Zoeterwoude komt 80 mille tekort Zuiveringsinstallatie ir. 2 voor Leiderdorp Studentenmensa begroette de 125.000 ste bezoeker in 1965 LLiOattl UAUbL.AU tKiJu.AO Kosten: ruim drie miljoen Leiderdorp krijgt een tweede rioolwaterzuiveringsinstallatie. De Mie groei van de bevolking is er de oorzaak van. dat de be- jande zuiveringsinstallatie bij de Mauritssingel binnenkort de jns van haar capaciteit bereikt. Daarom stellen B. en W. van «erdorp de raad voor te besluiten tot de stichting van een luwe rioolwaterzuiveringsinstallatie op een terrein tussen Rijks- |g 4a en de Does, ten noordoosten van de jachthaven. De instal- |e gaat 3.2 miljoen gulden kosten. |j Leiderdorpse raad zal wel niet jchrikken van deze plannen, want in een raadsvergadering in 1963 zij akkoord met een krediet van |D00 ter voorbereiding van de pnen voor de nieuwe installatie, ibouw wordt in twee fasen gerea- rrd. Elke fase is in staat het ri- rater van 17.500 Inwoners te ver ben. zodat na voltooing de zul- lej. G. Meerburg overleden de ouderdom acht in het Diaconessenhuis in plotseling overleden mej. G. burg. Zy was gedurende meer 40 jaren hoofd van de Christe- kleuterschool in Leiderdorp. By jubileum 12 april 1961, ont- zy uit de handen van burge ter Van Diepingen de gouden ■ille verbonden aan de Orde van je Nassau. 1 april begon zij haar carrière ►bouw „Irene", dat op bevel van luitsers moest worden afgebroken irende 23 jaar heeft zij daar met lp van onbevoegde assistenten erstoken van alle comfort, on- Us gegeven. Daarna kreeg zij leslokalen ter beschikking in de school aan de Hoofdstraat, men begon aan de oprichting een ULO-school, kreeg juffr. burg het oude schoolmeesters- aan de Hoofdstraat en voor een :lte het gerestaureerde „Irene" wezen. 2 september 1962 heeft zij eerste „echte" kleuterschool ge in, de huidige Marykeschool. ontving toen als eerste de re- ing van de gemeente Leiderdorp, teld voor burgers, die zich op id ere wijze hebben gekenmerkt ►ate voor de gemeenschap. Combo-dienst eek vervroegd ïwege de komende feestdagen twee-maandelijkse combo een week vervroegd. zal nu zondagavond, zeven de aula van de herv.school Slpinterlaan in Leiderdorp en gehouden. Voorganger zal [ds. J. P. Honnef, de combo onder leiding van de heer Tj. ryk. VOORSCHOTEL jilveren ambtenaren jij Openbare Werken J heren C. W. Snippe en J. Zon- Id werden gistermiddag in de hal jdiet Cultureel Centrum gehul- in verband met hun zilveren !tim by de dienst Openbare Wer- De heer P. C. Kraayeveld i van de centrale boekhouding, ilkomde de Jubilarissen, famili- en verdere bekenden en vrien- I Vervolgens overhandigde wet- j tr G. Schrama met een toe- Jiyk woordje de jubilarissen de I ikelijs enveloppe met inhoud. F ns het jubileumcomité boden I a de heren Van der Blom en se de „zilveren" ambtenaren waardevol geschenk aan. Na fficiële gedeelte bleef men nog ne tyd gezellig byeen. Bijeenkomst voor Ingels-sprekenden de hal „De Werf" in Voorscho- liad gistermorgen een by een- plaats voor Engels-sprekende lers van Voorschoten. Enige af- rdigden van het U.V.V. en de Ver. van Huisvrouwen waren «ig. Over het werk van deze ligng in Voorschoten werd het Engels verteld. Het en geanimeerde by eenkomst en wyfeld zal het aantal buiten- aames, dat in Voorschoten zich meer gaan thuisvoelen de overige burgers. eenkomst van NBPV de zaal „De Werf" in Voor- werd gisteravond een by- mst gehouden van de Neder- Bond van Plattelandsvrou- afd. Voorschoten. Tydens avond waren de dames erg ijk, want allen borduurden grote anima Het bestuurslid, Matze had ongeveer 55 bor- ►atronen voorgetekend op pa- Hiervan mochten alle leden oorbeeld uitzoeken. Twee exem- n werden op papier bevestigd hterop werden handtekenin- ;geplaatst door de aanwezigen de kaarten naar zieke leden verstuurd. ►ns de vergadering las mevr. Santen een verslag voor over idsreis, die zy gemaakt heeft Drente. De dames Stam en hebben een cursus gevolgd Volkshogeschool „De Zandhoe- Bergen en over het program die school werd het een en verteld, o.a. creatief spel, reking en feestviering. veringsinstallatie het vuile water van 35.000 mensen kan verwerken. Hoewel het ingenieursbureau dat de plannen ontwierp de kosten schatte op 2,5 miljoen gulden is de directeur van gemeentewerken van Leiderdorp van oordeel dat het wel wat duur der gaat worden. Zo is het byvoor- beeld eenvoudiger om nu reeds een persaanvoerleiding voor de volle ca paciteit van de installatie aan te leg gen. waardoor de kosten met f80.000 sty gen. Verder zyn er nog wat pos ten, die ir. het totaal leiden tot een bedrag van f3,2 miljoen. Naar Katwijk? Er is in deze kwestie ook een plan van Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland, dat voorziet in de lozing 64 jaar is van het afvalwater van Leiderdorp LEIDERDORP en enkele andere gemeenten via een persleiding naar Katwijk. Uitvoering ZOETERWOUDE Ledenvergadering RKSV „Meerburg" In de kantine van het clubhuis hield de afdeling voetbal van de R. K.S.V. Meerburg gisteravond een le denvergadering die hoofdzakelyk ten doel had een overzicht te geven van de financiën. Na het welkom van de voorzitter, de heer H. Klein nam de penningmeester, de heer J. Zandber gen. het woord. De financiën die de laatste Jaren steeds in een weinig rooskleurige toestand verkeerden, laten zich dit jaar wat gunstiger aanzien, zodat het bestuur, wat dit betreft, de toekomst wat optimiti- soher tegemoet ziet. Voor het ko mende jaar werden in de kascommis- sie benoemd de heren G. Rietveld, P. Zwanenburg met als reserve L. v. Velzen. Tydens de rondvraag wees de heer Vlasveld op het ontbreken van ver lichting van de toegangsweg naar het terrein, hetgeen vooral zeer hinder lijk is als er 's avonds gebruik wordt gemaakt van de kantine. Het be stuur zal het gemeentebestuur van Zoeterwoude vragen hieraan tege moet te komen. De heer Zwanenburg maakte het bestuur attent op het feit dat voor niet-ingewyden het vrywel onmogelyk is de toegangs weg naar het terrein te vinden. Ge tracht zal worden hierin te voorzien door aan het begin van de laan een bord of aanwyzing te plaatsen. Des- j gevraagd deelde de voorzitter mede j dat de inzichten op een 2e terrein i nog steeds nihil zyn. van dit plan zou inhouden een uit schakeling van de bestaande en in aanbouw zynde rioolwaterzuive ringsinstallaties en het niet bouwen van de geprojecteerde installaties in verschillende gemeenten. In plaats daarvan zou slechts in Katwyk aan Zee een grote installatie moeten wor den gebouwd. Er is echter een com missie ingesteld, waarin de betrok ken gemeenten zyn vertegenwoor digd en deze heeft onlangs aanbe volen het afvalwater van Leider dorp voorzover het niet in de be staande installatie kan worden ver werkt af te voeren naar de zui veringsinstallatie van Leiden-Noord in plaats van voor dit afvalwater een nieuwe installatie te bouwen. B.en YV'. zyn echter van oordeel dat Leiderdorp niet zo lang kan wachten en daarom stelt zij voor tot de bouw van de tweede installatie te besluiten. ovoiotn iïbö WASSENAAR \t,LUL ULA11 Een jaar voor ex-Arclidirecteur Hec Haagse Gerechtshof heeft vanmorgen de 51-jarige ex-directeur van de NV Arch te Wassenaar vry- gesproken van de hem ten laste ge legde oplichting, doch veroordeeld inzake van valsheid in geschrifte tot een jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. Omdat verdachte enkele dagen meer dan een jaar in voorarrest heeft doorgebrahet, werd hy ter zit ting van het Hof in vryheid ge steld. Drie jubilarissen bij de gemeente Drie leden van het gemeente perso neel zullen woensdag een jubileum in dienst van de gemeente vieren. De heer I Louwrier, controleur A by de gemeentebedrijven zal dan 40 jaar in dienst zyn. De dienst ge meentewerken heeft twee lubilaris SPOORWEGEN ONTSTEMD Politie sluit baanvak na vondst van lijk ;Van onze R'damse correspondent) Bij de Nederlandse Spoorwegen heerst ontstemming over de maat regelen van de Rotterdamse poli tie, nadat vanmorgen om kwart over zes op het baanvak tussen Rotterdam CS en Station-Blaak de zwaar verminkte stoffeiyke resten waren gevonden van een man, die men tot nu toe nog niet heeft kunnen identificeren. Na de mel ding van spoorwegpersoneel heeft de politie het baanvak voor geslo ten verklaard. Het gevolg daarvan is geweest, dat vier treinen, die daardoor van een ander spoor ge bruik moesten maken, grote ver traging hebben gekregen. Het spoor is pas twee minuten voor 8 weer vry gegeven, nadat de poli- tiefotografen hun werk hadden ge daan. Over de oorzaak van het on- van Blaricum. voorman i geluk is de politie nog weinig te we- vaklieden en F. Konings, le vak- ten gekomen. In diverse delen van man. |het land is thans een onderzoek Uitbreiding van zitplaatsen door een tijdelijke barak De Leidse studenten-mensa maakt er langzamerhand een traditie van, in december aan de weg te timmeren: dan pleegt een nieuw afgerond jaar-record geboekt te worden. Hoe lang deze traditie kan worden voortgezet is een open vraag, maar vooralsnog lijkt dit jaarlijkse festijn wel gegarandeerd te zijn. Gisteren was het voor het eerst, dat de 125.000ste maaltijd van het jaar uitgereikt kon worden. Theoretisch zou dit aantal met het huidige aantal studenten tot om en nabij het miljoen kunnen op lopen. maar dan zou ook iedere student iedere mensa-maaltijd moeten nuttigen. Voorlopig is er dus nog ..ruimte" voor verdere records, maar niettemin is het aantal dat gisteren bereikt werd zeker opmerkenswaard. Raadsagenda De gemeenteraad van Zoeterwoude komt donderdagavond 8 uur in open bare vergadering byeen. De agenda bevat de volgende punten: voorstel van burgemeester en wethouders tot vaststelling van de exploitatievergoe ding over 1964 voor de byzondere kleuterscholen; als voren tot vaststel ling van de exploitatievergoeding by zondere lagere scholen over 1964; alsvoren te besluiten dat een uitbrei dingsplan wordt voorbereid voor het gebied tussen de Dorpsstraat en de daarmede parallel lopende straat ln het uitbreidingsplan Westeinde; als- voren tot verhuur van een strook grond aan de Bernhardstraat; alsvo ren tot naamgeving van de nieuwe weg in het gebied van de Noord-Aa; alsvoren tot het verlenen van een krediet voor de aanleg van de nieuwe tertiaire weg (Burgemeester Smeets- weg)alsvoren tot verhoging van het krediet voor de verbouw van het raadhuis; alsvoren tot vaststelling van het maximum-krediet in reke ning-courant voor 1966; alsvoren tot het aangaan van een geldleningals voren tot het verlenen van machti ging aan de burgemeester en wethou ders tot het aangaan van vaste geld leningen; aanbieding van de begro tingen voor het jaar 1966. ruimteiyke probleem op te los sen door een verdere decentralisatie. Deze maand heeft niet alleen het record van 125.000 in het lopende jaar opgeverd, ook een dagrecord. nameiyk 1001 maaltyden op één dag. Dat was een voortreffehjke boeren kool met worst op 16 november Nooit tevoren was een aantal van duizend per dag gehaald. In de barak,sterflat werden die dag 100 van deze 1001 maaltyden genuttigd De mensa is indertijd ingesteld om dat duidehjk was gebleken, dat de studenten in de eerste plaats veelal uit geldgebrek maar ook uit een ze kere zorgeloosheid maar een beetje met hun figuuriyke pet naar vol doende voeding gooiden. Onbegrype- ïyk is dat niet. maar er moest toch iets aan gedaan worden. Aan vankelijk dank zy een behoorhjke overheidssubsidie, later vrywel ge heel op eigen kracht draaiend werd daarom de mensa ingevoerd. Deze mensa biedt per dag één menu, we- tenschappeiyk verantwoord samen gesteld zoals men dat van een univer siteitsinstelling mag verwachten, en Van forse omvang. Door de massa le bereiding is het mogeiyk. de prys leag te houden en daardoor deelne ming aantrekkelijk te maken. gaande naar sporen op treinen, die in de loop van gisteravond en van nacht het betrokken baanvak heb ben bereden. De man. wiens stoffe lijke resten by het rangeren van een treindeel zyn gevonden, moet name iyk al eerder zyn overleden. Het enige, wat men heeft kunnen vast stellen is, dat de man een witte over al droeg. Ook is, zo deelde ons de N.S. mede. zeker dat het geen per soneelslid betreft. Intussen heeft de heer H. Wissink. chef van de afdeling voorlichting van de N.S. in Utrecht, ons meege deeld dat de betrokken spoorweg autoriteiten „ernstig ontstemd zyn over het besluit van de politie het baanvak af te sluiten". De heer Wissink had de indruk, dat de directie van de N.S. stappen zal ondernemen om uit te zoeken in hoeverre in dit geval in stryd is ge handeld met de inhoud van een mi nisteriele schryven van 1955, waar in zulke zaken worden geregeld. Kritisch staat men by N.S. voorts cok tegenover de lange duur van het oponthoud. Om 6.35 uur, aldus het rapport van de heer Wissink, zyn politie van G. en GD op de plaats van het ongeluk aangekomen. Pas om 7.39 uur zyn de eerste fo to's genomen. Om 7.58 uur is het spoor weer vry gegeven. Intussen hadden vier treinen ver traging gekregen: de trein Rotter dam-Eindhoven 37 minuten, Rotter dam-Amsterdam 27 minuten. Rot terdam-Roosendaal 19 minuten en de volgende trein Rotterdam-Eind hoven 14 minuten. Medische diensten Leiderdorp dokter G. A. de Bruyne, Hoofdstraat 8. tel. 22208; zuster Prins Groene Kruis. Kom. Van Aaiweg 7, tel. 24907. Oegstgeest dokter Held, tel. 52255. Voorschoten dokter J. W. Abar- banel, Chopinlaan 32. tel. 3875; tand arts B. van wyk, Kon. Julianalaan 32, melden 9.30: Apotheek Voorscho ten. Leidseweg 66, tel. 2525. Warmond dokter Bots. Voor hout. tel. 7393; zuster Muhlhaus. De Kuyperlaan 3, Voorhout, tel. 8122. Wassenaar dokter A. F. F. Jan- se, Kerkstraat 42. tel. 3005. dokter K. de Wit, Jonkerlaan 83. tel. 2460; Wassenaarse Apotheek, Schouwweg 32. tel. 2402. BEURSOVERZICHT Akn en Centrale Suiker Mij. vast Amsterdam 26 november Aan de samenbundeling van krach ten door de Nederlandse maatschap- pijen wordt nog steeds hard gewerkt. Dit werd vandaag nog weer een dui delijk gemaakt door twee belangrUke berichten. Zo is Koudys in onder handeling over een verdere concen tratie in de mengvoedersector over het overnemen van de aandelen van een nog nader te noemen maat schappij. In aandelen Koudys werd vanmiddag niet gehandeld. Zeer be- langryk nieuws is de aangekondigde samenwerking tussen „De Schelde", De Rotterdamse Droogdok Mij en Thomassen Motoren. Op verzoek van het beursbestuur werd in de fondsen van deze drie maatschappyen van daag eveeneens geen notering opge maakt. Het jammeriyke van deze samenwerking is, aldus de beurs, dat Beursplein V nu weer een paar fondsen zal kwytraken vanwege het oprichten van een houdstermaat- sc happy. Van de internationale waarden stak AKU met hoofd en schouder boven de overige hoofdfondsen uit. Dit aandeel, dat gisteren reeds vast lag, werd door het publiek uit de markt genomen. Het fonds steeg van 367 tot 375, tegen gisteren als slot- prys 362%. De vaste stemming in AKU was een gevolg van het be richt dat dit concern met de Spaan se dochteronderneming en de Ame rican Cyanamid Company een nieuw bedryf in Spanje gaat stichten waar mede f20 miljoen is gemoeid. Hierin neemt de Amerikaanse maatschap- py voor 40% deel. Kon. Olie, kon zich een kleinigheid verbeteren op f 148,80. Philips en Unilever daalden ieder een paar dubbeltjes. Wall Street bleef gisteren, wegens Thanks giving Day gesloten, zodat 't Dam rak vandaag op zichzelf was aan gewezen en het kalm aandeed. De cultures gaven, evenals de Scheepvaart waarden geen verande ring van betekenis te zien. De Staatsfondsenmarkt was in herstel. Aandelen Centrale Suiker Maat- schappy werden van alle kanten uit de markt genomen waardoor de koers steeg van 372 tot 385 360). Dit op hernieuwde overnemingsge ruchten. WISSELKOERSEN Amsterdam, 26 november. Londen 10.09*110.1014; New York 3.60%—3.60%; Montreal 3.34%-3.35%. Parys 73.5073.55; Brussel 7.25% 7.2614Frankfort 90.03%—90.08 Stockholm 69.63%—69.68%Zlirich 83.3983.44; Milaan 57.64%—57 69% Kopenhagen 52.2852.33; Oslo50.41'2 —50.4614; Wenen 13.9414—13.95%; Lissabon 12.59%—12.61'4 Vasteleiding BEURS VAN AMSTERDAM Spoedig nieuwe oplossing nodig Bovendien: de „ruimte" mag er dan in figuurhjke zin wel zyn voor een verdere sty ging, in letterlyke zin is dit een wat pyniyke westie. Het Prytanaeum aan het Rapen burg, waar vyf dagen in de week honderden studenten hun voortref- felyke maaltyd nuttigen, biedt in de huidige vorm niet meer voldoen de zitplaatsen voor de steeds aanwas sende stroom gegadigden. Binnenkort wordt dan ook in de tuin van het centrum een tydeiyk gebouw bygeplaatst, dat nog eens honderd zitplaatsen extra zal verschaffen. Men hoopt deze barak al in janu ari in gebruik te kunnen nemen. Maar het is een tydeiyke noodmaat regel. Er zal binnen enkele Jaren een andere oplossing gevonden moeten worden, anders zou de record-reeks niet moeten worden afgebroken door gebrek aan belangstelling maar door Voorzitter Den Haan en chef kok Britti) bij de begroeting van de 125.000ste mensa-ganger van dit jaar. Foto L.D./Holvaet) Snelle groei De Leidse mensa heeft zich zeer snel ontwikkeld. In 1961 werden nog slechts ruim 43.000 maaltyden ver strekt, in 1962 was dit tot meer dan 77.000 opgelopen, in 1963 tot ruim 100.000 en vorig jaar waren het er 117.274. Gisteren werd de 125.000ste van dit jaar geboekt, en men denkt het jaar te kunnen af sluiten met een totaal van rond 140.000. Een dee1 van die maaltyden wordt verstrekt in een barak by het sterflat-complex aan de Haagweg. maar het leeuwendeel wordt genut tigd in het Prytanaeum. Het ligt Gemeentebestuur verontrust Zoeterwoude komt 111 1966 f 84.077,54 tekort. Dat blijkt uit de gemeentebegroting, waarover de raad van Zoeterwoude zich in de vergadering van 2 december gaat beraden. Om dit tekort te dekken moet een beroep worden gedaan op de reserves, die daarna nog f 171.976,47 bedragen. Deze gang van zaken vervult het gemeente bestuur met grote zorg. In het investeringsprogramma voor de jaren 1966 tot en met 1969 ziln verschillende kapitaalsuitgaven opgenomen, die in 1966 moeten wor den uitgevoerd. De daaruit voort vloeiende lasten zyn nog niet in de begroting verwerkt. Het is nog niet bekend tot welk bedrag m 1966 geld leningen mogen worden gesloten. Met de woningbouw is het al weinig beter gesteld Met de uitvoering van woningwetwoningen kon nog niet woiden begonnen. Dit is mede een gevolg van het feit. dat de ingedien de bouwplannen ver boven de curve- prijs lagen. Ook de premie woningen en de woningen in de vrije sector in het uitbreidingsplan Westeinde konden nog niet worden gerealiseerd, terwyi het bouwryp maken van het eerste gedeelte van het plan nog wordt gestagneerd. Ondanks alle te genslag konden in 1945 toch nog 42 woningen worden gebouwd terwyl B. en W. verwachten, dat er dit Jaar nog 6 woningen gereed ko men. In 1965 werd de bouw van 26 nieuwe woningen ter hand genomen. Het aantal woningzoekenden be draagt op het ogenblik 204 tegen 154 op 1 jan. 1965. Ook met de bouw van het bejaardencentrum kon nog niet worden begonnen en het college hoopt dat men begin 1966 met de bouw kan beginnen. De verbou wing van het raadhuis is byna ge- reeo, maar nu is gebleken dat het indertyd door de raad beschikbaar gestelde bedrag niet toereikend is. Dit is te wyten aanonvoorziene omstandigheden reden waarom B. en W. de raad verzoeken alsnog f 1000 beschikbaar te stellen. In Leiden is de mensa voor een belangrijk deel zo ingeslagen, door dat de leiding berust by een vaste ploeg deskundigen onder leiding van de universiteitsarts D. C. den Haan. Terwyl overal elders in het alnd, waar de mensa eveneens ingang heeft gevonden, de leiding voortdurend wy- zigt, is deze in de Sleutelstad zeer constant gebleven. De enthousiaste initiatiefnemers konden er vrywel niet mee ophouden toen zy eenmaal begonnen waren, en de grote erva ring. die in de loop der Jaren is op gedaan. komt de mensa als geheel ten goede. In die vaste leiding speelt ook de chef-kok Britty een belang- ryke rol. Wekelijks komt de mensa-commis sie in het Prytanaeum byeen om de ervaringen van de afgelopen week te bespreken en het menu voor de vol gende week vast te stellen. Zorgvul dig worden by dit laatste bepaalde regels in acht genomen: er moet een vaste hoeveelheid vlees op tafel komen, eens per week wordt een stamppot geprojecteerd, er wordt ge zorgd voor afwisselende groentes, bonen en erwten moeten volgens een vast schema aan de orde komen en zovoorts. In die vergaderingen wor den ook de rapporten behandeld, die als steekproef iedere dag van een aantal mensagangers worden ge vraagd. Zeer leerzame rapportjes, al is het wel duidelyk <en ook begrype- lyk> dat het oordeel over een be paalde maaltyd van persoon tot per soon verschilt. Feest De 125.000ste men^-ganger van de zesdej aars student in de wis- en natuurkunde C. Meyer. Hy en de man die er in het complex Sterflat net naast stond en de 125.001ste werd, de heer J. Sleyffers, werden toegesproken door mensa-voorzitter Den Haan. zy kregen fraai opge maakte fruitmanden met blikjes die deden vermoeden dat zy het de ko mende dagen zonder mensa kunnen stellen. Overigens werd er geen groot festyn van gemaakt, want het be dryf moest doordraaien. Verder draaien naar de 140.000 van dit Jaar. naar de 150.000 van volgend jaar, geval aldoor meer. naar de enfin, voorlopig in ieder Vrijdag, 26 november 1965 ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad g 1.000,- vorige slotkoers koers v. heden Ned. '65 II 5% 97 y4 97% Ned. '65 5 97% 97% Ned. '64 5y« 91 91% 89% 90 Ned. '58 4% 89% I 89% Ned '59 4% 86% 86% Ned '60-1 4% 88% 88% Ned. '60-n 4% 86 86 Ned '59 4% 86% 86% Ned '60 4% 84% 84% Ned. '61 4y4 83% 84% Ned. '63 4% 83% 84 Ned '62 4 83 x 82% Ned '47 3% 75 V4 74 Ned '53 I-II 3% 83% 83% Ned '48 3% 74% 74 x Ned '50 I-II 3y4 76 76 Ned. '54 I-n 3% 78 77% Ned '55 1 3V4 78 77% Ned '55 n 3% 81 80% Ned *37 3 81% 82 Ned Gb obi '46-3 81% 82% Ned dol in. '47 3 88% 89 y4 Ned. Inv eert. 3 96% 96% Indië '37 A 3 87% 88% Ned. wonbl '57 6 99% 99% N. wonbl '58-'59 87% 86 Ned wonbl. '60 4% 87% 87% ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 100% 99% Ver. HVA-miJ 131 130V4 A.K.Ü 362% S 373% Deli My cert 107 106.50 Hoogovens cert 475 5 478 Philips gem bez. 115.90 5 115.50 Unilever cert 115.40 115. Dordtse petr 679% 681 Kon P (50 120) 148 75 148.90 HoU. Amer. Lyn 121% 120 Java China Pak 180 180 K.L.M 229 230 Kon. Ned SI.boot 117% 117% Kon. Paket My 198 198% Stoomv My Ned 113% 134 Nlev Goudr cert. 101% 101% v Ommeren cert 213% 213% Kon Rott Lloyd 146% 147 N Scheepv Unie 145% 147 Burgerlijke Stand WARMOND Geboren: Cecilia S. C. Clere. Ronaldus A. M. Slingerland Ondertrouwd: M. Th. van der Hey- den, 20 Jr. en Th. H. de Rooij. 17 Jr. Getrouwd: L, J. J. van Nobelen. 22 Jr. en W. A. J. Heemskerk. 21 Jr. Marktberichten LEIDEN, 26 I - Kaasmarkt: aan- NTET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov en Gem leningen A'dam '47 3% 89 A'dam '48 3% 87% R'dam '52-1 4%.. 86 Bankwezen Bank N.G. '65 6 99'3 99% Idem '65 5% 9699'* Idem '65 6% 92% 92% idem '58 5% 92% 92% idem '64 5% 90 90 idem '58 5 88 88% idem '64 6 88 88 d N WB *52 4% 90 80% BVG Rspbr *52. 164% 164% BVG Rspbr f500 146% 146% Indastr Obligaties Philips DoL *51 82% 92 VERKLARING DER TEKENS Adae kaas was geen aanvoer. Note ringen: Goudse kaas le kwal. tot f3.58. Handel lui. Gedaan en bieden Bieden 5 Premieleningen Alkmaar 58 2%.. 76 78% A'dam '63 3 114 114 A'dam '51-1 2%.. 82% 82% A'dam *56-1 2%.. 77% 78 A'dam '56-11 2% 86% 85% A'dam '56-111 2% 85% 85 A'dam '59 2% 84% 83% Breda *54 2% 75% X 75, Dordrecht '56 2% 77% 77% Eindhoven '54 2% 83 x 82% Enschede '54 2% 76 77 Den Haag I '52 2% 88 Idem D 2% 87 b 88 R'dam '52-1 2% 91% 98% Idem 2% 87% 87% Idem '57 2% 86% 86% Utrecht '52 2% 104% Z.-Holi 1957 2% 86 85% Zuid-HolL '59 2% 86% 86% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen Ln terunie f50,- 188 188 NefO f50,95 94 50 Robeco 222 222 önitas f60,- 441 442 Ver Bez v 54 f50 114.— 114 Europa 1 10 pb 460 460 Alg Bank Ned 265 263 Amro f 20.54.30 54.60 Cultuurbank 100 100 Hol! Bank U eert. 224% 224% Ned Mld.bank 103.— 102.50 R VS eert 552 541 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 653 665 Berkei's Pat 215 218% Borsumy 55 56 Calvé Delft eert 830% 835 Van Geldei Pap 113% 116 Kon Ned Orofsm 112% 113 De Gruyter pref b 113 Holl Constructie 330 215 Ing bur v Bny» 135 138 Internatlo 273 269 v Kempen en Beg 129% Kon Zout Ketjen 781 788% Lel do. Wolary 325 325 MUil ei en Co NB 320% 322 Ned Kabelfabr... 327% 327 Phiüps pref 41.10 41 Rott Droogd Mij 217% E-MS 110% 211 Ver MachJabr... 136 136 Ver Touwfabr 298 307 Vihamy 172 172 Walvisvaart 92% 92% Wemink's Betmy 165% 164 WUton FeUenoord 163 167 W Wyk Heringa 133 135 Zaalberg 87 87 Mijnbouw en petroleum BlUlton 2de r388% 388' 4 Kon Petr (f20) 146 50 148 Amer. fondsen Canao Pacific R 68% 68', Intern Nickel 99% 993, Anaconda 86% 80% Betheiehem Steel 36% 36% titles Service85 84% Oen Motors105% 105% Kenneoott 117% 118 Republic 8teel 41 42 SheU OU 65,% 65% 42 H 42% 49 49 Ex dividend Exclaim e Laten

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 11