TRIO in badhuis geboren Justitie werkt aan een groot bouwprogramma BRYLCREEM van da a Cf „The three Jacksons25 jaar accordeonisten „ZOLANG DE MENSEN ONS NOG WILLEN HOREN GAAN WE DOOR.." firato en groteren PROCES TEGEN NEGEN NAZI'S Conny van Bergen krijgt halve gage Voor hem...voor haar LMDS OH IMOBL4» WOENSDAG RCPTEMBEB MM! DERDE BLA» Advertentie L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. (Van onze rtv-medewerkster) De Rotterdamse mannen ,,The three Jacksons vierden vorige week feest: Harry van der Velde. Piet Koopmans en Piet van Gorp herdachten het feit dat zij in de zomer van 1940 in een Rotterdams badhuis el kaar hoorden fluiten onder de douche, daar over en weer van onder de indruk geraakten, el kaar na afloop ernstig de hand schudden en tot slot een accor deon-trio vormden. Dit trio brengt nu na 25 jaar nog steeds een springlevend stuk amuse mentsmuziek, dat in ieder po pulair ochtendprogramma van de radio wordt gedraaid en vol maakt onverslijtbaar is door een gemis aan pretenties. Harry. Piet en Piet hebben in de j jaar dat zij in het muziekvak èitten 'waarvan 20 jaar in de gram- mofoonplatenbussinesde hele toe komst. meegemaakt van de lichte uitt platenindustrie in Nederland, maar 1 1 fok de grote veranderingen zien ko- 9 men in cie status van de amusements- muziek. Want in de jaren "30. die sombere periode van werkloosheid en laagconjunctuur, was een muzikant een soort kantjesafloper, een man jiaas,. de maatschappij, een man zon- vocJ*r 17t/m26 september •Manifestatie op het ge bied van radio, televisie en geluidsweergave •completetelevisie studio In vol bedrijf in de grote RAI-Congreszaal toll amsterdam geopend: 10-17 en 19-22.30 uur zondagen: 10-18 uur toegang: 2,50 goucten platen. In 1945 begon deze i triomfale platenzege met ..aan het strand stil en verlaten". op hurt "The three Jacksons eigen Rotterdamse Maas verder hebben zij alle uithoeken van West-Europa gezien. Hun allergrootste succes hebben de „Three Jacksons" toch te dan- I „We zün vanaf het begin alle drie J vak en zolang de levrede II |ken aan hun talrijke platenopname. even belangrijk geweest", zegt Har- willen horen (en onze agenda's staan Dat zijn inmiddels 55 medley's, 12 ry. „We kunnen het geweldig met nog vol, kijkt u maar) gaan we ge- je_ langspeelplaten en tweemaal drie I elkaar vinden. We houden van ons 1 woon door". RTN ziet TROS niet als tegenpartij In een verklaring, afgelegd door het bestuur van het ten bate van de R.TjN. opgerichte „Nationaal Om- roepfonds" wordt o.a. meegedeeld, dat de R.T.N. de T.R.O.S. .stellig niet als een tegenpartij ziet, de TR.O.S. wil immers het zelfde, doch zoekt dit langs andere weg te realiseren." Ir. A. G. Maris, voorzitter van academisohe raad in Den Haag, oud-voorzitter van de voormalige coördinatie commissie waarin de T.R.O.S., ex-Open Bestel en ex-T.V_N. gezamenlijk optraden, zegt oa. in de verklaring: „Persoonlijk heb ik niet de minste ambitie om mij in het ac tieve gewoel in de ether te begeven. Wel wil ik echter alle medewerking verlenen om te komen tot een natio nale omroep." Burgemeester Ch. G. Matser van Arnhem verklaart: „Laten wij voorop stellen, dat het ons er niet om is be gonnen iemand tegen de schenen te schoppen. Wij eerbiedigen de andere omroepen. Zeer beslist en met grote overtuiging voel ik mij echter aange trokken tot een grotere openheid in het bestel. Het is blijkbaar de be doeling van het vorige kabinet ge weest en nu ook van deze regering om een eerlijke kans te geven aan serieuze mensen, die een poging in nationale zin willen ondernemen. Nu deze zich aandient, vind ik, dat hun daartoe de gelegenheid dient te wor den geboden." I NEDERLAND 1 VPRO: Nieuws in het kort NTS Voor de kleuters. Klaas Vaak Toto Festival Markt, tv-filmpje Patrouillewagen 54, tv-film NTS-jo urnaal Programma vanuit de Firatostudio Met Feijenoord naar Madrid, interviews Eerste helft Real Madrid Feijenoord PAUZE: Leo Kool interviewt sportmensen Tweede helft Real Madrid Feijenoord Flashing Fashion NTS-journaal Sluiting. NEDERLAND 2 VARA: 8.00 uur Nieuws in het kort NTS 8.01 uur Ann Burton zingt 8.20 uur Pracht en praal, documentaire 8.45 uur De geheimzinnige dubbelganger, tv-film 10.10 uur Sluiting. UIT HET RADIOPROGRAMMA: HILVERSUM 1: 8.00 uur Windsbacher Knabenchor 9.30 uur Promenade orkest HILVERSUM 2: 7.10 uur Miljoenennota 7.30 uur .Artistieke staalkaart. Prinsjesdag Als „The Three Jacksons'' rugzien op deze eerste t-üd en de Jaren vergelijken met de welvaart nu waarin een goede muzikant respactabel burger is die een goed ituk brood verdient, een eigen flat heeft met een eigen auto, dan stemt ben dat veel meer tevreden dan al die het rio hebben ge boekt. Die helderheid van de heren. leidde tot dat bezoek aan het Dadhuis, kwam op een goed moment, omdat ze op dat tijdstip alle drie solistisch werkten in moeilijke om- ndigheden. De beide Pieten als ïordeonisten in cafés's zonder klan- en Harry schnabbelde in Kam- i, waar de Rotterdamse slachtof- s van het bombardement waren ondergebracht. Overigens: de drie musici kehden kaar in 1940 al jaren. In 1933 wer den Piet Koopmans en Piet van Gorp zwagers van elkaar en gingen daardoor geregeld met elkaar samen spelen. Beiden kwamen uit accorde- uverenigingen, evenals Harry van er Velde, die toen al een jaar of zeven beroepsmusicus was. Al van sijn tiende jaar af had Harry dat zijn hoofd gehad. Via het mond- WEER LANCERING IN SURINAME Gisteravond is in Suriname een tweede Nike-Apache raket gelanceerd Ook deze tweetraps raket werd af gevuurd voor windmetingen in de ionosfetr. De lancering verliep geheel l olgens plan.- Ook gisteravond was het nog een beetje prinsjesdag op de te levisie. In de vooravond werd de volledige troonrede herhaald, wat in elk geval voor degene, die dit schrijft zeer instructief was, want met bovendien de krant er nog by kreeg hij een dieper in zicht in de tekst daarvan. Voor en na de troonrede toonde men flitsen van de traditionele cere monieën. De commantator liet niet na te wijzen op het nu be roemd geworden open raampje van de gouden koets. Toch wel min of meer een wonder dat zo'n raampje na jaren ineens open blijkt te kunnen. Laat op de avond deden de medewerkers aan „Vanavond in Nieuwspoort" een over het alge meen geslaagde poging om het een en ander duidelijk te maken van 's lands financiën en by die medewerkers willen we zeker minister Vondeling noemen, want wat voor goeds of kwaads de verschillende partijen ook over hem op te merken zullen hebben, iedereen zal het er mee eens zyn, dat het een heldere prater is. Al die geldzaken zijn zo langzamerhand zo ingewik keld geworden dat de toch zeer belanghebbende burger schreeuwt, als we het even sterk mogen uitdrukken, om een dui delijke voorlichting en het was dan ook niet overdreven, dat we de minister op een gegeven mo ment met een soort telraam za gen uitleggen hoe hij zyn (onze dus) 18,1 miljard gulden be steedt. idee dat de regering beter meer zou kunnen lenen dan de belas tingen te verhogen. Afwisselend De televisie bood gisteravond verder een alleszins afwisselend programma. Nederland 2 begon met een optreden van de Engelse pop-art beat-groep „The Who". Het belangrijkste van pop-art is wel dat het curieus moet zijn en wat dat betreft klopte het pop art beat-groep wel, want deze jongens gooiden hele rare ge luidseffecten door hun muziek, die daar overigens niet mooier op werd, maar dat zal ook wel niet de bedoeling zijn. Liefheb bers van de beat konden hierna overschakelen naar Nederland 1 waar het blote-voeten-zangeres je Sandie Shaw enige van haar successen bracht in een KRO- show. Het grote verschil tussen deze twee programma's was dat in het eerste geen en in het tweede wel play back werd toe gepast. Zolang de geluidsopna metechniek van de televisie nog niet zo erg goed is. geven we de voorkeur aan de tweede metho de. De In de loop van het komende dienst jaar zal het penitentiair trainings kamp voor jeugdige veroordeelden gereed komen. De vierde open gevan genis in Almelo zal vermoedelijk vol gende maand in gebruik worden ge- Dit wordt door minister Samkalden meegedeeld in de memorie van toe lichting bij de begroting van Justitie. Het programma van eisen voor de strafgestichten in Gouda, waar een groot aantal veroordeelden, verdeeld in kleine leefeenheden, zal kunnen verblijven in moderne, aan het hui orgel kwam hy op de knopaccorde- dige tijdsbestel aangepaste bleek een uitblinker op muziek lessen en kwam via een accordeon- vereniging in het Westland in con tact met de destijds beroemde Jack Willard. In 1925 formeerden Jack en Harry in Hamburg een duo onder „The two Willards". In 1939 kwam de algehele mobilisatie Nederland. Harry van der Vel de moest lien maanden dienen kruimten, is in juni 1965 aan de Rijksgebouwendienst aangeboden. Er wordt naar gestreefd in het komende dienstjaar een eerste schetsontwerp gereed te maken. Aan de voorberei dende studie voor de nieuwbouw in Veenhuizen is ten departemente be gonnen. Voor de vrouwengevangenis wordt thans door de architecten een schets- ll by zyn terugkomst Rotterdam ontwerp rdigd. Ook bleek dat Jack Willard intussen met zijn dochter een accordeondiro had gevormd. Harry zette zijn tanden op elkaar. Met zyn accordeon achter op zijn oude fiets trok hij langs de in Kampen ondergebrachte Rotter dammers. die door de oorlogshan delingen alles waren kwijtgeraakt. En hij speelde zo met de moed der wanhoop zijn kostje bij elkaar. Het as 'n die sombere dagen, dat hij de zwagerc Van Gorp en Koopmans itmcette en na een paar keer re- petei-ni was de zaak snel beklonken; de „Three Jacksons" waren geboren. oort eerbewijs aan Jack Willard" en bovendien als niets buitenlands klinkt deugt bet niet". Trio's zyn in deze zaak van de muziek neel zeldzaam, zeker als zij zo goea op elkaar zijn ingesteld als de- Rotterdamse virtuozen. In 1 bet trio is de verdeling als volgt: Piet Koopmans is de man van de Improvisaties, Piet van Gorp is de de strikte melodie, de man die de melodie blijft doorspelen, en Harry van der Velde speelt zijn har- moninch ritmische akkoorden. Hoeveel tientallen miljoenen men sen Aieboen al op feestelijke avon- die drie in fantasie-uni- iormen gestoken mannen gekeken hun rood wit blauwe instru- len, hebben de rappe virtuozi- teit bewonderd, de medley's mee- meegedeind? Buitenhui»! Diiect na 19*5 begonnen ook de buitenlandse reizen. Eerst op heel j bescheiden schaal, naar Engeland byv., maai in 1947 begon al een i knge tournee door Indonesië. En I beteringen of nieuwbouw van andere justitiële gebouwen wordt gewerkt. Verwacht wordt b.v., dat de defini tieve schetsplannen van het paleis van Justitie in Den Haag nog in 1965 kunnen worden goedgekeurd. Verdere punten uit de begroting van Justitie: In de loop van het volgend jaar zal de nieuwe vreemdelingenwet en de daarop betrekking hebbende uit voeringsbesluiten in werking kunnen treden. Het Korps Rijkspolitie zal in het komende jaar een verscherpt toe zicht uitoefenen ter ondersteuning van de door de verkeersbonden op gestelde kernthema-acties. Mede als uitvloeisel van hetgeen i aangelegenheid betrekking hebbende daarover in de regeringsverklaring is voorstellen, meegedeeld, is thans interdeparte- Er i «x sedert enige jaren mentaal overleg gaande over wette- miss,e werkzaam onder leiding lyke maatregelen betreffende anti- f Drof mr R H Kazemier raad. conceptionele middelen. Gestreefd wordt naar een spoedige indiening bij de Tweede Kamer van op deze In Bonn is gisteren een proces be ginnen tegen negen mannen die er van worden beschuldigd, in decem ber 1944 en in februari 1945 in to taal elf buitenlandse arbeiders te- hebben vermoord. De moorden wer den pas vyf jaar geleden ontdekt, toen spelende kinderen in een grint- groeve een hand boven de grond za gen uitsteken. Men vond daar de resten van vyf Belgen, een Rus, een Pool en nog vier mensen, van wie aangenomen wordt dat het ook Po len waren. De negen beklaagde zouden lid zijn geweest by een afdeling, die in het gebied van Keulen min of meer willekeurig moorden pleegde. Een voormalige politiemajoor. de 54-jari- ge Arthur Hennecke, die opdracht tot de executies zou hebben gege ven, zal later worden berecht we gens moord. Hy kan wegens zyn slechte gezondheidstoestand nu niet terechtstaan. De negen mannen die nu terechtstaan, wordt medeplich tigheid aan moord ten last egelegd. Zy bevinden zich tegen borgtocht op vrije voeten. prof. mr. B. H. Kazemier, raadsheer in de Hoge F.aad. om te adviseren over een herziening van het bestaan de gratiebesluit. Deze is onder meer nodig, omdat de in de praktijk veel toepassing vindende vorm van voor waardelijke gratie niet voldoende geregeld is in de ook in ander op zicht verouderde bepalingen van dit besluit. Binnenkort zal de commissie haar werk kunnen voltooien. De zangeres Conny van Bergen, die zaterdagavond tijdens het optre den in de Frieslandhal in Leeuwar den door één van de aanwezigen met 'n afgekloven appel in 't gezicht werd geraakt en daarna weigerde verder op te treden, zal maar de helft van haar gage ontvangen. De za- kelijk-leider en secretaris van het jeugdomtspanningscornrté, dait diie avond organiseerde, de heer Bijlsma vertelde gisteravond ervan overtuigd te zijn. dat de appel beslist niet voor Conny was bestemd. De jongeman griste de appel uit de hand van het meisje en gooide die in de richting van het podium. Volgens de heer Bijlsma was het stom toeval, dat deze appel de zangeres precies in het gezicht trof. kloos: soepel Frits van der Poel onderbrak de uiteenzettingen van de aan staande NW-voorzitter Kloos voortdurend met tussenopmer- kingen en tussenvragen en om dat Kloos daar zeer soepel en ad rem op reageerde werd het een interessante dialoog. Twee onderwerpen, die Kloos met na- druk naar voren bracht: zijn angst voor prijsstijgingen en zijn I if Herkent U deze baard mans? Het is een oude Mexi caanse bandiet in de film "Viva Maria", gespeeld door Brigitte Bardot. Advertentie Het geheim van een goed verzorgd uiterlijk? Brylcreem - de wereld beroemde Engelse haarcrème Brylcreem houdt het kapsel de hele dag perfekt in model, Brylcreem houdt haar en hoofdhuid fris en ge zond. Brylcreem - ook voor Uw haar I The perfect hairdressing Trucs en boksen i Méliès op Nederland 1 bleek te bestaan uit een verhaal van zijn kleinkind Madeleine, afgewis seld met beverige oude filmpjes. Vooral omdat Madeleine kenne lijk veel van haar grootvader heeft gehouden, werd het een aardig programma. In AVRO's sportpanorama op Nederland 2 werd ons een voor proefje gegeven van de bokswed strijden. die de AVRO ter com pensatie van de niet mogelijk gebleken voetbalwedstrijden op de televisie gaat brengen. We zagen bokstraningen in het le ger onder leiding van adjudant M. Krijger en in de sportschool van zoals hij door Koen Ver- hoeff zo treffend genoemd werd ..de grijze eminentie van de bokssport", Theo Huizenaar. NCRV: 18.00 Vrouwenkoor, sopraan plano: moderne liederen. 18.30 Het weerpraatje. 19.10 3.00 Knapenkoor, orgel klass. en moderne, muz. 21.15 Balans van het vakantieseizoen, lezing. 21.30 Promenade-ork. en sopraan: klassieke muz. 22.30 Nws. en SOS-ber. 22.40 Avondoverd. 22.55 Klass. grammofoon- 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, >98 m. AVRO: 18.00 Nws 18.15 Meded. beschouwing op de gls- larney Kessel. André (Young), id'.; Free for all (Mann) id. VOOR DONDERDAG 23 SEPTEMBER I. 402 m. Het levende 7.30 Nws. 7.4( act 800 Overweging. 8.05 Lichte fram. 8.25 Conclllejourn 8.30 Nleuw*. 40 V d hulsvrouw. 9.35 Waterstan den. 9.40 Schoolradio 10 00 Sextuool: op het land, gesprek. 12 27 1 ueu. z b.v. land- en tulnb. 12.30 Nws. 12.40 Deze week: bijdragen van bin nen- en buitenlandse correspondenten 13.15 MetroDole-orkest 13.45 Voor de teren bekend 19.20 V. d Jeugd. 19.30 Artistieke Staalkaart. 20.00 Nws 20.05 Prome nade orkest. 20.30 Gram. 20.55 Voet balwedstrijd Real Madrid—Feijenoord. |fi "~i Gram. 23.05 Moderne 4 00 Nws GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP Schneider. Kónya. Herta Talmar. Rita Barto6. Gtlnter Kallmann. Koor en Operette Orkest o.l.v. Franz Marszalek; Tu as pu me quitter (Arel), Orkest Franck Pourcel; Caterina (Shuma-i), ld 3réco; Sur les (Mengozzl), Juliette (Walter). Boris Vlan; La Java des bombes atomiques (Goraguer). id.; Je bols (Goraguer), ld.; Scotland twist (Burt), Orkest Franck Pourcel; Dis rlen (Salvador), ld.; Et malntenant (Bécaud), ld Mollendo café (Manzo). Ensemble Hugo Blanco; Dulce de leche (Blanco) ld.; Chiquitina (Al- gueró)Los Espanoles; Alba de amor (Argentlno), ld.; Teo (Blanco), En semble Hugo Blanco: Limbo (Stran ger). ld Morrifia (Diehl), Los Espa- Cada cual (Sallés), ld.; El bo- Swingln' the Toreador (Kessel). Bar- edge of town (Keesel), ld.j If you dig Toekomst-verwachtingen rep. 14e Bondsdag van de Bond van ae Ned. Herv. Vrouwenverenigingen op Geref Grondslag 16 45 Klass. gram. 17.00 Car 11 Ionbespel 1 ng17.15 Lichte gram. v. d. tieners. 17.60 Sportrubr IIII versn m II. 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. •enteman). 8 45 Morgen- Oude klaveclm'MÉ| Klass gram. 9.35 v. iu.uö Lichte gram (11.00 Nws). 12.00 Zang en plano: lichte muziek. 12 27 Meded t.bv. land- en tuinbouw 12.30 Dansork. en zangsolisten 13 00 Nws. 13.10 Act. en gram 13.25 Beursber. Pianorecital: klassieke en mod. muz 17.00 V d. Jeugd. TELEVISIEPROGRAMMA'S AVRO: 15.00-15 35 V d. Internat JeugdJoum 19.15 Van gewest tot gewest reg. Journ. AVRO: ioas Zoo Zoo: De wereld der dulsl maandelijks dlerenprogr NTS: 20 00 Journaal. AVRO: 20.20 De zaak van het hart. medisch nrogr 21 00 Amuse ment in Tokio: film over de Japanse show-business 22 30 Parlementaire Spiegel NTS: 22 50-22 55 Journaal Nederland II: NTS: 20.00 Nieuws in het kort. KRO: 20.01 Jo Leemans- Show. NTS: 20.50 Het grote avontuur documentaire film (12e afl.) KRO: 2140 Lledjeeprogr. 21.65-22.16 Onze man in Washington.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 5