GERARD BAKKER: „Er is genoeg jeugdig talent Scylla leidt in ereklasse SVL'ers ontkomen aan dreigende nederlaag Voortreffelijke zege van Arrow Axworthy Geen mogelijkheden Enthousiast ie pun" KRANTENBEZORGER GEVRAAGD OPROER... Brinkman zegeviert met ruim verschil KEIN0 FAALT R0Y EMERSON VERSLACE1V... Kansloos verlies van VVS SCHAAKTITEL VOOR PRINS LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 6 DECEMBER 1965 Leiclse international leidt jeugdtrainingen (Foto L.D./Holvast) Koersen in Hilversum «Van medewerker) (Van onze sportredactie) „Het Nederlandse tafeltennis behoeft beslist niet bij dat in bet buitenland achter te blijven. Talent, jeugdig talent is er genoeg. Maar, er ontbreekt de gelegenheid 0111 al die spelers en speelsters met capaciteiten tot ontwik keling te brengen Gerard Bakker, die het tafeltennisbatje al zo'n tien jaar han- t:ert, een vaste keus is voor het nationale team. samen met zijn teamgenoten Bert van der Helm en Dick Springer aan de kop van de ereklasse te vinden is en sinds dit seizoen de districts jeugdtrai ningen in Leiden en Den Haag leidt.is er rotsvast van overtuigd. „Alleen met veel grotere trainingsmogelijkheden kun je internatio naal meekomen". De jeugdtrainingen, die Gerard „De jeugd is bijzonder enthous- Bakker van de nationale bondscoach siast en wil best dag-in-dag-uit achter de tafel staan. Vooral, wanneer zij gekozen zijn voor een selectietraining van hun vereni- i ging of eventueel een district. Maar, waar kunnen zij elke dag spélen Het is geen nieuw probleem, dat Gerard Bakker aansnijdt. En, dat weet hijzelf ook. „Ik wordt er echter steods weer mee geconfronteerd. Neem nu alleen maar die 2 jeugdtrai ningen. De vijfentwintig geselecteer de jongens en meisjes benutten iede re minuut om te spelen. Toch blijft h°t aantal keren dat zij trainen tot hooguit driemaal in de week be perkt. En hoeveel dat ook lykt, het is bil lange na nog niet voldoende". Gerard Bakker geeft tijdens een jeugdtraining in Leiden aan wijzingen. Nora Boxterman. Pe ter van Schie, Ed Fallaux en Anneke Koek kijken toe. (Foto L-D./Holfvast) Ton Hoefnagel heeft overgenomen, zijn gebaseerd op zijn Internationale ervaringen. Van de drie uur, die hy op dinsdagavond in Den Haag en vrijdagavond in Leiden (Pas teurstraat) beschikbaar heeft, is ruim twee uur uitgetrokken voor de technische training. En steeds op nieuw wijst Bakker er dan op: aan vallen. ,De Beul' Het is overigens niet alleen tech niektraining. Ook de conditie wordt duchtig onder handen genomen. Zo duchtig zelfs, dat Gerard Bakker na één „Haagse" training de alleszeg gende bijnaam „De Beul" te pak ken had. „Ze waren gewoon niets gewend", zegt Bakker lachend. „Hoefnagel deed nooit aan conditietraining. Maar, het hoort erbij. Je moet toch zeker over een basis beschikken, waarop je kimt bouwen? Daarom is een half uurtje conditietraining (met „huiswerk") beslist geen overbodige luxe. Op het ogenblik weten ze het ook. Zij zijn enthousiast geworden en krijgen er ook pleeier in. Ze we ten ook, dat zij het voor zichzelf doen". Gerard Bakker heeft de te bewan delen (trainings) weg voor zijn jeugdselecties in Den Haag en Lei den (twaalf spelers en speelsters va riërend van 12 tot 15 jaar) doelbe wust uitgestippeld. „Ze zullen voor lopig nog wel een jaartje flink aan moeten pakken voordat er prestaties komen. Maar, wanneer die er dan ook komen verbaast het mij niets. Het talent is er in ieder geval". TAFELTENNISCOMPETIT1E (Van i taf eltenmismedewerker) De drie wedstrijden, die zater dag in de ereklasse van de tafel- tenniscompetitie zijn gespeeld, hebben geen verrassende uitsla gen opgeleverd. Nedlloyd had in eigen huis geen moeite met Bel- crum (8—2), Scylla won de lastige uitwedstrijd tegen Smash met 7—3 en VVGA behaalde een be nauwde 64 overwinning op „De Treffers". Scylla heeft in Amsterdam tegen Smash minder tegenstand ondervon den dan werd verwacht. Bert van der Helm won de openingspartij tegen Mascini, waarna Dick Springer een zeer verrassende zege boekte op Garel Deken, die daarmee zijn tweede ne derlaag van dit seizoen incasseerde. Via een whistparty van Gerard Bak ker op Habes en een zege in het dub belspel kwam Scylla vervolgens op 40. Deken sooorde het eerste punt voor Smash in een spannende party ZaalhandbaIcompetitie tegen Van der Helm. Na de pauze bracht Bakker de stand op 51 door van Mascini te winnen en scheen Scylla een grote overwinning te gaan behalen. Smash kwam echter goed terug door winst van de onbereken bare Habes op Springer en door een zege met 2220 in de derde game van Deken op Bakker: 5—3. Verder kwa men de Amsterdammers evenwel niet. Bert van der Helm en Dick Springer brachten de stand op 7—3 door winst op respectieveiyk Habes en Mascini. Het begint er voor „De Treffers" zo langzamerhand donker uit te zien. In de belangrijke wedstrijd tegen het eveneens nog puntloze VVGA leden de Roelofarendsveners een kleine 64 nederlaag. Jacques van Ruiten en Kees Vesseur scoorden elk tweemaal. 8-14 SVE 7-4 7-12 Wibo 7-4 7-12 Belcrum 7-4 7-10 WGA 7-2 8-10 De Treffers 7-0 In de overgangsklasse F leed het derde team van Scylla een teleurstel lende 82 nederlaag tegen Smash 3. De twee Leidse punten kwamen op naam van Schouten en Ton van der Helm. Arrow Axworthy behaalde gis teren in, Hilversums 3400 meter een voortreffelijke zege. Pikeur Haaber bracht zijn paard na een halve ronde aan het hoofd en nam een veilige voorsprong. Ben- to en Yonker Hanover trachtten steeds de leider te benaderen, doch deze bleef stug doorgaan. Zonder een moment werkelijk ernstig bedreigd te zijn ging Ar row Axworthy naar een, onder deze barre weersomstandigheden, goede 1.29.2 zege. Zombro ontnam Bcnto nog de tweede plaats. Al chimist die erg laat was met zijn slotaanval, werd vierde. Het trio bracht f6588.20 voor fit—. De Sint was deze middag kwistig met zyn verrassingen. In de Banket- letterprijs zorgde Dorothea Magowan (Maring) voor de surprise (w. f 17.10) waardoor het trio met Billy Boy er Clara Williams als tweede en derde f 1109.40 gaf. Ook de derde triokoers gaf een onverwachte uitslag door de zege van Bromelia (B. Neef) f15.30). Deze klopte Zany en Yackie Moorc, zodat de juiste triospelers f 1G0C.80 konden beuren. AaL Harmsen reed een bekeken koers met Edel Signal. Hy liet Esta fette en Even Better steeds on leiding vechten, sloeg in het rechte eind zyn slag en klopte kort voc streep overtuigend Estafette. Ero Al- kestis van E werd derde. Dochter van Hair os II (Eeren- berg), die vorige week in minder goede draf tweede werd, revancheer de zich voortreffeiyk en triomfeerde in prima draf voor Darina Braun Doriethe J. Avirt Scotch (Suykerbuik) toonde zich de beste in de amateurskoers. Bonny Julia, die in het begin ach terin lag, maakte veel terrein goed. Onderwater lanceerde met Bonny nog een voortref felyke eindsprint werd een uitstekende tweede v Ypsilon. Joop Ham won met Yonker Aster de revende koers, door Arion Athel in de laatste fase van de stryd in 1.25.8 te kloppen. Zombro Pluto werd derde. De slotdravery was van start tot finish voor de buiten weddenschapr pen lopende Coco S. Adelaar S, die als tweede eindigde werd voor toto verrassend winnaar (f 11. Canard S, die zyn krachten had ge spaard, verwees de uitgelopen Blauwe Reiger S, die steeds met Adelaar S had geduelleerd, naar de vierde 1.29.2 pl. 2.20. 2,70. 21,70, cov. 7.60, trio 6.588.20. Zwartepieten-pr(js: 1. Avirt Scotch (D. Suykerbuyk) (1.29.8); 2. Bonny Julia; 3. Ypsilon. Tot.: w. 3,50, pl. 1.60. 5. 2,40, koppel 9,70, oov. 13,60. Prijs van St. Nlcolaas, 2e afd.: 1. Yonker Aster (J. Ham) (1.25.8 Arion Athel; 3 4,50. 10,90. Ie Afdeling: 1. Bromelia (B. Neef) (1.27.3); 2. Zany; 3. Yackie Aioore. Tot.; w. 15,30, pl. 41,50. 2.40, 8.60. koppel 11,50, oov. 6,30, trio 1.606,80 Spanjeprljs: 1. Coco S (bulten wed denschappen (A. Th. Knijnenburg); 2. Adelaar S; 3) Canard S; 4. Blauwe Reiger S. Tot.: w. 11.30, |>1. 1,80. 2,20. Total'isator-o; 2.50. Uitslagen Harmsen) (1.33.9 1,80, koppel hal (A. -I et re; v. 3.40, Banketletterprijs1. Dorothea Ma gowan (H. Marling) (1.30.7); 2. Billy Boy; 3. Clara WUUwmB. Tot.: w. 17,10. tri' 1 100 40 1,9°' 31 Pepernotenprijs: 1. Dochter van Hal- ros XI (F. J. Gerenberg) (1.36.5) 9.50. pl. 2,60, 4.10. 6, koppel'5,4 lli,60. Speoulaasprijs van Leeuwen) (1 3. Dwarf Lachje „Het valt me steeds op", zo vervolgt Gerard Bakker zyn relaas, „dat er in het buitenland zoveel meer mo gelijkheden zyn. Alleen het feit al, dat wanneer wy tydens de wereld kampioenschappen met buitenlandse topspelers over training praten er steeds ten schamper lachje op hun gezicht komt, zegt in dit opzicht al meer dan voldoende. Het is in hun ogen onvoorstelbaar, dat je slechts drie of viermaal in de week uurt. Dat het een hachelijke zaak is om een prognose te geven een wedstrijd met als basis de stand van de betrokken ploegen op de ranglijst, is gisteren in de Houtrusthal weer eens duidelijk aan getoond. SVL, vorige week tegen het sterke Actief een formatie met tempo, moest nu tegen Eridos vechten om aan een nederlaag te ontkomen. Het zag er aanvankelijk naar uit dat er een moeiteloze winst voor de roodwitten uit de bus zou komen. Ruud van Zijp, Hans Ka- gie en Walter Gortz zorgden voor een 4-0 voorsprong. Dat was voldoende, meenden de SVL-ers, om de Voorschotenaren op afstand te houden. De defensie ging balletje slaat. Zes uur per i de zaken echter te gemakkeiyk op- dan nog dagelyks, dan kom vatten en Eridos profiteerde daar- je er pas van Het werd 4—2 en daarmee ver- n dween de meerderheid van de man- Aanvallen I nen van Frank Bonte. Triest zat deze i langs de zyiyn toe te kyken toen Van zyn buitenlandse (tafelten- Eridos na de rust (76 voor SVL) nis) reizen met de Nederlandse ploeg niet alleen geiyk maakte, maar zelfs heeft de Leidse ereklasser veel op- I aan de positieve kant van de score gestoken. „Het is tegenwoordig aan- kwam: 8—7. Kees Lucas bracht zijn vallen en nog eens aanvallen wat de klok slaat. En dan het liefst nog met één bepaalde slag. De Chinese. Japanse en ook Euro pese topspelers kunnen hun slag byna met de ogen dicht uitvoeren. Ook wanneer er voor onze begrip pen eigenlyk geen kans voor is. In Nederland is het zo, dat je een veel- zydig slagenrepertoire opbouwt, maar byna nooit de beschikking team weer aan de leiding (9-8), maar Eridos wist nog tweemaal langszy te komen: 10—10. Het was tenslotte een explosie van Walter Gortz (drie treffers achter elkaar) die het ty deed keren: 13—10. Deze voorsprong gaven de rood witten niet meer uit handen. Eridos vond nog tweemaal het SVL-net, maar ook Walter Gortz scoorde nog eenmaal 1412. Aanmelden: Bureau LEIDSCH DAGBLAD. Witte Singel 1 - Leiden HVP SVL Actief 3—6 Wilton F. 3—2 3—5 Eridos 3—2 3—3 Hellas 3 3—0 LZC verliest De zaalhandballers van de Leid- sche Zwemclub hebben hun aan hang een teleurstelling bezorgd. Na een meer spannende dan fraaie wed strijd tegen het nog ongeslagen Fla mingo's gingen de Leidenaars voor de eerste maal in dit seizoen on nodig ten onder: 1916. De nederlaag van LZC tegen Fla mingo's was niet nodig geweest. Handbaltechnisch waren de Hage naars wel beter, maar het enthou siasme en de grote'schotvaardigheid van de Leidenaars woog daar vol ledig tegenop. LZC verzuimde echter in de rommelige slotfase met een man meer de Hagenaar Tyssen was door de scheidsrechter wegens natrappen zestien minuten voor het einde uit het veld gestuurd de zege naar zich toe te trekken. LZC en Flamingo's ontliepen el kaar byzonder weinig in kracht. De slagvaardige Hagenaars namen spoe dig de leiding, maar zagen geen kans een beslissende voorsprong te nemen. Vla een 9—7 ruststand kreeg LZC by de stand 12—12 de kans In eigen hand. Tyssen (Flamingo's) moest het veld verlaten en met 7 tegen 6 scheen niets een Leidse zege meer in de weg te staan. Maar zelfs met één speler meer zag de Leidse ploeg geen kans de stevig spelende Hage naars onder de knie te krygen. Vla 1313, en 16—16 moest LZC met 19ie een wat beschamende neder laag incasseren Parrel (5), Caron (5), Schmidt (3). Else na ar (2) en Koedoder namen de Leidse doelpunten voor hun reke ning. Flamingo's 2—4 Qulntus 2 3—2 Wings 2—4 Op '55 3 2—0 Hercules 3—4 Gona 3—0 LZC 3—4 Uitslagen Heren district II B: Eridos—SVL 12—14; HVP—Actief 19—18; Hellas 3—Wilton F. 18—26: Afdeling I: Fla mingo'sLZC 1916; GonaWings 12—13; Quintus 2—Hercules 12—16. IV C: SVL 2—Animo 3 12—8; Quick Sport 2—AHC 4 20-14; WIK 2— SOS 2 8—7. Dames IIA: HMSSVLV 10—3; WSB—Flamingo's 8—1: IV A: Fo- reholteDSO 10—5; EDH 3—West- landia 2 4—4; Olympia 2—Warmun- da 16—1. IV B: Elandiar-SVL 7—6; Forto 2—Eridos 2 3—7; Turnlust 2 Hygiëna 3 2—4. Heren junioren II A: Flamingo's SVL 153. Dames junioren III A: Kwiek—WSB 13—5. IV A: War- mundaRhoda 2 R.n.o. Meisjes ad- spiranten III B: AHC 2—MSV 3—9. IV A: Warmunda 2Elandia 2 43. Een politie-inspecteur en twee toe schouwers gewond en negen mensen rrest. Dit was de balans van een oproer, die onstond na de in Hong kong gespeelde voetbalwedstrijd tus sen Hongkong en Australië, die de Australiërs met 31 wonnen. Ter- zyl de toeschouwersschare naar de itgangen schuifelde, bestormden enkele heethoofden het speelveld, zy beschuldigden de Australiërs van spel. De politie, die wilde ingrij- pen en de Australische spelers in be scherming namen, kreeg hiermee de menigte tegèn zich. De politieman- werden bekogeld met sinaasap pelen, papierbakken en alles wat maar voorhanden was, tot zelfs stenen toe, die de aanvallers uit de staat haalden. Pas nadat de politie versterking had gekregen van colle ga's, die met de gummistok de me nigte uiteensloegen, keerde de rust Cycle-cross in Rotterdam (Van wielermedew erker) Tydens een sinterklaas cycle-cross van Dr PedaaMdders heeft de jarige Manus Brinkman nog eens zyn kracht getoond. Brinkman was op het modderige parcours in de Spaanse Polder in Rotterdam een klasse apart en ging met ruime voorsprong zege vierend door de finish. De Alphenaar Ben Odyk legde op de vierde plaats beslag. De uitslag luidt: 1. H. Brinkman (Pedaalridders) de 13 km in 35 min. en 37 sec; 2. H. van der Horst (Pe daalridders) 3. J. van der Horst (Pe daalridders) 4. B. Odyk (Avanti) 5. L. Michielsen (Pedaalridders)7. E. van der Werff (Avanti), 8. B. Wols- wyk (Avanti). Nieuwelingen: 1. A. van Dun (Schiedam) de 11 km in 34 min. en 12 sec; 2. A. Hoogeveen (Avanti); 3. J. van der Weyde (Avanti); 4. W. Looyschelder (Pedaalridders); 6. L. Mulders (Avanti); 10. F. van der Werff (Avanti)11. W. van der Wey de (Avanti)16. C. Wolswyk (Avan ti). Adspiranten A: 1. Th. van der Lyst (Pedaalridders) de 5 km in 15 min. en 23 sec. Adspiranten B: 1. J. Brinkman (Pe daalridders) de 5 km in 15 min. en Kipchogo Keino, de wereldrecord houder op de 5000 meter, heeft za terdag tydens zyn Australische toer nooi een poging gedaan om het we reldrecord op de myi te verbeteren. De atleet uit Kenia legde in Auck land de 1609 m af ln 3 min en 56.9 Het wereldrecord staat met j op naam van de Fransman Miche1 Jazy. Swift-combinatie De Leidse Swift-Combinatie heeft gistermorgen in één van de zalen van „Eigenzorg" een home-trainer wed- stryd gehouden in St.-Nicolaas-styl. Bert Kerkvliet en Jan van Biemen benaderden in de sfeervolle stryd op de rollen de geheime (vastgestelde) tyd van één minuut met 59.9 sec. het dichtst. Brant sr. en secretaris Bakvis veroverden de derde en vierde prijs. De Amerikaan Clark Graebner heeft zaterdag voor een grote ver rassing gezorgd door in de finale van het heren enkelspel van de tennis kampioenschappen van de staat Vic toria, die in Melbourne worden ge houden, Wimbledon kampioen Roy Fmerson te verslaan. De Amerikaan zegevierde in vyf sets. De cyfers wa rn: 8—6, 7—5, 2-6, 1—6 en 6-1. De titel in het dames enkelspel kwam voor het vyfde achtereenvol gende jaar in handen van Wimble- donkampioene Margaret Smith. De Australische verloor de eerste set tegen de Amerikaanse Nancy Richey met 57 maar had daarna niet veel moeite meer: 6—3, 6—2. De finale van het damesdubbelspel leverde een zege op voor de Ameri kaanse combinatie Carol Graebner/ Nancy Richey, die met 36, 64, 6—3 de meerdere bleef over het Australische duo Smith/ Turner. De finale van het herendubbelspel werd uitgesteld tot 18 december. V olley balcompetitie VVS heeft de goede vorm, vorige week tegen DPC gede monstreerd, niet kunnen behou den. Tegen HML moesten Henk Kleingeld en gi]n mannen een kansloze 0-3 nederlaag incasse ren. VVS 1 was niet volledig (Kees Monster ontbrak), maar dat was op zich geen reden voor de teleurstel lende vertoning die de Leidenaars opvoerden. De stop van de service faalde en dat had uiteraard zyn In vloed op de aanval, waarvan VVS het voor een belangryk deel juist moet hebben. Bovendien bleken de WS-ers ditmaal aan het net niet te kunnen improviseren. HML speelde evenmin groots, maar het percentage treffers op de geboden kansen lag beduidend hoger. De eer ste set gaf nog een redelyke score, 15--9. De tweede set was, zoals dat in vaktermen heet, een vluggertje; 15—1. Gelukkig werd het niet hele maal een afslachting. In de derde set resulteerde het betere verweer van WS in een 15—10 winst voor HML. Voor VVS een wedstrijd om snel te vergeten. Het kan veel beter. Dat heeft de winst vorige week be haald op een sterk spelend DPC, no. een op de ranglyst van de hoofd klasse west, wel bewezen. LODEWIJK PRINS De 52-jarige Amsterdamse schaak meester Lodewyk Prins is zaterdag middag schaakkampioen van Neder land geworden. De vierde en laatste party van de tweekamp tegen Coen Zuidemo eindigde na 21 zetten in remise, waardoor de eindstand 2Vz— Hz in het voordeel van Prins werd. De tweekamp werd noodzakelyk om dat Prins en Zuidema in het toernooi om het Nederlands kampioenschap, dat in september in Den Haag werd gehouden, met een gelyk aantal pun ten op de bovenste plaats eindigden. Het is de eerste maal dat Prins de nationale titel heeft veroverd. De kampioen van het vorig jaar, Frans Kuypers, werd in Den Haag ont troond. 4

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 8