Sterke reorganisatie bij de Texoprint N.V. Borman en Lovell thans in cirkelvormige baan Ankersmit Deventer wordt opgeheven Lancering van Gemini-VI reeds op zondagochtend Zambia gaat eigen leger opbouwen Vestdijks verloofde Verhelen kreeg geen steun uan Canaris Subsidies verleend voor herstel molens Krachtiger optreden van VS in Vietnam? 1 fan 7 naar 3 produktieplaatsen LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 10 DECEMBER 1965 nieuws werd gisteren meegedeeld door de heer S. Yntema, directeur van de N.V. Stoomweverij Nijver heid, die meedeelde dat „Texoprint" het gezien de reserve's, waarover men beschikt nog wel enkele jaren had kunnen van Bestuur (Van onze correspondent) Bij de Texoprint N.V. waarin zijn verenigd N.V. Vlisco Tex- tieldrukkerijen in Helmond, Ankersmits Textielfabrieken in Deven ter, N.V. Stoomweverij Nijverheid in Enschede en de Boekelosche Stoomblekerij N.V. in Boekelo zal een ingrijpende reorganisatie worden doorgevoerd. Het aantal plaatsen, waar Texoprint prodiw ceert, zal van 7 op 3 worden teruggebracht. Dit betekent dat: Ankersmits Tex- lelfabrieken in Deventer zullen 'orden opgeheven. De produktie van artikelen van Mrikaanse stijl van Ankersmit in Deventer en Didam zal naar de Vlis- o fabrieken worden overgebracht. I )e filmproduktie van de katoen - lrukkerij De Kempen in Lommei II België) zal worden overgeplaatst de Boekelosche Stoomblekerij, saar de produktie van alle film- Irukartikelen van de texoprint- ïaatschappijen zal worden gecon- :entreerd. Dit houdt in dat: de film- Irukproduktie van Stoomweverij Nij verheid in de toekomst bij de Joekelosche stoomblekerij zal wor- len geconcentreerd. In de komen- le jaren zal het gehele bedrijf van Ie Nijverheid naar Boekelo worden overgebracht, aangezien in de bin- ïenstad van Enschede geen expan- lfciemogelijkheid is. De ruwdoekwe- lery (plusminus 100 man) blijft roorlopig op de huidige plaats aan le Nijverheidsstraat te Enschede ge- restigd. Het aantal personeelsleden Boekelo zal groeien van 400 (het lidige aantal) tot 1000. 1000 man naar elders? Bovendien zou dan blijken dat men toch tot een vergaande concen tratie binnen texoprint zou moeten overgaan. En zulks zou dan waar schijnlijk geschieden in een periode waarin de arbeidsmarkt waarschijn lijk minder mensen zou kunnen op vangen dan thans hetgeval is. Een zeer belangrijke factor is voorts ge weest de komende loonronde in de textiel. Verwacht wordt dat, gezien de krapte op de arbeidsmarkt in Deven ter het wel zal lukken om het meren deel van de huidige 1000 man van .Ankersmit elders onder te brengen. Voor de moeilijk plaatsbare gevallen zal naar een regeling worden ge streefd. Een klein deel van het per soneel van Ankersmit zal elders in het Texoprint-concern kunnen wor den opgevangen. Aangezien er voor de andere arti kelen van Ankersmit geen rendabe le exploitatiebasis overblijft, is be sloten dat de fabricage en verkoop van deze produkten in Deventer bin nen afzienbare tijd zal worden stop- de Raad I gezet. Met bevriende relaties worden het 5000 man om- thans besprekingen gevoerd tenein- vattende gekomen dat men met vrij grote kerheid mocht veronderstellen dat er dan heel veel geld verloren zou gaan, waardoor de reserve's duchtig zouden worden aangetast. tot de conclusie de dit artikelenpakket elders brengen. Het betreft bontgeweven japonstoffen en gebreide vitrage. Eventueel zal het onderbrengen \an deze artikelen in Twente ge schieden. Unieke kunstkoe bij kalveren (Van onze Groningse correspondent) Dertig zwartbonte kalveren van de heer P. E. Glas, die onder de rook van Leermens 'n gemengd landbouw bedrijf heeft, kunnen sedert ruim een week op ieder ogenblik van de dag en van de nacht zoveel melk drinken als ze willen. De kalveren hoeven daarvoor slechts naar een hoek van hun modern ingerichte stal te lopen om daar aan een van de twee spenen van een soort kunst koe te gaan lurken. Deze kunstkoe, die nooit „nee" verkoopt, is een voor Nederland geheel nieuw automatisch opfokepparaat, waarmee op het be drijf van de heer Glas, onder leiding van de Rijksveeteeltconsulent in Gro ningen, thans een proef wordt geno- De bedoeling is dat de NV Lode in Groningen binnenkort dit in Frankrijk ontwikkelde apparaat in licentie gaat vervaardigen. De mestkalveren zullen gedurende de 14 weken, die voor het mesten worden uitgetrokken, van week tot week worden gewogen. In deze pe riode zal dierenarts H. H. W. Dallin- ga uit Loppersum, die bij deze proef als adviseur optreedt, de dieren nauwkeurig observeren. Deze dierenarts zei erg enthousiast te zijn over het apparaat. Als voor delen noemde hij: arbeidsbesparing, de methode van grootbrengen van de dieren is veel natuurlijker en voor fokkalveren hoeft geen volle melk meer te worden gebruikt. Voor de proef in Leermens bestaat belangstelling van hoogleraren uit Wageningen en Utrecht. Het resul taat van de proef is tot dusverre, dat het sterftecijfer, dat bij mestkalve ren gedurende de eerste twee weken op ongeveer vijf procent ligt, bij de proefdieren tot nul is teruggebracht. doch Kerkelijk Leven (N.B.). Geref. Kerken. Bedankt voor Rotterdam-Schiebroek (vac. wijlen J. Verlare) G. L. R. Rlp- hagen te Leldschendam; voor Alblas- roor Oosterbeek Geref. Gemeenten. Tweetal te Axel/Terneuzen A. Els- ïout te Schevenlngen en H. Rijksen Gouda. Beroepen te Axel/Terneuzen EL Rijksen te Gouda; te Woerden Dirksland. Be- KOSTER MOET KERK VERLATEN Het college van kerkvoogden van Ie hervormde gemeente in Amster- lam(centrum), wordt in een open van de Protestants-christelijke ereniging van kosters scherp aan- ;evallen over het ontslag van koster l de Munck van de Wester kerk. )e heer De Munck is na een con- Kct gedwongen zijn ontslag te ne- len en dreigt nu met vrouw en leegdochter uit zyn dienstwoning te 'orden gezet via een kort geding dat e kerkvoogden tegen hem hebben iangespannen. In het blad „Her- rormd Amsterdam" hebben de kerk- loogden o.m. verklaard, dat de bond kosters het ontslag van de heer )e Munck geadviseerd zou hebben. In de open brief wijst de PCVK t eenter op, dat de bondsvoorzitter Ie koster met het kerkbestuur een iroeftyd van drie maanden geadvi- eerd heeft. GRIEKSE KERK EN DE BANVLOEK De hiërarchie van de Grieks-or- Kerk zal de opheffing van Be banvloek door het Vaticaan en pt patriarchaat van Constantinopel Een memorandum van Chrysostomos zal wor pen bestudeerd, waarna besloten wordt welke houding de onafhanke lijke Griekse kerk zal aannemen ten tenzien van het recht van de oecu menisch patriarch, met de Paus de ledane wederzijdse regeling te tref- PATER MARIJNEN UIT PRIESTERAMBT i Pater H. M. Marijnen, studen ten-moderator en stafdocent aan te Katholieke Sociale Academie te fcschede heeft de wens te kennen het priesterambt op te geven te terug te keren tot de staat van 'eek Over de beweegredenen wilde te pater zich liever niet uitlaten, ftenmin over zyn plannen voor de toekomst. Pater Marijnen, een broer *an de vroegere minister-presi- flent Marynen, is 47 jaar en behoort tot de orde der dominicanen. Hij is finds 1 september 1963 verbonden pon de Katholieke Sociale Academie *aar hy veel heeft betekend ook Poor zijn collega-docenten. Men er kende hem daar als een man met «en open en frisse instelling, welke 'teeds van zeer positieve aard was. De lanceringsploeg van de Gemini- VI heeft gisteren opdracht gekregen voorbereidingen te treffen voor een lancering op zondagochtend en het volbrengen van het eerste Ameri kaanse rendez-vous in de ruimte een dag eerder dan het oorspronkelijke schema bepaalde. De voorbereidingen op Kaap Kennedy liggen reeds 24 uur op het «chema voor. De lancering is voorlopig vastgesteld op tien uur zon dagochtend, d.i. 16 uur AVesteuropese tijd. Ook de Gemini-VI zal worden Bus- gelanceerd met een Titan-II twee trapsraket. De astronauten in de Gemini-VII Borman en Lovell, hebben zich giste ren op de ontmoeting voorbereid door hun ruimtecapsule in een cirkelvor mige baan op 300 km hoogte te ma noeuvreren. Dit geschiedde met ra- ketjes. Op deze hoogte zullen de twee vaartuigen elkaar moeten treffen. Beide astronauten hebben geklaagd over de warmte in de capsule. De temperatuur is 26 graden. Borman zei: „Het zou wel fijn zijn als we wat vaseline of zoiets hadden om onze neus van binnen wat in te vetten". Er werd hem daarna meegedeeld dat er bij de voorraden wel degelijk een zalfje is, dat ze daarvoor kunnen ge bruiken. Lovell, die reeds twee dagen in zijn ondergoed rond de aarde cirkelt, heeft opdracht gekregen zijn ruimte- pak weer aan te trekken, zodat Bor- Indonesië wil regeling van zaak-Maleisië voor economie Soebandrio heeft, zoals gisteren werd gemeld, verklaard, dat Indone- besprekingen wil beginnen met regeringsvertegenwoordigers uit Sin gapore, Malakka, Saba, Serawak en Broenei ter regeling van het geschil met Maleisië. Westelijke diplomatieke waarne mers in Djakarta zeiden, dat bij de nieuwe Indonesische stap economi sche motieven mede een rol spelen. Wanneer de kwestie Maleisië kan worden opgelost kan de uitgebreide handel met Maleisië die Indonesië de confrontatiepolitiek voerde, worden hervat, wat in zeker opzicht nadelig zou zijn voor Neder landse handelsfirma's die met In donesië zaken doen. De economische en monetaire positie van Indonsië, die nu slecht is, zou er wel bij varen. Eerder dit jaar maakte de Indo nesische minister voor buitenlandse handel, Achmad Joesoef, bekend, dat Indonesië vooral met Europa en Amerika via Nederland handel wilde drijven. De laatste maanden is dit voor een groot deel ook gebeurd. In Indonesië is men algemeen van me ning dat de Nederlanders voor Indo nesische produkten gunstiger prijzen kunnen maken dan Singapore. Maar de voorwaarden van direote betaling die Singapore biedt, zijn aanlokkelijk en in Indonesische handelskringen hoopt men dan ook dat de Indonesi sche handel na oplossing van de kwestie-Maleisië zeker via Singapore zal lopen. man het zijne uit kan trekken. Bor man zei echter dat hij als er geen bezwaar tegen was, de zaak liever wilde laten als deze nu is. Vlak voordat Borman gisteren de manoeuvre van de baanverandering uitvoerde, braken hij en zyn metgezel Lovell als tweede paar Amerikaanse ruimtevaarders het Russische duur- record in de ruimte dat in 1963 is ge vestigd door Bykowski. Het record van de Rus staat op 119 uur en zes minuten. Toen dit aan de twee astronauten werd meegedeeld, antwoordde Lovell, dat hij het -wel interessant vond, maar dat hij en Borman meer geïn teresseerd waren in het breken van het ruimterecord van 190 uur en 56 minuten, dat in augustus door Cooper en Conrad in de Gemini-V is geves tigd. Sir Humphrey Gibbs moet postzegels plakken President Kaoenda van Zambia heeft gisteren bekendgemaakt, dat zyn land met spoed een eigen leger en luchtmacht gaat opbouwen met het oog op de toestand in Rhodesië. Kaoenda zei dat zyn regering altijd voorrang had gegeven aan de econo mische, sociale, culturele en weten schappelijke ontwikkeling van zijn land, maar dat zij nu gedwongen was deze politiek te herzien. Voorts zou Zambia zyn eigen krachtcentrale aan de rivier de Kfcfue bouwen om niet langer afhankelijk te zijn van de Kariba-dam. De Britse gouverneur in Rhodesië, sir Humphrey Gibbs, heeft tot zijn onaangename verrassing ontdekt dat de regering-Smith nog een van zijn voorrechten heeft ingetrokken: hij moet voortaan postzegels plakken. Hij kreeg van de Rhodesische PTT een hele zak met kerstkaarten terug met de mededeling dat hy deze net als ieder ander moet frankeren. Maar niet alleen Gibbs heeft moei lijkheden met zijn post, premier Wil son zal waarschijnlijk ook een groot bedrag moeten betalen, aan strafport. Verscheidene honderden inwoners van Oemtali, waar zich de Rhodesi sche olieraffinaderij bevindt, hebben hem per luchtpost brieven gestuurd Wimbledon open De voorzitter van de Britse lawn tennis association (LTA), rechter Carl Aarvold, heeft gisteravond mee gedeeld dat zijn vereniging streeft •n open Wimbledon-toernool toernooi waarin zowel ama teurs als profs kunnen uitkomen. Hij zei op de jaarvergadering van de LIA: „De moeilijke kwestie van het af schaffen van het onderscheid tussen amateur- en de professional-tennis- het invoeren van een waar achtig open wimbledon-toernooi blyft een onderwerp van discussie op internationaal gebied. Het feit dat dit jaar de discussies informeel en aftastend zyn geweest, is op geen enkele wijze een aanwijzing, dat er bii het bestuur een verandering van opvatting of doelstelling heeft plaats gegrepen" Dit betekent, dat de leiders van het Britse tennis nog steeds via de internationale tennisorganisatie stre- en naar open tennis, niet alleen op gedeeltelijk I Wimbledon maar in de gehele ten- I niswereld. die gefrankeerd zijn met de nieuwe Rhodesische postzegels. Het staat te bezien of de Britse PTT deze zegels van het onafhankelijke Rhodesië wil aannemen. En de strafport bedraagt het dubbele van het normale bedrag. In Salisbury is bekendgemaakt dat de Rhodesische goud- en deviezen reserves de afgelopen tijd met 423.000 pondsterling zyn verminderd. De Italiaanse regering heeft van daag alle invoer van suiker en tabak uit Rhodesië verboden, in overeen stemming met de recente aanbeve lingen van de Verenigde Naties. Nieuwe uitgaven „Goud in de golven", de ware ge schiedenis van de Lutine door S. J. van der Molen ver schenen by de NV Uitgeverij Nijgh en Van Ditmar in Den Haag. Het goudschip „Lutine" werd op 9 oktober 1799 ten noorden van Vlie land een prooi van storm en bran ding. Het goud en het zilver, dat aan boord moet zijn geweest, werden aan leiding tot een intensieve legende vorming. Diverse pogingen werden ondernomen om de schat te lich ten. En nog zyn die niet geheel op gegeven. De geschiedenis van de „Lu tine", zijn ondergang en verhalen rond de bergingspogingen hebben de Journalist S. J. van der Molen, be stuurslid van het Fries Scheepvaart museum ertoe gebracht alle bronnen aan te boren, die inlichtingen over de „Lutine" en de resten ervan kunnen verschaffen. De weerslag van deze gedegen speurtocht vindt men in dit uitzonderlijk sterk gedocumenteerde boek. Er is geen woord fantasie bij. Er worden vaak meningen en uiteen lopende conclusies tegenover elkaar geplaatst, maar dat neemt niet weg, dat de beschrijving van hetgeen wer kelijk is gebeurd zich laat lezen als een avonturenroman. „Zeeland door de bril van 1873" geschreven door Charles de Cos- ter, schryver van Tyl Uilenspie gel uitgegeven door Wereld bibliotheek NV in Amsterdam. „In de zomer van 1872 maakte Charles de Coster, de Vlaams-gezin de, Frans schrijvende, Belgische auteur van de legende van Uilen spiegel en Lamme Goedzak een voet- toch door Zeeland en gaf daarvan in 1873 verslag. Het is een bijzonder interessant verhaal met veel humor geschreven". Zo begint de „Ten geleide" bij dit typische reisverhaal. Een echt ver haal. De huidige WV's zijn be trouwbaarder in hun gegevens over stad en land in Zeeland. Maar een spits verteller als Charles de Coster is in staat een zeer boeiend relaas te maken van hetgeen hij heeft ge zien, gehoord en bovenal gevoeld heeft tijdens zijn voetreis door het Zeeuwse land. Zoek geen authentie ke gegevens bij hem, maar als men een menselijk verhaal verwacht zal men niet worden teleurgesteld. Een aantal tekeningen completeert deze uitgave. „Onze Koninklijke Marine", deel 1 en 2, geschreven door ka pitein-luitenant ter zee (SD) W. Een opname van de 27-jarige I 67-jarige literator Simon Vest" Mieke v. d. Hoeven, met wie de dijk in het huwelijk zal treden bU Uitgeverij De Alk NV in Alk- Koninklijke Marine beschikt over ongeveer 135 Schepen, Geschiedenis, Taak, Verwapening en andere bijzonderheden van elk van deze oorlogsbodems kan men terug vinden in deze twee deeltjes, die zyn samengesteld door het hoofd van de Marinevoorlichtingsdienst. Deze nummers 114 en 115 in de Alken reeks zijn bedoeld als algemene voorlichting over de Koninklijke Ma- Er zijn vele voortreffelijke fo- van de fotodiensten van de Mari- Niet alleen ter voorlichting, maar waarschijnlijk nog meer als naslag- C. Lemaire verschenen in de werkjes zullen deze boekjes hun weg Alkenreeks (beeldencyclopedie) naar de belangstellenden vinden. (Van onze Weense correspondent). Na een dag onderbreking bracht het proces tegen Verbelen in Wenen gisteren twee verrassingen. Ten eerste had mevr. Antonius. de vroegere secretaresse van Seys-Inquart, schrif telijk aan de rechtbank medegedeeld, dat zy om gezondheidsredenen niet meer in dit proces als tolk zou optre den. Zij heeft een hartziekte, en een onbekende zou haar per telefoon met de dood hebben gedreigd. Voorts was er een schriftelijke ge- tuige-verklaring van dr. Konstantin Canaris, neef van de bekende admi raal Canaris, het hoofd van de Duitse Abwehr-dienst tijdens de laatste oor log. Verbelen heeft beweerd, dat dr. Konstantin Canaris hem de opdracht had gegeven de verzetsbeweging in België met kracht te onderdrukken, en wel als hoofd van de S.D. (Sicher- heitsdienst), en van de Gestapo in België. Canaris verklaart nu dat zijn afdeling niets te maken heeft gehad met dergelijke acties. De terreur tegen de verzetsbewe ging in België was een aangelegen heid van generaal Jungclaus. Hierte gen kon Verbelen alleen het volgende inbrengen: „Canaris heeft weliswaar geen moordbevelen gegeven, maar zo onschuldig was de Gestapo ook niet, zoals Canaris het nu voorstelt. De meeste informaties voor de terecht stellingen kwamen van de Gestapo". Canaris heeft Verbelen daarmee geen dienst bewezen, maar het is toch voor een vroeger hoofd van de Gestapo zeker geen teken van grote moed, dat hij niet persoonlijk voor de balie is verschenen. N.S. WINNEN KORT GEDING Het contract, dat de NV ijzerhan del Hollandia m Amsterdam in no vember afsloot met de Nederlandsche Spoorwegen om per 1 januari als enige al het schroot van de NS af te nemen, is niet in strijd te achten met de door Hollandia jegens haar collega-firma's (waarmee tot nu toe in een gezamenlijk contract het schroot werd afgenomen) in acht te nemen goede trouw. Daar komt de uitspraak op neer, die de president van de rechtbank in Amsterdam, mr, TJ. W. H. Stheeman, heeft gedaan in het kort geding, dat een groep schrootfirma's tegen de NS en Hol landia aanhangig had gemaakt. Se dert 1954 werd door de groep metaal firma's (negen) volgens steeds gecon tinueerde contracten het schroot van de NS afgenomen en verdeeld over de leden der groep. Een van de twee gemachtigden voor de onderhande lingen van de groep met de NS wat de directeur van Hollandia. Op 17 september zegden de spoor wegen het contract op. Buiten de groep om. zo bleek bij de behande ling van het geding, had de presi dent-commissaris van Hollandia zonder voorkennis van de directeur met de NS een contract afgeslo ten voor het afnemen i<an al hel schroot. ALKEMADE'S RAAD BESLIST MAANDAG OVER AAN TE BRENGEN VERLICHTING Eerst nog poging om tot vrede te geraken President Johnson heeft meege deeld dat nieuwe, krachtige maatre gelen zullen worden genomen wat de oorlog in Vietnam betreft, maar dat eerst al het mogelijke zal wor den gedaan om tot vrede te geraken. Johnson zei niet welke maatrege len het zullen zijn. Hij en zyn raad gevers waren echter vastbesloten al les te doen wat nodig is om „het communistische gevaar voor Zuid-Vietnam af te wenden". Amerikaanse vliegtuigen hebben gisteren de zwaarste luchtaanvallen tot dusver op Noord-Vietnam uitge voerd, terwijl in het zuiden rege ringstroepen in een bloedig gevecht met de Vietcong gewikkeld waren. Honderdveertig vliegtuigen lieten het boven Noord-Vietnam bommen van wel 1.350 kilo regenen op militaire gebouwen, verkeerswegen en brug gen en vernielden op minstens 117 plaatsen verbindingslijnen. In Zuid-Vietnam wordt "hevige strijd geleverd tussen regeringstroe pen en de Vietcong in een kuststreek op 575 km ten noordoosten van Sai gon, die beschoiwd wordt als een bolwerk van de guerrillastrijders. En kele honderden militairen van de Zuidvietnamese keurtroepen leden z waren verliezen. Andere utfanteri*» bataljons, die later te hulp snelden zouden ook aanzienlijk gedecimeerd zijn. De Vietcong zou ook de nodige klappen hebben gekregen maar over de verliezen aan die zijde is wei nig bekend. De Russische minister van Buiten landse Zaken, Gromiko, heeft giste ren in een toespraak tot de 1400 afgevaardigden van de Opperste Sowjet in het Kremlin gezegd, dat de Sowjet-Unie Noord-Vietnam zal blijven steunen en de noodzakelijke hulp aan dat land zal blijven ver lenen. Een regeling in Vietnam kan slechts worden bereikt op basis van de vier punten die de Noordvietna- mese premier heeft geëist en waar van de voornaamste bestaat uit het terugtrekken van de Amerikaanse troepen uit Zuid-Vietnam. Groot-BritUmnië heeft gisteren voorgesteld dat twaalf landen een beroep op Noord-Vietnam zullen doen om de strijd te staken en te gaan onderhandelen over vrede. Senator Robert Kennedy heeft gis teren voor de pers verklaard, dat de V.S. het initiatief moeten nemen tot Voor de maandag te houden raadsvergadering van de gemeente Alkemade, vermelden de ingekomen stukken het bericht van G.S. dat voor de restauratie van een tweetal molens in de Veender- en Lykerpol- der, een provinciale subsidie is ver leend van f 1.770,-; voor de Kager- molen een subsidie van maximaal f 2.194,50. Provinciale Staten hebben besloten, zo delen G.S. voorts mede de Polderdijk door de procincie te la ten reconstrueren. De kosten f 30.000 zullen door de gemeente en de pol der moeten worden gedragen. De aan de raad toegezonden voor stellen vermelden onder meer een wijziging van algemene politie ver ordeningen op een drietal punten; het sluitingsuur voor hotel-café en restauranthouders zullen op midder nacht worden bepaald. Zeer belangrijk is het voorstel tot uitbreiding van de straatverlichting met een 39-tal straatverlichtings- masten; 3 nabij het Vennemeer aan de Leidseweg in Oud-Ade, 29 aan de Achterweg in Nieuwe Wetering, 3 aan de Aderweg in Roelofarends- veen, 2 nabij de bushalte aan de Provinciale weg in Rijpwetering en 2 aan de Veenderdijk in Rijpwete ring. De raad wordt verzocht het hiervoor benodigde krediet van f32.000,-- te willen voteren. Indien de Raad het voorstel be krachtigt zal de verplaatsingskosten regeling krotopruiming een voor be langhebbenden gunstige wijziging ondergaan, waarbij de normen zul len worden aangepast aan het indexcijfer voor de kosten van le vensonderhoud. Ook moet de Raad een besluit remen op het voorstel tot herzie ning van de badhuistarieven. De af gelopen 5 jaren heeft de exploitatie van het badhuis aanzienlijke nade lige saldi te zien gegeven. Mede doordat de bouw van nieuwe wonin gen, waarin douches aanwezig zyn, het gebruik van het badhuis doet teruglopen, alsook dat een verdere kostenstijging van materiaal en loonkosten niet kan worden voorko- achten B. en W. een verho- verlening van het door de Vietcong king der tarieven, voor sproeibaden tooïgeetelUe keratbeeftand fan IS uur. met 1040 en f045 en voor hel ge- 1 kuipbaden met f 0,50 nood- Als opvolger van de heer P. Bra- ma, benoemd tot gemeentesecreta ris van Alkemade is door B. en W. benoemd de heer N. A. van Hoof uit Tubbergen tot hoofdcommissies ter secretarie, tevens administrateur van het woning en grondbedrijf. B. en W. achten het gewenst dat deze functionaris, evenals zyn voorgan ger, wordt benoemd tot ambtenaar van de burgerlijke stand, alsmede tot waarnemend gemeentesecretaris. Uitreiking; gouden slager ring De voorzitter van de federatie van Nederlandse slagerspatroon bonden, de heer H. de Mooy, heeft in Nij megen de Jaarlijkse uitreiking van de gouden slagerring aangegrepen om zeer scherpe kritiek uit te oefe nen op het ministerie van Econo mische Zaken. Hy betoogde, dat diverse organi saties, die zich bemoeien met de vleesprljzen een lichtvaardige beoor deling geven van het slagersbedrljf. Het departement beschuldigde hij er ondermeer van, slagerszaken ondes kundig en niet wetenschappelijk te behandelen en zich te laten Intimi deren door onverantwoordelijke pressiegroepen. „Mogen wij nog een boterham ver dienen?". vroeg hy zich af in zyn met veel kwade woorden doorspekte betoog. De gouden slagerring 1965 werd tydens de byeenkomst in Nijmegen uit gei rikt aan de heer A. B. Vink uit Driebergen voor het door hem bereide produkt .jambon-bief". Omdat de heer Vink als enige ln den lande de prys voor de tweede keer wun, werden nu twee briljan ten toegevoegd aan het reeds in zyn bezit zijnde sieraad. Het was de twaalfde keer dat de gouden slagw* ttog werd toegekend.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 11