jongedame NIEUW! ft- Auto tegen loslopend paard: twee doden NAUWELIJKS RUIMTE VOOR RUIMTEVAARDER GLENN iprek van Toch nog ges Wilson met Smith over de kwestie-Rhodesië Meisje redt zusje WINKELBEDIEND! LEID5CH DAGBLAD MAANDAG 11 OKTOBER 1965 De elfjarige Tineke Rademaker heeft zaterdagmiddag haar vijfjarig zusje van de verdrinkingsdood ge red. Tineke zag haar kleine zusje in het water liggen, dicht bij de ouder lijke woning (de molen van de Bent- huizerpolder bij de spoorlijn Utrecht- Leiden). Zonder zich te bedenken sprong Tineke uit een roeiboot, zwom naar haar zusje en slaagde erin de vijfjarige aan haar vest trekkend naar de wal te brengen. Beide meis jes hebben van dit avontuur in de polder geen nadelige gevolgen onder vonden. Een loslopend paard heeft gisteravond op de provinciale weg ongelukte wagen had opgesteld. Hij Lage Mierde—Bladel, een ernstig verkeersongeluk veroorzaakt, waarbij twee mensen om het leven zijn gekomen en vier gewond. In de eerste auto, die met het dier in botsing kwam zaten vier personen, de heer en mevrouw Van Assen uit Reusel met twee kinderen. De vrouw en een van de kinderen moesten met onbekend letsel worden opgenomen in een ziekenhuis in Tilburg. De tweede auto kwam na de bot sing met het paard 100 meter verder »n een sloot terecht. De 85-jarige heer J. van der Leest uit Bladel en zijn JO-jaar jongere echtgenote werden daarbij gedood. De bestuurder, de heer J. Timmermans uit Hapert, is zeer ernstig gewond opgenomen in een ziekenhuis in Eindhoven. Zijn echtgenote werd licht gewond. Het J P^r' paard vond de dood. Beide auto's werden zwaar beschadigd. De politie onderzoekt nog de juiste toedracht van het ongeval. werd daarbij op slag gedood. Een van ae ernstige gewonden is later in een ziekenhuis in Weert overleden. Allen waren ongehuwd en in de leeftijd van 20 tot 25 jaar. Uit de bocht De Amerikaanse ruimtevaarder John Glenn had zaterdag een drukke dag en zelfs minder ruimte dan in de Mercury-capsule, waarin hij drie en een half jaar geleden de eerste Ameri kaanse vlucht om de aarde maakte. Nederland, dat voor het eerst bezoek van een astronaut kreeg, bereidde hem een uitbundig welkom, dat hem en zijn vrouw herhaaldelijk in de verdruk king bracht. Dat was het geval op Schiphol, waar hij onder meer begroet werd door de 3]/i- jarige Glenn Bosch uit Zaandam. geboren op de dag van de vlucht van Glenn) maar ook in Nieuwspoort, het perscentrum in Den Haag, waar hem namens de KLM het diploma als ..Ereschipper in de Orde van de Vliegende Hol lander' 'werd aangeboden. (Op de foto v.l.n.r. de heer Vogels van de KLMGlenn en diens echtgenote tijdens de uitreiking)Des avonds had hij het al even druk in de Anthony Fokker- school in Den Haag. waar hij een praatje hield over zijn vlucht en een film vertoonde van de ..wandeling in de ruimte" van White. Premier Ian Smith van Rhodesië beeft vanochtend nog een gesprek met de Britse premier Harold Wil son en de Britse minister voor Ge- menebestzaken Arthur Bottomley, gehad, zo werd bij verrassing mee gedeeld. De bijeenkomst werd ge houden in de ambtswoning van de Britse premier, Downing Street nr. 10. Politieke waarnemers hadden verwacht, dat Smith vandaag naar Salisbury terug zou keren zonder nog een gesprek met de Britse lei ders te hebben over de crisis inzake de Rhodesische onafhankelijkheids kwestie. Uit gezaghebbende bron is vernomen, dat het initiatief tot de bijeenkomst van vanmorgen is geno men door premier Wilson. Smith zal, naar men aanneemt, waarschijnlijk eenzijdig de onafhankelijkheid van zijn land uitroepen. „Wanneer men de blanke Rhode- siörs zou willen dwingen het land te veriaten. zullen wij dat strijdend, met de wapens in de hand, en nooit kruipend op handen en voeten doen", aldus zei Smith op een pers conferentie, die hij zaterdag in Lon den hield. Hij vervolgde: „Een een zijdige onafhankelijkheidsverklaring door Rhodesië zou bepaalde gevaren met zich meebrengen. Doch het is i .iog gevaarlijker de dingen maar op I hun beloop te laten". hebben verzekerd dat er na zijn terugkeer in Rhode sië een beslissing zou worden geno men, zei Smith: „Onafhankelijkheid is vcor Rhodesië het enige middel om zijn Westerse beschaving en zijn christelijk geloof in stand te kun nen houden En wanneer wij deze onafhankelijkheid niet via onder handelingen kunnen verkrijgen, zie ik geen andere oplossing dan haar eenzijdig te verklaren". De Rhodesische minister-president stelde de Britse regering verant woordelijk voor het mislukken der onderhandelingen, die hij en zijn ministers in Londen hebben gevoerd. „Rhodesië", aldus Smith, „heeft het beginsel aanvaard van een geleide lijke o\"erdxacht van de bestuurs macht aan de Afrikanen, waarmee evenwei een periode van vijftien tot vijftig jaar zou zijn gemoeid. De Britse regering vindt dit veel te lang en zij heeft ons standpunt niet kun nen aanvaarden". De Rhodesische eerste minister keerde zich krachtig tegen het denk beeld om de gehele bevolking van zijn land het algemene kiesrecht te verlenen. „Negentig procent der ne ger-inwoners van Rhodesië zyn pri mitieve, politiek weinig ontwikkelde e er geen enkel begrip In de nacht van zaterdag op zondag zijn op de weg tussen Neer It ter en Stamproij twee Marokkanen om het leven gekomen. Op deze weg reed een auto waarin vier uit Ma rokko afkomstige jongemannen za ten. De wagen vloog uit de bocht, waarbij twee mannen ernstig gewond werden. Een van de inzittenden, die licht gewond was, verliet de auto en stelde zich er naast op om passerend verkeer op het gebeurde opmerkzaam te maken. Er naderde even later een tweede auto, waarin ook enkele Ma rokkanen zaten, die eveneens uit de bocht vloog en daarbij inreed op de man, die zich naast de eerste ver van hebben wat byv. een grondwet ook maar inhoudt", verklaarde hy. Smith verzekerde dat Rhodesië zich gewapenderhand zou verzetten tegen elk ingrijpen van buitenlandse troe pen in de gang van zaken in het land. In een zaterdagmiddag door het Britse ministerie voor de betrekkin gen met het Gemenebest uitgegeven bekendmaking was intussen gezegd, dat de Rhodesische regering in een nota is gewaarschuwd dat zij zich „geen enkele illusie moet maken over de macht en de vastbeslotenheid der Britse regering om met de meeste kracht op te treden tegen elke op opstandigheid neerkomende hande ling der Rhodesische autoriteiten". Voor hun woning Op de Groenloseweg in Win terswijk is zaterdagavond het bejaar de echtpaar Hesselink voor hun wo ning, het voormalige café „De kap- verongelukt. man, die plotseling de weg was opgelopen, werd door een auto aan gereden en bleef ernstig gewond op het wegdek liggen. Toen zyn vrouw naar haar man wilde toelopen, werd zy door een uit de tegenovergestelde richting komende auto geschept en op slag gedood. De bestuurder van een derde auto bemerkte te laat de waarschuwingen en reed de man nog maals aan. Volgens de politie is het nog niet zeker of de man nog leefde dan wel reeds dood was toen hy voor de tweede maal werd overreden. Eruit geslingerd Bij een verkeèrsongeluk op ryksweg 26, Utrecht-Den Bosch, on der de gemeente Jutphaas, is zater dagavond de 24-jarige mevr. W. Schwier-Rentenaar uit Amsterdam om het leven gekomen. Zij zat in een door haar man bestuurde volkswagen, die uit de richting Vianen het ver keersplein Oudenrijn naderde. In ver band met werkzaamheden aldaar wordt het verkeer over een versmalde rijbaan geleid. De heer Schwier, reed met vrij grote snelheid en wilde op het laatste ogenblik zich invoegen in oen wachtende file auto's. By deze manoeuvre verloor hij evenwel de macht over het stuur, zyn wagen kwam tegen een vangrail en vervol gens weer op de rybaan terecht, waar juist een Duitse vrachtwagen pas seerde. Bij de aanrijding werd het portier van de personenauto gerukt en werd mevr. Schwier uit de wagen geslingerd. Zij kwam onder de wielen van de Duitse vrachtwagen terecht en werd op slag gedood. De heer Schwier liep by dit ongeluk een shock op. De beide wagens werden slechts licht be schadigd. Bociale voorzieningen. Aanmel den aan ons kantoor Haarl.- weg 49 Wie heeft er tUd om huls- werk te verrichten? Inl:. „De Tipgever Postbus 21, Hendrik Ido Ambacht Gevraagd elektr. lassers, all round, -lsmede koperslagers- fitters Aanmelden dagen. Ollestook. aut. was- mach. Dicht by bushalte. Mevr. Anclon. Lange Kerk- dam 63, Wassenaar. Tel. 01751 - 4207. Gevraagd werkster voor 2 halve of 1 hele dag p. week. Mevr. Anclon, Lange Kerkdam 63. Wassenaar. Tel. 01751 - kinderen zyn. 5-dai week. Aanmelden: Me hulp. Kinderhuls Nieuw dorp, Leldseweg 96, Voorscho ten .tel. 2629. B Gevraagd In le klas dames kapsalon te Voorburg (by bus halte). Aankomend kapster en le kapster. Oostelnde 303, tel. 861271. B Wordt vertegenwoordigd)er eeds gedurende de opleiding overleg over plaatsingsmoge lijkheden. Voorlichtingsavond voor deze Goldberg-cursus op woensdag a.s. 's avonds om 8 uur. Gratis. In Rest. Van der Heyden. Breestraat 85, Lelden. Stichting Interkerkeiyke Gezinszorg vraagt gezinshelp- den dageiyks tussen 9 en 10 u. Oude Ryn 190, Lelden. Als hulp l>y lichte admi nistratieve werkzaamheden vragen wij een energiek Jong meisje. Warnecke. Uitsulitend 30960 Werkster gevraagd voor 4 ochtenden per week. Geen zwart loon. Aanmelden tussen half zeven en half 8. War- hulp ln de hulshouding 8.30 tot 16.30 uur. Volledige zelfstandigheid vereist. Leef- -- 30 jaar warnecke, typen. Nederl. taal en rekenen. Haarl.straat 158, tel. Personeel aange!>oden HALF Geslaagde melange van uitgelezen Kentucky en geurige Virginia tabakken Eindelijk de ideale halfzware voorde overtuigde shagroker Mild en toch pittig: VAN NELLE KWALITEIT! EUROPESE TOURISTISCHE ORGANISATIE Sektie Ned. verzoekt ln alle prov. hen, die KAMERS WENSEN TE VERHUREN in 1966 (geheel of 6eizoen) voor nadere inlich tingen te schrijven onder no. 48987 aan het bureau van dit blad. WIJ VRAGEN voor alle voorkomende werkzaamheden. Vijfdaagse werkweek, meestal zaterdagsmiddags! Prima sociale voorzieningen. Mondelinge sollicitaties 's avonds na zeven uur. Woninginrichting „DE KLEINE WINST' H.AARLEMMERSTRAAT 51 - LEIDEN - TELEF. I Nfct#' CO-OP RIJNLAND Door huwelijk komt in onze administratie ee plaats vakant voor een (plm. 18 jaar Mulo-diploma strekt tol aanbeveling. Aanmelden: KOREVAARSTRAAT 30 LEIDEN Woningruil Heel huisje. 1 kaniers, douche, tuin. Goed onder houden. 2e Looierstraat. Voor nieuwbouw of groter huls. Br .bur. van dit blad onder no. 2509 k. Aangeboden Haarlem: vrije woning. 2 kamers, 4 slaap- maand. Gevraagd Lelden soort- geiyke of grotere woning. Hogere huur geen bezwaï i dit blad onder 1 Jawa bromfiets f475. Zie etalage. Firma Dusoswa. Turfmarkt 1-2-3, Lelden. Tel. 24409. Geen fllia- Dpel Ka Lelden. Utr. Jaagpad 16 a, tel. 21966, Voorschoten. Essenlaan. Mercedes, Opel, Taunus, V.W., B.M.W. Cortina, V.W.-busjes. Telefoon 25709 Telef. (01710) - 24600, b. g. g. Nieuwe auto's zonder chauf feur Taunus 17 M, Consul, Opel Rekord, Volkswagen, Ang- 11a, V.W.-busjes met radio. All-rlsk verz. Werkhoven's Garagebedryf, Maredljk 34 a. school, Frans Goddljn, Leede straat 8. lest ln Opel Rekord en Kadett. Telef. 34480, b.g.g. 25574. KUk.... by Van Zyp voor een goede gebruikte bromfiets. Haarlemmerstr. 295, kerheld by verkeersongelukken tingen by Bureau F. Heynen, Hogewoerd 124, Lelden. Telef. 01710 - 20098. B f 398.-. Nieuwe typhoon sluitend ondergebracht by prima assuradeuren. Voor par- i F. Heynen, Hogewoerd 124 burgerweg. Inlichtingen Ka- gerstraat 28. tel. 53019 en Rijschool Madl ls) bij aankoop t Turfmarkt 1. 2, 3, Lelden. Telefoon 24409, geen filialen. Tydeiyk f 150,- korting op enkele overjarige bromfietsen markt 1, 2, 3, Lelden, telefoon 24409. Geen filialen. Aangeboden 2 CV-bestel. 1960. T.e.a.b. Te bevr. Rijndijk 81. Hazerswoude. Vrijdag tot zonder Huur Phlllps-I f25.95 p. ultbetalln van koop thuis? Bel dan vóór 6 - 120705 en 's avonds 070 - 863977. Diverse góetleren en diensten gevraagd Is), by aankooj >p nieuwe Jawa Dusoswa, Turf- Tel. 24409. dryvlng. Firma Dusoswa. Turf markt 1. 2. 3, Lelden, telefoon Kijk. hU Van Zijp voor grammofoonplaten, populair, klassiek en tophits. Keuze uit meer dan 20.000 nummers. Van Zijp, Haarl.straat 279. vakmensen! 100% garantie. Uurwerkkllniek Gorthuls. alléén Lage Ryndyk no. 8. Modeling geeft het haar volume en kracht voor uw watergolf. Echter geen krul. Drie maanden houdbaar 34851 Nu ook zelf chemisch rei nigen (wordt desgewenst ook wassalon. Lage Rndyk 76. Tel. steeg. Telef 26574. Wy halen gebied: graszoden, grond. mest. flagstones, rietmatten, tegels Haarlemmerweg 21. Lelden. Tel. 20550 50 modellen maten ,wan<! of staande kasten met gecorr bineerde hang/leglndellng. plaat. In berken, llmba, eiken, mahonie, afromosla, teak enz. enz. Diverse dikten. Voordyk's Houthandel, Lange Mare 106, d. Haven 11, Lelden, zijn. machine, nieuw, ln koffer f 145. Zlg-zag vanaf f298 - plus les en 3 Jaar garantie. Dit biedt U Van Steyn. Nieu we Rijn 46 b. Tel. 24809. Kredieten tot f4000.— Vrt der. Discrete behandeling zeer lage aflossingen. Postbus 1083, Rotterdam. B Overhemdenreparatie. Nieu we boorden 2.95. ln nylon 3.75 Nieuwe enkele manchetten 2.50 ln nylon 3.- Warnecke. Haar lemmerstraat 158. schoonheid. Import. Per flesje hengsel. 90 cent. By Drog. Boerhaave. mmHaarl.straat 68. Voor de a.s. moeders, alles nieuwe wereldburger. B ..In den Gouden Molt' Een oude miniatuur kif nierswinkel met opkamt kelderkeuken uit de 19e kunt u ln één onzer ets bewonderen. Paplerh. Pafl burg. Nieuwe Rijn 11. B Wandelwagen f9. RU»t Tel 26627. B Verbuur i tafels, klapstoelen. tietenten, grote pannen, gas- 11. Lelden. Tel. 31340. B Schoorsteenvegen sinds 1875 Jac. Stouten, Schelpenkade 23. Leiden. Tel. 21751 Luxaflex, Faber-Degalux. Be stel vroegtijdig. V. d. Horst, vyf Meiplein 34. tel. 22705, wasmachines, kook- per maand, zonder betaling, met recht van koop. Vandaag besteld, morgen by u thuis? Bel dan voor 6 uur 010 - 120705 en 's avonds 070 - 863977 B Al brandt het maagzuur nog blust het wel. Risp-tablet, Je E. M. Jaarsma bureaus ln alle Clubfauteuils. Ka- Stalen stoelen. Kloostertafels. Grasmachine, enz. Nleuwenburg, Hooigracht 55. (Geen winkel). B Wasmachines. Snelwassers f 149.50, langzaamwassers f 212.50, wascomblnatles vanaf f 495. Oudshoorn, Haarl.straat 160-165b. Telefoon 25799. 1-Jarlge mlddenstandsoplef Inschrijving en lnlicnt1^ elke avond vanaf 7 00 Handel8opleldlng Akker® Witte Singel 57 A. Leidel] ln Rehoboth. Rapenburg - Tarief SLEUTELTJl (een wooro oougstens ters) Bewysnummer extra toezending brieveD f0.30 meer f 2J< ,1

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 4