari zal in Zeist een centrale training plaatsvinden van de spelers, die in aanmerking komen voor het elftal, dat Nederland za; vertegenwoordigen by het UEFA- j toernooi in mei a.s. in Joegoslavië. De uitgenodigde spelers zyn: Mathy- sen (RBC), Hoogeveen (Gooiland), Ooms (Feijenoord), Van Gelder (Feyenoord), Schneider (Go Ahead), Ooms (Willem 2), Van Bentum (Spel. Irene), Dekker (RCH), Geurten (MVV), Koopman (Telstar), Stovers (NOAD). Dirven (Velox), Boshharc (De Volewyckers), Van Renswal (DOS) en Advocaat (ADO). als er n!et ook financiële offers ko men". De heer Van Stipriaan wilde overigens niets afdoen aan de pres tatie van de heer Jager. De door de brillenactie van de heer Jager verzamelde brillen werden voor de overdracht met 62 auto's onder politie-escorte van Maarssen naar Amsterdam overgebracht. Behalve de brillen droeg de voorzitter van de professor Weve-stichting, dr. R. Sam pimon, 2500 gulden De vryeslag-zwemmer Hans-Jo achim Klein is gisteravond door de vereniging van Duitse sportjourna listen uitgeroepen tot sportman van het jaar 1965. Klein (23) behaalde één bronzen en drie zilveren medail les op de Olympische Spelen en won het vorig jaar de 100 m vrije slag op de Internationale Studenten Spelen in Boedapest. Als tweede eindigde de wielrenner Rudi Al tig. De Nederlandse basketbalkam pioen by de dames, de Amsterdamse AMVJ, is in de tweede ronde van het toernooi om de Europese Beker die ook op I gewipt. De tweevoudige bekerwinnaar zijn initiatief zyn byeengebracht. Slavia versloeg gisteren in Sofia onze Gysbert Maassen (19) uit Utrecht landgenoten met de duideiyke cyfers overhandigde dr. Sampimon 5000 8659. gulden, het resultaat van een kerst actie, die in het Bonifacius College in de Domstad is gehouden. Nederland klopt België: 19-14 De interlandwedstryd zaalhandbal (heren) tussen Nederland en België is gisteravond in de uitverkochte sporthal in Geleen met 1914 door de Oranjeploeg gewonnen. De rust stand was 95 in het voordeel van onze landgenoten. De wedstryd werd gespeeld in het kader van de voor ronden om het wereldkampioenschap, waarvan het eindtoernooi in Zweden wordt gehouden. Het is in Geleen geen hoogstaande strijd geworden. Men zag by vlagen en vooral in de slotfase wel aantrekkeiyke spelmo menten, maar in het algemeen was de wedstrijd toch matig. Voor Neder land scoorden: Guus Cantelberg (5), Helmert Botterman (3), Peter Kor- ver (3), Dick Veen (2), Peter Jan maat (2), Kees Swart (2), Daan Gilissen en Rienk Boomsma. Sehaatskaleiuler Gorredyk: zondag 9 januari: natio nale langebaanwedstrijd junioren 15, 16 en 17 jaar. Afstanden 500 en 1500 Het Nederlands-Zwitserse kop pel Peter Post/Fritz Pfenninger had den gisteravond de leiding in de zes daagse van Bremen. De stand luidt: 1. Post/Pfenninger (Ned./Zwits.) 73 punten; 2. Altig/Kemper (Did.) 51; 3. Bugdahl/Renz (Did.) 31. In Amersfoort is gisteren het begin gemaakt met het driedaags in ternationaal waterpolotoernooi om, de van Haselen-wisselbeker. Eenj KNZB-team speelde tegen De Meeu wen met 44 gelyk. In de tweede ontmoeting besliste AZ en PC de plaatsehjke strijd tegen Neptunes in het voordeel: 87. SCHAKEN Ree op gedeelde eerste plaats Een zeer verrassende slotronde in het internationaal toernooi voor jeugdschakers, dat in Groningen is gehouden, heeft de Nederlander Ree voor de tweede achtereenvolgende maal de zege opgeleverd. Maar, even als het vorig jaar, moest Ree ook nu de eindzege met een buitenlander delen. De andere winnaar van het toernooi werd de Engelsman White- ley, die uitgerekend in de laatste party zyn eerste nederlaag leed. Ree klopte in een van de fraaiste partyen van het toernooi de sterke Joegosla- viër Ostojic. AALSMEER. 7 januari Seringen Stepman 4 kop per tak 75-125, 2 k.p.t 50-80, Legray 4 k.p.t. 50-90, 2 k.p.t. 40- 47, Prunus tril. per tak 70-105, An- Aalsmeer 70-110, Geh. Duisberg 75- 115, Baccarat 100-190, Carol 50-75, Lammenschansweg 140-Leiden zoekt voor spoedige indiensttreding Leeftyd 30—40 jaar. Onze gedachten gaan uit naar iemand die werkzaam is in een reparatie-, bedrijfsonderhoudsdienst of kleine machine fabriek. N. V. Nutricia Z O E T E M .J Wij vragen enige administratieve afdelingen M.u.l.o. of daarmede gelijk te stellen opleiding is voor het vervullen deze functies vereist. In verband met uitbrei ding der werkzaamheden in binnen- en buitenland vragen wy voor onze bouwkundige dienst een H.t.s. of gelykwaardige oplei ding. Ervaring in de utiliteits bouw wordt op prys gesteld. Leeftyd plm. 2530 jaar. wy bieden een afwisselende werkkring, waaraan zeer gun stige arbeidsvoorwaarden zijn BOSKOOP, 7 Jan. Mahonlablad 115-80 per bos, Am. Anjers: roze 35- 33 p. St.. Fire King I 65. II 57 p. tak, III 390, IV 270-170 p. bos, Hamamells 150-140-130-00 per tak, 460-310 p. bos, Forsythea I lo£ II 105. Ill 80, IV 50- 43, V 33-19, per tak, 120-90 per bos. TroschrysantenVibrant 160, Minne- streel 165. Wltte 190. KATWIJK AAN DEN RIJN. 7 jan. roentevelling: war extra 10,20-10,40, Groenteveiling: waspeen (jier Jcfst) 10,00-10.: ,60-10.30, A3 ~,60- 4.80-8,10. B-e 10,40, B2 3,00-4,70, Cl 5,00-6,10, C2 4,20-5,40, breekpeen (per kist) 5.00- 5,40, boerenkool 36,00-48,00, groene kool 18,00-26,00, rode kool 27,00-45,00, prei 59,00, spruiten A 65,00-92,00, B 27,00-37,00, knolselderie (per 100 st.) 39.00-68,00, selderie (per 100 bos) 20,00-30,00, peterselie (per 100 bos) 25,00. Aanvoer waspeen 119.000 kg. RIJNSBURG, 7 Jan. Bloemenvei ling Flora: Tulpen lang: Lustige Wit- we 140-160. Preludium 135-150, Cop land 240-270, Golden Harvest 170-190, Christmas Gold 140-150, Demeter 260- 280, Paul Richter 180-200, Superba 160-180, Emmy Piech 170-180, 190-210, Overdale 160, White Sail cissen: Early Record 100-110, Carlton 130-140, Ca- llfornlë 110-130, Golden Harvest 140- 150, Blauwe Druifjes 80-85, Fresia's: Golden Yellow 150-160, Souvenier 120- 130, Snow Queen 170-180. White Swan 170-180, Stockholm 180-190, Blauwe Wimpel 140-150, alles per bos. Hyacin ten: Delfts blauw 28-32. Ostara 28-30, Carnegie 20-25, Biesmarck 30, Jan Bos 30-32 per stuk. Am. Anjers: Sim rood 2500-3500. Sim roze 2400-3.*"" )-3300, Sim Wy kunnen plaatsen: Persoonlijke sollicitaties gedurende de winkelopenstel ling (dus ook op zaterdag) afdeling personeelszaken 2e etage. in bezit van type-diploma. Sollicitaties: maandag 10 januari STILLE RIJN 3—4 LEIDEN TER AAR. 7 Januari witlof 1 89- 1,07, 2 68-81, stek 10-57, boerenkool 24. groene kool 27. spruiten 20-76, alles per kilo, sla 10 per stuk, boerenkool 1,10-2,10, stoofsla 80 per kist. Appelen: Goudrelnetten 10-12, Jonathans 10 per kilo. Spruiten export 70-94 per kilo. ZWOLLE, 7 Januari Veemarkt. Aanvoer: runderen 1643, graskalveren 392, nuchtere kalveren 1230, schapen en lammeren 43, geiten 26, totaal 3334. Prijzen (in f per stuk): neurende en versgekalfde koelen 985-1400; neuren de vaarzen 1080-1280. neurende pin ken 785-885, slachtkoeien en vaarzen 1090-1390, slachtkoeien (in f gesl. gew.) 3,00-4,35; guisf 890-1090; worstkoelen (in _D gesl. gew.) 3,00-3,35; gulste vaarzen 935-1085; gulste pinken 700-800; gras kalveren 350-500; nuchtere kalveren 60-200; nuchtere kalveren (In f per kg lev. gew.) 1.20-1.60; geiten 20-50; vette schapen 80-125; lammeren 85- 115; stieren (In f per kg gesl. gew.) 4,00-4.25; vette kalveren 425-525: vette kalveren (tof per kg lev. gew.) 3.40- 3.85. Overzicht (resp. aanvoer en han del): gebrulksvee: redelijk. prJJsh.; gulste koeien: redelijk, prljsh.; pin ken: traag, prljsh.; graskalveren: traag, prilsh.; vette kalveren: traag, niet prljsh.; nuchtere kalveren: redelijk, niet prijsh.; slachtkoeien: vlot. duur-

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 6