mIgqIol Concours Harmonie- en Fanfarekorpsen (deel II) TRICOT Beroepsspel werd veelal benaderd 570ste STAATSLOTERIJ het overhemd met de vele troeven Tentoonstelling van Rijnland werd succes Kwart eeuw directeur Uuiversiteitsmauegc LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 22 NOVEMBER 1965 TWEEDE BLAD Tijdens de finale van het vierdaags Najaarsmuziekfeest 1965" van de Alg. Ned. Unie van Muziekverenigingen hoorden wij een harmonie, die ook „de wereld" in mag als Nederlandse afvaardi ging. Die harmonie heet Apollavan Zaandijk: 50 man sterk, dirigent Wim Steijn. Het algemeen oordeel „ongelooflijk"in de wandelgangen te horen, nemen wij over. De vier dagen zitten de 32 ondanks de glil1 schenen) harmonieën i kroning overwaard. de 32 ondanks de glibber op de Nederlandse wegen toch nog ver- 'ën en fanfares waren het met een dergelijke be- Evenals verleden jaar won Zaan dijk de wisselvlag met het hoogste aantal punten van het feest. In de /betreffende groep „F Harmonie" kwamen drie korpsen uit Zaandijk dus, Culemborg (Jac. v. Dillen) en Beverwijk (ook Wim Steyn) die derhalve gemeenschappelijk gehou den waren aan hetzelfde verplichte werk. Dit heette „Nederlandse Suite" van Henk van Lijnschooten. Ook deze compositie mag mee de grens over met de vier liedjes erin die onze voorouders zongen. Deze componist is een „all round" instrumentator ge bleken. Inzinkingen ontdekten we niet. Men moet er echter met de handen en de monden afblijven, als men geen finesse kan waarborgen. Daar heeft „Apollo" voor gezorgd. Er heeft aan niet één lijntje, om het zeer actueel uit te drukken, ook maar het geringste ijspegeltje gehan gen. Dit zou ook niet kunnen met zo'n benijdenswaardig klarinetten- team afgezien van fluiten, hobo's en de anderen. Alle drie de genoem de korpsen hebben overigens aan de Suite recht gedaan. Na Zaandijk was Culemborg er het gelukkigst in, dat eveneens een beroepsniveau nabij kwam in onvervaard-vlot licht en groot spel, waarin de grepen in één adem kunnen worden gezegd. Een enorm goede keuze deed Zaan dijk ook met het vrije werk „Hu- nyady Lazlo" van F. Erkel, natio naal anders, maar niet de Nederl. Suite vergelijkbaar Daarnaast moe ten we van Beverwijk beslist het „Tarass Boulba (een figuur uit een Gogól-roman) van Alexander George noemen. En dan van Culemborg de fameus gaaf gereproduceerd Rien- zi-ouverture van Richard Wagner, die er zijn hoed voor zou afgenomen hebben. Onze bewondering voor Purmerend (F fanfare) voor de ontzettend moeilijk realiseerbare moderne 2de „Suite for Brass Band" van Gordon Jacob. Dit werd technisch aan „Apollo" evenwaardig, maar het keuzewerk daalde helaas in kwali teit. In de heel hoge cijfers treffen we ook „Kunst na Arbeid" uit Hoorn aan, welks dirigentennaam W. Zwaan niet verborgen dient te blijven om zijn suggestief uitbeeldingsvermogen. Stukken als „Luctor et Emergo" van ide juryvoorzitter) Joh. Pala en „English Suite" van Boedljn moeten met vertellende kunde overgedragen worden. Dan moet men datgene naar voren halen, waar telkenmale de „pointe" ligt. Tenslotte een schljnwerpertje op het Jeugdharmonie-orkest „Jong Ex celsior" uit Amsterdam (directie W. G. de Buyzer jr.). Hulde voor het onberispelijk feestelijk wegblazen van Pi Scheffer's „Three Inventions". Zij mogen wat ons betreft mee het land uit. De „Inventions" zijn dit al, heb ben hun weg al naar het dollarland gevonden. We hebben de organisatie van dit blazersfestival verleden week „fan tastisch" genoemd. Deze mededeling was een onvolledige zonder de naam van de algemene secretaris, ziel en organisator: de Hagenaar T C. Mar- chal. V. Uitslag behaalde punten zaterdag: GroepC fanf.: „Erica" Austerlitz 283,5; groep C harm. „Kunst na Ar beid" Maassluis 294. Groep D fapf. West Frisia. Twisk 325. Groep C harm. Abcouder Harmonie, 274. Groep D harm. Forum Hadiani Voor burg 296. Groep D harm. Water- landse Harmonie. Ransdorp-Schel- llngwoude 275. Groep D harm. Voorwaarts. Vlaardingen 308. Groep E harm. Jong Excelsior, Amsterdam 3065, Groep F fanf. „Excelsior" uit Alblasserdam 300. Uitslag zondag. Groep D fanf. „ConcordiaHoogkarpsel-Lutj ebroek 276. Groep D fanf. Oefening Kweekt Kennis. Oostwoud-Midwoud 297. Groep D Harmonie Orkest „Haar lem 278 .Groep E fanf. Ons Genoe gen Wijdenes 294,5. Groep E harm. Kunst na Arbeid. Hoorn 324,5. Groep F fanf. Kunst na Arbeid, Purmer end 330,5. Groep F Harmonie „Pie- ter Aafjes" Culemborg 332,5. Groep F harm. Hoogoven Harmonie Bever - wyk 313,5. Groep F harm. Apollo, Zaandijk 346,5. N.b. Het korps uit Maassluis pro moveert van C naar D, Twisk van D naar E, Vlaardingen van D naar E, Hoorn van E naar F. Winnaar van de wisselvlaggen en bekers. Groep harmonie: Wisselvlag toegekend aan Apollo, Zaandag. Wis selbeker groep B aan T.A.V.E.N.U. Amsterdam. Wisselbeker groep C aan Kunst na Arbeid, Maassluis. Wissel beker groep D aan Voorwaarts Vlaar dingen. Wisselbeker groep E aan Kunst na Arbeid, Hoorn. Groep fanfare: Wisselvlag toege kend aan Kunst na Arbeid, Pui merend. Wisselbeker groep B aan Ex celsior, Hogestein. Wisselbeker groep C aan Door Wilskracht Saamge- bracht, Venhuizen. Wisselbeker groep D aan West Frisia. Twisk. Wisselbe ker groep E aan Amicitia, Landsmeer. HERDENKING 26 NOVEMBER De jaarlijkse herdenking van rede van prof. mr. R. P. Cleveringa tegen het ontslag van de joodse hoogleraren door de Duitse bezetters op 26 november 1940 wordt ook dit maal gehouden in de Pieterskerk. De herdenkingsbijeenkomst vangt om kwart over vier aan en zal wor den geopend en gesloten door de rec tor magnificus prof. dr. J. Dankmeij- er. De oud-president-curator en ere doctor van de Leidse Universiteit dr. J. E. baron de Vos van Steenwyk spreekt onder de titel „Haec libertatis erga". Voorts wordt muzikale mede werking verleend door het Collegium Musicum. Na afloop van de plechtigheid in de Pieterskerk vindt nog een kort sa menzijn voor de oud-alumni plaats het universitaire trefcentrum Par- eze aan de Doezastraat. Pardoeze bestond afgelopen week een jaar als trefcentrum voor de universitaire ge meenschap. In de ochtenduren van de herden kingsdag, vrijdag as., onthult Ko ningin Juliana in het Groot Audito rium een relief-portret van Koningin Wilhelmina, een geschenk van senaat, curatoren en staven. De Koningin verlaat Leiden, na deze onthulling en zal derhalve de herden kingsplechtigheid in de Pieterskerk niet bijwonen. 22 november 1965 EERSTE KLASSE Prijzen van: f 5 zijn gevallen op nummers eindigende op f 50 zijn gevallen op nummers eindigende op f 100 zijn gevallen op nummers eindigende op f 200 zijn gevallen op nummers eindigende op f 400 zijn gevallen op nummers eindigende op f 1000 zijn gevallen op nummers eindigende op een prijs van f 2000 is gevallen op het nummer een prijs van f 2000 is gevallen op het nummer een prijs van f 2000 is gevallen op het nummer een prijs van f 2000 is gevallen op het nummer een prijs van f 2000 is gevallen op het nummer een prijs van f 5000 is gevallen op het nummer een prijs van f 20000 is gevallen op het nummer Let wel: op dit nummer zijn twee prijzen 398 445 621 343 6271 064044 091692 068939 046134 096769 041464 023650* DR. C. FABILS 60 JAAR ARTS Een zeldzaam jubileum PLAKKEN VAN RENTEZEGELS Zoals bekend is de premiebetaling ingevolge de Invaliditeitswet (plak ken van rentezegels) per 1 januari 1965 stopgezet. Daarna was het bin nen een bepaalde termen nog moge lijk een verzoek in te dienen tot vrijwillige voortzetting der premie betaling met het oog op het vereiste minimumaantal premies <150) voor het recht op invaliditeitsrente (waar onder bepaalde voorwaarden ge koppeld de aanspraak op een bijslag krachtens de Interimwet Invalidi- teitsrentetrekkers)Deze termijn liep af op 1 juli 1965. De minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid heeft echter be paald, dat bedoelde termijn wordt verlengd tot 1 januari 1966. De verzekerde, voor wie nog geen 150 premies zijn betaald en die als nog in de gelegenheid wenst te wor den gesteld het ontbrekende aantal premies bij te betalen kan daartoe SAMENWERKING C.H. EN A.R. In een vergadering van de afdeling Leiden van de Chr. Hist. Unie is be sloten de Centrale A.R. Kiesvereni ging te Leiden voor te stellen tot een samenspreking te komen omtrent het voortzetten van de samenwerking tussen de beide politieke groeperingen bij de verkiezingen van de Leidse Ge meenteraad in 1966. dus nog tot 1 januari 1966 een ver zoek indienen bij de Raad van Ar beid. Die verzoek zal echter alleen ingewilligd kunnen worden, indien men invalide is geworden vóór 1 januari 1965. Voorts zal men eerst voor invaliditeitsrente in aanmerking kunnen komen op het tijdstip, waar op bij regelmatige wekelijkse premie betaling het aantal van 150 premies had kunnen zijn bereikt. Behoort het al tot de hoge zeldzaamheden, dat iemand zijn zestigjarig arts jubileum mag vieren, nóg uit zonderlijker het dir jubilaris dat mag beleven or der zo voortref felljke omstan digheden naar lichaam en geest ge va) dr. G. Fabius, in de eerste decennia van deze eeuw een zeer bekend Leids medicus en sedert een zestal jaren wederom „Leidenaar" in de letterlijke zin van het woord. Gerardus Fabius werd op 28 februari 1882 geboren in Velp, waar zijn vader een geneeskundige prak tijk uitoefende. Na in Velp de lagere school te hebben doorlopen, bezocht hij het gymnasium in Arnhem, waar hij in 1899 het eindexamen behaalde. In hetzelfde jaar liet hij zich in schrijven als student in de medi cijnen aan de Leidse Universiteit, aar hij zes Jaar later het artsdiplo- a verwierf. Nadat hU een zevental jaren werk- lam was geweest by prof. dr. W. Nolen, hoogleraar voor de inwendige geneeskunde, eerst als assistent, later als hoofdassistent, vestigde hy zich op 1 januari 1912 hier ter stede als huisarts en internist als opvolger in dokter Van Emden. Inmiddels was hij reeds sedert 1908 als röntgenoloog (de eerste in stad!) verbonden aan het Hó- pital Wallon, enige jaren later ook in het Diaconessenhuis. In Juli 1908 bekroonde hij zijn studie door zijn promotie tot doctor de geneeskunde <cum laude) bij prof. Nolen op een proefschrift ge titeld „De betekenis van het keu kenzout voor de pathologie en de therapie". In 1919 legde hy zyn drukke praktyk in Leiden neer om een werkkring te aanvaarden als ge- neesheer-directeur van het Gemeen- i teziekenhuis in Arnhem, welke func- tie hy in 1926 beëindigde in verband met zyn benoeming tot directeur- I geneesheer van het Stads en Acade misch Ziekenhuis in Utrecht. Hy bleef dit tot 1937, in welk Jaar hy zich andermaal in Arnhem vestigde, 1 dit keer als specialist voor de inwen- dige ziekten. i Na gedurende langer dan een halve eeuw zyn leven in dienst van de lydende mensheid te hebben ge steld. legde hy in 1956 de praktyk neer en vestigde zich na een kort verbiyf in Bilthoven metterwoon j onder de rook van het hem zo ver trouwde Leiden, n.l. in Oegstgeest. Gedurende al die jaren onderhield dr. Fabius een trouw contact met de Leidse Universiteit en het Leidse Studentencorps, waarvan hy in het jaar 1903—1904 quaestor van het Collegium was. Als erelid van het Collegium ont brak hy sindsdien by geen enkele lustrumviering en op slechts enkele Diës. Vanaf 1926 maakt hy zonder on derbreking deel uit van de Universi teitsraad van het Leids Universiteits fonds. Tenslotte zy nog vermeld dat dr. Fabius van 1916 tot 1919 voor de toenmalige Vrijheidsbond lid was van de Leidse gemeenteraad, die toen onder leiding stond van jhr. mr. dr. N. C. de Gyselaar. Op zyn initiatief werd destyd3 een voorsteL-van het college van B. en W. tot bouw van een ontsmet tingsoven omgebogen in die zin, dat werd besloten tot oprichting van een eigen gemeentelyke geneeskundige dienst, waarvan dr. M. D. Horst de eerste directeur werd. Zijn talloze vrienden in en buiten Leiden wensen deze vitale 83-jarige van harte toe. dat het hem gegeven moge zyn in dezelfde voortreffeiyke conditie over 2% jaar zyn diaman ten doctoraat te vieren! Naar wy vernemen heeft dr. Fabius de wens te kennen gegeven de dag van zyn 60-jarig artsjubileum uitsluitend in de familiekring door te brengen. Midza Leiden kwart eeuw De Midza in Leiden bastaat een kwart eeuw. Nog voor het begin van de tweede wereldoorlog besloten en kele Leidse middenstanders om een spaarzegelsysteem voor hun klanten in het leven te roepen. Het bleek een geslcagd initiatief, want het aantal deelnemende winkeliers groeide uit tot tachtig. Het huidige Midza-comité heeft niet lang geaarzeld en een ju bileumactie op touw gezet ter viering van het zilveren feest. De Midza-winkeliers zullen name ly k gedurende twaalf dagen, van 23 november t/m 4 december, dubbele «egels uitgeven, althans bij contante aankoop. Het bestuur van het jubilerende Mldza-comitc bestaat uit de heren Th. van Helvert (voorzitter), A. van Cleef «secretaris), J. Hosman (pen ningmeester), J. Pieck, A. Hosman en J. van zyp. De heren Th. van Hel vert. J. Hosman en J. Piëck zyn van de oprichting af bestuurslid. nooit kreuken 4 nooit strijken ventilerend 4 snel gewassen 4 lang meegaan 4 gecontroleerd Pluimvee in Leiderdorp De tentoonstelling, die door de Leidse Kleindieren Sportver eniging donderdag, vrijdag en zaterdag in het Padvindersge bouw aan de Dr. van Rhijnstraat in Leiderdorp werd gehouden is een groot succes geworden. Het geheel omvatte ditmaal niet minder dan ruim 275 dieren, waar onder konynen, grote en kleine hoen ders, en sierduiven in verschillende rassen en waarmede de leden van „Rijnland" overduidelyk toonden tot welke bekwaamheid in het fokken van fraaie dieren zy in staat zyn. Donderdagavond werd de expositie onder grote belangstelling door bur gemeester mr. R. M. Gallas van Lei derdorp officieel geopend. In zyn welkomstwoord, welk in het byzonder gericht werd tot burgemeester Gallas en echtgenote, de heer en mevrouw Van der Reijden, beheerders van het padvindersgebouw en de afgevaar digden van enkele zusterverenigin gen, sprak de voorzitter van „Ryn- land" de heer J. Rol, er zyn vreugde over uit, dat burgemeester Gallas be reid was gevonden de officiële ope ning te verichten. Beker Na een kort dankwoord van de voorzitter, waarby hy mevrouw Gal las een boeket rozen overhandigde, reikte de burgemeester de Leider- dorpse beker uit aan de heer G. J. Bloemendaal, het Leiderdorpse lid van „Rynland", de deze ereprijs ver wierf met het mooiste konijn eigen fok. De heer Th. v. d. Ven uit Hazers- woude ontving uit handen van de burgemeester eveneens een beker en wel omdat hy de mooiste hoender (Brahma-donker) had gefokt. De jury, gevormd door de keur meesters B. Remyer, P. Rodenburg en B. den Otter, had by de keuringen en het toekennen van de beschikbaar gestelde pryzen (diverse bekers, me dailles, legpenningen en gebruiks voorwerpen) geen gemakkelijke taak. De voornaamste successen werden in de afdeling konijnen geboekt door: G. J. Bloemendaal het mooiste dier (Alaska)J. Rol met mooiste dier op één na (Pool-roodoog)A. Berkelaar met mooiste oude dier (Kleurdwerg) idem met mooiste jong dier (Kleur dwerg) G. J. Bloemendaal met mooiste jonge Alaska; J. Rausch met mooiste dier der grote rassen (VI. Reus-wit)G. J. Bloemendaal met mooiste dier der middenrassen (Alas ka) W. Biyleven met mooiste dier der kleine rassen (Black Tan); J. Rol met mooiste dier der dwergras sen (Pool-roodoog)Gertje Blijleven met mooiste dier van een Jeuglid (Poolroodoog)A. J. v. Zanten met mooiste dier van de jeugdklassen (Rex)A. H. Blom met mooiste dier der tekeningrassen (Hollander); A. J. van Zanten met mooiste dier der kortharige rassen (Rex-bruin)J. Lam an met mooiste dier der grote rassen (jeugdklasse-Vlaamse Reus) C. J. van Rooden met mooiste dier der midden-rassen (jeugdklas-zilver- vos-zwart) In de afdeling hoenders door: Th. v. d. Ven met mooiste hoender (Brahma-donker idem met mooiste dier der grote hoenders (Brahma) W. Blijleven met mooiste krielhoen- der (Wyandotte-wit)idem met mooiste dier der oude krielhoenders (Wyandotte)Gertje Biyieven met mooiste dier der jonge krielhoenders (Holl. witkuif); D v. d. Ven met mooiste dier (Rijnlander) van een jeudlid. In de afdeling sierduiven: W. Bou- ter met mooiste sierduif (Hagenaar) ,D Casteleijn met op één na mooiste sierduif (Brünnerkropper)W. Bou- ter met mooiste oude sierduif (Hage naar) G. Bikmet met mooiste oude duivin (Valenciane). De ereprijs voor de mooiste cavia ging naar Sonja Le li veld met driekleur-borstelharig. Erna Spoorenberg voor de Kunstkring Op het tweede concert van de Leid- sche Kunstkring „Voor Allen" 2 december a.s. treedt op de sopraan Erna Spoorenberg met begeleiding van Géza Frid. De zangeres zingt de „Kinderstube"-cyclus van Mous- sorgsky, de „Ariettes Oubliées" van Claude Debussy, voorts liederen van Léon Orthel en twee opera-aria's van Mozart. Gevonden voorwerpen In de maand oktober zyn de vol gende voorwerpen gevonden: kinder portemonnee, bankbiljetten, tasje in houd gereedschap, spaarzegels, da mesparaplu, armband, herenparaplu, damesportemonnee, autostep, vest, damesschoenen, damesbril, heren portemonnee. manuscript, zonnebril, steekwagen, fototoestel, damesregen jas, sjaal, rywieltas enkel, kist, tas, trui, vestzakhorloge, bloembak, munt, herenbril, camee, mandje met in houd, schoolétui, schryfblad, schou dertas met inhoud, broche, kinder schoentjes, zak inh. meel, porte feuille geen inh., laars, damespols horloge, jongenspolshorloge, dictaat cahier, aktentas, sleutels, vergroot glas. loten, wandelwagentje, bad laken, zwembroekje, lap stof, bijbel tje, sportkleding, auto-contactsleu tels, vulpen, overall, beurs dames handschoenen, herenhandschenen. Terug te halen en inlichtingen te verkrijgen aan het bureau van gevon den voorwerpen, Nieuwsteeg 8 te Lei den, ingang poort op woensdagmid dag tussen 2 en 5 uur. Telefonische inlichtingen kunnen niet worden verstrekt. Geünieerde Loge van Theosofen „Heeft het leven een doel Gisteren werd in Café-Restaurant „Eigenzorg", een voordracht gehou den voor de Geünieerde Loge van Theosofen onder de titel „Heeft het leven een doel?" De theosofie staat op het stand punt. dat het leven inderdaad een doel heeft en een bedoeling heeft. Het leven is geen aaneenschakeling van toevalligheden, geen samenloop van omstandigheden. Geluk en verdriet, voorspoed en tegenslag, zegt de theo sofie, zijn evenmin het gevolg van de tussen komst van God. De theosofie ziet deze aarde als het terrein, waarop de mens ervaring op doet. Elk van zijn gedachten en da den zijn de uitkomst van vroegere ge dachten en daden. De mens is in voortdurende wording en hy is de som van al wat hy gedacht, gevoeld, gezegd en gedaan heeft, zowel in dit leven als in vroegere levens hier op aarde. Want, zo leert ons de aloude wysheid van de theosofie, het ont wikkelingsproces houdt niet op aan het einde van dit, vaak kortstondige leven. Zoals de nacht volgt op de dag, zo volgt op dit aardse leven een pe riode van rust, waarin de ziel de gees- telyke ervaringen van dit leven in zich opneemt. En zoals ieder mens, verkwikt door de slaap, de volgende morgen weer aan het werk gaat, zo keert de ziel na de rust in de „hemel" weer terug op aarde en bouwt verder aan haar ontwikkeling. Hoewel de wysbegeerte van de theosofie zo oud is als de mensheid en vele leringen hiervan in alle grote godsdiensten zyn terug te vinden, is het voor de eerste maal, toen me vrouw H. P. Blavatsky in 1875 de Theosofische Vereniging oprichtte, dat de belangrijkste punten van deze leer in een aangesloten stelsel aan het westen bekend zyn gemaakt. Se dertdien zyn de wetten van Karma (oorzaak en gevolg) en reïncarnatie (wederbelichaming) algemeen be kende begrippen geworden. Maar zolang een wysheid. hoe ver heven ook, alleen maar een „begrip" voor ons blyft, is zij zonder enig praktisch nut. Zy wordt een levende werkelijkheid, wanneer wy haar gaan toepassen. Zolang wy ons verzetten tegen de omstandigheden, waarin wy verkeren, zolang wij proberen ons eraan te onttrekken, begrijpen wy de bedoeling van het leven niet. Maar als wij deze omstandigheden be schouwen als mogelykheden om te leren, om te begrypen, om geesteiyk te groeien, dan gebruiken wy ze als sporten van de ladder, die voert naar de vervolmaking. Wy zijn niet zwak ke wezens, in zonde geboren, en al leen maar in staat te steunen op een buiten ons staande God of Heiland, wy zyn goddeiyke wezens, elk van ons is een weerspiegeling van het volstrekte, het eeuwige, het ware. Het is het doel van die hele serie levens op aarde om ons vers'and, ons hart. onze ziel, open te stellen voor die goddeiyke vonk, onze vader in het verborgene, over wie Jezus spreekt. Wanneer wy ons eenmaal ten diepste bewust zyn van onze eigen goddeiyke Leidse dames I J. E. KOK: geen partij voor Gouda (Van één onzer verslaggevers) Een door invallers verzwakte Leidse damesturnploegdie hoven dien nog het nadeel had dat eni ge turnsters met blessures kamp ten, heeft het zaterdagmiddag in Gouda niet kunnen redden. Met niet minder dan 13.50 punt moes ten de Leidse dames de winst aan Gouda laten (207.45-193.95). In de Leidse ploeg ontbraken Fransje van Deursen, Kitty Nieboer en Yvonne de Wolf, terwijl Magda Breedveld door een polsblessure ver stek moest laten gaan op het onder deel paardspringen. Gouda, dat met o.a. de oud-Nederlands kampioene Ria Rietveld—van Velsen en Pinie de Jong aantrad, was op nagenoeg alle onderdelen aanmerkelyk beter. Ria Rietveld-van Velsen en Pinie de Jong kwamen zelfs op geen enkel onder deel onder de negen. In de Leidse ploeg werd deze waardering slechts zelden gehaald. Ank Platteel (door de blessure van Magda Breedveld de beste Leidse turnster) kwam aan de brug ongelijk tot 9.05 en Magda Breedveld liet een goed verzorgde vrije oefening zien, die met 9.00 werd gewaardeerd. De persoonlijke eindstand luidit: 1. Ria Rietveld—van Velsen (G) 37.70 pnt; 2. Pinie de Jong (G) 36.85; 3. Kreini de Graaf (G) 34.45; 4. Ank Platteel (L) 33.25; 5. Riet van Putten (G) 32.90; 6. en 7. Gerda van Velsen en Adirie Torsma (beiden) G) 32.50; 8. Carla de Groot (G) 31.75; 9. en 10. Nettie van wyk en Anneke de Vries (beiden L) 31.70; 11. Ria van Soest (L) 31.35; 12. Ria ten Brink (G) 30.75 13. Lydia Halverhout (L) 30.60; 14. Magda Breedveld (L) 25.30. De heer J. E. Kok herdacht zater dag het heugiyk feit, dat hy precies een kwarteeuw als directeur van de Leidse Ryksuniversiteitsmanege fun geerde. In de universiteitsmanege hebben de leden van de Leidse Rij en Jachtclub de zilveren jubilaris j hartelijk gehuldigd. Na een sympathiek welkomstwoord van de heer G. Schölvink, uitgespro ken namens alle senioren- en Junio renleden, gaf mej. M. Olthuis, presi dente van de jeugdafdeling een korte inleiding op het hippische program ma, dat de jeugdleden de jubilaris aanboden. Met dit uitstekend uitge voerde programma brachten de jeugdleden de jubilaris op hun wijze hulde Tydens de hierna volgende zeer druk bezochte receptie het recep- tieboek bevatte ruim 120 handteke ningen mocht de zilveren jubilaris tal van geschenken in ontvangst ne men, waaronder een tape-recorder, foto's van paarden en van het inte rieur van de manege alsmede een schilderij. Mevrouw Kok deelde in de hulde en kreeg enkele fraaie bloem- dinerdansant aangeboden. Als eerste intermezzo hiervan gaven de dames J. TaselaarBerette en M. Olthuis in declamatievorm het levensverhaal van de jubilaris weer. Onder de vele sprekers, die in hun felicitatietoespraakje de jubilaris hulde en dank betuigden voor zyn kundige leiding, waren zyn collega's de heren J. de Graaf en H. Staal de heer J. Anema. questor van de Leid se Studentencarroussel vereniging, mej. F. Bakels. bestuurslid van de Leidse Meisjes Studenten Carroussel- vereniging en de heer J. Gum bert. voorzitter van de Leidse Rij- en Jachtclub. TENTOONSTELLING L.P.K.V. In het clubgebouw van de speel tuinvereniging „Oosterkwartier" houdt de Leidse Pluimvee- en Ko- nynensportvereniging zaterdag en zondag een club ten toonstelling. Voor deze expositie zyn in totaal 269 hoen ders, sierduiven, watervogels, kony nen en cavia's ingeschreven. aard, kunnen wy onze lagere natuur louteren. Dan kunnen wij, gebruik maken van de omstandigheden, waarin wy leven, al onze goede eigenschappen versterken, onze zwak heden overwinnen; wy kunnen dan een beter, een geestelyker mens wor den. Anderen zyn ons voorgegaan op deze weg, anderen hebben het hoog ste doel bereikt; zy zyn gekomen tot de ware mensenliefde, het ware mededogen, het ware geestelijke in zicht. Een Jezus Christus, een Gau tama de Boeddha zijn lichtende voor beelden, die wij, in de loop van de voor ons liggende levens, kunnen evenaren. Ieder die een meester van wysheid wordt, helpt daarmee de hele mensheid vooruit. Er is geen grotere kracht in de wereld dan die de geest. sr«s óchryoen Dank u dokter Naar aanleiding van wat in som mige bladen wordt geschreven om trent de behandeling door doktoren en verplegend personeel, graag het volgende Ik heb de laatste jaren veel in zie kenhuizen vertoefd en ben fonds patiënt. Ik heb van alle doktoren, die my behandelden altijd een prima behandeling ondervonden, ook van myn huisarts en het verplegend per soneel. Maar er zyn patiënten, ook al zyn zy zo goed als genezen, die toch de volle aandacht willen hebben zon der er by te denken, dat in de eerste plaats de aandacht van doktoren en verplegend personeel uitgaat naar hen die dit het meeste nodig heb ben. Ik heb er behoefte aan myn respect te betuigen aan alle medici en het verplegend personeel. Laten zy, die er minder over tevreden zyn, eens ophouden met dat gepraat over die grote verschillen in behandeling tussen particuliere en fondspatiën ten, welke er ln wezen niet zyn. Met dank voor de plaatsing J. VAN ES. Pieter de Lacourtstraat 20a, Leiden. Echtpaar Ciere 50 jaar getrouwd Woensdag 24 november is het vyf- tig jaar geleden, dat de heer J. Ciere in het huweiyk trad met mej. J. van Amersfoort. De zeer vitale heer Ciere dryft nog steeds een slagerij aan de Lammermarkt ln Leiden, hoewel zyn vrouw en kinderen liever zagen dat hy het wat rustiger aan ging doen. Maar de heer Ciere heeft maar één hobby: zijn werk. Hy doet niets lie ver dan loven en bieden op de Leidse of Rotterdamse veemarkt. En over de tyd dat hy nog groenteboer was kan hy uren vertellen. Mevrouw Ciere- van Amersfoort heeft een jaar gele ien een operatie ondergaan, maar zy is volledig hersteld en haar gezond heid is weer uitstekend. Het bruids paar heeft twee zoons en drie doch ters. die voor veertien kleinkinderen (Advertentie) Zoekt U een goed ANKER HORLOGE voor f 30,— en HO.-. Of het allerbeste van f 200.— en f 400.— Horloger v. d. WATER Haarlemmerstraat 181. heeft het Eterna - Certina Prisma - Junghans - EWE Anker - Roamer ALTIJD VOORDELIG.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 3