DE TUINSTADWIJK en Leembruggen VIERT JUBILEUM Afscheid ds. Vossers van Hervormd Leiden Drukke receptie Sterke hoofdrollen in T.I.G.-uitvoering Sonneveld amuseert Vroom Dreesmann LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 1 NOVEMBER 1965 TWEEDE BLAD Halve eeuw in dienst van volkshuisvesting Gezellig feest Het was zaterdag precies een halve eeuw geleden, dat de Wo ningbouwvereniging ..De Tuinstadwijk" werd opgericht. Het huidige bestuur, bestaande uit de heren R. F. S. Voerman, voorzitter. J. J. Meerburg, secretaris. M. Verhoeven, penningmees ter. J. P. Ouwerkerk, tweede voorzitter, M. H. Moll, tweede secre taris, J. Talens, tweede penningmeester, A. J. C. v. d. Pluym, com missaris, J. Zaalberg en C. Vinkesteyn, heeft dit bijzondere feit met een roayale receptie in restaurant Van der Heyden gevierd. band op. dat de woningbouwvereni gingen hun werkzaamheden moeten blijven aanpassen aan de nieuwe tijd. „Het verbeteren van de volkshuisves ting is trouwens een begrip, dat voor velerlei uitleg vatbaar is", aldus de heer De Kier. Ook hij overhandigde de voorzitter van „De Tuinstadwijk" een geschenk onder couvert. Het was een drukbezochte receptie velen wilden de heer Voerman en zijr medebestuurders met dit gouden ju- j beurt bileum feliciteren. Wethouder ir. J. J. G. vi dankte de vereniging mede namens de burgemeester, die verhinderd was, voor al hetgeen in de afgelopen vijf tig jaar in het belang van de volks huisvesting De heer Voerman dankte op zijn alle huldeblijken, die het bestuur van de jubilerende vereni- Hoek ging hebben bereikt. De woningbouw is tegen- woordig een probleem, vooral voor studenten, die helemaal geen huisvesting hebben. Groot was echter de hilariteit, toen onder oorverdovend lawaai een ..hoempa"-orkest van Delft- se studenten de grote bovenzaal van Van der Heyden binnentrad en het bestuur van ..De Tuin stadwijk" een muzikale hulde bracht. De studenten moesten overi gens in het restaurant zijn om er een bruiloft op te luisteren. Hun ..uitstapje" naar ..De Tuinstad wijk" werd. gehoord het dank woord van voorzitter Voerman, bijzonder op prijs gesteld. (Foto LD./Holvast) In de Stadsgehoorzaal in Leiden werd zaterdag voor de zeventiende maal de jaarlijkse feestavond van de Personeelsvereniging van N.V. Clos I en Leembruggen gehouden. De voorzitter van de personeels vereniging, de heer I. Hartevelt. bracht zowel mej. A. de Boer <afd. twijnerij) als de heer W. Wolters '20 jaar afd. kammerij en 20 jaar ververijhulde voor het feit. dat zij 40 jaar bij de N.V. in dienst waren. De heer De Zeeuw huldigde hier- I na op zijn beurt namens alle perso neelsleden de voorzitter en de secre taris, de heer G. van Strien, die van af de oprichting van de personeels vereniging (al ruim 17 jaar lang) hun beste krachten aan het vereni gingswerk hebben gegeven. Hij liet zijn waarderende woorden van een persoonlijk geschenk vergezeld gaan. Het feestprogramma omvatte dit maal een non-stop revue-festival, die onder het motto: „klank, kleur en kolder" gepresenteerd werd door Berry Kievits en Gerard Walden met medewerking van de cabaretier Nol Kievits, de accordeoniste Yvonne Leclercq, de balletgroep „The Blue Dolls", het zangduo Louise de Mon- tel en Tony Beastfeld. het casca- deurs-duo „Ric en Rac", en de tap- dancer Danny Christo. Het geheel werd muzikaal omlijst door André van Wattingen en zijn revue-orkest. Goede wijn behoeft geen krans en de feestgangers(sters) hebben zich dan ook enige uren kostelijk geamu seerd met een zowel kleurrijk, muzi kaal als amusant non-stop schouw spel. z Na afloop bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen o.l.v. de heer C. van Leeuwen met medewerking van het dansorkest „The Five Just Men". Jubilaris l krijgt reis naar Parijs Vijfentwintig jaar geleden trad de heer W. van der Blij als chauf feur in dienst bij de Leidse wasse rij Van der Loo aan de Haarlem merweg. Ter gelegenheid van dit jubileum werd de heer Van der Blij ten huize van directeur J. J. Giezeman gehuldigd. Namens het personeel sprak mevrouw Starre- Van der Kampdie heel wat her- innernigen kon ophalen, want ze werkt al 37 jaar bij de wasserij. Zij bood namens alle collega's een gouden ring aan en mevrouw Van der Blij deelde in de hulde in de vorm van een boeket bloemen. In zijn toespraak herinnerde de heer Giezeman aan de enorme steun die de heer Van der Blij altijd voor het bedrijf is geweest. Hij bood de jubilaris een enveloppe met inhoud aan en een vliegreis naar Parijs, waarmee een lang gekoesterde wens van de heer Van der Blij in vervulling ging. NRV afd. Leiden heeft weer een jongerengroep De afdeling Leiden van de Neder landse Reisvereniging heeft weer een jongerengroep. Tijdens een vergader- ring in restaurant Van der Heijden van leden tussen de 18 en 30 jaar werd deze enige jaren geleden ter ziele gegane jeugdgroep her-opge richt. Er bleken zeven aanwezigen bereid te zijn in het bestuur zitting te nemen en men wil snel aan het werk gaan cm zoveel mogelijk leden te werven om uit te groeien tot een „gezellige reizende jongerengroep". Na afloop van de vergadering ver toonde de tweede secretaris van de afdeling Leiden van de Nederlandse Reisvereniging dia's over zijn reis naar het Zwitserse plaatsje Finhaut. Advertentie Rillerig Onprettig? Pas dan op! Neem bijtijds 'ASPRO'. 'ASPRO'bevat alles om Uw verkoudheid snel en doel treffend te bestrijden. Uet/MUCeyt) ASPRO' Cercle Culturel Francais Charles Massalve besprak de dichter Léo Ferré Met Trenct cn Brassens tijdens zijn Afscheid A. van Grieken leven reeds klassiek voor Frans chanson In het onderschrift van de foto, welke wij zaterdag plaatsten bij het j afscheid van de heer A. van Grie ken is een fout geslopen. Niet ir. H. H. Vos. doch de heer j. W. de Wek- <1 ker stond op de foto. Deze bood namens de Personeelsvereniging van de Dienst van Gemeentewerken een I enveloppe met inhoud aan. Verstandhouding beide Kongo's De twee Kongolese republieken hebben zaterdag besloten gezamen lijk een commissie te vormen om te zoeken naar wegen tot herstel van de goed betrekkingen, die sinds twee jaar van voortdurende grensinciden ten gespannen waren. verbeterd tussen „U heeft veel zorg huizen de bewoners van Tuinstadwijk aan de dag gelegd en hoewel uw be stuur na de jongste wereldoorlog een deel van zijn vrijheid is kwijt geraakt blijft uw taak een dankbare". Het deed de wethouder veel genoe gen, dat juist in deze jubileumperiode door de gemeenteraad is besloten om een deel van Tuinstadwijk van een betere verlichting te voorzien. Als afgevaardigde van de Nationale Woningraad bood, mede namens de afdeling Zuid-Holland van deze raad. de heer J. G. Andeweg uit Katwijk zijn beste wensen voor de toekomst aan. Hij merkte in zijn felicitatietoe spraak onder meer op. dat de jubile rende vereniging in' vijftig jaar tijd een woningbestand van ruim elfhon derd heeft weten op te bouwen. „Uw vereniging is sinds 1921 bij de woningraad aangesloten en onze re latie is sindsdien van prettige aard geweest", aldus dè heer Andeweg. Nadat ook deze vertegenwoordiger erop had gewezen, dat „De Tuinstad wijk" veel voor de verbetering van de volkshuisvesting heeft gedaan, bood hij een bedrag onder couvert aan. Dit bedrag is bestemd voor de moderni sering van de verlichting in het kan toor van de woningbouwvereniging. De heer B. de Kier tenslotte, sprak op deze jubileumreceptie namens de Federatie van woningbouwverenigin gen. Hoewel er wat de ontplooiing van activiteiten betreft sinds het zil veren jubileum van „De Tuinstad wijk" in 1940 veel is veranderd het werk van alle woningbouwverenigin gen is nu min of meer aan banden gelegd, de doelstellingen zijn onge wijzigd gebleven. De heer De Kier merkte in dit ver- NA BIJNA KWART EELW be- Het besluit werd gemaakt na sprekingen tussen ministers van Kongo- Leopoldstad en het aan de andere zijde van de rivier de Kongo gelegen Kongo-Brazzaville. Het conflict tussen de twee Kon go's bereikte zijn hoogtepunt gedu rende de periode dat premier Tsjom- be in Leopoldstad aan het bewind was. Leopoldstad beschuldigde toen Brazzaville van steun aan de op standelingen. Het herstel van de goede betrekkingen wordt toege schreven aan het verdwijnen van Tsjombe uit de regering. De communistisch-Chinese invloed i Brazaville is nog altijd groot. Het plaatselijke Televisiestation vertoont voortdurend in China gemaakte an ti-Westerse propaganda program ma's. Cuba heeft onlangs een am bassade in Brazzaville geopend en zijn rechtstreekse lijnvluchten r Moskou. In de Universiteit trad als eer ste seizoenspreker voor de "Cer cle Culturel Francais de Leyde" de Parijzenaar Charles Massalve op. De aard van zijn onderwerp: "Un Poète de la Chanson: Léo Ferré", bezorgde hem een ver blijdende belangstelling. Zijn conférence werd een vrij sobere, doordat hij zich zelf zoveel mo gelijk uitschakelde en meest Fer ré zelf het woord gaf en zingen liet op de grammofoonplaat en zich dan beperkte tot verbindend commentaar. Na een verwijzing naar de sensibi liteit van het huidige tijdsgewricht wees spreker Charles Trenet, Georges Brassens en Léo Ferré onder de le venden aan als de klassieke dichters van het Franse chanson. Van deze drie is Ferré zeker de meest wrange en bijtende. Massalve (zelf dichter blijkens het dankwoord van ds. Cha- rensol, die hem ook had ingeleid) ontdekte Ferré weliswaar in 1948, maar diens roem dateert van 1954. Ferré's observatie-objecten betrof fen toen vooral het levenslot van de artiesten en het Parijs tussen Seine en Odéon en met name Saint Ger main des Prés. In „Paris Canaille" Jeugdbrevet KNBRD De volgende leden van de Leidse reddingsbrigade slaagden voor de examens Jeugdbrevet van de Ko ninklijke Nederlandse Bond tot het Redden van Drenkelingen: jeugdbre vet I: mej. M. de Bruin, J. van der Leek, P. H. Wijtsma: jeugdbre vet II: mej. A. van Klaveren. E. J. Tieken, _C. de Vreede; jeugdbrevet UT: rssj.' J- G. Brugmans en A. Stouten. (Advertentie) Zoekt U een goed ANKER HORLOGE voor f30,- en f40,—. Of het allerbeste van f 200 en 1400.— Horloger v. d. WATER Haarlemmerstraat 181. heeft het Eterna - Certina Prisma - Junghans - EWE Anker - Roamer. ALTIJD VOORDELIG, 's Maandags de gehele dag Ds. D. J. Vossers. die gisteravond in een dichtbezette Pieters kerk afscheid nam van Hervormd Leiden en die voor veertig jaar in het Zeeuwse Serooskerke door zijn vader in het ambt werd be vestigd met de tekst ..Predik het Woord", stelde in zijn laatste prediking als dienstdoend predikant één woord centraal. ..Het laat je woord", zo zei hij, „dat wij allen nodig hebben is het woord genade". vuurkolen boven de tabernakel. Zo vaak als de wolk van boven de tent optrok, braken de Israëlieten op. Veer tig jaar geleden sloeg ik. aldus ds. Vossers, mijn tenten in Serooskerke op en nu bijna 25 jaar heeft „de wolk boven Leiden gehangen". Vervolgens wees ds. Vossers erop, dat de tekst uit Numeri een troost woord is voor Gods kinderen. Het beeld van Israël in de woestijn is voor ..GENADE" Als tekst voor zijn afscheids woord had ds. Vossers gekozen Numeri 9 vers 23: Op het bevel des Heren legerden zij zich en op het bevel des Heren braken zij op; zij onderhielden de dienst des Heren. Alvorens de scheidende predi kant op dit tekstwoord inging, herinnerde hij eraan, dat het eer ste contact met Leiden op 29 september 1940 op ivonderlijke icijze werd gelegd en wel op het achterbalkon van de tram van Vlissingen naar Middelburg. Eerste eontact op trambalkon Nadat drie „hoorders" uit Leiden een dienst, waarin hij voorging, in de door oorlogsgeweld beschadigde Ja- cobskerk in Vlissingen hadden bijge woond, volgde een eerste ontmoeting en gesprek ook de pastorie was onbewoonbaar op het trambalkon. Het was een hartelijk contact, waar uit een beroep naar Leiden voort vloeide. Een beroep, dat buitenge woon welkom was omdat het werken in het vrijwel geëvacueerde Vlissin gen bijna onmogelijk was. In maart 1941 heb ik. aldus ds. Vossers. met vreugde myn intrede in Leiden ge daan. Mijn vrouw en ik zijn dank baar, dat wij in deze gemeente zo lang hebben mogen werken. Een be wogen en rijke tijd ligt achter ons. Spreker was het gemeentebestuur dankbaar voor zijn positieve houding tegenover het kerkelijk leven. Dank baar was ds. Vossers ook voor de prettige samenwerking en vriend schap met tal van kerkelijke colleges en personen, niet in het minst voor de steun, welke hij steeds van wijk- kerkeraad en -gemeente heeft ont vangen. Luthers visie op het priester schap der gelovigen heeft, aldus spre ker, in mijn wljkgemeente zeker ge stalte gekregen. In dit dankwoord be trok ds. Vossers ook zijn echtgenote, die veertig jaar achtereen zijn trouw ste kerkgangster is geweest. Zonder haar had ik nooit mijn werk kunnen doen Sola Fide Ds. Vossers, die hierna teruggreep op zijn tekstwoord, schonk aandacht aan het wonen der Israëlieten in ten ten op hun reis door de woestijn en het verschijnsel van de wolk- en ons allen een beeld van de reis door het leven. God geeft ons geen rustige reis door het leven, maar Hü heeft ieder, die op Hem btrouwt. een vei lige en behouden aankomst toegezegd. Het laatste woord, dat wij allen nodig hebben, is het woord „genade". Sola Fide, door het geloof alleen. Namens het gemeentebestuur woon de wethouder Sannes deze afscheids- dienst bij. Bovendien was een deputa tie uit vorige standplaatsen van ds. Vossers aanwezig, waren er vertegen woordigers van tal van Kerkelijke colleges en bevriende kerken en vrij wel alle Leidse hervormde predikan ten. Na afloop van de dienst was er in het koor der kerk gelegenheid om -je sjossoa MnojAout ua aauruiop wba scheid te nemen. Leidse toneelvereniging met amusant stuk „De rivalen' Met de opvoering van het toneelstuk „De rivalen" heeft de Leid se toneelvereniging „Tot Ieders Genoegen" haar donateurs en do natrices een plezierige avond bezorgd. T.I.G. heeft in Leiden een goede naam en uit het stuk. dat zaterdagavond in het St. Antonius- clubhuis werd opgevoerd bleek, dat dat niet ten onrechte is. Smalfilmers genoten van Landbouwschap schrijft aan A'dams werk Tweede Kamer Nu aangenomen kan worden, dat het loonregime in 1966 meer vrij heid zal toestaan voor de afzonder lijke bedrijfstakken, is er aanleiding de „relatieve gelijkstelling" van de lonen in landbouw en andere be drijfstakken nog eens onder de aan dacht te brengen als een van de doelstellingen van het landbouwbe leid. Dit staat in een uitvoerige brief, die het landbouwschap aan de Twee de Kamer heeft gezonden en waarin verscheidene onderwerpen uit de be grotingen van Landbouw en van en kele andere departementen worden besproken. Het Landbouwschap her innert er aan dat, volgens zijn be rekeningen. de werkelijk verdiende uurlonen in de landbouw in 1960 zestien procent achterbleven bij de lonen van vergelijkbare geschoolde arbeiders in de nijverheid. In 1964 is deze achterstand, ondanks niet onbelangrijke verbeteringen in de regeringsionen, toegenomen. In Nieuw Minerva had de Leidse Smalfilm Liga bezoek van de Am sterdamse Filmclub „De Smalle Band". Kostelijk hebben zij de Am sterdamse humor weggegeven op het kleine witte doek met hun 8 mm. films „Taxi mevrouw" en „Het cadeau". Beide films waren produk- ten van de gezamenlijke werkgroepen. Behalve een goed scenario, waren er geestige vondsten, er was spanning met veel humor en het verrassend slot had geen der aanwezigen ver wacht^ Ook om „Onraad" van A. Broersè werd hartelijk gelachen, evenals bij de vorige films waren de Leidse leden verrast door de goede belichting en uitstekende scenario's. „Berlijn op het eerste gezicht" van G. Smit en „Proprio Motu" van A. Broerse waren sterk realistisch. De zo verschillende sfeer der beide steden werden uitstekend op het doek gebracht. De Amsterdamse filmvrienden heb ben de leden van de L.S.L. een zeer plezierige avond bezorgd en hebben nog eens laten zien wat met een klei ne filmcamera bereikt kan worden. „De rivalen" bleek een luchtig stuk, waarin voor de beide hoofdrollen uit stekende spelers beschikbaar waren. De rol van Celestine van Rhljn bij voorbeeld was Mljni Boom op het lijf geschreven en het was opvallend hoe levensecht en sprankelend zij de ge vierde actrice, die haar beste tyd heeft gehad, op de planken zette. Haar tegenspeler Marius van Rhljn (Eduard de Wekker) deed nauwelijks voor haar onder. Eduard de Wekker is een goede speler, die kennelijk vol komen moeiteloos een goed gety peerde plattelandskoordirigent, een luchthartige bon-vivant en tenslotte een geslaagd operette-schrijver ver tolkte. Die metamorfose van Marius van Rhijn was in dit toneelstuk van de schijver Hans Nesna een van de plezierigste belevenissen. Het verhaal bood overigens alle gelegenheid voor een aantrekkelijke spelontwikkeling en onder de regie van Jacques Boom zijn die mogelijkheden goed uitge buit. Verrukkelijk Met dit stuk heeft schrijver Hans Nesna willen schilderen hoe de ver houding tussen man en vrouw zich wijzigt als naar gelang de man of de vrouw maatschappelijk het meeste succes heeft. In het begin van het huwelijk van Marius en Celestine van Rhljn is zij de gevierde actrice, hij de armzalige musicus, die niet aan de slag kan komen. Dat is ook de reden om uit elkaar tegaan, maar na twin tig jaar komen de echtelieden via hun dochter Annemarie (CorryBoom) weer tot elkaar en dan voltrekken de veranderingen zich in een snel tem po. Annemarie breekt volledig met de degelijke opvoeding die haar vader haar in Brummen heeft gegeven en voelt zich meer en meer aangetrokken tot het wat frivolere leven dat mama leidt. Daarbij doen zich vele verruk kelijke scènes voor. onder meer als Annemarie breekt met haar Brum- mense verloofde Philippus van Breu- kelen, laconiek gespeeld door Otto Tlssing. Voor Annemarie breken heerlijke tijden aan: zij wordt ont dekt als actrice door Archibald Fa bian (Jo Bodenstaf f) en in de acteur Felix (Wim de Haan) 2ïet hij andere idealen in vervulling gaan. Hoewel Corry Boom, Otto Tissing, Jo Boden staf, Wim de Haan en Janneke Kou- wen (als Stientje de dienstbode) heel verdienstelijke rollen speelden, was het verschil met de beide hoofdrollen evident. Na de voorstelling zorgden „The Rythm Seven" voor een gezellig bal. Personeel uit Leiden en Alphen bijeen Een avond met Wim Sonneveld bekent een avond vol tintelende liedjes, bruisende humor en sprankelende conferences. Het personeel van Vroom en Dreesman uit Leiden en Alphen aan den Rijn heeft dat gisteravond in de Leidse Stadsgehoorzaal voor zover het dat nog niet wist kunnen ondervinden. Het was aan de hele sfeer in de zaal te merken: ze waren er eens echt voor gekomen, van hoog tot laag: directie, verkopers en ver koopsters, expeditiepersoneel, boekhouding en al die andere mensen die een groot warenhuis draaiende houden. Het was niet zomaar een personeels- avond. De directie van Vroom en Dreesmann vond, dat het personeel ter compensatie van de hinder, die de voortdurende brekerijen en verbouwin gen in het bedrijf hebben betekent, wel een extra feestavond had verdiend en daarom kwam het gezelschap van Wim Sonneveld gisteravond naar Lei den. Het is een goede keus geweest. Al de bekende Sonneveld -nummers kwamen aan bod: Catootje, Frater Venantius en andere onweerstaanbare liedjes van de Nederlandse cabaret-grootmeester. Wim Sonneveld door spekte zijn conference met toespelingen op het warenhuis, waarvoor hij op trad. en dat viel duidelijk in de smaak bij de V. en D.-ers, die hun waar dering vaak op ovationele wijze uitten. Ook in de meezing-liedjes toonden zij zich goed (huis. Wim Sonneveld trad op met zijn vaste groep medewer kers: Marijke Philips) in een heerlijke „wcrkster-creatdc")Jan Blok, Cees Rosbergen, Tom Dissevelt en Paul Lagaay. (Paris marbou. Paris bandit) zocht hij uitdrukking in het bargoens van het Parijs, dat de dag in de nacht en de nacht in de dag schuift. Dan laat hij de grimmigheid weer afwisselen door een zachte gevoelstoon, maar zijn kijk op de mens is weinig bemoedigend. Elk chanson maakt opgang en voor de kenners stond vast, dat in Ferré een derde ster was opgegaan naast Brassens en Trenet. Ferré, een ras-polemist en in exis tentialistische zin als een „artiste engage" te beschouwen, betoonde zich bepaald niet mild voor de rijken. Hij droeg, met bijsmaak maar maathou dend, zijn vlammende ironische pro testen uit, sarcastisch, bitter, nega tief, anarchistisch afgestemd op de lelijke aspecten van het leven („si tout passe, casse, lasse" een ge dicht., Merci, mon Dieu", waarvan vier strofen eindigen met dank aan God maar de vijfde met „waarom, mijn God?", onthult niet of er geloof in zijn hart wortelt. En altijd tussen door ontstaan de liedjes, waarin heel tére snaren trillen, samen met diep horentje emoties (Le piano du Pauvre, Ma vieille Branche, L'Etang Chemé- rique. Situ t'en vas Een verslag in woorden kan Ferré niet situeren. Nodig zijn de klanken, die zijn verzen bekleden. Op deze zijde van zijn verschijning als chan sonnier is Massalve niet ingegaan, al leen mededelend dat hij van huis uit musicus is. Dienaangaande hoeft men niet min te denken. De gedraaide pla ten deden hem kennen als veelzijdig illustrator, parodist, imitator, als een muzikale karakteroloog met raak ex pressie-vermogen, die de hele scala van de menselijke aandoeningen be heerst. De muziek. viool, piano, ac cordeon of wat het ook zij mag Chopin, Saint Saëns, Rachmaninow bovenal Fauré, of wie ook benaderen, de verwerking is een zeer persoon lijke, gestempeld door de tijd. Doch de jazz maakte Ferré op een der pla ten meesterlijk belachelijk. Men vindt zijn werk in „Poètes d'aujourd hui, no. 93, Léo Ferré" in de edities van de dichter-uitgever Pierre Seghers. „OUD-LEIDEN,, l\ SCHIEDAM De vereniging „Oud-Leiden" maak te zaterdagmiddag met een groot aantal leden een excursie naar Schie dam. Na de ontvangst in het ge meentearchief waar de archivaris diverse oude Schiedamse documenten had tentoongesteld bezocht het gezelschap de Grote- of St.-Jans- kerk, waar vooral het oude meubi lair en zilverwerk de aandacht trok. Vervolgens maakte men een wan deling door de oude stad, ondermeer langs stadhuis, zakkendragershuis en koopmansbeurs. De excursie werd besloten met een bezoek aan het in het voormalige St.-Jacobsgasthuis gevestigde Stedelijke Museum, waar het gezelschap door de directeur werd toegesproken. Het was niet mogelijk alle fraaie collecties te be zichtigen, omdat de inrichting van het museum nog niet is voltooid. Du Rieuschool bestaat 10 jaar De ouderavond, die vrijdag in de aula van de Du Rieuschool in Lei den werd gehouden stond geheel in het teken van de viering van het tienjarig bestaan van de school. De voorzitter van de oudercom missie, mr. W. L. Renaud verwel komde onder meer het eerst hoofd van de school, de heer H. J. Meme link en de oud-onderwijzeres me vrouw J. van Sijll-Meyer. Hoogte punt van de avond was de revue „Tien jaar Du Rieu", uitgevoerd door leerlingen van de school onder lei ding van mej. V. M. Nieuwenhuis en de heer W. K. Hut met teksten van de heer J. Ravensbergen, hoofd van de school. Na een korte pauze werd een film vertoond, waarin de jeugd van tien Jaar geleden het tegenwoor dige GGD-gebouw, waar de school aanvankelijk gehuisvest was. naar de nieuwe behuizing marcheerde. Ook zag men flitsen van de school sportdag in mei. De film was ver vaardigd door de heer P. L. Tan. De oudercommissie bood de school een prijzenkast aan.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 3