„MGORD IS KINDERSPEL' St.Nicolaas sps;:™ LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 1 DECEMBER 1965 DAGELIJKS VERVOLGVERHAAL Oorspronkelijke detective-roman door AGATHA CHRISTIE 50) Lord Whitfield bromde: „O, ik heb herrie gehad! Die Rivers is zo bru taal geweest er vanmiddag met de Rolls op uit te gaan". „Majesteisschennis", zei Bridget. Daar kun jü nu wel grapjes maken Brii stige zaak. genomen' ridget. maar dit is een ern- l Hij heeft een meisjes mee- ,.Ik het hem enig genoegen zou hebben ge geven heei plechtig in zijn eentje een rit te maken!" Lord Whitfield richtte zich in zijn volle lengte op. „Op mijn landgoed eis ik behoor lijk zedelijk gedrag". „Het is toch eigenlijk niet onzede lijk om een meisje mee te nemen op een plezierritje". „Wel wanneer het mijn auto be treft" „Dat is natuurlijk nog erger dan onzedelijkheid! Dat komt nagenoeg neer op godslastering. Maar je kunt de seks toch niet helemaal uitschake len, Gordon Het is volle maan, en het is de vooravond van Sint Jan". „Is het waarachtig?" vroeg Luke. Bridget wierp hem een blik toe. „Dat schijnt jou te interesseren". „Dat doet het ook". Bridget wendde zich weer tot lord Whitfield. „Er zijn drie rare personen aange komen in hotel „De Nar met Bellen". Nummer een: een man in shorts met paars zijden hemd aan! Nummer twee: een vrouwspersoon zonder ettelijke strengen valse Egyptische kralen en sandalen. Nummer drie: een dikke man met een lavendel- kleurig pak aan, en bruin met witte c verdenk ze erva orthy te lie de dorps zeggen: „Er wordt gefluisterd dat het vannacht vrolijk zal toegaan op de Heksen - weide". Lord Whitfield werd paars en zei: „Ik wil het niet hebben!"' verd. De Heksenwei is openbaar be- klimplant af. Zij zei: „Wat heb Je vandaag gedaan?" „Gewoon een beetje rondgespeurd". „Nog wat ontdekt?" „Ja en nee, zoals de politie zou zeggen. Tussen twee haakjes heb ben jullie gereedschap in huis?" ..Dat zal wel. Wat voor gereed schap?" Misschien zou ik^e gullen ^evnen kunnen bekijken". Tien minuten later had Luke keu ze gemaakt uit de gereedschappen op een plank in de kast. „Daar red ik het heel goed mee", zei hij, terwijl hij op de zak klop te waarin hij de werktuigen had weggestopt. „Denk Je erover Je ergens weder rechtelijk toegan gte verschaffen?" „Misschien". „Je doet wel erg geheimzinnig". „Nou, de situatie wemelt van de moeilijkheden, per slot van reke ning. Ik zit in een vervloekt lastig parket. Na onze herrie van zaterdag: moest ik eigenlijk maken dat ik weg kwam, vind je niet?" „Als je je werkelijk als een heer gedragen wilt, behoor je dat te doen". „Maar aangezien ik ervan overtuigd ben dat ik een moordlus tige krankzinnige vlak op de hielen zit, ben ik min of meer gedwongen te blijven. Als je een overtuigende reden kunt vinden waarom ik hier weg moet, en mijn intrek moet ne men in hotel „De Nar met Bellen", kom er dan in vredesnaam mee voor de dag". Bridget schudde het hoofd. „Dat kan niet daar je een neef in mij bent, en zo. Bovendien zit het hotel vol met de vrienden van meneer Ellsworthy. Meer dan drie logeerkamers houden zij er niet op „Dus ben ik wel gedwongen hier te blijven, hoe pijnlijk dat ook voor jou zijn mag". Bridget glimlachte hem lief toe". „Helemaal niet. Ik wil best een je al te Ze keek hem koel in de ogen. „Je bent toch zo attent, beste Luke. Wat is het toch vriendelijk van je je zo druk te maken over mijn toekomst!" Vriendelijkheid en w :lwillendheid zijn altijd mijn beste eigenschappen geweest!" „Daar heb ik anders nog niets van gemerkt". „O nee? Dat verbaast me". Bridget rukte een blad van een normale manier voortgezet. Luke trok zich vroeg terug. Hij ging echter niet naar bed. Hy had andere plannen. Het sloeg precies twaalf uur toen hy geruisloos de trap afdaalde met tennisschoenen aan, de bibliotheek doorliep en door een raam naar bui ten klom. (Wordt vervolgd) „Lunch-staking" in restaurant van Bondsdag Na het prijzendébat in de West- duitse Bondsdag begaven onge veer honderd leden van de So ciaaldemocratische oppositie zich gisteren naar het Bondsdagres taurant, haalden pakjes brood te voorschijn en bestelden alleen een glas melk. Op deze wijze pro testeerden zij tegen de, naar hun mening, te hoge prijzen en te ge ringe omvang van de middag maaltijden die zij daar gewoon lijk nuttigen. Carlo Schmid, de Sociaal-de mocratische vice-voorzitter van de Bondsdag, begaf zich echter naar een hoekje van het restau rant en bestelde een middagmaal de Vrije Democraat rger de uitroep „spél- ontlokte. Het bedienend personeel werd slechter van. In de vorm ruime fooi werd een sta- betaald, maar de lei- het restaurant werd vraag gesteld wie de af- het vuilgemaakte bestek i rekening moet nemen. (Advertentie) Nog maar 3 dagen, dan is het Tweeling voor vrouw van 104-jarige boer De 30-iartge vrouw van een 104 leven "^ch^nk^'a^een twee ling, zo bericht het blad Etelaat in Teheran. Uit zijn zeven huwelijken heeft boer Soufi nu negen kinderen, van wie de oudste zoon 81 is. Tegen verslaggevers vertelde de boer dat hij en zijn vrouw ver wachten nog meer kinderen te zullen krijgen. Soufi woont in een dorp in het noordwesten van Iran. PANDA EN DE MEES TER-MACHINIST 49—86. Ikke Ben Rasweg verhief zich een weinig uit zijn kussens en wierp een mokkende blik op de samenscholing. ,JIoe onordelijkI" sprak hij. „Wil iemand misschien de goedheid hebben, om mij uit te leggen wat dat onwelluidende geroep be duidt?" En wat doet die trein daar middenin?" ,JIet is allemaal zijn schuld!" riep de kok, op de machinist wij zend. „Telkens als ik juist een kunstwerk uit de oven haal, laat hij de trein bonkend stoppen. „Wat?!" onderbrak de meester. „Heb ik soms aan de noodrem ge- getrokken? Nee, nou wordt-ie goed, zegJe weet best dat de nood rem volgens de regels onder toezicht van de conducteur valt. Dus het is z{jn schuld!" Panda maakte een hulpeloos gebaar. „Dat ik aan de noodrem trok, kwam doordat dat stelletje trein- dieven begon hij bedremmeld. Maar ongeduldig wuifde de grootmogol alle verdere uitleg terzijde. „Nieuwelingen op deze lijn, hè?" stelde hij vast. „Nu, denk er om dat dergelijke slordigheden en zo voortaan niet meer voorkomen. Want in het vervolg behoort jullie trein tot mijn verzameling!" Door deze woorden moest Panda natuurlijk meteen aan de goud wagon denken. Tercht overigens, want het bleek dat het viertal reizigers vol ijver bezig waren de goudlading tot hun verzameling te maken RECHTER TIE EN HET GEHEIM VAN HET LANDHUIS 32. Tsjiao Tai's oog valt plotseling op een blote voet die onder de stenen uitsteekt. Eén ogenblik staart hij er naar, in stomme ont zetting. „Heilige hemel!" barst hij dan uit, „een voet"! Van een man!" Hij komt overeind en gooit wat stenen opzij. Ja, het is het lijk van een man, alleen gekleed in een wit nachtgewaad, dat be vlekt is met bloed. De bromvliegen zoemen om Tsjiao Tai heen, terwijl hij het lijk geheel onder de stenen uittrekt. Tsjiao Tai knielt neer bij het hoofd. ,flet is een forse, gespierde kerel van een laar of veertigen hij had een nette hinderd, dat de een of ander zijn Wie zou deze vent kunnen zijn? Nt oordelen, moet hij al een dag of wat es kijken of hij misschien iets in z een idee kan krijgen wie hij is. leeg zijn. Dan bekijkt hi dat heeft niet ver heeft! lijk te DE WONDERLIJKE AVONTUREN VAN BR AM MET JE FOK 382. Onmogelijk had Bram kunnen zeggen, hoelang hij bewuste loos bij het koek-en-zopie-tentje van vrouwtje Ukkeling had ge legen. Het was in elk geval lang genoeg geweest om de Gemaskerde de gelegenheid te geven de rijksdaalderknopen van Brams broek te verwijderen en er zelfs van door te gaan. Natuurlijk hielp Bram eerst vrouwtje Ukkeling los te komen uit de touwen, waarmee de dief haar had gebonden om haar plaats in te nemen. Daarna zette hij de Twaalf stedentocht voort. Maar hij reed moedeloos en zonder overtuiging. Winnen kon hij niet meer. Inderdaad was het niet Brammetje Fok, die de duizenden men sen bij de aankomstlijn als eerste zagen voorbijkomen. Diep ge bogen schoot één van de goede schaatsers uit de omgeving, de ivaard Gortelaar, voorbij. Hij was dolgelukkig dat hij eindelijk eens de eerste was, roant hij had al vele jaren meegedaan, maar hij was nog nooit op de ereplaats geëindigd. Brammetje Fok was nog in geen velden of wegen te zien mm..—

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 21