/.N. verzoekt Britten rebellie te smoren wa Waarom niet een gasaansteker met een wereldnaam? AEG LAVAMAT, BI K.N.A. uit Hillegom boekt toneelsucces Zuiveringsoperaties worden voortgezet T. Zeldenthuis was beste renner van „De Bollenstreek Voetgangers gewond door de gladheid Door vorst beperkte aanvoer van waspeen C0RRIE PRINS ONFORTUINLIJK HARINGVISSERIJ WAS SCHRAAL IHODESIËRS KUNNEN OLIE RIJGEN VIA MOZAMBIQUE Veiligheidsraad heeft zaterdag een resolutie aangenomen, i op Engeland een beroep wordt gedaan de rebellie in Rho- te smoren. De raad verzoekt voorts alle leden van de Ver- Naties hun uiterste best te doen om de economische banden Hl hodesië te verbreken en de olietoevoer stop te zetten. Compromis de vrijdag door Bolivia en ingediende resolutie werd buitengewone zitting van de fstemd. Van de elf leden er tien, waaronder Groot- nië en Nederland, voor de re- Alleen Frankrijk onthield n stemming. solutie noemt de toestand in ie „buitengewoon ernstig", zy ompromis tussen de door een Afrikaanse landen geëiste 5e maatregelen. waaronder ingrijpen, en de mildere len van Engeland. Op Enge- ordt nu een beroep gedaan schikte maatregelen te tref- ?n nut kunnen zijn om het leidsbewind in Rhodesië tot niddellljk einde te brengen". derlandse ambassadeur G. de Beus verklaarde, dat lering ook wenst dat er een ordt gemaakt aan de op on wijze verkregen macht van ring-Smith in Rhodesië. 1 dat er praktische moeilijk- Ijn voor landen die de maat- moeten uitvoeren waartoe in utie is opgeroepen. Nederland economische boycot niet af, jj. maar het kan die niet on- jk van kracht doen worden, het tijd nodig heeft om de ervan te bestuderen. Via Portugal Zuidafrikaanse blad „Johan- Sunday Express" meldt dat desische regering een rege- ift getroffen voor de levering door Portugal om sancties ifd te bieden, ilsd meldt uit Salisbury dat anden geleden, toen er voor nzydige onafhankelijkheids- ng ncte niet zoveel gevaar tc bestaan, een regeling was voor levering van olie aan door „Sonarep", de doch- schappij in Mozambique van rtugese olieconcern „Sonap". een zaterdag in Salisbury regerings-mededeling hebben mhoofden als vertegenwoor- dt 3% miljoen in stam- LE1DSCH DAGBLAD MAANDAG 22 NOVEMBER 1965 SILVERMATCH FIRST CLASS verband levende Afrikanen een stemmig da onafhankelijkheidsver klaring goedgekeurd. Overvallen De Rhodesische politie heeft vrij dagavond overvallen gedaan in de huizen van een aantal hoogleraren in Salisbury en heeft daarbij ten minste twintig niet-ondertekende afschriften in beslaggenomen van een verklaring waarin een weige ring stond „om het huidige onwet tige bewind van de voormalige eer- ste-minister, de heer Ian Smith, te aanvaarden", zo is zaterdag van woordvoerders van de universiteit vernomen. De politie heeft echter niet het oorspronkelijke document gevonden dat uit de universiteit is gesmokkeld, zo vertelden de woordvoerders. Dit document was getekend door 46 le den van de staf van docerend perso neel van de universiteit. Een af schrift ervan is naar de Londense Times gezonden. (Advertentie) volmaakt en volautomatisch f 1295,- KATW1IK voelige straf or aannemer fficier van Justitie by de politierechter constateerde, 35-jarige aannemer uit Kat- lever „by de vleet" had ge- toen hy in de nacht van 17 de door hem bestuurde auto capriolen uithaalde, ksweg 4 in Wassenaar kreeg een lekke band. „Die heb ik maakt", zei verdachte braaf, ïste, een ander heeft dat ge- u bleef in de auto zitten", Ie rechter op. Maar het bleek, uto bij de botsing welke juist had plaats gevonden zodanig chadigd, dat het spatbord op sleepte. Zo ging de aannemer jjden, doch hij moest al spoe- pen, omdat de band weer stuk dronkema nsmanieren officier van Justitie vast. De chuwde politie had verdach- enomen en constateerde, dat stevig onder invloed van verkeerde. Volgens schatting er acht glazen bier en vijf je- »r verdachte zijn gedronken, rustig achter het stuur ging licier vond het bewijs wel dui- eiste een week gevangenis ontzegging der rijbevoegd- lurende een jaar. De rechter ielde tot een week gevange intrekking van het rijbewijs een jaar. waarvan zes voorwaardelijk en aftrek Hjd, waarin het rijbewijs thans ■okken. mbollenexporteur i. Murk overleden vergadering van de Zweedse in de Bond van Bloembollen- ren die vrijdag onder voor lap van de heer P. Nelis in in Hillegom werd gehouden, leling op 71-jarige leeftijd de heer Franciscus Johan- oprichter van de bloembol- ery en exporthandel Fnuis Zoon aan de Wilhelmina- Hillegom. de heer Murk het woord had werd hy, tot grote ontstel te- de leden, onwel. IJlings wer- artsen gewaarschuwd en anstateerden het verscheiden bloembollenexpert, die alom ighebbende positie Innam, rledene is onder meer jaren- Wzitter van de Duitse groep van Bloembollenhandelaren 'lem geweest en vervulde in to nog talrijke functies ten van het bollenvak. Morgen- 10 uur zal een plechtige H. Requiem worden opgedragen irochiekerk van St.-Joseph Leiasestraat, waarna de be- geschiedt op het kerkhof der 1 Regisseur Frans van Emmerik (81) nam afscheid met „Het lied van alle tijden" Ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan van deze Hillegomse Toneel vereniging presenteerde K.N.A. in zyn jubileumuitvoering het historisch spel in 3 bedrijven van D. II. Schef- fer „Het Lied van alle Tyden". De 81-jarige regisseur, de heer Frans van Emmerik, nam na een 35-jarig lidmaatschap, waarvan de laatste 6 jaar het regisseurschap op zyn schouders rustte, afscheid van „zyn" K.N.A. De heer C. Persoon huldigde „ome Frans" en bood hem een cou vert met inhoud, alsmede een zeer fraai bloemstuk aan. „Nemen jullie het mij niet kwaiyk wanneer ik „met de zweep" achter je stond: hand haaf het peil, waarop K.N.A. staat, dat is mün grootste beloning", zei de beroepsregisseur (Frans van Em merik speelde by de vermaarde Louis Bouwmeester) in zyn geestig dank woord. Uit handen van mevrouw Van Roodev. d. Steen ontvingen de speelliên, na een dankwoord van de heer J. van der Zwet, fraaie bloe- Op deze voor K.NA. historische avond koos de regisseur D. H. Schef- fer's „Het Lied van alle Tyden: de Lofzang der Liefde". Het romantisch spel verplaatst de hoorders en kykers de zaal van Flora was zaterdagavond nagenoeg „uitver kocht" naar 11 november 1793, in het tweede jaar der Franse republiek. De revolutie woedt op haar hevigst. Op 30 oktober zyn de gematigde Girondynen door de ultra-revolu tionaire Jacobynen ten val gebracht. De wetgevende macht berust by de Nationale Conventie, aan wier hoofd het driemanschap Robespièrre, Cou- thon en Saint-Jus met onbeperkte macht regeert: de tyd van het schrikbewind. De wet op de „ver dachten" voert dageiyks nieuwe slachtoffers naar de Conciergeriede sombere staatsgevangenis, die men gewooniyk slechts verlaat, om het schavot te bestygen. Gewone gang Uiterlijk gaat het leven zyn gewone gang. De schouwburgen worden druk bezocht. Men heeft behoefte aan af leiding en vergetelheid. Terwyi op de „Place de Ia Revolution" de guillo tine haar afschuweiyk werk verricht van dodeiyke haat, zingt tussen Yvonne Fleuriot, 25 jaar, actrice der Comédie Francaise en André Viconite de la Haute-Rive, 27 jaar, de liefde haar eeuwig lied. De décors, vooral de vestibule der Congiergerie in het 3de bedryf, waren verzorgd: alleen de kaptafel in de kleedkamer deed eigentijds aan. Dat was ook het geval met het theeser vies en de klok. Maar de historische kostuums waren een presentatie op zich zelf. (Daar horen geen moderne polshorloges by Mevrouw ApswoudeStroombergen (Yvonne) en P. van Schle (André) Weer inbraak bij Noordwijkse juwelier Inbrekers hebben hun slag gesla gen in de juwelierszaak van de heer Bruggeman aan de Hoofdstraat in Noordwijk aan Zee. Voor verschei dene duizenden guldens aan siera den werd uit de vitrines vermist Het is reeds voor de vyfde maal in enkele jaren tyds, dat by deze ju welier werd ingebroken. De vorige malen vernielden de dader(s) de eta lageruit. Deze keer verschaften zy zich toegang tot de winkel door het inslaan van een ruitje aan de achter zijde van het pand. De heer Bruggeman is tegen deze schade niet verzekerd. Hy heeft een ruime beloning in uitzicht gesteld voor degene, die aanwyzingen geeft, welke leiden tot het terugvinden van de ontvreemde gouden voorwerpen, waren in glanzende vorm: ontroering en „tranen" in de zaal waren het gevolg. De heer B. van Beek bracht Crochet (38-jarige chef der Geheime Politie en mede-minnaar van actrice Fleuriot) ten tonele. Alle mogeiyk- heden, die de rol hem in ruime mate schonk, werden door hem uitgebuit. Aparte vermelding verdient de creatie van Joke Stroombergen (20- jarige kamenierster). Prima rolken- nis, waardoor met haar zuster en diens geliefden een homogene groep ontstond. Mevrouw Schaaf—Otten (35-jarige ouvreuse „La France") in haar verraadster-rol en J. Warmer dam (abt D'Evreux) sloten zich bij eerstgenoemden bevredigend aan en streven naar verbetering. Jammer dat een deel der aanwezi gen fout reageerde op de vfcrschy- nlng van de Capucijn D'Evreux Dat „risico" liepen S. Persoon (cipier Picard) en J. Pypers (Naudin, briga dier gendarmerie niet. Fr. van Em merik („60"-jarige regisseur Dumont) verraste door uitbeelding van Franse ésprit. Met keuze en uitvoering gaf K.N.A. een „hartverwarmende" jubi leum-uitvoering! Na deze les der historie was er een gezellig samenzijn m.m.v. het dansorkest „De Aviola's". Nog geen oplossing in zicht in Indonesië van Lierop Er zyn in het voorbye wielersei- 1 Liden (nieuw.) en zoen op de weg door de renners van (amat.) 4 pnt. de Lisser Ren- en Toervereniging „De Door een grote toeloop van jonge Bollenstreek" weliswaar geen over- leden hoopt men, dat de opwaartse winningen behaald in open koersen, iyn in de successen het volgende sei- maar toch is het bestuur over de ge- I zoen verder doorgetrokken kan wor- leverde prestaties niet ontevreden, den. Oud-voorzitter Egbert van 't Er is een kleine styging merkbaar en Oever, die ook bekendheid geniet als bovendien mag men zich in een grote trainer van jonge schaatsenrijders, toeloop van jonge leden verheugen, zal de renners zoveel mogelyk be- De meest succesvolle renner in 1965 hulpzaam zyn met het opstellen en was de nieuweling Ton Zeldenthuis uitwerken van een trainingsschema, uit Sassenheim. Hy kwam dan ook met zeer ruime puntenvoorsprong in het bezit van de prestatiebeker. De Indonesische president Soekar- no is er nog steeds niet in geslaagd een oplossing te vinden voor de cri sis in zyn land die nu al byna acht weken duurt. Het belangrijkste punt biyft: de (nog niet afgekondigde) ontbinding van de Indonesische com munistische partij (KPI) door de president. Soekamo hield zaterdag in zyn pa leis in Djakarta een rede, die over de radio werd uitgezonden. Hy zei daar in dat hy na de staatsgreep van 1 oktober had gehuild, omdat Indone siërs elkaar om het leven brachten. Tydens de rede werd Soekarno ge stoord door sirenegeloei dat vier mi nuten aanhield. De president onder brak zyn toespraak 'n kwartier lang en maande zyn gehoor tot kalmte aan. Soekarno deelde niet mee wat de sirene betekende. In de Indonesische havensteden Semarang en Tjilatjap, respectieve- ïyk aan de noord- en aan de zuid kust van midden-Java gelegen, heeft de militaire overheid de staat van Cycle-crosser Jan van Dyk kon door omstandigheden vrywel niet aan straatkoersen deelnemen. Daar entegen maakte Wim Janssen zyn come-back en dat was lang niet slecht. Hy kwam in Hillegom als vyf de door de finish en werd zowel in het kampioenschap van Zuid-Hol land als Stempersgat zevende. In het prestatleklassement kwam Janssen I achter Zeldenthuis op de tweede j plaats. Het clubkampioenschap lange 1 afstand ging naar Leo v. d. Berg uit gladheid heeft in het afgelopen Noordwyk. Vyfde prijzen veroverde weekeinde in Leiden weinig aan- Van de Berg in Bennebroek en Den Haag. Van de amateurs reden ook 1 Mijndert Tjoelker, die het clubkam- pioenschap tydryden in zyn voordeel besliste, Willem Knoppert, Siem van j Lierop en Wim v. d. Aar, zich enkele Weinig verkeersongelukken in Leiden rydingen veroorzaakt. Het aantal verkeersongevallen was zelfs ge ringer dan normaal. De Leidse 1 muiden in het yskoude water van de Oude Herengracht, nadat hy op de walkant was uitgegleden. De jongeman, die snywonden in het gelaat en een bloedneus had, kon verkeerspolitie registreerde zater- door handreiking op het droge keren in de prijzen. De als nieuweling debuterende Ton Zeldenthuis was de meest succesvolle renner van „De Bollenstreek" en was vooral in de tweede helft van het seizoen prima op dreef. Derde pry- bemachtigde Zeldenthuis in Bennebroek, Sassenheim, Puiflijk en Balk én vierde werd hy in Dordrecht, Arnhem, Soest en Alphen. Alles by- klasseerde hy zich achttien keer onder de eerste tien. Zeldenthuis legde in zyn categorie ook beslag op de sprinttitel en het tydritkampioen- schap. Van de andere nieuwelingen bracht de Lissenaar Herman Zuider duin het tot een derde plaats in IJs- selstein en werd daarna door een val voor enkele weken uitgeschakeld. Hy greep ook de clubtitel op de lange afstand. De eindstand van het prestatieklas sement luidt: 1. T. Zeldenthuis (nieuw.) 153 pnt.; 2. W. Janssen (amat.) 58 pnt.; 3. L. v. d. Berg (amat.) 39 pnt.; 4. R. Bisschops (asp.) 36 pnt.; 5. M. Tjoelker (amat.) 27 pnt.; 6. W. Knoppert (amat.); 14 pnt.; 7. B. van Beek (asp.) 12 pnt.; 8. H. Zuiderduin (nieuw.) 8 pnt.; 9. Peter Koop (asp.) 5 pnt.; 10. M. v. Groenteveiling Katwijk Dankzy de vroeg ingevallen kou- Spruiten bereikten zeer hoge note- de bleef in de afgelopen week de aanvoer aan de Katwykse groente veiling beperkt. Hierdoor trad voor vrijwel alle produkten een styging van de prijzen op. Vooral kwam dit duideiyk tot uiting by het hoofdar tikel, waspeen, waarvan slechts 328.000 kg werd aangevoerd, tegen 593.000 kg in de voorafgaande week. Weliswaar namen ook vele kopers een afwachtende houding aan omdat het vorstvrije vervoer van de peen, vooral naar het buitenland, grote problemen schept, maar toch bleef de belangstelling zeer behoor- iyk. Een en ander had een aanmer- keiyke verbetering van het prijspeil tengevolge. Alleen dinsdag en woensdag, toen het aanbod iets ruimer was. deed zich een kleine inzinking voor. Per kist van 20 kg waren de noteringen van de verschillende soorten en kwa liteiten als volgt: A-extra f8.90 tot f9.50 (f5.50 tot f7.10). Al f6.70 tot f 12.80 (f4.40 tot f6.80), A2 f5 tot f9.60 (f3.40 tot f6.50), B-extra f9.30 (f5.70 tot f7.10), BI f6.30 tot f 14.90 (f4.40 tot f7.60). B2 f 1.80 tot f6.70 (f 1.80 tot f4.10). Cl f4.70 tot f5.80 (f3.20 tot f4.90) en C2 f2.90 tot f5.20 (f2.50 tot f3.90). Verwacht wordt dat, ongeacht de weersomstandigheden, deze week het aanbod weer wat ruimer zal worden. De reden is dat de voorraden die niet tydig afgedekt konden worden en min of meer door de vorst zyn aangetast, zo spoedig mogeiyk ge ruimd moeten worden. B reekpeen passeerde de klok voor f2.10 tot (f3.80 tot f4.60) per kist van 20 kg. De hoeveelheden bloemkool die nog aan de veiling kwamen, waren onbetekenend. De prijzen bleven evenwel vrij behoorUjk, al naar ge lang van kwaliteit f 14 tot f71 (f 14 tot f83) per 100 stuks. Andyvie was zeer duur met f 30 tot f 77 f8 tot (33) per 100 kg. Boerenkool bleek ook zeer in trek en deed f 23 tot f68 (f8 tot f33) per 100 kg. Groene en rode kool werden verkocht voor resp. f29 tot f43 (f 18 tot f ringen met f0.97 tot f 1.32 (f0. f 0.62) per kg by een beperkt aan bod. Restanten tomaten waren laag in prijs nameiyk f 1.80 tot f 3.40 (f 2.60 tot f 5.80) per bakje van 6 kg. Uien vertoonden een kleine prijsverhoging en werden verkocht voor f3.10 tot f5.70 (f2.40 tot f5.40) per kist van 20 kg. Seldeneknollen passeerden de klok voor f 18 tot f 51 (f15 tot f29) per 100 stuks, al naar gelang de maat. Op de byzondere schorsenerenveiling werd dinsdag slechts 6.000 kg aangevoerd, tegen 9.000 op de voorgaande dinsdag. De noteringen van dit exportprodukt waren daardoor wat hoger, nameiyk als naar gelang van soort en kwali teit f 14 tot f 93 (f 14 tot f 76) per 100 kg. dag negen botsingen en zondag niet meer dan twee. Niemand werd bij deze aanrydingen gewond. Wel zyn enkele voetgangers het slachtoffer van de gladheid ge worden. Een 48-jarige Leidenaar gleed zaterdagochtend omstreeks kwart voor negen op het trottoir van de Frederik van Eedenlaan uit. De man maakte zo'n ongeluk kige val, dat hy zyn rechtersleu- telbeen brak. De EHD bracht hem naar het Academische Ziekenhuis. worden geholpen. De gladheid heeft zaterdag ook in ander opzicht narigheid te weeg gebracht. Een personenauto, die voor een wo ning aan de Oranjegracht stond warm te draaien, gleed plotseling het water in. In de auto bevon den zich muziekinstrumenten ter waarde van ruim f 2500. De instru menten waren niet verzekerd. De auto werd met behulp van een andere wagen op de kant getrok ken. Persoonlyke ongelukken de den zich niet voor. Ook op de Herengracht begon een personenwagen plotseling te schui ven. De auto bleef nog net boven het water hangen. Aan het Delftse jaagpad sloeg gistermiddag een woonboot lek. De brandweer heeft het water uit de ark gepompt. TURNEN Spanvissers met veel haring aan de visafslag Twee en twintig vaartuigen zorg- 1 den vrijdag In IJmuiden voor een aanvoer van 5.315 kisten vis. Er wa ren 960 kisten schelvis, 540 kisten ra- j dio, 120 kisten wyting, 200 kisten gul en kabeljauw, 60 stuks styve kabel- j jauwen, 2.220 kisten haring, 400 kl. kistjes haring, 55 kisten makreel, 25 kisten haai, 170 kisten sprot, 180 kis- j ten schol, 15 kisten tarbot, 12.000 kilo 1 tong en 95 kisten diversen. De schel visprys liep bel angry k te- rug, maar de schol bleef duur, totY'0*?11*' ,hw" ?st"e" Amer?- foort beslag gelegd op de negende Corrie Prins, lid van het Leidse oorlog afgekondigd, zo meldt het persbureau ..Antara". De reden voor deze maatregel is niet onthuld. Het militaire bestuur in deze steden is in handen van de marine. Het persbureau „Antara" meldt dat op noord-Celebes tachtig procent van de leiders van de communistische party en de daarmee verbonden or ganisaties is gearresteerd. Volgens een mededeling van de militaire com mandant zyn in dat gebied vuur wapens en handgranaten in beslag genomen. De zuiveringsoperaties wor den nog voortgezet. Oentoeng De voormalige overste van de Rjf- wacht van president Soekarno en lei der van de putsch van 30 september. Oentoeng zou bij een verhoor in Dja karta hebben bekend, dat hy zyn Rjf- wacht-bataljon op 5 oktober tydenti een parade op de „Dag der strijd krachten" had willen laten schieten op de niet-communistische generaals van het Indonesische leger. De bekentenis van Oentoeng is op een geluidsband opgenomen. Oentoeng, die met de organisatie van de parade belast was. wilde de bewuste generaals, onder wie de mi nister van Defensie Nasoetion en het hoofd van het leger generaal Yani. een eind van president Soekarno af op de tribune laten plaatsnemen. De marsorde van de voorste kolonne van de paradetroepen was zo ge regeld, dat twee rebellen-batal jons een gezagsgetrouw bataljon „in de tang" zouden kunnen nemen en likwideren. Oentoengs eerste lyfgardebataljon in het midden zou voor de tribune het vuur openen op de niet-commu- nistische legeraanvoerders en daar mee het sein geven tot het uit de weg ruimen van meer dan tienduizend anti-communistische officieren, poli tici en ambtenaren in geheel Indo nesië". Oentoeng liet zyn „parade-moord plan" varen omdat het leger de plan nen voor de mars en de bezetting van de tribune terzyde legde en alle pa radetroepen met scherpe munitie het uitrusten. Dientengevolge besloot Oentoeng tot de ontvoering en ver moording van generaals na een nach- teiyke overval, zoals dat by de putsch op 30 september het geval was en waarby deze opzet ten dele slaagde. gevolg, dat vooral de kleine tongsoor ten in prijs stegen en boven de f 4, per kilo kwamen. Voor de treil ers viel met de haring- vissery in Het Kanaal weer niets te verdienen. De spanvissers boekten betere resultaten. Het waren dan ook in hoofdzaak hun vangsten, die aan de markt kwamen en er de goede prijs tot f 44,per kist konden ma ken. Aanvoer in Ierland In de eerste zes maanden van 1965 vertegenwoordigde de aanvoer van zeevis in Ierland (uitgezonderd zalm) een waarde van 734.000 Pond Ster ling. Dit betekent een belangrijke styging ten opzichte van de eerste helft van 1964 toen voor 641.000 Pond werd aangevoerd. Daarbij dient in het oog te worden gehouden, dat de aanvoer in Ierland in 1964 een re cordhoogte bereikte. ALs de trend van het eerste halfjaar 1965 doorzet, dan zal het lopende jaar ongetwyfeld tot nieuwe record-cyfers leiden. De afgelopen week was het op alle fronten een schrale visserij. Een paar vleetloggers. die nog op zee waren hadden geen of vrywel geen vangst. Voor de spanners was het weer in het begin van de week te slecht om te vissen en later in de week waren de vangsten eveneens schraal. Ditzelfde gold voor de trei- lers. die in de Ierse Zee waren en die nabij de Sandettie visten. Om de noord werd wel niet veel haring ge vangen maar wel veel bijvis. Zodoende was er de afgelopen week weinig aanvoer van verse haring, waardoor de prys opliep tot f 38 f 42 per kist van 50 kg. De aanvoer van gezouten haring bleef eveneens aan de lage kant. De prys voor de steurharing bedroeg f 78 f 84 per ka. en de volle haring enkele guldens hoger Volgens de gegevens van de Dienst f7 tot f37 (f 13 tot f23) per 100 kg. 1 van de Ned. Haringcontrole bedroeg de aanvoer van gezouten haring in de week van 7 t/m. 13 november 1965 in Scheveningen 4713 ka.. Katwyk 2786 ka.. Vlaardingen 1531 ka. en te IJmuiden 418 ka. Totaal 9448 ka. v.j. 18.421 ka.). Vanaf begin teelt t/m. 13 november jj. bedroeg de aanvoer in Schevenin- gen 171.594 ka. (v.j. 216.916 ka.). Kat wyk 93.467 ka. (v.j. 121.416 ka.). Vlaardingen 52 963 ka. v.j. 78.630 ka.) en IJmuiden 6159 ka (v.j. 15.848 ka). Totaal 324.183 ka (v.j. 432.810 ka). De uitvoer van gezouten haring, had als volgt plaats: Katwyk 2398 vaten (van 100 kg netto), Schevenin- gen 3772 vaten, Vlaardingen 2206 va ten en de IJmuiden 289 vaten. Totaal 8665 vaten (v.j. 10.536 vaten). De export van bokking bedroeg 99.096 kg netto (v.j. 144.085 kg). De aanvoer van makreel was laag, daar om was dit artikel behooriyk aan de prys. schappen (14-16 jaar) van de Neder landse Katholieke Gymnastiekbond. Na de halve finale stond Corrie, zus ter van oud-NKGB-kamploene Rla Prins, nog op de zesde plaats. Aan de eindstrijd namen elf turnsters deel. Corrie Prins zal aan deze kam pioenschappen beslist geen prettige herinneringen bewaren. Tydens haar vrije oefening raakte zy, vermoedelijk als gevolg van al te gespannen zenu wen, de draad kwyt, wist niet meer hoe verder te gaan en stopte ermee. De seconden die zy tekort had ge draaid beinvloedden haar cyfer uiteraard zeer nadelig: 5.60 pnt. Mentaal geheel uit haar evenwicht gebracht, moest zy daarna haar oefe ning op de evenwichtsbalk brengen, een toestel dat altyd by zonder ge vreesd is. Corrie Prins kreeg hier 7.10 punt, maar zy rehabiliteerde zich enigszins door by het paardspringen als enige van de elf deelneemsters een handoverslag te maken. In het eindklassement bezette Corrie Prins de negende plaats met 60 05 pnt. Kampioene werd J. Koenen uit Amsterdam met 70.00 pnt. SNEEUWSTORM IN DUITSLAND Het grootste gedeelte van Duits land had gisteren te lyden van een sneeuwstorm waardoor moeilijk heden ontstonden voor het verkeer op de weg en op de raiL De storm kwam zaterdag vanuit het noordoos ten Duitsland binnen. In hoger ge legen gebieden. In Sauerland en het Harzgeberte. is 25 centimeter sneeuw gevallen. Een dikke sneeuwlaag in het gebied Brunswyk-Hannover is er oorzaak van geworden dat vele we gen daar onbegaanbaar zRn. De Oostduitse radio heeft een op roep gedaan op alle spoorwegarbei ders die geen dienst hadden, zich by hun stations te melden om te helpen by werkzaamheden om de banen sneeuwvry te maken. Zowel in Oost- als in West-Duitsland lo pen de treinen met vertraging. In de Beierse Alpen woeden zware sneeuw stormen. Beriyn werd zondag getrof fen door de ergste sneeuwstorm in 73 jaar. Gestolen sieraden na 2 jaar terug (Van onze Enschedese correspondent In 1963 werd by juwelier Schutte in Vroomshoop ingebroken, waarby een groot aantal sieraden verdween. Dezer dagen werd een deel van het gestolene teruggevonden. Iemand uit Wyhe moest op 12 november by het gemeentebos in Vroomshoop even de auto uit en 't bos in. Onder 'n boom zag hy iets glinsteren. Bij nader on derzoek bleken er sieraden onder het mos te liggen. Hy spoedde zich met de vondst naar het politiebureau, waar men direct vermoedde waar de sieraden vandaan kwamen. De heer Schutte herkende het gevondene als de gestolen sieraden. Helaas waren het de minst kostbare sieraden. Nauwkeurig onderzoek in de om geving van de vindplaats leverde geen resultaat op. Nog veel dieren in de kou Op veel plaatsen in het land, met name in het oosten, loopt nog vee in de wei. De „Vereniging tot bescher ming van dieren" heeft dit gecon stateerd. Afgezien van het feit. dat het veel te koud is om nog vee bui ten te houden, is het in de wei ook te glad. Voorts kunnen de dieren geen voedsel vinden. De vereniging doet een beroep op alle betrokkenen meer aandacht aan hun vee te be steden en in ieder geval voor voedsel te zorgen. Hetzelfde geldt volgens de vereniging voor de vogels. Marktberichten LEIDEN, 22 nov. aardappelen 17- 25. andyvie 60-104, kroten, gekookt 50. boerenkool 38-60. rodekool 25-34. gr oe nekool 29-35. prei 43-72. spinazie 92- 106, spruiten 80-140. tomaten 30-110, uien: ptcklers 24 10, drielingen 20 40, middel fijn 15.60-16.30, mlddelgrof 17 50. grof 20. winterpeen 23. witlof 1.25- 1 95 per 100 kg. sla 6-19 per 100 stuks. BARNEVELD. 22 nov. Coöp Ve- luwse Elerveillng Aanvoer 269 820 st handel vlot. Prllzenn per 100 stuks- 46-54 gr f 17.06-19 41. 57-60 gr f 19 38- 20.21. 62-64 gr f 19.63-20 80. 66-67 gr f20 90-21 36 BARNEVELD, 22 nov Vette kal- v eren markt: aanvoer 629 st.. handel flauw. Pril zenle kwal f 3.95-4 10 2e kwal. f3 75-3.90. 3e kwal. f3 50-3.7Ö. KATWIJK AAN DEN RIJN. 20 nov GroenteveUlngwaspeen per kist Al 8 40-12 10. A2 5 40-9 10. BI 9 10-1220. B2 2 80-4. C2 3-3.50. breekpeen per kist 5 40-5.70. boerenkool 45-68- gele kool 14. gr oenekool 29 rodekool 7-22 Aanvoer waspeen 39.000 kg ROTTERDAM, 22 nov. Veemarkt aar.voer totaal 1883. vette koelen en ossen 1244. varkens 639 stuks. Prijzen (extra. le. 2e en 3e kwal vette koelen (ct per kg) 4O5-440 370- 395. 325-355 310-325; varkens (levend gew (ld 224-226 222-224. 220-222 216-218; stieren (ld) 380-435; worst- toeierWid.) 300-320; slachtzeugen (ld.) Handel: aanvoer vette koelen korter handel traag, prllzen als vorige week varkens als vorige week. vlot. iets styver. RIJNSBURG. 20 nov Hvaclnten- Anne Marle 56. Am. Anjers: Sim rood 36-40, wit 30-34. roze 32-36. Selecta 36-42 per 100. TroschrvsanfenJoseph 135-150 Rollnda 165-170, Parade 140- 152' G°yen Sall 135-140. Kauffman 140 per bos.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 11