rroepen nog niet teruggetrokken JONGENS it? wees OCCASIONS Kanellopoelos gooit olie op liet vuur ONONCE [aren VERKOOPSTER MATRASSEN EI05E MATRASSENFABRIEKEN illem van Otterloo rnft JOOP VAN WEES DAGBLADRECLAME ÏS NIET TE VERVANGEN &uto HEEMSKERK adve ten schot langs grenzen van India en ikistan, wèl bittere woordenstrijd travond meegedeeld dat de troepen van zijn land niet zullen den teruggetrokken op de stellingen die zij voor 5 augustus in- en, zoals door de Veiligheidsraad is verzocht. Hij zei dat deze ding het gevolg is van het feit. dat India niet bereid is zijn pen terug te trekken. Pakistanen staan in de sector Nieuw Delhi heeft gezegd, dat als ge- VKlJUAü Z4 at.4*laoo ob 19 km diep in India's Kasj en de Indiërs staan ongeveer 15 diep in Pakistan bij Lahore, 24 liep in de sector Siaikot en 48 km ln de sector Rajasthan. „Schending" iia heeft gisteravond laten we- dat Pakistaanse troepen het be- hebben geschonden door bij ar India's Kasjmier binnen te zich daar in te graven. Het aldus een officiële woordvoerder ieuw Delhi, „geen grote eenheid", het 1600 km lange front is gis- opnieuw geen schot gevallen, beide zijden worden bittere luldigingen geuit die een weer ing zijn van wederzijds wan- ren. De Indiërs zijn buitenge- verbolgen over een Pakistaanse [aanval, even voor het bestand, mritsar, waarbij woensdag tien personen om het leven kwa- Tezelfdertijd beschuldigden de itanen de Indiërs ervan hun op open zee te heben aangeval- India heeft dat laatste „een ver genoemd. Igens een Indiase officier aan front in Lahore zijn in deze sec- dan 2000 Indiase militairen euveld, gewond of als vermist op- Een Indiase woordvoerder in volg van de Pakistaanse luchtaanval len onder de burgerbevolking meer dan 400 doden en ongeveer 500 ge wonden zijn gevallen. Van Pakistaan se zijde wordt gemeld dat 7000 main Indiase troepen zjjn gedood, 516 tanks vernietigd en 111 vliegtuigen buiten gevecht gesteld. Over verliezen aan Pakistaanse zijde werd nog niets meegedeeld. Oe Thant Minister Bhoetto van Pakistan had gisteren wat hij noemde „een nuttig onderhoud" met VN-secreta ris-generaal Oe Thant. Hij herhaalde dat de kwestie Kasjmier moet worden opgelost door middel van een volks stemming. die de vijf miljoen, over wegend mohammedaanse, inwoners van Kasjmier in staat zou stellen tot gebruikmaking van het recht op zelf beschikking. India verzet zich daar, volgens Bhoetto, nog steeds tegen. Hij zei dat Pakistan per 1 Januari uit de VN zal treden wanneer de Veilig heidsraad geen doeltreffende stappen doet om dit fundamentele vraagstuk tot een oplossing te brengen. Een re delijke tijd daarvoor was niet acht tien jaar de duur van het conflict tot dusver „maar zo ongeveer drie maanden", aldus de Pakistaanse be windsman. Oe Thant heeft beide landen ver-maken). gen Inzake de terugtrekking van hun troepen. Een aantal militaire VN- waarnemers is al naar het betrokken grensgebied onderweg om toezicht te houden op het bestand. De „vrijheidsstrijders" in India's Kasjmier, die al hadden laten weten dat ze niets met het bestand te ma ken hadden, hebben hun activiteit opgevoerd, zo meldt het ondergrond se radiostation „De Stem van Kasj mier". Bemiddeling Premier Sjastri van India hoopt dat president Nasser van Egypte zal kunnen bemiddelen ln het geschil tussen India en China over de grens by Sikkim. Gisteren is een persoon lijk afgezant van de Indiase premier in Cairo aangekomen. Hoog in met sneeuw bedekte Himalaja-ge bergte houden Indiase strijdkrachten de Chinezen in het oog. Wat de Chi nese troepen nu doen is voor de In diërs een raadsel, aldus een officiële woordvoerder ln Nieuw Delhi. Hij zei dat de Chinezen bezig zijn een mi aan te leggen nabij de Jelepla-pas. „Het Is moeilijk te zeggen wat zij doen en waarom". De Indiase ambassadeur bij de VN. Nehroe heeft gezegd, dat de interna tionale gemeenschap de verzekering moet geven dat zij de niet-kernmo- gendheden zal verdedigen tegen kernaanval wil India blijven afzien van het ontwikkelen van een kern wapen. (Men neemt aan dat India in 1% jaar een atoombom zou kunnen CARSTENS ZET OVERLEG VOORT Prof. Karl Cars tens, de Westduit- staatssecretaris van Buitenlandse Zaken, zette gisteren zijn besprekin gen met Russische functionarissen voort. Het doel hiervan is tot bete betrekkingen te komen tussen West-Duitsland en de Sowjet-Unie. Carstens had woensdag een ge sprok van drie uur met de Russi sche waarnemende minister van Buitenlandse Zaken. Koeznetsow. Gisteren had hij een onderhoud met de voorzitter van de Russische Kamer van Koophandel. Nesterow en later met de voorzitter van de staats commissie voor culturele betrekkin gen met het buitenland. Romanows- ki. Nieuwe regering in Syrië In Syrië is gisteren een nieuwe re gering gevormd. De premier, gene raal Hafez, is afgetreden en op gevolgd door dr. Zoeayen, lid van de nationale raad van de revolutie en regionale leider van de Baathparty. De regeringswijziging is een con stitutionele maatregel die volgt op de jongste vorming van een nieuwe presidentiële raad waarvan Hafez voorzitter werd. Veel ministers van de nieuwe re gering hadden zitting in de oude en beheren nu dezelfde portefeuille. In wezen zal er geen verandering komen in de regeringspolltiek. Het nieuwe kabinet onder Zoeajen zal dezelfde politiek volgen als de rege ring van generaal Hafez. Wat er in feite is gebeurd, is het situeren in 's lands bestel van nieuwe in stellingen. die de greep van de Baathpartij op de leiding van het land moet versterken. Generaal Hafiz blijft als voorzit ter van de presidentiële raad en op- pervelhebber van de strijdkrachten de hoogste autoriteit. De Indiase president Radhakrisj- nan is vandaag op reis gegaan naar het buitenland. Hij zal o.a. bezoeken brengen aan Joego-Slavië, Roemenië en Tsjecho-Slowakije. Volgende week twee betogingen in Athene (Van onze correspondent in Athene» De rechtse (ERE) partijleider Kanellopoelos bljjft in de Griekse crisis een element van verrassing. Eerst opperde hij in de kroonraad een voorstel tot verkiezingen onder zijn le'ding dat hij later moest intrekken. En nu is er zijn oproep in het parlement, waarin zich lang zaam maar zeker het einde van de regeringscrisis scheen aan te kondi gen, tot het houden van een rechtse demonstratie op maandagochtend. Het spreekt van zelf dat Papan- dreoe cnmiddelijk reageerde met een oproep voor dinsdagavond, daarbij met voldoening constaterend dat het etrydtoneel aan „het gecorrumpeer de parlement" werd onttrokken. Daarmee heeft de crisis een even late als onverwachte wending geno men. De belangstelling ervoor leek de laatste tijd af te nemen met gelijk tijdige toeneming voor die van de voetbalcompetitie die zondag begint. Dat Kanellopoelos nu olie op het smeulende trottoirvuur gooit, stemt tot nadenken en zal hem misschien nieuwe kritiek in eigen gelederen op leveren. Maar maandag zal het land waarschijnlijk een nieuwe regering hebben met de rechtse ERE erin ver tegenwoordigd. terwijl Papandreoe voorlopig is uitgeschakeld. Speculeert Kanellopoelos misschien op een slechte eigenschap die men het Griekse volk vaak toeschrijft: dat het overdreven graag wedt op het winnende paard? Aan de andere kant valt het moei lijk aan te nemen dat Papandreoe binnen zo korte tijd zijn enorme aanhang zou hebben verspeeld. Ka nellopoelos speelt derhalve een ge- ic De Amerikaanse kruiser Little Rock is gisteren voor een informeel bezoek van vijf dagen in de Amsterdamse haven aan- gekomen. Op de achtergrond het Nederlandse vlaggeschip. de kruiser De Ruyter. De leden van de Hazerswoudse afdeling van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen hebben tü- dense hun eerste bijeenkomst in het winterseizoen het gevangeniswezen in Finland nader onder de loep kunnen nemen. Hierover sprak mevrouw A. M. Hoekendijk uit Heemstede, die tevens enkele ervaringen van haar reis door het Scandinavische land memoreerde. Zij besteedde voorts aandacht aan de vluchtelingen uit Rusland, die in Finland in kommer volle omstandigheden leven. vaarlijk spel met het wakkerroepen van het sluimerde „trottoir". Als Stephanopoelos beide demonstraties toestaat, krijgt men het typische, oer- Griekse toneel van de „agona", de wedkamp. Het Plein van de Grond wet met zijn vele erop uitkomende straatjes dient (tijdens verkiezin gen) als meter van de massa en de kranten drukken daags na zulke de monstraties altijd schetjes af, waarop opkomst en dichtheid zijn af te le- voor een prettige zelfstandige werkkring met 5-daagse werk week. j m jfaties schriftelijk of mondeling traat 65, Leiden. IANSENSTRAAT 71—77 - LEIDEN Telefoon 01710—42341 f6 Ujnen) brieken en expeditie hebben wij plaats voor: 'leeftijd van 16—19 jaar) foor diverse werkzaamheden, dagelijks van 96 uur bij de bedrijfsleider. HET RESIDENTIE ORKEST GEHOORZAAL SEIZOEN 1965/1966 8 ABONNEMENTSCONCERTEN waarvan 7 op dinsdag en 1 op donderdag: 5 okt., 9 en 23 nov., 7 dec., 18 jan., 15 feb' 1 maart en 14 april. ©.I GENTEN KARL BO HM. GENNADY ROSHDESTVENSKY Emil Gilels. Eduardo del Puyo Zino Francescatti, Willem Noske, David O is tr ach Gérard Souzay, Zara Doulouchanova. ®ienten ad f32,50 verkrijgbaar bij Firma Ben- fewoerd 90, telefoon 20097, giro 378871. ^preking, volgens nummering abonnementen, Bender op maandag 27 sept. voor leden Ver. ta, overige abonnees van dinsdag 28 sept. af, van woensdag 29 sept, af tospectus wordt op aanvraag toegezonden. exclusieve herenmode en confectie Joop van Wees is jong, al van kindsbeen af in het vak en huldigt het principe dat alleen tevreden kopers klanten worden. Daarom liever met een „ik wacht nog even" de deur uit dan met een koop waarmee men niet 100% tevreden is. Op deze basis opent Joop van Wees zaterdag 25 september 1965 zijn nieuwe zaak in exclusieve herenmode en confectie. Graag heet hij u daarbij welkom. Om u met bescheiden trots zijn collectie te tonen, zijn zaak te laten zien en u te leren kennen. Komt u even een kopje koffie of thee drinken. Kopen komt later wel, nu alleen even kijken! Joop van Wees stelt er prijs op zowel in herenmode als in confectie uitsluitend het beste te voeren. Dat dit niet altijd het duurste hoeft te zijn wil hij u graag tonen. exclusieve herenmode en confectie - Korevaarstraat 5 Leiden TeL 24626 De nieuwe serie Philips TV-ontvangers stelt alles in de schaduw wat er tot nog toe op TV-gebied te zien was. Een voorbeeld? Deze nieuwe Philips superontvanger met 59 cm beeldbuis, automatische fijnafstemming en synchronisatie, direct-vision-beeldbuis Philips gradatiefilter. Geschikt voor ontvangst van Nederlandse en Duitse VHF- en UHF- stations. Voor het bedrag dat u nodig hebt om van dit schitterende toestel te kunnen genieten, spreken we als u wilt een prettige betalingsregeling met u afl NIEUWE RIJN 30—32 LEIDEN - TEL. 24244* Gebruikte automobielen, alle van 1ste eigenaar o.a. in voorraad: Opel Rekord 4-deurs 1700 1962 Opel Caravan 1963 Opel Caravan 1962 V.W. 1963 Mercedes 190 1960 TRABANT (20.000 km.) 1963 Volvo Amazone 120G 1960 Ford Taunus 17 M 1963 Ford Taunus 17 M 1962 Ford Taunus 12 M 1963 Ford Cortina 1963 Ford Anglia 1961 Ford Taunus Stationcar 1961 Ford Taunus 17 M 1958 Peugeot 404 1963 Morris 1000 1961 Austin A40 1960 llillman Cabriolet 1960 '50.000 km.). Opel Kadett Renault 4L export TELEFOON 01712—276 RIJPWETERING

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 17