iant-en-klaar garage Ds. Kr. Smit sprak over adoptie voor Voorschotense NCVB Verkoop grond voor 70 premiewoiiiiigen Tekort van ƒ111.900 Warmonds raad en de verkeerssituatie BEURS VAN AMSTERDAM LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 24 SEPTEMBER 1965 bestelling van gemeente Leiden len merkwaardig transport 'e vanmiddag omstreeks iwee nogal ivat opzien aan thterzijde van het Leidse luis. Op bestelling van de ge- vnte Leiden werd een kant- mare garage afgeleverd door pj irma uit Markelo. Het is de i ie garage van dit soort, die iden wordt geleverd. De ge- de Leiden plaatst het gewa- betonnen bouiosel op een 1 Intje achter het stadhuis, op het ogenblik onder meer fietsenstalling is onderge- H. Op de fabriek in Markelo 11en drie ongeschoolde arbei- rotere winst de K.L.M. ders zo'n garage in een dag. Dat betekent een aanzienlijke ontlas*- ting voor het bouwvakbedrijf, dat voor de bouw van een dergelijke garage volgens de conventionele methode enkele geschoolde bouw vakkers zeker een week kwijt is. Deze arbeid kan nu ten goede ko men aan de woningbouw zelf. De prijs van de pre-fabricated gara ge ligt omstreeks de twee mille. (Foto Leitisoh Dagblad) Haagse correspondent) pens voorlopige cijfers heeft de van april tot en met augustus it jaar een winst van 42,6 mil- gulden gemaakt tegen 16,3 mil- gulden in dezelfde periode van jaar. Dit heeft dr. G. van Val, president-directeur van de meegedeeld op de vandaag in laag gehouden vergadering van ilhouders der KLM. heer Van der Wal wees er op, voorzichtig moet zyn ïhatting van het resultaat over ihele boekjaar, dat nu tot en naart 1966 loopt. Want de ma- maanden en met name het ver wende kwartaal januari tot en taart 1966 moeten nog komen. VOORSCHOTEN Weer een nieuwe rou wen veren i "in« a Voorscho- steeds niet genoeg keuze maken in hun ontspan- 'ereniging is er thans weer een [envereniging opgericht n.L Contact Club". Maan- d om 8 uur komen de leden nieuwe vereniging bijeen in Bondsgebouw te Voorschoten. Damescontactclub bestaat uit scheiden leden van het R.K. rengilde in Voorschoten, de laatste jaarvergadering, is welke het gehele bestuur af- ran het Gilde, deels gedwongen, uit solidariteit, gingen de wijk ers met een lijst rond langs de het Vrouwengilde en er tachtig „bedankjes". De- tachtig dames hebben zich erenigd en maandagavond zal vinterprogramma worden vast- Id. Als alles gaat zoals de ver- tingen zijn, dan heeft Voor- >n na maandagavond twee Vrouwenverenigingen. ubileumrit BCV ..Bromotoclub Voorschoten" it zaterdag 9 oktober ter gelegen- van haar tien-jarig bestaan een leumrit voor auto's, motoren, bromfietsen. De start is oorschoten tussen 13.00 en 14.30 De wedstrijd wordt gereden vol de KNMV-handleiding. >PEL De Ned. Christen Vrouwenbond, afdeling Voorschoten, heeft het ver enigingsjaar weer ingezet met een interessante avond voor de leden. Ds. Kr. Smit, geref. predikant te Voorschoten, hield in de zaal „De Werve" een boeiende causerie over „Adoptie", een onderwerp dat de vrouw altijd zeer ter harte gaat. Want, zoals ds. Smit vertelde, het is statistisch vastgesteld, dat van de Nederlandse huwelijken altijd nog 10% kinderloos blijft. Hij schet ste de achtergronden van deze hu welijken. De voortdurende spanning in de eerste jaren, tevergeefs hoop, de angst, de gang naar de specialis ten en vaak de eenzaamheid. En dan in deze harde, soms wrede wereld de tactloze opmerkingen, waarbij de vrouw in haar vrouwzijn getroffen wordt. Vrouwzijn wil altijd nog zeg gen: Kinderen hebben. Per jaar worden er ongeveer 3500 kinderen buiten-eohtelijk geboren en hiervan wordt tenslote 5% voor adoptie prijs gegeven. Dat wil dus zeggen ongeveer 175 kinderen per jaar. De aanvragen voor adoptie zijn echter legio: ongeveer 10.000. De raden van kinderbescherming kun nen alle gevallen niet eens behan- lenl Nederland en Portugal waren de laatste landen, waar adoptie wette lijk geregeld werd. In Nederland in 1956. hier is de regeling het best ge troffen. Ds. Smit noemde de voor naamste voorwaarden uit deze wet ten: tenminste 5 jaar gehuwd zijn; tenminste 3 jaar in totaal het kind reeds verzorgd hebben; tenminste 18 jaar en ten hoogste vijftig jaar ouder zijn dan het kind. Ds. Smit schonk veel aandacht aan de z.g. „band des bloeds", waaraan lange tijd een overtrokken betekenis is toegekend. Na de pauze vertoon de hij een aantal mooie zelfgemaak te dia's van huize „Mitera" in Grie kenland. dat bekendheid geniet om het regelen van adoptie-gevallen. WASSENAAR Medische diensten tiderdorp (ook voor Koudekerk ilen RU") dokter H. A. Blaau- iraad. Hogewaard 4, Koudekerk Rijn. tel. 01714 —208; wjjkver- ?ster zustor G. v. d. Holst, Wit Kruis. Hazerswoude-Rijndijk, 11714—255. tstgeest: dokter J. B. Hugen- tel. 0171051390. K>rschoten: doktor A. M. Kosten- 'Oorstraat 23. tel. 2493; tandarts Gastelaars, Schoolstraat 60. mei- om 9.30 uur; 26/9 apotheek f d LH ^hoten, Leidseweg 66, tel. 2525. 964 'iwenaar: doktor E. M. N. Oos ten, Prinses Marielaan 14a, tel. dokter K. T. de Wit, Jonker- tel. 2460. Apotheekdienst: Apotheek, Schouwweg 2402, Storingsdienst gas, water dektriciteit tel. 2248. a f|rmond: dokter H. A. G. M. tenkamp, tel. 01711—220; wijkver- Hater zuster Meijssen, Jac. v. «renweg 1, Voorhout, tel. 02532 VEERTIG JAAR DOORMAN-ULO De Schout bij Nacht Doorman uloschool viert het veertigjarige be staan. In 1925 besloot de Wassenaar- se gemeenteraad naar aanleiding van een verzoek om medewerking tot het stichten van een Uloschool door de Vereniging voor Christelijk Nationaal Schoolonderwijs tegelij kertijd een openbare uloschool te stichten. In september 1925 werd met een zeer bescheiden aantal leerlingen begonnen in het gebouw, dat thans Astra-theater is. Een jaar later kwam een schoolgebouw met 4 lokalen aan de Amazonelaan gereed, welke laan na de bevrijding werd omgedoopt in Schout bij Nacht Doormanlaan. laan. In 1938 werd het gebouw met 4 lokalen uitgebreid. Van de oprichting af tot 1945 is de hper K Huibregtse hoofd van de openbare uloschool geweest. Daarna heeft de heer Huibregtse het onderwijs in Wassenaar nog gerui me tijd gediend als wethouder van onderwijs. Het Jubileumfeest is gisteren en vandaag ingezet met sportwedstrij den en een puzzlerit. Morgen wordt er 's middags 3 uur in de grote tent, die op het schoolplein geplaatst is aen officiële herdenkingssamen komst gehouden en daarna is er voor de leerlingen en oud-leerlin gen een avondfeest in de school en in de tent. In de school is een soort Fancy Fair ingericht. Aan het begin van de bijeenkomst werd een kort woord gesproken door mevrouw Van der Pol, afgevaardig de van de Federatie V.V.H., over de actie „Door vrouwen a (actie 1 op 5), welke handelt individuele zelfbescherming. Winterprograinma buurtvereniging „Kerkehout*' De buurtvereniging Kerkehout en omgeving heeft een voorlopig win- terprogramma vastgesteld, dat op 8 november a.s. begint met de jaar vergadering. Voor 26 en 27 november staan toneeluitvoeringen door de ei gen toneelgroep op het program- Het Sint Nicolaasfeest voor de kinderen zal op 4 december gevierd worden. Op 22 december is er voor de leden gelegenheid onder deskun dige leiding kerststukjes te maken. Voor 1966 staan o.m. op het pro gramma een nieuwjaarsbal, een car navalsfeest, een voddenbal en eind april nog eens twee toneeluivoerin- ;n. Wachtverbod in Burmanlaan Burgemeester en wethouder heb ben een wachtverbod vastgesteld de noord westzij de van de Bur manlaan. voor zover gelegen tussen Clematislaan en van Cranenburgh- laan. Het verbod wordt van kracht zodra de verkeersborden zijn ge plaatst. Bejaarde fietser na aanrijding overleden Gistermiddag kwart over vijf is de 73-jarige heer C. Parlevliet uit Was senaar bij een verkeersongeval dode lijk gewond. Hij stak zonder op het verkeer te letten per fiets de Van Zuylen van Nijeveltstraat bij het kruispunt Storm van 's-Grasandeweg over en werd gegrepen door een uit Katwijk komende bus van de NZH- Met zeer ernstige hoofdkwetsuren moest hij in de St. Ursulaklindek wor den opgenomen, waar hij enkele uren later is overleden. LEIDERDORP Bouw van 41 woningen Gedeputeerde Staten van Zuid- i Holland hebben dit Jaar voor Lei- I derdorp een contingent van 57 wo- j ningwetwoningen vastgesteld, waar- j van er 30 bestemd zijn voor personeel I van het Ministerie van Defensie. Dit contingent zou gerealiseerd worden in het plan voor arbeidsbesparende bouw, doch daarmee kon, in verband met vragen over de financiering, nog niet worden begonnen. Met de ver kregen toestemming is het thans toch nog mogelijk 41 woningwetwo ningen te realiseren. B. en W. hebben het Architecten bureau Th. N. J. A. Geels en G. Kamsteeg in Oegstgeest opdracht gegeven een bouwplan voor deze 41 woningen te ontwerpen. De woningen zijn van hetzelfde type als die thans worden gebouwd aan de Molenaar straat. Gezien de ervaringen die op gedaan zijn- bij vorige aanbestedin gen, achten B. en W. het gewenst de bouw van deze woningen onders hands aan te besteden. Op grond van de bepalingen van de Woningwet stellen B. en W. de raad voor, voorschotten uit 's Rij lp kas aan te vragen en te aanvaarden. Volgens een persbericht van het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening ligt het in de bedoeling de Woningbouwsubsidies per 1 januari a.s. te verhogen. De jaarlijkse bijdrage voor woningwet woningen zal worden verdubbeld, daardoor zal de huurprijs van ge middeld f. 27.55 per week tot f. 23,25 dalen. Hiertegenover zullen de huren van gesubsidieerde woningen elk jaar met een vast percentage worden ver hoogd en wel zo, dat een eenmaal verleende subsidie in een vooraf te bepalen aantal jaren zal zijn ver dwenen. Fluoridering van drinkwater Het college zegt in een zeer uitge breid voorstel aan de raad, voorstan der te zijn van de fluoridering van het Leiderdorp se drinkwater. Aan het eind van deze uitgebreide nota, waarin gewezen wordt op de grote voordelen en waarin de juridi sche aspecten van het fluorideren werden belicht, concluderen B. en W. dat het aanbeveling verdient, de wen selijkheid van fluoridering te beplei ten bij het algemeen bestuur van het Drinkwaterbedrij f voor de Rijn- Gouwes treek. Tandarts W. van der Sluys, Leider dorps afgevaardigde in het algemeen bestuur, dat 1 januari 1966 in wer king treedt, heeft meermalen in de raadsvergaderingen aangedrongen op •toevoeging van fluor aan het drink- Koop van grond voor oprit van de Zijlbrug Voor de aanleg van de oostelijke oprit naar de nieuwe brug over de Zijl, is het noodzakelijk, dat de ge meente nog enige grond aankoopt. Deze grond is eigendom van de heer T. v. d. Mey. Over de aankoop van 3300 m2 grond is overeenstemming bereikt: er zal f9.300 voor moeten worden betaald. Voor het treffen van voorzieningen met betrekking tot de opslag van mest en gier en de herin deling van het erf zal f 30.000 ge moeid zijn, totaal dus f 39.300. B. en W. schrijven aan de raad. zich ervan bewust te zijn, dat f 30.000 een zeer hoge vergoeding is, omdat bij liquidatie van het gehele bedrijf, met veel goedkoper voorzieningen zou kunnen worden volstaan. De onder handelingen over de aankoop van de boerderij zullen worden voortgezet, waarbij met deze vergoeding rekening zal worden gehouden. Verkoop van grond industrieterrein B. en W. stellen de raad voor het industrieterrein gelegen tussen de Splinterlaan en de Van der Valk- Bouwmanweg te verkopen aan de Bouw- en Aannemingsmij. Noorlan- der en Zonen N.V. te Leiden. De oppervlakte bedraagt 1880 m2, en zal worden verkocht voor f 60 m2 voor het binnen de rooilijn gelegen terrein groot 1550 m2 en f 30 per m2 voor het buiten de rooilijn gelegen terrein groot 330 m2. Reeds eerder stelden B. en W. van Leiderdorp de raad in kennis van het voornemen de bouw van 312 een gezinswoningen en 1040 meergezins- won'ngen in het uitbreidingsplan ZUIlaan en Mejjepolder in rationele woningbouw en systeembouw te doen uitvoeren. In deze aantallen woningen was onder meer het groot ste gedeelte van het voor het jaar 1965 aan de gemeente toegewezen woningcontingent opgenomen. Aanvankelijk verwachtte men, dat nog dit jaar met de bouw van de in totaal 1S52 woningen begonnen kon worden. De financiering van de onderhavige plannen, met name voor wat betreft de premie- en ongesub sidieerde woningen, bleek echter nog al wat moeilijkheden op te leveren. Een en ander heeft ertoe geleid, dat men dit jaar niet meer kon gaan bouwen. Teneinde te voorkomen, dat het grootste deel van het toegewezen woningcontingent hierdoor verloren zou gaan, besloten B. en W. dit con tingent nog in zijn geheel in de tra ditionele sfeer te realiseren. Voor de daarvoor benodigde bouwgrond dient enige grond aan het ratioplan te worden onttrokken, waardoor dit plan thans 1272 woningen omvat. Het ziet er intussen naar uit, dat in het voorjaar van 1966 met de bouw van deze woningen, in twee productiestromen kan worden begon nen. Teneinde voldoende premie- BEURSOVERZ1CHT Zwak voor Internationals Amsterdam. 14 september. De markt heeft vanmiddag een vermoeide indruk achtergelaten voor I wat de stemming van de internatio- combinatie ..Leiderdorp'' ontwikkelde nale „aardeB betreft. De kooplust plan voor de bouw van 70 premie- huurwoningen, besloten B. en W. 14 was garing en trad Pa* °P «et ser eenheden van het contingent wo- laagde niveau naar voren, ningwetwoningen naar de premie- rector over te hevelen. Gedeputeerde Van verkopen op ruime schaal vu Staten hebben hieraan inmiddels i evenmin sprake. Het aanhoudende hun goedkeuring gehecht, aanbod voor Amerikaanse rekening Voorstel aan Leiderdorpse raad De N.V heeft zich bereid verklaard deze 70 premiehuurwoningen, die op een perceel terrein aan het Kwik staartplein kunnen worden gereali seerd, te bouwen. Het betreft een bouwplan, waarin zijn opgenomen 30 galerij woningen in 5 woonlagen en 40 galerij woningen in 4 woonlagen. Het flatgebouw zal van een liftin- stallatie worden voorzien. B. en W. stellen voor het betreffende perceel bouwterrein te verkopen aan de N.V. Aannemingscombinatie „Leiderdorp". Begroting 1966 Leiderdorp zal ook in 1966 moeten werken met een te kort. De begroting 1966, die de raad maandag wordt aangeboden, raamt een tekort van f 111.900 op de gewone dienst. Men onderzoekt nog de mogelijkheden, waardoor het tekort gereduceerd kan worden. B. en W. zullen t.z.t. uitvoe rig terug komen op de oorzaken van het geraamde tekort. Huur tennispark gaat omhoog Met de huurprijs 1964/1965, groot f 3.850 van het tennispark De Mun- nik werden de kosten niet gedekt. B. en W, stellen de raad voor de huur voor de periode van 15 oktober 1965 15 oktober 1966 te bepalen op f 4125. Vestiging van banken Zowel de Amsterdam-Rotterdam Bank als de Algemene Bank Neder land zijn voornemens een bijkantoor in Leiderdorp te vestigen. Hoewel de definitieve plaats van de banken in het uitbreidingsplan Winkelhof zal zyn. zullen voorlopig noodgebouwen worden betrokken. Raadsagenda De gemeenteraad van Leiderdorp komt maandagavond kwart voor acht in openbare vergadering bijeen ter behandeling van de volgende voor stellen: tot intrekking van het raadsbesluit van 30 augustus 1965, tot verkoop van grond aan de heer D. van der Kwaak; tot verkoop van industrieterrein aan de firma Joh. Noorlander en Zonen; tot verkoop van grond voor de bouw van 70 pre miewoning aan de N.V. Aannemings combinatie Leiderdorp; inzake de bouw van 41 woningwetwoningen; i tot aankoop van grond van de heer I T. van der Meij ten behoeve van de 1 aanleg van een rijwielpad naar de oostelijke oprit van de brug over de Zijl; tot verbetering van 30 woning- j wetwoningen aan de Meijelaan; tot vaststelling van de huur voor het Tennispark seizoen 1965/'66; tot verhuur van een perceel grond aan de Am sterdam-Rotterdam Bank N.V. ten behoeve van de tijdelijke plaat sing van een bankgebouw; tot het verstrekken van een uitkering-ineens conform de ministeriële voorschriften het ge meen te personeelaanbie ding van de gemeentebegroting voor 1966 en voorstel tot benoeming van begrotingscommissie; aanbieding de gemeenterekening over 1963 voorstel tot benoeming van een rekeningscommissie; voorstel inzake de fluoridering van drinkwater; tot het ontbinden van de pachtovereen komst met de heren N. en A. van der Meij in Voorschoten; comptabiliteits- besluiten; rondvraag; sluiting. Aandacht gevraagd betere kwaliteit bij woningbouw „Naast kwantiteit ook kwaliteit". Hiermede vatte vandaag de direc teur-generaal van de Volkshuisves ting en de Bouwnijverheid, ir. H. M. Buskes, de wat hij noemde „twee de fase van het beleid van minister Bogaers" samen in een toespraak tot het congres van de nationale wo ningraad in Valkenburg, waarin hij een pleidooi hield voor een hogere toekomstwaarde van het Nederlandse huis. Niet alleen de regering, ook de bouwwereld onderkent de noodzaak van kwaliteitsverbetering, maar Euskens meende, dat het zijn taak was deze kwestie opnieuw van een dikke streep te voorzien. De regering meent ,dat nu de produktieverhoging goed op gang is gekomen, er ruimte komt om grotere aandacht te gaan wijden aan verschillende kwaliteits vragen. Ir Buskens zei, dat zijn plei dooi voor meer aandacht voor het kwaliteitsvraagstuk niet bedoelde meer aandacht te vragen voor een tegeltje meer, een zwaardere hout maat enz., maar dat hij de aandacht wilde vragen voor een nieuwe visie en een nieuwe fase in de volkshuis vesting. Dinsdag 28 september a.s. komt dedat raad der gemeente Warmond in openbare vergadering bijeen. Ingeko men is een brief van de raadscom missie van advies voor de recreatie over een wijziging van het uitbrei dingsplan in hoofdzaak inzake een recreatieplan voor de gehele gemeen te en inzake vergunningen voor uit breiding van bestaande of nieuwe recreatiebedrjjven. B. en W. delen mede, dat zij zich zeer wel kunnen indenken, dat de in deze brief omschreven situatie de copimissie wel wat verwarrend voor komt. Zij kunnen onderschrijven, dat de coördinatie niet voldoende is. Op korte termijn vindt echter een be spreking plaats tussen vertegenwoor digers van de Kon. Ned. Heide Mij., het college van B. en W. en de ge- meenlearchitect waarbij ook deze coöordinatle ter sprake zal komen. Een ander agendapunt is de ver- keersituatie. B. en W. delen mede, verband met de gedeelte lijke afsluiting voor alle rijverkeer van de Dorpsstraat, een bespreking hebben gehad met de winkeliersver eniging. Daarbij bleek, dat bij deze vereniging bezwaar bestond tegen de in voering van eenrichtingsver keer in de Dorpsstraat en de Burg. Ketelaarstraat tussen de Burg. Scholvinckstraat en de Warmunda- straat. Dit zou volgens dit bestuur nadelig zijn voor de middenstands zaken, met name het horecabedrijf. Teneinde aan deze bezwaren tege moet te komen hebben B. en W. be sloten geen eenrichtingsverkeer in te voeren voor het gedeelte tussen Burg. Nederburghlaan en d, Warmunda- straat. Een aanvankelijk genomen besluit om de Burg. Nederburghlaan in wes telijke richting voor verkeer open te stellen, is na felle protesten van de bewoners en de commandant van de brandweer, weer ingetrokken. NOORDWIIK Beschonken lieden betrapt bij inbraak Een drietal Noordwjjkse jongelui in de leeftijd van 18 tot 22 jaar, die de avond in een café hadden door gebracht, verschaften zich na de tijd van sluiten toegang tot de op slagplaats van slijterij Vos aan de Hoofdstraat. Zij werden bij de in braak op heterdaad betrapt en na men de vlucht. Een fles wijn, die zij nog hadden weten te bemachti gen, viel op straat stuk. Enige tijd later molesteerde een van de beschonken belhamels op het Palaceplein enige voor bij gan gers, aan wie zij om een vuurtje had den gevraagd. Een politiepatrouille, die na de melding van de inbraakpoging op zoek was gegaan naar de daders, re kende het trio in. Proces-verbaal terzake inbraak en mishandeling is tegen hen opgemaakt. plus de aangekondigde belasting maatregelen etc. door minister Von deling knauwen aan het weerstands vermogen van de beurs om het aan geboden materiaal op te nemen. Kon. Olie daalde vanmiddag circa twee gulden tot 138. Unilever gaf eveneens ongeveer, twee gulden prijs tot 132. Beide fondsen sloten gisteren in Wall Street elk 7/8 dir. lager, terwijl KLM er iy4 dlr hoger sloot. Philips min slechts dir. Dit fonds noteerde op 116 vanmiddag ongeveer 60 cent be neden het slotniveau van gisteren. AKU en Hoogovens gaven elk drie punten prijs op resp. 441% en 496 als adviesprijzen. KLM werd ingevolge Wall Street hoger geadviseerd. Blij kens voorlopige cijfers heeft KLM in april t.m. agustus 1965 een winst be haald van f 42,6 min, tegen een winst van f 16,3 min. in de overeenkomstige periode van 1964. Vergeleken met de sloükoers van de vorige week daalde AKU deze beurs- week ongeveer 7, Hoogovens circa 12 punten. Philips gaf ongeveer f 1.40 prijs. Unilever f 4.50. Kon. Olie daalde bijna f7 doch hiervan gaat f3 int. dividend af. De scheepvaartsector was goed ge disponeerd door lokale vraag. Ook de leidende cultures konden zich fractio- neel verbeteren. De staatsfondsen- markt was wederom vast door buiten landse vraag. De beleggingsmarkt heeft zich deze week zeer goed ge houden. Aandelen Centrale Suiker Maatschappij werden weer eens in een open hoek verhandeld door op vlammende lokale speculatieve vraag waarvoor geen aanwijsbare redenen aanwezig waren. Dit fonds boekte een koerswinst van circa 7 punten op 412. Voor de inschrijving op de f 1 min. rentespaarbrieven 1965/75 van de Coöperatieve Markt Centrale tegen 100 pet, aflosbaar 1 oktober 1975 te gen 180 pet, bestond een zeer grote belangstelling. De belangstelling voor de inschrijving op de f 3,5 min. 6 pet. obligaties Bernardus Stichting in. Losser tegen 98% pet was ruim. Aan delen EMS werden hoger geadviseerd. Dit naar aanleiding van mededelin gen door de directie van EMS in de vandaag gehouden jaarvergadering. Vrijdag, 24 september 1965 ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad g 1.000,- vorige slotkoere koers v. heden Ned. '64 5% 98 98 Ned. '64 5 94% 94f| Ned. '58 4% 92 A 92A Ned. '59 4% 91% 91% Ned '60-1 4% 91% 91H Ned. '60-n 4% 90% 90% Ned '59 4% 90% 90% Ned '60 88 A 88% Ned. '61 4V4 88% 88% Ned. '63 4% 88 b 88 Ned. '47 3% 80 A 80% Ned *53 I-n 3% 86% 86% Ned '48 3% 79 87fj Ned '50 I-n SV4 78% 78% Ned. *54 I-n 3% 80% 80% Ned. *55 I 3V« 80% 80% Ned '55 n 3% 84% Ned *37 3 84% 84% Ned Gb obi '46-3 84% b 85% b Ned dol in. '47 3 89% 89% Ned. Inv cert 3 97% Indië *37 A 3 90% 90% Ned. wonbl '57 6 101A 101A N. wonbl '58-'59 90% 90% N. wonbl. '60 4% 90% 90% ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 104% 105% Ver. HVA-mlj 134 133% A.K.U 444 441% Dell Mi) cert 110. 110.50 Hoogovens cert 499 497% Pliilips gem bez. 116.70 116.25 Unilever f*ert 134.20 132.15 Dordtse petr 649 633% Kon P (50 f20» 139.10 138.05 Holl Amer. LlJn 129% 130% Java China Pak 186% 187 200 215 Kon Ned St.boot 122% 122% Kon. Paket M1J 217% 2181 Stoomv Mil Ned 140 139% Nlev Goudr cert 109% 109 v Ommeren cert 226% 227% Kon Rott Lloyd 156 157% N Scheepv Unie 150% 151% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov en Gem. leningen A'dam 47 3% 88% A'dam '48 3% 87s; R'dam '52-1 4%.. 88% Bankwezen Bank N.O 85 5 96 idem '64 5% 94% idem "58 5 92% Cdem '64 6 92% d. NWB *52 4% 90% BVO Rapbr *52.. 164 BVO Rspbr f500 149 industr. Obligaties 88b 88 b 88% Philips DoL '51 83% 83% VERKLARING DER TEKENS Gedaan en laten Gedaan en bieden Bieden Premieleningen Alkmaar "58 2%.. 79% 78% A'dam '53 3 115% A'dam '61-1 2%.. 90% 90% A'dam '56-1 2%.. 79 78% A'dam '56-D 2% 85% 86% A'dam '56-m 2% 85% 85% A'dam '59 2% 83% 83% Breda *54 2% 81H 81% Dordrecht *56 2% 79 79% Eindhoven *54 2 83% 83% Enschede '54 2% 77% 77 H Den Haag I *52 2% 87% 87% Idem n 2% 89% 87 R'dam *52-1 2% 95% 89% Idem n 2% 87% 87% Idem '57 2% 88% 88% Utrecht'52 2% 104 Z.-Holl 1957 2% 87% 87% Zuid-HolL '59 2% 88% 88% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen Interunie f60 192 191 Nefo f 60.- 98.97.50 Robeco 227 226 Uril tas f60,- 437 437 Ver Bez v 94 f 50 117.50 117 Europa I 10 pb... 485 483 Alg Bank Ned. 270 270 Amro 56 56.30 Cultuur bank 22 HolJ Bank O eert 226% 226% Ned Mid bank 103.50 103.50 R.V.S cert. 601 605 Industrie Ondernemingen Albert HeUn 640 BerkeJ's Pat 225 Borsumii Wehrp 58 Calve Delft cert 930 K Pap v Gelder 121% K Ned Grof sm 108% DeGruyter pret b 138% Holi Constructie 390 Lng bur v Bnijv 150% Internatio 296V. v. Kemp en Beg 132 Kon Zout Ketjen 836 Leidse Wolaril 276 MUller en Co NB 337 Ned Kabelfabr... 346% Philips pref 45 - Rott Droogd Mi) 232 E.M.S 204 Ver Machfabr... 151M Ver. Touwfabr 323 Vlhamy 179 Walvisvaar* 84 Wernlnk's Betmlj 175 Wilton Filenoord 172 9. Wtlk - Heringa 120 Zaalberg 90 Mijnbouw en petroleuro Blliton 2de r. 400 Kon Petr (f20) 138 5 Amer. fondsen Can ad. Pacific R 640 67% Intern Ntcke! Anaconda 73% 72% Bethlehem 8tee) 38 37% Cities Service 89% 87%* Genera) Motors.. 103% 102% Kennecott 111% 111% Republic Steel 44% 44 Shell Di) 66% 66% Union Pacific 41% 41% On State» 8teel 49% 49 A Ex dividend <j Exclaim e mmmmm bLaten

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 19