NOG 12 DAGEN Echtpaar Van Nieuwkerk gaat Leidse Schouwburg verlaten Zwemdiploma's voor scholieren „Historisch" I en de radio IVOROL 17 18 20 21 22 23 24 27 28 29 30 31 De kwalifeifsfandpasfa 1 LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 16 DECEMBER 1965 TWEEDE BLAD Advertentie) 25*3 UW TV, RADIO OF GRAMMOFOON y -flO0/GOEDKOPER! ;,Na zesendertig jaar theater leven 3 Voor het Leidse echtpaar A. L. van NieuwkerkLink valt l deze maand het doek voor het laatst. Man en vrouw gaan na een pe riode van zesendertig jaar het theaterleven/ vaarwel zeggen i om het met ingang van 1966 i „wat rustiger aan" te doen. *Het sympathieke, hardwerkende echtpaar kent het Nederland- i se toneelleven door en door en het weet trouwens ook veel i van het buitenlandse theater leven af. t Dat is niet zo vreemd, want het I heeft het theaterbestaan van heel nabij meegemaakt. Als „schouwburgbewaarders" zijn de de heer en mevrouw Van Nieuw> kerk goed bevriend met toneelmin nend Leiden en omgekeerd weten de Leidse toneelliefhebbers de re gelende taak van het actieve twee t tal op de juiste waarde te schatten |Het valt niet mee om een eeu< g oude schouwburg bijna avond aan l avond „draaiende" te houden, om voor duizend en één dingen tege- lijk te zorgen, om de artiesten op en achter het toneel en het publiek in de zaal van dienst te z\jn. Niemand beter dan de heer Van Nieuwkerk „ik ben vorige week vijfenzestig geworden" kan ver tellen wat er gebeuren moet vóór dat alle (vijfhonderd tachtig) plaatsen in „zijn" theater zijn in genomen en nèdat de voorstelling is afgelopen. Vroeg naar bed gaan is een begrip, dat het schouwburg- echtpaar niet meer kent. Maar straks, in januari, kan het i echtpaar Van Nieuwkerk weer een eigen leven leiden. Dan trekt het 4 uit de donkere schouwburg-woning in een modern driekamer flatje in j Leidea-Zuidwest. Dan zit het ij moeilijke, veeleisende concierge- werk er eindelijk op *Het bestuur van de Leidsche Schouwburgvereeniging, dat de heer Van Nieuwkerk in 1929 in dienst nam, biedt het scheidende I echtpaar aa. maandagmiddag als blijk van waardering een af scheids- I receptie aan. Dat de receptie druk zal worden bezocht staat vast. Het scheidende echtpaar mevrouw Van Nieuwkerk heeft zich jaren lang bezig gehouden met de plaats bespreking kan terugzien op een interessant „toneelverleden". Figuren als Else Mauhs, Magda Janssens, Rika Hopper (Anastasia), Fie Carelsen, Rie Gilhuys, Eduard Verkade (De duivel in de vrouw), Cees Laseur, Mary Dresselhuis (Soubrette), Esther de Boer-Van Rijk (Kniertje), Albert van Dal- sum, Aafje Bouber en Fien de la Mar (Pygmalion) staan onuitwis baar in het geheugen van de heer en mevrouw Van Nieuwkerk ge grift. De jaren dertig herinneren zij zich als de glorietijd, niet alleen van het volkstoneel („De Witte Non", „Het Biechtgeheim", „De twee weezen", „Oranje Hein" en „Rooie Sien"), maar ook van de Franse en Italiaanse opera (Faust, Carmen, La Tosca, Madame Butterfly, Rigo- letto, La Traviata, Aida en II Tro- vatore) en van de befaamde Frits Hirsch-operette (Die Fledermaus, Wiener Blut, Geschichten aus dem Wiener Wald, Dreimadlerhaus, Zi geunerbaron en Blume von Ha- Het echtpaar Van Nieuwkerk kent vrijwel alle stukken, die in de Leid se Schouwburg zyn opgevoerd. „Boefje" en „Op hoop van zegen" herinneren zij zich evengoed als Ank van der Moers creatie in „Wie is bang voor Virginia Woolf" van Albee en vele andere moderne to neelwerken. Van het moderne to neel zijn de heer en mevrouw Van Nieuwkerk bepaald geen liefheb- ZOEKT U EEN GOUDEN RING voor dame of heer JUWELIER v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 heeft hem. Ook in briljant. ALTIJD VOORDELIG, 's Maandags gesloten. bers. Zij houden daarentegen de stukken zoals die in de logse jaren door de gezelschappen van Verkade en Cor v. d. Lugt Melsert ten tonele zijn gebracht. Beiden kunnen nog veel verhalen uit het roemruchte verleden van de Leidse toneel tempel. Mevrouw Van Nieuwkerk bijvoorbeeld vertelt van de angsten, die zij heeft uit gestaan, toen er nog potkachels in het gebouw stonden. ,De mensen legden er hun jassen gewoon over heen in de hoop, dat ze gauw droog zouden worden Mevrouw Van Nieuwkerk weet trou wens ook nog wel enkele grappige gebeurtenissen uit die tfjd. Zij zal nooit die zondagmiddag vergeten, waarop zij, lang na het slotapplaus voor „De Witte Non", een familie van-buiten uitgebreid in de par terre zag picknicken. Toen zij het hoofd van het gezin om een nadere verklaring vroeg, haalde deze vader trots een rij kaartjes uit zijn zak en zei: „Voor vanavond, voor „Het Biechtgeheim De heer Van Nieuwkerk op zijn beurt vertelt va.n het (valse) brandalarm tijdens het jubileumfeest van „Lit- teris Sacrum" enkele jaren voor de oorlog. „Brand", gilde een vrouw plotseling bij het waarnemen van een vreemde, scherpe lucht. Het publiek raakte in paniek en rende de straat op, na elkaar eerst in de nauwe gangpaden onder de voet te hebben gelopen. Even later bleek, dat een geschroeide lamp de oor zaak was van de chaos in de eer biedwaardige schouwburg. Het feest werd weliswaar voortgezet, maar met een zeer argwanend en snuivend publiek. De heer en mevrouw Van Niekerk lachen hardop, wanneer dergelijke voorvallen in hun herinnering op komen. Zij zijn zo met het Leidse Schouwburgleven vergroeid, dat het beiden in hun nieuwe (flat) omgeving toch wel even vreemd zal vallen. Maar gelukkig hebben én de heer èn mevrouw Van Nieuwkerk hun liefhebberijen. De heer Van Nieuwkerk krijgt nu alle gelegen heid om de hengelsport te beoefe- rtfen en mevrouw Van Nieuwkerk zal haar vrije tfjd door brengen met borduren en handwerken. Zij hebben hun rust, na zo'n druk to neelleven, wel verdiend. Advertentie Het behoud van Uw tanden Plantsoen (hoofd Hr. Huigems), diploma A: Gerrie Reyngoud, Bert Westerhoven, Cok Dompeling, Koos Baak, Henk van Dolder; Oosterstraat (Hr. de Jonge), diploma A: Trudi Distelveld, Coby Reijken, Nanda Be- kooy, Judith Helverstein, Carla La- terveer, Marja Gouwberg, Betsie de Geus, Arienne Oudshoorn, Trudi van Weeren, Elly v. d. Vegte. Heieen Marijt, Ria Rijsbergen, Ada van Leeuwen, Harold Crama, Freek Baak, Jan v. d. Berg, Herman Bloemzaad, Dick Nieuwenburg, Rick Oudshoorn, diploma B: Coby Kuivenhoven, Henny Henzen, Henny Terwee, Jan Walsink: Caeciliastraat (Hr. Rotte veel), diploma A: Hans v. d. Burgh, Renè van Dam, Nico Knfjnenburg, Theo Zierikzee, Jan Zandbergen. Rien Bergers, Kees Waasdorp, Fred Wansink, Cor Wesselingh, Hans van Elstgeest. Paul van Ommeren, diplo ma B: Jackie Koppers: Pasteur straat (Hr den Hertog), diploma A: Stien Platteel, Hans v d. Woerd, Peter Brouwer. Kees v. d. Wal, An- dré Pracht, diploma B: Frans Tas; Oude Vest (Hr. de Graaf), diploma A: Wilma Schaap. Maria Boelee, Janny v. d. Poel, Wibo Ammerlaan, Henk de Horn, Freddy van Heusden, Jan Blikman, diploma B: Sjaak v. d. Went, Wouter Blikman, Hans Arnol- dus, Marja Schouten; Levendaal (Zr. Miriam), diploma A: Hella Stouten, Mieke Bakker, Hanny v. d. Hoogen, Beatrix Versteeg, Tineke van Rijn, Jos Schamper, Rosemarie Luttik, Wilma Merkus; diploma B: Els Heet- winkel, Marijke Vreeburg: Kennedy- laan, diploma A: Greet je van de Veen: Rapenburg (Hr. v. d. Neut), diploma A: Wim Spekman. Lex Duyndam, Gerard Matze, Ton Juf fermans. Frank Wortel. Huub van Elzen, Frans Bouwma, Theo Veld hoven. Guus Alleman. Benny van Kampen, Jos Castelein. Loek Ter- steeg, Paul Takke, Jan Jansen, di ploma B: Marjon Kriek. Simon van Capelle, Harrv van Marwijk, Peeter van Bunningen, David Helversteijn, Nico Fopma, Jan Snijders. Ben Com peer, John Compeer, Adrie Bouw meester: Noordeinde 1 (de heer Prévo),Anne Marie Voordouw, Harm Haak, Job Eekhof, Paul Stry- venberg; diploma B: René Cannee, Jeanne Tuinhof de Moed, Ria Hol vast, Herman Nauta, Jaap de Haan. Piet-Hein van Eeghen, Saskia van Heuten, Corrie van Wingerden. Dirk Jan Zweers; Aalmarkt (Hr. Muis), diploma A: Joke Tegelaar, Hilda Schouten, Margriet Dexel, Andrea van Zegveld, Joy Hansen, Arie de Heijden. Hans Peterse, Bob Schrama, Marco Humme, Aad Nieuwenhuijzen, Johnny Kuiters. Koos Bogaard, René van Mastrigt. Harry Oostra. Roel de Graaf, Wim de Jong, Wouter Schalks, Jan Scholer, Arnold Schalks; diplo ma B: Freddy Strik, Flip van Wei zen; Haarlemmerstraat 32 (Hr. van Veldhoven), diploma A: Marian Wij- nands, Monique Smit, Roos Wisse, Margriet van Halsteren, Nia Berk, Annemarie Valk, Cilia Krol, Silvia Rombout, Anneke Rood. Mirjan Fles, Conny van Vonderen, Marion Kamp huis, Liesbeth Devilee. Carla Wowijs; Noordeinde 40 (Hr. Ipenburg), diplo ma A: Tilly Boekhoven, Greet je van Beelen, Arentina Buntsma, Joke Giesbert. Cora Borgerding. Bob Storm; diploma B: Nico van Hooy- donk; Lusthoflaan (Hr. Kraaijevan- ger), diploma A: Jozé Ouwerkerk. Anja van Capelle. Elsje Kershof, Nora Smits, Astrid Koenen, Toke Schagen, Ina Hagen. Toos Jansen, Annelies Kloot, Annemarie Diekhoff, Leny Springer, Lia Redegeld, Ansje v. d. Zee, Wilma Voorzaat, Liesje de Winter; diploma B: Netty v. d. Burg, Annemarie Meiman, Thea Devilee, Helene v. d. Zon, Tineke Bievor, José Driessen, Ria Overdijk: Hoog landse Kerkgracht (Hr. Zuiderveld), diploma A: Tineke Klinkhamer, di ploma B: Willy Landweer, Leendert Tegelaar; Haarlemmerstraat 240 (Hr. Hurts), diploma A: Joke Stouten, Piet Jansen. Marga Schalks. Joke Slagwijn. Riet Hofkes, Cok Mink. Piet Mink. Eddy Favier, diploma B: Jan de la Rie, Ton Slagwijn, Gerard Davelen, Alex ten Broek: Langebrug (Hr. Volkers), diploma A: Ad v. d Bor. John Driebergen. Tonny de Jong, Luc Hendriksen, Cor van Eg- mond. Dick Loman, Jackie Verhaven, diploma B: A. Kuyk, Hein Kampen hout; Zuidsingel (Hr. Beekma». di ploma A: Lena Petit, Ria Eradus, Jan Bleyenburg, Wim Schreuder, Tonny Polanen, Bart v. d. Woerd; Dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk Dr. J. E. baron de Vos van Steen- wijk uit Aerdenhout, oud-president curator van de Leidse Universiteit, zal met ingang van 1 januari zijn functie van voorzitter van de Hol landse Maatschappij der Weten schappen neerleggen. In zijn plaats is benoemd jhr. mrr. C. C. van Valken burg. Oudercontact Op de laatst gehouden vergadering van het Oudercontact van het Rem- brandt-lyceum is het volgende be stuur samengesteld: de heer J. G. Crabbendam, voorzitter; mevr. mr. J. J. Booij-van Staveren, secretaresse; mevr. M. E. Duinker-Winkler, pen- ningmees ter esse; mevr. Th. J. Car rière-van Schaik en de heren A. R. van der Loos, P. J. J. Wirth, ir. H. J. Kuiper, leden. Aan het Koninklijk Conservato rium voor Muziek in Den Haag is geslaagd voor het einddiploma or- kestspel fluit de heer A. van Leggelo te Leiden. Bij T. en P. DIPLOMA'S EN KERSTSTUKJES De afdeling Leiden van de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde heeft gisteravond in de grote zaal van het Gereformeerd Jeugdhuis het afdelingsjaar 1965 af gesloten met een goedbezochte leden bijeenkomst, die voor een groot deel in het teken stond van het komende kerstfeest. Bovendien werden op deze avond diploma's uitgereikt aan hen. die met goed gevolg de twee-jarige avondcursus voor aankomend hove nier hebben gevolgd. Nadat enkele huishoudelijke punten vlot waren afgewerkt, bracht de heer H. Veendorp verslag uit van de jaar lijkse algemene vergadering in Utrecht, waaruit onder meer naar voren kwam, dat de maatschappij in het afgelopen boekjaar wederom een groot aantal nieuwe leden kon boe ken en thans met 107 afdelingen ruim 24000 leden telt. De voorzitter, de heer H. Sander- man, wees in zijn felicitatietoespraak je tot de 15 geslaagde cursisten onder meer op het belang van het verwor ven diploma. Hij gaf de gediplomeer den de raad met de studie voort te gaan totdat zij het uiteindelijke vak diploma hebben verworven. Mede na mens de maatschappij bracht hij de leraren J. Vermande en W. J. Ouds hoorn hulde en dank voor de voor treffelijke wijze, waarop zij de avond cursus weer hadden geleid. Na de pas-geslaagden er nog op te hebben gewezen, dat zij via het lidmaatschap van de maatschappij hun algemene vorming kunnen bevorderen, ging de voorzitter tot de uitreiking van de diploma's over. De heer B. Scheeren, bloemist te Leiden, liet later op de avond zien hoe kerststukjes opgemaakt worden. Hij vertoonde ook een aantal fraaie kleurendia's van het Aalsmeerse bloe- De maandelijkse ledenvergadering van de aquariumhoudersvereniging „De Natuurvriend", die gisteravond in het Geref. Jeugdhuis werd gehou den, mocht zich in een grote belang stelling verheugen. Hiertoe heeft on getwijfeld in hoge mate bijgedragen de lezing van de heer J. J. van Raam uit Amsterdam die sprak over „De wondere onderwaterwereld". De voorzitter, de heer W. Zwart, richtte zich in zijn welkomstwoord ook tot zeven nieuwe leden, die hij als lid van „De Natuurvriend" instal leerde. Hij sprak zijn grote voldoening uit over het feit, dat de vereniging dank zij diverse ledenwerfacties in dit sei zoen tot nu toe ruim 60 nieuwe leden mocht boeken. De natuurvriend telt thans bijna 170 leden. De heer Van Raam ontpopte zich als een vlot verteller, die in vrijwel alle Europese dierentuinen de zee- en tropische aquaria bestudeerde en op de kleurenfilm vastlegde. Het gespro ken wocxrd lichtte hij dan ook visueel toe met tal van zelfvervaardigde kleurendia's. Zijn lezing omvatte elck wat wils en viel uiteen in vier aparte delen te weten het inrichten en hou den van een zee-aquarium, een tro pisch aquarium, het kweken van spe ciale vissen en het terrarium. „Later kunnen we deze daden terugvinden in de geschiedenis boeken". voorspelde radio-ver Light Program de directe uitzen- f ding terugvonden, constateerde de verslaggever juist „dat in de slaggever Klaas-Jan Hendriks aan deskundige Eelco Schuller, toen zij via Hilversum I Neder land oorgetuige wilden maken van het eerste rendez-vous in de ruimte. Maar goed voor de VARA. dat de geschiedenisboe ken later geen details zullen ge afgelopen momenten de comple- te geschiedenis was geschreven". De Nederlandse luisteraars wa- ren toen al in „Loeren aan de Hor" de mist in gestuurd. Gelukkig, dat de televisie dan nog zo iets als een „extra uit- ven. Want. o schande, de man nen van Kaap Kennedy hadden geen rekening gehouden met het schema van de VARA. Toen de wereld door gebrek aan commu nicatie drie minuten moest wachten op het bericht uit de ruimte, of de historische ont moeting was geslaagd, maakte de VARA op dat spannende mo ment een einde aan de repor tage. Het amusementsprogram ma „Trammelant in Loeren aan de Hor" ging vóór. Het rumoer in de ruimte ging de Nederland se neuzen voorbij. Want toen wij na enig proberen op de BBC- kent. Dan kan men tenminste toch op de hoogte komen. 's Middags was er trouwens 1 toch al een staaltje van opval- lende ondeskundigheid over alle i Hilversumse zenders gegeven. Toen de start van de Gemini-VI 1 was gelukt, werd dit nuchter ge- constateerd en de reportage af- gebroken. De zes daaropvolgende I minuten vol spanning, waarin de raket nog werkte en er dus nog 1 van alles kon gebeuren voor de Gemini in de baan om de aarde was, werden aan de fantasie van de luisteraars overgelaten.I PIERROT JUWELIER - HORLOGER maarsman steeg 21 leiden tel. 20778 Familieberichten (Ontleend andere bladen) Geboren: Taets van Amerongen Gaastra, zn, Den Haag; Huurdem— van Eesteren, zn, Oegstgeest; Schei demansSchuring, dr, Utrecht; Van Mensvan Goudoever, dr. Leiden. Getrouwd: H. P. Kelder en F. M de Jager-Nauta, Wassenaar. Overleden: J. H. Usener, vr, 76 jr Den Haag; C. M. Cramervan Mal- sen, vr, 60 jr, Rijswijk; N. Holst— Harten, vr, 76 jr, Leidschendam; M. J. Werkmans, mn, 90 jr, Den Haag; J. P. Kellermann Slotemaker, mn, 74 jr, Amsterdam; W. H. Ofeigssen, mn, 58 jr. Halfweg; H. J. Roeloffsen, mn, 8 jr, Ootmarsum. diploma B: Ria Boot. Bram Water- veer: Noordeinde 40 (Hr. van der Rovaart), diploma B Benny van Nood; Pelikaanstraat <Mej. Bonnet), diploma A: Riekje Heidema, Marian Bakker. Joke van Leeuwen, diploma B: Lida van Leeuwen. Trees Borst, Truus v. d. Burg, Jeanne Everaart, Margriet Stoute, Lusthoflaan (Hr. Meyer), diploma A: Peter Banning, Leny Boot, diploma B: Daan Jans sen, Liesbeth Deyn; Boom markt (Hr. van Eisen), diploma A: Ton Aart- sen. Marcel v. d. Zalm, Jos Ing, Ge rard Kuiters, Carol Knelange, Gert- Jan Wolves, Hans van Berkel, Aad Verkerk, Martie Ouwerkerk, diploma B: Joop v. d. Meer, René Wolves, Henk v. d. Eshof: Maresingel (Hr. van Zonneveld), diploma A: Marion Kuisen. Ineke Zierikzee. Tonny v. d. Leek, Barend Mielo, Jan Hots, Bram van Klaveren, Aard Rudel, diploma B: Willy Harland, Lucas Mieremet, Freddy Robbers, Dries Klijn, Petrus van Leeuwen: Os- en Paardenlaan (Hr. Lippits), diploma A: Willy Jan- sens, Koos Keyzer. Willy Bley, Joop van Diest, Kees Vrouwenvelder, di ploma B: Frits Overdijk. Hans Ber- veling; Boerhaavelaan (Hr. Hettin- ga>, diploma A: Rinie Ruitenbeek; diploma B: Marinus Wagenaar. Koos Kerkvliet, Ed Elderhorst, Joop Zwet sloot. „Kunstmarkt komt in „De Waag" In navolging van vele andere plaatsen in ons land, zal ook in onze stad een „kunstmarkt" ge houden worden, waarop talrijke Leidse kunstenaars, alsmede af komstig uit de omgeving, hun werken ten toon zullen stellen. De kunstmarkt wordt morgen avond 8 uur geopend in „De Waag Het is vanzelfsprekend dat ook de kunstenaars hun scheppingen in deze tijd. graag „aan de man willen brengen. Waarom zouden zij niet: zij moeten er per slot van leven! Voor het publiek biedt zo'n kunst markt een extra kans om échte kunstprodukten tegen een billijke prijs te bemachtigen. De namen der deelnemers staan er borg voor. dat men niet met „kitsch" wordt afge scheept. De organisator van deze kunst markt is de heer Ben Walenkamp. Tot de deelnemers behoren, wat de afdeling schilderijen, gouaches, litho's tekeningen en aquarellen betreft o.a.; Rein Dool, Bert Jonk, Frans Pieck, Kees de Jager, Ab Steen voor den, Jan Kuiper, Cees van der Wel, Herman Dijkstra, Marieke de Jong. Elze Verhoef, prof. Burger. Hans Barends en Rob Maarleveld. Potte- rie is te zien van de hand van Rob den Tonkelaar en Dick v. d. Burg. kleinplastiek van Frans de Wit, De kunstmarkt blijft tot Kerstmis geopend, elke dag van 10 6 uur. dinsdag, woensdag en donderdag ook 's avonds van 69 uur. Zij is op de zondag gesloten. Mogen velen zich opmaken deze kunstmarkt te bezoeken. Men is dan in de gelegenheid een mooie kerst- verrassing mee naar huis te nemen. „The hustler" als K, en O.'s film van de maand Zelden is de verslaafdheid aan (biljart)spel en gokken op een zo fascinerende wjjze in beeld gebracht als in de film van regisseur Robert Rossen, „The hustler", die gister avond In twee voorstellingen als K. en O.'s film van de maand in „Camera" draaide. De figuur van Fddie Felson, een fenomenaal biljar ter, die echter aan zijn karakter eigenschappen ten gronde dreigt te gaan, is hier op indrukwekkende w jjze geschilderd. En niet alleen hij. maar ook zijn aanvankelijke mana ger, die hem ten dele nog in het rechte spoort weet te houden, verder de figuur van de profiteur, die zich zogenaamd zijn belangen aantrekt, zijn grote tegenstander Minnesota Fats. zij allen zijn prachtig uit de verf gekomen, zodat het niet moeilijk zou zijn van ieder der filmisch ge tekende personen een levendige ka rakterschets te geven. Alle figuren in „The hustler" zijn stuk voor stuk levende mensen. Ros sen verstaat de kunst een bepaalde sfeer uit beelden en dan niet de sfeer van een brok statische natuur, maar de zo heel moeilijk te treffen stemming in een biljartzaal, aanvan kelijk wat landerig, later tot het uiterste gespannen als het gaat tus sen twee meesters en om een steeds hogere inzet. Dat scheppen van sfeer is hem ook te stade gekomen bij het tekenen van zijn personen. Naast de reeds genoemden moet vooral het vrouwelijk element genoemd worden: Sarah, het eenzame meisje, lichame lijk nog altijd gehinderd door kinder verlamming. haar drankzucht uit eenzaamheid, haar fantasieën over een interessant bestaan, dat in wer kelijkheid uitermate kleurloos ver loopt en tenslotte als zij zich Ed die ziet ontglippen haar diepste vernedering en haar zelf gekozen dood. K. F. Sinit tot voorzitter benoemd Vergadering Leidse Jury vereniging De Leidse Jury vereniging een onderafdeling van de Afdeling Lei den van KNAU hield gisteravond haar jaarlijkse ledenvergadering In het „Prytaneum" in Leiden. De heer K. F. Smit, die tijdens de bestuurs verkiezingen tot voorzitter werd be noemd, sprak zijn spijt uit over het feit, dat zo weinig leden voor deze vergadering belangstelling toonden. Vervolgens vermeldde secretaresse, mej. H. de Jong, dat de uit 93 leden bestaande vereniging het afgelopen jaar aan 42 atletiekwedstrijden had deelgenomen. Met vreugde vertelde de penningmeester, de heer C. Strik, dat het boekjaar werd afgeslo ten met een batig saldo van f 148,35. De heer Smit hield een krachtig pleidooi voor de juryverenigingen in het algemeen. „De juryverenigingen moeten een eigen status krijgen, met andere woorden een grotere zelfstan digheid verwerven' zo vertelde de heer Smit." Hierdoor kan men eigen gedragsregels gaan bepalen. .JVIen dient er echter wel rekening mee te houden, dat de jury verenigingen af hankelijk blijven van de KNAU en in het bijzonder van de Nationale Technische Commissie", aldus de voorzitter. De prijs van waardering werd uit gereikt aan de heer M. Steijn uit Lisse, die de stimulansbeker in ont vangst. mocht nemen. Het gewijzigde huishoudelijk reglement werd na een langdurige discussie door de vergade ring goedgekeurd. Over de plannen voor 1966 deelde de voorzitter mee. dat een aantal legpenningen beschikbaar wordt ge steld voor leden, die waardevolle ideeën naar voren brengen. Na de pauze verzorgde de heer J. van de Lee, lid van de Nationale Commissie voor het Juiywezen een half uur pep-talk", waarna enige films van een educatief en recreatief karakter werden vertoond, waarvan „De elfstedentocht 1963" door de aanwezigen bijzonder op prijs werd gesteld. Van Thiel afgetreden als commissaris van Kwatta I Tweede-kamervoorzitter mr. F. J. I F. M van Thiel is afgetreden als president-commissaris van de NV- Chocolade en Cacaofabriek Kwatta. Tijdens de gisteren gehouden bui tengewone vergadering aan aandeel houders. liet hU door een lid van de raad van bestuur meedelen, dat hij om redenen van persoonlijke tegen stelling (tussen de heer Van Thiel en een andere commissaris) als com missaris aftreedt. De heer Van Thiel voegde hier later o.m. aan toe, dat zijn verzoek óm af te treden niets te maken heeft met de zakelijke be drijfsvoering. Al bevat „The hustler" passages, die te lang zijn uitgesponnen, over het geheel is het een uitermate boe:end werk, ook voor niet- biljarters. Aan het slot, als Eddie, diep geschokt door de dood van Sa rah. ver boven zichzelf uitgroeit en dan niet meer in staat is de min achting voor de man. die hem wil exploiteren, voor zich te houden, mag dit werk zelfs aangrijpend genoemd worden: groots van inhoud, geladen van spanning en meeslepend van vorm. Paul Newman en George Scott waren de bij uitstek geschikte perso nen om in dit werk een rol te spelen.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 3