Baron Bentinck was bron De Ganlie van nieuws over CHARLIE CHAPLIN CINERAMA IN Communistische AMSTERDAM AEG Favorit-R SPIKE JONES JR. VOLGT ZIJN VADER OP Jeugdcircussen op televisie partij in Amerika voor rechtbank en gisteren Nederlands rapport gaf aanleiding tot campagne in f '.S. SCHEVENINGEN KRIJGT GROOT BEATCENTRUM Noord-Amerika reeds in 985 ontdekt door Noorman Herjolfsson LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 2 NOVEMBER 1965 DERDE BLAD L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. Nederland krijgt zijn tweede Cl- theater. Op 9 december zal in Amsterdam de Bellevue-Cinera- ma worden geopend. De bioscoop is gebouwd in het Bellevue-zalencom- plex in de Marnixstraat bij het Leid- seplein. De 750 plaatsen tellende zaal zal niet alleen de Amsterdammers op vangen. Een groot verkoopapparaat met steunpunten in tal van steden hoopt de bezoekers uit alle delen van het land te trekken. Het ligt in de bedoeling circa 3 films per jaar uit te brengen. De opening van het thea ter op 9 december is tevens de gala-première van de Cinerama- kleurenfilm „The Hallelujah Trail" met in de hoofdrollen Burt Lancas ter, Lee Remick, Jim Hutton en Pa mela Tiffin. Het Amsterdamse Cinerama-thea ter wordt voorzien van de modern ste Italiaanse projectie-apparatuur. Op het enorme doek van 750 m2 zal de film niet zoals in de meeste Cine rama-theaters in drie delen worden geprojecteerd, maar via het Singelens -systeem in een totaalbeeld, waarin de storende scheidingslijnen ont breken. Charlie Chaplin gaat na een afwezigheid van zeven jaar weer een actieve rol spelen in de film wereld. In het Londense Savoy- hotel gaf hij gisteren een pers conferentie over de film die on der zijn leiding met ingang van januari in de Britse studio's zal worden opgenomen en als voor lopige titel De Gravin heeft, met Sophia Loren in de titelrol en Marlon Brando als haar tegen speler. Chaplin heeft het draaiboek, de I teksten en het muzikale thema ge schreven. Hij wilde verder alleen zeggen, dat het een vrolijke film is. - .De vaatwasmachine Prijs met ingebouwde ^ontharder: f 1298,- City Slickers barsten weldra weer los De City Slickers van wijlen Spike Jones zullen spoedig wèer losbarsten, nu onder leiding van de 16-jarige Spike Jones jr. De jonge Spike maakt 8 november zijn nationaal televisie- debuut. Hij is derde jaarsleerling van een middelbare school in Beverly Hills en evenals zijn vader drummer. Maar de laatste vijf maanden sinds de dood van zijn vader, heeft hij hoofdzakelijk geoefend met koeiebel- len en pistolen. Hij heeft reeds met de City Slickers op dansavonden gespeeld wat zijn studie niet ten goede kwam. Zijn moeder Helen Gryaco zong in de band toen haar man de leiding had. Maar ze doet dit niet meer, om dat er te veel droeve herinneringen aan verbonden zijn. Waarschijnlijk gaat ze haar carrière als solozangeres hervatten. Hoe ze over de combinatie voor haar zoon van show business en school denkt- Spike junior antwoordt, dat ze blij zal zijn als hij van school af is. Het rustige Brabantse dorpje Haaren stond gistermiddag op stel ten toen de K.R.O. daar artiesten- groepen van niet minder dan tien Nederlandse jeugdciscussen uit alle delen van het land had bijeenge bracht ter gelegenheid van zijn 40- jarig bestaan. Tweemaal twaalfhon derd meest jeugdige toeschouwers uit geheel Noord-Brabant mochten res pectievelijk de generale repetitie of de opname bijwonen. Het opgenomen programma zal worden uitgezonden op 27 november, de dag waarop de jebilerende KRO een t.v.-uitzending van een hele dag zal verzorgen. Regisseur Fons Pe ters <jn producer René Sleven hebben zelf zal deze jeugdcircussen bezocht en zü zijn enthousiast geworden over de heel bijzondere prestaties die tussen de verrichtingen van deze jeugdige amateurs te vinden zijn. Ver boven de middelmaat waren de gedresseerde hond van Atleta uit W a r m o n d, de pseudo-apen van Helmineco uit Amsterlveen, het knappen trapezewerk van de lucht- duivels uit Goes en de kostelijke en stijlvolle Indianenshow van het Kraaienest uit Den Haag. Toen hem gevraagd werd of hij zijn zoon Michael de 19-jarige Bohemen die enkele maanden ge leden door zijn moeder in het open baar werd gekritiseerd omdat hij van de steun leefde en geen moeite deed aan de slag te komen een rol in zijn nieuwe film zou geven antwoordde Chaplin geprikkeld, dat hij geen persoonlijke vragen wilde -Jf De Italiaanse filmactrice o'o- phia Loren lachte breeduit, toen Verzoening Charlie Chaplin het gezicht ach ter de handen verborg tijdens een persconferentie in het Sa- voy-hotel. beantwoorden. Sophia Loren, die ook op de persconferentie was, had zondag bij haar aankomst in Londen gezegd dat ze graag zou willen pro beren, een verzoening tussen Charlie en zijn zoon tot stand te brengen. Een rlog rust voor Koning Boudeivijn Slecht weer en opnieuw een aanval van ischias hebben Koning Boude- wijn en Koningin Fabiola gedwon gen de laatste dag van hun staat- siebezoek aan Chili bijna geheel bin nenskamers door te brengen, 's Och tends bezocht de Belgische vorst, dik gekleed en steunend op wandelstok ken, een bezcek aan het kerkhof van de plaats Plucon. In de namiddag re gende het. Koning Boudewijn zei dat hij geen bezwaar had tegen de gedwongen activiteit, omdat hij wilde rusten voor het drukke pro gramma dat hem in Argentinië en Brazilië nog wacht. Vanavond vertrekt het Belgische vorstenpaar naar Argentinië. De communistische partij in di Ver. Staten staat weer terecht we gens het verzuim zich bü de rege ring te hebben laten inschrijven als agent van de Sowjet-Unie. Drie jaar geleden werd zij hiervoor veroordeeld tot een boete van 120.000 dollar, maar het vonnis werd door het hof van appèl nietig verklaard. Dit keer hoopt het ministerie van Justitie de juridische achterdeur waardoor de partij kon ontsnappen te sluiten. Reeds 15 jaar is het mi nisterie met. de partij in een juridi sche strijd gewikkeld. In februari van dit jaar werd de communistische partij door een grand jury niet alleen beschuldigd van het verzuim niet te zijn inge schreven, maar tevens dit te hebben nagelaten met de volledige weten schap, dat ei een vrijwilliger bereid .en beschikbaar was om namens de partij registratie te verrichten. Het Hof van appèl, dat een jaar later het vonnis van 1962 vernietig de. bepaalde dat op de regering de bewijslast rustte, dat zulk een vrij williger, die zich geen zorgen maak te over eventuele zelfbeschuldiging, beschikbaar was om de registratie voor de partij te verrichten. Het hoogtepunt van het nieuwe proces voor een districtsrechtbank zal dus de getuigenverklaring zijn van de getuige of getuigen, op wie volgens de regering de partij een beroep had kunnen doen. Wie die getuige is of wie die getuigen zijn is een strikt geheim tussen de open bare aanklager Joseph Lowther en de afdeling binnenlandse veiligheid van het ministerie van Justitie. NEDERLAND 1 AVRO 7.00 uur Nieuw 7.01 uur 8.20 uur 8.40 uur 9.40 uur "^F.RLAND 2 8.40 uur Nieuws in het kort, NTS Voor de kleuters, Klaas Vaak NTS-journaal voor gehoorgestoorden Engelse les NTS-journaal Parlementaire Spiegel Richard Boone: Have gun, will travel Interpellatie Amateur-bokswedstrijden NTS-journaal Pauze Teleac, tv-cur~»«» Sluiting. KRO: Nieuws in het kort, NTS Het grote avontuur, documentaire Demonstratie van slaginstrumenten Onze man in Keulen NTS-journaal Kerkelijk programma Sluiting. UIT HET RADIOPROGRAMMA: 1 HILVERSUM 1: 9.50 u HILVERSUM (Van onze Parijse correspondent) Ondanks tegenspoed van het ministerie van Buitenlandse Za ken in Den Haag wordt in Pa rijs nu toch wel algemeen aan genomen, dat de Nederlandse ambassadeur bij de Franse rege- Het grootste beat-centrum van Nederland wordt in het komende weekeinde in Scheveningen ge opend. .Jacques Beatcentrum Casino" is de nieuwe naam voor het verbouwde ..Ober Bayern". Jacques Senf is een negentien jarige Haagse jongeman, die zich „artist-promotov" noemt. Hij houdt zich bezig met het organiseren van beat-concerten en dansavonden. Hij deed ervaring op in dit naar zijn zeggen „heel moeilijke" vak met groots opgezette concerten in de Haagse Houtrusthallen ten bate van het Koningin Wilhelmina Fonds. In het nieuwe beat-centrum dat plaats biedt aan 1500 personen wil Jacques Senf elk weekeinde be kende beat-groepen laten optreden. Voor het openingsconcert heeft hij de Zweedse Deejays laten overkomen. Zondagmiddag treedt de Haagse groep „The Golden Ear-Rings" op. Zondagavond komt een nieuwe groep naar Den Haag: „Ei-ei en de Klut- sers" uit Amsterdam. Kinks Jacques Senf gaat ook door met zijn Houtrust-manifestaties. Op 20 november spelen de Engelse Kinks een groot beat-concert in. dat 's middags in de Haagse Houtrust hallen wordt "gegeven en 's avonds in de Beverwijkse VEB-garage een inmense hal. Een 250 man sterke (eigen) ordedienst zal er voor zor gen, dat de zaken ordelijk verlopen tijdens dit concert, waarop onder anderen zullen optreden Margie Ball en The Golden Ear-Rings. „We hebben de ervaring opgedaan, dat er met politie in de zaal veel snel ler moeilijkheden ontstaan", zegt Jacques Senf, die uitstekend kan op schieten met de Haagse hoofdcom missaris van politie, aan wie hij zon dag na het grote Houtrustconcert de opbrengst voor het KWF zal over handigen. De Haagse hoofdcommis saris is namelijk ook voorzitter van de afdeling Den Haag van het KWF De AVRO-televisie zal van de aankomst van de Kinks, gedeelten van het concert en de overdracht van het geld, opnamen maken. ring, baron Bentinck, de diplo maat is geweest op wiens infor maties de Amerikaanse pers zich vorige week beriep voor haar nieuwe offensief tegen de poli tiek en de persoon van generaal De Gaulle. Baron Bentinck werd, zoals we toen al bericht ten, op 18 oktober j.l. 's middags door generaal De Gaulle voor een routinebezoek op het Elysée ontvangen, 's Ochtends had het Franse staatshoofd een zitting van ministers en hoge ambtena ren, gepresideerd, gewijd aan problemen van de nationale ver dediging. De generaal was tijdens de audiën tie van de Nederlandse ambassadeur in een mededeelzame stemming en zonder een blad voor de mond te ne men, spuide hij voor zijn bezoeker zijn verklaringen, die in de volgende dagen diplomatieke en journalistieke kringen in de hele Westerse wereld in een staat van opwinding brachten. Vooral het artikel van het Ameri kaanse weekblad „Newsweek", dat baron Bentinck als bron en anonie me diplomaat citeerde, wekte de fel le verontwaardiging van de Franse regering op, die toen van „een geleide perscampagne tegen Frank rijk gewaagde, die uit Washington zou worden bestuurd. Generaal De Gaulle zou volgens het Amerikaanse blad hebben verklaard, dat West- Duitsland nooit een eigen leger had moeten krijgen en dat dit land, mocht het door de Russen worden aangevallen, nog altijd door het Franse atoomzwaard verdedigd zou kunnen worden. Voorts bevestigde de generaal, dat hij nooit zou toe staan dat het vetorecht in de Euro- markt werd opgeheven. En tenslotte waarschuwde hij niet te zullen rus ten zolang nog één Amerikaanse sol daat op Europese bodem stond. Het rapport, dat de Nederlandse ambassadeur terstond na zijn bezoek aan het Elysée naar Den Haag stuurde werd door minister Luns van zoveel gewicht beoordeeld, dat hij het nodig achtte de andere bevrien de hoofdsteden onmiddellijk van zijn inhoud op de hoogte te stellen. Via de regering in Washing ton werd het rapport-Bentinck ter kennis van Amerikaanse journalis ten gebracht, die het verwerkten in hun opzienbarende artikelen. Ook op de conferentie der vijf EEG-landen in Brussel, waar Frankrijk dus af wezig was, moet het rapport vorige week een belangrijke rol hebben ge speeld. De geïnspireerde onthullingen uit deze Nederlandse bron hebben even eens voedsel gegeven aan de twee daagse conferentie, die het State Departement (ministerie van Buiten landse Zaken) in Washington vori ge week organiseerde, om onder lei ding van minister Dean Rusk acht honderd Amerikaanse krantendirec teuren, hoofdredacteuren en politie ke kroniekschrijvers te informeren over de gevaren die de huidige gaul listische staatkunde voor de Verenig de Staten en het Westen openen. Perscaiu pagiie Men kan, met de Franse regering, inderdaad dus wel spreken van een grootscheepse perscampagne, die door Washington officieel tegen Pa rijs is gelanceerd. Het is in de jong ste geschiedenis nog niet eerder voorgekomen, dat bevriende mogend heden zulke spectaculaire middelen te baat namen met het doel hun ge schillen te beslechten of tenminste hun posities te verbeteren. De Ame rikaanse regering heeft nu blijk baar de hoop wel voor goed opgege ven dat generaal De Gaulle met een zoet lyntje in het Westerse kamp zou kunnen worden teruggevoerd. Het bezoek dat minister Couve de Mur- ville thans aan de Sowjet-Unie brengt, heeft de Amerikanen nog ten overvloede gesterkt in de over tuiging, dat Parijs de Atlantische principes der Westelijke solidariteit definitief overboord heeft geworpen. Wanneer overwegingen van bui tenlandse politiek de regering in Washington tot dit felle offensief hebben gebracht kan men, vanuit haar standpunt, nog wel enig be grip voor dit initiatief gevoelen. Want inderdaad wordt het elke week duidelijker, dat generaal De Gaulle geen middel zal ontzien om de Ame rikaanse invloed in Europa en in andere delen van de wereld te neu traliseren. Het tijdstip waarop de Amerikanen nu hun nieuwe aanval openen geeft echter toch ook wel enig voedsel aan de veronderstelling, dat Washington via de pers in de kaart hoopt te kunnen spelen van de oppositie in' Frankrijk zelf, aan de vooravond van de komende pre sidentsverkiezingen. Indien de Amerikanen evenwel geloven, dat ze langs deze weg de kansen van gene raal De Gaulle of van een andere gaullistische kandidaat kunnen be dreigen, dan hebben ze zich toch zeker wel heel sterk vergist. Want ze onderschatten dan niet alleen de bijna onaanvechtbare positie van De Gaulle in Frankrijk, maar ook de patriottische, of zo men wil natio nalistische. gevoeligheden der Fran sen, die een openlijke buitenlandse inmenging in hun binnenlandse po litiek nog nimmer konden verkrop pen. Het is dan ook wel opvallend dat bijna alle Franse kranten, zowel van regerings- als van oppositiezijde, gis teren al heftig protesteerden tegen die Amerikaanse interventie waar van Washington nu dus beschuldigd wordt. Het ziet er dus wel naar uit, dat de Amerikanen zich in hun apostolische geloofsijver weer eens hebben verkeken op de opvattingen en gevoelens van een Europees land. I Nog eens 'De Jantjes' Men kan aannemen dat Elles Berger gisteren niet loog toen ze een herhaling van „De Jan tjes" aankondigde met het be kende zinnetje „op veler ver zoek", want ook al zullen het niet allemaal officiële briefjes geweest zijn, het was bekend dat de VARA bij de eerste uitzen ding van Herman Bouber's prachtig stukje Jordaan-folklo- re in 1961 ontzettend veel men sen een plezier gedaan heeft en dat de meesten onzer dat ple zier nog wel eens wilden heb ben. Gisteravond werd „De Jan tjes' 'vertoond als klapstuk van de feestelijkheden rondom het 40-jarig jubileum van de VARA en wat mij betreft gaat de beeldopname nu weer in de kast tot het 50-jarig jubileum, want ik heb de hele geschiede nis van het begin tot het eind met een niet aflatende inte resse gevolgd. Wat de rolverdeling betreft moeten als grote sterren in dit charmant ouderwetse T.V.-spel genoemd worden Beppie Nooy jr., Kitty Jansen en ook zeker Rien van Nunen, wiens grote Stiefbeenkwaliteiten ook hier zichtbaar waren. Veel interessants over de toekomst Gabri de Wagts documentaire „De toekomst is al begonnen" begon met ons mensen te verge lijken met kuddedieren (de op namen van hordes ossen kwa men uit Bonanza), daarna werd door tekstzegger Frans van der Lingen opgemerkt „Als iemand begint te zeuren over morgen of overmorgen roepen we en toen kwam er een ditmaal echte Hollandse koe in het beeld die „boeh" riep. Op indrin gende wijze met vaak schokken de beelden en een goed „uiteen- gesneden tekst" werd verder in deze documentaire geageerd te gen dat „boeh", want het is zo wist Gabri de Wagt met be hulp van een aantal deskundi- gen duidelijk te maken hard nodig dat we voorzieningen gaan treffen om ons leven „leefbaar" te houden in een zeer verande rende maatschappij, m.aw. wie I op dit gebied „boeh" zegt is zo dom als een koe. Er werden in snel tempo ach- ter elkaar interessante dingen 1 vertoond. Zo waarschuwde prof. g Delfgauw voor het ontstaan van j nieuwe ultra-rechtse bewegin- gen, waarop volgens hem net als in de dertiger jaren veel g kans is en deze r.-k. wijsgeer zei over een eventuele totale 1 ontkerstening tegen het jaar 1 2000: „Zo gauw sterft geen be- g weging af die al zoveel jaar ach- M ter zich heeft". Drs. Coppes van het Ned. g Kath. Vakverbond geloofde dat H het in de eerste tientallen jaren §f vooral zou gaan om een ont- 1 plooiing van het individu buiten g de arbeid en de socioloog prof. f§ Thoenes merkte over de nabije 1 toekomst van de mens op: „Hoe g zal ik moeten leven om ik te 1 blijven". „Revolutie van morgen" j Niet onvermeld mag blijven M dat Nederland II met een aar- =g dige aanvulling kwam op „De g toekomst is al begonnen". Daar 1 werd vertoond „De revolutie van g morgen", een Amerikaanse do- g cumentaire over de ingrijpende g veranderingen in de Ameri- g kaanse samenleving door de g steeds verder voortschrijdende g automatisering. Er zullen wel mensen zijn die dit inplaats van g een „aanvulling" een gebrek g aan „coördinatie" noemen, maar het kan geen kwaad eens goed met de neus op een belangrijk g onderwerp gedrukt te worden. g Nederland II begon met een §i glibberig en krioelig filmpje over p de lange weg die de paling af- g legt (de hele Atlantische Oceaan g over) voor hij tussen ons brood- g je komt iiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiüiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiKii TSfTIVïï' lan: Indonesisch programma lezing. 20.00 die zingt: vo Sans, radiostrip (1 ------ radlope zangsollste: amusmuziek. 22.25 Ik geloof, dat..., praatje. 22.30 Orff - Schulwerk. op school en g - 20.05 waagt die zingt: volksliedjes. 20.30 Vier 23.00 nuzlek 23.55-24.00 Nws. Hilversum II. 298 Hl. KRO: 18.00 Internationale volkslie- leren. 18.20 Uitz. van de CHU. Politiek De eerste Europeaan, die Noord- Amerika zelf ontdekte, was de Noorman Bjarni Herjolfsson, aldus schrijft de Canadees Farley Mo- wat in een dezer dagen gepubliceerd boek „Westviking". Herjolfsson was in 985 uit de koers geslagen op en reis var. IJsland naar Groenland en toen zag hij de kust van Newfound land. Leif Ericsson zou, op aanwij zingen van Herjolfsson en met diens schip, in 995 naar Newfoundland ge gaan zijn. Mowat baseert deze theorie op oude Vikingsagen, maar ook de on langs door de universiteit van Yale gepubliceerde kaart uit 1440 zou zijn stelling bewijzen. Tegen de pers zei Mowat dat de Columbus- mythe nu wel had afgedaan: „Co lumbus wist wel dat er land was in de Atlantische Oceaan, maar tracht te zo zuidelijk te koersen dat hij het zou missen, met de bedoeling Azië te bereiken". In het beek wordt verteld hoe Erik de Rode, wegens moord voor drie jaar uit IJsland verbannen, in 981 naar Greenland voer om te plunderen in de nederzetting der Kelten. Deze laat- sten zouden al veel eerder door de Vikingen vanuit IJsland zyn ver dreven, maar hadden dit land in 981 al weer verlaten. Na deze pioniers kwamen in 1004 vier schepen met IJslanders en Groenlanders naar Labrador en Newfoundland om zich daar te ves tigen. In die ttfd werd ook de eerste Europese baby in Amerika gebo ren, die Snorri heette. Een deel van de IJslandse kolonisten trok echter na drie jaar weer naar huis. De Groenlanders bleven, maar kregen moeilijkhe den met een dertigtal achtergeble ven IJslanders, zodat een bloedbad tenslotte een eind maakte aan de kolonie. Van korporaal tot officier ia één dag (Van onze Bossche correspondent) De 30-jarige Henk van Weerdt uit het Brabantse Boxtel heeft gisteren het korporaalsuniform verwisseld voor het officierstenu,e. Van korpo raal bij de Marine werd hij in één dag luitenant ter zee 3de klasse. Een prestatie, die hij te danken heeft aan het feit, dat de voormalige vliegtuigmaker radio-radarmonteur samen met 14 andere marinemannen vorige maand het diploma h.b.s. af deling elektrotechniek behaalde. De jeugdige officier hield in 1953 met studeren op, toen hij in de 4de klas van de h.b.s.-b in Boxtel zat, Hy tekende voor de Marine. Zijn con tract werd in 1962 automatisch en toen tegen zijn zin verlengd in ver- CHU-Tweede Kamer-f 19.30 Metropole orkest. 20. koor. Kamerc solisten: klassieke 21'd la 1965: Van rt naar vrije natie: reisindrukken i Klassiek strljkk' 22.15 lk 21.55 Ge- ahha over godsdien stige vorming, thuis en op school (5). 22.30 Nws 22.40 Epiloog. 22.45 Lichte gram. 23.55-24 00 Nws. VOOR WOENSDAG 3 NOVEMBER i, 4o: lichte VARA: 7.00 Nws., oohtendgym. soc. strijdlied. 7.23 Uitgeslapen: gram. en reportages. 8.00 Nieuws. 8.10 Uitgeslapen: lichte gram. en reporta ges (verv.). 9.00 Van aille markten d. kleuters. 11.00 Nws 11.02 V. d. band met de heersende Berlijnse crisis. In dat jaar nam zijn loop baan een beslissende wending, toen hij de kans kreeg op de Haagse ge meentelijke h.b.s. te gaan studeren. De Marine betaalde zijn salaris door, vergoedde zijn pensiongeld en lever de hem de nodige studieboeken. Daar zijn echtgenote en hun drie kinderen in Boxtel woonden, wierp de heer Van Weerdt zich in Den Haag op zijn studie, die hij nu met succes heeft afgerond. De luitenant ter zee 3de klasse wordt instructeur aan dé elektronische school van de Marine in Den Helder, waar radio- radarmonteurs worden opgeleid. 11.40 Klein Radiokoor platteland. 12.27 Meded. portret. 14.00 Radlokamerork.: en moderne muz. 15 00 V. d. jeugd. (Om 16.00 Nws.). 17.00 V. d. zieken. 17.30 Promenade-ork. en solist: mod. II. 298 lil. 9.00 V. d. zieken. 9 40 V. 10.10 Radlokamerork.: oude muziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Klass. ka- .30 Lichte gram, 12.27 Me dedelingen t.b.v. land. hoorspel (deel 31) (herh. van dond. 28 okt. Jl.14.25 Klass. kamermuz. 15.00 Omroepork.: mod. muz. 15.50 Bij belvertelling v. d. Jeugd. 16.00 V, d. Jeugd. 17.00 Hoorspel v. d. Jeugd. 17.15 Eurojazz. 17.50 Overheldsvoorl.De po- 10.00 Nws. 10.02 Van .05 Betty: licht m praatje. 12.00 Nws. act. 12.05 Lichte gram. 13.00 draalen: gevar. muzprogr. NRU/AVRO: 15 00 Nws. 15.02 Lichte gram. 16.00 Nws. 16.02 Spiegel der folklore: volks- Popul. negermxiz. 17.02- ende bougie: gevar. pla- autobllisten. (Om 17.00 kind.: wedstrijdprogr NTS: 19.00 Nws. in het kort 19.01 Klaas Vaak. 19.05 Franse les. VARA: 19.35 Mickey Roo- ney Show. NTS: 20.00 Journaal. 20 20 Uitz. van de CHU. VARA: 20.30 Ach ter het nieuws. 20.55 Tel uit Je winst, quiz. 21.30 Beklaagde Maasdam voor de TV Krygsraad. (Om plm. 22.45 NTS-Journaal.)VARA: 23.00 Actueel Humanisme, een uitz. In samenwer king met het Humanistisch Verbond. Nederland II: NTS: 20.00 Journaal. NCRV: 20.01 Dieren kijken een progr. over robben. 20.20 't Is zó bij de lucht macht, TV-fllm. 20.45 Wijzer worden, documentair progr. NTS: 21.15 Hoote- bus mogen. 22.05 Dankdag: dagslui ting. NTS: 22.10 22.15 Journaal.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 5