15 Senfica had veel net Bulgaars moeite Levski: 3-2 Engeland verslaat Spanje Argos en Kangeroes (cl) felle strijd winnen na uropees bekervoetbal kker in halve finale VOLLEYBALCOMPETITIE München officieel kandidaat Winst en verlies voor Jan Doggen De zaak Bentvelzen Geen strafvervolging tegen scheidsrechter Vloeiende combinatie KRANTENBEZORGER GEVRAAGD Biljartfinale Zege Post-Pfeniiinger Boete l\ Wilden Sporttoto LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 9 DECEMBER 1965 VIERDE BLAD c Portugese kampioen Benfica heeft zich woensdagmiddag Jissabon geplaatst voor de kwart-finales van het toernooi om Europese beker voor landskampioenen door een overwinning -2 op Levski uit Sofia. De eerste wedstrijd tussen beide ben in de achtste finales, gespeeld in Bulgarije, eindigde in kelijkspel: 2—2. «e'ica, dat in de eerste helft zijn Liniet kon vinden, heeft meer hei maar toch nam nog voor de tch De Bulgaren legden het jaaipunt op de verdediging, maar kten leidden zij na twee minu- m ahet 10 door een doelpunt n mvoor Asparoukhov. De vreug- wavan korte duur, want in de gen minuut reeds schoot uit sile tegenactie Eusebio in de -1. Met het trage spel van To Okker heeft vandaag de Ivefinales bereikt van het rkbezette Zuidaustralische mpenschap, dat in Adelaide rdgehouden. Hij zegevierde t 63, 61 over John Coo- d jongere broer van oud- imfcdonkampioen Ashley lope |orOkker lacht na zijn triom- Ti i Adelaide, waar men hem Itdde „reuzendoder" noemt. telegrafisch overgebrachte foto) beliminatie van de geplaatste sttiërs, die werd ingeleid door rlies in de achtste finales van MNewcombe tegen Tom Okker rook vandaag voortgezet. Het opzienbarend was de neder- gan Fred Stolle met New- en Emerson kandidaat voor ustralische Daviscupteam «de ongeplaatste Australiër Ray Stolle verloor met 75, ïojEmerson is de enige van de it ^plaatste Australiërs, die de Ive nales bereikte. Hij won met ■3, (-4 van zün landgenoot Owen ividn. De vierde plaats in de e ndstrijden wordt bezet door st«.e Amerikaan Arthur Ashe. un wraak voor een bij het orgatde toernooi geleden neder ig ten zün landgenoot Fitzgib- tt ereegevierde met 1210, 63. de fcve finales komt Tom Okker teg( Roy Emerson en Arthur Ihe ten Ray Ruffels. Dames Bij d dames handhaafde Austra- zic beter. Drie Australische ■^isje&ereikten d^ halve finales: rner, Judy Tegart en Ma nna Schacht. Wimbledonkam- lenelargaret Smith heeft by dit Jerno verstek laten gaan. De Sferde laats wordt ingenomen door Arrikaanse Nancy Richey, die et 6-1, 64 zegevierde over de angte Monique Salfati. De ge- tkigï van de Australische meis- wade als eerste geplaatste Les- Tner. Haar landgenote Robyn •bereidde met 75, 53 en haar ice op komst. Lesley Tur- t foeerde echter op dit kritieke omeneen doorbraak en zegevier- met -7, 7—5, 6—1. de Portugezen had Levski weinig moeite, maar toch nag nog voor de rust Benfica met 2-1 de leiding door een doelpunt van Coluna. De Portu gezen overrompelden dadelyk na de rust de Bulgaarse verdedigingslinie. En met succes. In de eerste minuut witz van de tweede helft bracht Torres, profiterend van een onoplettendheid in de "vyandelyke defensie, de stand op 31. Weliswaar kregen de Bul garen nog enige hoop op een tweede gelyk spel, toen na een half uur Asparoukhov voor de tweede maal scoorde: 32, maar deze bleek ydel. De Portugese verdediging bleef ver der de situatie meester. Bekerwinnaars Het Zwitserse Sion heeft zich ten dele gerevancheerd voor de grote nederlaag, die het in de eerste wed strijd voor de achtste finales van het toernooi om de Europese beker voor nationale bekerwinnaars tegen het Oostduitse Aufbau (Maagdenburg) leed. De Zwitsers bereikten vooi eigen publiek een gelijk spel: 22, nadat de Oostduitsers by de rust nog een voorsprong hadden van 20. Door de grote overwinning in de thuiswedstrijd (81) gaat Auf bau echter over naar de kwart- De rijf duizend toeschouwers, die het door de sneeuwval en de dooi schier onbegaanbare veld van Sion omzoomden, konden rqoeilyk anders dan een slechte wedstrüd verwach ten. Dit is het ook geworden. On danks de veldmeerderheid van de Zwitsers in de eerste helft namen de Oostduitsers een voorsprong van 20 door doelpunten van rechts buiten Wiedemann. Had de ver sterkte verdediging van Aufbau met de uitstekende doelman Bloch- het hoofd voor de rust doelpunten kunnen voorkomen, daarna moest zy toch tweemaal kapituleren. De beste aanvaller van Sion, Desbolles, bracht na tien minuten de stand op 12 en na büna een half uur volgde van Quentin de gelükmaker: 22. Tot de verdiende winnende treffer konden de Zwitsers echter niet komen. Twee Twee spelers haalden het einde van de soms harde stryd niet. Twee minuten na de rust stuurde de scheidsrechter Aufbau's rechtsbuiten Hirschmann na een botsing met Slons halfspeler Roesch van het veld en acht minuten voor het einde ver wees hy Sions halfspeler Antonielli naar de kleedkamers wegens een overtreding tegen Wiedemann. Valencia plaatste zich voor de achtste finale van het toernooi van Europese Jaarbeurssteden door Bazel met 51 te verslaan. Er waren 40.000 toeschouwers. De eerste wedstrüd in Bazel werd eveneens door Valencia gewonnen (31). Oporto won met 21 van Westduitse Hannover '96. De Duit sers gaan over naar de volgende ronde, omdat zy de eerste wedstrijd met 50 wonnen. Eveneens voor het toernooi Jaarbeurssteden won FC Milano met 2—0 van CUF Barreiro (Portu gal). Daar de Portugezen de eerste wedstrijd met dezelfde cyfers wonnen is een derde ontmoeting noodzakelük Winst Technisch (Van onze volleybalmedewerker) Dat enthousiasme een factor van betekenis is in de strijd om de puntjes, hebben de heren van KVC, en de dames van Kangeroes en Argos weer eens duidelijk ervaren. Voor de KVC-heren be tekende dat een nederlaag tegen het technisch bepaald zwakkere Alliance '22; voor de dames van Kangeroes en Argos een zege op het nippertje. De KVC-heren stonden in Haarlem via 1512 en 159 op winst tegen Al liance '22. Dat was een stand con form het spelbeeld, waarin de Kat- wykers steeds de boventoon voerden door een veel betere onderhandse stop van de Haarlemse service. Maar Alliance '22 versaagde niet. Gelyde lijk kwam er meer lijn in het Haar lemse verweer en KVC zakte terug. De derde set leverde Alliance "22 een verdiende 1512 setwinst op en vanaf dat moment speelde KVC een verlo ren wedstrijd. Enthousiasme en een flinke dosis geluk deden de Katwy- kers na 159 voor de Haarlemmers in de vierde set zelfs een desastreuze score incasseren in de vyf de set: 15—3. Even moeilijk als Kangeroes tegen VGW heeft Argos het gehad tegen KVC. Technisch was Argos de sterk ste. De aanval van de pupillen van Henk Kleingeld zorgde voor aanzien lijk meer doorslaggevende argumen ten aan het net (met een Tineke van der Have, Helleen van Steenwijk, Joke Klenigeld en Alice Rijsbergen), dan KVC. De Katwükse dames even wel combineerden een groot enthou siasme met een prima onderhandse stop en zo weerstonden zü de Argos- smashes. Met 1614 kwam Argos toch op een verdiende setvoorsprong 20. Daarna kwamen er echter mis sers aan 't net en tegen 'n geleidelijk onzeker rakende Argos-aanval kreeg KVC de kans om zelf het initiatief te nemen. Met 159 werd het 2—1 in sets. Henk Kleingeld heeft daarop hard moeten werken om zijn team een vijfde set te besparen. Het was Joke Kleingeld «die met bekeken smashes, het goede Katwyijkse blok bij 1313 omzeilde en zo de inzet gaf voor een zwaar bevochten 1513 set- en partywinst. De begrotingscommissie van het Westduitse parlement heeft er gistermiddag in toegestemd dat de staat een-derde van de kosten, verbonden aan de organisatie van de Olympische zomerspelen in 1972 te München, zal dragen. De stad München moet zelf eveneens een-derde dragen, terwijl het overblijvende derde deel ten laste komt van Beieren. De totale kosten van de organisatie in München worden geraamd op 500 miljoen mark (450 miljoen gulden). Na de beslissing van Bonn kan Mün chen officieel zyn kandidatuur voor 1972 bij het- Internationaal Olympisch Comité indienen. Het stadsbestuur van Kiel heeft zich bereid verklaard de organisatie van de Olympische zeilwedstrijden in 1972 op zich te nemen, indien de keus van het IOC op München mocht val len. De „sollicitatie" van Kiel is reeds ter kennis gebracht van het Duitse Olympisch Comité, Willi Daume. Voor de organisatie van de Olym pische winterspelen in hetzelfde jaar zyn thans officiëel by de kanselarij van het IOC te Lausanne binnen, aanvragen van de Japanse stad Sap poro op het eiland Hokaido en van de Canadese stad Calgary aan de voet van de Rocky Mountains. Indrukwekkende entree van Belg Raymond Ceulemans De Nederlandse kampioen Jan Doggen heeft donderdag in de tweede ronde van het Europese kampioen schap driebanden, dat in Lissabon wordt gehouden, een zege behaald op de Deen Soegaard. Doggen zegevier de in 88 beurten met 60 tegen 51. Hij verloor in de openingsronde van de Duitser Tiedtke. De Belgische wereldkampioen Ceu lemans maakte een indrukwekkende entree. Hy versloeg de Spanjaard Munte in slechts 29 beurten (6021). Zijn hoge produktie was overigens een grote uitzondering, want van de overige spelers bleef alleen de Portu gees Vinagre beneden de 60 beurten (50 eveneens tegen Munte). De Oos tenrijker Scherz en Vinagre delen na de eerste dag de eerste plaats met vier punten. Vooral de moyenne van Scherz is bijzonder laag (91 beurten tegen de Zwitser Lopez en 64 beur ten tegen Munte. De uitslagen van de eerst^ dag Scherz 60 91 5 0.659 Lopez 35 91 3 0.384 Vinagre 60 50 6 1.200 Munte 43 50 4 0.860 Tiedtke 60 83 4 0.722 Doggen 57 83 3 0.686 De officier van Justitie en hoofd van het arrondissementsparket in de hoofdstad, mr. J. F. Hartsuiker, zal geen gevolg geven aan het ver zoek van de Amsterdamse advo caat mr. Robert P. Kokosky, tot het instellen van een strafvervol ging en het doen instellen van een gerechtelyk vooronderzoek te gen de Haagse scheidsrechter A. J. Bentvelzen. Er bestaat volgens mr. Kokosky „een ernstig vermoeden" dat deze zich aan een strafbaar feit heeft schuldig gemaakt. Mr. Hartsuiker, die eerst gisteren de brief van de advocaat ontving, geeft geen gevolg aan het daarin gedane verzoek, omdat er voors hands geen enkel bewys is dat hier een strafbaar feit is gepleegd. „Maar bovendien kan ik ook zelfs niet vermoeden, aldus mr. Hart suiker, wat voor strafbaar feit hier gepleegd zou kunnen zijn. Mr. Kokosky schrijft dat naar zijn me ning „de scheidsrechter te kwader trouw was". Er is geen enkel spoor dat hier te kwader trouw in het spel zou zijn geweest. En als dit wel het geval zou zijn kan ik er toch niets aan doen, zei mr. Hart- Mr. Kokosky schrijft in zyn brief uitvoerig wat volgens hem on juiste beslissingen van de scheids rechter zijn geweest, o.a. fluiten voor buitenspel, terwijl dit hele maal niet het geval zou zyn ge weest. Het zijn beweerde overtre dingen van de spelregels maar dit moet de KNVB uitmaken, aldus mr. Hartsuiker. Omdat de brief van de advocaat al in de pers was aangekondigd had mr. Hartsuiker er geen bezwaar tegen naar hij zei om nu reeds, nog voordat mr. Kokosky schrif- telyk van zijn beslissing op de hoogte was gebracht, deze thans al bekend te maken. Op zichzelf had ik daarmede liever gewacht tot mr. Kokosky mijn bericht had ontvangen, zo voegde mr. Hart- r nog Het Engelse voetbalelftal heeft gis- De twee dameswedstrijden, die gis teravond in het Gymnasium werden gespeeld, brachten de zege na veel teravond in Madrid in een v pijn en moeite ten slotte, toch b« de .cha[,pe|ijk(, wedstrijd een 2—0 ploegen die daar qua techniek het meeste aanspraak op konden maken: winning behaald op Spanje Kangeroes en Argos. Kangeroes had na een gel kop - gaande stryd in de eerste set, 1614 voor Kangeroes, de teugels vast in handen en met een 8—0 voorsprong in de tweede set, leek een zege van Suus Verhoekx c.s. een vaststaand feit. VGW schakelde daarop in de aanval over op tactische ballen over het Kangeroes-blok en dat leverde punten op. Kangeroes zag de zo vei lige voorsprong als sneeuw voor de zon wegsmelten en via 109 en 1210 haalde VGW de set met 15—11 bin nen. Byna identiek was het verloop van de derde set. Kangeroes nam wederom een grote voorsprong (8—1) om weer met 1115 ten onder te gaan. In de vierde set domineerde Kangeroes vooral door de sterke services van Ans Vrielink, Kitty Kosto en lest best Franny van der Horst: 158. Het was in de felomstreden vyf de set wederom Franny van der Horst, die met de service Kangeroes uit de perikelen hielp. Via 911 en 1412 kwam de winst by Kangeroes: 15—12. Aanmelden: Bureau LEIDSCH DAGBLAD, Witte Singel 1 - Leiden bU reeds met 10 te hebben geleid. Engeland en Spanje zullen beide volgend jaar uitkomen in het eindtcernooi om het wereldkam pioenschap. Het was de eerste keer, dat Enge land in Spanje won, sinds in 1929 de serie interlandwedstrüden tussen beide landen werd geopend. Door midvoor Joe Baker namen de En gelsen al in de zevende minuut een voorsprong (O1), die Roger Hunt tien minuten na de rust opvoerde tot 0-2. Engeland, dat het 3-3-3-systeem speelde, was met vloeiende combina ties de Spanjaarden herhaaldelük te vlug af. Bovendien schakelden de Engelsen zeer snel over van de ver dediging op de aanval, of omgekeerd. De overwinning van de Engelsen was des te verrassender, daar zy in de laatste interlandwedstrijden slechts povere resultaten bereikten. De wedstrijd in het Bernabeu- stadion van Real Madrid werd door slechts 25.000 mensen by gewoond. Vrijdagavond 11 december begint in café - restaurant Centraal in Oegstgeest de eindstrijd derde klasse libra van het biljartdistrict De Bol lenstreek. De namen van de deel nemers aan deze finale, die om half acht begint, zün nog niet bekend. De woensdagavond in Den Haag gespeelde üshockeywedstrüd tussen HIJS en de Amstel Tügers is met 95 door HIJS gewonnen. De tus senstanden waren 3—1, 41, 2—8. Het NederlandsZwitserse koppel Peter PostFritz Pfenninger heeft voor de derde achtereenvolgende maal de Zesdaagse van Zürich ge wonnen. Voor Pfenninger was het zelfs de vierde achtereenvolgende keer, dat hij deze zesdaagse won. In 1962 zegevierde hij met de Duitser Bugdahl als koppelgenoot. De uitslag luidt: 1. PostPfenninger Ned/Zwits) 326 pnt; 2. LykkeEugen (Den) 70; Op twee ronden: 3. Rudi Altig Kemper (Did) 245 pnt. Op vüf ron den: 4. BugdahlBölke (Did) 48 pnt. Op negen ronden 5. Willy AltigMay (Did) 157 pnt. De Nederlanders Gerard Koel en Harry Steevens hebben in Zürich de gisteravond met een wedstrüd over een uur besloten zesdaagse van de toekomst gewonnen. Onze landgeno- met een gemiddelde snelheid van 50.180 km. De eindstand van de ama teur-zesdaagse luidt: 1. Koel Stee vens (Ned) 2. Honz/Appeles (Did); 3. Bennewitz/Tschan (Did); 4. Rutschmann Richard (Zwitserland) 5. Michiels/Verschueren (België). Keulen Peter Post zal in de Zesdaagse van Keulen, die start op 27 december en eindigt in de avond van de tweede ja nuari, uitkomen met de Belgische ve teraan Rik van Steenbergen. Tot de concurrentie behoren o.a. de Duitsers Rudi Altig en Kemper, het Italiaanse koppel Faggin—Beghetto. De Zwit sers-Duitse koppels BugdahüSchul- ze, JunkermannRoggendorf. De Eugen rijdt met de Duitser Peffen, terwijl de Belg Severeyns is gekop- ten zegevierden in de uurwedstrüdpeld aan de Duitser Streng. Met een hard schot verslaat Baker de Spaanse doelman Iri- bar. ATLETIEK Zege van Keino De Keniase politieman Kipchonge Keino uit Nairobi is winnaar ge worden van een invitatie race over 3.000 m., die in het Seddon Park in Hamilton (Nw Zeeland) werd ge houden. Keino liet een tüd van 7 min. 50,4 sec. voor zich afdrukken. Een tüd, die ruim tien sec. boven zün eigen wereldrecord op deze afstand ligt. Niettemin had hü op de finish- lün een voorsprong van büna hon derd meter op de Nieuwzeelander John Da vies, die een tüd van 8.04,8 voor zich liet noteren. De Oostduitser Jiirgen May wereldrecordhouder op de 1.000 m. zegevierde op de 800 m. in 1 min. 49,1 sec. JAN DOGGEN Hanoun 60 101 6 0.594 Soegaar 57 101 6 0.554 Ceulemans 60 29 9 2.068 Munte 21 29 5 0.724 Vinagre 60 82 7 0.731 Lopez 49 82 4 0.597 Doggen 60 88 4 0.681 Soegaarc 51 88 5 0.579 Scherz 60 64 5 0.937 Munte 42 64 5 0.656 Ceulemans, die zijn partij tegen Munte in 29 beurten beëindigde, evenaarde hiermee het op zyn naam staande Europees record particulier gemiddelde. Bij de wereldkampioen schappen van 1963 in Neuss (Did) maakte Ceulemans ook reeds een partij uit met een gemiddelde van 2.068. De Duitse voetbalbond heeft de Bundesligaclub Borussia Mönchengladbach een boete van 500 mark (ongeveer 450 guldenopgelegd naar aan leiding van een incident in de competitiewedstrijd tegen VFB Stuttgart op 30 oktober. Toen een kwartier voor het eind een speler van Borussia gewond op 't veld lag, kwam een aantal toeschomoers in het strijdperk, zonder echter scheidsrechter of spelers las tig te vallen. De Duitse voet balbond gaat van het stand punt uit, dat de ordediensten zodanig dienen te zijn, dat dit niet kan voorkomen. Vandaar die geldboete. Bo- russia overweegt nu naar het voorbeeld van München. de F C. Köln en Schalke '04 een J hek rondom het veld aan en t te Boca Juniors heeft gisteravond in Buenos Aires zijn aartsrivaaS River Plate met 21 verslagen. De 85.000 toeschouwers gingen als wilden te keer. Volgens berichten heeft da wedstrijd één dode en 15 ernstige gewonden geëist. „De beroemdste ontmoeting van het jaarwerd na afloop ontsierd door vecht partijen en stenen gooien. Scheidsrechts Luis Ventre kreeg in de eerste helft een steen tegen zijn hoofd. Dik in het verband floot hij de verdere speeltijd uit. Ook de spelers zelf moesten het ontgelden als hun aanhangers de aanvallen niet goed genoeg von den. Het lawaai van de tribunes was soms zo oorverdovend, dat de spelers het fluiten van de scheids rechter niet eens hoorden. Verscheidene keren dreigde de politie traangas te gebruiken. Bij de rust leidde River Plate met 10. Boca Juniors heeft nu de lei ding in de competitie met twee punten voorsprong op River Plate, met nog twee wedstrijden te spe len. (Van onze correspondent) In de sporttoto van zondag j.L heeft niemand alle 13 wedstrijden juist voorspeld. Met 12 juiste voor spellingen meldden zich zeven perso nen, die ieder bruto f 30.422,20 ont vangen. De gelukkigen zün A. v.cL Wel van de handbalvereniging Hol- landia uit Den Haag, J. Immerzeel van HDVS uit Schiedam, J. de Jong van Apeldoorn.se Boys, J. W. te Wie- rike van Zwolse Boys, T. Pünappel van BW uit Den Bosch. M. D. de Witte van „Wemeldinge" en H G. v.d. Meulen van de vereniging Blauwhuis uit Groenterp. De eerste acht wedstrüden wer den door 185 deelnemers juist voor speld (van wie 2 met 2 juiste kolom men). Zü ontvangen ieder bruto f 575,-. Zaterdag 11 december wordt op de Deventer kunstüsbaan een wed strüd voor heren om de IJsselcup gehouden. De afstanden waar over wordt gereden zün 500 en 1500 meter.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 7