SKODA Éfc 1000MB SCHEEPS BERICHTEN mmi mfïk mm „MOORD IS KINDERSPEL' :k LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 19 NOVEMBER 1965 DAGELIJKS VERVOLGVERHAAL Oorspronkelijke detective-roman door AGATHA CHRISTIE P> „O, nee, dat Is nooit by haar op domen I Juffrouw Waynflete wachtte even, vroeg toen bedaard: „Denkt u dat soms?" „Mannen hebben zoiets wel eerder jdaaan znoder verdacht te worden. de verhalen te oordelen was levrouw Horton een vrouw die sdere man graag zou kwijtraken, b ik heb gehoord dat hij heel rat geld geërfd heeft toen zij gestor en was". „Ja. Dat is zo". „En wat denkt u, juffrouw Wayn- ete?" ,U wilt mijn mening horen?" „Ja, alleen maar uw mening". Juffrouw Waynflete zei heel be- lard: .Volgens mij hield majoor Horton eel veel van zijn vrouw, en zou er nooit over gedacht hebben zo- tts te doen". Luke keek haar aan, en ontving antwoord een blik uit haar am- erkleurige ogen. ZIJ bleef hem Irak aankijken. „Nou", zei hij, u zult wel gelijk ebben U zou het waarschijnlijk wel jten als het tegenovergestelde het nral was". Juffrouw Waynflete veroorloofde th te glimlachen. ,W1J vrouwen zijn goede opmer- denkt u?" „Absoluut eersteklas. Zou Juf- ouw Pinkerton het met u eens ge- jest zijn, denkt u?" „Ik geloof niet dat ik Lavlnia ooit mening daarover heb horen tepreken". wat dacht zij van Amy Ibbs?" Juffrouw Waynflete fronste het jcrhoofd, alsof ze nadacht. „Dat is moeilijk te zeggen. Lavi- had een heel merkwaardig idee". „ZU dacht dat er iets vreemds aan hand was I M dacht nand Tomm; id geduwd?" Juffrouw rbaasd aan. „Hoe weet u dat nu, meneer Fitz- Qliam?" ,Dat heeft zij mU zelf verteld. ram het toch op neer". Juffrouw Waynflete boog zich lai voren, rood van opwinding. .Wanneer was dat, meneer Fitz- Ulam?" Luke zei rustig: „Op de dag dat zij doodgereden. Wij zijn samen naar mden gereisd". Hoe is het ontstaan? Dit woordKIES Het bijvoeglijk naamwoord kies behoort by het werkwoord kiezen. In vroeger tyd bestond ook een zelfstandig naamwoord kies dat: mogelijkheid, verkie- ting, verlangen betekende. Het kwam vooral voor in de verbin ding zijns harten kies: waar naar het hart verlangt. Van dit «elfstandige naamwoord is een bijvoeglyk naamwoord kieselijc gevormd, waarvan een samen stelling, verkieslijk, nog bestaat. En aan kieseiyc is weer kies ontleend in de betekenissen: hoge eisen stellend, kieskeurig, een zorgvuldig gevoel hebbend foor wat betamelyk is, fatsoen lijk, gepast enz. „Wat heeft zy u precies verteld?" „Zy heeft my verteld dat ve-1 sterfgevallen waren geweest in Wychwood. Zy noemde Amy Gibbs, en Tommy Pierce, en die Carter. Zy zei ook dat dokter Humbleby volgende slachtoffer zou zyn". Juffrouw Waynflete knikte lang zaam. „Heeft zy u ook verteld wie ervoor verantwoordeiyk was?" „Een man met een bepaalde blik in zyn ogen", zei Luke op grimmige toon. „Een uitdrukking die je vol gens haar niet kon misverstaan. Zy had die gezien toen hy met Humble by stond te praten. Daarom zei ze dat Humbleby de volgende zou zyn". „En dat was zo", fluisterde juf frouw Waynflete. „O hemel. O he mel". Zy leunde achterover. Er lag een uitdrukking van verslagenheid haar ogen. „Wie was die man?" vroeg Luke. „Kom nou, juffrouw Waynflete, u weet het, u moet het weten!" „Ik weet het niet. Zy heeft het my niet verteld". „Mg ar u kunt het toch wel ra den", zei Luke op scherpe toon. „U hebt er een vrij goed idee van wie zy op het oog had". Weifelend boog juffrouw Waynfle te zien voorover. „Vertel het my dan". Maar juffrouw Waynflete schudde met een energiek gebaar het hoofd. „Nee, dat doe ik beslist niet. U vraagt mij iets te doen dat hoogst onbehoorlyk is! U vraagt my te ra den wat myn vriendin, die nu dood is, misschien let wel, alleen maar misschien in haar gedachten heeft gehad. Zo'n beschuldiging zou ik niet kunnen uitspreken". „Het zou geen beschuldiging zyn alleen maar een persoonlyke me- Maar juffrouw Waynflete bleef iverwacht standvastig. „Ik heb niets waarop ik kan af- ian hoegenaamd niets", zei ze. „Lovinia heeft nooit iets echt tegen i gezegd. Ik kan mb-achien den- dat zy een bepaald idee over dader in haar hoofd had maar, t u, dat zou ik helemaal mis kun- hebben. En dan zou ik u heb- misleid en misschien zouden irult heel ©rnsjtige gevolgen kun- voortkomen. Het zou heel slecht en heel oneerlyk van my zyn een naam te noemen. En ik kan het heel goed volkomen by het verkeer de eind hebben! De zaak is, ik heb het waarschynlyk mis!" En juffrouw Waynflete haar iippen styf op elkaar i Luke grunmig en vastberad Luke wist dat hy verloren hy wist zyn verlies te nemen Hy besefte dat ju tes rechtvaardigheidszin, en nog iets anders, dat vager was en: dat hy niet helemaal kon thuisbrengen, beide tegen hem waren. Hy nam zyn verlies zonder zich teleurgesteld te tonen en stond op om afscheid te nemen. Hy was vast van plan later de aanval te hervat ten, maar hy liet daar nu hoege naamd niets van blyken. „U moet natuurlyk doen wat juist acht", zei hy. „Ik dank u voor de hulp die u my verleend hebt". Juflrouw Waynflete scheen wat minder zeker van zich zelf te zyn toen zy hem uitgeleide deed. „Ik hoop dat u niet denkt be gon zy, maar veranderde toen haar zin. „Als er nog iets anders is dat ik kan doen om u te helpen, laat my dat dan toch alstublieft weten". Dat zal ik doen. U vertelt toch niemana van ons gesprek, wel?" (Wordt vervolgd) Htinögf5495 dacht Panda haastig naar de reizigerswagon terugkerend. Daar serveerde de kok met zwier zijn schotels. „Ik voel me als een wafel in het roomijs!" voegde hij Panda op- getogen toe. „Eindelijk vinden mijn kunstwerken aftrek! Eindelijk zijn er tongen die de ZIEL van mijn schotels proeven! Ze laten zich alles voorschotelen. Oh, conducteurtje, het zijn MODELreizigers!" Panda knikte. „Ik hen alleen erg benieuwd waar ze vandaan komen en waar ze naar toe willen", zei hij. „En dat zal wel op hun kaartjes staan". Maar toen hij die in handen kreeg vertoonden ze niet het op schrift dat hij verwachtte. MODELSPOORWEGBEGIN- EN EINDPUNT V.V." las hij onthutst. SKODA DEALERS: Autobedrijf V. A. REYS, Hoge Rijn- dijk 55, Zoeterwoude, tel. 22331 Automobielbedrijf „JONGELEEN" St. Jacobsgr. 10/16, Leiden, tel. 21560 Autobedrijf L. C. OTTO, Herenweg 21, Noordwijk-B., tel. 2320 Nieuwe uitgaven Dagboek van Nina Kostjerina. Nocturne der zeven spinnen, door Rico Bulthuis. Ik ben het zelf niet, door R. Biy- stra. De japanse poppen, door L. Odilcai. Uitg.: Heynis, Amsterdam. Het meisje dat je trouwt, door dr. J. Bossard en dr. E. Boll. 2e druk. Leentjebuur en pandverbeuren, door M. G. Emeis. Uitg.: Broekman en De Merls, Amsterdam. Rampstukken. De geschiedenis van de bij Nederlandse vliegtuigongeluk ken geheel of gedeeltelijk verloren gegane poetzendingen. Uitg.: „De Branding", Amsterdam. Overfuiven en fuifjes gesproken, door P. Norman. Uitg.: „Helmond", Helmond. Ludwig Wittgenstein, door dr. C. A. van Peursen. Verschenen in de reeks „Wijsgerige Monografieën", by het Wereldvenster, Baam. Nefertcte, door Nicole Vidal. Uitg.: Mateau, Brussel/Den Haag. Die ou plaashuis, door Annie Hei- dema. Uitg.: Zomer en Keuning, Wagenineen. De overval, door dr. L. de Jong. Versterkende kip en andere Falk- landjes, door Herman Heijermans. Zelfportret van J. F., door H. Mars man. Salamanders. Uitg.: Em. Que- rido., Amsterdam. Hnofsche welgemanierdheyt. Uitg.: A. W. Sijthoff, Leiden. De ervarene en verstandige Hol- landsche huyshoudster. Uitg. A. W. Sijthoff, Leiden. In het verre land van Marokko. Een prentenboek van Céline Leopold. Uitg.: Kris Kras, Amsterdam. Het stationnetje, door J. Kazakov. Wie volgt naar het paradys, door M. Hlasko, 2e druk. De achtste dag van de week, door M. Hlasko. 2e druk. De laatste toer van de boeien- koning, door H. Slesar. Verzameld en Ingeleid door A. Hitchcock. Uitg.: Arbeiderspers, Amsterdam. Eet een beetje heet. Indo nes'sche gerechten in Holland bereid, door Beb Vuyk. Uitg.: Arbeiderspers, Am sterdam. RECHTER TIE EN HET GEHEIM VAN HET LANDHUIS 22. Na het diner brengt Pao zijn twee gasten naar de kleine zijhal waar een brede houten trap naar boven leidt. Hij zegt tegen de rechter: „Vader woont eigenlijk in de vertrekken in de rechter vleugel, vlak naast uw kamer. Maar na zijn ziekte hebben we hem hier naar boven gebracht, vanwege de frisse lucht, ziet u". „Uw vader is dus reeds geruime tijd ziek en ik begrijp dat u zich, gezien zijn hoge leeftijd, zorgen maakt". Pao kijkt zijn gasten met een koele en doordringende blik aan. „Mijn vader kan alleen genezen door rust en frisse lucht, wanneer er al van genezing sprake kan zijn Als vaderdaar begint die hond weer!" Terwijl Rechter Tie luistert naar het geblaf en gejank van de hond, zegt hij tegen Pao: „Voor rust van uw vader lijkt mij het hondegeblaf niet be vorderlijk". Rechter Tie wendt zich dan tot Tsjiao Tai: Jij kunt goed met dieren omgaan, ga jij die hond daar eens kalmeren en kom pas terug, icaneer je er zeker van bent dat hij zich koest DE WONDERLIJKE AVONTUREN VAN BRAMMETJE FOK 372. Het duurde niet lang of er begonnen zich tijdens de Twaalfstedentocht al groepjes te vormen. Sommigen reden snel naar voren, maar daardoor lieten de anderen zich niet opjagen. Op zo'n lange en zware tocht is het geen kunst om voor te komen, maar wél om voor te blijven. De ervaren rijders bleven dus in hun eigen tempo verder rijden. Natuurlijk was het erg vervelend voor hen, dat zij de handen in de zakken moesten houden. Maar ver voor hen uit, al niet meer in het zicht, reed een schaatssenrijder, die de handen op de rug hield en dus óók nog zijn rijksdaalderknopen had. Het was de knopendief, die zich snel uit de voeten had gemaakt en onderweg zijn muts, als masker, omlaag had getrokken. Het was hier een eenzaam gedeelte, waar zelfs geen toeschouwers ston den. Niemand kon dan ook horen, dat de gemaskerde, op het ritme van zijn lange slagen, mompelde: „Ik zal 'm wel eens mores leren". Dat sloeg natuurlijk op Brammetje Foken het was duidelijk dat de dief gemene plannen in de zin had. Zelfs door de kleine spleten in het masker was de sluwe gloed van zijn ogen zichtbaar. In de verte naderde reeds een kopgroepje met Brammetje Fok in de voorste gelederen Wees de fi«cu« vóór. Koop nHet kan u honderden gulden, schelen. Skoda - een veilige keuze 988 cc 45 pk - ,2° „vingertop"-pockschakelmg laag benzineverbruik: l opld groot remoppervlak: 770 cm» ruitesproeiere, stuurslot, slaapbanken, laadvloer gebittacte carrosserie PANDA EN DE MEESTER-MACH1NIST 3986. Uit volle borst zingend poetste de machinist het koper. Jk zing Het Lied van de Trein verduidelijkte hij, toen Panda zich weer bij hem voegde. „Luister, het gaat zo: „Zie hem eens stuiven, suizen, gnuiven! Hoor hem eens grollen en grommen". JU ooi, heel mooi", zei Panda. ,JWaar hebt u op de nieuwe passa giers gelet? Ze zien er allemaal anders uit. Heel raar! Net of ze uit alle hoeken van de wereld komen. Zouden ze wel in de goede trein zijn gestapt?" „Maak je daar maar geen zorgen over"zei de meester kriegel. „Als de conducteur hun kaartjes heeft geknipt, is toch alles mo del!" „Oei dat is waar! Ik heb vergeten de kaartjes te knippen!" Posities Nederlandse K!^"'T^".„g.,WLVhCo"''„ iprjiK SaT tpllr >7 KT s §?Sp3 ftg'Hys Tytho 17 v Antwtrpon n toni ■S=n". 'u's Zeesleepvaart

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 27