I ii „MOORD IS KINDERSPEL" gsff ÉÉS V-sèiit ss Nieuwe boring bij Sleen VANDALISME OP WESTLANDSE TUINDERIJEN WMi€ Oorspronkelijke detective-roman door AGATHA CHRISTIE Bridget lachte even een beetje be- UDd. ,1k doe ook een beetje idioot. Die ik gaat op je zenuwen werken". Luke onthulde: „Juffrouw Wayn- - tte heeft my laatst op een avond ilsgebracht om mij te beschermen. I m juffrouw Waynflete, geef het j ar toe! Dat is zo, nietwaar?" Glimlachend gaf zij het toe. ,Ziet u, mijnheer Fitzwilliam, u idacht hem helemaal niet! En als rdon Whitfield werkelijk begrepen dat u hier was om deze zaak te Jderzoeken en om geen andere re- u i, nou, dan was dat niet erg vei- En het is een erg eenzaam weg- 4je. er had van alles kunnen ge- iren!" ,Nou, ik ben my nu heel goed be- jt van het gevaar", zei Luke op Bimige toon. „Ik ben niet van plan te pakken te laten nemen, dat ik u verzekeren". s uffrouw Waynflete zei bezorgd: ageet niet, dat hy erg sluw is. veel slimmer dan u ooit zou den- Werkeiyk een zeer vernuftige 6t". Jk ben gewaarschuwd". Hannen zyn moedig, dat is wel end", zei Juffrouw Waynflete, ir zy laten zich gemakkeiyker leiden dan vrouwen". Dat is waar", zei Bridget, uke zei: „Maar nu in ernst, Juf- jw Waynflete, gelooft u nu heus ik enig gevaar loop? Gelooft u, het in filmtaal te zeggen: dat d Whitfield mii naar het leven it?" iffrouw Waynflete aarzelde. k denk", zei ze, „dat Bridget het st ln gevaar verkeert. Haar af- ing is de grootste belediging die hem kon aandoen! Ik denk dat na met Bridget te hebben af- kend, zyn aandacht op u ten. Maar ik geloof dat hy zeker zal proberen haar te vermoor- uke liet een kreunend geluid ho- ■idget klemde haar lippen op el- k ga niet". iffrouw Waynflete zuchtte. Ie bent een dapper meisje, Brid- Ik bewonder je". zou hetzelfde doen als u in schoenen stond". )ch misschien wel", ridget zei met vaste, diepe stem: ke en ik zitten in hetzelfde litie" liep met hem mee naar de Luke zei: k bel je wel even op vanuit „De met Bellen", als ik veilig het van de leeuw uit ben", la, doe dat", develing, lab maken! Zelfs de meest doortrap noordenaars hebben een beetje nodig om hun plannen te laten sn! Ik zou zeggen dat wy ons de te paar dagen niet bang behoe- te maken. Commissaris Battle it vandaag uit Londen hierheen, af dat moment wordt Whitfield ie gaten gehouden", hderdaad is alles voor elkaar, en nen wy al dat melodramatische wel laten schieten", uke zei op ernstige toon, terwyi zijn hand op haar schouder leg- terug. Juffrouw Waynflete maakte zich op echte oudevrystermanier, onnodig druk. .Lieve kind, je kamer is nog niet helemaal in orde. Emily is ermee oezig. Weet je wat ik zal doen? Ik ga een lekker kopje thee zetten! Dat is net wat je nodig hebt na al die schokkende gebeurtenissen." „Dat Is ontzettend vriendelyk van u, maar het is echt niet nodig". Wat Bridget dolgraag had willen hebben, was een stevige cocktail, met gin als voornaamste bestand deel, maar zy meende met recht dat zij op een dergeiyke hartver sterking niet zou kunnen rekenen zy had een hevige afkeer van thee. ze kreeg er gewoonlyk indigestie van. Julfrouw Waynflete had echter uitgemaakt dat haar jeugdige gast thee moest hebben. Drukdoenerig ging zy de kamer uit. en kwam een minuut of vyf laten met een stra lend gezicht weer te voorschyn, met een dienblad in haar hand waarop twee sieriyke kopjes van Saksisch porselein stonden, vol met een geu rige, dampende drank. „Echte Lapseng Souchong," zei Juffrouw Waynflete trots. Bridget, die Chinese thee nog af- schuwelyker vond dan Indiase, glimlachte gedwongen. Op dat ogenblik verscheen Emily, een klein, onhandig Ujkend meisje, dat sprak alsof zy erg veel last had van haar amandelen, in de deurope ning en zei:. „Mag ik even vragen, juffrouw, waar kan ik de kussenslopen met die plootjes vinden". Juffrouw Waynflete verliet haas tig de kamer, van welke kans Brid get gebruik maakte om de thee uit het raaxn te gooien, waarby het een haar scheelde of Wonky Pooh, die in het bloembed onder het raam lag, had het hete vocht over zich heen gekregen. Wonky Pooh aanvaardde haar verontschu'digingen, sprong op de vensterbank om Bridget kopjes te ge\«n, waarby hy op een geaffec teerde wyze begon te spinnen. „Mooi poesje!" zei Bridget, terwyi zy hem over de rug streelde. Wonky Pooh zette zyn staart rechtop en ging met verdubbelde yver zitten spinnen. „I/ief poesje", zei Bridget, en kie telde zyn oren. Op dit ogenblik kwam juffrouw Waynflete terug. (Wordt vervolgd; Rijdt veilig met melk Neem vijf diepe teugen melk: om innerlijk bij te tanken, energie in te drinken zonder loom en zwaar te worden. U wordt weer helder, wakker, kwiek door vijf diepe teugen melk! Vraag per briefkaart aan Nederlands Zuivelbureau, postbus 4575 te Rijswijk (Z.H.) hel zelfklevende M-embleem (7x8 cm) voor de achterruit van uw auto. Dan steunt u de aktie Rijdt veilig met melk". De boorinstallatie op de nieuwe locatie ln Sleen by het Haantje wa3 gisteren zo ver gereed, dat met de tweede boring kon worden begonnen. Met de nieuwe boring hoopt men inzicht te krygen omtrent de con- titutie van de aardlagen en de oor zaak van de gaserupties die hebben plaats gehad. Uit de krater borrelt nog steeds, zy het met geringe kracht gas naar boven. De Rykspolltie in De Lier staat voor de moeiUjke taak uit te zoeken wie schuldig is of zyn aan de laf hartige daden die op het bedryf van drie tuinders zyn gepleegd. Op het bedryf van de kweker A. Bakker aan de Oudecampseweg in De Lier werd vorige week 's naohts de thermostaat van de centrale verwarming afgezet, waardoor de temperatuur tot onder nul graden daalde, hetgeen schade aan de planten veroorzaakte. Maan dagnacht werden de kranen open gezet van de stookolie-installatie als gevolg waarvan ongeveer tienduizend liter olie wegvloeide. Bovendien werd over twintigduizend jonge tomaten planten vergif uitgestrooid. Door het proefstation in Naaldwyk wordt nagegaan welk vergif is gebruikt. Voorts is by de kweker L. Boekestyn, eveneens aan de Oudecampseweg, schade aangericht in de centrale verwarmingsinstallatie, terwyi de vandalen op het bedryf van de kweker Oudshoorn in de Oudecamp- sepolder een slangetje van de olie leiding hebben losgemaakt, zodat een hoeveelheid olie wegliep. Leuke hoekjes voor de jeugd De uitgevery „Kris Kras" uit Amsterdam, die onder meer voor de Jeugd een blad het licht doet zien onder dezelfde naam. heeft dit keer voor Jongens en meisjes van 7 tot 10 Jaar. twee leuke boekjes uitgege ven: „Lion en de kroonroof" en „Lion en het gevaariyke schaakspel". Deze boekjes, geschreven door Mare V., zyn op alleraardigste wyze geïl- Moge Lion niet alleen de grote vriend van koning Leo XVII Pelis PANDA EN DE GRUBBEL 874. „Wee mij, wee mij", kreunde Joris Goedbloed, terwijl hij zijn tussen de deur bezeerde voet een beetje vertroetelde. „Ik sta versteldI Welke vrijheden veroorlooft deze laaggeplaatste zich je gens de leermeester en beschermer van zijn eigen broodheer! Ik zal mij ernstig moeten beklagen bij zijn werkgever maar de vraag is hoe ik tot deze doordring. Het ventje schijnt zich geheel door zijn valse ondergeschikte te laten beheersen, en dat wezen vreest me tot hem toe te laten. Ha! Terecht! Onder mijn goede leiding zouden Panda'ke al snel de schellen van de ogen vallen en samen zouden we de lompe knecht de straat op jagen! Maar hoe, maar hoe? Eén geluk is dat ik mijn tas met hulpmiddelen uit de klauwen van mijn schuldeisers heb weten te houden hm eens zien RECHTER TIE EN HET GEHEIM VAN HET LANDHUIS 45. Bij het zien van de vrouw zegt Rechter Tie: „Herkent u me niet, mevrouw Yie? Ik ben degene die u gisteren in het bos tegen de boeven van Pao beschermde!" De rechter heeft gezien dat de han den van de ongelukkige vrouw op haar rug zijn samengebonden en vastgemaakt aan een ijzeren ring in de rotswand. Zij draagt alleen een onderkleed dat gescheurd is en met slijk bedekt. Haar ogen hebben een koortsachtige glans. Dan ontspant haar vertrokken ge- DE WONDERLIJKE AVONTUREN VAN BRAMMETJE FOK 395. Onder het domme petje van Archibald Knoesteveger school een helder verstand. Punt voor punt had hij zich voorgesteld, wat lil DAGELIJKS VERVOLGVERHAAL ja, met dit toilet Ha! Een Goedbloed krijgt men er niet onder ik zie een nieuw, onfeilbaar plan!" Omdat Jolliepop daar niet van op de hoogte was, voelde hij zich nog steeds zeer voldaan, en op Panda's vraag wie er nü weer aan de deur was, antwoordde hij alleen maar vaagjes: „O-een soort ambtenaar, als ik zo vrij mag zijn." „Maar waarom heb je die er dan niet ingelaten?" vroeg Panda. „Omdat", zei Jolliepop, „deze ambtenaar geen ambtenaar was, als wij mij volgen kunnen; deze gasman was het zelfde ongure indi vidu van daarnet". Jolliepop was stellig niet van plan te zeggen, dat het Joris was geweest; hij kende maar al te goed de onrustwekkende invloed die deze op Panda had. rook, waardoor het leek alsof achter de patrijspoorten een Ttatio- nale feestdag was uitgebroken. Was het een wonder, dat Tutu in het hoogste puntje van de mast vluchtte, terwijl Bram en Karo zich halsoverkop in de kajuit stort ten om het gevaar te bezweren? „Daar wilde ik ze net hebben", sprak hij glum vinger duwde hij speels een deurtje dicht om laat zich: ze heeft deze gebaarde man herkend als haar redder in het bos. „Zoekt alstublieft eerst mijn zoontje, meneer!" roept ze. „Die wrede duivels hebben hem opgesloten in een grot hier ergens vlak bij, want soms kan ik hem duidelijk horen huilen! Redt hem eerst, ik smeek het u!" Terwijl de rechter de constructie van het slot onderzoekt, probeert hij tegelijkertijd de vrouw wat gerust te stellen. „We zullen uw zoontje dadelijk gaan zoeken, samen met u. En daarna zullen we de lafhartige moordenaars van uw man arres teren!" u.t p 14 Flnl.terr. n An.it. bji'wDT3r:°zMc

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 21