REIZEN IN ROEIENDE AMERIKA: BEZIGHEID Dani bezoekt ons land in opdracht Soekarno PjLeidse ,ballonvaarder' ^vertelde in Den Haag over „reis" in 1925 SCHOLIEREN TERECHT UTS viert feest Sterke uniformiteit natuurlijke verscheidenheid ondanks Melk en vlees als symbolen Gestrande Griek wil van geen hulp weten BEURS VAN AMSTERDAM LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 1 NOVEMBER 1965 In de statige rolzaal op het Bin nenhof in Den Haag vierde een even tatige vereniging, de Haagse Ballon- lub, zaterdagavond de inauguratie k an tien bekende „dopelingen", die, •ta in een fictieve adelstand te zijn erheven, hun reis als passagier met k en ballon zagen bekroond in een lid- inaatschap van de ere-orde „Sic itur V ,d astra". De 24 scholieren, die sinds zondag- chtend in de bergen van noord- 1 Vales waren vermist (zie pagina I) fijn vanochtend gezond en wel terug gekeerd, hoewel zij, nat en hongerig, Ie nacht op een primitieve wijze had- len moeten doorbrengen. De wande- aars waren door een felle storm over vallen en hadden een schuilplaats ge- Jocht in een verlaten boerderijtje. t WASSENAAR „Incognito" speelde J In het Verenigingsgebouw heeft de Joneelgroep „Incognito" vrijdag- },vond het blijspel „De kinderen van Iduard" opgevoerd. En deze uitvoe- ing heeft weer aangetoond, dat de- e groep, die nu vijf jaar bestaat, |p de ingeslagen goede weg blijft Het vorige seizoen werd .fgesloten met een moeilijk stuk als Reiziger zonder bagage" van \nouilh. Na het succes daarvan was het allesbehalve zeker, dat de oen bereikte hoogte gehandhaafd ;on worden. Gelukkig is van „af- akken" geen sprake geweest by de pvoering van het geestige en wat f ndeugende Franse biyspel van Ijauvajon. F Zoals de naam van de toneelgroep .1 aanduidt, wensen de spelers in- lllljognito te blyven. Wy moeten ons _jaarom beperken tot de algemene Ïipmerking, dat verschillende van de pelers de laatste tyd een flinke stap taoruit hebben gedaan. Dit bleek on- ler meer het geval te zyn by de ioofdrolspeelster, de Parisienne De die een zware rol had en vry- ?el voortdurend op het toneel was. )aarnaast viel de vooruitgang op 'an een jonge manin het stuk ïruno de jongste zoon van De Van hem mag nog veel ver dacht worden, sb °ok de overige spelers leefden zich iu,llen goed in hun rol in en het stuk :on daardoor vlot over het voetlicht /orden gebracht. Hy publiek toon- |e zich zeer tevreden. A. Langerak 40 jaar in Gemeentedienst ïfe De heer A. Langerak, chef van de r lasadministratie van de Centrale boekhouding der gemeentebedryven n de Schoolstraat viert morgen, 2 tovember zyn veertigjarig jubileum d dienst van de gemeente. De heer .angerak kwam in november 1925 »ls 16-jarige jongeman als jongste iviediende in dienst van de toenmali- e N.V. Elektriciteitsmaatschappij Vassenaar, een particuliere maat- waarvan de gemeente ech- er alle aandelen had overgenomen. In 1933 werd deze N.V. geliquideerd n omgezet in een gemeentebedryf. De heer Langerak was in de loop Ier jaren werkzaam by verschillende .fdelingen. Hy behaalde diverse toekhouddiploma's en doorliep di- •erse rangen. Thans is hy admini- tratief hoofdambtenaar A en al ver- cheidene jaren chef van de kas- dministratie. In het Wassenaarse ■erenigingsleven is de jubilaris een tekende figuur. Dinsdagavond van half 9 tot half C is er in de foyer van het Vereni- :ingsgebouw gelegenheid de jubila- is en zyn echtgenote geluk te wen- Het waren A. J. M. Adolfse, be stuurslid „Hart van Afrika", burge meester H. L. du Boeuff, Carel En kelaar (directie KRO), drs. J. Buhr- man van het Nat. Luchtvaartlabora torium, de journaliste Anna Fabri- cius, Cokky Reinders (jury-secreta resse, W. v. d. Schuur (onderwyzer), mr. J. van Stapele directeur van de luchthaven Schiphol, de heer A. D. de Koster en de actrice Christel Adelaar. Na de vertoning van de BBC-film „The great balloonrace", en een op treden van Lea de Boer, die zichzelf op de harp begeleidde, vertelde de heer Ebel Magnin van zijn onge wilde tocht als vyfjarig jongetje op 3 oktober 1925. Hy zweefde toen hoog boven Leiden aan een veertig meter lang ankertouw onder aan de ballon- mand van ballonvaarder Pottum. Carel Enkelaar maakte vervolgens de winnaars bekend van de wedstrijd om de trofee-ballon Libre, een bal lonrace over lange afstand met han dicap. De trofee ging naar de Haagse Bal lonclub. Eerste pryswinnaars waren mevrouw Nini Boesman en de heer A. Eckert uit Augsburg. De tweede prijs ging naar de Zwitser dr. Ernst Inse- lin en de Haagse notaris J. M. Deme- nint kreeg de derde. Uit de trofee dronken de Juist geïnaugureerde bal lonmaatjes vervolgens champagne na een lyrische beschouwing van de schryver Johan Fabricius over de ge neugten en mogelijkheden van de ballonvaart. De leerlingenvereniging VVM van de UTS van het Kon. Gen. M.S.G. hield zaterdag haar eerste feest van het schooljaar, dat tevens een af scheid was voor de heer Kous, leraar ,n de elektrotechniek. De heer Kous was sinds 1953 aan M.S.G. verbonden. In verband met de snelle vorderin gen van het nieuwe gebouw aan de Kagerstraat zal dit feest waarschyn- ïyk het laatste zyn geweest, dat in de oude school aan de Pieterskerk gracht werd gehouden. De avond werd geopend met een cabaret, dat door enige leerlingen op een goede wyze werd gebracht. De schetsjes over twee leraren, die wer den gebracht door Martin van Ingen hadden byzonder veel succes. De goed geslaagde en dikwyis satirische tek sten waren geschreven door Ton Hendriks. Na het cabaret werd er gedanst op ue muziek van „the Sunny Side Jazz Band" en „the Rangers". Er waren ongeveer 500 aanwezigen. Vrouw overvallen (Van onze Rotterdamse oorrespondent) Op de 's-Gravendykwal in Rotter dam werd in de nacht van zaterdag op zondag een 28-jarige buffetjuf frouw, die op weg was van haar werk naar haar huis, aangesproken door een man. Hy deed haar voor stellen waarop zy niet wenste in te gaan. De man liep mee tot haar woning. Nadat de vrouw de deur had opengedaan en de trap opliep, storm de hy haar achterna, trok haar aan de benen naar beneden en greep haar bij de keel. Met schoppen en slaan kon de aangevallene de aan valler afweren. Tot slot kreeg zy een stomp op haar neus. Van de dader, die hard is weggelopen, ontbreekt tot nu toe elk spoor. Vice-Iuchtmaarschalk Omar Dani verblyft zoals hy vanochtend in de Indonesische ambassade in Den Haag heeft meegedeeld voor een werkbezoek van ongeveer twee weken in Nederland. Volgens de ambassade raad voor de voorlichting van de am bassade. de heer Wyarto, brengt de minister dit werkbezoek „in zün vol ledige functie van minister-stafchef van de luchtmacht. Omar Dani zei in een verklaring voor de pers, dat het werkbezoek vol komen in het kader ligt van de op dracht die hy begin september van president Soekarno heeft ontvangen. Over zyn bezoek aan Nederland zei dc minister in zyn verklaring dat het Fokker-project uiteraard zyn ,,per- sooniyke belangstelling" heeft. Daar naast ligt het in zyn bedoeling ook nog andere bedryven te bezoeken en ook vrienden en kennissen. Hy zei vanavond een ontmoeting te hebben met de Indonesische gemeenschap in het huis van de ambassadeur. Hy zei te hopen, dat hy zyn werkprogramma rustig zal kunnen afwerken. Voorts zei hy ook nog werkbezoe ken aan andere Europese landen voor de boeg te hebben. Daarna zal hy naar Djakarta terugkeren. Ontwijkend De minister ontweek een duidelijk antwoord op de vraag hoelang hy in Praag was geweest en hy wilde ook niet zeggen, welke plaatsen hy verder heeft bezocht na zyn vertrek uit Djakarta. Hy zei ook niet welke lan den hy nog zou bezoeken. De heer Wyarto oefende kritiek op persberichten waarin vice-maarschalk Omar Dani „een gevluchte minister" wordt genoemd. In antwoord op de vraag aan de vice-luchtmaarschalk hoe hij over die berichten denkt, ant woordde hy: „een beetje een grote mop". tijd( ochtend OMAR DANI de persconferentie Den Haag. In Leitien Voetgangers aangereden op zebra Zaterdagmiddag omstreeks half drie werden op de oversteekplaats op de Rijnsburgerweg in Leiden ter hoogte van perceel 49 drie voetgangers aangereden: een 43- jarige vrouw, een 16-jarig meisje uit Hoofddorp en 'een 13-jarige jongen, eveneens uit Hoofddorp. Een vrachtauto en een personen auto naderden de oversteekplaats toen het drietal overstak. De per sonenauto stopte, de vrachtauto remde maar gleed door tegen de personauto die daardoor werd op geduwd, juist tegen de voetgan gers aan. Alle drie voetgangers werden in het Academisch Zie kenhuis opgenomen, de 43-jarige mevrouw met een gekneusde heup, het meisje met een gebroken linkerbeen en de jongen met een hoofdwond. D- Gisteravond werd op de Kore- vaarstraat in Leiden een 54-jarige voetgangster uit Leiden bij het oversteken door een personenauto aangereden. Met hoofdverwon dingen en twee gebroken kuit benen werd zy door de EHD naar het Academisch Ziekenhuis ge bracht. Sr De brandweer van Leiden is za terdagavond enige malen te hulp gesneld by door de sterke wind ontstane schoorsteen moeilijk heden. onder andere aan de Jacob van Campenlaan, de He- rensteeg en de Greefstraat. Automobilisten mishandeld (Van i Rotterdamse correspond.) (Van onze corerspondent in Washington) Reizen door de reusachtige Verenigde Staten is een boeiende en meestal gerieflijke bezigheid. Zo groot is het land en zo enorm de verschei denheid van landschap, dat men op de natuur niet zo gauw uitgekeken raakt, of men nu een liefhebber is van woestijnen, meren, eindeloze groene akkers en weiden, ruige bergen of van iets zo unieks als de Grand Canyon, de ander halve kilometer diepe en gemiddeld zeventien kilometers brede voor die de Coloradorivier over een afstand van enige honderden kilometers door het land van Arizona heeft getrokken. Behalve voor het natuurschoon is reizen in Amerika verder zo boeiend omdat men het men selijke fenomeen Amerika weer eens indringend ondergaat, veel meer dan mogelijk is als men al leen maar in een Amerikaanse plaats woont. Zo valt bij een reis door het enorme, aan natuurlijke verscheidenheid zo rijke continent sterk op, dat de Verenigde Staten ook in veel opzichten uni form zijn. dat de verschillen tussen de Nieuw- Engelandstaten en Arizona en Georgia piepklein zijn. als men die vergelijkt met de verschillen in Europa. a Onze correspondent in Wash- t a ington, drs. A. S. Spoor, is zo J a juist in de hoofdstad van de V.S. f a leruggekeerd van een reis door f het Amerikaanse continent. Hy f reisde per vliegtuig, trein auto f f en bus door tien Amerikaanse staten, waarby hij getroffen J Gezien de extreme voorliefde van Amerikanen voor eten ligt het bij het beschreven van typisch-Amerikaanse verschynselen, op de weg met de eetgewoonten te beginnen. Ontbyten doet men stevig net als in Nederland, maar niet met boterhammen en gevarieerde belegging, maar met roer eieren, gebakken spek, gebakken aardappelen en vaak met pannekoekjes met stroop. Naast koffie giet men bü dit alles meestal een glas ijswater naar binnen, want elk Amerikaans restaurant dat zichzelf respecteert voor ziet zün gast voor ontbijt, lunch of diner vóór alles van üswater. Behalve in exquise, meestal Franse restaurants, drinkt men trouwens bij lunch en diner ook niet veel anders dan üswater, koffie en melk. Bier of wijn drinkt men by het eten maar zelden. Algemene gewoonte is het tydens het diner (en niet erna) melk of koffie te drinken. Geükte gerechten zün er eigeniyk nauwelijks, behalve de befaamde „hamburgers", een soort platte gehaktbal van gemalen vlees op brood, die ook in de gekste varianten, zoals „cheeseburgers" of „smörgardburgers" te krügen zün ken van de zoveel snellere luchtlü- nen. Zij doen dit met speciale uit zichtskoepels voor de mooie trajec ten in de Rocky Mountains, Sierra Nevada, etc., met goed voorziene bar, met redeiyke restaurants en met al lerlei speciaal comfort voor diege nen, die werkeiyk eens op hun ge mak door de Amerikaanse ruim te willen reizen, zoals losstaande draaibare stoelen in de eerste klas, De scherpe criticus van modern Amerika, Paul Goodman, heeft in die populariteit een aanwyzing gezien, dat de volwassen Amerikaan in fei te een kinderziel heeft en niets lie ver doet dan melk drinken en ge malen vlees eten, dat zelfs door een tandeloze baby zou kunnen worden verorberd. Wat de restaurants betreft: tussen de zelfbedieningszaken en de duurdere restaurants, waar een kel ner de bestelling komt opnemen, komt steeds meer een systeem in zwang waarby de klant zyn bestel ling op een bonnetje met doorslag papier schrijft en dat dan aan de kelner overhandigt. Genoeg over eten, al doen Ameri kanen het naar hartelust en is het aantal dikke mensen (vooral jonge) in de Verenigde Staten zó overwel digend groot, dat men geneigd is de theorie te onderschryven, dat Ameri kanen vaak nog aan de traditionele pioniersangst voor gebrek aan eten lijden en daarom zich overeten, zo vaak zij maar de kans krijgen. Men eet overigens zelden in stilte. In de meeste restaurants speelt n,l. constant een niet onprettige, wat kleurloze maar als geluidsdecor die nende muziek, die kennelyk beoogt tegen te gaan dat de gasten ooit weg zouden zakken in stille gedepri meerdheid. Dit soort muzikaal-stemmingsdecor vindt men trouwens niet alleen in café, restaurant of bar. In vlieg tuigen wordt men meestal met der- gclyke zonnige, maar nooit opdrin gerige klanken verwelkomd: men kan via een knop kiezen tussen on onderbroken lichte muziek, klassie ke muziek of het plaatselyke radio programma. De Amerikaanse treinen, tenminste die op de grote lijnen tussen oost en westkust, proberen met alle mo- gelyke moeite passagiers weg te lok- etc. Statistisch comfort Niet alleen in de vervoerssfeer richt de concurrentiestryd zich op groter comfort. Ook de hotels doen niet an ders dan hun comfort opvoeren, zoals byv. het nieuwe Hiltonhotel in San Francisco, waar gasten met auto's tot byna voor de deur van hun kamer kunnen ryden, ook al ligt die op de elfde verdieping, nJ. via een binnen in het gebouw aan gelegd torengaragesysteem. Dit snufje is zeker niet gek. ook at betekent het dat het grootste deel van het hotelgebouw nu gara ge en weg is, wat in de pryzen van de kamers niet zachtzinnig tot uit drukking komt. Gekker daarentegen is een aantal andere bedenksels op het terrein van comfort, zoals het luchtverversingssysteem, dat in vele Amerikaanse hotels wel warmer of kouder kan worden afgesteld, maar dat niet uit kan worden gezet, ook al doet men geen oog dicht van het voortdurende blaaslawaai soms kunnen ook de ramen niet open». Helemaal krügt men in de meeste moderne Amerikaanse hotels de in druk, dat de „filosofie", die achter de bouw van dergeiyke logeerfabrie- ken staat, in feite luidt: wü stellen statistisch vast wat comfortabel voor een mens is en de hotelgast heeft zich daarby aan te passen. Dat is uiteraard een drastische verandering van de meer ouderwetse benadering, dat een hotel een grote mate van basiscomfort moet leveren. maar daarnaast tegemoet moet proberen te komen aan de individuele wen sen van elke hotelgast. Veel lelijkheid Een treurig aspect van Amerika's uniformiteit, die by een grote reis in het oog springt, is de lelykheid van byna alles wat van menselyk makely is. Een charmant of pitto resk dorpje, dat harmonisch in het landschap ligt en aan dat landschap misschien zelfs een menselyk cachet geeft bestaat in de Verenigde Sta ten niet. Waar mensen leven ziet men al tijd autokerkhoven, bouwvallige schuren en vooral: de onverteerba re vruchten van de reclame-archi tectuur, waaronder alle gebouwen vallen die via opschriften, uithang borden, kleuren of vormen proberen een produkt aan de man te bren gen. Tienduizenden plaatsen in de Verenigde Staten bezitten een cen ten op oepaaiae gebieden, in bijgaand artikel heeft hij zyn i indrukken globaal samengevat, f trum, dat alleen maar uit zulk soort gebouwen bestaat, waar een gang door de hoofdstraat een wandeling is langs benzinepompen, garages, zelfbedieningswinkels en cafetaria's. Een reis door Amerika doet besef fen, dat dit land voor de voorouders van de huidige Amerikanen niet een vanzelfsprekende natuurlijke om geving was, maar een vreemde, grim mige. onbekende werkelykheid, waarop het leven bevochten moest worden. Nog altyd is dit gebrek aan har monie tussen land en volk te mer ken. nog altyd lykt alles wat door mensen gebouwd wordt op gespannen voet te staan met de omringende na tuur. Amerika is een land met meer ongerepte landschappen dan waar ook in Europa, maar met als keer- zyde het ontbreken van vermense- lykte landschappen, die alleen ont staan waar de mens in een orga nische harmonie met de natuur leeft. Maar Amerika is dan ook een land, waarin menseiyke gemeen schappen hun woningen, enz, bou wen niet volgens beginselen, die op een of andere manier aan de na tuur ontleend zyn, maar die volko men berdsten of praktische, meestal commerciële noodzaak. Een 24-jarige kantoorbediende en een 27-jarige werkstudent uit Zeist zijn zaterdagavond in de Gaffelstraat in Rotterdam mishandeld. Zy wa ren in die straat met hun auto in een verkeersopstopping gekomen, waarby zy schade aan een gepar keerde auto zouden hebben veroor zaakt. Ongeveer 15 mensen verza melden zich rond de wagen van het tweetal. De kantoorbediende en de student werden geslagen en ge schopt. Bovendien werden in beide portieren van de auto deuken ge trapt. De politie stelt een onderzoek in naar de daders. BEURSOVERZICHT Scheepvaart vast Amsterdam, 1 november. Het feit dat het beleggingsfonds Robeco de laatste maanden grote posten aandeelen van Scheepvaart maatschappijen aan de portefeuille heeft toegevoegd, is vanmiddag van invloed geweest voor de stemming in de scheepvaarthoek. Vrüdag werd hiervoor reeds een aanloopje geno men. Het publiek had wat koopor ders in deze markt gelegd, waar te genover pas op het sterk verhoogde niveau verkopen plaatsvonden. Zo opende Kon. Boot op 125% om daarna nog aan te trekken tot 126. De slotnotering van vrydag voor dit fonds was 119!s. Later daalde de koers hier, als gevolg van winst nemingen, tot 124. Scheepvaart- Unie was 2% punt hoger op 149. Paketvaart ging 3 punten omhoog tot 110. De handel in deze hoek ver liep rustig. De dag „Allerheiligen" is vanmid dag van invloed geweest op de om- vang zaken. Vele kantoren in I het zuiden van het land bleven van daag gesloten, evenals de beurs in Parys, Brussel, en die in Dusseldorf. Ondanks de geringe omzetten in de internationale waarden was de stemming by de opening vriendelyk tot vast. Kon. Olie verbeterde ruim f 1,- tot f 148,40, Philips noteerde op f 119,80 60 cent boven het slotniveau van vrijdag. Later ging hier de winst vrijwel weer geheel verloren door gebrek aan affaire. Unilever en Hoogovens waren vrywel onveran derd op resp. f 131,90 en 495 als ad- vieskoers. AKU lag een paar punten hoger op 492. Het ziet er naar uit dat de in de miljoenennota aange kondigde omzetbelasting op textiel niet zal doorgaan, aldus de beurs. Hierop werd vandaag in de AKU- hoek reeds vooruit gelopen. KLM werd belangrijk hoger geadviseerd in verband met het feit, dat dit fonds vrydag in Wall Street 13/4 dollar hoger sloot. Wall Street sloot toen voor de eigen fondsen vast waar door het Dow Jones-gemiddelde voor industrieaandelen er wederom op een nieuw hoogterecord aller tyden kwam met 960.82. De leidende cultures schommelden rond het voorgaande slotniveau. Het zelfde kan worden gezegd van de Staatsfondsen. Aandelen Lyempf en Van Swaay werden hoger geadviseerd. In EMS gaan nog steeds grote posten om. Vrijdag bedroeg de omzet nominaal f225.000,-. Op dinsdag 9 november kan wor den ingeschreven op de aangekon digde f 50 miljoen 6% obligaties Kon. Zout-Ketjen tegen 99%%. Maandag, 1 november 1965 ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad g 1.000,- Ned. '65 5% Ned. '64 5v4 Ned. '64 5 Ned. '58 4% Ned. '59 4% Ned. '60-1 4% Ned. '60-11 4% Ned. '59 4V4 Ned. '60 4% Ned. '61 4% Ned. '63 4% Ned. '62 4 Ned. '47 3% Ned '53 I-II 3% Ned. '48 3% Ned. '50 I-II 3% Ned. '54 I-II 3% Ned. '55 13% Ned. '55 II 3',4 Ned. *37 3 Ned. Gb obi '46-3 Ned. dol. in. '47 3 Ned. Inv cert. 3 Indië '37 A 3 Ned. wonbl '57 6 N. wonbl '58-'59 Ned wonbl. '60 4% Premieleningen Alkmaar '58 2%.. 78 A'dam '53 3 118 A'dam '51-1 2%.. 82*4 A'dam '56-1 2%.. 80 A'dam '56-H 2% 86% A'dam '56-111 2% 85% A'dam '59 2% 83% Breda '54 2%75% Dordrecht '56 2% 77% Eindhoven '54 2 83 Enschede '54 2% 77 Den Haag I'52 2% 87% Idem n 2% 88 R'dam '52-1 2% 90% Idem n 2% 88 Idem '57 2% 86% Utrecht'52 2% 103% Z.-Holl 1957 2% 86% Zuid-HolL '59 2% 87% NIET-ACTIEVE AANDELEN 80% 80% 83% 85% ACTIEVE AANDELEN )e kapitein van het Griekse schip „Panagathos", dat al enkele dagen bij Ameland aan de grond zit, heeft een verzoek van de Kon. Noord en Zuid-Hollandse Reddingmaat schappij om de bemanning van 30 koppen of althans een deel van hen door een reddingboot van boord te laten halen, afgewezen. Hij acht deze operatie, gezien de ruwe zee, te gevaariyk. helikopters naar de vaste wal te brengen heeft hij eveneens afge wezen. Deze maatregel acht hij, gezien de huidige situatie, nog niet De reddingboot „Brandaris" is thans in de buurt van de gestrande Griek. Deze reddingboot en de „Gebr. Luden" wisselen elkaar om de 24 uur af. De „Gebr. Luden" is vanmorgen vroeg nog uitgevaren op een melding, dat bij Schiermon nikoog vuurpyien waren waarge nomen. Er is echter niets gevonden. Amst. Rubber 100% 101 Ver. HVA-mü. 133% 133% A.K.U 389 391% 106.— 105.20 Hoogovens eert 495 492 Philips gem. bez. 119.20 11^.25 Unilever cert. 131.80 131.85 Dordtse petr 676 684% Kon P (50 k f20) 147.20 148.65 Holl. Am er. Lijn 124% 125% Java China Pak. 191% 191% K.L.M 240.30 250 Kon. Ned St.boot 119% 124 Kon. Paket Mij 207 209% Stoomv My Ned 139% 139% Niev Goudr eert 103% 103% v Ommeren eert. 223% 221 Kon Rott Lloyd 155 154% N Scheepv Unie 146% 149% MET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov i Gem. leningen Het Wind drukt bus van de weg 9 gewonden Door een krachtige windstoot werd zaterdagavond een stadsbus in de Oranjelaan in Dordrecht In de berm van de weg gedrukt. De bus kwam tegen een boom terecht. Negen van de tien inzittenden werden gewond Enige passagiers liepen een lichte hersenschudding op. Vijf van de ge wonden moesten voor onderzoek in een ziekenhuis worden opgenomen. A'dam '47 3V2 A'dam '48 3% erzoek aan de kapitein, de op- R'dam '52-1 41 varenden naar de vaste wal te j laten overbrengen, is gedaan, om dat het vanmiddag hoog water is en omdat de weersvooruitzichten slecht zijn: zware storm en buien. WISSELKOERSEN Amsterdam, 1 november Bankwezen Bank N.G. '65 6 idem '65 5% idem '65 5% idem '58 5% idem '64 5% Idem '58 5 idem '64 5 d N W B '52 4% BVG Rspbr '52. BVG Rspbr f500 Industr Obligaties 90% 164% 147% Londen 10.10%—10.11; New York 3.60,5S—3.60^; Montreal 3.3513«-3.3517e Parijs 73.52—73.57; Brussel 7.25% 7.26%; Frankfort 90.09—90.14; Stock holm 69.63—69 68: ZÜrich 83.38—83.43 j gen 52.24%52.29%; Oslo 50.46%— J Gedaan en laten 50.51%; Wenen 13.95y4—13.96%Lis-Gedaan en bieden sabon 12.61 A—12.63 V i Bieden b Philips Dol. *51 83% 83% VERKLARING DER TEKENS 87% 90% h 87% Bank- en Kredietinstellingen Interlinie f 50,- 193 193 Nefo f50, 97.50 97.50 Robeco 227 223 d Unitas f 50,- 451 455 Ver Bez v 54 f 50 117. 117.— Europa I 10 pb 490 490 Alg Bank Ned. 278 280 Amro f 20,- 56 56 Cultuur bank 18% Holl Bank U eert. 228 227% Ned Mid.bank 103.50 103.5C R.V.S eert 560 b 575 Industrie Ondernemingen Albert Heün 639 630 Berkel's Pat 227 225% Borsumy 58% 58 Calvé Delft eert. 922 915 Van Gelder Pap. 119 118% Kon Ned Grofsm 126 126 De Gruyter pref b 137% Holl Constructie 370 Ing bur v Bmyv 150 Internatio 285 286 v Kempen en Beg 133% 134 Kon Zout Ketjen 837 830% LeidSv Wolsrü 310 x 300 b Müller en Co NB 230% 334 Ned Kabelfabr... 337 339 Philips pref 44.80 44.60 Rott Droogd My 214 217 E.MS 160% 162% Ver Mach.fabr... 141 140 Ver Touwfabr Vihamy 182 182% Walvisvaart 89% 90 Wernink's Betmü 171 171% Wilton Feyenoord 167% 167% v wyk - Heringa 123 x 122% 92 92 X Münbouw en petroleum Billiton 2de r.. 398 399'. Kon Petr (f20) 147.10 148 Amer. fondsen Canad Pacific R. 69% 70 Intern Nickel 98% 99 Anaconda 83 83 38 Bethelehem Steel 38% Cities Service 88% 89 112% 112- Kennecott 124 125 Republic Steel 44% d 44% Shell OU 64*| 65% Union Pacific 40% 40% Un States Steel... 51 51% Ex. dividend

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 13