I Belastinggebouw is voor eind december glasdicht In de huwelijksboot... Spiegeltje Rondreis: bron van inspiratie Nieuwe neerzethal H JACHTHAVEN AAN WESTEINDERPLAS BIJ LEIMUIDEN Lolly's. a rokertje van.... Leidse jongen valt inbraak in van vierde etage vvv-kantoor HORLOGES LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 4 NOVEMBER 1966 TWEEDE BLAD Bazaar brengt f3450,- op De verkoop van de in hoofdzaak door de handwerkclub van de Ver eniging van Vrijzinnige Hervormden Leiden/Oegstgeest vervaardigde goe- j deren heeft netto f 3450 opgeleverd, j De feestavond, ieder jaar het sluit stuk van de twee verkoopdagen, werd geopend met een drietal vrolijke lie deren. w.o. „De Scharensliep" gezon gen door het Vrijzinnig-Hervormd kerkkoor o.l.v. de heer J. Arnoldus, waarna mevrouw Van Vliet-Akker- man twee schetsjes voorlas. In de plaats van de voorzitter, dr. D. Ruiter, die wegens een bootreis met tuberculose-patiënten niet aan wezig kon zijn, maakte dr. J. L. Springer de opbrengst bekend. Deze zwaaide lof toe aan de dames van de handwerkclub. die zich zo zeer had den beijverd om de verkoop tot een succes te maken, in het bijzonder de dames Holswilder en Ouwehand. Dr. Springer besloot met een dank woord aan de leden van de hand werkclub en aan allen die door te kopen, door hun aanwezigheid of op andere wijze tot het welslagen van de verkoopdagen hadden bijgedragen. Kinderboekenweek in Leiden ZOEKT U EEN GOUDEN RING voor dame of heer JUWELIER v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 heeft hem. Ook in briljant. ALTIJD VOORDELIG. Wie wel eens in de jeugdbibliotheek aan de Plantage is geweest, kan zich nauwelijks voorstellen, dat hier meer dan honderd kinderen bijeen zijn. Dit nu was gistermiddag het geval bij de viering van de kinderboeken week. De vier landen uit Annie Schmidt's boek „Spiegeltje Rond reis" hadden de jeugd kennelijk wel geïnspireerd. Twee piepkleine geisha's waaierden zich koelte toe. Vlak naast een schilderachtige Noordpoolgroep. compleet met poolhond en slee. Een rasechte sheik botste bijna tegen een levende ijsberg, geflankeerd door een schoonheid uit India. De selectie was voor de eveneens verklede juryleden bijzonder moeilijk, evenals bij de plakboeken- wedstrijd, waarvoor een ongedacht groot aantal inzendingen was bin nengekomen. De leeszaal was ge- heef behangen met alle bekroonde tekeningen. Het spel. dat oorspron kelijk opgevoerd zou worden, werd wegens gebrek aan ruimte maar achterwege gelaten. Na de pauze vertelde de jeugdbiblio- thecaresse mevrouw M. VinkVan Caspel, weer een verhaal, een Ja pans sprookje ditmaal. Tenslotte mochten de talloze gelukkige win naars hun prijs uitzoeken. Daar het onmogelijk is alle namen te vermelden moet worden volstaan met het noemen van de jongste „schilderes", de 7-jarige Kiki Vree burg, en haar leeftijdgenote Judith de Vries, die als Japanse ieders hart stal. In het filiaal „Houtkwartler" had BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Hoek. Sandra J d.v. W. I. A. Truijers en E Vink. Prijna J., d.v. P. A. J. de Vries en L. A. de Mooij. Willem J„ z.v. K. de Ruiter en K. A. Velllnga. Leo- nardus S„ z.v. S. P. van Egmond en E. H. mens. Sophia Op het terrein van de Leidse groenteveiling had vanochtend 'n feestelijke plechtigheid plaats. De eerste paal werd namelijk de grond ingeslagen voor de nieuwe neerzethal van de Coöp. Veiling Leiden en Omstreken G.A., wel ke gebouwd zal worden aan de Lammenschansweg. Met enkele forse klappen liet de veilingvoorzitter deze eerste paal in de bodem zakken. Academische examens Aan de Leidse Universiteit is voor het kand. ex. Duitse taal- en letter kunde geslaagd mej. M. Geels (Alk- DIEFSTAL VAN TRANSFORMATOR Uit een flatgebouw aan de Chur- chilllaan is een lastransformator ter waarde van f 400 ontvreemd. De dief stal moet in de nacht van dinsdag op woensdag hebben plaats gehad. Wegen naar vrede De Leidse Commissie voor Inter- rationale Samenwerking organiseert drie samenkomsten, waarin over het vredesvraagstuk zal worden gespro ken. De eerste samenkomst vindt morgenavond in de Remonstrants® kerk plaats. Op deze avond komt het v. ereldfederalisme aan de beurt. De Nederlandse president van de We reldbond voor wereldfederalisme. drs. Ch. N. van Wijngaarden zal hierover het woord voeren. Jan Pierrot JUWELIER - HORLOGER MAARSMANSSTEEG 21 Leiden - Telefoon 20778 Letterlijk en figuurlijk za ten mej. Corry Voorzaat uit Leiden en de heer A. van Tol uit Rijswijk vandaag in de huwelijksboot. En dun nog ivel in een rijdende huwe lijksboot. welke in het Leidse stadsbeeld een nieuw ver schijnsel was en dan ook gro te belangstelling trok. Met de familie in de boot voeren bruid en bruidegom naar het Stadhuis, waar om kwart over elf de huwelijksvoltrek king plaatsvond. In de mid daguren „meerde" de boot langs de Pieterskerk, waar ds. P. Kloek het huwelijk van In de eerste helft van deze week is ingebroken in twee scho len aan het Noordeinde. De daders vermoedelijk scho lieren die met hun herfstvakantie niet goed raad wisten zijn zo wel het gebouio van de Eerste Leidsche Schoolvereniging als de Chr. Ulo binnengedrongen door het inslaan van een ruit. In beide scholen werden lokalen doorzocht en kasten opengebroken. Hoe de inbrekertjes ook zoch ten, zij konden niet meer buit maken dan enkele lolly's, die in de bureaulade van het hoofd van de lagere school lagen >6f ie: lt slt 7 15. I 4 nc idj 2i h» le B vi LEIDEN KRIJGT STA TIONSPLEIN- NIEUWE-STIJL Schietwedstrijd Oud-Strijders Kenmerkend voor de schietwed strijden, die de Nederlandse Bond van Oud-Strijders en dragers van het Mobilisatiekruis geregeld organiseert, is de gezellige, sportieve sfeer. Ook I aan de gisteravond in café „Aniba" I gehouden bijeenkomst was een schietwedstrijd verbonden. De wisselbeker van het LD kwam op deze avond in het bezit van de heer E. M. Laman. die 102 punten be haalde. De heer A. Ouwerkerk <96 punten» won voor de derde maal de wisselmedaille. De derde prijs (een presenteerblad) was voor de heer J. Iterson (90 punten). De avond werd, bij afwezigheid van de voorzitter, geleid door de secreta ris, de heer L. Favier. Hij deed o m. enkele mededelingen, die betrekking hadden op de volgend jaar in Apel doorn te houden algemene vergade- Frans Pieck exposeert in „Rehoboth" j Van 6 november tot en met 21 november exposeert onze stadgenoot Frans Pieck tekeningen in het ge - j bouw Rehoboth, Rapenburg 10. Zaterdagmiddag 6 november wordt deze tentoonstelling door de heer W. van Hoorn geopend. Frans Pieck heeft reeds vele malen van zich doen spieken. Men herinnert zich ongetwijfeld zijn impressies van I straatjes en steegjes in onze stad. van boerderijen op {ie weg naar Noordwijk, van torens en wateren rond de Kaag. De laatste tijd maakt Frans Pieck ook abstract werk. uitsluitend tabak SENORITAS SPECIAL T I L Buit f 500 Door etalageruit In de Haarlemmerstraat ontstond gistermiddag omstreeks drie uur enige consternatie, toen een 15-ja- rige Leidenaar met fiets en al door de etalageruit van een herenmode zaak vloog. Dc jongen, die met zijn fiets op het trottoir aan het steppen was. ver oorzaakte in deze etalage, afgezien van de glasschade, een (goederen» schade van ongeveer f 150. Hij kreeg snijwonden aan de linker arm. die door de E.H.D. werden den verbonden. Inbrekers hebben vannacht een brandkastje met ongeveer f 500. ontvreemd uit het kantoor van de WV in de Parkstraat in Den Haag. Aan de zijkant van het gebouw zijn zij via een poort naar binnengegaan. Aan de achterzijde hebben zij een spanjolet geforceerd. Het brandkast je, ongeveer 60 cm hoog, hebben zij aan de straatkant door een openge schoven raam naar buiten gebracht. Dit raam, dat open bleef staan, trok later de aandacht van een surveille rende politieman. Een onderzoek wees uit. dat de inbraak tussen half één en vijf uur vannacht gepleegd moet zijn. Prof. dr. L. de Klerk Prof. dr. L. de Klerk, hoogleraar in de opvoedkunde aan de Leidse Universiteit is benoemd tot bestuurs lid van de Stichting voor onderzoek van het onderwijs. De Stichting .heeft tot doel het bevorderen van weten schappelijk onderzoek met betrek king tot het onderwijs door middel van het steunen, doen uitvoeren en coördineren van een dergelijk onder zoek. één van zijn trouwe mede werksters de bruid was ruim 25 jaar werkzaam in de zondagsschool van „Staal- wijk" kerkelijk inzegende. (Foto L.D./Hoivast» Leimuiden en dit te verpachten aan de X.V. Maatschappij tot exploitatie van het Princessepaviljoen Westein- derplassen, waarvan mr. W. K. F. Versteeg uit Leiderdorp directeur is. Door dit besluit is een einde geko men aan een ruim zeven jaar duren de strijd. Reeds in mei 1958 begon het bestuur van de vennootschap de be sprekingen met de burgemeester van Leimuiden. die daarna werden voort gezet met de eerste burger van Aals meer omdat dit perceel tot het grond gebied van deze gemeente behoorde. Driemaal is deze zaak behandeld in de raad van Aalsmeer, maar omdat I in het uitbreidingsplan geen rekening was gehouden met dit recreatiecen trum. keurden Gedeputeerde Staten dit plan niet goed. Er werd daarom een nieuw uitbreidingsplan vastge steld. Dat heeft vijf jaar oponthoud ge kost met daarbij voor de vennoot schap nog de teleurstelling, dat de terreinen ongeveer zeven hectare water en rietland niet in eigen dom, doch alleen in erfpacht ter be schikking mogen worden gesteld. Een van de gebouwen, die er in belangrijke mate toe bijdragen dat het Leidse Stationsplein bin nen enkele jaren een plein van allure zal zijn, is het nieuwe ge bouw van de belastingdienst. Het gebouw dat in een vergevor derde bouw-fase is vormt de zuidelijke afsluiting van het Sta tionsplein. Het ziet er naar uit, dat de boute binnen de destijds gestelde oplevertermijn gereed gaat komen en dat betekent, dat meer dan 500 ambtenaren in hel voorjaar van 1967 een nieuwe werkruimte krijgen. In het nieuwe belasting gebouw worden alle af delingen, die in Leiden zijn geves tigd ondergebracht. De Leidse be- lastingdienst, is op het ogenblik ondergebracht in panden door de hele stad. onder meer aan de Lan- gebrug, de Breestraat en Rijtis- burgerweg. Sedert september 1961 wordt er aan de zuidelijke zijde .van het Stationsplein gebouwd en op het ogenblik is de hoogbouw nagenoeg glasdicht. Aan het iets lagere gedeelte van het belasting- gebouio wordt nog druk gebouwd, naar men verwacht ook dat ge deelte voor half december van glas te hebben voorzien, waardoor men in de winter kan doorwerken aan de afbouw. Aan de straat zijde heeft het gebouw een lengte van ca. 100 meter. De totaal be bouwde oppervlakte bedraagt 1500 vierkante meter en de maximale hoogte het dak van de lift- machinekamer op de hoogbouw wordt 28 meter. Onder het gebouw is een enorme kelder aange bracht. waarin de archieven van de belastingdienst zullen worden ondergebrachtHet gebouw wordt naar een ontwerp van het archi tectenbureau P. van Dorp ii Jonkman uitgevoerd door het aannemersbedrijf Wernink. Op de foto de achterzijde van het ge bouw gezien vanaf de spoordijk (Foto LD Holvast) Advertentie)

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 3