Samenwerking tussen Lisse en Michigan Amerikanen leren orceren van bloembollen Verklaring over joden gunstig ontvangen Kardinaal Alfrink en schema priester Joden niet schuldig aan Crhistus' dood LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 18 OKTOBER 1965 DERDE BLAD vandaag Op wetenschappelijk terrein (Van onze bloembollenmedewerker) De heer R. Ph. Boot. voorzitter van de Amerikaanse groep van de Bond van Bloembollenhandelaren en mr. F. B. M. Nederveen. directeur van deze Bond. hebben 28 september een overeenkomst getekend met leidende figuren van de Universiteit van de Staat Michigan. Dit is de afsluiting geweest van lange voorbereiding en de opening van een voor de bloembollencultuur en -handel groots project. De Amerikanen gaan onderzoeken hoe bloembollen het best onder Amerikaanse omstandigheden kunnen worden gebroeid. Het Laboratorium voor Bloembollenonderzoek houdt nauw contact met de collega's aan de overkant, die bovendien van de Bond de steun hebben gekregen van een Nederlandse broeideskundige. Johan van de Hoek. Niet alleen het punt van de sa menwerking; is belangrijk. Deze on dertekening duidt op een gewijzig de koers in het denken van de bloembollenexporteurs. Ze hebben altijd geprobeerd bloembollen te ver kopen. Natuurlijk waren ze wel geïnteresseerd bij de winst, die de afnemer maakte, maar als deze verloor, wel dan was het vervelend voor hem, maar hij moet toch maar weer bloembollen kopen. Het volgend jaar zou het misschien wel beter gaan. Dit is een traditie, gegroeid in drie eeuwen bloembol lenexport. Buiten het bloembollen vak ontwikkelde zich een andere wereld, die lang verborgen is geble ven voor de handel en de kwekerij. Men leunde zo heerlijk tegen zijn apartheidspolitiek. De exporteurs op Amerika begon nen echter te merken, dat er iets scheef ging met verkoop. Ondanks het vrij grote aantal geroutineerde reizigers liep de export steeds terug. Alles kreeg de schuld, de bloemen uit de zuidelijke staten, de bloem isten die alles maar in koelkasten gooiden en de bloemen dan voor warme huizen verkochten. Die bloe men waren binnen een paar uur uitgebloeid. Toen kwamen de Ja panse tulpen op de Amerikaanse markt, die niet gebonden waren aan een minimumprijs. Kortom, ieder had een verklaring voor de terug gang. Onderzoek Het Produktschap voor Siergewas sen heeft tenslotte een marktonder zoek doen instellen. Het was niet uit gebreid maar wel voldoende om uit te wijzen, dat dp verkoopmethoden verouderd waren. Richtlijnen voor korte en lange termijn werden uit gegeven. Sommige zaken hebben die op korte termijn overgenomen en zeker niet in hun nadeel. Ze heb ben hun winst aardig zien stijgen. De richtlijnen ter verbetering van de afzet kunnen door de bedrijven in feite slechts worden toegepast bij de verkoop van tulpen voor de tuin of huisbroei. De groep, die aan bloemmisten verkoopt, die bloemen moeten brengen, kon weinig be ginnen. Het broeien van bloembollen is een moeilijke zaak, die men door ervaring en kennis, dit is wel de goede volgorde, tot een goed einde kan brengen. Prof. Schenk en drs. Slootweg hebben eens onderzocht hoeveel kennis er in de V.S. op dit gebied was. Ze deden dit op uitno diging van de Amerikaanse groep en konden niet veel gunstige berichten meebrengen. In het kader van de richtlijnen op lange termijn ter verbetering van de afzet is men gaan zoeken naar wegen om meer kennis in de VS te brengen. Nog anders gesteld was, hoeveel kennis hebben wij van de mogelijkheden in dat continent? De contacten met de wetenschappelijk onderzoekers, die Prof. Schenk en drs. Slootweg hebben gelegd, zijn door de Bond van Bloembollenhandela ren gebruikt om mogelijkheden te vinden voor onderzoekingen in de V.S. Men had daarover het algemeen niet veel interesse voor zo'n klein project als de bloembollen. Totdat tenslotte de Universiteit van Mi chigan zich bereid verklaarde het onderzoek op zich te nemen. Seth Gaaikema en Roelof Stalknecht gewond bij botsing Tekstdichter-cabaretier Seth Gaai kema en de musicus Roelof Stal knecht, zijn gisteravond op het enkelbaansgedeelte van de rijksweg Den Bosch—Eindhoven onder Boxtel, ter hoogte van het gevaarlijke kruis punt Sint Charles, geslipt en tegen een boom gevlogen. Zij kwamen uit de richting Den Bosch en moesten plotseling krachtig remmen, toen een voor hen rijdende auto naar links wilde afslaan. Hierdoor kwamen zij in een slip en belandde hun auto via een boom in de sloot. Beide inzitten den werden naar het ziekenhuis in Boxtel vervoerd. Seth Gaaikema kon na behandeling van een kniewond en ontvellingen naar kennissen in Eind hoven worden overgebracht. Roelof Stalknecht bleek er lelijker aan toe te zijn. Onder andere wegens een gecompliceerde schouderfrac tuur zou hij voor specialistische be handeling vandaag worden opge nomen in het ziekenhuis in zijn woonplaats Groningen. Vijf jaar lang zal men daar alle aspecten van de broei onderzoeken en dan proberen een voorlichtings schema op te zetten. Financiering De Nederlanders financieren dit weer voor een groot gedeelte, want ze betalen maar liefst honderddui zend dollar. De heer van den Hoek zal de Amerikanen bijstaan met zijn praktische ervaring. Hy heeft in zijn vaders bedrijf te Nieuwe Nie- dorp honderden rassen bloembollen gebroeid, met dikwijls heel goede resultaten, die een ander nooit be reikt. Zo vecht deze groep voor het be houd van een van de moeilijkste markten. Men heeft geleerd niet meer alleen op eigen kracht te mo gen vertrouwen. Economen, die wel eens onderzoekingen in het bloem bollenvak moestan verrichten, wa ren verbaasd over de enorme werk kracht van de bloembollenmensen. In hun ogen zyn deze energie en de risico's echter nooit voldoende be loond geweest! De exporteurs hebben nu hoop. dat de onderzoekers in Lisse en Michi gan er in zullen slagen een goed produkt te krijgen. Hun klanten zullen dan een goede prijs kunnen bedingen en zij als leveranciers zul len dan ook steviger in hun schoenen komen te staan. De afnemers ten slotte staat nog zo het een en ander te wachten, want mocht het bloem bollenvak zich in de loop van drie eeuwen hebben geisoleerd, de Amerikaanse bloemhandel heeft zijn tijd ook niet bijgehouden. Er wor den daar alleen maar bloemen ver kocht voor trouwen en begraven. In die kringen constateerden wij echter ook een, zij het wankele, po ging om de inzichten in de verkoop van bloemen te wijzigen. Misschien lukken beide pogingen, zodat de Amerikanen eens zo ge makkelijk goede tulpen zullen ko pen als wij. Er blijft dan nog wel een vraag over, waar zouden ze al lemaal moeten worden geteeld? Het vak is echter nog lang niet aan het stellen van die laatste vraag toe. Het hoopt in ieder geval in de V.S. vaste grond onder de voeten te krijgen en aan het herstel van de afzet daar te kunnen beginnen. R.T.N. THANS 200.000 LEDEN De Nationale Omroepstichting Radio en Televisie Nederland <RTN) heeft thans het 200.000ste lid-con tribuant geregistreerd. Deze mijlpaal is binnen vier weken bereikt. De aanmelding kwam van de heer B. J. Roelofs uit Den Bosch. Zowel aan hem als aan de 100.000ste, de heer S. L. B. Masseur uit Amster dam, zal binnenkort door het bestuur van de RTN, door het Nationale Om- roepfonds en door het weekblad Televizier een verrassing worden aangeboden. Miss Bril-voorronde De 24-jarige Haagse typiste Margot Domen en de 23-jarige .secretaresse Ernie ten Hoopen uit Leidschendam zijn door de provinciale voorronde van Zuid-Holland voor de Miss Bril- verkiezing gekomen. Zij komen op 26 oktober in de halve finale in Rot terdam. De finale is op 8 november in het Hilton hotel in Amsterdam. STOP'NTIJGER IN UWTANK! Na besluit van liet Concilie Concilie over de joden met instemming begroet. De Wereldraad liet weten, dat de verklaring een duidelijke weergave is van een Bij belse v aarheid. die in alle kerken verduisterd is, namelijk, dat de god delijke openbaring in de eerste plaats via het joodse volk tot de mensen is gekomen. Antisemitisme, aldus de Wereld raad. is bijgevolg een verloochening van net christelijk geloof zelf. De Wereldraad verheugt zich erover, dat alle kerken nu een nieuwe houding zoeken tegenover het joodse volk, mede met het doel de vele in het verleden gemaakte fouten te herstel len. De voorzitter van het Amerikaan se Joods Comité, Morris Abrams, zei, dat de vc-rkiaring „een rechtvaardige daad is die ver over tijd komt". Be paalde delen van de verklaring zou den tot misverstand kunnen leiden, zei hij. Hopelijk zal de verklaring ..nieuwe gelegenheden scheppen beier begrip samenwerking tus- Interventie tijdens Vatieaans concilie Jonig) Kardinaal Alfrink heeft gisteren groe'i op het Vaticaanse Concilie een in terventie gehouden over het werk en het leven van de priester. De kar dinaal nurkte op dat de sacrale, de heiligende taak van de priester in het schema over de priesters terecht naar voren wordt gebracht. Dit ge beurde echter zodanig, dat men zou kunnen denken, dat de activiteit van de priester als het ware beslo ten ligt binnen de muren van de kerk en de sacristie. Er was weinig gezegd over de dia loog van de priester met de z.g. rand- katholieken. met de niet-katholieke christenen, met de atheïsten en de genen, die hun hoop alleen op het wereldse stellen. Deze evangelische dialoog zal men echter moeten reke nen tot de meest voorkomende min of meer dagelijks terugkerende taak van de priester. De priester, aldus kardinaal Al frink. dient de problemen van bin- nenwereldse aard te zien in het licht van het geloof, zonder zich overigens te mengen in aangelegenheden op economisch, sociaal en politiek ter rein Hierover werd in het schema vrijwel mets gezegd. Het wekte de indruk, dat de priester staat buiten dit streven van de mensheid. dat uitziet naar een betere wereld, ter- wijl juist hy tot dit streven moet leiden naar de uiteindelijke bestem ming vun de mens. Men zou het schema zo kunnen in terpreteren, alsof de mensen van de priester alleen maar kunnen ver wachten ten leer ten aanzien van het bovenwereldse, die als het ware van buitenaf aan het menselijke le ven wordi toegevoegd. In het schema werd volgens de kardinaal terecht de nadruk gelegd op de noodzaak voor de priester om via Christus met God, onze Vader, in gemeenschap te treden. Het leek echter alsof het geestelijke leven van de priester als het ware geheel ge scheiden was van zijn priesterlijk werk. Het schema wekte de indruk, dat het werk van de priester moest worden beschouwd als een gevaar voor zijn eigen geestelijk leven. De dogmatische constitutie over de kerk stelde echter: „Door dagelijks zijn ambt te t liefde tot God en de i Het schema, zo zei de kardinaal voorts, acht het terecht noodzakelijk, dat dt priester de voornaamste do cumenten van de pausen leert ken nen. Aan de andere kant werd ech ter niet uitdrukkelijk gesproken over de noedzaak om de verschillende do cumenten en de pastorale inzet van het tweede Vaticaanse concilie te le ren kennen en te bestuderen. Kaïdinaal Alfrink wees erop, dat in dit schema niets gezegd wordt over de zielzorg. Als men in dit schema meer rekening had gehouden me» de andere stukken van het con cilie zou dit euvel zich niet hebben voorgedaan. ed. Herv. Kerk. G. v. Estrik Aangenomen naar Den E bijz. werkzaamhedxmev Giesberts. kand. aldaar. Geref. Kerken. Beroepen te Barneveld Vlaanderen) I. de Jong t N. Willemse) C. L. Tim- dankt voor wijlen S. Berg te Ermelo Patriarch Theodosseus de Zesde, hootd van de Griekse Orthodoxe Kerk voor Antiochië en het gehele •joslen, heeft in Syrië verklaard, dat hij de verklaring afwijst, „aangezien zy het grondbeginsel van het chris tendom ondermijnt". Alle aanhan gers van het joodse geloof zijn vol gens hem verantwoordelijk voor de dood van Christus. De aanvaarding van de verklaring door het concilie is over het alge meen ii' Israël met instemming ontvangen. Men betreurt het even wel, dat de oorspronkelijke tekst is verzwakt en dat het concilie volstaat met het antisemitisme te „betreu ren" in plaats van „te veroordelen". De verklaring vormde echter een goed punt van uitgang. Alles hing ervan af, of het godsdienstonder richt in de katholieke landen in overeenstemming met de verklaring zou worden gebracht. „De verklaring over de joden, die door het concilie is aangenomen vormt een betekenisvolle gebeurte nis in de geschiedenis van de be trekkingen tussen christenen en jo den", heeft Zacharias Shuster, di recteur voor Europa van het „Ame- riiaans Joods Comité" gisteren ver klaard. Hy betreurde het dat de ver klaring „bepaalde passages, vooral over het verleden, bevat die oorzaak van misverstand en verwarring kun nen zijn". Shuster zei te hopen, dat de op roep van het concilie tot wederzijds respect tot een beter begrip tussen de godsdienstige groeperingen zal bijdragen en dat de positieve begin selen in deze verklaring zullen bij dragen tot verbetering van de be trekkingen tussen rooms-katholieken Onderofficieren van Kon. Marine behaalden het h.t.s.-diploma (Van Haagse correspondent) Aclit dames met glunderende ge zichten zaten gistermiddag in de h.t.s. aan de Wegastraat in Den Haag toe te kijken hoe hun echtge noten, onderofficieren bij de Ko ninklijke Marine, het einddiploma van de h.t.s. ontvingen uit handen van schout-bij-nacht J. B. M. J. Maas. De acht onderofficieren, zyn de eersten die in de gelegenheid wer den gesteld de opleiding in de rich tingen werktuigbouw en elektrotech niek te volgen. „Ik ben gekomen om het formele einde te markeren," aldus schout-bij- r.echt Maas, die de opleiding van „zijn" jongens steeds heeft gevolgd en hon ook heeft geselecteerd. Dat formele einde bestond uit een zeker welgemeende handdruk, het diploma en de benoeming van de acht onder officieren tot luitenant ter zee derde klasse, waarvan het Koninklijk be sluit door de vice-admiraal J. G. Ste- geman werd uitgereikt. Zoals schout-by-nacht Maas zei, is by de Koninklijke Marine behoefte aan h t^.-geschoolde militairen en prioriteit werd gegeven aan eigen personeel. De groep militairen, die het diploma ontving, vormt nog maar het begin. De geslaagden waren sergeant B. van den Berg uit Voorschoten, kor poraal H. A Brockholz uit Den Haag, sergeant A. T. Hermsen uit Wasse naar, sergeant P. J. Klap uit Voor schoten, seigeant-majoor A. Kloppers uit Schiedam, korporaal J. P. M. de Nies uit Rotterdam, sergeant-majoor H. Ryntjes uit Vlaardingen en kor poraal H. P. van Weerdt uit Boxtel. Zij hebben de h.t.s. volledig doorlopen en werden vrijgesteld van het (vier de) praktijk jaar. NOG VEEL WERK WACHT De duur van deze i laatste) zitting van het concilie hangt nu waar schijnlijk nog alleen af van wat er met schema dertien over „De kerk in de moderne wereld" gebeurt. Op het ogenblik zijn vijfentwintig on dercommissies bezig met het sorte ren en ordenen van de vele duizen den vr-orstellen ter verbetering van de tekst. Er zijn b.v. door één bis schop alleen al 250 van dergelijke voorstellen ingediend. Waarschijn lijk zal men medio volgende week met dit werk klaar komen. Pas na 20 oktober zal de gezamenlijke com missie, waarvan 65 bisschoppen en een ongeveer gelijk aantal deskun digen deel uitmaken, al het mate riaal voor zich krijgen om dat al les nog eens door te praten en dan over de al dan niet op te nemen wij zigingen in de tekst beslissen. Dit werk kan dan eind oktober klaar zyn. Dan moet de nieuwe tekst ge drukt en weer aan de concilievaders uitgereikt worden. Van half novem ber af zou men de stemmingen over de nieuwe tekst kunnen verwachten waarbij „ja", „neen" of onder voor behoud gestemd kan worden. Daar er vele stemmen onder voorbehoud verwacht worden zullen er dan nog wel drie weken overheen gaan voor dat de tekst uiteindelijk bijgewerkt is. Begin december zou men dan met de definitieven stemmingen kunnen beginnen. NEDERLAND 1 4.20 uur 7.01 uur 10.00 uur 10.30 uur 10.45 uur 10.55 uur 10.55 uur NEDERLAND 2 8.01 8.30 i NCRV: Onder de loep, postzegelrubriek Achter het stuur, autorubriek Kinderprogramma Sluiting Nieuws in het kort. NTS Voor de kleuters, Klaas Vaak Waarom? Daarom. Populair wetensch. Station Petticoat, film Morgen is het zondag NTS-journaal Interland KatwijkHeyst Kwartet Ad van den Hoed Huwelijkse voorwaarden, tv-spel Attentie, actualiteiten Een voorlezing uit de bijbel NTS-journaal Sluiting. VARA: Nieuws in het kort, NTS Het lek, tv-feuilleton (IV) Ui Burke's law. tv-film 9.45 uur Sportcommentaar 10.15 uur NTS-journaal 10.20 uur Sluiting. UIT HET RADIOPROGRAMMA: HILVERSUM 1: 8.10 uur Luisterspel 10.00 uur Ray Conniff HILVERSUM 2: NEDERLAND 1 11.00 uur 7.06 uur 8.00 uur Eucharistieviering Sluiting Woord voor woord, kerkelijk programma Flicka,tv-film Opspraak, kerkelyk programma NTS-journaal Sport in beeld New York City ballet Man met baard en donkere bril, tv-spel NTS-journaal Sluiting. NEDERLAND 7.00 i 2 NTS: 7.25 uur 8.30 uur 9.20 uur Engelse les Het oerwoud op stelten, tekenfilm Belle en Sebastien, tv-film NTS-journaal De Zweedse gouvernante, tv-film Op zoek naar Edward Stoan. spionagefilm Bewogen beweging 9.25 uur 't Is maar een woord, quiz 10.00 uur Sport in beeld 10.20 uur Sluiting. UIT HET RADIOPROGRAMMA: HILVERSUM 1 8.15 uur Wissewassen 10.45 uur Midnightclub HILVERSUM 2: 6.30 i 8.05 i zing. 19.00 Nw. we klas. gr.pl H geheime leger, hoorspel. 21.00 Ge varieerd muzikaal progr. 22.00 muz. 22.10 Roulette: muzikaal 22 25 Boekbespreking. 22.30 Nws terugkeer Koningin Juliana ge n bean twoor d i ng 17 00 Metropole-orkest Het Vaticaanse concilie heeft gisteren met 1.875 tegen 188 stem men bepaald dat alle joden niet collectief verantwoordelijk kunnen worden gesteld voor de kruisdood van Christus. De desbetreffende verklaring in het schema over de joodse en andere niet-christelijke godsdiensten luidt als volgt: „Ofschoon de joodse autoriteiten en zij die hun leiding volgden, op het ter dood brengen van Christus aandrongen, kan niettemin datgene wat m zyn lijden gebeurde niet allen toen levende joden zonder onder scheid, noch de joden van vandaag worden aangerekend". keurd en wel met 1.821 tegen 245 stemmen. Deze passage luidt: „Hoewel de kerk het nieuwe gods volk is, moeten de joden niet wor den voorgesteld als door God ver worpen of vervloekt alsof dit uit de heilige schrift volgt". Eerder had er gestaan, dat het joodse volk nooit moest worden voor gesteld als „schuldig aan Gods- moord". Deze versie is echter ge schrapt. Het gehele schema werd met 1.763 tegen 250 stemmen en 10 blan co goedgekeurd. 17.30 Radio week jour- spre- Llchte ork.muz. 20.00 Nws. 20 05 Dansmuz. 21.00 Een uur opont houd. hoorspel. 31 45 Fins Radio Sym- 23.10 Even naplaten: licht muzlekprogr 23.55-24.00 ZONDAG 17 OKTOBER 1, 402 m. 0 Nws. 8.15 C kerkelijk gebied IKOR: 8.00 Nws. 8.15 Goede j.45 Inleiding op de vroegdienst 9.00 10.05 Hoogmis. 11.15 en gtóteren Opinies over huwelijk Beatrix Ei- viel gisteravond, behalve al het buitenlandse vuurwerk (waarbij de „Black and white micistrel-show", die enkele jaren geleden de Gouden Roos in Mon- treux won 'n verfrissend haastje- repje bleek te zyn) ook van Nederlandse kant wel iets ie genieten. Jan Cottaar liet ons fragmenten zien uit de film over de Olympische Spelen, indruk wekkende beelden vaak. jammer alleen dat er steeds een dikke meneer door het beeld liep, die tevoren onze emoties of die van de regisseur beschreef alvorens we het volgende fragment moch ten zien. In „Brandpunt" kwam 't huwelijk tussen Prinses Beatrix en Claus von Amsberg weer ter- sprake, waarbij voor en tegen standers ruimschoots aan het woord kwamen. Net als bij „Achter het nieuws" kwamen de voor en tegenstanders gelijkelijk aan hun trekken, men zou zich kunnen afvragen of argeloze toekijkers daar niet onbewust de de conclusie uit overhouden dat de ene helft van de bevolking voor en de andere helft tegen is. Men zou eerst een opiniepeiling moeten houden, en als dan 80' voor het huwelijk zou blijken en 20'- tegen, dan zouden er 3 voorstanders en 2 tegenstanders van het huwelijk aan het woord moeten komen. Op Nederland II vierde Ageeth hoogtij met haar programma „Kijk....", een school voor vol wassenen. een school voor half- dove kinderen, allemaal „vrou welijke" onderwerpen, sympa thiek. belangwekkend, en door Ageeth eenvoudig, zonder ophef, maar met gevoel voor omgang met de mensen, gepresenteerd. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUII ■P mÊ postduivenber.). 9 45 Geestelijk leven, toespraak. IKOR: 10.00 Klnderdlenst. 10.30 Hervormde kerk dienst. 11.30 Vraag en antwoord. 11 40 Grjnuz. 11.45 Resonans - opgevangen en teruggekaatst uit het hedendaags doen en denken AVRO: 12.30 Muzikaal onthaal: bont muzikaal progr. 13.00 opgaat. 14 20 Reportage ;balwedstrljd Nederla 16.15 Lichte gr muz. 19.45 Sportnevue 17.0 meded. 12 35 Buitenlands 12.45 Lichte 15.00 Radio Filharmonisch orkest en solist: klas en mod. muz. (In de pau ze: voordracht van gedichten). 16.25 Toto-uitslagen. 16.30 Tijdsein, rubriek ttetengem. NCRV: 18.00 Pianospel: gewijde muz. 18 20 Geestelijke hulsmxiz 1840 Klankbeeld. 19.00 Orgelconcert. 19.15 Schema 13, lezing 19.30 Gewijde muz 20 00 Nws 20.07 Reflex, een we kelijkse bespiegeling over leven en sa menleven. KRO: 20.15 Cabaretprogr. 20.40 Onnodig zwijgzaam, serie gesprek ken over de Missie. 21.00 Sopraan en piano: Mod. liederen. 21.30 Verzoek- platenp: 22.30 Nws 24.00 Nws 22.45 Lichte gr.n ln Den Haag ls dood in zijn aangetroffen. De bejaarde man oieex door kolendampvergiftiging om het le ven te zijn gekomen, wegens werk- gramma. VARA: 17.30 Voor de Jeugd ±7.50 Nws. en sportuitslagen. 18.05 Sportjournaal. 18.30 Moderne orkest werken. 19.00 Bij nader I Vrij entree, cabaret 20 05 Le médecln uitgevoerd door Omroeporkest, -ivuui en solisten. 21.30 De wereld van Barend Bargerbeer, hoorspel. 22.00 Licht orkest en zaïugsoltste. 22.30 Nws. 22.40 Act. en uitslagen 2e klas voet bal. 23.00 Radio Filharmonisch orkest en omroepkoor: balletmuz. 23.55-24 00 NRU'AVRO: 9 00 Nws 9.02 Licht or kest. 9.30 Lichte gr.muz 10 00 Nws 10.02 Tom's toetsenparade: lichte gr - muz 10.30 Licht orkest 11.00 Nws 11;02 Muzikaal progr 12.00 Nws 12.02 13.50 Amusementamuz. 14.05 School radio. 14.40 Koorzang. 15.00 Studio- dienst ln het kader v. d. gezlnsweek. 15 30 Seml-lclas. planomuz. 16.00 Klas. muz. 16 20 Amusementsprogr. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Voor de Jeugd. Hilversum 2. 298 in. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymn. 7.20 Lichte gr.muz 8 00 Nws 8.10 Lich te grmuz (8.25 De groenteman). 8 45 Morgenwijd 8.55 Klas. grmuz. 9 00 Boston Promenade ork.amusements - 00 Voor de kleuter». 10.10 Arbeidsvitaminen. (11.00 Nws.). 12 00 Lichte ork.muziek 12.27 Meded tbv land- en tuinbouw. 12.30 Wat is er aan T?^K^e?;,act van het Platteland. 12.37 Lichte orkmuz. 13.00 Nws. 13.10 Ra diojournaal en beursberichten. 13.30 De ontwikkeling van de opera mu zlkaal klankbeeld 15.15 Thee complet- V vrouw '16.00 Nws.). 16 15 Voordracht. 16.30 Planorecital: mod. rwJ*»1 00 Voo,r„ de Padvinders. 17.05 Lichte grmuz. 17.15 Jazzimuz. Hilversum 3. FM 9 00 Nws. 9 02 Lichte gr. muz. 10 00 Nws. 10.02 act. 10.05 BettV: lie 11.00 Nws. 11 02"Van 12 00 V»„Uuhur NRU/VARA: 12 30 Gevar. grmuz. 13.00 de microfoon ls vooi 15.00 Nws. 150 0 Nws. 16.25 Vo 00 Nws 17.02 LI NRU 'AVRO: 17.30-18.00 Muzikan- en muziek: licht muzikaal progr. RADIO BLOEMENDAAL vliet. 1965. 3.15 u Klhderdlenf is. J. van der Klaauw. MAANDAG 18 OKTOBER Hilversum 1. 402 m. NCRV: 7.00 Nws. en herh. SOS-ber. (7.30 Nws .3. 7 4 7.20 Lichte i Nws. de schoorsteen hij zich niet heeft gehouden. In 10 NCRV-lied 8.32 Lichte_ grmuz" 9.00 Voor de zie 9.40 Voor de Leeuwarden alleenwonende be- 13 05 Bert Licht Van 15.05 —v wy—i ui.Platen en pra- op een dorpsplein. 16 00 Nws. 16 02 *"*r tot uur: act. 16.05 Lichte 16.0 tieners. 17.00 Nws. 17.02 act 17 05-18.00 Bou- gle-woogie: lichte muziek. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I. NTS: 18 45 Alleen over de zender Smllde 1 (kanaal 6): Advie zen over de ontvangstmgoelijkheden op kanaal 47. 19.00 Nws. ln het kort. 19.01 Klaas Vaak. 19.05 Soldatenleven, film uit de serie Comedy Caper. 19.20 Open baar Kunstbezit. 19.35 MaglUa Gorilla, film. 20 00 Journaal en weerover/icht.. bij of Je wilt of tog de verhouding tussen enke samenleving. 21.05 Het myste rie der gesmoorde 1.05 Liohte gr muziek Nederland IL NTS: 20.00 Journaal. NCRV: 20.01 Dieren kijken, het leven der dieren ln het Okefenokee-moeras documentaire. NTS: 20.20 Drie Jarige kolem B Wilhelm is vermoedelijk door 12.22 Voor de Is zó bij c kookles NCRV: 20 45 le ndamp vergif tlgi rrg het leven i tuinbouw. I radio-snelbuffet. 13.30 Akkordeonmuz. I

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 5