Tin! Wijnen sta! de show Cassius Clay snel mogelijk wil gevecht beeindigen Scholte en Wijnen geven elkaar in Oldenzaal geen duimbreed toemaar KR UIS WOOR DRAADS L.F.C.-Quick Lugdunum kansloos tegen Roodenburg Patterson moet aan gewicht bouwen STREEP ONDER T WIELERSEIZOEN i LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 20 NOVEMBER 1965 VIERDE BLAD Tini Wijnen en Henk Scholte geven elkaar in de strijd om de nationale titel in de ereklasse anker-kader 47/1 geen duimbreed toe, maar voorlopig ligt Wijnen aanzienlijk op moyenne voor: 27.90 tegen 18.46 voor de Eind- heer Tusveld, een jonge onderwijzer in het evenals Oldenzaal tot het dis trict Hengelo behorende Goor, liet zich echter niet intimideren en gaf „rester dedans". Mokkend ging Scholte terug naar zijn stoel. De beslissing van de arbiter was juist. De bal was op de lijn blijven liggen en niet, zo als Scholte meende te hebben ge zien, eruit. Nog twee beurten had Schólte daarna nodig voor hij de partij had beslist. Van Nijnatten nam de kans waar en voerde zijn moyenne nog ATOMOBILISME HERFSTTOCHT AFGELAST In verband met de slechte gesteld heid van de wegen rondom Zwolle heeft de KNAC de herfsttocht, die gisteren en vandaag zou worden ge houden, afgelast. De eindstanden van de competi ties om de Nederlandse kampioen schappen betrouwbaarheidsritten luiden Bestuurders: 1. P. Pouwels 'Heiloi 81 pnt. 2. N. Bos 'Amsterdam» 55 p. Navigators: 1 H. Windsma (Mui- d er berg81 pnt. 2. T. Wassenaar (Amsterdam) 55 p. B-klasse: Bestuurders 1. A. Haans (Tilburg) 72 pnt. 2, C. Kok 'Hilversum) 59 p. Navigators: 1. K. Rubingh (Son, N.-B) 72 pnt.2. E. Posthuma (Haar lem 56 pnt. Geen moeite In hun avondpartij had Wijnen I zomin als Scholte enige moeite de leidende positie te handhaven. In zijn partü tegen Beekman distan- I tieerde Scholte zich al spoedig met 'n I serie van 70, terwijl Wijnen met een j sublieme reeks van 152 in de zesde beurt waarmee hij op 167 kwam, Van j Nijnatten kansloos maakte. Wijnen kwam nog tot een serie van 65, terwijl Scholte in de slotserie van 76 zijn beste prestatie in deze partij j leverde. De Kleine Roodenburg Van Leur Vul tink Van Nijnatten Scholte Wijnen Beekman Van Leur De Kleine Roodenburg Vul tink Van Nijnatten Wijnen Scholte Beekman Stand na de tv Wijnen Scholte Vultink De Kleine Van Leur Van Nijnatten Beekman Roodenburg Uitslagen 300 19 46 15.78 156 19 32 8.21 234 16 55 14.62 300 16 84 18.75 201 12 58 16.75 300 12 52 25.— 300 7 163 42.85 300 26 58 11.53 300 23 108 84 10 22 300 10 152 gem. 2750 18.46 14.90 11.73 10.96 10.62 B.64 Horizontaal. 1. hinderpaal 5. veldtocht 10. oppervlaktemaat 12. deel van het hoofd 13. geleuter 15. harde duw 17. opstootje 19. keurig 20. lichte aanraking 21. ijzerhoudende grond 23. dier 25. vertegenwoordiging v; landse mogendheid 26. deel van de mond 27. strijdperk 29. halfvaste stof 30. waterput 31. kolenbewaarplaats 33. gemeen 34. voertuig 36. vertelling 37. makker 39. gebladerte 42. gewicht 44. voorzetsel TINI WIJNEN Beiden wonnen Beiden wonnen ook vrijdagmiddag hun partijen van resp. de Amster dammer Flip Beekman en de West brabander Bert van Nijnatten, maar voor de ouden van dagen uit En schede, die de gast waren van de organiserende vereniging BIOS, stal Rudy Altig won Europese titel oniniumrijders Rudi Altig heeft gisteren in Keulen de wedstrijd om het Europese kam pioenschap voor omniumrijders op zijn naam gebracht. Voor 300 toe schouwei's won hij in de sporthal van Keulen vier van die vijf onderdelen. Hij moest zich alleen in de 4000 meter achtervolging met een tweede plaats achter Peter Post tevreden stellen. De eindstand was: 1. Altig (Did.) 5 pnt; 2. Rik van Steenbergen (Belg.) 11 pnt; 3. Post (Ned.) 13 pnt; 4. Pfenninger (Zwits.) 15 pnt; 5. Lykke (Den.) 19 pnt; 6. Beghetto (It.) 21 Wijnen toch de show. De Ossenaar bouwde op een basis van 51 punten een magnifieke serie van 163. Zoals de dag tevoren scheen hij ook nu op weg het serie-record van Scholte uit 1960 '198» te verbeteren, maar hij strandde ditmaal op een lange mas- sé langs de korte band. Wel kwam hij terug met een serie van 46, doch dit was niet voldoende om in ieder geval het record particulier gemid delde van Scholte (60) naar de histo rie te kunnen verwijzen- In de zeven de beurt haalde Wij hen als triom fator de finish, een vergeefs tegen- spartelende Beekman achter latend op 40. Minder Het ging Scholte tegen Van Nij natten minder glad af. Wel had hij steeds het initiatief in de partij, maar hij vocht zowel tegen zichzelf als tegen het ivoor. Sputterend liep hij rond het biljart, hoofdschuddend soms over de tegenslag, die hij toch geheel aan zichzelf te wijten had. Kwaad werd „de zwarte panter", toen arbiter Tusveld, zelf een eersteklas kaderspeler op de kleine tafel, hem in de tiende beurt een carambole af telde, die volgens hem juist was. Terwijl Scholte de ballen in een trosje bijeen had, bleven zij in het vak lig gen. „Hij is eruit, ik zie het met één oog", was de reactie van Scholte, toen de arbiter even twijfelde. De Roodenburg - Lugdunum SPORTPARK NOORD. Voetbalprognoses Roodenburg en Lugdünum bijten morgenmiddag op Sportpark Noord de spits af van de derby-serie, die de drie Leidse tweede klassers ook dit jaar weer wacht. Het zijn wed strijden, waarin voor alle vereni gingen veel op het spel staat. De belangen van Roodenburg en Lug dunum lopen nogal uiteen. Rooden burg heeft kampioensaspiraties, terwijl Lugdunum verwoed vecht om het degradatiegevaar te weren. Veel kans zullen de groenwitten overigens wel niet krijgen, want Roodenburg heeft er alles op gezet om dit duel winnend af te sluiten. Ook voor UVS staan er morgen grote belangen op het spel. De blauwwit- ten, die in de eerste klasse B de leiding hebben, trekken naar Rot terdam, waar CVV ongetwijfeld voor een warme ontvangst zal zor gen. De Leidenaars moeten winnen om hun toppositie te behouden, maar gemakkelijk zal dat gezien de kracht van de oud-landskam pioenen niet zijn. Voor LFC lijken er daarentegen min der moeilijkheden weggelegd. De kanaries leiders in 2A ont vangen Quick, dat tot nu toe zeer matig voor de dag is gekomen. In de derde klasse A heeft Alphia (thuis) tegen koploper Olympia weinig kans. Ook Altior, dat Delft op bezoek krijgt, mag niet op een overwinning rekenen. Alphen zal dat echter wel kunnen doen. Het aloude Haagse HVV is waarschijn lijk niet in staat de Alplienaren van de zege te houden. De nek-aan-nek-race in de vierde klasse A duurt nog steeds voort. DOCOS, Lisse en Concordia H zul len tegen resp. Teijlingen, VVSB en ZLC wel geen fout maken. SJC heeft tegen hekkesluiter Nicolaas Boys de beste papieren en bij YVar- mundaDOSR zal er weinig krachtsverschil zijn. In de vierde klasse B gaat Wassenaar thuis van DONK winnen en moet LDWS proberen tenminste één winstpuntje te veroveren bij Oliveo. Ook ASC zal in 4 D waarschijnlijk wel in staat zijn tegen BMT een gelijkspel uit de strijd te slepen. 55 op een verder verwijde stuur autobekleding buit zangstem schrijfgerei klein materiedeeltje lofzang nauwkeurig Duitse stad plaats in Gelderland vreemde munt kopy drank verandering van posit vele waarin koren groeit huishoudelijk artikel Cassius Clay, de wereldkampioen der zwaargewichten, heeft gisteren in Las Vegas zijn training voor het titelgevecht tegen Floyd Patterson, dat maandag wordt gehouden afge sloten. Clay maakte van zijn laatste training de gebruikelijke clownerie, Hij trainde drie ronden met zijn Cowdy Jones, terwijl hij later op de dag een persconferentie gaf, waar voor hij iedereen uitnodigde. Tijdens de training was Cassius Clay zeer luidruchtig. Hij maakte allerlei opmerkingen en vertelde de toeschouwers herhaaldelijk dat hij 93 kilo woog. Aan het slot van zijn training gaf Clay een perfecte imi tatie van Patterson's stijl. Clay liet ook merken, dat het hem niet ontgaan was dat Patterson in zjjn trainingskamp tweemaal neer was gegaan op stoten van zijn spar ringspartner. Serieuzer Tijdens de persconferentie was Clay echter serieuzer. Op een vraag of hij Patterson niet onderschatte, antwoordde Clay: „Ik weet dat ik verslagen kan worden. Ik ben ook In tegenstelling met zijn gewoon te, weigerde Clay een voorspelling te doen over de afloop van het ge vecht. Wel verklaarde de wereld kampioen dat hij het gevecht zo snel mogelijk wilde beëindigen als dat mogelijk was. „Ik wil er een goed gevecht van maken, maar ik een opening zie, dan zal ik er gebruik van maken. Als ik Patterson in de eerste ron de uit kan slaan zal ik dat niet la ten, ook al wordt de bokssport daar mee grote schade berokkend". Bevreesd Floyd Patterson heeft de laatste dagen nog maar weinig getraind. De 30-jarige ex-wereldkampioen i? bevreesd dat hij nog meer aan ge wicht zal verliezen. Met zijn 86 kg lijkt Patterson toch al meer op een halfzwaar- dan op een zwaarge wicht. Met behulp van drie goede maaltijden per dag hoopt de uitda ger zich maandag tijdens de weging te kunnen presenteren met een ge wicht van 87 a 88 kg. De wedstrijd in de Convention Hall van Las Vegas zal gevolgd worden door ongeveer 8000 toe schouwers bij wie vele groten uit het nabij Las Vegas gelegen Hollywood. Zo hebben Elisabeth Taylor, haar echtgenoot Richard Burton en Frank Sinatra al toegezegd te ko men. Het gevecht zal via een ge sloten televisiecircuit over de gehele Verenigde Staten en Canada wor den uitgezonden. Groot-Brittannië ontvangt beelden van het titelge vecht via de communicatie-satelliet Early Bird. Verder zal de strijd via honderden radio stations over de gehele wereld te volgen zijn. Sportsplinters Mr. J. A. Willinge Gratama is enkele dagen geleden in Zwolle op 81-jarige leeftijd overleden. De heer Willinge, Gratama was van 1905 tot 1918 bestuurslid van de KNVB. Bij zijn afscheid van de KNVB werd de overledene benoemd tot erelid. Voor de nationale ijshockey- competitie werd vrijdag in Tilburg gespeeld de ontmoeting TIJSRot terdam. TIJS zegevierde met 200 (7—0, 8—0, 5—0). 9» De finales van de Nederlandse vokskampioenschappen zullen in 1966 in Groningen worden gehouden. Als datum is vastgesteld maandag 28 maart. De beer Willy Kregel, voorzitter van de Nederlandse Boksbond zal zich op de algemene jaar-vergadering, die 18 december in Amsterdam wordt gehouden, niet herkiesbaar stellen, De achtste partij in de finale van het kandidatentoernooi tussen de Russische grootmeesters Tal en Spasski is vrijdag in remise geëin digd. De stand na acht partijen is 4—4. Prijsuitreiking in Breda (Van sportredactie) In de Stadsschouwburg in Breda is gisteravond een streep gezet onder het wielerseizoen 1965. De prijzen, verbonden aan een drietal grote klassementen, werden in deze feeste lijke omgeving uitgereikt. De eerste plaatsen in de verschillende klasse menten waren voor Cees Lute (profs), Eef Dolman (Zilveren Stuur, klassiekers) en Bas van der Bom (Breda Bier klassement voor ama teurs). De wielersport heeft het afgelopen seizoen weer een grote bloeiperiode doorgemaakt. Mede dank zij de in stelling van het profklassement wer den in Brabant dit jaar alleen al twaalf criteria voor profs gehouden, terwijl het aantal amateurwedstrij den eveneens zeer groot bleef. Ook buiten Brabant is belangstelling voor deze klassementen. Over de opzet voor het komende seizoen wordt nog druk onderhandeld. Vooral de strijd bij de profs was het afgelopen seizoen bijzonder fel. De eerste prijs een sportauto ter waarde van f 10.000.kwam in het bezit van de Beverwijke»- Cees Lute, die de Leidse renner Gerben Ker st*-ns (overigens niet bij de prijsuit reiking aanwezig) nog maar juist voor wist te blijven. De Beverweker dankte dit grotendeels aan het feit. dat Karstens in de laatste voor het klassement tellende wedstrijden niet kon 'mocht» starten. De Leidenaar ontvangt nu als „troostprijs" f 1000. De Zeeuw Piet Rentmeester eindig de als derde. Bij de amateurs lag de zaak een voudiger. De nationale kampioen Eef Dolman toonde zich in de acht voor het Zilveren Stuur tellende klassie kers verreweg de sterkste vóór Ad van Kemenade (inmiddels prof ge- woiden) en Piet Kettenis. Bas van der Bom was in de 32 koersen van het Breda Bier klassement voor ama teurs (uitsluitend wedstrijden in Bra bant) de meest constante renner. Met 370 punten bleef hij zijn naaste belagers Nico Lute '195) en Tony Barten (191) ruim de baas. Twee Noordwijkers in districtselftal Twee Noordwijkers 'doelman Jaap van der Niet en Piet van der Lippe) zijn geselecteerd voor het Westelijk districtselftal, dat volgende week za terdag in Riissen tegen de Oostelijke zaterdagploeg zal uitkomen. De Rijnsburger Bab Kralt is evenals de internationals Nieuwstraten, Van Soeren, Heynen, Vedder en Slagboom verrassend buiten de pleg gelaten. De opstelling van het Westelijke zaterdagamateurelftal luidt: Van der Niet (Noordwyk; Van der Herberg (CJVV), Visser (Heerjans- darn). Van der Giezen 'Zwart Wit) en In 't Veld (SSS)Koelewjjn (IJselmeervogels) en Mulder (Zuid vogels); Van Beek (SDVB), Groe nendijk 'Geinoord), De Ronde (DOTO) en Van der Lippe (Noord- wijk). Reserves: Vlaanderen (Zuidvogels), Kok IJselmeervogels)Van Soeren (CJVV) en Veerman (Huizen). uitspraak 7. attribuut bij een kachel 8. behoeftig 9. krachtig 11. mededogend 13. samenraapsel 14. menselijk geluid 15. geruisloos 16. uit Europees land stammend 18. hulde 22. lidwoord 24. organisatie voor natuurweten schappelijk onderzoek 26. ogenblik 28. tenminste 29. zeediertje 31. hoofddeksel 32. signaal 34. kade 35. cel 38. oversteekplaats 40. over het paard getild 41. bepaalde rang in sohouwburg 42. grap 43. deel van het hoofd 46. dier 47. verwarmingsmiddel 49. cilinder 50. handbekleding 51. vaartuigje 53. gelofte 55. eetgerei 56. zuil 59. bleekjes 61. Romeins keizer 64. voorzetsel 66. telwoord Oplossingen onder het motto „kruis woordraadsel" dienen voor woensdag a.s. te 9 uur v.m. in het bezit te zijn van de redactie, Wittesingel 1 te Lei den. Onder de goede oplossingen stel len wij een eerste prijs van f 5,en twee prijzen van f 2,50 beschikbaar waarnaar alleen abonnees kunnen mededingen. Oplossing kruiswoordraadsel Horizontaal: 1. haver; 3. huisdier j 5. pekel; 7. slib; 9. kever; 11. lama; 13. ruimtevaart 16. atoom; 17. gade; 19. mare: 20. weer: 21. drama; 22. latent; 24. origine; 26. niets; 28. ar mada: 30. stom; 31. meloen; 32. ro bot 34. derven 37. bevel; 39. oven; 40. tiara; 41. kilo; 42. asiel: 43. in formeren; 47. toga; 49. kapot; 50. kanaal; 52. wond; 53. sport; 54. om keer. Verticaal: 1. hemel; 2. roes; 3. Hbom; 4. erker; 5. opera: 6. olie dom: 8. luier; 10. vete; 12. mager; 14. automaat; 15. varen; 16. terug; 18. dominosteen; 20. woordenboek; 21. duister; 22. alsmede; 23 termijn; 25. normaal; 27. tuit; 29. muil; 33. bijval; 35. ruiter; 36. vroom; 38. vloot; 42. stuw; 43. nep; 44. fiets; 45 raket; 46. ineen; 48. gevaar; 49. kade; 50 alom. De eerste prijs van f. 5.— werd toegekend aan mevr. I). Bosse— Raar, Jan van Goyenkade 25, Lelden, de twee prijzen van f.2.50 aan de heer G. E. Visser, Floralaan 37, Oegstgeest en aan de heer C. C. Slaman, Obrechtstraat 59. Leiden. De prijzen worden de winnaars toegezonden. Advertentie I

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 7