„Pedagogiek" over „onze kleinsten" Prinses Beatrixfoiids gaat collecteren Vervuiling water baarde veel zorg Griep...? AS PRO Met twee P.K. naar huldiging KAFIRISTANI: merkwaardig volk FILMS EN FORUM LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 14 OKTOBER 1965 TWEEDE BLAD De Vereniging voor Pedago giek opende gisteravond het nieuwe seizoen met een bijeen komst in Zomerzorg. die in het teken stond van „onze klein sten". De seoretarease van de vereniging, mej. drs. M. H. Goedman, leidde in het kort de twee films in die ver- toond werden: ..The frustrating fours I* end fascinating fives" en ..Unaere Kleinsten". De eerste. Canadese, film L gaf een beeld van het gedrag van vier- en vijf-jarigen en de moeilijk heden die zich bij de opvoeding voor- -i doen. Duidelijk kwam naar voren hoe oie moeilijkheden bij vierjarigen heel |wat groter zijn dan bij vijfjarigen. ■Aan de laatsten valt voor de ouders ■meer plezier te beleven, doordat bij |de .kleuter een grotere differentiatie ■optreedt, zijn gevoel voor humor zich ■ontwikkelt en zijn destructieve drif- •n plaats maken voor constructieve. De Duitse film had een heel ander deze gaf momentopnamen situaties, die kleine kinderen als onaangenaam en pijnlijk ervaren. In ^tegenstelling tot de eerste film liet hij 'men hoe het niet moet bij de opvoe- «ng- Forum 4 Na de pauze bestond er gelegen heid vragen over de films en over de opvoeding van kleuters in het alge meen voor te leggen aan een forum. De vragen werden beantwoord door De Duit! dl karakter 5'van situati jjSOLGLYTT J LANGS DE 3 LORELEI Het weer In West-Duitsland is dag pp dag uitstekend, afgezien van wat ir|rondmist en ochtendnevel. Door deze rjnevel kan de „Rijnstroom" pas laat op de ochtend gaan varen. Maar in |e heerlijk warme zon is dat varen •oor de Solglytt-patiënten een fee6t. De Rijnstroom vertrok dinsdag om- Itreeks 11 uur uit Braubach. Tijdens ede reis genoot men volop. De gezond- t Iddstoestand van de opvarenden is Q iitstekend. zodat ook het verplegend personeel aan genieten toekomt. Alleen bij het spreken over de te rugkeer op vrijdag is men een beet- in mineur. Gisteren was daarvoor jeen tijd, want de trip naar Rüdes- -jèeim voerde langs de Lorelei, de be- >temde berg die menig dichter in ver- 3-foering heeft gebracht. 's Middags en 's avonds brengen 'Jplen enkele uren door aan wal, wat fcn aparte belevenis ia r T„wy maken deze tocht nu voor het fesde jaar. De weerrapporten zijn zo loed, dat wij de traditie Van een stra- pnde vaarweek wel zullen handba lden. Jammer dat wij morgen van- laag terugmoeten naar Keulen, ïtfant wij zouden allemaal best nog 'ilrat langer willen blijven", zei Sol- tiytt-directeur Tesink ons door de plefoon. *1 Meisjes zwemmen voor diploma u i De volgende leerlingen van de Vak- wtehool voor Meisjes aan het Rapen burg hebben voor een diploma ge- j Iff ommen: jd! Diploma A: Coby Driessen. Henny llarck, Nelleke Lut, Ria Schippers, «r kns Domen, Idia Roest, Addy de Mlooy, Els Zwagermaker. Wilma Jon kers, Mientje Hermsen, Beppie Brug- «lian, Anneke Koren, Toos Leeflang, .^knnie Meiiers. Diploma BCoby Stouten, Toos La JjW Liesbeth de Wekker, Siaane fenneburg. Tineke Buiteom. ^Diploma Cl: Lieneke Sierag. Geer- Beyer, Nel Waal, Lia den Hollan- Diploma C2: Hettie Bloemendaal. ACAD. EXAMENS 1M Aan de Leidse Universiteit zijn «geslaagd voor de volgende examens: fuididaats Nederlandse taal- en let- iyfcrkunde de heer P. M. Evers (Den «Éaag); kandidaats Egyptologie de keer S. Wildschut (Bunde); docto- kal muziekwetenschap de heer J. f. Weijers (Amstelveen). N Onze stadgenoot, de heer W. U. J. Kloeke, is aan de Rijksuniversi teit te Groningen geslaagd voor het loet. examen Duits. ZOEKT U EEN GOUDEN RING voor dame of heer JUWELIER v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 heeft hem. Ook in briljant. ALTIJD VOORDELIG. mej. B. plaizier, hoofd van een kleu terschool, mevr. J. F. Pels-de Moede, hulsvrouw, mevr. M. C. Zwart-Feen- stra, schoolarts, en de heer J. J. van Riessen, die als voorzitter van het forum optrad. Dat er van de gelegen heid tot het stellen van vragen een gretig gebruik werd gemaakt, kan niet gezegd worden. Kennelijk levert de opvoeding van kleuters niet zulke grote moeilijkheden op als men na het zien van de beide films zou den ken. Toch kwamen er wel interessan te onderwerpen aan de orde. zoals de invloed van de televisie (natuurlijk) en het verschijnsel van de werkende gehuwde vrouw. Bestuur Het lidmaatschap van de heer J. J. van Riessen en mevr. M. C. Zwart- Feenstra strekte zich verder uit dan tot dat van het forum: aan het begin van de avond werden zy door vice- voorzitter M. G. H. den Haan voor gesteld als nieuwe bestuursleden. De heer Van Riessen, adj.-inspecteur van het onderwijs te Leiden, heeft, zoals wij reeds eerder meldden, het voor zitterschap van het bestuur op zich genomen. Van 25 t/m 30 oktober In 1956 werd Nederland getroffen in samenwerking met de overheid en door een polio-epidemie die niet j het bedrijfsleven, minder dan 2200, merendeels jeug „Dank u wel dr. J. J. Buskens voor uw boek „God is anders". Aldus de aankondiging van de Zondagmorgen- bijeenkomst a.s. zondagmorgen half elf in de Stadsgehoorzaal, door Bij zonder Kerkewerk van de Hervormde Gemeente Leiden. Leden van „De Boshuisspelers" zul len a.s. zondag enkele gedeelten uit het betoog van dr. Buskes voordra gen, o.a. enkele daarin voorkomende gedichten. „God is anders" bevat veel rijpe kritiek op zogenaamde christelijke godsvoorstellingen. Tegelijk tracht dr. Buskes in zijn boek met grote over tuigingskracht en bewogenheid de God volgens de Bijbel te tekenen. Dr. P. L. Schoonheim geeft als in leiding op het onderling gesprek een samenvatting van de hoofdgedachten van dr. J. J. Buskes. Bij wijze van pauze zullen enkele kleurgetrouwde dia's, weergevende be roemde schilderijen uit het Rijks museum te Amsterdam, worden ver toond. Voor de inleidende en afslui tende muziek hebben jonge musici medewerking toegezegd. Gouden doctoraat Mr. N. G. H. Kleyn van Willigen, geboren in Delft en wonende in Den Haag, hoopt morgen de dag te herdenken waarop hij 50 jaar geleden in Leiden is gepromoveerd in de rechtswetenschap. H. W. RANSELAAR OVERLEDEN Jaarverslag Rijnland dige slachtoffers eiste. Uit deze periode dateert het Prinses Beatrix Fonds, opgericht om met financiële middelen de 6trijd tegen deze volks ziekte met alle macht te kunnc-n voeren. Talrijke patiënten konden direct, tijdens het hoogtepunt van de ziekte, worden gesteund. Anderen werden later geholpen, toen omscho ling nodig bleek of kostbare vervoer middelen moesten worden aange schaft. Onlangs nog werd in Den Haag het beademingspaviljoen „De Schelp" in gebruik genomen. De bewoners zijn twaalf In hun ademhaling gehandi- oapte slachtoffers van de polio epidemie van 1956. De kosten be droegen f. 700.000, die gedragen wor den door het Prinses Beatrix Fonds Rillerig? Onprettig? Pas dan op voor griep! Neem direct 2 'ASPRO's. 'ASPR0' bevat alles om een opkomende griep snel en doeltreffend te bestrijden. EENMALIG OFFER Nadat de drie collecten in de zondagse eredienst bij de Geref. Kerk in Leiden nu al weer gerui me tijd tot één collecte (Een malig offer) is teruggebracht, is de discussie daarover thans ook in hervormde kring gaande. Tot een besluit is men evenwel nog niet gekomen. Ook landelijk wordt aan deze kwestie ruime aandacht besteed. Zo zond de Generale Diaconale Raad van de Ned. Herv. Kerk enkele maanden geleden een nota rond over de vraag van de diaconale collecte de eredienst. Bovendien werd deze materie door een paar prakti- i sche vragen, welke aan de redactie van het maandblad „Diakonia" wer den gesteld, aan de orde gesteld. De secretaris van de Generale Diaconale Raad, ds. L. Alons vroeg in zijn be antwoording van die vragen tevens naar ervaringen in gemeenten waar men al een oplossing had gezocht en een beslissing genomen. Daar zijn thans heel wat reacties op gekomen, waaruit vooral bleek, dat de onrust die het houden van meerdere collec ten in de dienst veroorzaakt, wel de voornaamste reden Ls om over te gaan tot een „eenmalig offer". Hier tegenover stelde de G.D.R. in zijn nota en nu weer in „Diakonia" een drietal conclusies vast. die wij hier overnemen. De eerste is. dat de diaconale collecte als afzonderlijk element in de eredienst gehandhaafd dient te worden. Hierbij wordt er voor gepleit deze collecte een zo concreet mogelijke bestemming te geven opdat de gemeente weet om welke vorm van hulp het gaat. Verder voelt ook de Raad wel voor vermindering van het aantal collec ten. Wanneer één collecte mogelijk dient dit evenwel een diaconale collecte te zijn. Zo dit niet mogelijk wordt het traditionele patroon van twee collecten (diaconie en kerkvoogdij) aanbevolen. Tenslotte worden enkele suggesties gedaan om, uitgaande van de veronderstelling dat in de kerkdienst slechts één collecte plaats vindt n.l. de diaconale, tot vermindering van het aantal collecten by de uitgang te komen. (In Leiden vinden deze „deurcollec ten" iedere zondag plaats. Red.). Het voorbeeld van „De Schelp" is slechts één van de vele gevallen waarin het Prinses Beatrix Fonds heeft geholpen. Zo verstrekt het jaarlijks financiële steun aan enkele duizenden patiënten, die de kosten van hun verzorging, revalidatie, noodzakelijke instrumenten of maat schappelijke aanpassing niet of slechts ten dele uit eigen middelen kunnen financieren. In het afgelo pen jaar werd voor deze hulp in individuele gevallen ruim f. 300.000 beschikbaar gesteld. Bovendien ver strekt het fonds geldelijke steun aan klinieken, revalidatie-centra e.d. en draagt het by in de kosten van het wetenschappelijk onderzoek. In 1964 werd hiervoor meer dan een half miljoen gulden ter beschikking ge steld. Naast poliopatiënten zijn sinds enkele jaren ook spastici en patiën ten die lijden aan multiple sclerose of spina bifida in de zorg van het Prinses Beatrix Fonds opgenomen. Om aan alle aanvragen te kunnen voldoen is er veel geld nodig. Dit moet worden verkregen uit collecten, speciale acties, giften van particu lieren en bedrijven en uit legaten. Het Rijk subsidieert alleen het ad ministratieve apparaat van het fonds. Als In de week van 25 t.m. 30 okttber a.s. de grote landelijke collec te wordt gehouden, zal het Prinses Beatrix Fonds opnieuw een beroep doen op de vrijgevigheid van het Nederlandse volk. teneinde ook in de toekomst zijn werk ten bate van do gehandicapte medemens, te kunnen verrichten. Het is in het belang van deze gehandicapten dat dit beroep niet tevergeefs zal zijn. Zij, die bereid zijn als collectant(e) mede te werken, kunnen zich aan melden by: de heer L. Lyklema. Mul dersstraat 45. Leiden (telef. 26550». Het bestuur van het Prinses Beatrix Fonds, afdeling Leiden. Het jaarverslag over 1964 van het selaar, oud-koster van de Hooglandse j Hoogheemraadschap van Rijnland ls Kerk. j deze week verschenen. De heer Ranselaar, die in 1911 de ,Er blijkt om. uit. dat intensief heer Wind als koster van deze kerk overleg met de Haarlemmermeerpol- der in 1964, leidde tot vergunning verlening en subsidietoezegging aan deze polder wat betreft de verbete ring van de Ringdijk. Het omvang rijke project, door de polder zelf voorbereid en onder eigen directie uit te voeren, omvat een verhoging van de op de Ringdijk gelegen weg, ge paard gaande met een reconstructie daarvan. Het steeds bij aanschrijvin gen tot kadeverbetering gedane aan bod om Rijnland een plan terzake te doen voorbereiden, te financieren en voor verantwoordelijkheid van de polders te doen uitvoeren, leidde tot de nodige Rijnlandse activiteiten, met name de Hellegatspolder, Slagh- of Stadspolder, Osdorperbovenpolder, Hommeerpolder. Voorofsepolder (Woubrugge). Kleine Heiligegeest- polder, Uiteindsche en Middelpolder. De werkzaamheden aan de langs de Jan Koenensloot en de Ommedijkse- watering gelegen kaden van de Zwet en Groote Blankaartpolder werden hervat. Het object kwam grotendeels gereed. De werkzaamheden aan de langs de Leidsche Vaart gelegen kade van de polder Vier ambacht werden door de polder voortgezet en kwamen gereed. Een van beperkte omvang zijnde calamiteit onder Hazerswoude, waar door onoordeelkundig te werk gaan bij het leggen van een buisleiding door een binnenkade, de tot de Ha- zerswoudse Droogmakerij behorende Boterpolder inliep, gaf niet alleen aanleiding tot de nodige aanschrij vingen van de betrokken twee ver antwoordelijke polders en enige ver dere maatregelen, doch mede tot een rondschrijven aan alle polder- en ge meentebesturen. waarin gewezen werd op de in dit geval niet benut opvolgde heeft daarin precies veertig jaar dienst gedaan. In 1951 werd hij opgevolgd door de huidige koster, de heer A. Zaalberg. De teraardebestelling van het stof felijk overschot vindt maandagmid dag om half één op .Rhijnhof" plaats. Gods schepping; in het rijk der klanken Anders dan anders en toch weer niet anders. Dit had het thema kun nen zijn van de byeenkomst van de afdeling Leiden van de Ned. Chr. Reisvereniging, die gisteravond in de foyer van de Stadsgehoorzaal werd gehouden. Trekt men doorgaans via het witte doek naar vere landen om dan onder de indruk te komen van Gods schepping en de vele toeristische mogelijkheden, de avond van gisteren sloot daarop prachtig aan. Ditmaal werd men niet geboeid door Gods schepping in de natuur, doch in het ryk der muzikale klanken. De vele aanwezigen de zaal was geheel bezet hadden zich n.l. tót luisteren gezet van een stereofonische opname van het be kende en ook beroemde oratorium van Joseph Haydns „Die Schöpfung", uitgevoerd door het Radio Philhar- monisch koor en orkest. Waar dit mogelyk was werd de muziek afge wisseld met passende en kleurrijke uitbeeldingen van de schepping, zo dat men toch weer in de sfeer van de NCRV kwam. Bus gestolen te mogelijkheden tot zeer snelle In de nacht van dinsdag op woens- j daadwerkelijke hulpverlening waar een over Rijnland met zijn ambtelijk ap- j paraat beschikt, een Bij vele poldergemalen geconcen- )-00 treerde opeenhopingen van slootvuil en in vele polders geconstateerde uit de Rijndijkstraat volkswagenbusje ontvreemd. Het busje, toebehorend aan Leidenaar. is gekentekend S.V. en oranjekleurig gesloten kroosdekken gaven In de zo mer aanleiding alle polders dringend te verzoeken het nodige te doen ter opheffing en voorkoming van derge lijke. de kwaliteit van het boezem water merkbaar schadende verschijn selen. Deze gaven overigens, in het licht van de steeds moeilyker wor dende situatie op het punt van Rijn lands zoetwatervoorziening, nader te denken over de vraag of in de ge geven omstandigheden Rijnlands be voegdheden tegenover de polderbe sturen geen versterking behoeven. Diverse gemeentelyke afvalwaterzui- verings problemen vroegen de aan dacht van het hoogheemraadschap. De onderhandelingen met de pro vincie Zuid-Holland over de vervan ging van de voor rekening van Woer den en Rijnland gezamenlijk onder houden Zwammerdamse brug door een provinciale brug hadden succes. Voor een zeer redelijk geachte af koopsom zal Rijnland van zijn aan deel in de kosten van onderhoud en komende vernieuwing bevrijd worden, indien ook de provinciale staten over eenkomstig besluiten. In 1964 werd in totaal circa 692 miljoen m3 boezemwater geloosd en doorgevoerd naar Delfland (In 1963: 699 miljoen m3>. De totale ingelaten hoeveelheid water bedroeg circa 296 miljoen m3 (plm. 210 miljoen m3). Naar Delfland werd 38% (112 mil joen doorgevoerd, tegenover 46% of 97 miljoen m3 in 1963. Vergeleken met de periode 1961/1963 is in 1984 meer water ingelaten. In de eerste plaats was dit het gevolg van de re latief grote verversingsbehoefte in maart 1964 (28 miljoen m3) en ten tweede viel in de maand mei waarin het waterverbruik door de gewassen belangrijk is, weinig neerslag, waar door de inlating voor peilbeheersing voor die maand niet onbetekenend was (32 miljoen m2>. Het water in de Hollandse IJssel werd evenals voorgaande jaren sterk beinvloed ten nadele door vele riool- lozingen. Ook Gouda loosde zijn rioolwater nog steeds in de Hollandse IJssel. Verbetering op korte termijn was helaas nog niet te verwachten. Omdat dit het belangrijkste inlaat- punt voor verversing en aanvulling van Rijnlands boezemwater is. wordt de hoedanigheid van dit boezemwater sterk beïnvloed door de waterkwali teit ln de Hollandse IJssel. Het bij Bodegraven ingelaten water (slechts I een fractie van de bij Gouda in de I boezem gebrachte kwantums) is, ten aanzien van de vervuiling met orga- nisch materiaal eerder een belasting dan een verversing van Rijnlands boezemwater. Vanaf Bodegraven tot Valkenburg viel een duidelijke stij ging van het chloridegehalte waar te nemen. In Leiderdorp werd deze stij ging onder invloed van de Does dik wijls even onderbroken. De styging van het chloridegehalte kan worden verklaard uit de toenemende hoeveel heid rioolwater, waarmee de Ryn wordt belast op zyn weg naar Val kenburg. Hetzelfde valt waar te nemen bij de organische vervuiling, die groot was: hoge ammoniumgehalten en lage zuurstofwaarden. Het Rynwater voldeed alleen in de maanden juni, juli en november aan de minimum eisen van goed oppervlaktewater. Ook in het Rijn-Schiekanaal was het wa ter in juli 1964 het beste. Op enkele maanden na was ook hier de vervui ling te groot. Hoewel dit kanaal mede onder invloed staat van het goede water uit de Zijl en het Kagermeer. kon hier wel een betere hoedanigheid dan in de Rijn worden bereikt, maar niettemin was ook hier de algemene achteruitgang merkbaar. De vervui ling in het Oegstgeesterkanaal bij de Leebrug was onder invloed van de rioollozingen van Leiden het gehele jaar nog te groot. Het water van het Kagermeer bij Sassenheim was in 196* goed van kwaliteit. De anorga nische vervuiling met chloriden viel tegen. De Haarlemmertrekvaart liet een beduidende vervuiling zien. De sterke algengroei veroorzaakte weer een extra-belasting voor het zelfrei nigend vermogen. Het Kagermeer en omliggende boe zemwateren werden in 1964 op een groot aantal monsterpunten bacterio logisch onderzocht om te kunnen be oordelen of zwemmen daarin aan vaardbaar of toelaatbaar was. (28 en 29 juli 1964). Met name bij het zwem bad van Oegstgeest in het Poelmeer, by de Warmonder Leede, bij de Hof- lee en bij de Eymerspoel bleek hel water op dit data niet aan de door de Commissie zwembaden van het TNO opgestelde normen te voldoen. Het moest daarom in bacteriologisch opzicht als onbetrouwbaar worden aangemerkt. De onbetrouwbare plaatsen bleken voornamelijk samen te vallen met rioollozingen en con centratie van woonboten. De mechanische reiniging van het afvalwater in de gemeente Alphen aan den Ryn was in 1964 voldoende. In Badhoevedorp (Haarlemmermeer» was de mechanische als de biolo gische zuivering door grote overbelas ting vaak onvoldoende. De installatie van de Van den Berghstichting te Noordwijk Ls vanaf augustus 1964 weer voldoende. In Hazerswoude- Zuid was de mechanische reiniging tydens de controles steeds voldoende, de biologische zuivering evenwel steeds onvoldoende soms zeer selcht. Verbeteringspogingen bleven zon der resultaat. Aangenomen wordt dal overbelasting daarvan de oorzaak is. In Heemstede viel het mee en Hoofd dorp (Haarlemmermeer) liet eveneens te wensen over. wat de biologische zuivering betreft. Leiderdorp gaf me chanisch geen reden tot klagen. In Nieuwkoop „zat het biologisch ook niet. goed", maar aan verbetering wordt gewerkt. Waddinxveen bleef biologisch onder de gestelde eisen, mechanisch was het in orde. Zwam- merdam voldeed ruimschoots aan de gestelde voorwaarden. In Gouda gaat de vervuiling van het stadswater meer en meer toene men. Het tegengaan hiervan so r teer- ue meer effect dan in 1963. omdat de waterhuishouding nu ook in de nach- telyke uren werd geregeld. DR. A. J. JAWAD VOOR V0LKENKUNDE-VR1ENDEN Hoofdinspecteur G. A. N. Cornelisse bedien de zich gisteravond van een vervoermiddel, dat hem als chef van de afdeling Verkeer weinig hoofdbrekens meer kost: een open rijtuig twee p.k.)Het was een rijdende attentie hem aange boden door bestuur en leden van de Amuse mentsvereniging van de Leidse politie, waarin ondergebracht de toneelafdeling van welke af- deling hij regisseur, toneelspeler en -schrijver is. Vanaf zijn woning aan de Melchior Treub- laan werd een korte rit door de Professorenwijk gemaakt, met als ..eindstation'' 't Prof je. waar hem een hartelijke huldiging wachtte in verband met zijn onlangs gevierde zilveren politie-jubi- leum. Zowel de voorzitter van de Amusements vereniging, de heer G. C. Klay. als de voorzitter van de afdeling Leiden van de Ned. Politiebond, de heer L. Algra. uitten zich deze avond in vele waarderende woorden over het talent van de heer Cornelisse als schrijvende en spelende re gisseur. Namens bestuur en leden van de A.V. werd hem een elektrische scheerapparaat aange boden. Voordat de rit naar 't Prof je begon kre gen de 2 p.k.'s van het echtpaar Cornelisse ..brandstof' in de vorm van enkele suikerklont jes. iFoto LD., Holvast) De Vereniging van Vrienden van het Rijksmuseum voor Vol kenkunde in Leiden krijgt vol gende maand een nieuwe voor zitter. Deze functie werd vacant door het overlijden van prof. dr. J. Keuning in augustus en het ziet er naar uit dat zijn plaats zal worden ingenomen door ir. Joh. Beltman. Museum-directeur dr. J. H. Pott deelde op de byeenkomst die de ver eniging gisteravond in het museum belegde althans mee, dat ir. Belt man zich beschikbaar heeft gesteld. In ue volgende vergadering (op 10 november) zal beslist worden over het voorzitterschap. Dr. Pott her dacht aan het begin van de verga dering prof. Keuning, die sedert de oprichting van de vereniging het voorzitterschap vervulde, waarna hy het woord gaf aan dr. A. J. Jawad. Dr. Jawad is geen onbekende voor de museum vriend en: vorig jaar hield hy een boeiende lezing over de Cana dese eskimo's die hy persooniyk bezocht. Het gebied, waarover hy gisteravond vertelde, heeft hy niet bezocht, maar dr. Jawad baseerde zyn betoog over „The non-Muslims in Afghanistan: Kaf iristan. its people arid its culture" op de resul taten van verscheidene onderzoekers, onder meer op die van de Engels man Robertson. Dr. Jawad vertelde over dit merkwaardige volk Kafi- r is tam, ook wel Nuristani genoemd dat uiterlyk ver overeenkomst ver toont met de bevolking van de Bal kan. Dr. Jawad ging uitvoerig in op de sociale en politieke organisatie van hun maatschappy, waarby vooral de opvatting over vrouw en huweiyk opmerkeiyk bleken. Zo is er in Kafi- nstan een gelegaliseerde vorm van overspel, ontdekt een man dat een ander een verhouding heeft met een of meer van zyn vrouwen dan moet de minaar hem een geit gepen. De vrouw heeft een volkomen onder geschikte positie in deze maatschap- PU, die verder wordt overheerst door de haat tegen de moslims en het ge loof en bygeloof en vele geesten en goden. .Dank u wel"

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 3