BB-noodwachters krijgen medaille Leids paar in het diamant Boute uw toekomst op staal HOOGOVENS IJMUIDEN LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 27 OKTOBER 1965 TWEEDE BLAD Het diamanten paar Voor de heer Ph. van der Nat <79) en mevrouw M. J. van der Nat—Blok (78) zijn het. sinds 20 oktober, blijde dagen. Zij vieren namelijk het feest van hun diamanten hu welijk. Twaalf dagen na de datum van ondertrouw, op maandag 1 november, is het precies zestig jaar geleden, dat bruid en bruidegom elkaar voor de ambtenaar van de burger lijke stand in Leiden het ja woord gaven. Uit het huwelijk van de heer en mevrouw Van der Nat, beiden geboren en geto gen Leidenaars, zijn drie dochters geboren, van wie er één in Scheveningen en één in Oegstgeest woont. Het ver dere nakomelingenschap be staat op het ogenblik uit vijf kleinkinderen en vijf achter kleinkinderen. De bruidegom, die ruim een kwart eeuw bij de technische dienst van de PTT werkzaam is geweest, geniet nu al'weer vijftien jaar van zijn pen sioen. Hij verveelt zich echter geen moment: staat vroeg op maakt zijn dagelijkse om- (Foto L.D./Holvast) nietje, doet boodschappen voor zijn vrouw, leest het L.D. en luistert naar de radio. De bruid ook zij is nog zeer vitaal heeft het druk met haar huishouden. Niet temin kan zij dikwijls tijd vinden om achter de naai machine te zitten en de be jaardensociëteit in de Ko- ningskerk te bezoeken. Bruid en bruidegom zijn beiden bij zonder levenslustig van aard vooral de heer Van der Nat vertelt graag een grap en blij dat zij zolang voor el kaar gespaard zijn gebleven. Dat ook de buurtgenoten - de heer en mevrouw Van der Nat ivonen al dertig jaar in de Van Hogendorpstraat (no 62) van harte meeleven met het diamanten jubileum, blijkt wel uit de talrijke bloemstukken en fruitman den, welke bij het echtpaar bezorgd zijn. Een hoogtepunt in deze bruidsdagen zal ongetwijfeld het bezoek zijn, dat de burge meester, mr. G. C. van der Willigen, morgenmiddag aan het diamanten paar hoopt te brengen. Op de hoek van de Prinsessekade n de Haarlemmerstraat had gister ochtend omstreeks negen uur een aanrijding plaats tussen een 46-jari- ge wielrijdster uit Leiden en een autobus. De wielrijdster maakte een lichte zwenking naar links juist op het moment, dat de bus haar inhaalde. Zij kwam met haar linkerschouder tegen de bus en viel. Het gevolg was een schouderfractuur. De E.H.D. zorgde voor vervoer naar het Acade misch Ziekenhuis. Leids ambtenaar A. van Grieken neemt afscheid Op vrijdag 29 oktober zal de heer A. van Grieken, die een leidende functie bekleedt bij de afdeling in koop van de dienst gemeentewerken in Leiden, in verband met zÜn P®11" sionering afscheid nemen van deze dienst. De heer van Grieken was 43 jaar in dienst van de gemeente Leiden. Zoekt U een SCHOORSTEENKLOK WANDKLOK of WEKKER v. d. WATER heeft ze De beste merken JUNGHANS, KIENZLE HAARLEMMERSTRAAT 181 ALTIJD VOORDELIG. Getroffen door Familieberichten (ontleend aan andere bladen) Geboren: LootsmaBeerekamp. zn. Eindhoven; Schotte—Everts, zn.. Am sterdam; Franken—Holt, dr., Naar- den; Jongepur—Van Strij de Regt, zn., Volendam; KorporaalVisser, zn. Rotterdam. OverledenG. H. O. van Maanen, mn., 74 jr., Velp; Jhr. J. J. Sandberg tot Essenburg, mn., 30 jr., Tilburg; K. Bruunsma. mn., 76 jr.. Amster dam; H. C. P. de Bruyn, mn., 76 jr., Amsterdam; C. Kroon, mn., 81 jr., Aerdenhout; J. van Herwaarden, mn.. 65 jr.. Den Haag; H. van Lennep— Sillem, vr., 74 jr.. Den Haag; F. Pot. mn., 66 jr., Rotterdam; F. W. Coster, mn., 45 jr., Eindhoven; S. F. van Hasselt, mn., 74 jr., Valdevia (Chili). Dit is een personeelsadvertentie van Hoogovens om over na te denken. Hij gaat over de toekomst van staal. En over uw eigen toekomst. Staal heeft toekomst. Van staal worden bijvoorbeeld bruggen gemaakt. En er zijn steeds meer bruggen nodig om steeds meer auto's (van staal) en treinen (van staal) te laten rijden. Van staal worden schepen gemaakt en huizen en ramen en meubelen. Stofzuigers: staal. Was machines: staal. Haarden: staal. Oneindig veel apparaten en instrumenten: staal. Steeds meer en meer staal. Daarom gaat Hoogovens nu ook de 6e hoogoven bouwen: een reus, die per jaar een miljoen ton ruwijzer kan produceren om nog meer staal te maken. Meer staal dus in de toekomst en meer zekerheid in uw werk bij Hoogovens, voor smelters, walsers, elektro- monteurs, kraandrijvers, apparaatbedienden, transport en havenpersoneel en al die andere functies. Meer werk. Vast werk. Werk met toekomst. Ook voor u. Denkt u daar eens over na. En schrijf naar Hoogovens IJmuiden, afd. Personeelszaken, gebouw „Buitenhof", Staalstraat, Velsen-Noord. Burgemeesters van Leiden en Oegstgeest onderscheiden BB-ers „van het eerste uur' "T ijper BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Peter Andreas, zn van P. J. de Vette F A. B. Marinus; Franciscus Fer- - - is, zn van P. J. M. E. Reys; Gerard us, zn M. Moenen; Simone, Ligny ..helmus uomei.~ M. Wijnands en M. E. E. hTcus G. w. J. Straathof Johannes Wilhelmus Come lis Maria, zn van W. N. M. Wijnands en M. E. Altorf; Hendricus Nicolaas Maria. Een 42-jarige aannemer uit Lei derdorp werd gistermiddag om streeks half vier op het Rapenburg, nabij de Sint Jeroensbrug, aan het hoofd getroffen door een grijper, die op een kraanwagen werd gemon teerd. De man, die een hersenschud ding kreeg, is door de E.H.D. naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. BELANGRIJKE ORGELRESTAURATIE Het door de firma Jac. v. d. Linden en Co te Leiderdorp gerestaureerde orgel van de Ev. Luth. Gemeente zal, zoals bekend, vrijdagavond in gebruik worden genomen. De restauratie is uitgevoerd onder advies van Adriaan Blankenstein en omvatte de volgende werkzaamheden: revisie van het ge hele windwerk, w.o. het plaatsen van nieuwe regulatoren en kanalen, res tauratie der windladen, waarbij te vens verende slepen werden aange bracht. De mechaniek is geheel her zien, terwijl in de speeltafel de mo derne vrij hangen de balansen zijn toegepast om een geruisloze en soe pele speelaard te verkrijgen. Het orgel, in 1791 door de firma Wolfertz gebouwd, heeft in de loop der tijden vele veranderingen in de dispositie ondergaan, waardoor het tijdeigen karakter van dit instrument vrij ernstig werd aangetast. Bij deze laatste restauratie is getracht het origineel weer zoveel mogelijk te her stellen. Zo is de gedeeltelijk aanwe zige pneumatiek weer verdwenen en de gehele mechaniek weer rein me chanisch geworden. De winddruk en de opsneden der pijpen zijn aanmer kelijk verlaagd, zodat de aanspraak der pijpen correcter kon worden. Het geheel wordt nu weer een war me doorzichtige klank gekregen en is geschikt om een groot deel der orgel literatuur te vertolken. P. Tlgchelaar, 72 Jr. H. G. Rozier. 74 Jr, man. Voor tweehonderd trouwe leden van de Bescherming Bevolking uit Leiden en Oegstgeest was het gisteravond een hoogtepunt in hun BB-loopbaan. In de burgerzaal van het Leidse stadhuis reikten de burgemeesters van Leiden en Oegstgeest. de heren Van der Willigen en Du Boeuff, de medailles voor tien jaar trouwe dienst als vrijwillig noodwachter uit aan de mensen, die jarenlang be langeloos hun vrije tijd opofferden aan het werk van de B.B. „Het is een medaille voor tien jaar trouwe dienst", vertelde het hoofd van het District Leiden van de BB, de heer J. P. van der Meulen, „maar de mensen die hem vanavond krijgen zyn allemaal al sedert 1953 of 1954 in dienst. Door technische oorzaken kon de medaille-uitreiking pas in 1965 plaats hebben". Burgemeester Va der Willigen zei, voor hy de medailles aan zyn stadgenoten uitreikte, dat de BB een organisatie is, waarvan ieder- Diploma's Leidse Reddingsbrigade Ter voorbereiding van de cursus sen zwemmend redden Jeugdbrevet I, II en III hebben jeugdleden van de Leidse Reddingsbrigade in „De Over dekte" gezwommen voor het diploma A en B van de Koninklijke Neder landse Zwembond. Het diploma A werd behaald door: mej. C. Galjaard, mej. A. P. H. v. d. Zwaan en de heren R. Bavelaar. J. G. Jongejan, J. Klok en K. A. F. de Leen. Het diplo ma B werd behaald door mej. A. H. Bouwman, mej. A. de Wagenaar en de heren W. van Dorp, E. v. d. Plas, N. Westerman, J. Zwikker en Jan Zwikker. een vurig hoopt, dat ze nooit in wer king hoeft te komen, maar die ook een geruststellend en in zekere zin een preventief karakter draagt. De noodwachters die de medaille (en het bijbehorende getuigschrift) ontvingen zijn: H. J. van Abswoude. G. M. Albers, B. W. van den Berg, B. J. H. Berke- meyer, P. Den Besten. I. H. Boeke. M. de Boer, P. Th. de Boer, E. J. Bokma, G. Bos. M. Brouwer. W. Buur man. S. C. Bijl. A. J. Cambier, J. L. Ciere, J. Develing. W. van Deventer. D. Dirkse, H. A. Enseling, P. Floor, J. Galjaard. C. G. A. M. Gerdus, W. J. van der Graaff, H. A. M. de Groot, C. Guijt, W. J. ter Haar, J. J. de Haas, J. D. Haasnoot, H. J. Hage- mans, W. Hartkoorn. C. H. K. Haze- broek. H. J. de Heiden. D. van Hel den, Th. A. de Heij, A. Honders, H. G. Jonker, J. van Katwijk, P. van Klaveren, J. Klinkenberg, A. T. Kraan, A. Kuiper, J. Kuneken, A. Kijk in de Vegte, O. A. J. van Late- stein, F. H. van Leeuwen, F. C. Noest, W. C. Oudshoorn, A. van Pelt, Th. A. M. PleU, M. J. H. van der Poel. B. P. M. Rosdorff. J. A. Rosdorff, A P. Schryer. A. S.ngerling. L. W F van der Steen. K. Swanenburg, F. D. Ch. Tenback. A. J. van Valderen. A. van der Veer, A. G. Verbeij, J. Ver mond. J. H. Vink. H. van de Weert- hof. L. J. H. van der Weyden. A. J. Willems. Th. M. P. van Berkel, M. C. Bink, J. C. J. Blankwaardt, J. Dragt, W. F. Eggink, J. C. Loosen. A. 't Hart, B. Hoogeveen, H. J. Kuiper, F. A. M. Luijkx. M. Meijer, J. J. Regeer, G. B. Th. M. Rooijakkers, W. F. van der Sleet, P. H. .M. S. van der Voort, W. Zwart, C. P. van den Meeberg, A. van der Leek, M. Schmidt-Warmenhoven, A. Dirkse, W. Heijns, O. E. J. Diehl- Wayenberg, J. A. de Jong. W. Ryns- burger H. A. Berk-de Hey, J. F. B. Blok-van der Schalk. A. Elingde Groot, C. Elskamp-van der Horst. R. P. Blansjaar, F. J. Bonnet. J. H. Bos. G. de Bruin, W. J. Diederiks, H. L. A. Dullaert, Chr. Eikerbout.. I. Eiker bout, H. Geerlings, D. M. Gordijn, G. J. J. de Graaf. N. de Graaf, H. P. G. Groenendijk, A. J. Hiestand, J. C. Hollebeek, J. Huschka, P. van der Klaauw. A. Klein, P. Kramers. H. J. J. Labree. P. Langezaal. J. van Leeu wen, H. Merbis, G. M. Montanus. P. Pronk, H. J. C. A. Ramakers, H. Ra- vensbergen, P. P. van Rijn, C. D. van der Stel, G. van Strien. W. F. Tuin- hof de Moed. I. Veilbrief. J. Velzel, L. Verbaan, W. G. Verberg, A. W. Vitters, T. de Vos, J. A. Vreeburg, A. van Weerlee, E. Wielinga, D. de Wolf, F. van den Wijngaard, H. A. van den Berg-Huibers, Th. N. Hogeboom, J. E. A. Rademakers. L. J. Ravesloot, C. W. M Schmidt. J. Stikkelorum, M. Uittenbogaard, J. J. Blansjee, J. van Bra kei, A. N. W. Dool. J. F. Graaf- mans, M. Holl. F. G. Post. F. Rom- bout, W. F. Stouten, J. P. Teyn, L. J. Uitendaal, C. J. M. Warmerdam, L. Zitman, H. J. M. Bonnet, C. W. A. Warnecke, B. H. Jansen, M. Allaart, J. Zonderop-Neuteboom, W. C. van Dam-Borst. E. E. Eringa-Andriessen, G. Harteveltvan der Weide, J. Jan- sen-Zeilstra, M. S. de Jong-Meijert J. M. Koornhof, G. H. de Miranda- van der Boom, A. H. F. Paauw-Cos- ter, J. Peeters-van Ringen, P. H. Smis-Witvliet. A. M. Timmer, L. H. Timmerman-Schilperoort, P. P. Tuk ker, N. van Valderen-Eling, C. L. Voorby-Susan, G. Kooreman, A. W. van Rossen, J. Velthuyzen, F. de Haas, W. H. A. Hartman. A. Schenk, M. P. J. Dieben, N. de Rave, Th. A. Vogelenzang. A. Th. de Jong, G. van der Hoeven-Onderwater, A. A. F. de Groot-Friesema, J. H. Boom, D. van Leeuwen, N. Keijzer. Burgemeester Du Boeuff speldt mevrouw T. van den Swaaghvan Ham de medaille op (links). Burgemeester Van der Willigen doet hetzelfde (r.) bij de heer W. F. Eggink. (Foto L.D Holvast) Wielrijdster tegen bus Der Zigeunerbaron Militairen zien Strauss-operette De Dienst Welzijnszorg van de Ko- j ninklijke Land- en Luchtmacht hield I gisteravond In de Stadsgehoorzaal j voor de militairen van de beide ka zernes in Leiden en voor het burger- j personeel, dat werkzaam is in de ver- I schillende militaire inrichtingen een operette-avond. De goed gevulde zaal (vele jonge i militairen gaven blijk van hun be- I langstelling) zag de uitvoering va: operette „Der Zigeunerbaron" Johan Strauss (18251899). Dit be kende werk van de walskoning werd gebracht door de operette groep „M.V.O.". het groot operette-orkest onder leiding van de concertmeester Ton van Opstal en een balletgroep van Henny van Irsen. Het geheel stond onder leiding van Frans W. van de Heijden. Behalve Saffi (Mary Josée) haar rol van de dochter van Czipra met verve vertolkte, waren alle leden van het ongeveer 75 man tellende ge zelschap amateurs Charme, levendigheid en melodische rijkdom kenmerken deze compositie van de populairste Oostenrijkse sicus aller tijden. Het was jammer, dat het volume van het orkest de vocalisten soms overstemde, waardoor het instrumen tale teveel op de voorgrond trad. Het j betrekkelijk kleine toneel bleek bo- vendien voor het grote gezelschap j een belemmering. Al met al was het een verdienste lijke uitvoering van een van de groot ste werken van Strauss door 'Jf-ze Haagse amateurs.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 3