%ANANEN Duitse bokstriomf in Groningen uoo/uteêifff Speldjes - procedure Feijenoordspelers Ondanks voortreffelijk boksen van DeckersHuppen en Rudy Lubbers KEINO BREEKT WERELDRECORD Sedgman: „tennisamateurs verdienen 100.000 gulden" LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 1 DECEMBER 1965 VIJFDE BLAD (Van onze correspondent) Voor de president van de Haagse Rechtbank diende gisteren een kort geding, dat de vereniging van Feyenoord-spelers had aangespan nen tegen de Ryswykse speldjes fabrikant J. Jacobi, die ten tijde van de Europa-Cupwedstrijd Fetjenoord—Real Madrid een serie speldjes met afbeeldingen van de spelers in de handel had gebracht. Vergezeld van 't halve Feyenoord- elftal Pieters Graafland, Mou- ïyn, Franssen, Weering en Veld hoen stelde de Feyenoord-advo- caat mr. J. L. Jansen van Raay zyn argumenten tegenover die van des heren Jacobi's pleister, mr. dr K. W. P. Klaassen. Mr. Jansen van Raay voerde aan, dat voor populaire artiesten en sportmensen de inkomsten uit reclame „heel gewoon" zyn ge worden. een zaak die zelfs by KNVB-reglement is bepaald. Hy achtte het nauweiyks van belang dat hier niet om portretten, maar om karikaturen zou gaan, omdat hy niet duidelyk achtte, dat de auteurswet zeker ook betrekking heeft op geridiculiseerde afbeeldin gen. De identiteit van de karikatu ren was zo niet door de geiykenis. dan wel door een duideiyke naams vermelding op het speldje vastge legd. Hy stelde, dat de heer Jacob! gratis heeft willen profiteren van de populariteit van de Feyenoord- spelers. Mr. Klaassen betoogde dat deze zaak allerminst een reclame voor de sport mag worden genoemd. Hy was overigens van mening dat het geding niet zou doorgaan, omdat er met de tegenparty al verge vorderde schikkingsovereenkomsten zouden zyn getroffen. Mr. Jansen van Raay bestreed dit. Mr. Klaas sen achtte de auteurswet zeker niet van toepassing op karikaturen. „De Gaulle zou dan een apart departement voor zulke zaken kunnen oprichten", zei hy. Hy be toogde dat Coen Mouiyn zichzelf in deze zaak „buitenspel" heeft gezet, omdat hy al een exclusief speldjescontract met een andera fabrikant had afgesloten. Da pre sident zal op 7 december uitspraak rinpn O Fameuze loper uit Kenya onttroont Clark op 5000 meter PAARDESPORT Winterkoersen in Hilversum Uitbreiding toto-hal De Hilversumse wintermeeting voor de harddravers, die veertien dagen geleden van start is gegaan, overtreft in aantal wedstryddagen en uitgeloofde pryzen alle voorgaan de. In totaal is door de P.S.V. „Hil versum" in de periode van half november tot half maart ruim 557.000 gulden aan pryzen beschikbaar ge steld, doch nu reeds staat vast dat de door het grote aantal dravers noodzakelyk geworden splitsingen van draveryen dit bedrag op ruim f. 600.000 zal komen, het hoogste bedrag dat sinds de invoering van de wintermeeting in Hilversum is verreden. Belangrykste komende nummers zyn de Allround Stayersprys over 3800 meter, de winterkampioen- schappen voor leerlingen, amateurs en amatrices, de Grote Kerst-prys, de Grote Prys der Sprinters, de Prys der Winterfavorieten. de Winter- finale met f. 10.000 aan pryzen en „Het Gouden Paard", dat de begeer de inzet wordt voor een gelijknamige dravery op 27 februari 1966. Ander nieuws van het winterse draffront is dat begin Januari wordt gestart met de bouw van een nieuwe totalisa tor-hal, die aangebouwd wordt aan de bestaande hal. De uit voering van de grote uitbreiding der accommodatie in de richting van de Expo-hal wacht nog op de Rijks- goedkeuring. SCHOTTEN BOOS OP BRITTEN Okker verliest van Fred Stolle Aan het toernooi om het Europese kampioenschap driebanden, dat van 8 tot en met 11 december in Lissabon wordt gehouden, zullen de volgende negen biljarters deelnemen: Ceule- mans (België), Scherz (Oostenryk), Doggen (Nederl.), Hanoun (Frank - ryk), Vinagre (Portugal), Tiedtke West-DuitslandMunte (Spanje), Soegaard (Denemarken) en Lopez (Zwitserland). Zaterdag a.s. wordt ln Amsterdam de vierde party in.de tweekamp tus sen Lodewyk Prins en Coen Zuidema om het kampioenschap van Neder land schaken gespeeld. De party, die oorspronkeiyk op zaterdag 27 novem ber zou worden gespeeld, moest wegens ziekte van Prins worden uit gesteld. De stand is 2—1 in het voor deel van Prins.- De Japanner Masahiko Harada heeft in Tokio met succes zyn wereldtitel in het bantamgewicht verdedigd tegen de Brit Alan Rud- kin. Harada. die in mei van dit jaar als wereldkampioen de opvolger werd van de Braziliaan Eder Joffre, ver sloeg Rudkin in een gevecht over vyftien ronden op punten. Jan Huppen revancheerde zich te gen de geroutineerde Duitse ex- kampioen in het vlieggewicht Koer- per uitstekend voor zyn nederlaag in Wales. De Amsterdammer was als vanouds op dreef met fraaie series op het lichaam en snelle directen naar het hoofd van zyn tegenstan der. Vlak voor het einde van de eer ste ronde kwam Koerper voor het eerst in gevaar, toen Huppen een snelle serie op het lichaam afrondde met een rechtse opstoot, waarvan de Duitser duidelijk hinder ondervond. De gong redde hem echter. In de tweede en derde ronde be heerste de felle Nederlander het ge- vecht volkomen, hoewel hy geen j kans op een eindstoot kreeg. j Kris-kras I door de SPORT l lyk dat zy as. zaterdag hun Schotse spelers niet vry-af heb ben gegeven in verband met de wedstryd van Schotland tegen Italië. Het Schotse blad „Daily Re cord" schrijft hierover onder de kop: „De Engelsen zyn alleen maar egoïstisch". Denis Law en Billy Stevenson, beiden van het Schotse elftal, moeten vandaag en zaterdag a.s. voor hun Engelse clubs spelen en kunnen daarom niet aan de training van de Schotten deelnemen. Zy komen pas in Schotland vlak voordat het elf tal naar Italië vertrekt. „Een poor show" voor Enge land, schryft de „Record", zy hadden dit keer wel iets meer voor Schotland kunnen doen. De Schotse clubs die internatio nals leveren, hebben hun com- petitiewedstryden van zaterdag a.s. uitgesteld. Ton De Australiër Frank Sedgman, voorzitter van de internationale bond van beroepstennisspelers, heeft te Melbourne op scherpe wyze de methodes by de ama teurs gehekeld. „Geen speler op de wereld streeft alleen naar roem en de overwinning. Op de achtergrond lonken de onkos tenvergoedingen, waarmee de amateurs op de toernooien grote sommen gelds kunnen verdie nen. Ik ken amateurs, die dit jaar zo rond honderdduizend gulden verdiend hebben. Het is geen wonder, dat zy er niets voor voelen om professional te worden", aldus Sedgman, die hieraan toevoegde: „Ook ik heb vroeger onkostenvergoedingen gekregen, die boven het toelaat bare lagen, ofschoon ze lang niet zo hoog waren als tegenwoordig gebruikeiyk is". De vroegere Wimbledon kam pioen beweerde bovendien, dat de officials in de gehele wereld van deze praktyken op de hoogte zyn, maar deze stilzwygend goedkeuren. „Ze verzetten zich tegen open toernooien voor profs en amateurs, daar zy er niet van overtuigd zyn hiermee het ten- nispeil op te voeren. Bovendien hecht elk invloedryk land zo veel waarde aan het winnen van de Davis Cup, dat men voor de goede spelers de ogen sluit, al leen maar om ze niet naar de ryen van de professionals te zien Te Paske, de Nederlandse kam pioen in het bantamgewicht, kwam tegen Dehn moeilyk op gang. De Amsterdammer kon niet in zyn nor male doen komen en toen hy in de laatste ronde na een rechtse hoek door de ringtouwen vloog en acht tellen rust moest nemen, was het gevecht bekeken. Rudi Liebrechts r.) en Ard ploeg, die dinsdagochtend train- I halve week wacht hun de strijd Schenk (l.) behoorden tot de I den op de Jaap Eden-baan in om het Nederland Schaatskam- leden van de Nederlandse Kern- Amsterdam. Over drie en een I pioenschap in Deventer. Advertentie ZELFVERDEDIGING gecombineerde cursus JIU-JITSU EN KARATE oJ.v. hoogstgegradueerde JAPANS EXPERT (6e Dan Aanmelden Sportschool Kopchongo Keino, dc fameuze hardloper van Kenya, heeft gis teren tijdens atletiekwedstrijden in Auckland in Nieuw-Zeeland het wereldrecord op de 5.000 meter, dat sinds 4 juni van dit jaar op naam stond van de Australiër Ron Clarke met 13 min. 25,8 sec, en gevestigd werd in Los Angeles, verbeterd en gebracht op 13 min. 24.2 sec. De negenduizend toeschouwers in het Western Springs Stadium in Auckland zagen honderd meter na de start Keino al l06 maken van de overige elf lopers. Na de eerste ron de, die Keino aflegde in 63.8 sec., gaapte er al een gat tussen hem en de „concurrentie", die werd aange voerd door Baillie. Zyn voorsprong i 800 meter, die hy aflegde in reldrecord liep. 2.00.5, aangegroeid tot tachtig meter en onweerstaanbaar ging Keino door. Op de myi was zyn tJjd 4.16.0 en na drie myl (4827 meter» wezen de chronometers voor hem 12.58.5 aan, waarmee hy als tweede man op deze afstand onder de dertien minuten kwam. Clarke houdt het wereldre cord op de 3 mijl met 12.52.4. Onder de enthousiaste toejuichingen van het publiek verhoogde Keino zyn tempo nog meer en als de nieuwe wereldrecordhouder ging hy door de finish. Keino's commentaar na afloopt „Ik heb zo hard mogeiyk gelopen, maar ik voel, dat het nog let» snel ler had gekund, wanneer een van de lopers met my had kunnen mee gaan". De Keniase atleet Keinodi op de 5000 meter een nieuw we* Tom Okker heeft in het toernooi om de tenniskampioenschappen van Victoria in de afgelopen vierentwin tig uur maar liefst 108 games ge speeld. Werd maandag de invallende duisternis de oorzaak van het afbre ken van de dubbelspelmarathon tus sen Okker en zyn partner, de Chileen Rodriguez by de stand 6—8 2624 64 in het voordeel van hun Australische opponenten Warren Jacques en Ken Fletcher, dinsdag was het de regen die spelbreker werd in zyn party in de derde ronde van het enkelspel tegen Fred Stolle. By de stand 1614, 40 ten gunste van de Australiër moest de stryd worden gestaakt. Vandaag werd de party uitge speeld en door Stolle gewonnen met 16—14, 6—2, 7—5. Okker is intussen bezig zich een grote populariteit te verwerven by het Australische publiek, dat zyn speelstyi met sterke services byzon- der kan waarderen. Te kort De Amsterdamse middengewicht Joop Kruis, die de laatste maanden al zyn partyen door k.o. won, kreeg tegen de militaire kampioen Wichert geen kans zyn gevaarlyke stoten te plaatsen. Kruis (pas vijftien partijen gebokst) kwam eenvoudig klasse en routine te kort om Wichert ook maar een .moment te bedreigen. De avond kreeg nog een rumoerig RUDY LUBBERS Nadat Nederland door nederlagen van bantam Te Paske en vederge wicht Van de Kerkhof f, ^op het laat ste moment ingesprongen voor de Amsterdammer Jan de Rooi, die geen vry van zyn werkgever had gekregen, een 0-4 achterstand had opgelopen, werkten Deckers en Huppen het na delige verschil weg. De Bosschenaar Tonny Deckers bestreed de Duitse lichtgewioht Ruzicka in een hoog tempo met prachtige directe stoten. De lange blonde Brabander gunde zyn donkere tegenstander geen mo ment rust en al halverwege was de j Duitser, die duidelyk gebrek aan conditie had, een geslagen man. Vooral in de laatste 'ronde werd Ru zicka door de ring gejaagd. Deckers vocht uitstekend in en bouwde met zuivere hoeken op het lichaam en flitsende directen een grote punten- overwinning op. Revanche Nog twee plaatsen zyn er open voor de eindronde van de we reldkampioenschappen voetbal. Daarom spelen vier landen: Ita lië, Schotland, Bulgarye en België. De laatste twee zyn in hun groep gelyk geëindigd en moe ten een beslissingswedstryd op neutraal terrein spelen. DENIS LAW geen vrij Schotland speelt 7 december in Napels tegen Italië. De win naar mag volgend jaar naar Engeland. By een geiykspel moet er een beslissingswedstryd worden gespeeld. De reeds geplaatste 14 landen zyn: Brazilië, Engeland, Mexi co, Uruguay, Argentinië, Rus land, Hongarye, Portugal, Chili, West-Duitsland, Frankrijk, Spanje, Zwitserland en Noord- Korea. De Noordkoreanen vormen een probleem voor Engeland. Hun regering wordt door Lon den niet erkend. De vraag is of zy een visum voor Engeland krygen. De organisatoren van de wereldkampioenschappen ma ken zich geen zorgen, omdat zy weten dat de Britse regering van de titelstryd een groot succes wil maken. Een zegsman van de Britse regering hield zich op de vlakte en zei alleen: „We zullen wel zien wat er ge beurt als de aanvragen voor visa worden ingediend". vertrekken. Het wereldtennis is oneerlyk geworden". Bank Een aantal gouden kruis-dra gers van de Nijmeegse Vier daagse heeft het initiatief ge nomen gelden byeen te bren gen om ter nagedachtenis aan de in 1963 overleden leider van de Nijmeegse vierdaagse, majoor J. N. Breunese, een bank te la ten vervaardigen. Deze bank zal worden ge maakt door de beeldhouwer Charles Hammes en zal ter ge legenheid van de 50ste vier daagse aan de stad Nymegen worden aangeboden. Dat de verbroedering in de zo verdeel de wandelsport langzamerhand een feit wordt, wordt gedemon streerd door het feit, dat de voorzitters van alle nationale wandelorganisaties zitting heb ben genomen in het comité van aanbeveling. Geruchten Er gaan sterke geruchten, dat een Zwitserse club Young Boys belangstelling heeft voor de Spartaan Charley Bos veld. Er wordt een bedrag ge noemd van 250.000 gulden. Theunissen, die by Young Boys speelt heeft daarentegen be langstelling om naar Nederland terug te keren. Hier zou dus sprake kunnen zyn van een ruil. CHARLES BOSVELD naar Zwitserland? De Nederlandse halfzwaarge- wicht Bas van Duivenbode die mo menteel in de West vertoeft, behaal de dinsdag zyn tweede overwinning in successie. Ditmaal versloeg hy in Willemstad de teleurstellende- Sugar Boy Nando op punten in een gevecht over tien ronden. De eindstand van de zesdaagse van Munster luidt: 1. LykkeEeugen (Den.» 425 pnt; 2. Bugdahl—May (Did) 347 pnt. Op 1 ronde: 3. mann—Oldeburg (Did) 437 pnt. Nederlanders Piet van der Lans Henk Cornelisse eindigden als acht ste en laatste met 32 ronden stand en 462 punten. De Nederlandse amateurboksers hebben gisteren in de Groning se Harmonie de tweede interland van dit seizoen niet tot een over winning kunnen brengen. Na de zege op Wales, een maand ge leden in Broughton, moesten onze landgenoten nu hun meerdere erkennen in West-Duitsland, dat met 6-14 zegevierde. De Neder landse amateurs hebben het in Groningen toch niet slecht gedaan. Vooral Tonny Deckers, Jan Huppen en de Nederlandse kampioen in het halfzwaar Rudy Lubbers boksten technisch voortreffelijke wedstrijden. GEEN VRIJ., Techniek Rudy Lubbers demonstreerde te gen Eichberger opnieuw zyn sublie me techniek. De elk risico vermij dende Amsterdammer bleek ook nu weer aan zyn linkse voldoende te hebben om ruim op punten te zege vieren. Herhaaldelijk flitste de link se directe van de Nederlandse kam pioen door de Duitse dekking. Wan neer de rechtse van Lubbers eens meekwam, dan was dat meer als „gezelschap", hoewel Eichberger, die over een groot incasseringsvermogen bleek te beschikken wel ervaren zal hebben dat er achter deze stoot ook voldoende kracht zat. De Groningse welter Jacques Roos- sien kreeg de rechtsvoorstaande wei ter Foss te bestryden. De Noorder ling stelde zich veel te laat op zyn tegenstander in, waardoor hy zyn achterstand, die hy in de eerste ron de had opgelopen, in een felle slot- ronde niet meer kon wegwerken. Na de pauze, die nog met geiyke stand (6-6) was ingegaan werd de Duitse zege snel een feit. Eddy Kiks bood Gunther Renz aanvankelijk goed tegenstand. De Duitse zwaarge wichtkampioen bleek eohter te snel voor de wat statisch boksende Ne derlander, terwyi ook het rechts voorstaan van Renz een grote moei lijkheid voor onze landgenoot bete kende. Renz zegevierde verdiend op punten. slot, toen ln de laatste partij de Amsterdammer Hol door zwaarwel- ter Milioh na een onreglementaire stoot k.o. werd geslagen. Nadat de Duitse scheidsrechter stop had ge roepen wegens 'n te lage stoot, sloeg Milich zyn tegenstander na. Hol ging neer en hoewel het neutrale Belgi sche jurylid Lengey de Duitser wil de diskwalificeren, werd Milich vol komen ten onrechte tot winnaar door j k.o. uitgeroepen. LUITEN PIETERSKERKGRACHT 9, TELEFOON 23728

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 9