95 Ikemades nieuwe eerste burger geinst al leer d igerij Bekooy Sensationele Jubileum-opening..! I VLEESSPECIALIST aardering voor de loco-burgemeester Alléén l vrijdag en zaterdag: instrijkende Bel-O-fast irhemdblouses FANTASTISCHE JUBILEUM-ACTIE EEN COCKTAILFAUTEUIL met een winkelwaarde van 77.50 en TIEN HAARDRANKJES ter waarde van ƒ25.- MEUBEL TOONKAMERS LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 4 NOVEMBER 1965 Muziekkorpsen besloten blijde dag I met een welluidende hulde Lof A. N. van Dommelen, sprak eveneens zijn vreugde uit over de benoeming i O u -j van burgemeester Smolders. Namens aS^iurr d:r?oe! «gr? """-rrsr r hoog tot laag verzekerde hy, dat op veel lof toe voor do wuze waarop .TJ worden He- hfj het loco-burgemeesterschap heeft H rekend als het gaat om de belangen waargenomen, HU heeft dit gedaan op een wjjze waardoor het niet of nauweljjks merkbaar was, dat er secretaris hoopte, dat ook me- geen burgemeester was in deze ge- I vrouw Smolders zich in haar nieuwe meen te. „Met vreugde zal ik zo spoe- gemeente en woning „Ter Veen" dig mogeljjk mijn krachten gaan spoedig ^thuis zal voelen en dat het wijden aan deze gemeente, die door haar ligging, omvang, aard en karak ter zovele veelzijdige bestuurlijke as pecten heeft", zei hij. De de blijde tocht door de zes en vormende de ge- Alkemade. vond om drie tijdens een buitengewone rgadering in Roelof- Bsveen, die door vele geno- werd bijgewoond, de tige installatie plaats van nades nieuwe burgemeester er P. M. F. Smolders. de vele genodigden bevon- :h de vertegenwoordiger van imissaris der Koningin in de A. H. Dinger van •ele burgemeesters uit iliggende gemeenten, de oud leester van Alkemade, de heer |M. Kolfschoten, thans burge- Leiidschendam met zijn icte, het dagelijks bestuur van nte Voorhout, de geestelijk predikanten, drs. L. J. van jeulen, districtscommandant der jolitie, het hoofd van de Rijks- post Alkemade, adjudant Van hoofden van diensten en de lieden van het nieuwe burge- jloco-burgemeester, wethou- P, van der Poel sprak, nadat er en mevrouw Smolders en in hun vijf kinderen, Rob, Re- Jetty hun plaatsen hadden men, een kort woord ter be- ig van de vele genodigden, die Mikvol versierde raadzaal tot t$e plaats bezetten. Vervolgens richtte de heer Van der Poel zich in een vaak met veel hu mor doorspekte toespraak tot he nieuwe burgemeesterspaar. Hij wee er daarbij op, dat hij tot het loco burgemeesterschap werd geroepen hoewel hij er zich helemaal niet ge schikt voor achtte. Veel dank bracht hij daarom aan allen die hem in die moeilijke maanden hebben ter zij de gestaan, in het bijzonder secreta ris Van Dommelen. Facetten Zich tot burgemeester Smolders richtende wees hjj er op, dat de vreugde groot was in de gemeente toen de benoeming bekend werd. Van harte beval hfj de bloemen-, bollen- en groententeelt in de be langstelling van de nieuwe burger vader aan, alsmede de veeteelt en de grasbouw in Alkemade-west en de kleine groep zelfkazers, die zich in dit deel der gemeente bevindt. Ook de recreatie mag niet worden verge ten, temeer daar Alkemade met de vele mooie plassen veel gelegenheid biedt voor de watersport. De heer Van der Poel bracht de volkshuisvesting in het bijzonder on der de aandacht van de nieuwe bur- gemeenster. Er zyn nog ruim 180 woningzoekenden en een groot aan tal krotwoningen, waarvan er onder leiding van burgemeester Kolfscho ten in de loop der jaren ruim 250 zijn opgeruimd. Daardoor is er reeds veel verbeterd. Het uit zes kerkdorpen bestaande Alkemade, elk met een eigen leef patroon, vereist wel eens bijzonder overleg, maar veel moeilijkheden, al dus loco-burgemeester Van der Poel, behoeft u hiervan niet te verwach ten. Financieel is de gemeente ge zond, al vertoont de begroting 1966 een tekort van ruim f 55.000. Wethouder Van der Poel noemde burgemeester Smolders een zeer be voorrecht mens, immers het burge meestersambt is het mooiste ambt, dat er naar zijn mening bestaat. Al kemade is een mooie en goede ge meente waar het goed wonen en werken is. Bij voorbaat gaf de heer Van der Poel de verzekering, dat de wethouders en raadsleden en het ge hele gemeentepersoneel gaarne be reid zijn tot een hechte samenwer king in het belang van Alkemade. Zich tot mevrouw Smolders rich- Loco-burgemeester wethouder H. P. van der Poel hangt burge meester P. M. F. Smolders de ambtsketen om. (Foto Leidsch Dagblad) tende wees hij er op, dat haar voor gangster een grote plaats heeft in genomen in de harten van zeer vele inwoners(sters) der gemeente. Hij sprak de wens en het vertrouwen uit, dat dit ook de nieuwe burgemees- tersvrouwe zal gelukken. Uw een voud, waarover in Voorhout zo dik wijls is gesproken, zal ook door de inwoners van Alkemade ten zeerste worden gewaardeerd. Tot slot wenste de loco-burgemees ter de gemeente onder leiding van het nieuwe burgemeesterspaar een goede toekomst toe, waarna met het omhangen van de ambtsketen de plechtige installatie een feit werd. burgemeestersgezm vele goe de jaren in Alkemade zullen wach ten. Als kleine attentie bood hij ver volgens een fraaie schaal met exoti sche planten aan. Nadat burgemeester Smolders alle sprekers had dank gebracht sloot hij deze eerste door hem geleide buiten gewone raadsvergadering. nieuwe burgemeester zei er zich van bewust te zijn, dat, ook al door de zes kerkdorpen, er bijzondere eisen aan het burgemeesterschap worden gesteld. Hij vertrouwde ech ter op de goede samenwerking van alle leden van de raad. Op financieel gebied zal men waakzaam dienen te zijn, desondanks zal de woningbouw moeten voortgaan. De hulp en mede werking van het administratief en technisch personeel is bij de uitvoe ring van alle plannen natuurlijk on misbaar. Öok met de burgerU, de kerkelu- j ke autoriteiten en besturen van ver enigingen en instellingen hoop ik op een langdurige prettige samen werking. Weest u er van overtuigd", aldus burgemeester Smolders", dat ik al mijn krachten in progressieve, objectieve en rechtvaardige zin met liefde en toewijding zal gaan inzet ten tot heil en zegen van Alkema- zijn reeds meer dan 10.000 inwoners". De nestor van de raad, de heer J. P. Hogenboom, feliciteerde burge meester Smolders namens de raad met diens benoeming en gaf de ver zekering, dat de raad gaarne bereid is tot een langdurige, prettige sa menwerking. Hoe moeilijk het overi gens wel is deze uit zes dorpen be staande gemeente te besturen, moge onder meer blijken uit het feit, dat aanvragen in het gemeentehuis lig gen voor het bouwen van drie dorps huizen, die stuk voor stuk dringend nodig zijn. Ook het verlenen van subsidies is daardoor wel een moei lijk en bovendien voor de gemeente onvoordelig. Ook in deze buitengewone raads vergadering bracht de nestor hulde aan wethouder Van der Poel voor de wfjze, waarop deze het loco-burge meesterschap gedurende zes maanden heeft waargenomen. Alkemade is hem hiervoor veel dank verschul digd. Ook mevrouw Smolders werd door de heer Hogenboom een goede toekomst in Alkemade toegewenst. De gemeentesecretaris, de heer L. Recepti Tfjdens de daarna onder leiding van wethouder Wagenaar gehouden besloten receptie hebben vele spre kers het woord gevoerd. De rfj werd geopend door de deken van Alkema de, pastoor Niekerk, die vooral de zorg van de bejaarden onder de aan- het bouwen speciale bejaardenwoningen wil de aanbevelen. Ds. C. B. Roos sprak namens de vier protestantse gemeen ten in Alkemade en hoopte op een warm medeleven met deze, uiteraard kleinste, kerkelijke groepen in Alke made. Burgemeester Kolfschoten fe liciteerde het nieuwe burgemeesters paar met deze gemeente en Alkema de met deze burgemeester en diens echtgenote. Burgemeester B. Kammenga sprak namens de kring van burgemeesters uit de Rijnstreek, zulks omdat de voorzitter van deze kring, burge meester Bruins Slot, verhinderd was. Namens de kring van burgemeesters uit de Haarlemmermeer riep dr. Pee reboom Voller, burgemeester van Bloemendaal. de nieuwe burgemees ter reeds bij voorbaat een hartelijk welkom toe in deze kring. Pastoor D. Ouwendijk van Rijp- wetering richtte zich op vaak humo ristische wijze tot de nieuwe burger vader en diens echtgenote, die hij een langdurige en prettige ambtspe riode toewenste. De loco-burgemees ter van Voorhout, wethouder A. W. de Groot, zei het vertrek van de heer en mevrouw Smolders uit Voorhout te betreuren, maar niettemin gaf hij de verzekering, dat Voorhout sportief verheugd is over de promotie van het echtpaar Smolders. Namens de verenigingen uit Voor hout sprak de heer F. C. Meijer die een geschenk onder couvert aanbood voor het kopen van een schemer lamp. Conflict India- Pakistan nog niet behandeld De bijeenkomst van de Veiligheids raad over het conflict tussen India en Pakistan is opnieuw uitgesteld, zonder dat een nieuwe datum voor een bijeenkomst is vastgesteld. De raad zou na tweemaal uitstel gister avond bijeenkomen. De Veiligheidsraad komt vanavond bijeen ter bespreking van de toestand in de Portugese gebieden in Afrika. Daarna zal de raad beslissen over een hervatting van de debatten over de kwestie-Kasjmier. Pogingen over deze aangelegenheid een ontwerp resolutie op te stellen, zijn nog niet gelukt. Pakistan maakte gisteravond be kend, dat Indiase troepen zondag een grootscheepse aanval zijn begon nen op een dorp nabij de Pakistaans- Indiase grens. Het dorp, Sjangarh, ligt juist in de Indiase staat Ra- jasthan. Het werd echter voor de wapenstilstand door Pakistaanse troepen ingenomen, die nu hardnek kig tegenstand bieden aan de Indiase troepen. Tolk van de familie was een broer van de heer Smolders uit Nijmegen en de rij van sprekers werd gesloten door ir. C. W. van der Helm. rijks- tuinbouwconsulent bij de Rijksvoor lichtingsdienst, die zijn dienst graag ter beschikking wilde stellen. Al deze sprekers heeft burgemees ter Smolders dank gebracht voor hun goede wensen en prettige woorden. Er volgde hierna een druk bezochte receptie, waarbij zeer vele inwoners van Alkemade van de gelegenheid gebruik maakten met het nieuwe burgemeesterspaar kennis te maken. Tot slot van de dag brachten de muziekkorpsen „Liefde voor Harmo nie" uit Roelof arendsveen en „Door gunst verkregen" uit Nieuwe Wete ring een serenade, die door het bur gemeestersgezin vanaf het bordes voor het raadhuis werd aangehoord. Burgemeester Smolders dankte aan het slot voor deze muzikale hulde en gaf de verzekering, dat de mu ziekverenigingen bij hem een warme plaats zullen innemen, waarbij hij opmerkte, dat hij in Voorhout be schermheer was van beide korpsen. Hierna trok het burgemeestersge zin zich terug om in intieme kring op deze dag, die een zeer bljjde was, mede dank zij het uitstekende weer, nog eens terug te blikken. ier van deze sensationele aanbieding zelf- nde katoenen overhemdblouses met lange dubbele manchetten, hoog en laag ge- te dragen. Prima kwaliteit Bel-O-fast uitsluitend in wit. In de maten 38-44. ial 12.75, slechts 2 dagen extra lage prijs: 7 UW MODEHUIS PROFITEER VAN ONZE kwaliteit vlees en vleeswaren WEEKEINDE RECLAME fLAPEN tlblappen Bblapen runderlappen f 1,48 f 3,98 f 3.50 f 3,25 f 2,80 Alles per 500 gram. MS- EN KALFSVLEES altjjd voorradig. Zaterdag 6 november a.s. opent Verduyn, te 3.30 uur het grootste woninginriehtings- bedrijf van Rijnsburg, Leiden en omgeving, ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan zijn nieuwe zaak met een Wij geven dit prachtige Scala Bankstel „Andante", ter waarde van f 990,- aan degene die ons het juiste of dichtstbijzijnde gewicht opgeeft Bekijk dit fantastische bankstel - ga er eens op zitten-! Vul direct het deelnemersformulier in, dat U in de zaak gratis kunt verkrijgen en lever het onmiddellijk in Degene die het exacte gewicht opgeeft (gedeponeerd hij notaris A. W. C. Verhees) of er het dichtst bijkomt, krijgt het bankstel. - Verder is er beschikbaar: INTERIEUR VERZORGING» ledereen kan meedoen op zaterdag 6. maan dag 8, dinsdag 9 en woensdag 10 november. Personeel en leveranciers zijn van deel name uitgesloten. Speciale kijkavonden op zaterdag 6, maan dag 8, dinsdag 9 en w oensdag 10 november RAPE.N B URGItfl.01718-3Q36|R 'J N S B U R G van 19-21.00 uur.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 17