Kermis in het dorp I Niet e geloven dat zij al de dertig Jjndocil J Kapsels te kust en te keur \i en zo kunt u er een krijgen Yoghurt - recepten jerdag 16 oktober 1965 Pagina 3 Weekeindbijlage L.D. Extra "kt uw huid weer jongen iM uw huid zo jeugdig! pot 7,75 tube 3,95 D«gcrème: tube 3,95 Otanon Laboratories Ltd. England Linksboven: modieus zijn hoeft niet al- tijd duur te zijn. Als u er tenminste niet tegenop ziet een lange vlecht van oranje plastic in uw haar te dragen. Catharine Prou, het vriendinnetje van Michèle Mor- gans zoon versierde haar handen boven dien met een zwarte-steentjes-fantasie. in goud gevat. Dat is wel duur natuurlijk. Links: twee kapsels van Claude Ma xime. Als de zomer voorbij is, komt er kermis in het dorp. Drie lan ge dagen draaien de draaimo lens, gieren de sirenes, bulde ren de microfoons en krijst het spookhuis. Drie dagen is lang genoeg, want aan het einde daarvan heeft geen dorpeling onder de twintig jaar nog één dubbeltje van zijn zakgeld over, kan iedereen uit het blote hoofd de decoraties van de draaimo lens natekenen, zijn de kermis exploitanten bijna oude kennis sen geworden (je kwam ze zo dikwijls tegen in de winkels) en staat je huis vol met gewon nen lepeltjes, vaasjes en beeld jes. De kinderen hebben kies pijn, de ouderen hoofdpijn en de vaders een lege portemon nee. Met een zucht van verlich ting hoor je voor de laatste maal de sirene over het dorp gieren en daarna valt de stilte. De kermis is voorbij. Elk jaar opnieuw neem Je je plech tig voor, je dit keer niet zoveel geld uit de zak te laten kloppen. Je bent goedgunstig bereid je kinderen een keertje te laten draaien, of schom melen, of zweven en desnoods mo gen ze eens ballen gooien of aan de trektafels speléh, maar daarme de moeten ze tevreden zijn. Wat drommel, krijgen ze niet genoeg sensaties te verwerken via de bio scoop, de radio, de televisie en de openbare leeszaal? Aan ontspan ning hebben ze werkelijk geen ge brek. Nog maar enkele weken gele den reed je met ze langs ijzing wekkende bergkloven, draalde je zwetend door hairpins, klauterde je cp handen en voeten over de rot sen of liet Je brullende zoute gol ven over je rug slaan. De zoete landschapjes op de draaimolen, de huiveringen van het spookhuis en de geuren van het haringstalletje kunnen daar toch niet tegenop. Maar dat alles is theorie. In de praktijk komt het er op neer, dat èn de kinderen èn de volwassenen lopen wat ze lopen kunnen zodra de kermis 's middags begint te draaien. Het is onbegrijpelijk en onver klaarbaar. Een kermis is een ouderwetse instelling daterend uit de slome eeuwen toen nog niets was gemechaniseerd of gemotori seerd en het een ongekende sensa tie was om rondgesleurd te worden, of enige meters boven het aardop pervlak rond te zweven, of om te laten zien hoe sterk Je wel was, of hoe handig; toen lichamelijke af wijkingen als een curiositeit wer den beschouwd en voor grof geld tentoongesteld werden. Wat is er van die al-oude kermisattracties overgebleven? In feite heel wat. De Ook de kinderen zijn dankbaar voor deze lawaaiige ontmoetings plaats. Want de hele, lange va kantie hebben ze elkaar nauwe lijks te zien gekregen, zelfs de dikste vriendinnen werden door de vakantie-van-de-ouders uit- eengescheurd. En toen de één te rugkwam, ging de ander Juist weg. Maar nu, enkele dagen voor de school de poorten weer opent en gulzig de kinderscharen tot zich neemt, staan ze opeens oog in oog tussen de kramen. „Ha, Willy!" „Ha, Marian!" overpeinzing draaimolens blijken onverwoest- baar, nog steeds vinden kinderen a het heerlijk om rond te draaien, nog J steeds beginnen Jongelui verzadigd a te lachen wanneer ze drie meter a boven de grond rondzwieren. Groot a en klein grijpt gretig naar een hete a oliebol, een dikke zuurstok, een taai J stuk noga. De ganse eindeloze ker- J misavond hoor je het knallen van a de kop van Jut, de droge tikken a van de windbuksen, het terugsprin- J gen van veren en knoppen, want a ze zijn nog steeds bijzonder sterk a en handig. Er wordt zwaar ge- a speeld, elk gewonnen lepeltje, iedere papieren roos is vijf maal betaald a eer zij werden veroverd, méér we a hebben ze! En het doet er weinig J toe of de houten paarden werden a vervangen door miniatuurfietsen, a door brandweerauto's en politie- a Porsches van blik. Draaien is a draaien en daar gaat het om. Maar de grote charme van de t kermis-in-een-dorp is: de ont- moeting. Op het lawaaiplein J kom je de hele dag iedereen te- i gen die je al kende. De moeder t van een vriendin van het doch- t tertje. De vriendinnen zelf. Hun broertjes, neven en vaders. De vrienden van de zoons. De vriendinnetjes van de zoons. De neringdoenden en hun ganse familie. De onderwijzeres de straatveger, de bakkersknecht en de postdirecteur. Je ziet het hoofd-ener-school een grote foto van de Beatles winnen en er staan vijftig kinderen om heen die allemaal: Meester, meester" gillen. Je ziet de verlegen zoon van je buurman met een schattig meisje in het spqokhuis duiken. Je ziet de dochter van de schoonheids-specialiste met vlie gende haren door de lucht zwieren en een schoen verliezen. Je ziet de vrouw van een forens na enige aarzeling in een botsautootje stap pen en naar hartelust alle verkeers regels overtreden. Eindelijk még het dan een keer! Pas op de kermis ontdek je hoe ontzaglijk veel men sen Je kent en het doet je goed hen zich zo onbekommerd te zien amu seren. „Elsje is er Frans gezien en Jannie Binnen vijf minuten lopen ze ge armd, in rijen van acht door het gewoel. Ze zingen en lachen, ze hebben een eenheid hersteld die wekenlang verbroken was. Ze tellen zorgelijk hun kwartjes en dubbel tjes, ruilen een ringetje voor een even waardeloos armbandje en voelen zich weer thuis. De volwas senen. die het allemaal met een vertederd glimlachje aanzien, knikken elkaar toe en zijn óók plotseling bli) dat ze elkaar zien. na zoveel drukke zomerweken. „Fijne vakantie gehad. U bent warempel brum geworden De kermis davert en het dorp verzamelt zich om temidden van de herrie oude vriendschapsban den aan te knopen. Alleen daar om zouden we dit luidruchtige einde van de zomer niet meer willen missen. THEA BECKMAN U kunt zich een Japans kap sel laten aanmeten maar dan wordt wel verwacht dat u bij passende kleding draagt. Dat is volgens Young's Dress Hire deze satijnen kniebroek met be drukte blouse. We zagen de combinatie op een Londen se show. Linksboven: een kapsel van de beroemde Parijse coiffeur Alexandra. Daarnaast een ontwerp van Motinario, ook al uit Parijs. Vijftig keer trouwen 13 keer getrouwd en nog 37 keer in het vooruitzicht, dat is het doel van de heer en mevrouw James D. Grady uit New-York. „We zijn van plan in alle 50 staten van de unie te trouwen", zegt Grady. „Zo beschermen we ons tegen echtscheiding. We vinden dat hertrouwen een manier is om een gezonde eerbied voor het huwelijk ln stand te houden". De Gradys hoorden een pes getrouwd paar ruzie maken in Reno, Nevada. „Dat was de directe aanleiding tot ons plan", zeggen ze. Zij maken hun huwelijks- rondreis in een caravan en hopen in de komende 12 maanden nog 37 keer te trouwen. Deze maand traden ze voor de 12de keer in het huwelijk in Bethany, Missouri en voor de 13de keer in Troy, Kansas. Hun marathonreis zal ze nu eerst naar Iowa, Minnesota, IIlinos en Indiana Misschien niet bij uw eigen kapper, maar wel in Wenen bij de heren Hans en George Bundy die hun klanten ver wennen met luxueuze fau- teuils-plus-voetenbank en drankjes. Hun kapsalon is een soort boudoir met knus se schemerlampjes en aller lei frutsels. Het gebruik van yoghurt is na de oorlog enorm toegenomen. Dit friszure- en heel licht verteer bare produkt wordt gemaakt door melk (al of niet ingedikt), waaraan een reincultuur van be paalde bacteriesoorten is toegevoegd, enige tijd op lauwwarme temperatuur te houden. De gewone melkyoghurt wordt ge maakt van gestandaardiseerde melk en is even voedzaam als melk. Voor de bereiding van Bulgaarse yoghurt wordt de melk eerst ingedampt tot 2/3 van het oorspronkelijke volu me, zodat de Bulgaarse yoghurt voedzamer is dan melkyoghurt. Taptemelkyoghurt, die van onder- melk wordt gemaokt, is bijna vet vrij en daarom geschikt voor ver mageringskuren. Y oghurtroom liter yoghurt, 2 eierdooiers, 80 g suiker, - citroen, 1 sinaasappel, 1/8 liter slagroom. Roer de 2 eierdooiers met de sui ker schuimig en meng het sap van citroen en sinaasappel en tevens de yoghurt er door. Klop de slagroom stijf en meng deze voorzichtig door de yoghurtvla. Garneer de yoghurt- room met partjes sinaasappel. Y oghurthoning Vt liter yoghurt. 3 eetlepels vloei bare honing, 34 eetlepels vers ge roosterde corn flakes. 1 dl slagroom. Roer de honing door de yoghurt en meng tot slot de stfjfgeslagen room erdoor. Verdeel de honlng- yoghurt over de schaaltjes en strooi er cornflakes over. Grape-fruit cocktail Maak 2 grape-fruits schoon, haal alle velletjes eraf. Meng een potje Bulgaarse yoghurt voorzichtig met een scheutje Kirsch en eventueel l lepel basterdsuiker door de grape fruit partjea Doe de cocktail over ln glazen, strooi er wat gehakte noten over en leg er een rood ge- confjjt kersje op. UCraymer - huisvrouw, moeder ftt zoons én succesrijk fotomodel, in de dertig, maar zij weet, dat vul jonger uitziet. u vóór 1935 geboren? Dan vast, dat uw huid steeds Ier jonge cellen voortbrengt, ïvaiing van duizenden heeft aangetoond, dat EN CIL binnen 21 dagen het na lijke groeiproces van de huid herstelt. Rimpeltjes trekken Stevig, veerkrachtig weefsel terug. Gebruik ENDOCIL latig elke avond. Wrijf deze Wigp, niet-vette crème op hals [ezicht. Uw huid krijgt fleur thoonheid terug! Dat belooft X)QL. Ook u kunt er jonger i®, dan u bent.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 11