■PNCILIE-SLOT KOMT IN ZICHT erwaclitingeii voor de toekomst, doch er is ook teleurstelling MACHTIGE STIMULANS GODSDIENSTONDERWIJS MOET IN ENGELAND OP DE HELLING Financiële positie drie grote steden ..onhoudbaar" Monument in Neuengamme „Zwenking naar rechts zon een ramp zijn-' Concilieverklaring over de joden VI. A.M. - krediteuren krijgen volle poiwl 3\V#V Koningin Fabiola prijst vrouwen in CHILI Verv oer Cubanen blijkt goudmijn Vrij reizen voor dienstplichtigen Sta«e-beurzen van Z.W.0. BINNEN TWEE JAAR CHINESE (Van een bijzondere medewerker) I 'cle mensen, die in verband met het concilie te Rome waren, ben de stad reeds de rug toegekeerd of staan op het punt naar te vertrekken. De helpersstaven van kardinalen, bisschoppen. :-generalen en anderen, die de zittingen bijwonen, pakken hun Iers. Want het concilie loopt eigenlijk al weer ten einde nu er en nog uitgebreide besprekingen worden gevoerd over ver- :rde schema's inzake de kerk in de hedendaagse wereld, de mis- en de priesters. LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 28 OKTOBER 1965 wil natuurlyk niet zeggen dat oncilievaders het voortaan wat er aan kunnen doen. Zy zul- nog weken lang elke morgen in «uwe banken in het schip van de Pieterskerk moeten zitten luis- Koffie, gazeuze en koeken, na elf uur in de bars aan de n van kerk gehaald kunnen wor- Kunnen de inspanning slechts leten. zy zullen nog weken lang «ls documenten moeten doorwer- pn talryke afspraken in hun da's moeten nakomen. Er wach- nog verscheidene stemmingen en harde diiscussies. Maar het slot zicht. Balans is dan ook mogelijk voor- ig de balans op te maken. Nu te ontkennen valt, dat vele con- adcrs en tal van anderen, die concilie van naby hebben mee- akt, merkbaar teleurgesteld Het decreet over de liturgie had revolutionaire ommekeer in de Itegeving van het rooms-katho- geloofsleven teweeggebracht, ndien bood de constitutie over •rk .met zün doorbreking van de juridische opvattingen over de j door de gedachte van het pel- lerende godsvolk, allerlei nieuwe pectieeen. Men had gehoopt, dat j ontwikkeling zich op de vierde zou doorzetten, uir dit is ternauwernood ge ns één van de talrijke le- n georganiseerd worden, vroeg Nederlandse geestelijke zachtjes een collega, of hij het schema de kerk in de hedendaagse we- gelezen had. ee", werd geantwoord, „dat beneden mijn waardigheid, n, die door allerlei concilieor- ies wel Sartre, De Beau voir of jods Jan Wolkers." Hy voegde er uoe. dat het voor de wereld in- feant ls te vernemen wat de kerk het gebruik van atoomwapen en evolkingsexplosie zegt, maar dat mzeitingen over de cultuur vol ler. nietszeggend zyn. Jsschien was de tyd nog niet Ivoor een degeiyke verhandeling j de plaats van de kerk in de nge wereld. De concilievaders l vergaderen in de renaissanoisti- jsche Pieterskerk, die door geni ale kunstenaars als Bramante, MichelAngelo, Madema en Bernini oncworpen ls. De theologen van de rooms-katholieke en trouwens ook van de protestantse kerken zyn zich nog maar heel kort bewust, dat de huidige situatie van het christendom niet meer in overeenstemming met deze vormen van renaissance-cul- tuur is. In de catacomben aan de Via Appia Antica zou de behande ling van schema 13 by wyze van spreken beier gepast hebben dan in de Sint Pieter, die het symbool is van de triomferende kerk. welke met zelfverzekerdheid een plaats in de wereld opeist. Teleurstellend voor hen, die met de fouten er. zwakheden van het verle den willen breken, is ook de eind redactie van de verklaring over de joden geweest. Het concilie was door Johannes XXIII bijeengeroepen om aanpassing van de kerk te bewerk stelligen De verzwakking van de tekst betekent aanpassing aan de politieke verhoudingen in de wereld, maar helaas anders dan door Jo hannes bedeeld is. Onderweg Natuurlek gaat het te ver om van een mislukken van het concilie te spreken, nu de aanvankelyke ont wikkeling tot stilstand gekomen hy op. schynt te zijn. Met de aanneming van een schema is nog niet het laatste woord gezegd. Gods volk is onderweg en heeft als zijn Heer, Jezus Christus, geen plaats om het hoofd neer te leggen. Zodoende ls het zeer begrypelijk. dat de teksten momenteel minder absoluut genomen worden dan by de vorige zittingen het geval was, en een veel te con ventioneel schema over de priesters toch uitgangspunt voor discussie kon Na een lezing over de missies werd mgr. J. Blomjous, bisschop van Mwanza in Tanzania naar zyn ver wachtingen ten aanzien van het mis- slegeschrift gevraagd. „Als ons maar geen belemmeringen voor een verde re ontwikkeling in de weg gelegd worden", was zyn enige eis. Algemeen wordt er op gerekend, dat het concilie in de toekomst toch e*n machtige stimulans voor een voortgezette ontplooiing van de the ologie moraalleer van de R.-K. Kerk zal zyn. Voor de conservatieve groeperin gen, die na afloop van het concilie een veel betere kans ïyken te heb ben om de rest van de kerk hun wil op te leggen, is men niet be vreesd. „De moderne ontwikkeling zijn niet tegen te houden", wordt er gezegd Voorts legt men grote nadruk op de tot stand gekomen contacten. Een vooraanstaande geesteiyke uit Mid den-Amerika zei ons tydens een ge sprek. dat voor hem de hoofdzaak van het concilie gelegen was in de omstandigheid, dat de leiding gevende personen in de R.K. Kerk eikaars problemen hadden leren ken nen. „Na het concilie wordt boven dien de kanonieke wetgeving her zien. De specifieke behoeften van de verschillende landen zullen hierin, dank zy de voorstellen van de di verse ïegionale bisschoppenconferen ties, tot hun recht komen", merkte roepen te Wierden (toez.) ~>1.) A. den Hartogh te Bodegra- Jedankt voor Bergenthelm (toez.) lindeboom te Wil helm madorp Brandwijk K. Exalto te Melleeant oor Westerbork toez D. J. Mie- te Dokkum voor Woudenberg Schuurman te Schoonhoven. GEREF. KERKEN roepen te Alteveer .H J. Ha6per. I. te La Chapelle sur Aveyron kryk te Haarlem-N. (vac. dr. O. r) D. Barten te Appelscha te maas T. W. Penning te Dirkshorn. IEF. KERKEN (VRIJGEMAAKT) roepen te Cloverdale (Brits Co- >ta) L. Selles te Chatham (Onta- voorheen te Voorburg). CHR. GEREF. KERKEN erkelijk Leven NED. IIERV. KERK (3e Mening van Britse opvt t oedkundigen Twee-en-twintig Britse opvoedkundigen christenen en huma nisten hebben vandaag een rapport bekendgemaakt, waarin aangedrongen wordt op meer vrijheid bij het godsdienstonderwijs in Britse staatsscholen. we wyze behandeld moet worden en dat de christenen niet langer een monopolie mceten hebben. De huidige wet schrijft voor, dat elke schooldag moet beginnen met een gezameniyk gebed. De morgen- bezinning wordt ook veel gebruikt voor toespraken door schoolhoofden. De leerlingen kunnen vrygesteld worden van de verplichting de och- tenbezinning of het godsdienston- derwys by te wonen indien hun ou ders daarom vragen, hetgeen mees tal niet gebeurt. Het rapport stel: „de neiging om met de onderen gewoon mee te doen is sterk, maar in de huidige toestand kan niet aangenomen worden dat de leerlingen verzameld in de hal van de school in enigerlei wijze een christr-iyke gemeenschap vormen". Suggesties in het rapport zyn oa.; 1. de oehtendbezinning in de klassen te houden: 2. de oehtendbezinning niet te beperken tot kennisgevin gen en vermaningen, maar deze in spirerend te maken door lezingen, gedichten en muziek en 3. regelin gen te treffen om twee keer in de woek christelyke godsdienstoefenin gen te houden. (Van onze Haagse correspondent» „De drie grote steden van ons land Amsterdam, Rotterdam en Den Ilaag staan op het punt on bestuurbaar te worden, doordat zy zich midden in een financiële crisis bevinden. De situatie is onhoudbaar geworden". Op deze wyze werd de begrotings positie van de drie grote gemeenten gekarakteriseerd op een gezamenlij ke persconferentie van de gemeente besturen van Amsterdam, Rotterdam en Den Haag, gisteren gehouden in de raadszaal in Den Haag, waar het woord werd gevoerd door Am sterdams burgemeester mr. G. van Hal, Rotterdams burgemeester W. Thomassen en de Haagse wethouder van Financiën mr. W. A. Schouten De begrotingstekorten voor 1966 van deze drie gemeenten worden te zamen geraamd op bijna 145 miljoen gulden: te weten Amsterdam 63 mil joen gulden Rotterdam 67 miljoen gulden en Den Haag 14.3 miljoen gulden. „Dit kan zo niet doorgaan", zo zei burgemeester Van Hall, die als voor zitter optrad. Het Ryk zal moeten bijspringen. Gehoopt wordt op een reeks bij eenkomsten met de ministers van Binnenlandse Zaken en Financiën teneinde tot een oplossing van het probleem te komen. Op zondag 7 november zal te Ham burgNeuengamme een nieuw mo nument ter nagedachtenis aan de slachtoffers van het vroegere concen tratiekamp Neuengamme worden in- gewyd, welke plechtigheid wordt ge organiseerd door het stadsbestuur van Hamburg. Een afvaardiging van 200 Nederlandse nabestaanden zal onder leiding van de Oorlogsgraven stichting naar Hamburg reizen om deze plechtigheid by te wonen. In het voormalige concentratie kamp Neuengamme zijn gedurende de jaren 1938—1945 in totaal 106.000 mannen, vrouwen en kinderen uit 28 PRESIDENT SOEKARNO: „Een zwenking naar rechts zou een nog grotere ramp zyn dan de (mislukte) staatsgreep van septem ber". Dit heeft president Soekarno gisteren in een vergadering met de leiders van zeven belangryke poli tieke partyen in Indonesië gezegd. De „P.K.I.", de Indonesische com munistische party, was niet op de vergadering vertegenwoordigd. In midden- Java is officieel de staat van oorlog afgekondigd, zo meldt Radio-Djakarta. Het leger heeft meegedeeld, dat communisten daar burgers doden. Het leger heeft gisteren volgens het persbureau Antara bekendge- Zij wijzen op de oehtendbezin ning voorgeschreven door de wet op het onderwijs van 1944 ivelke op sommige scholen tot een parodie op de godsdienst is ge worden. Zij dringen er op aan, dat rekening gehouden wordt met de positie van de niet-christe- lijke onderwijzerdie verplicht wordt aan een dergelijke gods dienstige bezinning deel te ne men. De 22 leggen er de nadruk op, dat zy de problemen van het godsdienst onderwijs zuiver als individuën be sproken hebben „die niemand behal ve zichzelf vertegenwoordigen", zy spreker echter de hoop uit, dat hun rapport uitgangspunt zal zyn van een bespreking door onderwijzers In het gehele land. Monopolie ,Het. is verkeerd om aan te ne men, dat godsdienstonderwijs zorgt voor moraliteit en de ethische op voeding," verklaarde Harold J. Blackham. directeur van de Britse vereniging van humanisten in een commentaar op het rapport waaraan hy heeft meegewerkt. Maar wy zeg- gen niet zonder meer „weg er mee". Wij betogen, dat de kwestie op nieu- kwestie van de verhouding van Rooms-katholieke Kerk tot de waaromtrent een aparte ver ing is opgenomen in de vandaag Ie kondigen verklaring over „De louding van de kerk tot de niet- rteiykgodsdiensten", is door concilie aangesneden .op uitdruk over de joden veranderd en verkort maar er wel de verhouding tot de andere niet-christenen by aan de orde gesteld. Het secretariaat van kardinaal Bea had van de wyzigin- gen geen officiële kennis of ver klaring gekregen. Bij de debatten in de concilie ver - I verzoek van wylen Paus Jo- gaderingen kwam de wens van de eeds in 1961 begon het secreta- voor de eenheid onder de Wenen onder leiding van de Je- kardinaal Bea met de voorbe- ing van een tekst, waarmee men Dei 1962 gereed kwam. Uit poli overwegingen werd deze ver ing echter pas in 1963 met toe- ttming van de coördinatiecom - öe in het schema over het oe- ttiisme als vierde hoofdstuk in- *gd. ijdens de tweede concilieperiode d dt- tekst over de joden wel aan vaders voorgelegd, maar slechts >md over de eerste drie hoofd- tken van het oecumenescheana. aangekondigde stemming over vierde hoofdstuk, de joden ver - ing. en het vyfde over de idienstvTyheid, bleef uit. Vooral Arabische zyde werd tegen de «verklaring geageerd, omdat var» die kant polleek misbruik in vreesde. Daarvoor kwamen de totenen in de Arabische landen tor sterke druk te staan, tossen de tweede en derde conci- titting had men de verklaring concilievaders naar tot de oorspronkeiyke tekst terug te keren. Pogingen van tegenstanders om d® gehele verklaring ter rilde te doen stellen mislukten. Op 18 november 1964 werd de ver beterde tekst van de jodenverklaring uitgere'kt onder de nieuwe titel „Verklaring over de verhouding van de kerk tot de niet-christeiyke gods diensten". Op 20 november 1964 werd deze tekst met 1651 tegen 99 stemmen cn 242 stemmen met voor behoud aangenomen. In deze tekst was de oorspronkeiyke uitspraak dat de joden als volk niet schuldig wa ren aan de dood van Christus weer opgenomen Ofschoon de verklaring een geheel toereikende meerderheid had gekregen, werd de vaders ge vraagd eventuele wyzigingsvoor- stellen voor eind januari 1965 in te dienen. Op de vierde zitting, dit najaar, kwam toen een nogmaals bewerkte tekst voor definitieve stemming ter tafel, waarin het woord „gods- moord" was geschrapt. Op 15 okto ber j.l. werd deze tekst met 1763 te gen 250 stemmen en 10 ongeldig aan genomen. lrnden geïnterneerd geweest. Meer maakt dat communisten in mid- dan 2600 Nederlanders, onder wie den- en oost- Java 178 personen bijna de gehele manneiyke bevolking hebben vermoord sinds de mislukte van Putten, zyn als gevangenen van staatsgreep van 1 oktober. Voorts dit kamp of van één der onder-1 waren 21 personen gesneuveld in ge- commando's om het leven gekomen, vechten tussen communisten en De schuldeisers van de in staat van surséance verkerende NV Vlis- singse Aannemings Maatschappy „VLA.M." krygen hun vorderingen, als alles normaal verloopt, voor 100 procent in contanten uitbetaald. Toch valt op dit moment nog niet te bepalen, hoe groot de uitkering aan krediteuren precies zal zyn, omdat dezen met een deel van hun vorde ringen als veiligheidsklep zullen fun geren voor onverwachte verliezen en risico's. Het akkoord, dat de schuld eisers vandaag in de krediteurenver- gadering is aangeboden door de be- De filmster May Britt be zoekt met haar zoon Mark haar ouders in Zweden. De Zweedse filmster is getrouwd met Sammy Davis. i.i'h •»W»'Cc windvoerders in de VI.A.M.-surséan ce, gaat er namelyk van uit, dat de huidige verliezen en de verliezen in de onderhanden werken tezamen de negen miljoen gulden niet te boven gaan. Het aangeboden akkoord is een uitvloeisel van de overeenkomst, die de bewindvoerders hebben gesloten met Van der Vorm's aannemingsbe- dryf NV, waarby deze Rotterdamse aannemer de Vl.A.M. onder bepaalde voorwaarden zal overnemen. De overeenkomst heeft reeds de instem ming en de medewerking verkregen van de VI.A.M.-bankier en van de gemeenten en institutionele be leggers. die de Vl.A.M. bouwopdrach ten hebben verstrekt. De opdracht gevers hebben zich bereid verklaard voor een vast bedrag in het verlies by te dragen. De bankier (de Ver enigde Bankbedryven» heeft toege stemd in voortzetting van de finan ciering en in het doen van een bod op de vrye Vl.A.M.-a&ndelen (ca. f 500.000, die voor de nominale waar de zullen worden overgenomen». niet-communisten. Communisten ter roriseren de bevolking van deze ge bieden door ontvoering, roof en brandstichting, aldus de bekendma king van het leger. Radio-Djajkarta meldt voorts dat generaal Ryakoedoe, commandant van oost-Borneo, de communistische party in zyn gebied heeft verbo den en de militanten partyleden heeft verbannen. Het Indonesische leger heeft 35 correspondenten, redacteuren en functionarissen van Antara in hech tenis genomen, zy worden ervan verdacht, betrokken te zyn geweest by de mislukte staatsgreep. Het of ficiële Indonesische persbureau werd onmiddeliyk na de staatsgreep on der het gezag van het leger gesteld. Documenten Verscheidene bladen in Djakarta drukten gisteren stukken af. die be zwarend zyn voor de Indonesische communistische party. Een van die documenten, waarvan het leger in verscheidene communistische bu reaus exemplaren had gevonden, was gedateerd op 2 november '64. Het vermeldde: „Onze goede ver standhouding met de nationalisti sche partyen zal een einde nemen wanneer wy het wankele bewind van Soekamo omver hebben gewor pen. Deze betrekkingen van zuivere compromissen zyn analoog aan de v oor zijn vertrek naar Enge land heeft de Japanse prins Hi tachi gistermorgen een bezoek gebracht aan het dierenpark in Wassenaar. De vogels hadden de bijzondere belangstelling van de prins. Hoogtepunt van het be zoek was dan ook het moment, waarop hij een valk op de hand schoen kreeg. De Amerikaanse booteigenaars in Florida verdienen schatten aan het vervoer van Cubanen naar de VB., aldus hebben Cubaanse ballingen, die hun familieleden in Camarioca kwa men halen tegenover de Cubaanse pers verklaard. Een tocht levert zo ongeveer tienduizend dolla- op. Ver scheidene zakenlieden hebben de koppen by elkaar gestoken en een „ware trust van booteigenaars" ge vormd. Een van hen rekende 500 tot 600 dollar per persoon aan twintig Cubanen die hy meenam. Een andere Amerikaan, die op goed geluk naar Camarioca was gevaren, hoewel hy geen familie op Cuba heeft pre mier Castro heeft het aanbod aan familieleden gedaan zei: „Zaken zyn zaken". Intussen wachten meer dan 200 boten in Camarioca, met honderden vluchtelingen aanboord, op beter weer. Dinslag vertrokken er vijf na twee dagen wachten, het weer wordt nu weer slechter. De laatste twee dagen zyn ongeveer 50 boten in de tactische manoeuvre van Stalin, j haven aangekomen, waarvan ver toen hy zyn verdrag met Hitler i scheidene in de ruwe zee schade sloot". hadden opgelopen. Vragen aan minister Voor het jaar 1966 worden door de Nederlandse Organisatie voor Zuiver Wetenschappciyk Onderzoek sie wordt in het voorlopig verslag stagebeurzen beschikbaar gesteld, van de vaste commissie uit de Dit soort beurzen is bestemd voor Tweede Kamer over de begroting van I Jonge Nederlandse wetenschappeiyke werkers voor wie het in verband met hun verdere wetenschappeiyke vor ming noodzakehjk of zeer gewenst ge acht wordt dat zij enige maanden ln Aan minister De Jong 1966 gevraagd, of hU onoverkome- ïyke bezwaren heeft om het dienst plichtig personeel vry reizen per trein te verschaffen En hoe hij denkt over de mogelijkheid om dienstplich- het buitenland verblijven, teneinde tigen ook in het eerste jaar van hun kennis te nemen van nieuwe ontwik- verbiyf in werkelyke dienst vakan- kelingen in hun vakgebied. Koningin Fabiola voor duizenden juichende vrouwen en kinderen verklaard, dat haar erva ringen in Chili haar kennis op huis houdelijk gebied aanzieniyk vergroot heeft. Zichtbaar bewogen doorbrak de koningin het protocol om de vrou wen dank te zeggen voor hun zelfge maakte geschenken. Ze ontving een hoed, kleurige zyden tapyten, twee kleine zwartwollen hondjes, bloemen en andere geschenki De Sow jet-Unie heeft ingestemd met nieuwe onderhandelingen in Ge- De koningin I neve over voorkoming van een ver- I dere verspreiding van kernwapens. .gebru »:tc een lmdspreekinstallatte j zu wl, echtCT dat Mn d(, Russische om de juichende menigte in de stad voorstellen voorrang wordt gegeven. Stagebeurzen kunnen worden aan gevraagd door onderzoekers die een doctoraal- of ingenieursexamen met goed gevolg hebben afgelegd en die niet ouder zyn dan 40 jaar. Het beursbedrag dient ter dekking van de reis- en verbiyfkosten van van de bursaal tydens zyn afwezig- niet uit de beurs worden verstrekt. Aangenomen wordt dat het salaris van de bursaal tydens zyn afwezog- heid Reheel of gedeelteiyk door zyn werkgever zal worden doorbetaald. Voorts worden gelden bestemd voor het toekennen van bezoekbeur- zen ten behoeve van buitenlanders. Deze beurzen zyn ingesteld in het belang van het we tense h appeiy k on derzoek in Nederland; tevens heb ben zy ten doel het internationale confact tussen onderzoekers te be vorderen. Zy kunnen ter beschikking gesteld worden voor gekwalificeerde \%7j k rrrnOTArnAU buitenlandse onderzoekers, op ieder XV I MlN I I Fr n( F VI vakgebied, van wie het gewenst ge- m. acht wordt dat zy tenminste twea en ten hoogste twaalf maanden in Nederland aan een duideiyk om schreven zuiver-wetenschappeiyk on derzoek komen medewerken. tieverlof toe te kennen. Verder wordt gevraagd naar de be reidheid van de minister om een vrijstellingsregeling te bevorderen Voor die dienstplrahtigen, dóe zich verbinden om een aantal jaren in ontwikkelingsgebieden te werken. In het verslag wordt verzucht, dat er weliswaar één minister van De fensie is, doch dat telkenmale de krijgsmachtdelen „uit elkaar biyken te lopen". De minister wordt ge- I vraagd of hy plannen heeft om deze heeft gisteren situatie te verbeteren. Het voorlopig verslag omvat 181 vragen. Clar: Estrella te bedanken. De Chinese strijdkrachten zullen De Sowjet-Unie heeft een resolu- I bijna zeker binnen tien jaar zyn uit- j tie ingediend by de grote politieke gerust met intercontinentale ballis- Het was de eerste maal dat zy in het openbaar sprak sinds zy maan dag met haar gemaal Koning Boude- wyn ln Chili aankwam, zy sprak woorden van lof voor de Chileense vrouwen, die op zo voortref f el yke wyze hun huishoudelijke taken ver vullen en zei, dat zy door alles wat zy in Chili had gezien een grote steun zou hebben by de uitvoering van haar dagtaak. In een lagere school te Clara Es trella zag de vorstin, die een fraaie mantel en een witte hoed droeg, een groep kinderen in nationale kos tuums zingen en dansen. By het be gin van het nummer was het lawaai zo oorverdovend, dat een onderwyzer de koningin aan het schrikken bracht door plotseling een vlak achter haar staande grote koperen klok to luiden. commissie van de Algemene Verga dering. waarin steun van de volke renorganisatie wordt gevraagd voor een Russisch ontwerpverdrag, dat ls bedoel! om de voet dwars te zetten aan NAVO-afspraken over een mo gelijk gebruik van kernwapens. Dinsdag hebben de VS een tegen- resolutie ingediend waarin wordt ge vraagd om hervatting van het over leg in Genève op zo kort mogelyke ttrmyn zonder het vooraf stellen van voorwaarden over de vraag welk voorstel eerst moet worden bespro ken. Cc ste tische raketten, aldus Jackson, voor zitter van de gezameniyke Congres commissie voor atoomenergie en atoomwapens in een interview. Hy merkte op dat Chinese geleer den ..het heel goed doen". „Wy moeten aannemen dat zy talent ge noeg hebben om een thermonucleair wapen te ontwikkelen en te laten exploderen. Wy moeten niet ver baasd zyn als dit betrekkelijk vlug gaat gebeuren". Comraunistisch-China beproefde zyn eerste atoomwapens op 16 okto ber 1964 en zyn tweede op veertien mei van dit jaar. Jackson waarschuwde dat. als de twee Jaar tot ontploffing brengen. Chinezen hun raketten zullen heb- zo heeft de Democratische Ameri- ben ontwikkeld, „hun eerste doel het kaanse senator Henry Jackson gis- hart van de Verenigde Staten zal teren verklaard. zyn".

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 9