TIJD OM OP TE STAPPEN...' Denis Neville noemt geen namen „Ik vecht niet graag" VVS VERSLAAT CONCORDIA: 3-2 m ii tevreden LDV aan verspeelt punt Alblasserdam KRANTENBEZORGER GEVRAAGD Plezier LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 13 NOVEMBER 1965 VIERDE BLAD fyert Tlieunissen is belangrijke maf» baak voor llï «6 oende Nederlandse geheimzinnig bondscoach o,!« J (Van onze speciale verslaggever) [et is miezerig weer in Bern. Gistermorgen viel meeuw. Voor het weekeinde wordt regen voor leid. Waarschijnlijk is het morgen een natte boel 0|het Wankdorfstadion, wat de Zwitsers niet zal letten hevig de koebellen te luiden, be keus van de Zwitserse voetbalbond moet op Bern zijn ge- i omdat het publiek daar zo heerlijk fanatiek kan zijn. En van hartstochtelijke landgenoten, met inbegrip van dat klok gelui heeft het Zwitserse elftal blijkbaar heel hard nodig. et Zwitserse elftal heeft don- kgavond een trainingswed- ije gespeeld tegen een jeugd- il in het Wankdortstadion. j- mal Allemann en Kuhn moe- volgens het ochtendblad Jck" verpletterend goed heb- gespeeld. iblad geeft verder een bijna ont- nde beschrijving van de tevre- gelaatstrekken van „dottore Fo Maar de opstelling kon ook ik" niet van hem loskrygen. In nog zo'n mysterieuze figuur: cis Neville. Nee, hy noemt ook 0, namen. Niet voor zondag, zegt naar misschien wel zaterdag ho- de spelers. Want hoe kan een r zich concentreren, die niet r ran zijn plaats is. En die an- i willen toch ook graag weten de medespelers zyn. De waar- Jnlykste opstelling is: Pieters O, fland; Flinkevleugel, Israël, jjvers en Veldhoen: Pys en Bur- Swart. Fransen, Kruiver en Oilfln. Hllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllliiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 1 Lazeroms 1 1 gewond.1 1 Dat zelfs een eenvoudige 1 boswandeling voor voetbal- H Iers niet zonder risico is, g heeft de Spartaan Lazeroms 1 ondervonden. In de natte i g bossen van Spietz is hij van I g een helling gegleden en met 1 H zijn hoofd op een ijzeren 1 voorwerp terechtgekomen, 1 1 met het gevolg dat hij een I diepe vleeswond in zijn hand i opliep. Overigens belette hem 1 dit niet 's middags tijdens 1 g druilerige regen in Thul aan de training deel te nemen, Volgens Jack van Zanten, g hoeft de geblesseerde hand g geen belemmering te zijn H voor hem om eventueel j| zondag mee te doen. Of hij g wordt opgesteld weten we pas 1 g morgenmiddag omstreeks 12 g uur. Dan zal Denis Neville 1 het elftal bekend maken. Kaartspelen rt Theunissen heeft ons meege- en naar Spietz, waar na de h (figenlyk een uitgesteld ont- de spelers hun eindeloze kaart- n hebben onderbroken voor een «-indeling in de omgeving van 0 i „Belvedere". 1 is het hetzelfde hotel waar het ie elftal zich in 1954 voorbereid- 1, ip de sprong naar het wereld- iioenschap. By het hotel zijn voetbalvelden. Later op de mid- !s de ploeg naar Thun gegaan d de spieren wat los te trappen, mvond hebben de spelers een :key-wedstrijd gezien in het )-stadion, iets dergelijks als bij ce HOKIJ. Zij zagen twee Zwit- ploegen, Bern en Villars, el- 0, i bestrijden. Er werden heel wat ckeyers tegen de ballustrade ge- .'ld; een omstandigheid die spelers waarschijnlijk tot heel nadenken heeft gezet. Vraagbaak Bert Theunissen heeft donderdag al aan het station in Berg de spe lers <de meesten zijn oude vrienden van hem) op hun doorreis naar Spietz de hand gedrukt. Neville had nog een lang gesprek met hem. Natuur lijk is Theunissen nu een belangrij ke vraagbaak. Al bijna één jaar voetbalt hij nu in Zwitserland. De oud-Arnhemmer woont in Münsin- gen op 18 kilometer afstand van Bern. Hy woont in een driekamer flat, waarvoor hij 400 Zwitserse fran ken per maand huur moet betalen maar met licht, verwarming en mo derne onvermijdelijkheden als een koelkast en een uitgebreide keuken inventaris inbegrepen. Alles is hier in Bern veel duurder dan in Nederland, maar de familie Theu nissen (twee kinderen) kan zich uit stekend redden. Concentratie in de Europese naaimachine-industrie Het samengaan van twee grote naaimachine-concerns, Pfaff en Gritzner, belooft veel goeds voor de huisvrouw. Zo heeft de concentratie van een omvangrijke staf ervaren con structeurs en ontwerpers bij de ontwikkeling van de nieuwe Pfaff- en Gritzner-zigzag-modellen reeds tot opvallende resultaten geleid. De door deze concerns gezamenlijk ontwikkelde naaimachines munten uit door fraaie en moderne vormgeving. Door de samen voeging van vele patenten kon een maximum aan technische per fectie worden bereikt, terwijl de grotere produktie zeer aantrek kelijke prijzen mogelijk maakt. Binnenkort zal in de Pfaff-speciaalzaken ook de volledige serie Gritzner-naaimachines verkrijgbaar zijn. Pfaff en Gritzner onder één dak betekent voor de huisvrouw een nóg ruimere keuzemogelijkheid en garandeert tevens een perfecte gecentraliseerde service. Verkoper Bert houdt zich niet uitsluitend met voetbal bezig. Hij heeft daar naast een betrekking als verkoper van sportartikelen by Christen, een groot winkelbedrijf. Ook treedt hy vaak op als commentator voor de televisie en dat zal hy morgen ook doen na afloop van de wedstryd. Mevrouw Theunissen afkomstig uit de Zaanstreek was in haar oude om geving bekend als een uitstekend schaatsenrijdster en atlete. Zij leidt in de buurt van Münsingen sport verenigingen. Volgend jaar loopt het contract van Bert af. Het bestuur van "Young Boys" heeft al te ken nen gegeven het contract te willen continueren. Theunissen wil nog graag een jaar of wat in Zwitser land blijven. Hy is een populair fi guur en met hem door de stad wan delend moet men telkens blijven wachten, omdat wéér iemand een handtekening van hem vraagt. Hij zou het ideaal vinden als het lot zo gunstig was dat hij na zyn Zwitser se tijd kan terugkeren bij zyn oude club Vitesse, de club die nog steeds zyn hart heeft. ALLEMAN op dreef In de Militaire Sporthal vielen gisteravond twee Leidse over winningen te noteren. VVS bleef het Rotterdamse Concordia met 3-2 de baas en KVC kon VCY na een 0-2 achterstand toch nog aftroeven, 3-2. De beide Leidse formaties kwamen met in hun sterkste opstelling bin nen de lynen. By VVS ontbrak Nico van Biemen en by KVC was de han dicap groter, want maar liefst twee van de geroutineerde spelers ontbra ken op het appel, te weten Ben Ver does en Dick Parlevliet. V.V.S.Concordia was een tamme wedstryd. Technisch leverden beide ploegen spel dat het aankijken vol komen waard was. De Rotterdam mers, in het veld wat beweeglijker dan V.V.S., zagen kans om een 21 set-voorsprong te nemen (415, 152 en 815). Pas toen realiseerde V.V.S. zich, dat er aangepakt moest worden wilde men de puntjes in handen houden. De kansen aan het net wer den harder benut en toen bleek dat Concordia achterbleef by Henk Kleingeld c.s. Zonder in gevaar te komen trokken de Leidenaars met 1510 en 1511 de zege naar zich toe. Moeite KVC heeft het tegen een beter spe- i lend VCY met veel pyn en moeite kunnen klaren In de eerste en twee de set werden de Katwykers over klast (15—13 en 15—9, maar daarna vocht KVC zich onder de bezielende leiding van Piet Guyt terug: 15—13. Gelyk op ging de stryd in de vierde j set, maar weer was het de Katwykse I formatie die doordrukte: 17—15. Aanmelden: Bureau LEIDSCH DAGBLAD, Witte Singel 1 - Leiden Het was de snelle voorsprong, die KVC in de beslissende set wist te be halen (83) en die leverde deuitein- delyke zege op. Wel verzette VCY zich hardnekkig en leken de zaken by 96 en 108 voor KVC, nog een ongunstige wending te nemen, maar iel geconcentreerd omzeilden de Kat wykers de moeilykheden, 15—9 en 3—2. Reinier ..Beertje'' Kreijermaat. huwelijk getreden met mej. Mar de speler van Feijenoord. die j celle de Koninck. de verpleegster door een ernstige blessure al bij- uit de Clara Stichting, die hem na een jaar op non-actief staat, het afgelopen jaar verpleegde, is gisteren in Rotterdam in het LDV heeft vannacht ten minste één punt in het verre Alblasserdam moeten laten; de afgebroken partij van Heemskerk, zal by de stand 10-8 vermoedelijk wel winst voor de Lei denaars opleveran, zodat de eind stand nog 10-10 zal worden. Tot 4-6 heeft LDV steeds de lei ding gehad: Kammeraat won na een fout van Kentie al snel. Van Hove liet onbegrijpelijk de winst schieten, terwyl Van der Velde er deze keer weinig van terecht bracht en kans loos naar een nederlaag werd ge speeld. Een voordelige remise van Van Leeuwen die juist een tempo te kort kwam en een zege van Varke- visser na een twee-om-drie. deed de kans op een kleine overwinning sty- gen. Al spoedig werden de bakens ver zet; Alblasserdam maakte eerst ge lyk door een nederlaag van Uitten- Karatespecialist Taiji Kase geeft les in Nederland Tayi Kase (36) getrouwd en twee In de film Goldfinger heeft Harold dochters, is een zesde dan karate specialist, die door zyn organisatie de Japanse Karate Association naar Europa is gezonden om zyn sport te propageren. Een sympathieke, bescheiden Japan ner, die men in zyn colbertje niet aanziet, dat zyn lichaam byzonder ontwikkelt is. Hy komt door samenwerking van de Nederlandse en Belgische judobon den om de veertien dagen naar Nederland om een ieder die be langstelling heeft, les te geven. Centra Er zullen in Nederland een drietal centra worden gevestigd, waar Tayi Kase zich op bepaalde tijden zal vertonen, al weet hij dat in Nederland een geheel verkeerde ge dachte heerst over Karate. Ver baasd is men, wanneer hy be weert, dat Karate niet inhoudt door dakpannen of dikke houten plan ken te slaan. „Het is een onderdeel van de gehele training, die maar al te vaak naar voren wordt ge haald om te tonen wat men met karate kan bereiken". Sakata, assistent „Oddjob" van Gouden Vinger dit allemaal ver sterkt. Gevaarlijk Inderdaad kan karate een gevaarlyke sport zijn wanneer men met alle geweld de man in een vechter wil veranderen. Het belangrijkste is echter door een zeer intensieve training, het zelfvertrouwen, wils kracht en beheersching te stimu leren" aldus Kase, die eraan toe- voegd dat hy niet van vechten houdt. Tayi Kase heeft zes maanden in Zuid-Afrika, één maand in Ame rika, en nu één maand in Europa les gegeven, mogelyk gemaakt door zyn organisatie, een groot dagblad en met medewerking van het mi nisterie van Financiën van zijn land. Er zijn vier organisaties de Japan Karate Association, Wado Styl, Goju Styl en Shito Styl, die zyn opgenomen in de zg. All Japan Karate Federation. Twintig jaar Als judoka tweede dan begon Kase op 16-jarige leeftyd met Karate en heeft er nu 20 jaar praktyk op zitten. Tayi Kase is bezeten van zyn sport in de eerste plaats om de hoge geesteiyke waarden en ten tweede omdat de intensieve trai ning veel van het lichaam vraagt. Hy zal binnenkort enige demonstra ties geven, het doorslaan van plan ken is er dan misschien niet bij. De beheersing om een vliegende hand op een halve centimeter van een onbeschermde kaak doodstil te houden wel. „De kunst is te weten dat je de kaak kan breken, nog groter kunst het niet te doen". bogaard, waarna ook Slegtenhorst zich gewonnen moest geven: 8-6. Klein kwam in een gewonnen eind spel, terwyl zyn tegenstander Ver haar even later de twee uur bedenk- tyd overschreed waardoor Klein nog reglementair won. Klinkenberg had het eveneens aan de stok met de klok; een remisestand vergde teveel bedenktyd, waardoor hij de tijdsli miet overschreed en verloor. De af gebroken partij van Heemskerk heeft verscheidene winst-varianten en zal volgens de eerste analyses winst voor LDV opleveren. De uitslag luidt: C. Bakker (Al blasserdam)W. Heemskerk (LDV) afgebr.; T. van EsC. Varkevisser 0-2;S S. BoerJ. H. van Leeuwen 1-1; G. Verhaar—W. J. Klein Jr. 0-2; G. de KloeB. Slegtenhorst 2-0; A. DomTh. Uitten boog aard 2-0; C. M. KentieA. Kammeraat 0-2; M. BroekzitterJ. Klinkenberg 2-0; C. v. d. WalA. B. van Hove 1-1; G. de VreedeF. J. v. d. Velde 2-0. Jacques de Vink in volleybalteam De Nederlandse volleybalteams, die zaterdag 20 november in Venlo tegen West-Duitsland uitkomen, zyn als volgt samengesteld: Heren: Henk Baaien (Kweekschool), Frank Con- standse, Jurry Kooien, Joop Tlnkhof en Jacques de Vink (allen Blokkeer), Hans Jansen en Harry Veldhuis (AMVJ), Hans Lodder en Piet Swie ter (beiden Oranje Nassau), Jan Wilem Mulder (Sigi), Hans Valken burg (Bekkerveld) en Bram Ver meulen (HMC). Trainer-coach Henk Blok. Dames: Carry Bhjleven (RVC), Marijke Bruggeman (Zandvliet), An neke Plant en Jacomine Wassink (beiden Kweekschool), Anneke van Beelen en Hilda van Gulik (beiden Celebes), Ans Stuvering (Achilles), Dini Versteeg (Cito), Nel van Dyk (Rapid Maastricht). Tini Verdyssel- donk (Rapid Eindhoven), Marijke van den Berg (SVD) en Ria Veld huis (Zwaluwen). Trainer-coach: J, van der Haar. WIELRENNEN Zesdaagse Brussel Na de derde avond van de Brussel se zesdaagse heeft het Nederlands- Britse koppel Post—Simpson nog steeds de leiding. De stand is: 1. Post/Simpson (Ned./GB) 90 pt.; 2. Van Steenbergen/Lykke (Belg./Den.) 44 pt.. op één ronde. 3. Sercu-Merckx (België) 114 pt., op twee ronden: 4. Lele Angue/Severeyns (Belg.) 24 pt., op vier ronden: 5. Beghetto/Faggin (It.) 51 pt. KNGV-voorzitter Th. W. Aalbers staat plaats af aan jongere kracht (met frisse ideën) (Van onze correspondent) Sinds 1951 is de heer Th. W. Aalbers uit Arnhem gezagvoerder van het grote K.N.G.V.-schip. Zaterdag neemt hij op de jaarver gadering in Tivoli in Utrecht afscheid als bondsvoorzitter. Er zul len stemmen opgaan om het afscheid naar een latere datum te ver schuiven. Maar de heer Aalbers wil daar niet van horen. bond in 1968. De heer Aalbers heeft voorts nog verschillende functies in dc Nederlandse Sportfederatie. Hy is lid van het dagelyks bestuur en maakt deel uit van de toto-verde- lingscommissie. Veel werk brengt ook het voorzitterschap van de werk groep opbouw nationaal Sportcen trum Papendal by Arnhem met zich mee. „Ik heb besloten af te treden en daar blijf ik bij". „Geloof me ik wil er echt niet de brui aaji ge ven. Ik heb het altijd met plezier gedaan, maar ik ben van mening dat thans het tijdstip is aange broken dat een jongere kracht mijn taak overneemt. Zo oud ben ik nu ook weer niet, maar na 14 jaar voorzitterschap voel je toch dat het tyd wordt om op te stappen Dat kan niet anders dan in het belang van de Kon. Ned. Gym- nastiekverbond zyn. Een jongere enthousiaste voorzitter komt immers weer met nieuwe frisse ideën?" Na dit aftreden als voorzitter zal de he"r Aalbers op het KNGV-schip blyven meevaren als voorzitter van de stichting ontwikkelings- en re creatieoord Beekbergen, terwyl hy tevens een werkzaam aandeel zal hebben in de voorbereidingen van de voering van het 100-jarig bestaan van het Kon. Ned. Gymnastiever- Meer tijd „Voor al deze taken zal ik nu meer tijd krygen. Vooral na myn pensionering". Over drie jaar zal het zover zijn. Dan zal de AKU een nieuwe organisatiechef en procura tiehouder voor de afdeling inkoop moeten zoeken. Zyn tO-jarig jubileum (op 16 de cember 1969) zal de heer Aalbers nel niet halen. Enige maanden eer der zal hy met pensioen gaan. Daar entegen kan hy in de gymnastiek- wereid de halve eeuw wel volmaken. Als schuchter jongetje van 13 jaar werd de later bondsvoorzitter lid van de voormalige vereniging „Gel- Th. W. AALBERS 1-i jaar voorzitter re". Op 22-jarige leeftyd behaal de hy het leidersdiploma van de KNGV en toen ontopote hy zich eveneens als een geboren organisa tor, die geknipt was voor bestuurs functies. De Nederveluwse turnkring profiteerde jarenlang van zyn lei- derscapacitiet. In 1942 werd hy be noemd tot hoofdbestuurslid en in 1942 werd hy benoemd tot hoofdbe stuurslid en in 1952 aanvaardde hy dus de functie van bondsvoorzitter. Groei In de periode dat hy de leiding van het KNGV in handen heeft ge had, heeft de gymnastiekorganisatie een overweldigende groei doorge maakt. Het ledental steeg van onge veer 133.000 tot meer dan 200.000. Het aantal aangesloten verenigingen vertoonde zelfs in deze periode een styging en bedraagt thans ruim 800. .Gedurende myn voorzitterschap heeft de totstandkoming van het bondsbureau in Utrecht en van het recreatieoord in Beekbergen my de meeste voldoening geschonken. Hoogtepunten in myn loopbaan als KNVG-bestuurde waren natuuriyk de vier grote bondsfeesten in Arn hem". Als secretaris en later als voorzitter van de regelingscommis sie was hy nauw betrokken met de organisati* van deze evenementen in 1939, 1946 (vredesfeest) en 1948 (ju belfeest) In 1958 toen het 90-jarig KNGV het bondsfeest wederom in Arnhem hield was de heer Aalbers reeds bondsvoorzitter en lag de lei ding van de organisatie in handen van ir F. F. Venstra. Na dit laat ste bondsfeest werd de heer Aalbers benoemd tot ere-lid van de Belgi sche turnbond. Achter De scheidende voorzitter heeft na tuurlijk in de eerste plaats zyn hart aan de gymnastiek verpand, maar daarby verliest hy de grote lynen, waarlangs het gehele sportleven zich beweegt, niet uit het oog. Zyn functies in de sportfederatie zyn daarvan het bewys. Dit komt ook naar voren wanneer hy zegt: „De sport heeft meer en meer een sociale functie. De hedendaagse ar beid vraagt een compensatie die in het byzonder in de sport te vinden is. De vorming van de Jeugd moet voor een voornaam deel hierop ge richt zyn. Op de lagere school zal er mee begonnen moeten worden. He laas laat de lichameiyke opvoeding op de scholen nog veel te wensen over. In vergelyking met het buiten land üggen wy ver achter". De heer Aalbers ziet het toch niet ai te som ber in. ..Gelukkig wordt er aan ge werkt. De kwestie wordt nu meer van de maatschappelyke kant be keken en wanneer de overheid wil meewerken kan er veel worden ver beterd Enige spoed is wel gewenst, want we mogen er niet te lang mee wachten".

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 7