HET BITTERE ISOLEMENT kunst kalei öoscqqp Van Manen's Metaforen abstract muziekballet Moordenaars van mevrouw Liuzzo krijgen 10 jaar AFWISSELENDE STEMMINGEN Rijnsburg (heren) kampioen in 1B LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 6 DECEMBER 1965 Indianen leven veelal nog in uiterst primitieve toestand (Van onze correspondent in Washington) Wie zo zijn oog laat dwalen over de gegevens over Amerika's 550.000 Indianen en wie de roerende verhalen hoort over de dap perheid der Indianen in de beide wereldoorlogen en over hun on gekende bruikbaarheid voor communicatie te velde zou misschien de indruk krijgen dat het de roodhuiden nog zo gek niet gaat in de nieuwe wereld, die voor hen natuurlijk de oude wereld is. Maar wie gaat kijken naar de In diaanse werkelijkheid komt op ande re ideeën. Ik ben zelf niet lang ge leden in Oklahoma geweest, waar ik uitgebreid met Indianen heb kun nen praten zowel als met de bewind- voerende „bleekgezichten" van het Indian Bureau". Wat langer geleden bezocht ik ook de Indianen in hun prachtig gelegen reservaat in de Smoky Mountains. De allesoverheersende indruk die ik van die reizen meebracht was dat de Indianen een tragedie vormen, niet alleen om hun verleden, waarin zij langzaam maar zeker onder de voet werden gelopen door de niets ontziende kolonisten, maar ook om hun huidige omstandigheden. Bitter isolement Vele Indianen leven nu nog, bij na vyf eeuwen nadat Amerika werd ontdekt, in omstandigheden, die veel lijken op die waarin zij door peter Minuit en andere kwieke Eu ropeanen werden aangetroffen. Met wrok zien zij zij vaak nog om naar hun geschiedenis, die er één is van nederlagen, verdrijving en onder drukking door de blanken. Hoeveel Indianen er waren in de zestiende en zeventiende eeuw, is natuurlijk moeilijk vast te stellen. Een getal dat in een officieel hand boek van de Amerikaanse regering (van 1907) wordt genoemd nl. 846.000. lijkt aan de lage kant voor het enorme Amerikaanse continent. Hoe het ook zij, tienduizenden, zo niet honderdduizenden, werden ge dood door de blanken in de afgelo pen eeuwen, daaraan bestaat geen twijfel. Niet alleen is er wrok als zij om zien naar het verleden. Voor vele Indianen, die niet tot de jongste ge neratie behoren, is ook het heden daagse Amerika een vreemde vijan dige technische wereld, waarmee het leven in de reservaten niets uit heeft te staan. Het is tragisch als men ziet hoe de huidige Indianen, de afstammelin gen van trotse nomaden, nu voor een groot deel in een bitter isole ment leven en zich alleen nu en dan als vreemde dieren uit de oertijd in hun «traditionele kivjgskostuum en kleurige hoofdtooien laten bekijken door welgedane toeristen, om zo ten minste nog iets mee te pikken van de dollarstroom, die langs raast in de vlaktes en dalen, waar de Idianen vroeger heer en meester waren. Tragisch Het is tragisch als men in het plaatsje Cherokee ziet hoe in opper- hoofd kostuums uitgedoste Indianen een dollarglinlach de auto's met toe- risten tegemoet stappen om hen te verlokken tot aankopen in de over- volle winkeltjes met zog.naamde In- j diaanse volkskunst en souvenirs (voor een flink deel „made in Japan"). Tragisch, niet omdat zij goed dol- j lars verdienen met het overeind hou den van hun kleurrijke tradities, maar omdat de Indianen eeuwen i lang geen kans hebben gekregen een rol in de Amerikaanse maatschap- j pij te spelen, waardoor folklore voor hen niet alleen een handig onder deel is van de toeristenindustrie, maar vaak het enige raakvlak tussen Indiaans leven en Amerikaan se maatschappij. Uit de donkere kamer van Winnetou fladderend by de gebarentaal, in hun Indiaanse dialect vertelden hoe goed de bleekgezichten hen wel be handelden. Bij het weggaan putten de vrouwen zich uit in een einde loos herhaald „aho aho", het „dank u" in de taal van de Kiowa-stam. Niet tragisch, maar toch ook niet zonder meer hoopvol is het onder- wijs, dat de Indiaanse kinderen nu genieten. Twee scholen bezocht ik in Oklahoma en er is geen twijfel aan dat het goede scholen waren en dat de Indiaanse pubers er van af komen met een even grondige of oppervlakkige scholing als de rest der Amerikaanse jeugd. Het grote probleem voor de nu goed opgeleide Indiaanse kinderen is echter, dat zij de eerste generatie van Indianen vormen die de stap naar integratie in de Amerikaanse samenleving zullen kunnen of moe ten doen. Voor hen ligt de taak weg gelegd, die vijf eeuwen werd opge schort: volledige aanvaardig en op neming te bewerkstelligen in de technische, blanke maatschappij, die als een kaasstolp over hun land werd gestulpt. Nieuwe generatie Al nu is het verschil tussen de jonge, goede scholen bezoekende ge neratie en de in reservaten levende oudere Indianen, enorm. Al nu zijn deze Indiaanse scholieren door ra-- dio, televisie en kranten meer geïn teresseerd in de wereld buiten de re servaten dan hun voorouders, die tot 1885 toe (toen de beroemde Apache Geronimo in opstand kwam tegen de Amerikaanse overheid) vaak mi litair geweld tegen de blanken pre fereerden boven assimilatie, ooit menieving lijkt nog lang. Langer nog dan van de negers, die beter geor ganiseerd zijn, numeriek zo veel sterker zijn en die bovendien in de afgelopen eeuwen cultureel veel meer deel hebben gehad aan de blanke samenleving dan de Indiaan. Terwijl het langzaam maar zeker tot de blanke Amerikanen lijkt door te dringen dat men aan de ne gers iets goed te maken heeft, ziet het er naar uit dan er nog veel zal moeten gebeuren voordat men een dergelijk gevoel.ook tegenover de In dianen zal ontwikkelen en men zal ophouden dezen te zien als kleurige folkloristische vogels uit een opwjn- dend verleden, waarvan men alleen nog de cinema-aspecten wil erken- Zelfs in de zo sterk Indiaanse staat Oklahoma leek weinig besef te bestaan voor het feit dat de Vere- nigde Staten een „onverwerkt verle den" hebben wat de Indianen be treft, iets waarover tot nu toe eigen- zinvolle i lijk alleen president Kennedy ooit de sa- heeft gesproken. Ook in Oklahoma Een Nauajo-moeder met haar dochter, rijdend op hun pony. Het hind is met een speciale deken aan de moeder gebonden. De vrouwen van de Navajo- stam spelen een grote rol in het leven van de stam. Zij hoeden vaak de schapen en zijn beroemd om de tapijten die zij knopen. sprak men over het Indiaanse ver leden in de befaamde eufemismen uit de Amerikaanse geschiedenis boekjes, volgens welke de Indianen steeds „verhuisden" als zy in feite werden verdreven of hun aantal „te rugliep" wanneer zij in werkelijkheid werden uitgemoord. Een tocht naar Indianenland in de Verenigde Staten is interessant maar treurig. Het is een excursie naar de donkere kamer van Winnetou, één van de dichtgetimmerde vertrekken in de geschiedenis en het bewust zijn van de Amerikaanse natie. )aans roodboek over Gibraltar De Spaanse regering heeft zaterdag een „roodboek" gepubliceerd over Gi braltar, waarin wordt gesteld dat En geland artikel 10 van het Verdrag van Utrecht, waarop volgens Spanje de aanwezigheid van de Engelsen in Gibraltar berust, heeft geschonden. In de loop van de eeuwen zouden de Engelsen de grens van de kroon kolonie 850 meter hebben opgescho ven. Zo zou het vliegveld van Gibral tar feitelijk op Spaans gebied liggen. De Spaanse regering vraagt van Engeland begrip voor het Spaanse standpunt en dringt aan op herope ning van het gesprek. Zij wijst erop dat Gibraltar de laatste kolonie in Europa is „in een tijd dat vrijwel in de gehele wereld de koloniën zijn verdwenen". Drs. Esmeijer hoofd Moderne Kunst j Haags Gemeentemuseum I De benoeming van mej. drs. A. i Esmeijer tot hoofd van de afdeling moderne kunst in het Gemeente- museum in Den Haag is deze weelc te verwachten. Van 1 maart volgend jaar zal zij de plaats bezetten, die voorheen door dr. W. Jos. de Gruyter werd ingenomen. Van 1955 tot 1960 was mej. Esmeijer werkzaam in het Gemeentemuseum, toen op de afdeling kunstnijverheid. Op het ogenblik is zij verbonden aan het Ikonologisch Instituut, een afde ling van de Rijksuniversiteit in Utrecht. Drie jaar bezocht zij de Academie voor Beeldende Kunsten in Den Haag en ging daarna in Utrecht kunstgeschiedenis studeren. Uit die tijd stamt haar belangstelling voor moderne kunst. Zy heeft zich gedurende enige jaren in Amerika gespecialiseerd in ikonologie. Ferdinand Czernin - 62 - overleden De schryver Ferdinand Czernin, zoon van de laatste minister van Buitenlandse Zaken van het Oosten rijks-Hongaarse Keizerrijk, is op 62- jarige leeftijd in New York overle den. Zijn vader was wijlen Oltokar het Czernin, minister van 1916 tot 1918. Gouden buste v Mareus Aurelii Een Griekse boer heeft u graven in zijn akker een gt buste op ware grootte geü van de Romeinse keizer M Aurelius. De vindplaats ligtl bij de grens met Turkije hoogleraar van de unii van Saloniki heeft verklap het borstbeeld van z\ en in uitstekende toestand keert. De vondst werd gei minder dan een meter o: grond bij het dorp St. Pet buurt van de stad Didim\ Volgens de hoogleraar w| een Zwitsers museuv gouden borstbeeld Aurelius. Aangenomen Wi gevonden beeld museum een plaa ilinand Czernin heeft enige boe- krijjsn I Marcus Aurelius regeerd o., zijn naam staan, o.a. „Ver- 161 na Christus tot zijn do les 1919". I jaar late Eindelijk veroordeling (Van onze correspondent in Washington) De veroordeling van drie 'Ku Klux Klan-leden in Alabama tot tien jaar gevangenisstraf iji ver band met medeplichtigheid aan de moord op mevrouw Liuzzo betekent een belangrijke stap vooruit op weg naar de rechts gelijkheid in de zuidelijke staten van Amerika. Vanavond première Schrijnend Treurig stemt het als men in Oklahoma de vaak straatarme wij ken en huizen bezoekt van de India nen, als men merkt hoe de oudere generatie zicht dikwijls alleen weet uit te drukken in één van de schrift loze Indiaanse talen, als men ziet hoe alleen overgeleverde trots een schrijnende achterlijkheid verhult. Ik ervoer het tenminste alleen maar als pijnlijk en gênant toen de ambtenaren van het Indian Bureau in de plaats Anadarco in Oklahoma twee oude Indiaanse vrouwen in hun kantoor haalden, die daarna kwette rend als papagaaien, hun handen (Van onze kunstredactie) „Metaforen" is in opzet een muziekballet, abstract dus. Maar dansers op een toneel zijn geen instrumenten, het blijven mensen, daarom spelen ook hierin emoties een rol. Toch is het ook niet een verhaal". Dat zegt Hans van Manen over zijn nieuwste choreogra fie die vanavond in de Kon. Schouwburg te Den Haag voor het eerst in ons land zal worden uitgebracht en waarvoor hij de „Va riaties voor piano en orkest" van Daniel Lesur als begeleiding koos. o I gewerkt werd duidelyk tijdens een bymetnscne Structuur |van de repetities. Op strakke cello klanken dansen Alexandra Radius „Metaforen" is gedacht als ope- en Marian Sarstadt de inzet. De ningsballet en die functie zal het bi] piano valt in en dan komen Han het Ned. Dans Theater dan ook krij- Ebbelaar en Gerard Lemaitre op. gen. „Maar het leek ons niet gewenst het als eerste op het programma te zetten", vertelt hy. „in het buiten land is het zelfs de gewoonte alle premières tot het laatste te bewa- Aanhouding in de Tilburgse bankroof O (Van onze Bossche correspondent) De overval, die op 16 oktober op de Amrobank in Tilburg werd gepleegd en waarbij ruim een miljoen gulden werd buitgemaakt door de zogenaam de Algerijnse vrijdagsbende, is op- I nieuw in het nieuws gekomen door de aanhouding van een Surinamer die beweert de nodige inlichtingen te kunnen geven. De man wordt door de Tilburgse politie buiten Tilburg op een geheime plaats verhoord. Twee negers, die zich in Breda verdacht hadden opgehouden en die in Rot terdam werden aangehouden na een tip van de Tilburgse recherche, blij ken niets met de bankroof te maken te hebben. Wel waren ze by een an tieksmokkel betrokken, zodat de poli tie toch een goede vangst deed. De Tilburgse recherche, die in het hui dige stadium van het onderzoek geen inlichtingen verstrekt, geeft evenmin commentaar op geruchten als zou er ruzie zijn ontstaan in de roversbende, waardoor de kans op doorslaan van één van de gangsters toeneemt. In België gaat het gerucht, dat met het Tilburgse geld boter en wapensmokkel wordt gefinancierd. HANS VAN MANEN De muziek van Lesur is zeer af wisselend van stemming. Weemoe dige, scherpe en blije gedeelten volgen elkaar op. Die verschillende „kleuren" heeft Hans van Manen in dans omgezet. „Ik houd van muziek waarin met tegenstellingen wordt gewerkt. Rudolf Eschers „Tombeau de Ravel" vind ik heerlijk om naar te luisteren, maar het is voor my te gelijkmatig van sfeer om er mee te kunnen werken. Deze muziek van Lesur was bijzonder inspirerend. Het eerste deel is symmetrisch van choreografische structuur gehoudeu. Met hoeveel vindingrijkheid Hans van Manen die symmetrie heeft uit- later volgt het ensemble, maar hoe gecompliceerd de bewegingen ook zijn, steeds is er die twee-deling, ooit in de pas de deux die beurtelings door twee vrouwen en twee mannen worden gedanst. „Metaforen" zal een „ballet ln zwart" worden. Jan van der Wal ontwierp een soort plafond waarin pop-art elementen zijn verwerkt en drukte zich bij het naschilderen hoofdzakelijk in zwart uit. Die „kleur" is ook voor de kostuums aan gehouden. „Ik wilde dat het een interieur-karakter kreeg, vandaar dat plafond. En in de lange rokken van de danseressen zitten splitten, zodat hun benen duidelyk uitkomen. Dat geeft een geweldig effect. Op een vrouw in het zwart is niets aan te merken. Die sfeer wilde ik treffen. „Sophisticated eigenlijk". Interessante muziek De voorstelling van maandag zal ook wat de verrichtingen in de orkestbak betreft interessant worden. De eerste hoornist van het Ned. Ballet Orkest, de 18-jarige Eddie van Vrouwelijke dirigent Campori overleden Nabij Florence is zaterdag markie zin Carmen Campori, een van de zeer weinige vrouwelijke dirigenten ter wereld, op 55-jarige leeftijd over leden. Dijken, is solist in Lesurs „Variaties voor piano en orkest". Hjj kreeg behalve een opleiding als hoornist, een pianistische scholing. Jacques Holtman speelt de soloparty in Taddeusz Bairds „Expressions for violin and orchestra", dat Benjamin Harkarvy gebruikte voor zijn ballet „De onafscheidelyken". Wat eveneens nieuw is: de finale van Job Sanders „Pop-beat '65", waarin Hazel Marry de rol van Loli(ta) Pop zal dansen. Mevrouw Liuzzo nam deel aan de beroemde mars voor de burgerrech- ten naar Selma, eind maart. Aan vankelijk leek het erop alsof er geen zuidelyke jury zou kunnen worden gevonden, die de moordenaai-s, tegen wie eer? waterdicht lijkend bewijs werd geproduceerd door de getuige- I nis van ooggetuige en politie-in- 1 cll Vvn f0rmant R0We' VOOr Wat dan 00k oanetvoor- zou willen veroordelen. Tot tweemaal stoUtag gegeven door de dansgroep oe werd biiv00rbeeid de beklaagde „Eigentudse dans Uitgevoerd wor- Collis WUkins wegens m00rd aan. den dansen van de ehoreograaf Koert geklaagd maar de ecrete keer kon de Stuyf, op muziek van Schat, Webern. jur5, gecn uitspraak produceren, ter- wijl-hij de tweede keer werd vrijge sproken. Ditmaal stond Wilkins samen met Izijn twee medeplichtigen terecht op de beschuldiging te hebben samen gezworen met het doel „Eigentijdse dans" in Theater ]arré Berio, Stockhausen, Bussotti Als soliste treedt op de Amerikaanse danseres Ellen Edinoff. Picasso herstellend De 84-jarige beroemde schilder Pa- blo Picasso, die veertien dagen ge--, leden in een Amerikaans ziekenhuis in Parijs 'n galblaas-operatie onder ging en thans dit ziekenhuis verlaten heeft, is voor verder herstel naar de bergen afgereisd. De Paryse chirur gen, die hem opereerden, hebben be vestigd, dat zij de aanwezigheid van Picasso in het ziekenhuis ontkenden, zulks op dringend verzoek van de schilder. Fryske Toaniel Stifting opgericht Te Leeuwarden is opgericht de „Fryske Toaniel Stifting". Deze stichting is gegroeid uit een serie opvoeringen in het Fries van werken van o.a. Sartre en Osborne en stelt zich ten doel het bevorderen van to neelvoorstellingen in de Fi*iese taal op artistiek verantwoord niveau. Met een kerngroep van spelers zul len tournees georganiseerd worden. Liuzzo's burgerrechten te fnuiken en hiervoor kwam eindelijk een veroor deling uit de bus. Dat gebeurde een dag, nadat een andere blanke jury in Alabama een blanke man had veroordeeld wegens doodslag van een neger, eveneens een opmerkelij ke stap vooruit in de richting van rechtszekerheid voor negers en bur gerrechtenactivisten in de zuidelyke sta een. In het diepe zuiden was het tot nog toe gewoonte dat blanke moordenaars van negers of blanke strijders tegen gelijke rechten voor negers niet werden veroordeeld en zonder kleerscheuren, vaak als ge vierde helden, konden terugkeren in hun kriug van blanke racisten. Straal licht De bovengenoemde vonnissen zijn dan "ok begroet, zowel door presi dent Johnson als door dr. Martin Luther King, die sprak over „stra len van licht en hoop die de duis ternis doordringen, die hangt boven een iange lijst van onbestrafte den" De negerleider legde de nadruk op toch nog e< wetgeving nodig te achten rechten voor negers te garan De verheugende ontwikkeli de zuidelyke rechtspraak valt gens midden' in de opgelaaid troverse over het trage tempo de minister van Justitie de dis natie van negers aan de sten lyf zou gaan. De commissie burgen-echten, een in 1957 op onafhankelijk agentschap dat vens over de burgerrechter tie verzamelt en analyseert, seerde in een rapport het aantal federale ambtenaren da de minister van Justitie Katzs naar de zuidelyke staten stuutd om de registratie i zersregister zonder discriminal laten verlopen. Kort geleden seerde dezelfde commissie spraak in het zuiden en beple nieuwe wetgeving. Katzenbach heeft zich steei grote felheid tegen de kriti< weerd, erop wijzend dat de 1 registratie een grote voor) heeft gemaakt (alhoewel mind verwacht werd of mogelijk zoi Thans heeft hij ook reden op vengenoemde twee vonnis wijzen, die de evolutie v delyke rechtspraak aanduidei! Optocht vanj Sinterklazen: Twaalf Sinterklazen tri zaterdag door de Haagse I straat, waar vele ouderen ia den en kinderen etalages ka Een van de Klazen verkil dat de groep op weg was na\ feest. Daardoor werd de mo heid uitgesloten, dat de elkaar op de hoeken van dl ten tegen zouden komen. De Haagse politie meendi rant te kunnen zijn. iemand, die een vergunning om verkleed op straat te kan niet worden opgetreden niet als twaalf verklede m tegelijk op straat verschijnt I ui j J van vandaag 4 In vierde klasse één wedstrijd SJC verliest bij Teijlingen: A-0 Van het volledige programma in de vierde klasse kon gistermiddag slechts één wedstrijd worden ge speeld: TeylingenSJC. Door een 40 zege werkte de Sassenheimers zich weer wat hogerop. Het handjevol toeschouwers, dat de regen trotseerde, is langs de lijn van het behoorlijk te bespelen veld in Sassenheim bij de streekderby niet aan haar trekken gekomen. Beide ploegen ontliepen elkaar nauwelijks in kracht, maar slaagde er niet in tot aanvaardbaar spel te komen. Van Dam opende halverwege de eerste helft voor dé Sassenheimers de score toen SJC-doelman Van Gerwen een bal liet glippen: 1—0. Na de her vatting bepaalden Wim Vink en Frans van Dam (2) de eindstand op 4—0. De Teylingen-achterhoede maakte met doelman Anton Hoger- vorst een betrouwbare indruk. Sportsplinters De Philippyn Flash Elorde heeft zijn wereldtitel boksen in het internationaal weinigzeggende junior- lichtgewicht (een categorie tussen het veder en lichtgewioht) behouden. Elorde bleef zaterdag in Manilla op punten de meerdere van zyn Zuid- koreaanse uitdager Suh Kang II. Drie treffers van Ederveen RCL verliest in Schiedam Aan de wedstrijd tegen PP SC zal RCL weinig prettige herinne ringen bewaren. Niet alleen was het zaterdagmiddag in Schiedam bar en boos weer (een harde wind en regenbuien maakte voetballen bijna onmogelijk) maar ook ble ven de Leiderdorpers zonder pun- tenwïnst. PPSC trok ondanks drie treffers van RCL-midvoor Ederveen met 43 aan het langste eind. RCL was goed gestart. Ederveen be zorgde de roodwitten al spoedig een voorsprong, die tot kort voor de rust behouden bleef. Toen maakte doel man Maaskant een fout (hy liet de door Van Veen ingeschoten bal tus sen zijn benen glippen) en kwam de rust met gelijke stand: 11. Na de hervatting profiteerden de Schiedammers van de onrust in de Leiderdorpse defensie. Müdvoor Van Veen strafte het wijfelende optreden van de roodwitten hard af: binnen vyf minuten boog de Schiedamse aanvalsleider de 1—1 stand om in een &-1 score. RCL gaf zich nog niet gewonnen. Ederveen verkleinde de achterstand tot 3—2 en er was weer van alles mo gelijk. PPSC dacht er echter anders over en Callands bracht de stand op 4—2. Dat Ederveen kort voor het ein de nog zyn derde doelpunt scoorde, deed weinig meer terzake. Volleybal in Afdeling Leiden In de eerste klasse A van de Afde ling Leiden van de NeVoBo is de be slissing nog steeds niet gevallen. SVL, dat niet binnen de lijnen kwam (de wedstrijd tegen PSVA werd uitge steld), is ondanks de overwinningen van de naaste concurrenten Castel- lum en LUSV 2 zeer dicht by de titel. De Leidse roodwitten zijn met Cas- tellum en LUSV 2 in ieder geval reeds zeker van een plaats in de nieuw te vormen Overgangsklasse. Ook Rijnsburg heeft zich een plaatsje verworven in de Overgangs klasse. De Rynsburgers speelden ge lijk tegen Donar en dat was voldoen de voor de titel in de eerste klasse B. Voor de overige plaatsen in de nieu we afdeling (waaruit de kampioen van de Afdeling Leiden komt) wordt op het ogenblik nog fel gestreden tus sen DSS, SVL 2, WS 3 en Donar. In de dames eerste klasse is LUSV voor de derde maal in dez». competitie niet opgekomen. Voor Rijnsburg, dat deze week niet speelde, wordt het be houden van de eerste plaats een zware opgave, omdat WW hoewel theoretisch de Rijnsburgse dames voorbij kan komen en KVC 2 na de 3—1 zege op de reserves van SVL eveneens een goede kans op de titel heeft. DES herstelde zich goed en versloeg Nw-Brunhilde 2 met 3—0. Raaphorst tenslotte, dait in de onder- Het Russische voetbalelftal heeft zaterdag zijn eerste wedstrijd van de Zuidamerikaanse toernooi gewonnen. De Russen versloegen in Montevideo voor ruim 35.000 toeschouwers Uru guay met 31. Uitsl Dames Eerste klasse: DES Brunhilde 2 3—0Raaphorst 3 2—2; SVL 2—KVC 2 1—3; burg 1 LUSV 1: LUSV n.o. Tweede klasse: DES 2—Ka) 2 0—3; Argos 2—De Vinnen De Alvo's 1—LUSV 2 0—3; Ril 2—Nw Brunhilde 3 2—2. Derde klasse: Rijnsburg nen 2 3—0; Donar 1—I d 3—1; DVO 2—GGV 2 3—0; 2—Argos 3 2—2. Vierde klasse: Rijnsburg 3—0; Rijnsburg 5—DVO 2 nar 2—1 d Moriaan 2. compl.; Argos 4—DES 3 3—0.| Heren 1 A: Kangeroes 1—3; KVC 2Castellum 1 1 B: VVS 3—LUSV 1 3—1: Catena 1 30; Donar 1- 1 2—2; DSS 1—SVL 2 3—1. 2 A: SVL 3—VVS 4 0—3; —Donar 2 31. 2 B: Catena 2Rijnsburg j Raaphorst 1—De Valker. 1 l 3 A: DVO 1—Advendo 1 nar 3—De Alvo's 1 0—3; DES 1: sch. n.o. 3 B: Armada 1—DOG 1 i 2—GGV 2 3—0. 4 A: DVO 2—Blijft Fit 1 5—Rijnsburg 3 3—1; LUSV 4 3 3—1. 4 B: VVS 6—De Valken 2 1 Moriaan 2Castellum Vinnen 1Rijnsburg 4 30. 5 A: Adveindo 2—Gemini 2 1'

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 10