Twee ton „verdiend" met zalvende praatjes Honderd jaar geleden de eerste briefkaart VLTASE' Bazaar in Ons Huis' >en succes SCHOENEN EN TEXTIEL NIET DUURDER WAT IS EN DOET DE GEMEENTE? Bijna 60.000 vrouwen Oostenrijk heeft vele duizenden drankzuchtigen LL1DSCH DAGT5T.AB VRIJDAG 19 NOVEMBER 1965 Knecht des Heren" licht volgelingen op (Van onze Rotterdamse correspondent) Voor de officier van Justitie is vandaag een 67-jarige Rotter- jmmer geleid, die de laatste vijftien jaar een aantal rooms-ka- olieken heeft opgelicht voor bijna f 200.000. De man noemde |ch de „knecht des Heren". Omstreeks 1950 had hij visioenen -had van de heilige maagd Maria, zei hij. De man had toen een jodschap uit de hemel ontvangen, die hem veel geld heeft op- tleverd. De deken van Rotterdam wist van de visioenen van man af, maar heeft nooit vermoed dat er een dergelijk groot drag mee was gemoeid. De man heeft bekend dat zijn schijn- ligie op fantasie berustte. Verlovingen werden verbroken om dat de „knecht" het wilde, huwe lijken werden om dezelfde redenen gesloten. Vrouwelijke getuigen ga ven tijdens en na zijn „extases" gemakkelijk toe aan zijn seksuele verlangens. Het meest treffende voorbeeld van de verwoestingen die de man heeft aangericht, is wel het te gronde richten van twee tuindersgezinnen. Hij vertelde een tuinder dat de man niet geschikt was voor zijn bedrijf. zijn mooie zalvende praatjes en met zijn „extases" bij hem iuis in Rotterdam en in zijn i.pel" in Naaldwijk schaarde „de iWnecht des Heren" een aantal vol- Qj elingen om zich heen. In de kapel •t hy zijn volgelingen bidden om gunsten van de heilige maagd verkrijgen. Overigens ging dit bidden niet gratis. De man heeft Ui lijn praktijken lang kunnen vol houden, omdat hij zijn volgelingen :ot getuigen uitriep en hun een iwijgplicht oplegde. De getuigen ;eloofden hem zó onvoorwaarde. jk, dat ze hem niet alleen finan- ieel steunden maar zich ook diep de schulden staken. ZOETERWOUDE De bazaar, die ten bate van het [vormde jeugdwerk en de kerk' IQsgdy in „Ons Huis" in Zoeterwou JK dorp werd gehouden, is 'n groot ces geworden. Toen men in de af. .'pen nacht het resultaat becijfer, kwam men tot het verheugende rag van f4382.Wanneer men kosten er aftrekt zal er ongeveer WO.overblijven. Iet. is drie dagen lang een drukte geweest in „Ons Huis' was van alles te koop, onder an- eel textielgoederen, die door irdige dameshanden belangeloos ren gemaakt, lijzonder in de smaak viel ook de ivlyttentoonstelling, waarvoor tal ie fraaie werkstukken waren in- onden. Het was voor de jury geen rnkkelijke taak om de inzendin- die uit vijf groepen bestonden, beoordelen, latuurlijk is het niet doenlijk alle rkstukken te bespreken. In het vallend was de watermolen met 'n getrouwe kopie van de molen het erf van de heer C. B. Paar- loper, eigenaar van café „Land- bt". Ook de garage en het kanon de tijd van Napoleon vielen zeer de smaak. De uitslag van deze huisvlytten- listening luidde: Kïroep 1 dames 16 jaar en ouder: Vrouwenvereniging 't Steentje, 2. fr. v. Kampen-Verdouw, 3. mevr. Lekkerkerker-v. d. Loo. Iroep 2 heren 16 jaar en ouder njiciaal „hobby": 1. J. Versteegen sr. C. van Muijden, 3. idem. Kroep 3 heren boven 16 jaar (vak- ;i*>: 1. J. Versteegen en D. Huls- 7.2. Hans Hulsbos, 3. J. Brückner. Kroep 4 meisjes tot 16 jaar: 1. van Muijden, 2. Kleine M.E.V.E. ib), 3. Willy van Huis. -roep 5 jongens tot 16 jaar: 1. Nic, ilsbos, 2 Freddij van der Loo, irt Hulsbos. St.-Jans Fanfare naar finale muziekfestival e Sint Jans Fanfare onder leiding haar jeugdige dirigent, de heer J. gaat morgen met vele supporters ar de Expohal in Hilversum om in leader van het 40-jarig bestaan de KRO de strijd aan te binden at zestien andere muziekkorpsen geheel Nederland. Na vele studie- onden ziet de St. Jansfanfare de ale van het KRO-muziekfestival 5 vertrouwen tegemoet, hoewel het zwaar zal worden om het tegen V technisch bekwame Limburgse rpsen op te nemen. WARMOND Jaarvergadering van ijscltib De Warmondse IJsclub zal maan- gavond 8 uur haar, feestelijke 75e temene jaarvergadering houden in zaal van Hotel „De Zon". Er is i bestuursverkiezing. De heren J. o Noort, A. Groen in 't Woud en t Versluis zijn niet herkiesbaar. Vondeling tot Kamer (Van onze parlementaire redactie). De regering heeft afgezien vat haar voornemen, over te gaan tot De tuinder trok zich dit zo aan, dat hij in een zenuwinrichting belandde. Na enige maanden was de tuin zó verwaarloosd dat zelfs de tuinder overtuigd was van zijn ongeschiktheid. Op aanraden van de man werd het bedrijf verkocht aan een andere tuinder. Deze had echter geen geld en moest zich diep in de schulden steken om het bedrijf te kunnen kopen. Overigens werd het bedryf verkocht voor de helft van de waarde. Het tuindershuis was voor de „knecht des Heren". De verbouwing kwam voor rekening van de nieuwe eige naar van het bedrijf die ook een dure auto voor de „knecht" moest kopen. De eerste tuindersfamilie kreeg dus een halve koopsom, waarvan na aftrek van hypotheek bijna niets overbleef. De hele zaak is eindelijk aan het rollen gebracht toen één van zijn „getuigen* aangifte heeft gedaan. Dat betekende het einde van de man die van zichzelf beweerde aangewezen te zijn om de wereld te verlossen van zondaars -fa Jonkvrouwe mr. C. W. I. Wttewaall van Stoetwegen be kijkt samen met de fractievoor zitter van de CHU mr. C. hl. Beernink (links) en de parle mentaire pers, het album dat zij vanochtend heeft gekregen, om dat zij morgen twintig jaar lid is van de Tweede Kamer. Het al bum bevat foto's van het optre den van jonkvrouwe Van Stoet wegen tijdens het debat over de- Mej. van Nienes te gast bij het Jongerencontact Het Jongerencontact de afde- textlel en schoeisel in 1966. Bovendien wordt de omzetbelasting op brom fietsen niet verhoogd van 5 tot 18 procent, maar van 5 op 10 procent. Dit heeft minister Vondeling aan de Tweede Kamer meegedeeld. Om in het ontstane tekort aan dekkingsmid delen te voorzien stelt de regering de Kamer voor de accijns op benzine te verhogen met 2 cent inplaats 1 cent per liter. Bovendien zal de vennoot schapsbelasting met 2 punten in plaats van 1 punt worden verhoogd. Tenslotte zal bij de invoer van textiel een geringe omzetbelasting worden geheven. VOORSCHOTEN Sclioolconcert herinvoering van omzetbelasting op ling Leiden van de Vereniging van Huisvrouwen, vorig jaar met een tiental leden begonnen, is uitgegroeid tot een flinke club van ongeveer tachtig dames. Dit Jongerencontact heeft de zaken energiek aangepakt en al vele bijeenkomsten en gespreksavonden belegd, die leerzaam en interassant zfjn. Gisteravond bijvoorbeeld konden de jonge huisvrouwen kennis nemen van de moeilijkheden, waarvoor het bestuur van een gemeente zich ge- plaats ziet Als inleidster was uit genodigd het gemeenteraadslid voor de P.v.d.A., mej. A. J. van Nienes, die het een en ander over de ge meentelijke huishouding vertelde. Mej. van Nienes begon haar praat je met te wijzen op de aanknopings punten, die er zijn tussen de gezins huishouding en de huishouding van de gemeente. Zij vergeleek de huis houding van een gezin met een dia, waarvan de gemeentelijke huishou ding een projectie is. Door de manier, waarop mej. Van Nienes haar in leiding hield, kregen de huisvrouwen een duidelijk inzicht van de func ties zowel van de raad als van het college van wethouders. Mej. Van Niones legde o.m. uit hoe de kan didaten voor de gemeenteraad op de verkiezingslijst worden geplaatst en hoe uit deze raad de wethouders worden gekozen. Zy wijdde tijdens deze „les in staatsinrichting" ook eni ge aandacht, aan de sanering van de binnenstad. „Een moeilijke zaak omdat het patroon van Leiden er een is van een oud-Nederlandse stad". Mej. van Nienes was van oor deel, dat aan het patroon van een dergelijke stad niet te véél mag worden getornd. Van de gelegenheid om vragen te stellen maakten de huisvrouwen later op de avond een dankbaar gebruik. Medische dienst dokter Reterink, tel. B94. „.Voorschoten dokter J. M. Abar- T*l, ChopinJaan 32, tel. 3875. Warmond dokter H. A. G. M. tienkamp, tel. 01711-220, zuster tojssen, Jac. v. Beijerenweg 1, Voor at, tel. 02532-7796. In het kader van de Cyclus Es thetische Vorming werd voor de leer lingen van de Voorschotense ULO- scholen, MMS en Hujze Beresteyn in het Cultureel Centrum het twee de schoolconcert van dit schooljaar gegeven. In de eerste helft van het con certuur werden door de sopraan Lili Scott en de tenor Henk Meyer ge zongen: een romantisch duet uit de opera Don Pasquale van Donizetti; en het duet „Parlez moi de ma Mère" uit de opera Cannen van George Bizet. Daarna zong Henk Meyer de zogenaamde „stotter-aria" uit de opera „Die Verkaufte Braut van Smelana", hetgeen meesterlijk vertolkt werd en direct „insloeg" bij de jeugd. De tweede helft van het concert uur werd besteed aan het moderne zangspel „De Telefoon" van de Ame rikaanse componist Carlo Menotti. Als zevenjarige jongen, geëmigreerd van een kiein Italiaans dorp naar het hypermoderne Amerika, was Me notti bijzonder onder de indruk van dc andere manier van leven. Dit al les heeft hem geïnspireerd om op la tere leeftijd deze kleine opera „De Telefoon' te componeren, waarin tot uiting komt, dat zelfs een huwelijks aanzoek meer succes heeft per tele foon. dan in de nabijheid van de uitverkorenen, daar men eerder de tijd neemt om uitgebreid telefoon gesprekken te voeren, dan een con versatie in huis. Het is eeen geestig, vanzelfsprekend ietwat overtrokken gegeven. Het werd in"' her Nederlands gezongen. De mu zikale begeleiding aan de piano was van mevrouw Tan Crone, die ook uitleg gaf. De regie had Otto Cou perus. Ongeveer 800 leerlingen (in drie groepen) hebben dit concert bijge woond. Het volgende concert zal worden gegeven in januari van het volger id jaar. NCVB koos een nieuwe presidente Tijdens de ledenvergadering van de Nederlands Christen Vrouwen bond, afdeling Voorschoten, gehou den woensdagavond in de zaal „de Werf" kwamen de volgende bestuurs wijzigingen tot stand: mevrouw A. Rietmuider-Van Cittert, acht jaar presidente en mevrouw J. M. Witter- Kieboom, vier jaar secretaresse, tra den beiden af. Twee nieuwe bestuursleden werden gekozen: mevr. A. A. v. d. Berg-De Kogel en mevr. N. Weesjes-Karsemeyer. De vice-pre- sidente mevr. D. Smit-Kassen- heris werd tot nieuwe presidente benoemd. Heel hartelijk werden de dames Rietmulder en Witter bedankt voor al het werk, dat zij voor de Vrouwenbond hebben verricht. Zy ontvingen beiden bloemen en een geschenk. Door het zeer slechte weer ging de lezing over de Jehovagetui gen van ds. K. J. H. Burgy uit Den Haag niet door. Het kleine groepje leden, dat toch de moed had naar deze ledenvergadering te gaan heeft het zich heel gezellig gemaakt met enige spelletjes en het vertonen van dia's dcor mevrouw Rietmulder. als onbehoorlijk" Honderd jaar is het geleden sinds Heinrich von Stephan op een conferentie van Duitse post- instanties, die destijds nog tot de afzonderlijke vorstendommen behoorden, een gedenkschrift publiceerde, waarin hij de in voering van een ,.postblad" aan sneed. Eerst stuitte het niéuwe idee op weerstand van de toenmalige Prui sische „Genei-alpostmeister", die het voorstel vanwege de „onbe- hoorlyke vorm van mededeling op een open postblad" van de hand wees. En toch: de briefkaart was geboren en begon van dat ogen blik af haar weg door de wereld. Dit jubileum was voor het West- duitse Ministerie voor Postzaken aanleiding een bijzondere expositie in Frankfurt/Main in te richten, die gewyd is aan de briefkaart. „Onbehoorlijk wat de vorm betreft", zoals de gestrenge Pruisische „Ge- neralpostmeister" klaarblijkelijk bevreesde', is geen van de brief kaarten, ansichtkaarten, kunst- drukkaarten, schertskaarten, die uit de hele wereld bijeengebracht werden en thans in de tentoon stellingsvitrines van het Frank- fortse Postmuseum liggen. Maar amusant zijn ze en een leerzame documentatie van hun tyd. Aankruisen Drie jaar na Stephans voorstel, in 1868, gaf een Duitse uitgever (Van onze Weense correspondent) Ondanks alle achterstand op ander gebied heeft Oostenrijk de faam dat het over hyper-modern ingerichte herstellingsoorden voor drankzuchtigen beschikt. Het grootste en meest bekende bevindt zich in Kalksburg bij We nen, waar in de afgelopen jaren 5.000 patiënten werden opgeno men van wie er 1.200 als volslagen genezen konden ivorden ontsla gen. Maar tegenover die 5.000 be handelde patiënten staan 295.000 drankzuchtigen die geen kans krijgen om te worden behandeld. De meesten van hen zijn mannen, maar het aantal drankzuchtige vrou wen neemt eveneens gestadig toe en bedraagt nu reeds 20 procent van het geheel. Dichtby valt het volgen de verschuivingsverschynsel op: vroeger waren voornamelijk de ar beiders aan de drank verslaafd, nu is dit steeds meer het geval by in tellectuele en by personen in leiden de posities. Dit laatste openbaart zich vooral onder vrouwen. Proffesor Hoff, de directeur van de ps chlatrische kliniek in Wenen, is van mening dat men het alcoho lisme niet voldoenden en afdoende bestrydt door pogingen te doen om het —overigens kleine aantal behandelde personen te ontwennen. Met behulp van deze methode kan men nameiyk maar een klein aan tal helpen en bovendien lopen de herstelde groot gevaar om in hun kwaal terug te vallen. De oorzaken van het alcoholisme liggen volgens Hoff veel dieper, ze moeten gezocht worden in psychische factoren en al len langs deze weg is er meer kans op genezing. Drankzucht is een psychische ziekte waaraan personen lyden die hun labéle toestanden en depressies trachten te overwinnen door over compensatie: ofwel door veel te eten ofwel door hun toevlucht te nemen tot moitium, kalmerende middelen en vooral tot sterke drank. Het ge volg daarvan is toenemende prosti tutie, homosexualiteit, criminaliteit en zelfmoord Oostenryk neemt nog altyd de eerste plaats in op de lijst van de zelfmoorden. Vroeger schreef men dit toe aan de slechte economische levenvoorwaai'den, nu echter blykt dat drankzucht ook een gevolg kan zijn van al te grote en niet beheer ste welvaart. De depressieve toestanden die men meer in kringen van mensen die een verantwoordelijke positie innemen en die overmatig snel moeten wer ken. Daar het in Oostenryk htel nor maal is dat vrouwen in het arbeids proces zyn ingeschakeld en daarby zelfs vry hoge posities innemen, trachten zij de eventueel opkomen de minderwaardigheidsgevoelens te onderdrukken en dat gebeurt dan voorgedrukte briefkaarten uit. El- ke kaart bevatte dertig medede lingen, die de luie schryver slechts behoefde aan te kruisen. De tekst van enkele was als volgt: „Berich ten u, dat onze vertegenwoordiger u binnenkort zal bezoeken"; „Heb ben uw brief van eergisteren ont vangen" (waaruit mag blyken hoe snel de post honderd jaar geleden al was)„Van harte gecondo leerd"; „Van harte gefeliciteerd met deze heuglijke gebeurtenis". Mogelykheden van de wieg tot het graf -- op één enkel „postblad". Geen wonder, dat dit praktische idee ingang vond; in 1869 werd de briefkaart in Oostenryk officieel ingevoerd en een jaar later ook in Duitsland Heinrich von Ste phan v/as ondertussen „General - postmeister" van Pruisen gewor den. De eerste „vruchtgebruikers" van de nieuw ingevoerde brief kaart waren de Pruisische solda ten: in de Frans-Pruisische oor log van 1870/71 werd de eerste „Veldpostcorrespondentie - kaart" door de posteryen gratis naai' huis verzonden. Vyf Duitse pfennige kostte een briefkaart in 1900. De eeuwwisse ling eerbiedigde de posteryen met een veelbelovende opdruk van een trotse Germania en een zon, die zegevierend door de wolken breekt. Niet ver daarvandaan ontdekken wij achter glas de rouwpostkaart uit het oorlogsjaar 1914. Waarop een ineengedoken, wenende vrouw. Charleston De vlotte jaren twintig weerspiege len zich in de styi van florerende schertsbriefkaarten. Een dame danst charleston, als men tenminste een kleine karton nen hefboom heen en weer be weegt. Een andere kleedt zich aan en uit, maar met inachtne- ming van de goede zeden. Een man droomt in zyn bed; als de kaart tegen het licht houdt, ziet men, waarover hy droomt. Van het; vertrek van zyn schoonmoe der. In een hoekje van de tentoonstel lingsruimte ontdekken wy by- na verstopt een klein ouder wets kaartje. „Groeten uit Berlijn" is er opgedrukt, en bij het ont Jongetje gewond in Rijsenhout Een zesjarige jongen uit Rijsen hout is gisteravond, toen hij op zyn fietsje reed en plotseling naar links zwenkte aangereden door een auto. Met ernstig hoofdletsel werd hij eerst naar een Haarlems ziekenhuis overgebracht en daarna vervoerde men hem naar het Wilhelminagast- huis in Amsterdam BEURSO VERZICHT Gedrukte markt AMSTERDAM, 19 november. De stemming voor de internatio nale waarden is vanmiddag teleur stellend geweest. Alle hoofdfondsen zetten de koersafbrokkellngen van de voorgaande beursdagen verder voort. Hierby waren AKU en Unilever by de opening aan de flauwe kant. Unilever noteerde f. 118.40 ofwel f. 1.70 beneden de slotkoers van gisteren. AKU daalde van 369% tot 366, om daarna licht te herstellen tot 368 (371 3/4). Philips was byna f. 1.— lager op f. 116.20, terwyi Kon. Olie 70 cent moest prysgeven op f. 149. Philips en vooral Unilever hadden Amerikaans aanbod te ver werken hetgeen niet zo vlot ging. Hierby komt dat Unilever in Wall Street gisteren een halve dollar lager sloot hetgeen voor Amsterdam niet bepaald bemoedigend was. In AKU en Kon. Olie hadden geringe lokale verkopen de overhand. Hoog ovens werd onveranderd op 492 ge adviseerd. 's Morgens werd in dit fonds 490 gedaan. De handel in alle hoofdfondsen was minimaal, mede in verband met het naderende week einde. toestemmingswet voor het h\- i De Scheepvaartsector was meren- welijk van Prinses Beatrix. Zii I deels fictioneel lager. De leidende cultures gaven geen verandering van Van voorzitter van "e betekenis te zien. Ditzelfde kan wor- CHU-fractie ook nog enige an- j den gezegd van de Staatsfondsen- dere geschenken. markt. Maandag wordt de inschry- ving opengesteld op de 67Ó obligaties BNG, groot f. 100 miljoen k pari. De beurs wacht met spanning af hoe de belangstelling voor deze lening zal zyn. De aandelen in de lokale afdelin gen werden merendeels lager gead viseerd. Dit was zeker het geval met Vettewinkel aangezien deze maat- schappy de kostenstyging in het af gelopen boekjaar niet heeft kunnen opvangen. Toch hoopt de directie van Vettewinkel een onveranderd dividend van 13% te kunnen uit keren. Claims Smit Transformato ren verlieten vandaag de beurs. Ge zien de algehele marktconstellatle viel de vrije inschryving op aandelen „Rolinco" niet tegen. WISSELKOERSEN Amsterdam, 19 november. Londen 10.09%—10.10%; New York 3.60%— 3.60%; Montreal 3.35A-3.35T1,. Parys 73.48—73.53; Brussel 7.26 Stockholm 69.62%—€9.67%; Zürich —7.26%; Frankfort 90.02—90.07; 83.38%—83.43%Milaan 57.64%— 57.69%; Kopenhagen 52.2852.33; Oslo 50.43—50.48; Wenen 13.95—13.96, Lissabon 12.60%—12.61%. cijferen van het gekrulde hand schrift lezen wij: zendt u, zeer geachte juffrouw, uw u nog steeds zeer waarderende luitenant en verzoekt u tevens, hem niet ge heel te vergeten". Of zij nog leven de toenmalige keizerlyke luitenant en dc geachte juffrouw? By het overschrijven van deze woorden nadert met haastige schreden de conservator van het postmuseum en doet het beleefde verzoek: „Maar alstublieft niet de naam, u weet, het briefgeheim. BEURS VAN AMSTERDAM Vrijdag 19 november 1965 ACTIEVE OBLIGATIES vaak door alkohol. De vrouw wil in elk opzicht aan de man gelyk zyn, maar het gevolg is dat zy het slachtoffer wordt van een zekere ge spletenheid: ze wordt heen en weer getrokken tussen twee Polen: aan de ene kant het succes in het werk en de bevrediging in de gelykheid met de man. aan de andere kant nee besef dat zy gefrustreerd is om dat zij naar natuurlyk rol van echt genote en moeder niet naar behoren kan vervullen. Deze dubbelzinnige situatie veroor zaakt een psychische labiliteit, waardoor de vrouw dikwyis hyste risch wordt of een maagkwaal krijgt. Om hieraan te ontkomen neemt zy haar toevlucht tot sterke drank waaraan zy tenslotte verslaafd raakt. Op een bevolking van nog geen 7 miljoen inwoners telt Oostenryk 300.000 drankzehtigen. Staatsleningen ad g 1.000,- vorige slotkoers koers v. heden Ned. '65 II 5% 98% 98A Ned. '65 5% 9813fi 98,3,5 Ned. '64 5% 93% 93% Ned. '64 5 91% 91% Ned. '58 4% 90,36 90% Ned '59 4%. 89 89% Ned '60-1 4% 90b 89f| Ned. '60-n 4% 88% 88 Ned. '59 4% 88% 88H Ned. '60 4% 86% 86% Ned. '61 4% 86,3. 86% Ned. '63 4% 85% Ned. '62 4 83% 83% Ned. '47 3% 78 78 Ned '53 I-II 3% 84% 84% Ned '48 3% 76 75% x Ned. '50 I-n 3% 77% 76% Ned. '54 I-II 3% 80 79% Ned. '55 1 3% 79ff 79%. Ned. '55 II 3% 82% 82% Ned. '37 3 83%. 83,3,5 Ned Gb obi '46-3 83% 83% Ned. dol. In. *47 3 89 88% Ned. Inv cert. 3 97 97% 88% Indië '37 A 3 83 %b Ned. wonbl '57 6 99% 99% N. wopbl *58-'59 87% 87% Ned wonbl. '60 4% 88% 88 A ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 100 100 Ver. HVA-my 131% 132% A.K.U 371% 368% Deli My cert 107* 106.80 Hoogovens cert 492 489% Philips gem bez. 107.05 116.35 Unilever cert. 120.10 118.45 Dordtse petr 68534 683% Kon P (50 k f 20) 149.75 149.15 Holl. Amer. Lyn 122 122 Java China Pak. 185 185 Ki.M 226* 224 Kon Ned St.boot 120 119% Kon. Paket Mij 197 196 Stoomv My Ned 134% 134 Niev Goudr cert. 100% 100 s# v Ommeren cert. 220 219 Kon Rott Lloyd 153 151 N Scheepv Unie 147% 147% MET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov en Gem leningen A'dam '47 3% 87% 87% A'dam '48 3% 87% R'dam '52-1 4%.. 88 Bankwezen Bank N.G. '65 6 100% 100,'a Idem '65 5% 98% 98% idem '65 5 9434 94% Idem '58 5% 9334 93% Idem '64 5% 91% 91% Idem '58 5 90 90 idem '64 5 90 90 d. N W.B '52 4% 90% 90% BVG Rspbr '52 164% 164% BVG Rspbr. f500 146% 146% (ndustr Obligaties Philips Dol. '51 83% 83% VERKLARING DER TEKENS Gedaan en laten 9 Gedaan en bieden Bieden 5 Premieleningen Alkmaar 58 2%.. 77 76% A'dam '53 3 115% 116 A'dam '51-1 2%.. 82% 82% A'dam '56-1 2%.. 78 78% A'dam '56-n 2% 85% 86 A'dam '56-m 2% 85 85 A'dam '59 2% 84% 84% Breda '54 2% 74% x 75% Dordrecht '56 2% 77% 77% Eindhoven '54 2% 83 82}2 Enschede '54 2% 76 75-% Den Haag I '52 2% 87% 87 b Idem n 2% 87% 88 R'dam '52-1 2% 91% 91% Idem 11 2% 87% 88 Idem '57 2% 85% 86 Utrecht '52 2% 103% 104 Z.-Holl 1957 2% 86 86% Zuld-Holl. '59 2% 86% 87 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen tnterunle 150,- 191 1 Nefo f50,96.50 i Robeco 223 2! önitas f50,450 4! Ver Bez v 54 f50 116.- 1 Europa 1 10 pb 464 41 Alg Bank Ned 278 2' Amro f 20,- 55.40 1 Cultuurbank 100 li Hol! Bank U eert. 224% 2! Ned Mid.bank 103.50 li R.V.S eert 568 51 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 660 61 Berkei's Pat 216 2 Borsumy Caivé Delft eert. Van Gelder Pap Kon Ned Grofsm De Gruyter prei b 113 Holl Constructie 360x tng bur v Bnyv 147 x Internatlo 267 v Kempen en Beg 132% Kon Zout Ketjen 760 LeldSv Wolsry 317 M till er en Co NB Ned Kabelfabr.... Philips pref 41.20 Rott Droogd My 214% E.M.S 214 Ver MachJabr... 139% Ver Touwfabr 297 Vihamy 175% Walvisvaart 93 Wernlnk's Betjny 171 WUton Feyenoord 164 v. wyk - Heringa 134% Zaalberg 88 Mynbonw en petrolenm Billlton 2de r400d Kon Petr (f20) 149 Amer. fondsen Can ad Pacific R Intern Nickel Anaconda Betheiehem Steel Clttee Service 58% 855 115% 325% 324 337% 42.70 70% 69% 100% 100% 37 37 84% 85% 107% 107% 126 124% 42 41A 65% 64% 4l,»« 41% 49% dividend Exclaim ,.-.1 e Laten

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 9