Denis' probleem: middenspelers Adrie en Cor een paar LUGANO SCHAKELT FORTUNA' 54 UIT Cambroinie (Cailleton) won de Cesarewitcli VOORLOPIGENIN TRAININGSCENTRUM Astroloog wil voor Neville in het koffiedik kijken LEÏDSCH DAGBLAD DONDERDAG 4 NOVEMBER 1965 ZESDE BLAD Denis Neville's probleem is het pro bleem van de middenspelers. Hoe wel de Brit pas in het trainings kamp aan de Thunersee het Neder landse elftal zal samenstellen, is immers vrijwel zeker dat Eddy Pieters Graafland ook volgende week in Bern Flinkevleugel, Israel, Schrijvers en Veldhoen voor zich zal krijgen als verdedigers. Ook de voorwaartsen Sjaak Swart, Piet Kruiver en Coen Moulijn, zondag actiever dan ooit, zullen hun plaats in het oranjeteam voor de tweede wedstrijd tegen de Zwitsers volgens een aan zekerheid gren zende waarschijnlijkheid slechts door blessures kunnen missen. In de „wandelgangen" van het KNVB-sportcentrum in Zeist, waar het nationale team woensdag en donderdag domicilie houdt, con centreerden zich de prognoses der halve voornamelijk op de „twee" in het 4-2-4 systeem en de naam van de vierde aanvaller. Ook hierom trent werd woensdag veel duide lijker. „De verdediger die zich het best thuis voelt in de rol van aan valler zal de voorhoede wel com pleteren", was de mening van Jack van Zanten. Uit de woorden van d? leider van het oranje-team viel voorts op te maken dat de 29-jarige Piet Fransen, die op 26 januari van dit jaar in Israël zijn laatste in terland speelde, sterk favoriet is voor de plaats in de voorste linie. in actie. In de avonduren waren ze toeschouwers bij de eerste helft van de oefenwedstrijd UEFA-jeugd HVC, waarna een ontspannings film de eerste van de twee trai- ningsdagen besloot. Vandaag zou een soortgelijk programma worden afgewerkt. Zondag Zondag a.s. na de wedstrijden zal Denis Neville de namen van de 15 spelers bekendmaken die volgende week donderdag per trein naar Spiez aan de idyllische Thunersee vertrekken. Pas in Grand Hotel Belvedere, waar gelogeerd wordt, zal de coach het Nederlandse team samenstellen. Zoals gezegd, het is onwaarschijnlijk dat de formatie die zondag 14 november in Bern de vrij theoreti sche kans nog door te dringen tot de eindronden van het wereldkam pioenschap 1966 moet verdedigen, veel zal afwijken van de combina tie: Pieters Graafland; Flinke vleugel, Israel, Schrijvers, Veld hoen, N.N., Burgers; Swart, Fran sen, Kruiver, Moulijn. t Bliksemactiej De burgerij en het bedrijfs- f leven van Zwolle hebben woens- f dag tijdens een bliksemactie f ruim f 90.000 bijeengebracht voor f een te bouwen nieuwe sporthal in Overijssels hoofdstad. Om te kunnen rekenen op overheids- subsidie voor de hal, die één mil- J joen gulden gaat kosten en in J 1967 klaar zal zijn, moesten de f Zwollenaren 10 procent van d« bouwsom bijeen brengen. Na eer zorgvuldig voorbereide actie heb ben dinsdag leden van alle Zwol se sportverenigingen huis aar huis een envelloppe bezorgd met het verzoek om een bijdrage. Deze werden een dag later weer opgehaald en bleken 90.000 gul- den te bevatten. Men is in Zwol- le vol goede moed dat de reste- ook zal Nieuwe Dat Joop Burgers na zijn debuut in Amsterdam een nieuwe kans zal krijgen lijkt gezien de meningen die in Zeist werden verkondigd verder waarschijnlijk. Rest één groot „vraagteken" voor de bonds coach: welke speler zal de tweede „tandem" worden Zwitsers winnen met 1-0 Fortuna '54 heeft de halve finale van de intertotocompetitie niet ge haald. De Geleense ploeg werd gister avond door Lugano met 10 versla Tenminste een viertal kandidaten gen. De eerste wedstrijd, die enkele komt daarvoor in aanmerking. „De veken geleden in Geleen werd ge- vorm van het moment zal wel speeld, eindigde in een gelijk spel: doorslaggevend zijn", stelde >n nadrukkelijk vast. Met Lugano hebben zich ook IFK Norrköping, (Zweden), Chemie Leip zig en SC Leipzig (beide Oost-Duits- land» by de laatste vier ploegen ge plaatst. Fortuna '54, dat in de thuiswed strijd merentyds in de aanval was ge weest, kreeg het op het gladde veld van Lugano zwaar te verduren. De wat zwaarder gebouwde Limburgers kwamen wendbaarheid te kort en moesten daardoor het accent meer op de verdediging leggen: hoekschopver- nouding 105 in het voordeel van de Zwitsers. Na doelrijpe kansen aan beide zijden viel de enige treffer in ce 57ste minuut. Gottardi, de beste aanvaller van de Zwitsers, benutte een vootzet van rechts. De 4000 toe schouwers op de tribunes keken met veel belangstelling naar twee „moge- lyken" voor het Oranje-team: Coe- nen en Quadackers. Alleen de eerste overtuigde. heer Van Zanten nadrukkelijk vast. Erg zwaar hebben de „voorlopigen" van de groep van 18 spelers ontbraken Coenen en Quadackers, die met Fortuna '54 in Lugano vertoeven het woensdag niet ge had. Na een boswandeling en een bespreking kwamen de gegadigden voor het oranjeshirt in de middag een tweetal uren op het door de voortdurende regenbuien glad ge worden veld van het sportcentrum Allemann speelt tegen Nederland Tony Allemann, die tegenwoordig voor de Duitse club FC Nürnberg speelt, is door zijn vereniging vrijge geven voor de interland Zwitserland Nederland op 14 november in Bern. Dit is gebeurd op verzoek van de Zwitserse Voetbalbond. Allemann speelde enkele jaren geleden een grandioze partij tegen het Nederlands elftal naar aanleiding waarvan een krant schreef: „Allemann van Zwit sers stam velde Neerlands zonen". Sindsdien is hij enkele seizoenen voor PSV Eindhoven uitgekomen, waar zijn spel echter niet tot grote hoogte rees. Bekerwinnaars De Schotse club Celtic Glasgow heeft woensdag de eerste wedstrijd voor de achtste finales van de Euro pese beker voor nationale bekerwin naars gewonnen. In Aarhus versloe gen de Schotten de plaatselijke club GS Aarhus met 10. Honved Boedapest heeft de eerste wedstryd tegen Dukla Praag, gisteren in de Tsjechische hoofdstad gespeeld, met 32 gewonnen. By rust hadden de Magyaren met 31 de leiding. Voor de Jaarbeursbeker werden gisteravond de volgende wedstrijden gespeeld: Ujpesti Dozsa (Hongarye) Everton 30; Izmir (Turkije) München 1860 21; Dunfermline (Schotland)Boldclun Kopenhagen 50; ValenciaHibernian (Schot land) 30. In een interland voor voetballers beneden de 23 jaar heeft Engeland woensdag in Norwich met 30 van Frankrijk gewonnen. Bij rust was de stand 1—0 door een doelpunt van rechtsbinnen Alan Ball. Na de her vatting scoorde midvoor Mike Jones tweemaal. s'g<1MterliP Olympische Spelen in Amsterdam B. en W. onderzoekt de mogelijkheden Burgemeester en Wethouders van Amsterdam zijn gaarne be reid de mogelijkheden tot het we derom in Amsterdam houden van de Olympische zomerspelen (1972) of (1976) nader te onderzoeken. Aldus hun antwoord op vragen hierover van het raadslid L. Mat- teman (P.v.d.A.). Het Internatio naal Olympisch Comité zal op zijn in 1966 te Rome te houden con gres de plaats vast stellen waar in 1972 de Spelen zullen worden ge houden. Het is duidelijk, aldus B. en W„ dat voor het houden van deze Spelen ingrijpende voorzieningen op talrijke gebieden nodig zijn. Dit betreft niet alleen de uitbreiding van de aanwe zige sportaccommodatie, maar ook het treffen van verkeersvoorzienin- gen en het uitbreiden van de logies- accommodatie. Intern gemeentelijk beraad over de vele hiermee samen hangende vraagstukken zal uiter aard gepaard moeten gaan met over leg met o.a. het Rijk, de provincie Noord-Holland, de nabuurgemeenten en het Nederlands Olympisch Comité. B. en W. vermelden in dit verband dat plannen in voorbereiding zijn voor het in 1972 houden van een internationale tuinbouwtentoonstel ling in Amsterdam. Zou het met het oog op de nood zakelijke voorbereidingen niet oppor tuun blijken Amsterdam het volgend jaar kandidaat te stellen voor de Olympische Spelen 1972 dan zijn B. en W. voornemens het onderzoek te richten op de organisatie van de in 1976 te houden Spelen. VOETBAL Militair elftal klopt Amerika Het Nederlandse militaire voetbal elftal heeft gisteravond in Stuttgart het Amerikaanse militaire elftal met 62 verslagen. Bij de rust was de stand 22. Coen lacht blij. Hij is er weer bij. Rechts op de foto: nieuwe ling Pijs. De Haagse IJshockeyclub HYS heeft gisteren in de Hou trusthallen de eerste wedstrijd gespeeld van het seizoen 1965—66. Het team, waarin de nieuwe Canadese spelers nog niet geheel op elkaar waren ingespeeld, verloor met 15 (03, 12, 00) van Gamlebyen uit Oslo. AUTOMOBIELBEDRIJF PEWANN.V. HOUTWEG 7-8 DEN HAAG (bij 't Malieveld) TEL 18.21.43 Indien een Hongaara voorstel wordt aangenomen, wordt volgend jaar in Boedapest voor het eerst een atletiekdyel tussen Europa en he* Amerikaanse continent gehouden. Het plan zal worden besproken op de vergadering van de IAAF, dié op 10 en 20 november as. In Kopenhagen plaatsvindt. „Stuurt u my de geboortedata van uw 22 geselecteerde spelers, het liefst met de plaats die zij in hun club bezetten en ik ga randeer u een winnend Neder lands elftal in de wedstrijd te gen de Zwitsers op 14 november a.s. in Bern". Dat heeft de heer Albert Stockburger uit Herb am Neckar dezer dagen geschreven aan de KNVB, die na het te leurstellende gelyke spel in Am- Sterdam tegen dezelfde Zwitsers en de daaruit voortvloeiende affaire van de Ajax-spelers zo'n zege best gebruiken kan. De heer Stockburger, die zich kort heidshalve expert noemt in de „Wissenschaftliche fussballsport- psychologische spielerleistung- forschung" heeft het team van de Zwitsers al in het koffiedik van zijn pseudo-wetenschappe lijke analyse gedompeld en be vonden dat het helemaal niet goed in elkaar zit. Spil Leim- gruber is van a b a c v (zijn kwa lificatie van Amsterdam) gewor den tot avbac (op 14.11.65) en dat betekent een sterke tendens tot het oplopen van blessures door eigen schuld. Doelman El- sener is van a c veranderd in a 1 en dat houdt in: minder in vorm. Linksback Fuhrer was een bruikbare ac, maar wordt een onbetrouwbare d'ba, die kans loopt uit het veld te worden ge wezen en in elk geval een paar levensgevaarlijke terugspeelbal len zal produceren. Met zulke gaten in de verdediging is het logisch dat de Zwitserse aanval nerveus zal worden en nauwe lijks meer tot welbewust hande len in staat mag worden geacht. Koud kunstje tuur lijk, dat de Zwitsers hun elftal ongewijzigd zullen laten, anders zal het wellicht niet ao gemakkelijk lukken. Waarom wil Stockburger Bich die moeite getroosten? Die vraag laat zich gemakkelijk beant woorden, als men de drie dicht op elkaar getikte velletje® vol acadabra van volstrekt onbegrij pelijke formules heeft doorge werkt en men op de zin stuit» „als u mijn systeem gebruikt en de zege op Zwitserland hebt be haald zult u mij na een meer dan vijftienjarige strijd om er kenning van mijn onderzoe- kingsarbeid zeker enige publici teit verschaffen". De Duitee as- troloog-voetbalpsycholoog had de taak van keuzeheer Neville al lang overgenomen, als hij maar beschikte over de Juiste geboor tedata van de in aanmerking komende spelers. Helaas CO PRINS wat jammer nou lands elftal samen te stellen, waarvan de geboortedata van de spelers harmonischer op elkaar zyn afgestemd. Aangenomen na- Helaas heeft hij die alleen van de oudere garde met hier en daar een wat Jongere ertus sen. Een combinatie Boskamp, Ouderland. Kruiver, Bennaars, Muller, Wiersma. Netermans, Van der Hart, Hosselaar, Van der Gijp en Prins zou het hele maal niet gek doen. Teevalllg is er geen doelman bij. maar dat ligt aan de onvolledigheid van de gegevens waarover Stockbur ger beschikt. Prins heeft uit eigen beweging bedankt. Daar kan blijkbaar geen astrolegleeh- psychologische aanpak wat aan doen. Jammer want de Amster dammer zou ep 14 november Juist een ab8+ zijn. In die kwalificatie zyn zo ongeveer alle eigenschappen verenigd, die prettig zyn voor een voetballer. In een veel te kleine trouw kamer van het Hilversumse ge meentehuis is woensdag het hu welijk voltrokken tussen de zwemster Adrie Lasterie (21) en de 25-jarige wielrenner Cor Rut gers. De zeer vele mensen, die be langstelling toonden voor dit sporthuwelijk hebben een saaie toespraak moeten aanhoren van een niet geïnspireerde ambtenaar van de burgerlijke stand. Bij de uitgang van het raadhuis de beroemde schepping van architect Dudok stonden jonge leden van de Gooise Wielerclub De Adelaar en zwemsters van de vereniging Naarden klaar om de erewacht te vormen voor hun be roemde clubgenoten. Adrie Laste rie is immers meervoudig Euro pees kampioene en Cor Rutgers heeft al enkele Nederlandse kam pioenschappen cross op zijn naam gebracht. Tijdens een geanimeer de receptie in het clubgebouw van De Adelaar hebben meer dan honderd mensen hun felicitaties overgebracht aan bruid en brui degom. Koersen Duindigt (Van onze medewerker). De Cesarewrtch, een zware uithou- dingsproef voor de volbloeds over 3600 meter, werd een faai succes voor de Franse jockey Cailleton met Cam- bronne. Hij volgde het duo Magmas - pic en Beritt op de derde plaats en liet hen niet te ver weglopen. Kort voor de laatste bocht nam Cambron- ne het commando over en ging naar een zekere triomf. Op drie lengten volgde Iliona, die vUf lengten voor deel had op Magmaspic. Jockey Fons Vandeuren triomfeerde tweemaal. Met de schimmel Khris- lova liet hy Annie Rose 1% lengt? achter zich, op zes lengten gevolgd door Pawnee. By de tweejarigen de monstreerde Vandeuren een opwin dend staaltje van finishryden. Hoe wel hy met Lydia halverwege de rechte Ujn geklopt leek door Cheralgo, kwam hy zeer sterk terug en zege vierde na een hevig gevecht toch nog met miniem verschil. Er waren deze middag bij de dravers meerdere verrassende uit slagen. In de eerste triokoers kwam deze van de zijde van Bou- dewijn B. van de Leiderdorpse stal Anjo, gereden door de leerling v d. Lubbe, die door de jonge trai ner Aat Harmsen in uitstekende conditie is gebracht. Hij klopte in 1.27.3 km i.yd met zekerheid Ber- tus van Zelda en Dirk de V, en dit bracht enkele triospelers 2275,80 voor f 1,-% Voor een nog grotere surprise zorgde echter Athos the Saint (Bouwhuis)In 1.24.6 km tijd hield hij Zilvervos en Y Zella ach ter zirh. Zijn aanhang werd met f 43,90 beloond en het trio gaf niet minder dan f3057,40 voor fl,—. In de openingsdra very won Zeeman met de Tabor-zoon Dita Pluto van kop af vóór Cash Six en Dabiola Norton. In de Soeratesprijs werd de leiden de favoriet Bentley Harvester uitge schakeld en hier zegevierde Bird van Hiddum Heskes verrassend in 1.27.4. Bloemsaat K werd tweede, ge volgd door Diana van Hiddum. De Visser bleef ln de Ganymedes- prijs van start tot finish de baas met de favoriet Blauwe Reiger S, hoewel Cyrano Silk en Baron Heny hem ln ce eindstryd het vuur na aan de schenen legden. Wagenaar jr startte ln de Mij- drechtprys zeet snel met de favoriet Bretteur P. Eenmaal op kop regelde hy zelf het tempo en triomfeerde in 1.26.9 op zekere wijze vóór Y Volann en Arion Athel. Uitslagen Dlta Plu to (J. Zeeman1gft blola Norton. Tot. w.: 5,20, pl. 3, Cash Six, 3. Da- (R. Q. J. v. d. Lubbe) (1.27.3), 2. Ber Boudewljn B ,1.27 3). 2. Zelda. 3. Dirk de V. Tot. 0, pl. 5.20. 2.20, 2. gek. 9,30. trio 2275,20. In afwachting FIF A-rapport Engelse clubs niet meer tegen Roma In afwachting van het rapport van de FIFA over de gebeurtenissen by de onlangs voor het toernooi van Jaarbeurssteden gespeelde wedstrijd RomaChelsea heeft de Britse Foot ball Association Engelse clubs verbo den, tegen de Italiaanse vereniging in het veld te komen. Het zwaarst ge troffen door deze maatregel is Shef field Wednesday, dat volgende week woensdag in Rome de tegenstander van Roma zou zyn. (1.27.4), 2. Bloemsaat pl. 4.70. 4.10. 4.80. gek. 8.50, >-priJs: 1. Blauwe Reiger S 2. de Visser) (1 24 7). 2. Syrano Slik, Baron Heny. Tot. w.: 2.50, pl. 1,50, es pr) (1.26.9), 2. Y Volann. 3. 1,80, pi. 1.20, (M. Bouwhuis) (1.24.6), 2. Zllvervoe. 3. Y. Zella. Tot. w.: 43.90. pl. 6,90, 1,60, 14,10, gek. 8,20, oov. 6.40, trio 3.057.40. De rennen: Indian Star-prijs: 1. Khrlslova (P. Sesarewltch: 1. Cambronne (H. Cail leton). 2. Iliona, 3. b' Volleybalcompetitie Nieuw-Brunhilde wacht nog steeds op eerste punten Het ia Nieuw-Brunhilde opnieuw niet gelukt om een zege te behalen en zo wachten de pupillen van Frane Zilverentant nog steeds op hun eer ste punten. Overigens mag de neder laag, die mevr. Klinkhamer cs. van het Haagse Blokkeer te Incasseren kregen, hen niet zwaar worden aan gerekend. De Haagse ploeg la momenteel ln een prima vorm. Dit hebben onlange de leidsters van de overgangsklasse, district west XII, Kangeroes, moeten ervaren. Suus Verhoekx c.s., beter voor de dag komend dan ln de vorige competitie, konden eerst ln de vyfde set doordrukken! Nneuw-Brunhilde bezit nog niet de technische vaardigheid van stad genote Kangeroee en mist voorts ook de nodige routine. De sterk serve rende Haagse ploeg, met mej. Van der Kluft en aanvoerster Van Vloten ln de hoofdrollen. Joeg ln de eerste set Nieuw-Brunhilde vla een 03 achterstand naar een 15—3 neder laag. De tweede set verliep eveneens met Blokkeer dominerend. Vla 03 en 33. door bekeken services van mevr. Klinkhamer, 53, 116 en 135 werd het 15—8 voor Blokkeer. Heel snel volgde daarop dederde set, 13—0, 16—1. 2,40, pl 1.20. 1,70. gek. 4, BHazard. Tot. 3.50. pl. 1.70, 1.40. gek 5,10, i De tweede party van de finale van het kandidatentoernooi tussen da Russen Tal en Spasski werd woeni- dag na 31 zetten afgebroken. Sp&eafcJ speelde met wit.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 11