Arbeid gehuwde vrouw is van groot belang" SIKHS WILLEN EIGEN STAAT LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 29 OKTOBER 1965 A US TRA LIS CHE MINISTER MEENT: (Van onae correspondent in Sydney) Tegen de driehonderdduizend Nederlandse gehuwde vrouwen s ouden nog buitenshuis kunnen gaan werken, maar zij worden laarvan vaak weerhouden door het maatschappelijk vooroordeel dat de vrouw thuishoort". Dit vooroordeel deelt de vrouw zelf Soms ook wel. maar het zwaarst weegt de afwijzende instelling van e man tegenover de gedachte dat de vrouw buiten het gezin een rerkkring zou hebben. Deze conclusie van het Neder- l mdse instituut voor psycholo- S isch markt- en motieven-onder- jek beweegt zich niet binnen de Vooroordeel van mannen J weegt nog heel zwaar nge grenzen van het Nederland staatsgebied, waartoe het on- trzoek zich beperkte, want men )\l die conclusie ivat het voor- X ordeel der mannen betreft k ok kunnen uitbreiden tot Aus- 1 lalië. Ook al werkt 17 procent in de getrouwde vrouwen er ütenshuis (tegenover slechts tgen procent in Nederland). in Nederland van zowel geringszyde als de kant van de j erkgevers een oogje waagt aan de irbeidsreserve", die de getrouwde j ouwen uitmaken, geeft een blik op toestand in het land van Neder- nds tegenvoeters wellicht een ver- I ilderend inzicht. Het is namelijk let zo. dat in Australië het werken litenshuls van de gehuwde vrouw n algemeen verschijnsel is, maar I el is de opneming van de getrouwde ouw in het produktie-proces in de [en van de Australische regering probleem :h principieel druk maakt, Werktijden De Australische minister van ar id, McMahon, heeft er zelfs bij de erkgevers op aangedrongen, (jat zy leciale, voor gehuwde vrouwen ge hikte, werktyden invoeren, b.v, m tier uur 's ochtends tot vier uur middags, waardoor deze vrouwen staat zouden worden gesteld om ochtends eerst het nodige werk in hulshouding te doen en de kin- iren naar school te brengen voor st zy naar het werk gaan, en de saltyden te bereiden nog vóór de an 's avonds of laat in de middag miskomt. ,Er is zoveel werk in Australië te en, dat het eenvoudig niet verant- oord Is het talent en de werkkracht wi gehuwde vrouwen niet de ge- kenheid te bieden zich te ontwik ken", zo verklaarde de minister. Huwelijksleven Dit gezichtspunt wordt echter niet (heel onderschreven door hen, die het huweiyksleven als sociale stelling zo'n grote waarde hechten, it zy die niet in de waagschaal ateld willen zien. „En dat doet nu ;n getrouwde vrouw die bui- nshuis werkt", aldus verklaarde n deskundige op dit gebied: „Het It, dat de pas getrouwde vrouw ()ft werken, leidt tot ontevreden- anneer zy dit werk buitens- lis moet opgeven, wanneer er kin- worden geboren en de gezins- Icomsten tegeiykertyd verminde- Dit leidt tot mislukte huweiy- De statistiek geeft echter geen an deze opvatting, want hoe- jaariyks negenduizend ver leken om echtscheiding worden in- xliend in Australië (waarvan er 500 worden uitgesproken), neemt percentage niet toe. In enkele laten neemt het zelfs af, ondanks de lelie groei van de bevolking. De ilnister van Arbeid toont zich dan ook helemaal niet bezorgd, maar zei: „Australië kan zich een vertraging in de ontwikkeling van zyn grote na- tuurlyke rijkdommen niet veroorlo ven. Niet alleen gepensioneerden, in validen (voor zover mogelyk) en in boorlingen zouden het tekort aan arbeidskrachten kunnen helpen aan vullen, maar ook getrouwde vrou- Oordeel jeugd Hoe denkt de jeugd van tussen de 16 en 25 jaar er over? Een opinie onderzoek heeft aan het licht ge bracht, dat zestig procent van deze categorie in Australië tegen het wer ken buitenshuis van de gehuwde vrouw is, terwijl van de overige veertig procent de helft zyn instem ming koppelde aan de voorwaarde, dat dit werk buitenshuis niet in con flict mocht komen met de belangen van het gezin, bijv. als er nog kleine kinderen zyn. Hoe verschillend en tegengesteld de meningen zyn, bhjkt ook uit een toespraak van een maatschappeiyk werkster van het Australische minis terie van Arbeid, die beweert, dat er geen bewys is voor de veel gehoorde stelling als zou de buitenshuis wer kende moeder door haar afwezigheid van huis gedurende de dag indirect oorzaak zyn van het wangedrag van de jeugd. Volgens deze deskundige is het tegendeel eerder het geval, zy beweet, dat de extra verdiensten van de moeder, tezamen met de voldoe ning die het buitenshuis werken NEDERLANDS SCHIP GEENTERD Een onbeheerste heer in het wa terverkeer toonde zich gisteren de Belgische schipper van het mo torschip „Elizabeth", toen hy op het Maas-Waalkanaal in het zicht van de Weurtse sluizen het Nederlandse mo torschip Har jan op zyn vaarweg vond. Als een volleerde piraat enter de hij het Nederlandse schip en liet beide voorankers zakken. De an kerkettingen sloegen een gat van on geveer een meter in de scheepswand, waardoor het schip water maakte. Er ontstond een schade van onge veer 30.000 gulden. De Belgische schipper heeft zich naderhand zelf by de rivier politie aangegeven. Het 1000 ton metende schip Har jan koerste naar de sluizen, toen het door het Belgische schip Eliza beth 432 brt werd ingehaald. Er ontstond van beide zyde enig ge drang, hetgeen tenslotte in de on beheerste enterij van de Belgische schipper resulteerde. Zich verder niet bekommerd om de gevolgen, voer de Belg naar de sluizen. De Neder landse schipper, wiens schip water maakte, stuurde zyn schip voort in de richting van Weurt, terwyl zyn vrouw de roeiboot liet zakken om als eerste het 3 -jarig dochtertje Eleonore, veilig te stellen. Het schip haalde evenwel nog de kraan, die de lading van 60 ton zand loste, zo dat de boot dryvende bleef. Deze herfst stonden de Sikhs het middelpunt van de be- \ngstelling, daar hun leider had \ngekondigd zich te zullen ver tinden indien India zich bleef trzetten tegen het verlangen in de Sikhs om een eigen staat men; in het kader van de diase Unie wel te verstaan. De Indiase unie is een bondsstaat, Wrgaiifseerd, in hoofdzaak, volgens taalgroepen. Er zyn ongeveer 7 Hjoeu Sikhs; zij spreken Pends- »bs. Op godsdienstig gebied kan men fcgen, dat de Sikhs het oude hin- 1 W-geloof willen zuiveren van meer- dehdorr-, pelgrimstochten en beel- bvereering. Amritsar geldt als de tilige stad van de Sikhs. Uiteriyke kenmerken van de Sikhs in onder meer: de mannen laten »n haar lang groeien en zy roken verband met de strijd tussen en Pakistan hebben de Sikhs an actie voor een eigen staat ge- aakt, daar zy zich biykbaar loyaal lenover India wilden gedragen. Sikhs, die gevreesde soldaten zyn, Tmen 20% van het Indiase leger. Pakistan, dat van de gelgenheid toruik wilde maken en de Sikhs Wlen met gouden horens beloofde indien zy zich tegen India zouden keren, Ls van een koude kermis thuisgekomen. Vei*woed hebben de Sikhs de Pakistani bestreden. Zal hun loyaliteit worden beloond? Heeft men in de geschiedenis ooit gezien dat zelfstandigheid of onaf- hankeiykheid werd verkregen door zich loyaal te tonen jegens de staat die vyandig staat tegenover het streven naar onafhankeiykheid? Hoe dan ook men kan verwacht ten dat het vraagstuk van de Sikhs weldra weer acuut zal worden. haar geeft, gunstige gevolgen op het gezinsleven uitoefenen door de moge- ïykheid van o.a. meer comfort in huis, het bewonen van een ruimer huis dan mogeiyk is zonder die ex tra inkomsten, of gelegenheid tot studie, die anders zou ontbreken of waartoe men financieel anders niet in staat zou zyn. Discussies Onlangs zijn in Sydney drie dis cussie-vergaderingen over dit onder werp gehouden, een bewys, dat er nog geen eenstemmigheid in het oordeel over de „werkende getrouw de vrouw" bestaat. Vertegenwoor digsters van de Australische federa tie van vrouwen met een acade mische graad en leiders van grote ondernemingen brachten "hun me ning naar voren. Over het algemeen werd de ouder wetse opvatting als zou de getrouw de vrouw thuis moeten blyven, sterk bekritiseerd. Het feit, dat er in de Australische federale kamer van volksvertegenwoordiging (tweede kamer) geen enkele vrouw zitting heeft, werd aangevoerd als een be wys hoe achterlyk de Australiërs ln dit opzicht zyn. Toeneming Intussen neemt het percentage werkende vrouwen in het algemeen toe. In 1954 bedroeg het zeven pro cent (totaal 258.000) van de totale arbeidende bevolking en steeg in 1961 tot byna tien procent (totaal 406.000). Het wordt geraamd op te gen de elf procent in het begin van het komende jaar en op meer dan dertien procent tien Jaar later, (ver- geiyk bijna 20 procent thans in de V.S., 18 procent in Engeland, en ruim 13 procent in zowel Canada als Zwe den). New Philharmonic Orchestra gearriveerd Honderd man van het Britse New Philharmo.nia orchestre zyn vamid- met al hun muziekinstrumen- ten in een chartervliegtuig naar ons land gevolgen. Vanavond om tien zullen zy onder leiding van de Italiaanse dirigent Carlo Maria op treden tijdens het „Grand Gala du disque classique", dat via de televisie en radio wordt uitgezonden. Even voor het middaguur arriveer de het vliegtuig op Schiphol, waar twee bussen klaar stonden om het orkest naar het Concertgebouw te ryden. Vrijwel onmiddellijk na aankomst zouden de repetities be ginnen. Na de uitvoering vanavond vertrekt het gehele gezelschap hals over kop naar de luchthaven. Van nacht zullen zy in Londen aanko men. Morgenochtend vroeg moeten de orkerstleden weer klaar staan voor enkele opnamen. HAAGSE AGENT GEWOND Nadat het afgelopen weekeinde in Den Haag drie agenten by botsin gen met burgers gewond waren ge raakt, waarvan er zich één ziek heeft moeten melden, is vannacht opnieuw een Haagse agent zodanig gewond geraakt, dat hy zich van ochtend ziek heeft moeten melden. Tegen middernacht werd de hulp van de politie ingeroepen by een huis in de Rembrandstraat, waar een 52-jarige automonteur die onder drankinvloed verkeerd, zyn huisge noten bedreigde. Voor zijn eigen veiligheid en voor die van de andere bewoners van het huis wilde de po litie de man meenemen ter ontnuch tering. Toen de agenten de man naar de auto hadden gebracht en één van de politiemannen de wagen wilde openen, zag de monteur kans zich los te rukken en gaf hy een hoofdagent met zyn vuist een klap in het gezicht. Desondanks slaagden de twee agenten er in de man over te brengen naar het politie bureau, waar hy werd ingesloten. Daarna heeft de hoofdagent zich naar het ziekenhuis aan de Zuidwal moeten begeven, waar men consta teerde dat hy een gekneusde boven kaak en een bloedend scheurwondje boven zijn lip had opgelopen. P. v.d. A. antwoordt vanmiddag (Van onze parlementaire redactie) Het beraad, dat de fractie van de Partij van de Arbeid in de Tweede Kamer vandaag hield over de brief van de K.V.P. heeft geresulteerd In een antwoord, dat nog vandaag zal worden verzonden. Vanmiddag om twee uur werd aan de exacte for mulering van het antwoord de laatste hand gelegd. Het lag in de bedoeling zo wel de brief van de K.V.P. als het ty van de Arbeid in de loop van de dag voor publikatie vry te geven. (Van onze Arnhemse correspondent) Een van de belangrijkste factoren, die het werken buitenshuis van de gehuwde vrouw kan bevorderen, is „geiyke beloning voor gebjke ar beid, van mannen en vrouwen, die eenzelfde beroep uitoefenen". Deze „geiyke beloning" is verplicht voor geschreven ln het EEG-verdrag en ook opgenomen in de arbeidsconven- I tie van Genève. In Australië wordt dit beginsel toegepast in de staat Nieuw Zuid Wales, maar niet door de federale overheid en evenmin in i andere federale arbeidsovereenkoms ten. In Nieuw Zuid Wales is de invoe ring van „gelyk loon voor gelijke arbeid" voor vrouwen uitgestrekt over een periode van vyf jaar. In de staat Zuid-Australië heeft de regering zo juist besloten eenzelfde gedragslijn te volgen. Men kan dus zeggen: de emancipatie schrydt voort, maar de weg is lang. Medische diensten Leiderdorp: dokter M. P. Hennink, Mouritssingel 166, Leiderdorp, telef. 33686: zuster Van der Holst, Hoge Rijndijk 200, Hazerswoude, telefoon 01714—255. Voorschoten: dokter S. van der Kooy, J. W. Frisolaan 5, tel. 2527; tandarts E. A. Gastelaars, School straat 60. melden 9.30 uur; apotheek Herdigh Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502. Warmond: dokter Bots, Voorhout, tel. 02532—7393; zuster Mulhaus, Dr. Kuyperlaan 3, Voorhout, tel. 02532— 8122. Motorrijder verongelukt Gistermiddag omstreeks tien voor half twee is de 27-Jarige M. de Groot uit Hillegom op de rijks-weg Den Haag— Amsterdam ter hoogte van Hillegom met zyn motor ach ter op een vrachtauto gereden. De man werd zo ernstig gewond, dat hy ter plaatse is overleden. Brandweerkorpsen hielden geslaagde oefening Gisteravond was het groot alarm voor de Rynsburgse vrywilllge brand weer. In het in aanbouw zynde „Plan West" zou een vliegtuig overgevlogen zyn, dat zyn lading bommen boven dit gedeelte had laten vallen. Deze oefening was alleen bekend by de commandanten van de vry willige brandweerkorpsen van de Duinstreek, welke 9 korpsen omvat. De algehele leiding van Öeze oefening berust by de commandant van de Rynsburgse brandweer de heer C. C. v. d. Gug- ten. Om 7.30 uur werd de Rynsburgse brandweer gewaarschuwd, dat door een vliegtuig een lading bommen was afgeworpen en ongeveer vyf minuten later was de brandweer op de plaats des onheils. Door commandant v. d. Gugten waren inmiddels de 9 korp sen uit de Duinstreek opgeroepen om hulp te verlenen. Ook waren er twee slachtoffers te beJtreuren. Na ruim een uur was men de situatie mees ter. De brandweren uit Katwyk en Wassenaar waren met een ladder wagen aanwezig. De te hulp geroepen korpsen waren snel aanwezig. De onderlinge samenwerking werd zoveel mogelyk in goede banen ge leid, waarby noodzakelijk gelet werd op de lichtvoorzieningen. Na afloop van deze zeer geslaagde oefening werd in de zaal Vliethof nog een ge zellig uurtje doorgebracht. Door de commandant van Rynsburg, de heer C. C. v. d. Gugten, werden de om liggende gemeenten harteiyk dank gebracht voor hun medewerking. Burgemeester B. H. Koomans sprak eveneens zijn dank uit. Verder werd nog het woord gevoerd door de com mandant van Wassenaar, de heer Van Boven. Taxi niet betaald daarna er tegenop Met de 4 personen uit Alphen, die een Rotterdamse taxi-chauffeur op 18 augustus in zyn wagen had, heeft hij een onprettige ervaring opgedaan. Thuis aangekomen verliet het meisje allereerst de taxi; de chauffeur nam aan, dat de drie heren de vrachtprijs wel zouden betalen. Hy kwam echter bedrogen uit, want geleideiyk aan verlieten zyn passagiers de auto. De 27-jarlge landbouwer, die als enige achterbleef, was bereid slechts zyn aandeel in de kosten by te dragen, de rest moest van zyn vrienden komen. Vanzelfsprekend ging de bestuur der, die „de vrienden" niet kende, hier niet mee akkoord. Daarop stelde de landbouwer voor zyn kameraden even te zoeken. Hy stapte op zyn bromfiets en reed een straatje door, totdat hy tegen de taxi botste, die aan het portier nogal wat schade op liep. Hierna ging hy, zo verklaarde de gedupeerde, er yhngs van door. De lezing van de verdachte voor de Haagse politierechter week hier van af. Hy zei, dat hy nog enige tyd met de chauffeur had staan „bekvechten" en geiyktydig met de auto was weg gereden. De officier van Justitie hechtte echter weinig waarde aan de laatste lezing. Daarom achtte hy bewezen, dat de landbouwer er na de aanry- ding vandoor wilde gaan. Hy eiste f 100,- boete en 6 maanden ontzeg ging van de rijbevoegdheid. De rech ter veroordeelde verdachte tot een boete van f200,-; zonder intrekking van het rybewys. LEIDERDORP Geslaagde avond van K. en 0. Het bestuur van de afdeling Lei derdorp van K. en O. kan terugzien op een zeer geslaagde avond. Voor deze eerste lezingavond, gehouden in het culbgebouw van De Munnik, met als onderwerp: „De herfst-sterren- hemel, in het byzonder de melkweg"', bestond een grote belangstelling. Opvallend was het grote aantal jon gere bezoekers. De spreker van deze avond was dr. W. J. Claas, voorzitter van de afde ling Leiderdorp van K. en O. In ver band hiermede was het een mede bestuurslid, mevrouw Van der Laken, die bezoekers en sprekers welkom heette en hoopte dat deze lezing de aanwezigen iets dichter bU de melk weg zou brengen, figuuriyk gespro ken dan. Dr. Claas ving aan met te wyzen op het huidige sterrenbeeld met de bekende planeten die momenteel zichtbaar zyn, Venus, ook wel ge noemd de avondster aan de weste- lyke hemel en Jupiter in het oosten. Vervolgens maakte hy de toehoor ders opmerkzaam op de verschillende kleuren der sterren, hetgeen zyn oor zaak vindt in die temperatuur der sterren. De „koudste" ster heeft nog altyd een temperatuur van 3000°. Hoe hoger de temperatuur, hoe wit ter de ster. Een ster, aldus spreker, is eigeniyk niets meer dan een gas- bol en bestaat voor het grootste deel uit waterstof en helium. In een korte maar duideiyke verklaring zette de heer Claas uiteen hoe in zo'n ster door de grote druk en de hitte het waterstof samengeperst wordt waar door helium ontstaat, dat op dezelf de wijze weer wordt omgevormd tot koolstof. Dit is eigenlijk niets min der dan de vorming van kernenergie. Uitvoerig ging de heer Claas ver volgens in op de structuur van de melkweg die bestaat uit sterrenbun dels en nevels waarvan er zijn die 1% miljoen lichtjare van ons verwyderd zyn. Door middel van een fraaie serie dia's konden de aanwezigen zich een klein beeld vormen van de grootheid van het heelal. Dat deze lezing met grote Interesse was gevolgd bleek wel uit het grote aantal vragen na de pauze. Hier kwam nog weer eens aan het licht, dat, hetgeen wy nu zien. het beeld is van miljarden jaren her. Door middel van de sterke kykers waar over men thans beschikt kan men 6 miljard jaar in de tyd terug zien, aldus de heer Claas. Het was weer mevrouw Van der Laaken. die de avond sloot met een harteiyk dankwoord aan de spreker, die deze eerste lezingavond tot een heel interessante heeft gemaakt. Een welgemeend applaus van de aanwe zigen bewees dat zij het gebodenen zeer op prijs hebben gesteld. 30500 30500 30500 Wij verzoeken onze abon nees in Leiden, die een keer de krant niet ontvangen, vóór 7 uur n.m. (zaterdags tussen 4 en 6 uur) no. 30500 te bellen, waarna ons blad alsnog wordt bezorgd. Voor de buitengemeenten wordt voorzover de agent schappen telefonisch bereik baar zijn, elke klacht onmid dellijk doorgegeven. Bel vooral niet onze in de telefoongids vermelde kan toornummers voor Admm. of Red., want deze kunnen U niet helpen. Vele prominente rijdsters en rijders trainden vanochtend op het ijs van de HOKY voor de show. die vanavond door de AVRO-televisie wordt uitgezon den. Joan Haanappel (links) was even uit Antwerpen waar zij optreedt in de Weense ijs- revue overgekomen om oude vriendinnen te ontmoeten. Hier is zij in gesprek met Petra Burka (midden) en Regina Heitzer. WISSELKOERSEN Amsterdam, 29 oktober. Londen 10.10—10.10»/*New York 3.60%—3.60%; Montreal 3.35^-3.35% Parys 73.47'..—73.52%-: Brussel 7.25% —7.25%; Frankfort 90.03%—90.08% Stockholm 69.61%69.66%; Zürich 83.36—83.41; Milaan 57.64%—57.69% Kopenhagen 52.21%52.26%; Oslo 50.44—50.49: Wenen 13.94%—13.95% Lissabon 12.6012.61%. BEURSOVERZ1CHT Ongeaiiimeerd; Scheepvaart gunstig Amsterdam, 29 oktober De beurs sloot vanmiddag de week af met een ongeanimeerde stemming voor de internationale waarden. Mede in verband met het naderende weekeinde was de handel ln alle hoeken van de hoofdfondsen zeer rustig. Kon. Olie was f 1,- lager op f 147,30. Unilever min een halve gulden op f 131.40. Philips bood zeer goed weer stand aan de Amerikaanse vraag door slechts een dubbeltje lager te openen op f 119.10. Hoogovens en AKU gaven aanvankelijk weinig verandering te zien. Een advieskoers voor KLM viel moeilyk te geven. Dit fonds sloot gisteren in Wall Street 2% dollar lager, terwyi ook de overige Neder landse hoofdfondsen op de Newyorkse beurs een kleinigheid moesten prijs geven. In dit licht bezien viel de stemming by de opening in Amster dam vanmiddag niet eens tegen. Later werd dit nog geaccentueerd doordat Philips en Unilever, evenals AKU konden aantrekken. Hierdoor bleven de koersverschillen t.o.v. het voorgaande slotniveau voor deze fondsen gering. In de scheepvaartsector was de handel beginbeurs tameiyk actief vooral voor Kon. Boot. Dit fonds liep op van 119 tot 121, om daarna weer af te zwakken tot 119. De slotkoers van gisteren voor dit fonds was 117 5/8. Oe overige scheepvaartwaar den konden zich goed handhaven. De belangstelling voor de Scheepvaart aandelen was een gevolg van het feit, dat Robeco de laatste maanden zeer grote posten scheepvaartaan delen aan de portefeuille heeft toe gevoegd. aldus de beurs. Evenals de vorige dagen gaven ook vanmiddag dè leidende cultures weinig vermei- dingswaardigs te zien. De Staafcs- fondsenmarkt was licht in herstel, doch met weinig zaken. Aandelen EMS en Lyempf werden lager gead viseerd. Aandelen Ned. Overzee Bank lagen gunstig op het dividendvoor- stel. Ook Nedap werd hoger gewaar deerd op de gunstige dlvldendvoor- itzichten. BEURS VAN AMSTERDAM Vrijdag, 29 oktober 1965 ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad g 1.000,- Ned. '65 5% Ned. '64 5V4 Ned. '64 5 Ned. '58 4% Ned '59 4% Ned '60-1 4% Ned. '60-11 4% Ned '59 4% Ned '60 4% Ned. '61 4% Ned. '63 4% Ned. '62 4 Ned. '47 3% Ned '53 I-II 3% Ned '48 3% Ned '50 i-n 3% Ned. '54 I-II 3% Ned. '55 1 3% Ned '55 II 3% Ned. '37 3 Ned. Gb obi '46-3 Ned. dol. ln. '47 3 Ned. Inv cert. 3 Indië '37 A 3 Ned. wonbl. '57 6 N. wonbl '58-'59 Ned wonbl. '60 4% 98H 94% 92% 90% 90% 90% 86% 84% 79A 89% 100% 88% 89% 90% 90% 90% 88% 77% 78% 80% 80% 83% 85% 97% 89% 100% ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber Ver. HVA-my. AX.U Dell My cert Hoogovens cert Philips gem bez. Unilever cert. Dordtse petr Kon P (50 4 f 20) Holl. Amer. Lyn Java China Pak. K.L.M Kon. Ned St.boot Kon. Paket My... Stoomv My Ned. Niev. Goudr cert, v. Ommeren cert. Kon. Rott. Lloyd N Scheepv. Unie 100% 133% 386% 160.70 496% 119.20 131.90 684% 148.35 124% 188% 243 117% 208 X 138% 102% 223% 154% 146% 676 147.20 124% 101% 240.30 119% 207 NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov. en Gem. leningen A'dam '47 3% 87 A'dam '48 3% 87% R'dam '52-1 4%.. 88 Bankwezen Bank N.G. *65 6 100% 100H idem '65 5% 98% 98% Idem '65 6% 95% idem '58 5% 94% 94% idem '64 5% 92% 92% idem '58 5 91% 91% idem '64 5 91% 91H d N.W.B '52 4% 90% 90 BVG Rspbr '62.. 164% 164% BVG Rspbr f500 147% 147% Industr. Obligaties 30500 30500 30500 Philips Dol. *51 83% 83% VERKLARING DER TEKENS Gedaan en laten Gedaan en bieden Bieden b Premieleningen Alkmaar 58 2%.. 78% 78 A'dam '53 3 118 A'dam '51-1 2%.. 82% 82% A'dam '56-1 2%.. 79% 80 A'dam '56-11 2% 86% 86% A'dam '56-in 2% 85% 86% A'dam '59 2% 83% 83% Breda'54 2% 75% Dordrecht '56 2 77% 77% Eindhoven *54 2 81 b 83 Enschede '54 2% 77 Den Haag I '52 2% 87% 87% Idem n 2% 88 88 R'dam '52-1 2% 90% 90% Idem n 2% 88 88 Idem '57 2% 86% 86% Utrecht'52 2% 103% 103% Z.-Holl 1957 2% 87% 86% Zuid-Holl. *59 2% 87% 87% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen [pterunie f50,- 194 193 Nefo f60,98 97.50 Robeco 228 227 ünltas f50,449 451 Ver Bez v 64 f50 117.60 117.— Europa I 10 pb 490 490 Alg Bank Ned. 277 278 Amro f 20,- 55.80 56 Cultuurbank 18 Hol] Bank U oert. 228 228 Ned Mld.bank 103.50 103.50 R.VB eert540 b 560 b Industrie Ondernemingen Albert Heyn 639 Berkei's Pat227 227 Borsumy 58% 58% Calvé Delft eert. 920% 922 Van Gelder Pap. 118% 119 Kon Ned Grofsm. 121 126 De Gruyter pref b 137 y4 Holl Constructie 370 Ing bur v Bjiyv. 150 Internatlo 285 285 v Kempen en Beg 137 133% Kon Zout Ketjen 841 837 Leldsc Wolzjy 31® 310 x M till er en Co NB 3314 230y4 Ned. Kabelfabr.... 338 337 Philips pref. 444 44.80 Rott. Droogd. My 213 x 214 E-MS169 1804 Ver Mach-fabr.... 140 141 Ver Touwfabr. r"o Walvisvaart gg 394 Werolnk's Bet .mij 170 171 Wilton Fe ij en oord igg t, 161Ya 7 Herln*ft 125 x 123 x Zaalberg 93 92 Mynbouw en petroleum Billlton 2de r..390% 308 Kon. Petr. (f20) 148 147JO Amer. fondsen Canad Pacific R. 69 69% Intern Nickel 98% 994 Anaconda 83% 83 Betheiehem Steel 39' 337/, Cltlee Service89% 88% Gen Motor» 112% n2% Kennecott 122% 124 Republic 8teel 4411 444 Shell OU 84% 64fj Union Pacific 40% 40% Un States 8teel... 50^ 51 Ex. dividend <j Exclaim e Laten

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 13