krijgt loningbouw et bijzonder aandacht ui Oplichter misbruikt naam Aon Amsberg' WONINGBOUW IN OEGSTGEEST Klacht over het achterblijven van scholenbouw Groenhart overleden lIR-UNION VOORGOED JV DE BAAN Optimisme nadelig ondanks saldo BEURS VAN AMSTERDAM LE1DSCH DAGBLAD DONDERDAG 4 NOVEMBER 1965 W. van Voorschoten maken plannen bekend jt aanbiedingsbrief, beho- ^ij de begrotingen voor lebben B. en W. reeds \j gemaakt van de nood- ri-beteringen te brengen Nuisvesting van het ambte- Aangezien de be- yzich hieraan steeds meer jvoelen, menen B. en W. aan te ontkomen de Raad voorstellen te doen. zijn er in het jaar 1965 ïmeente Voorschoten 170 wo- pgereed gekomen, terwijl er Ciin aanbouw zjjn, waarvan 84 eietwoningen. Het stemt B en tevredenheid, dat het ernaar lat de plannen voor de bouw iplexen van 72 en 74 woning- ngen in het uitbreidingsplan Hofland binnenafzienbare tjjd jjerd kunnen worden. Het is Riet uitgesloten, dat het in zijnde complex van 84 een- in de woningwet sec- izeplan) in het ultbreidings- gschgeest, kan worden uitge- get 9 woningen. »hoeve van het eventueel ver- een rijksbijdrage in de sanering van de dorps- ®ti korte ziekte is te dezer b 71-jarige leeftjjd overleden 'P. Groenhart, laatstelijk ho- nedewerker aan het Ryksher- j alhier, aan welke instelling I in het bijzonder bezighield bestudering van lichenen |ossen). Hü was de eerste, die chten van mycologen en 11- fen tot elkaar trachtte te Binnenkort zullen nog vier n van zijn hand verschijnen tijdschrift „Persoonia", waar- iet resultaat van zijn arbeid imengevat en die als kroon op ;k beschouwd kunnen worden, ier Groenhart is van 1926 tot laar geweest aan de Cultuur- in Malang, met een korte on- van 1934—1937, toen hij in Utrecht studeerde. In hij ook voorzitter van de iiOistorisdhe Vereniging, in sjunctie hij veel heeft gedaan belangstelling van anderen te in. Vanaf het begin van 1946 Ie hij anderhalf jaar in Ne- gedurende welke periode hij »t Rijksherbarium hier ter Naar Java teruggekeerd als lichenoloog gedetacheerd Herbarium in Buitenzorg (nu In die periode maakte hij adene wetenschappelijke rei- naar Halmohera, de Pa- Bovenlanden en Bantam. Zo- 'die gebieden als op Midden- j in de omgeving van Buiten- rzamelde hij veel materiaal, naar Nederland overbracht door hemzelf en an- hier te lande terug- I was hij, met ondersteuning Organisatie voor Zuiver-We- ippel ij k On derzoek Z WO tn werkzaam aan het Rijks- lum alhier, welke functie na ste jaar overging in honoraire die hij tot het laatst n leven heeft voortgezet. Tij- jjn verblijf op Java heeft hij üfstandig als lichenoloog ont- j en ook hier ter stede nam hij len plaats in. rematie is bepaald op maan- om 12 uur in het cremato- an Nieuw Eykenduynen in (Van onze [parlementaire redactie) [Europese samenwerking op het van de burgerluchtvaart is pig geen sprake. Ook de onder- lingen op regeringsniveau over ïhting van een Air-Union, die .'volgd op het mislukte overleg de diverse maatschappijen, volkomen doodgelopen", zei Eetaris Posthumus (Vervoer) g in de Tweede Kamer- voor verkeer en water- weet het vast- •van de onderhandelingen voor- de gunstige positie, waarin de nationale maatschappijen, de Lufthansa en de Al I thans verkeren. Onder die om- gheden voelt men weinig voor werking met andere maat- pijen. Toch zal de gescheiden tatie van de Europese lucht- op den duur onhoudbaar wor dende de onder-minister. Vroe- later worden de landen van bdwongen tot een stuk goed ge seerde integratie op dit gebied. kern op grond van een beschikking van de minitser van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid, hebben B en W overleg gevoerd met de Provinciale directie van de Volkshuisvesting en de Bouwnijverheid. Met voldoening maken B en W ge wag van het feit, dat drie rijksgoed keuringen voor nieuwbouw in de dorpskern zijn verstrekt, als gevolg waarvan de reconstructie kan worden voortgezet. Voorts zijn besluiten ge nomen tot aankoop van gronden met opstallen, gelegen in de kern. De plannen voor de voorbereiding van de restauratie van het Am bachtshuis zijn enigszins gestagneerd door de aanvullende verkoop voor waarden van de panden Voorstraat 12 i 12a. Onderwijs Hei feit, dat gedurende de paar laatste jaren 23 noodlokalen voor het onderwijs in gebruik moesten worden genomen, is naar de mening van B en W, voldoende om te spreken van een abnormale groei van het onder wijs. In de wijk Adegeest is thans nog een zesklassige school voor openbaar onderwijs in aanbouw, terwijl in Vlietwjjk een zesklassige school voor protestants-christelijk gewoon lager onderwijs wordt gebouwd. B en W willen ook dit jaar wederom een klacht uiten over het pijnlijk achter blijven van de bouw van scholen en gymnastieklokalen. Het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen heeft nog geen posi tieve mededeling kunnen doen om trent het tijdstip, waarop toestem ming kan worden verwacht voor de bouw van de aangevraagde gymnas tieklokalen in seriebouw. B. en W. kunnen geen mededelin gen doen omtrent het tijdstip, waar op de voorbereidingen voor de aanleg van een tweede sportveldencomplex opnieuw kunnen worden begonnen. De Sportraad heeft medegedeeld, dat ce toegezegde sportnota nagenoeg in concept gereed is. B. en W. streven ernaar de raad in het jaar 1966 een ontwerp voor te leggen voor het te Douwen zwembad. Takken van dienst De bouw van de aula op de alge mene begraafplaats vordert naar wens. Intussen doet de behoefte aan dienstwoningen by de begraafplaats zich steeds dringender voelen. Alle pogingen tot dusver ondernomen, zjjn echter gestrand. Wat de omschakeling van stadsgas naar aardgas betreft, delen B. en W. mede, dat de omschakeling in de ge meente Voorschoten waarschijnlijk in de tweede helft van het jaar 1966 zal zijn gerealiseerd. In samenwerking met de gemeente Leiden zal worden overgegaan tot de bouw van een gemeenschappelijk gas- ontvangststatdon. Het complex instructiebad, gym nastieklokaal en dienstwoning zal waarschijnlijk omstreeks de helft van de maand januari 1966 gereed zijn. Mede in verband met de daaraan verbonden financiële consequenties ging de bouw van de gymnastiekzaal voor. Dank zij aller medewerking kon de zaal op 13 september in gebruik worden genomen. MARKTBERICHTEN AALSMEER, 3 november Gerbera 40-100. Anjers: Rood 25-35, Roze 25- 35, Wit 20-29, Orchid Beauty 25-43, Gemengd 18-26, Tangerine 22-30, Ar thur 25-33, Rozen: Roselandia 26-39, Parel v. Aalsmeer 1827, Geh. Dulsberg 30-61, Baccarat 45-83, Oarol 20-28. Gar net 22-34. Pink Sensation 35-63, Super Star 40-55, Nymph 40-60, alles per stuk BARNEVELD, 4 november Cottp. Veluwse Eiervelllng Ede: Aanvoer 812.000 stuks, handel vlot. Prijzen (ln f per 100 stuks). Eieren van 36-44 gr. 9,01-11,18, 48-56 gr. 12.80-16.29 56-60 gr. 16,35-17,21, 60-64 gr. 17,41-18,59, 64-68 gr. 18,31-18,88. Eende-eleren aanvoer 1677 stuks. Eieren van ©1-69 gr. 14.13-15,80. Eiervelllng Barneveld. Aanvoer 282.540 stuks, handel vlot. Eieren van: 53-59 gr. 14,61-16,71, 60-63 gr. 17,07- 18,21, 63-6 gr. 18,32-18,58, 67-71 gr. 18,70-19,80. Eiermarkt Barneveld. Aanvoer 2.300.000 stuks, handel vlot. Eieren van: 45-53 gr. 12,10-14,90, kg-prijs 2.69- 2,81, 54-58 gr. 15,40-17.25, kg-prijs 2,85- 2,97; 59-65 gr 17,60-18,90, kg-prijs 2,98- 2,91. konijnen 2,20-2,40. stuks, handel rustig. Prijzen (Ln f per stuk)biggen 63-70, drachtige zeugen 340-450. GOUDA, 4 nov. Kaasmarkt: Aan voer 81 partijen, le kwal. 3.50-3,56, 2e kwal. 3.40-3,49, extra kwal. 3.57-4,00 per kg. Handel flauw. RIJNSBURG, 3 november Bloe menveiling Flora: Am. Anjers: Sim wit 2000-2400, Sim roze 2700-2900. Sim rood 2700-3000, Crowley 2400, Deslré 2500, Arthur 2000-2300, Shocking Pink 2700-3000, Gerbera eerste soort 4000- 4800, Half grote Chrysanten: Escorte 1800, Cllngendaals Elite 2800-3000. Shoesmlth 3100, Jacob Marls 1400-1600, W. de Lange 2500-2600, alles per 100 Tros Chrysanten: Sybllle 105, Golden GLlnt 105-115, Benares 130, Harald 145. Roodkapje 200-205. Lyona 100-120, De exploitatie van het instructiebad zal naar raming voor 1966 een nade lig saldo opleveren van f 84.857,21. In verband met de ingebruikneming van dit bad wordt echter met ingang van het schooljaar 1965/66 geen gebruik meer gemaakt van het Sportfondsen- bad in Wassenaar. De hiervoor in 1965 aangehouden raming van f 10.000 komt daardoor te vervallen. B. en W. zijn voornemens, zodra het instruc tiebad in exploitatie wordt genomen aan de minister van Binnenlandse /aken het verzoek te doen om dit bad gelyk te stellen met een gymnastiek lokaal, opdat hiervoor een uitkering uit het gemeentefonds kan worden toegekend van f 24.000. LEIDERDORP Minimale opkomst KVP vergadering In zyn openingswoord van de KVP-vergaderrng diie slechtg minimale belangstelling genoot memoreerde de voorzitter, drs. L. Dirksen, de verschillende activiteiten van het bestuur In het afgelopen jaar. Uit het jaarverslag van de secre taris, de heer P. J. M. Evers, bleek dat er veel interesse is voor de vor ming van een Jongerengroep, die ech ter wegens gebrek aan leiding nog niet tot ontplooiing kan komen. In de naaste toekomst zal er zeer waar schijnlijk een oplossing voor gevon den kunnen worden. De waarnemend penningmeester, de heer J. Tieken, die deze taak van de heer Ponjé heeft overgenomen, deelde mede dat er ditmaal ëen be scheiden batig saldo was. Daar de afdracht aan het partij bestuur opnieuw is verhoogd zag het bestuur zich echter genoodzaakt met een voorstel te komen voor contri butieverhoging en deze te brengen op f. 7,50 per lid. Met algemene stem men werd dit voorstel aanvaard. Als leider en rapporteur bracht de heer J. M. M. Koeken verslag uit van de werkgroep, die een grote activiteit heeft ontplooid en het afgelopen jaar tien bijeenkomsten hield. De bespre kingen in deze en andere gemeenten gehouden bijeenkomsten hebben reeds resultaten bereikt en zijn merk baar geweest in de Tweede Kamer, aldus de rapporteur. In de plaats van de heer Ponjé, die de gemeente heeft verlaten, werd als nieuw bestuurslid gekozen de heer N. A. C. J. Blans. Vervolgens werd uitvoerig bespro ken de ledenwerfactie in verband waarmee ook aandacht wordt ge vraagd voor de Radio- en TV-uitzen- ding op 5 november. Bij de verkie zing voor de Prov. Staten is door de afdeling kandidaat gesteld het be stuurslid de heer J. M. M. Koeken. Tot afgevaardigde naar de Kringver gaderingen werd opnieuw benoemd de heer Evers. In verband met de groei van de ge meente zal bij de komende gemeente raadsverkiezing bijzondere aandacht worden besteed aan een gemeente program voor de komende vier jaar. Werkzaamheden hervat Het bestuur van prot. interkerke lijke stichting voor maatschappelijk werk en gezinsverzorging deed de mededeling, dat de maatschappelijk werkster, mej. Van Duuren, na enige maanden van ziekte, haar werkzaam heden voor zover het de gezins verzorging betreft heeft hervat. Nader zal worden medegedeeld wan neer de spreekuren weer beginnen. Opening kantine Burgemeester Langemeijer zal za terdagmiddag om twee uur de nieuwe kantine op het Warmunda-terrein in Warmond officiéél openen. Deze kan tine is door vrijwilligers gebouwd. Om kwart voor drie zal door oud-leden en junioren een voetbalwedstrijd wor den gespeeld. De muziekvereniging „St.-Matthias" zal dit gebeuren op luisteren met vrolijke muziek. WASSENAAP Bestuursverkiezing Kerkehout De buurtvereniging Kerkehout en omgeving in Wassenaar houdt maan dagavond om 8 uur in het clubgebouw van de S.V. Wassenaar de jaarlijkse algemene vergadering. In deze ver gadering zal afscheid genomen wor den van de voorzitter, de heer H. W. Geerlings, die zich niet herkiesbaar heeft gesteld. Door het bestuur wordt kandidaat gesteld voor het voorzitter schap de heer A. Hoefakker, die zit ting heeft in het bestuur. De be stuursleden mevrouw C. van Tol- Hoek en de heer A. Tesink zijn her kiesbaar. Als nieuw bestuurslid wordt voorgesteld de heer A. Veldsfcra. De vergadering zal verder een voor stel behandelen tot verhoging van de contributie van f 0,25 tot f 0,50 per maand. (Van onze correspondent in Bonn) [in mei wegens fraude in een failli- sementszaak tot vijftien maanden De 37-jarige verzekeringsexpert gevangenisstraf veroordeeld die hij Wolfgang p. heeft bil de politie in nog moet ultzttten. Hannover een aanklacht ingediend wegens fraude met cheques en wis sels tegen zijn voormalige werkge ver Helmuth von Amsberg, achter neef van prinses Beatrix' verloofde. De verzekeringsmakelaar en finan- cieringsdeskundige wordt er boven dien van beschuldigd 4.000 mark pro visie aan P. te hebben onthouden. Het onderzoek van de politie en het parket in Hannover heeft echter geleid tot de conclusie, dat niet Helmuth von Amsberg doch Wolf gang P. de bedrieger is. P. zou op verschillende cheques en wissels de handtekening „Von Amsberg" heb ben vervalst en liep tenslotte tegen de lamp toen hij via een bank in Zü- rich ook nog een bedrag van 1,1 mil joen Zwitserse francs wilde buitma ken. De heer Von Amsberg ging de kwestie persoonlijk in Zwitserland onderzoeken, doch bij zijn terugkeer had P. hem inmiddels bij de politie aangegeven ter dekking van zichzelf. P. is geen onbekende van de poli tie in Hannover. Hij was betrokken bij valse kredietaanvragen en werd In het voorwoord by de memorie van toelichting op de gemeentebe groting merken B. en W. op dat het begrotingsbeeld vrij gunstig is. Er is een bedrag van ruim f 110.000.- beschikbaar dat als „onvoorziene uitgaaf" in de begroting is opgeno men. Ondanks een belangrijke stij ging van lastén op allerlei gebied is er een ruime compensatie aan de inkomstenzijde. In het bijzonder de uitkeringen uit het gemeentefonds blijken mee te vallen. B. en W. wil len trachten het financieel beleid zo te voeren dat de momenteel aanwe zige ruimte in de begroting blijft behouden ten einde in een volgend jacr de rente en afschrijving van het te bouwen zwembad te kunnen betalen Verwacht wordt dat het wellicht mogelijk zal zijn de eerstkomen de jaren (aanzienlijke) begrotings tekorten op te vangen. Om dit doel te bereiken zal er naar moeten wor den gestreefd de besteding van het op „onvoorziene uitgaven" beschik bare bedrag in het komend jaar zo laag mogelijk te houden, althans zo min mogelijk vast te leggen in jaar lij kJ weerkerende uitgaven. B. en W. vragen een krediet aan van f 1.955.958,- verminderd met het voor grondaankopen beschikbaar gestelde bedrag van f150.000-, voor de reconstructie van de Rijnzicht- weg. Ten aanzien van de woningbouw kan worden meegedeeld dat de toe wijziging in 1966 als volgt is: 32 wo ningwetwoningen, 55 premiewonin gen en 22 vrije sectorwoningen. In de vrije sector werden of zullen ex tra worden toegewezen; 96 wonin gen A.M.P. voor de bouw van een torenflat ten behoeve van het perso neel van de Rijksnuniversiteit en de Estec. Voorts 80 woningen A.M.F. voor de bouw van flats boven, de winkels in het winkelcentrum. Door deze toewijzing wordt het mogelijk tevens de winkels te bouwen. Boven dien 66 woningen aan de Nederlan den van 1845 voor Ex tec-personeel en 6 woningen voor het personeel van de Nederlanden. In totaal ko men dus binnenkort 357 woningen in aanbouw. Binnenkort wordt een begin gemaakt met de bouw van 32 systeemwoningen uit een extra con- tigent te bouwen door Nationaal Grondbezit. Op 1 oktober '65 wacht ten nog 806 woningen in de vrije sector op rijksgoedkeuring. Voor dc sanering van de straat verlichting staan op het programma Groene kruis - afd. Leiderdorp hield jaarvergadering De jaarvergadering van de Leider - dorpse afdeling van het Groene Kruis werd gisteravond gehouden in het wykgebouw aan de Berkenkade, onder voorzitterschap van mr. R. M. Gallas. De opkomst was slecht. Be halve het bestuur waren aanwezig de artsen H. Bakema, P. van 't Woud en G. A. de Bruyne, de wijkzusters Van der Leer en Prins en slechts 5 leden van de ruim 1700. Het devies van het Groene Kruis: „Voor allen, door allen", kan men niet alleen onderschrijven door het betalen van contributie of het geven van een extra gift. Het be stuur, aldus de voorzitter, heeft ook de belangstellende en daadwerke lijke steun van de leden nodig. Dit zeer omvangrijke werk, rust nu op de schouders van enkelen. De voorzitter memoreerde de feestelijke opening van het gebouw tje aan de Berkenkade in januari 1965, Het Jaar 1964 is een intensief Jaar geweest, mede door de trouw waar mede de wijkzusters hun dagelijks werk doen. Het legaat van mevr. De Zeeuw van bijna f. 25.000 is zeer welkom geweest, omdat men daardoor de bouw van het wijkcentrum heeft kunnen financieren. In samenwerking met Zoeterwoude en Hazerswoude is een commissie ge vormd, die een onderzoek instelt naar verhoogde overheidssubsidie. Deze gelden zullen dan mede worden bestemd om fondsen te vormen en om wijkgebouwen in de nieuwe woon wijken te bouwen. De heer R. M. Gallas dankte onder anderen de heer A. v. d. Meer, die wegens verhuizing als bestuurslid heeft moeten bedanken, de heer J. Peereboom, die gedurende ruim 25 jaren, de gelden van de vereniging heeft beheerd en nu om gezondheids reden moet aftreden; de wijkzusters, de heer M. v. d. Kwaak die de in casso verzorgt, de secretaresse, mevr. Doorn—Blok en in het bijzonder de penningmeester, de heer A. Verrips, die met algemene stemmen werd herkozen. Als nieuw bestuurslid werd gekozen de heer W. Molenaar. Het jaarverslag van zuster van der Leer vermeldde geen schokkende fei ten en muntte uit door de nauwkeu righeid waarmee zij alle afgelegde bezoeken kon vermelden. De penningmeester was optimis tisch. Gezien alle activiteiten en de nieuwbouw, is het nadelig saldo niet verontrustend. De begroting voor 1966 vermeldt zelfs een batig saldo Het bestuur ziet dan ook dit jaar nog geen reden de contributie te verhogen. voor 1966: Terweeweg (ged. L. Straatweg tot de Kempenaerstraat), Laan van Alkemade (van Hazen- boslaan tot L. v. Oud Poelgeest), Hofdijk ivan Beztrixlaan tot Hof- brouckerlaan), Berlicumstraat en Rijnzichtweg. Er zijn nog verschillende memo- rieposten genoemd waarvan bij af zonderlijke voorstel het benodigde krediet zal worden aangevraagd, zo als het aanbrengen van een ver- keersinstallatie bij het viaduct Rfjn- zlchiweg, de aanleg van korfbalvel- den, waarvoor het plan is uit gewerkt, terreinen voor de padvin ders, de reconstructies van de Abts- spoelweg en van de De Kempenaer straat. AANBIEDING BEGROTING De eerstvolgende vergadering van i Wassenaar se gemeenteraad zal maandagavond worden gehouden om kwart over 7 in het Raadhuis „De Paauw". In deze vergadering zullen aan de raad de begrotingen voor 1966 worden aangeboden. De Voorzitter, burgemeester Mr. W. J. Geertsema heeft de verdeling be kend gemaakt van de drie afdelin gen van de raad, die daarna het voor-onderzoek van de begrotingen ter hand zullen nemen. A, Langerak gehuldigd Tijdens een samenkomst van het personeel van de Centrale Boekhou ding en van de gemeentebedrijven in de foyer van het Verenigingsgebouw in de Kerkstraat is de heer A. Lan gerak hartelijk gehuldigd ter gele genheid van zijn veertigjagrig jubi leum in dienst van de gemeente. De jubilaris, die vergezeld was van zijn echtgenote, werd allereerst toe gesproken door loco-burgemeester dr. J. J. M. Veraart, die hem namens het gemeentebestuur dank bracht voor zijn trouwe dienstvervulling. De heer Veraart herinnerde aan de suc cesvolle carrière van de jubilaris, die als jongste bediende begon en nu al weer enige jaren de verantwoorde lijkheid draagt voor de kasafdeling van de Centrale Boekhouding van de gemeentebedrijven. Waardering heeft het gemeentebestuur ook voor het feit, dat de heer Langerak een ac tief man is in het plaatselijk ver enigingsleden. Namens het gemeen tebestuur bood de heer Veraard de jubilaris de gebruikelijke gratificatie aan. Daarna werd het woord gevoerd door de directeur van de Centrale Boekhouding; de heer B. P. de Kou- semaeker. Hij ging wat gedetailleer der in op de werkzaamheden van de heer Langerak op verschillende af delingen van deze gemeentelijke diens' en dankte hem voor zijn nauwgezette plichtsvervulling en voor het goede voorbeeld dat hij de jongeren geeft. De heer C. P. Weber sprak een woora van gelukwens namens de col lega's en overhandigde een geschenk: een projectie-scherm. Nadat er voor de collega's van de Centrale Boekhouding en van de ge meentebedrijven gelegenheid geweest was de jubilaris en zijn echtgenote geluk te wensen begon een receptie voor belangstellenden, die door velen werd bezocht. LEIDERDORP Leerlingen Ulo-sehool in „Jeugdland" Leerlingen van de chr. u.l.o.-school aan de Van Geerstraat in Leiderdorp zullen woensdagmiddag deelnemen aan de competitie van de NCRV-uit- zending Jeugdland. Wie de tegen standers zijn is nog niet bekend. Het is de bedoeling, dat van elk leerjaar een vertegenwoordiger komt. Namens Leiderdorp zijn dat Bart Doff, Wim v. d. Mark, Wil Ieopardie en Jaap van Wijck. zou de naam „Von Amsberg" hebben gebruikt in het besef, dat de ze sedert de verloving van prinses Beatrix door bankinstellingen met de uitsterste welwillendheid wordt be zien. By een bank in Frankfort be- machtige hy zodoende 55.000 mark een bank in Hamburg maakte hy 20.000 mark armer. Voor Helmuth von Amsberg heeft deze affaire het onaangename ge volg gehad, dat hy het vertrouwen van bankinstellinpen heeft verloren. Hy heeft echter nooit iets geweten of vermoed omtrent het verleden van de man, die hy voor de afwikke ling van verzekeringzaken in dienst nam. Pas in september kwam hy van P.'s kwalyke praktyken op de hoog te. WASSENAAR Voorzieningen voor afvoer afvalwater in Duinhorst Zoals bekend, is dit jaar voor het eerst aan mr. H. Jochems een ver gunning verleend tot het exploi teren van het Wassen aar se sport park Duinhorst als kampeerterrein. Daarby is de voorwaarde gesteld, dat spoedig voorzieningen zouden worden getroffen voor de afvoer van afval water van de kampeerplaats naar het Haagse of Wassenaarse rioolnet. De plannen daarvoor zün uitge werkt. Voor de aansluiting van een op Duinhorst aan te leggen buizen net op de Wassenaarse riolering dient in de Buurtweg een pompput te worden aangebracht en een lei ding van deze pomp naar de be staande riolering aan de noordoost- züde van de Landscheidingsweg. De kosten van de door de gemeente te treffen voorzieningen worden ge raamd op f34.125,-. Daarin zal door de heer Jochems tot een bedrag van f 30.740-. worden bügedragen. Aan de raad wordt voorgesteld het be nodigde krediet te voteren. Er wordt naar gestreefd, de voorzieningen voor 't volgend kampeerseizoen ge reed te hebben. VOORSCHOTEN GEEN SPREEKUUR BURGEMEESTER Burgemeester L. de Kool van Voor schoten is morgen verhinderd zün wekelijkse spreekuur te houden. BEURSOVERZICHT Kon. Olie en KLM zeer vast Amsterdam 4 novembe* Voor de vierde achtereenvolgende beursdag heeft het aandeel Kon. Olie vandaag een vaste stemming te zien gegeven. Deze stukken werden door het publiek uit de markt ge nomen. Daarnaast was er vraag voor Zwitserse rekening, plus koop orders van Amerikaanse züde. Dit alles heeft er toe bügedragen dat de openingskoers werd vastgesteld op 152.50, tegen gisteren als slotprüs 149.90. Later op de middag schom melde de koers rond de 152.20. Van de vraag in Wall Street naar olie aandelen van Amerikaanse maat- schappüen profiteert Kon. Olie mee. Woensdag ging dit aandeel op de Newyorkse beurs een dollar omhoog, hetgeen een gunstig effect sorteerde op het Damrak. De handel in de oliehoek was tamelük actief. Philips verbeterde een halve gulden tot 119.80. Amerikaans aanbod viel in dit fonds niet te bespeuren. Dit was wel het geval met Unilever waardoor dit fonds inzakte tot 130.30 (130.80). AKU was nauwelüks prijshoudend op 386*2, terwijl Hoogovens een paar punten hoger werd geadviseerd op 494. KLM deed gisteren in een vast Wall Street wederom van zich spre ken met een koerstüging van büna rijf dollar. Dit resulteerde vanmid dag in Amsterdam tot een niet on belangrijke koersstüging voor dit aandeel. De advieskoers lag tien gulden hoger op f257. De scheepvaartsector was prüs- houdend zonder meer. Voor Scheep vaart-Unie bestond nog wel enige belangstelling. Van de leidende cul tures konden Certificaten Deli de forse koerswinst van gisteren vrü goed handhaven. De staatsfondsen- markt schommelde rond het slot- niveau van gisteren. In de lokale afdelingen blüft het nog steeds stil. Aandelen Neder- landsche Dok en Scheepsbouw wer den wat hoger geadviseerd in ver band met de verkregen opdracht van de KLM voor het bouwen van een „botel" (drijvend hotel). In EMS ging gisteren om f276.000 met een koersverbetering van 714 punt. De beurs spreekt over een omruil van aandelen EMS in obligaties EMS. De heer Zwolsman wenst hierover geen mededelingen te verstrekken. Voor de tienvoudige participatie- bewü'zen „Interitalia" (beleggings fonds voor Italiaasne waarden) be stond voor de eerste verhandeldag een redelijke belangstelling. De prijs per participatiebewijs werd vastgesteld op f337. De stukken wa ren ex dividend. De 5 3/4 pet obli gaties Zuid-Holland werden voor de eerste dag iets beneden de uitgifte- koers van 98 3/4 geadviseerd. Zoals men weet was deze lening niet geheel voltekend, zodat er nog wel een en kel stukje overbleef. Donderdag, 4 november 1965 ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad g 1.000,- Ned. *65 5% Ned. '64 5*4 Ned. '64 5 Ned. *58 4 Ned. '59 414 Ned *60-1 414 Ned. '60-11 414 Ned. '59 414 Ned. '60 414 Ned. '61 4y< Ned. '63 4*4 Ned. '62 4 Ned. '47 314 Ned '53 I-n 314 Ned '48 3y* Ned. *50 I-II 3y4 78 7 Ned. '54 I-n 314 80 7 Ned. '55 1 3y4 80 f Ned. '55 n 314 83*4 i Ned. *37 3 8414 i Ned. Gb obi *46-3 85 f Ned. dol. in. '47 3 89*4 t Ned. Inv cert 3 97% 9 Indië *37 A 3 8914 Ned. wonbl '57 6 100% 1C N. wonbl. '58-'59 89% Ned wonbl.'60 414 89% ACTIEVE AANDELEN 90% 90% 90% 88% 88% 84% 79A 8514 77% 94% 94% 90jJ 90% 5 90% 88% 88% 87A 87 86A 84% 79% 85% 77% Amst. Rubber 101 100% Ver. HVA-mij. 132*4 132% A.K.U 386% 387 Deli Mü eert 109.20 109.20 Hoogovens eert 490% 494 Philips gem bez. 119.35 119.70 Unilever cert. 130.80 129.90 Dordtse petr 692% 698 Kon P (50 f 20) 150.15 152.30 Holl. Amer. Lün 124*4 125% Java China Pak. 191 191% KL.M 246.50 256 50 Kon. Ned St.boot 122*4 122% Kon. Paket Mü 207 x 206 y4 Stoomv Mij Ned. 139 139% Niev Goudr eert. 103% 104 v. Ommeren eert. 221% 220 Kon. Rott Lloyd 154% N Scheepv Unie 148% 149% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov. en Gem. leningen A'dam '47 314 88 A'dam '48 314 87% R'dam '52-1 4%.. 88 Bankwezen Bank N.G. '65 6 idem '65 5% idem '65 5% idem '58 51L idem '64 514 idem '58 5 idem '64 5 d N WB '52 4% BVG Rspbr '52. BVG Rspbr f500 16414 147 9018 90% 164% 146% industr Obligaties Philips Dol. '51.. 83% VERKLARING DER TEKENS Gedaan en laten 9 Gedaan en bieden Bieden b Premieleningen Alkmaar '58 2%77 77 A'dam '53 3 117 115 A'dam '51-1 2%.. 83% 82% A'dam '56-1 2%.. 81% 80 A'dam '56-n 2% 86 86% A'dam '56-in 2% 87% 87 A'dam '59 2% 84 82'. Breda '54 2% 77% 77 Dordrecht '56 2% 77% Eindhoven '54 2% 83 Enschede '54 2% 75% 76 Den Haag 1*52 2% 87% 89% Idem n 2% 88% R'dam '52-1 2% 91% Idem n 2% 88% 88% Idem '57 2% 87 85% Utrecht'52 2% 105% 103% Z.-Holl 1957 2% 87j| 88 Zuid-HolL '59 2% 88*4 87% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen 465 463 Ver Bez. v. 54 f 50 117.— 117.50 Europa I 10 pb 488 488 Alg Bank Ned. 279 279% Amro f20,- 55.20 55.10 Cultuurbank 18% Holl Bank U eert. 227 226 Ned Mid.bank 103.50 103.50 R.VjS eert 570 557 Industrie Ondernemingen 630 b 640 b 229 228% Borsumü 58% 59 Calvé Delft eert. 916 910 Van Gelder Pap 118 119% Kon. Ned Grofsm 121 120% De Gruyter pref D 137% 13414 Holl Constructie 370 Ing bur v Bjiüv 149 x Internatio 289 280 v Kempen en Beg 134 Kon Zout Ketjen 832 835 Lelds». Wolsrü 310 314*4 Müller en Co NB 332% 332% Ned Kabelfabr.. 340 343 Philips pref 44.50 44.60 Rott Droogd Mü 213 215'; E.M.S 169 166 Ver Machiabr 137 138% Ver Touwfabr Vihamy 183% 182% Walvisvaart 92% 92 Wernink's Betmü 173 173% Wilton Feüenoord 169% 167 v. Wük - Heringa 118 x 115 Zaalberg 88 x 85 .Mynbouw en petroleum Billiton 2de r 399 400 Kon Petr (f20) 148.50 150 Amer. fondsen Canad "Pacific R. 71% 74% Intern NickeJ 100% Anaconda 83% 83i*« Betheiehem Steel 39% 39% Cities Service 89 89 Gen Motors 109% 109% Kennecott 120 VB 123% Republic Steel 45 44% d Shell OU 65 A Union Pacific 41% 42,5« Un States Steel... 52% 51% Ex. dividend d Exclaim e Laten x

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 19