stz R OFFICIËLE PUBUKflTIE van het Staatsbedrijf der Posterijen. Telegrafie en Telefonie PTT -<! krachtiger en zuiniger met caltex boron want boron bestrudt koolafzetting in uw motor! tank de premium benzine N.V. Caltex Service Station en Official Forddealer Haarlemmerweg 2 - Leiden Telefoon 01711 p het in 1964 te Wenen gehouden Wereldpostcongres v-/ is besloten met ingang van 1 januari 1966 een aantal voor het internationale postverkeer geldende bepalin gen te wijzigen. De wijzigingen die als gevolg hiervan in de postvoor schriften voor het buitenlands verkeer moeten worden aangebracht, behelzen een aanpassing van enkele porten en rechten, alsmede van de voorwaarden waaronder sommige categorieën stukken (o.m. gedrukte stukken en monsters) kunnen worden verzonden. Teneinde een zo groot mogelijke uniformiteit te ver krijgen tussen de binnenlandse en buitenlandse ver- zendingsvoorwaarden. zullen enkele op het binnenland se postverkeer betrekking hebbende bepalingen aan de (gewijzigde) internationale voorschriften worden aan gepast. De porten van de belangrijkste categorieën stukken, t.w. de brieven, briefkaarten, drukwerken en mon sters, blijven ongewijzigd. Hetzelfde geldt voor het luchtrecht en enkele andere belangrijke rechten, zoals het recht wegens aantekening en het expresse- recht. A. AFMETINGEN De maximum afmetingen voor drukwerkkaarten zonder omslag of adres band verzonden zijn gelijk gesteld aan die der briefkaarten (10,7 x 15 cm). Onver pakte kaarten, groter dan 10.7 x 15 cm moeten - onge acht of zij al dan niet aan de voor drukwerk gestelde eisen voldoen - als brief worden gefrankeerd. De maximum afmetingen voor fonopostzendingen zijn gelijkgesteld aan die der brieven. De maximum afmetingen voor stukken in rolvorm zijn gewijzigd in: de som van lengte en 2x de middellijn 104 cm; de lengte niet meer dan 90 cm. B. TARIEVEN PAKJES ('petits paquets') t.e.m. 500 gr. per 50 gr. boven 500 grper 50 gr. meer per 100 gr. meer minimum port FONOPOST per 50 gr. 11 Het binnenlandse port voor brieven en pakjes, (ongewijzigd) 8) Hiervoor geldt hetzelfde port als voor pakjes ('petits paquets') vo Voor zendingen t.e.m. 100 gram is frankeren als brief voordeliger. POSTWISSELS: het vastrecht voor postwissels in het internationale verkeer is gebracht op 50 ct. 3FfïMflPnQT Voor verzending naar het bulten- 1 UINUrUOI land tegen het tarief voor fono postzendingen zijn voortaan toegelaten fonografische platen, banden, draden en ander soortgelijk materiaal, waarop al dan niet geluid is opgenomen. De eis dat hetgeen is opgenomen het karakter moet hebben van briefwisseling over zaken van actuele en persoonlijke aard, is vervallen. Daardoor is het thans mogelijk om in de handel verkrijg bare grammofoonplaten, waarop werken van toon- en/of woordkunst zijn vastgelegd, als fonopost te ver zenden. Het blijft echter mogelijk deze platen als post pakket of pakje te verzenden. De berekening van het port geschiedt niet meer per 20 gram maar per 50 gram. Het maximum gewicht is van 300 gr. gebracht op 1 kg. De maximum afmetingen zijn verruimd en gelijkgesteld aan die der brieven. De inhoud van fonopostzendingen mag voortaan aan douanerechten onderworpen zijn. A DRI IKWFRK Stukken die anders dan door unurwvcnrx middel van boek-, offset-, of diepdruk of een daarmee overeenkomende druktechniek zijn vermenigvuldigd, zoals stencils, zullen voortaan reeds met drukwerk gelijkgesteld worden, als tenminste 10 geheel met elkaar overeenstemmende exemplaren tegelijkertijd ter post bezorgd worden (voorheen ten minste 20). Enkele soorten stukken met afwijkingen van het strikte begrip drukwerk, die tot nu toe voor wat betreft de tariefstoepassing in het binnenlands verkeer met druk werk waren gelijkgesteld, zijn niet meer tegen het drukwerktarief ter verzending toegelaten. Het betreft: a. de geheel geschreven naam- of visitekaartjes; 1 bij naam- of visitekaart- c. de stukken, vervaardigd door middel van een stempel of zelfdrukin- richting; d. matrijzen van papier, perkament of een soort gelijke stof. Wel worden in het inter nationale- en binnenlandse verkeer voortaan de vol gende stukken, vroeger vallende onder de categorie akten, met drukwerk ge lijkgesteld: r dezelfde bestemming. PORTHEFFLNG het minimum port waarmede niet of ontoereikend gefrankeerde stukken worden belast, is verhoogd tot 15 ct. C. VERZENDINGSVOORWAARDEN De stukken die tegen dit tarief verzonden konden worden, moeten met uitzondering van een vier tal groepen (zie onder de rubriek Drukwerk) voortaan als brief worden gefrankeerd. 1 sluitend 'echte' handelsmon sters tegen het port der monsters kunnen worden verzonden. a. de buisjes met serum of entstof (vaccin); c. belichte doch niet ontwikkelde films en platen, die met het oog op het ontwikkelen en/c.q. het vervaar digen van afdrukken aan beroepsfotografen etc. worden toegezonden; b. negatieven (films en platen) voor fotografieën, voor zover deze niet met handelsoogmerk worden ver zonden. Uit het vorenstaande vloeit onder meer voort, dat de verzending van voorwerpen van geringe waarde, dienende voor reclame (zoals speldjes, ballpennen e.d.) niet meer tegen het monstertarief kan ge schieden. de stukken, gewisseld tussen scholieren (o.m. 'schoolcorrespondentie'), mits verzonden door en ge richt aan de hoofden van de betrokken onderwijs instellingen; b. oorspronkelijk en verbeterd schoolwerk, met uit sluiting van elke aanwijzing, welke niet rechtstreeks op de uitvoering van het werk betrekking heeft e. handschriften van boekwerken of nieuwsbladen d. geschreven partituren of muziekbladen. In de internationale bepalingen betreffende de bijvoe gingen en aanduidingen, welke in gedrukte 3tukken na de druk mogen worden aangebracht, zijn enige vereen voudigingen en wijzigingen aangebracht, die mede in het binnenlands verkeer zullen gelden. Niet.geoorloofd zijn o.m. de volgende bijvoegingen en aanduidingen: a. In prijscouranten, catalogussen en circulaires: het opnemen van kleine monsters of stalen terzijde van of tussen de tekst. Overigens is, met inachtneming van de daarvoor gestelde voorwaarden, verzending als 'gemengde zending' wel toegestaan. b. In circulaires betreffende een uitnodiging tot een bijeenkomst, zoals een vergadering, examen of sportwedstrijd: de plaats, de dag, het uur en de aan duiding van het doel dier bijeenkomst; voorts hoe zal worden gereisd en het tijdstip van vertrek. Dit houdt in, dat b.v. de uitnodigingen tot het spelen van een sportwedstrijd niet meer tegen het druk werktarief verzonden kunnen worden, als daarin de plaats in het elftal, de datum van de wedstrijd, de naam van de tegenpartij, etc., NA de druk is aan gebracht. 5. AANGETEKENDE STUKKEN De aangetekende zendingen moeten in het internatio nale verkeer van de aanwijzing 'Recommandé' worden voorzien. Het woord 'Aangetekend' mag hieraan worden toegevoegd. Een manchet met een onderscheiding. De manchet van een goed geklede man. Want die onderscheiding wil zeggen: dit is een Kenmore overhemd. Een over hemd van opvallende distinctie. Een overhemd met opvallende kwaliteiten. Daar is bijvoorbeeld Kenmore Spanofix! Van zelf- strijkende katoenen popeline. Een prachtig overhemd - een praktisch overhemd. U kunt het wassen zoals U wilt (van koud tot heet) en drogen zoals U wilt (óók in de centrifuge!). Maar hoe U het ook behandelt, de extra versterkte boord en manchetten blijven altijd perfect! Het is immers een Kenmore overhemd! SPANOFIX zelfstrljkende katoenen popeline Brown Star - wit Tine quality poplin f 15.90 Green Star - wit extra fine quality poplin met klassieke en met Victory boord 117.90 Grey Star - wit special quality poplin met klassieke en met Victory boord 119.90 Blue Star wit en grijs Terlenka f 19.90 J Het gehele complex van wijzigingen zal worden opgenomen in de PTT-gids. Nieuwe tarief tabellen z(jn te ztjner tijd op de postkantoren verkrijgbaar. KENMOR OVERHEMDEN DIE ZICH ONDERSCHEll Gewone superbenz/ne geeft koolafzetting. En daardoor verlies aan kracht. Maar.Caltex Boron gaat koolafzetting juist tegen, waardoor uw motor schoon en vitaal blijft Voor méér krocht ...en zuiniger tijdenErvaar 't zelf/

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 12