Rijnsburgse Boys ontgaat in slotfase zege Noord wijk wint weer: Katwijk verspeelt punt aan Hazerswoudse Boys Zuidvogels maakt nog juist gelijk: 1-1 Grote nederlaag van SVOW: 0-5 Ter Leede kampt met twee tegenstanders Quick Boys verliest LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 1 NOVEMBER 1965 (Van één onzer verslaggevers) „Daar zijn we goed van afgekomen Zo luidde het commentaar van een Zuidvogels-supporter za terdagmiddag na afloop van de wedstrijd Rijnsburgse Boys Zuidvogels. De uitslag was 1-1 en de bezoekers mochten bijzon der tevreden zijn met dit resultaat. De Huizenaren hadden zich al volledig verzoend met een nederlaag, totdat er vlak voor het einde toch nog een doelpunt aan de Zuidvogelskant viel. Het was weliswaar geen fraai doelpunt en het was ook niet verwacht, maar het telde. Matige start Het was overigens niet zo'n heel overtuigend Rijnsburgse Boys, dat met het meeste windvoordeel van start ging. De aanvallen lukten niet en er werd bovendien slecht ge plaatst. Zuidvogels trok volledig het initiatief naar zich toe en ondanks de hinderlijke hard* wind, kwam de Rijnsburgse verdediging flink in de verdrukking. Er werden nogal wat hoekschop pen weggegeven en doelman Paauw moest voortdurend attent blijven. Hij deed dit echter zeer betrouwbaar. Vooral toen na een kwartier spelen door missen van Van Klaveren Muskuita alleen op het doel afstorm de. Door bliksemsnel zijn doel uit te komen wist hij het harde schot te stoppen. Ook een schot van Nieuwen- huis kon in zyn ogen geen genade vinden. Dreiging Rijnsburgse Boys werkte zich na een half uur wat onder de druk van Zuidvogels uit. Er kwam meer drei ging in de aanvallen en als de thuisclub toen de kansen had benut was de wedstrijd beslist geweest. De Mooy en Den Heijer slaagden er echter niet in de overigens niet al te betrouwbare doelman Van Vlaan deren te passeren. Het zag er na de hervatting niet zo best uit voor de geelzwarten. De Huizenaren kregen het windvoor deel en gezien hun spel van voor de rust zou de Rijnsburgse defensie het wel eens zwaar kunnen krijgen. De eerste aanval was reeds een levens grote bedreiging. Maar plotseling kwam de thuisclub er beter in en binnen een minimum van tijd waren de rollen gedraaid. De Zuidvogels- verdediging kwam in paniek en tal van malen was het Zuidvogelsdoel in ernstig gevaar. Maar uit al die mooie aanvallen kwam slechts een doelpunt. Het was een fout van de Huizer-achterhoede, die de bal niet snel weg werkte. Jack den Heijer pakte linksachter Everts de bal af en schoot hard in. Uitslagen-standen Zaterdagvoetbal TWEEDE KLASSE A ZwaluwenNoordwyk 01 Pelikaan—'s-Gravenz. SV 11 HoogvlietCSCA 21 ZCFCIJsselmeervogels 16 De GeuzenSSS 12 Ter LeedeExcelsior M1—2 IJsselm.v. I Noordwyk i Exels. M Zwaluwen 's-Gr. SV SSS I De Geuzen CSCA Hoogvliet Ter Leede ZCFC Pelikaan 11 20—13 10 14— 9 10 19—18 9 17—11 9 11—12 6 11—17 6 15—30 5 13—19 5 12—25 4 11—21 TWEEDE KLASSE B SSC '55Quick Boys 20 SHO—NDSM 2—0 Kozakken BoysZwart Wit '28 11 DOVORoda Boys 21 Rijnsburgse BoysZuidvogels 11 SHO 9 6 2 1 14 21—12 Zuidvogels 8 4 3 1 11 1913 Koz. Boys 9 3 4 2 10 1916 Zw. W. '28 7 4 1 2 9 11— 7 Rynsb. B. 7 3 2. 2 8 14— 9 SSC '55 8 3 2 3 8 10—11 Quick B. 8 3 1 4 7 19—13 DOVO 8 2 3 3 7 13—15 RVVH 7 2 2 3 6 14—17 NDSM 7 115 3 19 Roda B. 8.0 3 5 3 12—26 DERDE KLASSE A SVOW—Oranje Wit 0—5 DUNOLoosduinen 32 DOTO—RCL 1—1 Die Haghe—De Zwerver2—1 MonsterCSVD 32 ARC—PPSC 1—2 Die Haghe 8—14 PPSC CSVD 9—11 ARC DUNO 9—10 DOTO De Zwerv. 99 RCL Monster 9— 9 Loosduinen Or. Wit 9— 9 SVOW VIERDE KLASSE A RowJefcerk—Lisser Boys24 RijnstreekJAC 41 TAW—Oegstgeest00 (gestaakt) Maasdijk—Rouwkoop 2—2 KatwijkHazerswoudse Boys 44 Katwijk 9—13 Hazersw. B. 9—9 Maasdijk 9—11 Oegstgeest 6—7 JAC 8—10 Rouwkoop 8—5 Lisser B. 8—10 Koudekerk 9—4 TAW 8—10 Rijnstreek 8—3 De gestaakte wedstrijd TAW- Oegstgeest is niet in deze standen- lijst opgenomen. Aangeslagen Niets wees er op dat het aangesla gen Zuidvogels de opgelopen schade weer zou inhalen, want de thuisclub bleef beter spelen. De officiële speel tijd was al verstreken (er was een paar maal gestopt) toen een wilde trap van een van de Zuidvogels- spelers de gelijkmaker inluidde. De bal kwam hoog voor het doel van Paauw, die het leer net niet kon be reiken en toen was het voor links buiten Visser een koud kunstje om de bal in het net te schieten: 11. Hans Roem (Rijnsburgse Boys) in duel met Zuidvogels-doelman Van Vlaanderen. (Foto L-D./Holvaet) Zaterdag vierdeklassers T0M0KKER START GOED De Nederlandse kampioen Tom Okker had een goede start bij de kampioenschappen van Queensland in Brisbane, waarmee Okker's Austra lische tour 1965 werd geopend. De Haarlemmers zegevierde in de eerste ronde van het herenenkelspel met 6-2, 6-2, 6-0 over de Australiër Ze- linskl SVOW heeft zaterdagmid dag op eigen terrein de reeks goede prestaties van de laatste weken niet kunnen voortzetten. De Weteringers verloren kans loos van het Dordtse Oranje Wit: 0-5. Ook ARC kwam niet tot een overwinning. PPSC ver overde in Alphen beide punten: 1-2. Alleen het Leiderdorpse RCL hield in de derde klasse A de ..Leidse" eer hoog. Bij het sterke DOTO werd een kost baar punt veroverd: 1-1. SVOW—Oranje WU 0—5. Alleen in de eerste helft heeft SVOW het bezoekende Oranje Wit behoorlijk j partij gegeven. Wel veroverden de Dortenaren, die o.a. met de oud- DFC'ers De Jager en Boor binnen de lijnen kwamen, in die eerste drie kwartier een 01 voorsprong door rechtsbinnen Garritsen (na 15 minmaar niets wees erop, dat SVOW na de rust ineen zou storten. Toch gebeurde dat. Binnen tien minuten was Oranje Wit van 0—1 op 03 gekomen (door twee treffers van midvoor Schot) en de strijd was beslist. Rechtsbinnen Lauwman zorgde er met twee doel punten voor, dat de eindstand op 05 werd bepaald. ARC—PPSC 1—2. ARC zonder Koopman heeft de nederlaag twgtn PPSC geheel aan zichzelf te wijten. De Alphense roodzwarten waren in de eerste helft duidelijk sterker, maar slaagden er niet in hun overwicht in doelpunten uit te drukken. De PPSC'ers waren zelfs met hun schaarse uitvallen veel gevaar lijker en één van deze uitvallen le verde in de twintigste minuut de openingstreffer op. De Mos passeer de de overigens goed op dreef zijnde doelman Kruis kansloos. Tot 33 mi nuten na de wisseling (van krachts verschil was inmiddels nog maar- weinig te bespeuren) bleef de 01 stand gehandhaafd. Van Heusden nvaller voor Krijgsman) liet toen een scherpe voorzet los, die rechtsachter Donkersloot zo in het nauw bracht, dat de PPSC'er de bal in eigen doel schoot, Drie minuten voor het einde greep PPSC de volle winst. Doelman Kruit slaagde er niet in de hard door midvoor Boertje ingeschoten bal te keren12. Verdiend DOTO—RCL 1—1. DOTO en RCL hebben met het gelijkspel (1—li loon naar werken gekregen. De leiderdorpers, die het zonder Luikx en Carsdorp moesten stellen, hebben het vooral in de eerste helft niet gemakkelijk gehad. Toch na men ?ij de leiding. Dat gebeurde ln de tiende minuut van de tweede helft Ederveen gaf de bal goed af aan in valler Siem Schalkers en van dicht- oij passeerde hij doelman Boender. na deze openingstreffer echter onder grote druk te staan en zeven minuten voor het einde viel de gelijkmaker. Na een fout van Rietveld kwam linksbuiten Tasma vry voor de Leiderdorpse doelman Maaskant: 11. Onfortuinlijke nederlaag (Van één verslaggevers) Rouwkoop gelijk met Maasdijk Hoewel Katwijk er ln de vier de klasse A opnieuw niet in is geslaagd de volle winst te ver overen tegen Hazerswoudse s werd het 4-4 zijn de oranjehemden toch een punt uit gelopen op naaste concurrent JAC. Maasdijk kwam tegen Rouwkoop eveneens niet verder dan een gelijkspel (2-2), terwijl Regionale jeugd Quick Boys deelt winst met Gouda Het regionale jeugdelftal van Quick Boys is er zaterdagmiddag in geslaagd de „nederlagen-ban" te doorbreken. De Katwijkse ju nioren kwamen in de lastige uit wedstrijd tegen het stugge Gouda verdienstelijk voor de dag en sieepten met 33 een kostbaar puntje in de wacht. Quick Boys schijnt zich enigszins van de vele nederlagen te hebben hersteld. Het lukte soms bijzonder goed in de hardwerkende ploeg: er werd aardig gecombineerd, terwijl het ook met de afwerking van de aanvallen behoorlijk vlotte. Wim van der Plas opende spoedig voor Quick Boys na een voorzet van Kees Dijkdrenth de s (01) en hoewel de snelle Goudse linksbuiten Van Doorn even later de stand in evenwicht schoot (11), ble ven de jeugdige Katwijkers goed doorgaan. Koos Klinkenberg gaf Quick Boys weer een voorsprong (12) maar daarna kwam de stugge Gouda-ploeg opzetten. Nog vooi rust strafte de attente Stokkelenburg een foutje in de blauwwitte achter hoede af en toen dezelfde speler hal verwege de tweede helft opnieuw raak schoot (3—2) leek de beslissing te zyn gevallen. Op de valreep nam Klin kenberg echter de verdiende Katwijk- se gelijkmaker voor zyn rekening. Lisser Boys een plaatsje op de ranglijst klom, door een 2-4 zege bij Koudekerk. De wedstrijd TAWOegstgeest werd Ln de pauze gestaakt. Twee spelers Oegstgeest doelman Binsber- hersenschudding) en P. van Delft (waarschijnlijk gescheurde nier) liepen ernstige blessures op. De stand was nog 00. KatwijkHazerswoudse Boys 44. Zelfs een 42 voorsprong (in de tweede helft) Is voor Katwyk niet voldoende geweest om de punten te veroveren. Het stug volhoudende Ha zerswoudse Boys wilde van geen op geven weten en snoepte de koplopers tenslotte nog een puntje af. Gelder bezorgde Hazerswoudse Boys de leiding, maar lang duurde de vreugde van de Hazerswoudse spelers niet. Guyt en Freken (straf schop) zorgden nog vóór de rust voor 21. Na de wisseling bracht Van Duyn de stand op 31. Gelder ver kleinde de achterstand van de Boys i2, maar Hasenoot bracht het verschil opnieuw op twee treffers. Het was echter nog niet voldoende want Pos zorgde er met twee doel punten voor dat de 44 eindstand werd bereikt. KoudekerkLisser Boys 24. Het grootste verschil tussen Koudekerk en Lisser Boys was zaterdagmiddag de afwerking. By de thuisclub zoekt men nog steeds één of meer spelers, die een goede aanval doeltreffend kunnen afronden en Juist daaraan had men by Lisser Boys geen ge brek. Na een 02 ruststand zege vierden de Boys met 24. Het sco reverloop luidt: G. Hagen 01, Broekhuizen 02, rust. G. Hagen 0—3, Broekhuizen 04, Albert Zwee- rus 1—4 Arie Zweerus 24. MaasdijkRouwkoop 22. Het is Rouwkoop in een by zonder spannen de wedstryd gelukt een puntje by runner-up Maasdyk te veroveren. Maasdyk kwam door Hordyk met 1—0 voor, maar De Boer had het De Belgische biljartmatador Raymond Ceulemans heeft in Bue nos Aires zyn titel als wereldkam pioen driebanden met succes ver dedigd. In de finale versloeg hy in 45 beurten de Argentyn Enrique Na- varra, die evenals Ceulemans nog ongeslagen was. uallet in de wegsnijd Katwijk Hazerswoudse Boys. Hans van Duyn zal uit deze situatie het derde Katwijkse doelpunt scoren. (Foto L-D./Holvaat) Voorschotense antwoord klaar. Kort voor de rust maakte Noor dam er 21 van. Roest nam na de wisse ling de gelijkmaker voor zyn reke ning. Het felle slotoffensief van Maasdyk leverde geen treffers meer op. Ter Leede heeft zaterdag opnieuw met een dubbele tegenstander te kampen gehad, het Maassluise Ex celsior en Vrouwe Fortuna. Het lykt wel of er een bepaald noodlot over de Sassenheim ploeg Ugt, waar tegen gewoon niet te vechten valt. Via een 20 achterstand kwamen de roodgelen op 21 en een gewel dig slotoffensief. Er gebeurde daar in van allee behalve, dat de zo fel begeerde doelpunten kwamen. We willen daarmee helemaal niet zeggen, dat Ter Leede had moeten winnen, want dat zou teveel zyn ge weest. Maar een gelijkspel had toch beslist wel de juiste waardering ge weest voor beide elftallen, die nim mer tot groots spel kwamen. Het technisch betere Excelsior be gon al dadeiyk met een serie aan vallen, die de volle aandacht van de roodgele defensie opeiste, maar die verdediging klaarde dat redeiyk goed al bleef er maar weinig gele genheid om over het opzetten van tegenaanvallen te denken. Daarom kon Excelsior de volle aandacht aan de eigen aanval biyven schen ken. Die bracht er voor het Sassen- heimse doel niet zo bar veel van te recht, zodat de score lange tyd blank bleef. In de 27 minuut kregen de bezoekers op fortuiniyke wyze de leiding. Van der Burg na een vrye trap ineens en doelman Van Breda had met het niet zo moeiiyke schot toch zoveel moeite, dat hy de bal liet vallen. Voor de snel opgelopen Berkhout was het toen niet moeilyk 01 te scoren. Tot aan de rust bleef deze stand gehandhaafd. In de tweede helft zat er plotse ling veel meer vuur in de Sassen - heimse aanval en de Excelsiorver- dediging kreeg druk werk. Na 5 mi nuten werd die druk zwaar. Een voorzet van rechts kwam in het doelgebied waar de snel toelopende Van Biezen tussen de backs door met een prachtige kopstoot het doel trof. Vreugde by de thuisclub, die omsloeg ln fel verwyt toen de ove rigens niet onverdiensteiyk leiden de scheidsrechter het doelpunt we gens bultenspeK?) afkeurde. Dat bracht de thuisclub even van de wys, maar niet voor lang. Het offensief werd hervat en daarom was het dub bel Jammer, dat in de twintigste mi nuut Berkhout na een plotselinge uit val door missen van de Ter Leede defensie een vrye kans kreeg, die hy dankbaar benutte. Ter Leede bleef het ook daarna goed proberen en toen Dick van Biezen uit een snel geno men vrije schop succes had, leek er nog van alles mogelijk te zyn. Maar ondanks het felle slotoffensief zag de Excelsiorverdediging met soms onbe- grypeiyk veel geluk, kant het doel voor verdere doorboring te behoeden. Er is voor Quick Boys alle reden toe zich te beraden over de schrik barende resultaten van de 'aatste tijd, die er niet om liegen en waar zaterdag opnieuw een triest ver volg werd toegevoegd door de neder laag tegen het zo weinig betekenen de SSC'55. Althans, onbetekenend tot zater dag, want de Brabanders behaal den tegen de Katwykers een glad verdiende 20 zege Het was goed gezien van de thuisclub niet af te wachten hoe Quick Boys de zaken zou aanpakken om tot een snelle voorsprong te komen. Neen, van meet af aan legden de Brabanders zelf het accent op de aanval en dat deden ze op de simpelste, maar te vens doeltreffendste manier die het voetbal kent. Met lange trappen en heel hard werken veroverden zy gaandeweg een duideiyk overwicht» dat al na tien minuten tot het eer- ïucces leidde door midvoor Ma- ton. een matige speler, die echter toonde een zeer goed schot te be zitten. Buiten het strafschopgebied kreeg hy de bal in zyn bezit, richtte snel en meteen volgde een hard en hoog schot. Wel poogde Den Hol lander met een vertwijfelde sprong het schot nog te keren, maar het was vergeefse moeite De thuisclub, bleef tegen de felle wind in spelend, goed dooreetten en de Katwykse aanval kwam er byna niet aan te pad. Wel poogde Quick Boys het initiatief over te nemen en meermalen gelukte dat ook. maar de weinig doorzettende aanvalslinie, waarin Leo Pluim graaf node werd gemist, kreeg tegen goed opruimende SSC-defensle r heel weinig kansen. En toen een half uur spelen de thuis club weer tot een gev&ariyke aanval kwam er bijna niet aan te pas. Wel buiten Lagrauw zette goed voor. de hoog opspringende Van Rooy draal de zöoh in de sprong om en met een fraai schot verraste hy ten tweede malen doelman Den Hollander. Wel kwam Quick Boys toen weer in de aanval en mogeiyk had het schot van Van Duyn een ommekeer te weeg kunnen brengen als het doel had getroffen. Nu sprong de bal van de lat weer terug in het veld. In de tweede helft zat er voor Quick Boys geen winst meer in. De thuis club kreeg nog vele kansen om de score naar een hogere stand te brengen, maar missen van Van Zeist en Maton by gemakkeiyke kansen, hield de stand voor Quick Boys nog een beetje redeiyk. Zelfs een fel slot offensief mocht Quick Boys niet meer baten. Wel schiep de yverlge aan voerder Jeroen den Hollander zich zelf nog eenmaal een goede kans, maar ook die ging verforen. Zo be reikte Quick Boys het trieste einde van wat zo op het oog een gemak keiyke uitwedstryd leek. Dick Heemskerk uit het veld gestuurd (Van één onzer verslaggevers) Opnieuw is Noordwijk niet verder kunnen komen dan een be nauwde 1-0 zege, die evenals vorige week, al in het begin van de wedstrijd tot stand kwam. Het is in Vlaardingen tegen Zwaluwen geen al te beste wedstrijd geweest. In de eerste plaats deed de harde wind veel afbreuk aan de vaak goede bedoelingen, maar wat erger was. de strijd ontaardde vaak in onvriendelijkheden, waartegen de Haagse scheidsrechter Pikaar lang niet altijd voldoende optrad. Had hij dat wel gedaan, dan zou Dick Heems kerk nimmer uit het veld zijn gezonden. Piet v. d. Lippe scoort doelpunt Van de aftrap af gingen de rood witten in de aanval en de stryd was nog maar drie minuten oud, toen Kees Maryt vanuit het mid denveld prachtig de weer meespe lende Piet van der Lippe lan ceerde. Snel ging de Noordwyker achter de bal aan, passeerde han dig een Vlaardingse verdediger en tegen zyn strakke schot stond de Zwaluwen-doelman volmaakt mach teloos. Gesterkt door dit snelle suc ces bleef Noordwyk in de aanval en in die periode kwamen er ver schillende kansen om de score een wat beter aanzien te geven. Maar met veel doelmansgeluk en vaak met steun van zyn achterspelers slaag de de Zwaluwen-doelman er in zyn doel verder te vrywaren, al was het, zoals gezegd, soms op het nippertje en met veel geluk. Zo zag Maryt en felle kopstoot via de lat overgaan en werden schoten van Maryt en Incident In de tweede helft was Noordwyk aanvankelijk weer in de aanval, maar na vyf minuten na rust vond het incident plaats, waarby Heemskerk uit het veld werd gestuurd. Reeds enkele malen voor rust had de Vlaardingse linksbinnen zich met harde en felle aanvallen misdragen tegen de Noordwyker. Dat gebeur de nu ook weer. Heemskerk passeer de de man die hem daarop op grove wyze onderuit haalde. Dat Heems kerk zich revancheerde was fout, maar begrypeiyk. Scheidsrechter Pi- kaar zond hem daarop uit het veld en de eigeniyke boosdoener werd slechts met een vrye schop be straft. Kort na dit incident glipte Marijt nog prachtig door de verde diging en scoorde fraai. Om onbe grijpelijke redenen keurde de scheidsrechter, na eerst naar het midden te hebben gewezen dit doel punt op advies van de grenswach ter af. Noordwyk geloofde het toen verder wel en versterkte zodanig de defensie, dat Zwaluwen wel in het offensief kon komen, maar vry wel geen kansen kreeg. Van der Meu- len bleek na rust te zyn vervangen door Van Duyn. PIET VAN DER UPPE r— doelpunt

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 9