Katwijk tegen Heyst t is weer tijd voor Adenauers positie in CDU zeer verzwakt ASPIRIN® BAYER Gouden harpen voor Eddy Christiani en Benedict Silberman I/BIBSOH DAGBLAD DINSDAG 21 SEPTEMBER 199S VIJFDE BLAD Advertentie KATWIJK en de Belgische gemeente Heyst zullen op zater- agavond 16 oktober tegen elkaar in het strijdperk treden in de jaiwe televisiecompetitie „Interland" van de N.C.R.V. en de fjaamse televisie. Acht maal zullen er competitiewedstrijden in gde landen op de televisie komen. Dit vertelden Fred Oster en Dick in Ma&ren van de NCRV-t.v. gis- flvccd in het Katwijkse raadhuis, nterland" is een voortzetting in «ijdgde vorm van „Een tegen 1 dat de NCRV in het afgelo- seizoen met succes op het ID. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. Televisiecompetitie „Interland" op 16 oktober: hierbij mogelijk hulp van buiten de gemeente in te schakelen. Voorts is het de bedoeling een groep Nederlan ders iii België te laten opereren en omgekeerd. In tegenstelling met het vorig seizoen zullen de deelnemers grote trekken weten wat hun Shoiv Elke wedstrijd die wordt voorafge gaan door een kort documentair filmpje over de beide plaatsen, zal anderhalf uur duren. De wedstrijd Westduitse waarnemers lerm heeft gebracht. Het zeer at- I te wachten staat. Maar één opdracht ictief spel krijgt nu een interna- blijft geheim, laai karakter door steeds een Bel- ne en een Nederlandse plaats, die representatief zijn voor een be- ilde streek, egen elkaar te zetten, dit verband vertegenwoordigen itwijk en Heyst de kuststreken van de landen. De centrale leiding van het spel rindt zich in Brussel. De punten tallen van de vertegenwoordigen- gemeenten van de beide landen len na de acht wedstrijden bij kaar worden opgeteld en dat to il bepaalt de einduitslag. Elke dstrijd bestaat uit drie delen: een nlliewedstrijd, een wedstrijd tus- twee raden van tien personen belde plaatsen en één tussen de rolking van belde gemeenten. Naar België De familicwedstrijd word afwisse- in België en Nederland gehou Zo zal tijdens de eerste uitzen- een gezin uit Katwijk naar ijlt gaan om daar de figuurlijke (ens te kruisen met een gezin uit plaats. Zij krijgen vragen te be- tffoorden. De kijkers in beide landen mogen gen Insturen, die door Tanja Koen vermoedelijk Jo Leemans van de de „raden van tien" zul- worden gesteld. Uiteraard zal uit ingezonden vragen een keuze rden gemaakt Het derde deel van wedstrijd zou men het vroegere tegen allen" kunnen noemen, bevolking kan hierbij de z.g. einvragen" tot een oplossing bren- of opdrachten vervullen. Het is wordt besloten met een korte show door de bewoners van de strijdende gemeenten. Dat Katwijk en Heyst zijn uitge kozen is te danken (of te wijten) aan het feit dat beide gemeenten zowel vissers- als badplaatsen zijn. met als bijzonderheid dat beide geen eigen haven bezitten. Heyst telt 8000 inwo ners en Katwijk 33.000. In Katwijk is gisteravond een co mité, onder leiding van wethouder mr. J. van der Plas, reeds druk aan het werk gegaan om de wedstrijd, die veel organisatietalent en inventivi teit vergt, voor te bereiden. Van het werk van het comité kan uiteraard niets worden gepubliceerd, maar op 16 oktober zullen vele mil joenen kijkers de resultaten op de televisie kunnen zien. Succes Katwij- kers! Geef uw kinderen een goed middel, dat snel en betrouwbaar werkt: Kinder-Aspirin 's werelds meest gebruikte pijnstiller. kinder caar staat metvruchtensmaak ^5^ achter Lu d wig Erhard heeft twee jaar oppositie in zijn party overleefd en zondag by de verkiezingen een per- soon'ijk triomf behaald. Zo zien Bonns politieke kringen de uitslag van de Westduitse verkiezingen. Oud- Bondskanselier Adenauer (89), die de politiek van zyn opvolger herhaalde lijk heeft gekritiseerd, was de eerste om hem met zyn zege geluk te wen- Real-Fëijenoord op twintig m2 de cupwedstrijd Real Madrid— enoord in het groot wil zien, kan jenavond terecht in het RAI- uw in Amsterdam. Daar op de ato zal de voetbalwedstrijd op het Eidopher-scherm van twintig ,nte meter worden weergegeven. ElflTTY JANSEN IET AUTO 'N DE SLOOT (De actrice Kitty Jansen is gister- liddag met haar auto bij Oude We- I ing in een slip geraakt, in de berm de weg over de kop geslagen .a een sloot terecht gekomen. De Irice werd licht gewond en is naar vervoerd. Het ongeluk gebeurde op het via- et in de Haarlemmermeer bij ide Wetering, daar waar de Ryks- fen 4 en 4 A in elkaar lopen. De Austin Sport van Kitty Jansen ffd zwaar beschadigd. Op een bijeenkomst van de partij leiding van de christen-democraten werd besloten Erhard als kanselier voor de komende vier jaar bij pre sident Lübke voor te dragen. Dat zal de taak zijn van partij-voorzitter Adenauer, die zich altijd tegen Er hard als zijn opvolger heeft verzet. Vele Westduitse waarnemers zijn er zeker van dat de positie van Adenauer ernstig is verzwakt. De premier van de deelstaat Noord- Rijrdand-Westfalen heeft al voorge steld Adenauer te vervangen door Erhard als voorzitter. Erhards succes bij de verkiezin gen heeft elke gedachte aan een coa litie met de Sociaal-Democraten van Brandt doen verdwijnen. Erhard heelt te kennen gegeven opnieuw de ..kleine coalitie" met de Vrije Demo craten onder Mende te willen. De grootste hinderpaal is daarbij Strauss, die op de Vrije Democraten verbitterd is omdat deze de oorzaak waren dat hij als minister van De fensie in 1962 werd afgezet. Strauss wil weer een ministerspost, maar de Vrye Democraten willen geen coali tie met Strauss als minister. De So ciaal-Democraten moeten, opnieuw vier jaar in de oppositie, hoewel zij een miljoen stemmen meer hebben behaald (twaalf zetels) dan in 1961, terwijl de coalitie-partijen in totaal vijftien zetels moesten prijsgeven: De vraag in deze partij is nu of Brandt straks door een jongere figuur zal worden vervangen en of de partij de gematigde politiek van de laatste jaren zal verlaten en een radicalere politiek zal gaan voeren. De kanselier wordt in de Bondsdag met eenvoudige meerderheid geko zen. Op 19 oktober komt het parle ment voor de eerste keer bijeen met 245 Christen-Democraten, 202 So- Vrye De in Washington is gisteren be kendgemaakt dat president Johnson kanselier Erhard op een nog niet na der vastgestelde datum zal ontmoe ten. De Amerikaanse president wens te Erhard geluk met de verkiezings uitslag cn zei in hetzelfde telegram hem spoedig te willen spreken „over hereniging van Duitsland en de groei van de Atlantische gemeenschap". In Moskou schreef het Russische regeringsblad Izwestia „dat de ver kiezingen voor de bondsdag geen ver anderingen zullen brengen in het po litieke leven van Bonn dat bepaald wordt door almachtige monopolies en ideeën van militarisme en revanchis- In P a r ij s verwacht men dat Er hard in de komende weken zich zal inspannen om een oplossing te vin den voor de crisis in de EEG. Nu De Gaulle blijk heeft gegeven de Euromarkt niet zonder meer over boord te willen gooien, neemt men aan dat Erhards eerste stap in de richting van een compromis door het Franse staatshoofd niet onwelwillend tegemoet zal worden getreden. Talentenjacht in Noordwijk Een beatensemble uit Beverwijk, genaamd „The Defenders" heeft de hoofdprijs gewonnen in de finale van de talentenjacht van Radio Veronica en Mu^iek-Expres in Noordwijk. De beker voor de beste solist ging naar Gerard uit Den Helder, die Spaanse liedjes zong. Hoewel er veel beatgroepen op het podium verschenen was de orde in de stampvolle zaal van hotel „De Beurs" voortreffelijk. Wanneer de opkomst geldt als maatstaf, kunnen we wel zeggen, dat de „zesde reünie van de lichte muze" bijzonder is geslaagd. Het was gister middag stampvol in de bovenzaal van het Amsterdamse Carlton Hotel. Bijna „iedereen" was er. Allen, die hart en portemonnee aan de lichte muze hebben verpand. We zullen ze niet stuk voor stuk opnoemen. Wie was er trouwens niet? Van een nieuwkomertje als de Leidse lyceïste tot sterren, die hun glans al hebben zien verbleken. Het was dringen en duwen in de ruimte, waar de tem peratuur steeg met het ondoordring baarder worden van het rookgordijn. Maair iedereen glom. Van plezier, warmte of van de Conamus bowl, die in overvloed werd geserveerd. In die roezemoezige broeikas nam Gerard van Krevelen na een half uurtje het woord. Als voorzitter van gastheer „Conamus" moest hij het program ma in de gaten houden. En daar stond op, dat er prijzen moesten wor den uitgereikt. Prijzen, waarmee Conamus haar streven kracht wil bijzetten. Een streven, dat men kort en goed kan omschrijven met: stimu leren van het Nederlandse lichte lied. Ieder jaar krijgen derhalve lichte-musici, die erg veel voor het produkt van eigen bodem hebben gedaan, een gouden harp. Ditmaal waren het Eddy Christiani en Bene dict Silberman. Als we Eddy Chris tiani zeggen, denken we aan „top- pers-van-weleer", Als Zonnig Madei ra en Ouwe Taaie. Als we het over Benedict Silberman hebben gaan onze gedachten uit naar evergreems en Nederlandse concerten in binnen- en buitenland. -Jc Benedict Silberman (links) en Eddy Christiani tonen hun pas verworven gouden onder scheiding. Twee sterk uiteenlopende musici, maar beiden met onweerlegbare ver diensten voor het Nederlandse lied. En dat werd gisteren nog eens breed uitgemeten door de directeur van de Buma, mr. J. van Nus, die de gouden harpen liet opspelden door de heer A. J. G. Strengholt. De heer Nus had nog een sterk argument om de zeer belangrijke maatschappelijke functie van het lichte lied te onderstrepen. De Buma ontvangt uit deze sector alleen al jaarlijks miljoenen aan auteursrechten. Een sprekend cijfer. Mr. Van Nus was echter met deze uitreiking niet gereed, want hij moest ook nog de winnaars bekend maken van de prijsvraag, die Conamus had uitgeschreven voor Nederlandse kin derliedjes. Er kwamen bijna 450 in zendingen binnen. De Hagenaar Hans Peters was de gelukkigste, want zijn „Varkentje Valentyn" werd met 500 gulden gehonoreerd. Pien zur Mühren (De kat en de muur) en Gerrit den Braber (Marietje van Meieren) kregen ieder 250 gulden voor resp. de tweede en derde prijs. Iedereen had meteen daarna de ge legenheid om de cnderscheidenen geluk te wensen, want aan het rumoer bleek wel, dat er al genoeg gepraat was. Het was, dat we de prijswinnaar hadden gezien en ge hoord, anders hadden we gedacht, dat Mieke Telkamp was uitverkoren. Met legio kusjes werd zij gecompli menteerd. Voor haar laatste t.v.- show Advertentie Luister naar ,,'t Is weer tijd voor North State", met de Dutch Swina Colleae Band o.l.v. Peter Schilperoort via Radio Veronica - za. 11.15 en 18.45u, zo. 10.30 en 18.45u a NEDERLAND 1 KRO 7.00 uur Nieuws ln het kort, NTS 7.01 uur Klaas Vaak, voor de kleuters 7.05 uur Journaal voor gehoorgestoorden 7.33 uur Prinsjesdag 8 00 uur NTS-journaal 8.20 uur Sandie Saw zingt 8.40 uur Georges Méliès, trucfilmverv aardiger 9.15 uur Shirley Booth als Hazel 9.40 uur Vanavond in Nieuwspoort 10.15 uur NTS-Joumaal 10.20 uur Sluiting NEDERLAND t AVRO 8.00 uur Nieuws In het kort, NTS 8.01 uur The Who, tienerprogramma 8.20 uur S portpan orama 8.55 uur Buena sera in Las Vegas 9.25 uur Inwoning, documentaire 10.10 uur Kerkelijk programma 10.35 uur Sluiting UIT HET RADIOPROGRAMMA Hilversum 1 8.15 uur Elisabeth Tarakanow 9.30 uur Strijkkwartet Hilversum 2 9.40 uur Land der muzen 11.40 uur Russische volksliedjes en cjióteren Voor het eerst De belangrijkste gebeurtenis was gisteravond het eerste tele visie-optreden vaci de CPN. Wie gedacht of gehoopt mocht heb ben, dat Marcus Bakker, die zich al een reputatie als debater heeft verworven dankzij de directe uitzendingen uit de Tweede Kamer, tot de tanden gewapend het vuur zou openen, •kwam bedrogen uit. Het werd een glimlachoffensief en het was een vrouw, die de CPN bij de kijkers introduceerde: mevr. H. de VosKrul. Zy leidde ge noeglijke beelden in van het jaarlijkse Waarheidfeest, om, zoals ze zei, het beeld dat we ons van de CPN gevormd had den wat scherper in te stellen. Voorlopig lijkt boer Koekoek opstandiger dan de CPN. De godin De hoofdfilm, „The Goddess", staat op naam van scénario schrijver Paddy Chayewsky, die zich roem verwierf met „Marty" en „Bachelor party", die beide op ons televisiescherm te zien zijn geweest. Dat „The goddess" de hoogte van beide andere films niet haalde, zal voor een deel wel te wijten zijn aan het feit, dat niet Mann, maar John Cromwell, een weinig bekende regisseur, het scénario voor zijn rekening had genomen. Een op merkelijke film was „The God dess" wel, maar het Marilyn Monroe-achtige verhaal (Emily Ann's tweede man was een be faamde bokser. Marilyn's twee de man een befaamde honkbal ler) bleef toch teveel aan de oppervlakte hangen om hele maal te kunnen overtuigen. Firato niet geheel konden overtuigen. De uitzendingen uit de Firato maken meer en meer een soort „Waterloopleinmarkt" van de nieuwe RAI. Het Belgische pro gramma, dat daar gisteravond vandaan kwam, was weliswaar beschaafd en smaakvol, maar dat dan toch slechts tot op zekere hoogte. De verbindende teksten, die door Yvonne Lex moesten worden uitgesproken, waren van een ongein, die mikte op het goedkoop succes (als Je Bomans en Cremer maar noemt, houdt men altijd wel een lachertje over van de mensen die de namen herkennen). De liedjes die werden gezongen bU het stromeloze getokkel van de gitaar, hadden weinig om het lijf. Binnenhof Ook „In 's graven hof" kon maar matig bekoren. Eric van Ingen leidde ons rond over het Binnenhof, vertelde quasi ter loops allerlei interessante din gen uit de geschiedenis van het Binnenhof, maar omdat het toch steeds een toneelspeler met zijn uitstekend van buiten geleerde tekst was die ons voorging, bleef er een gekunstelde afstand ge handhaafd tussen schijn en werkelijkheid. Voeg daarbij dat „Attentie", liever dan nadere aandacht te besteden aan bij voorbeeld de Duitse verkiezin gen, een terugblik op 20 jaar Verenigde Naties gaf (wat uiter mate nuttig was, maar het kijken nauwelijks stimuleerde), dan is het duidelijk, dat Neder land 2, ondanks plezierige pro gramma's als „beroemde dan sers" en „Dzjes zien", evenmin als Nederland 1, van de 20ste september een televisiehoogte punt maakte. de miljoenennota. Sprekers: mr. H K J. Beernlnk en de heer W. Schol- ten. 18.30 R.V.Ü. Lawaai gram. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nleu' 22.40 Epiloog. 22.45 Hart. hoofd hand vragen om woord r leven moet Je met een 11 Jesprogr. 23.25 Lichte grai Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Act. en g 18.30 Licht ork. en zangsollsten. 19.0 Weer Nederlanders naar Zuidpool (Van onze correspondent) Opnieuw zal Nederland deel nemen aan een gecombineerde Belgisch Nederlandse Zuidpoolexpeditie. De Kon. Marine is bezig drie we tenschappelijk onderlegde gegadig den voor een verblijf van een jaar in het zuidpoolgebied te contracteren. Daarnaast zullen een telegrafist en een machinist van de marine worden aangewezen om de vermoedelijk weer uit veertien man bestaande groep technisch bij te staan. Als deze groep begin januari ver trekt zullen zij de aflossing kunnen vormen voor het team dat thans op de Koning Leopoldbasis verblijf houdt en dat op zijn beurt de opvol- gre was van de eerste expeditie, die in december 1963 vertrok. ZWO zal weer een belangrijk deel van de kos ten voor de Nederlandse bijdrage tot het internationale Zuid pool werk voor zijn rekening nemen. Maar gehoopt wordt dat in de toekomst vla de rijksbegroting gelden kunnen worden verkregen. Organisatorisch zou dat het voordeel hebben dat op rege ringsniveau kan worden samenge- ■~!ct tfrwijl nu een Nederlandse se- -particuliere organisatie tegenover Belgische regeringsinstanties staat. Parijs. 19 05" Kerkorgelconcert: klass. *~-~0 Gamelan: Indoneslsc"" gramma. 20.00 Nws. 20 05 Leg 'na aan In Loosdrecht. gevar. programma. 21.40 Kunstrubriek. 22.00 Tamboer- en Fan farekorps der Limburgse Jagers. 22.30 Nws. 22.40 Act. Twintig Jaar Hilversum I. 402 m. NCRV: 7.00 Dagopening. 7.10 Oud» kamermuz, 7.30 Nws. 7.40 Radiokrant. 7.55 Lichte gram. 8.15 Gewijde muz. 8.30 Nws. 8.40 Lichte gram. en praatje. 9.00 V. d. zieken. 9.35 Waterstanden. 9.40 V. d. hulsvrouw. 10.10 Klassieke planomuz. 10.30 Morgendienst 11.00 Geestelijke liederen. 11.30 Lichte gr. 11.50 Twaalfuurtje, cabaret 12.00 Llcn- te gram. 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.40 Gram., event, act. 12.50 Lichte ork.muz. en zangsollste 13.10 Klass. muziek voor twee orgels. 13 30 Rijkspolitie kapel: marsmuziek. 14.00 HerdenklngsblJeen- komts t.g.v. gouden Jubileum Bond van Christelijke Polltle-ambtenaren ln Nederland. 15.15 Oude gewijde muz. 15.50 Bijbelvertelling v. d. Jeugd. 16.00 V d. Jeugd 17.00 Hoorspel vc" Jeugd. 17 15 Jazzperspectlef. Europa v. d Wereld as or Istanboel. Hilversum II, >98 m. VARA: 7.00 Nws, ochtendgym. en soc strijdlied. 7.20 Lichte gram (Om 7.25 Van de voorpag.) 8.00 Nws. 8.10 Lichte gram. (verv.). 9.00 Van alle markten thuis, praatje. 9.05 Mod. gr. •olradlo. AVRO: 10 00 12.27 Meded. t.b.v. land- eri tulnb. 12.30 Voor het platteland. 12.35 Com bo 12.55 Act IC.00 Nws. 13.15 Metrop. ork. 13 45 Hun wereld ging voorb(J, le zing (7). 14.00 Radlophllharm. orkest: mod. muz. 14.20 Radlophllharm ork.: moderne en seml-klass. muz. 14.55 Ka lender. 15.00 V. d. Jeugd. (16.00 Nws.). 16.50 V d. zieken 17.20 Elektronisch orgelspel. 17.50 Act. Journaal 20.20 Socuter'a/Reclasserlng. De Ander, korte speelfilm. 22.05 Ka- merork. 22 8A B reportage merork. 22 20 Flashing Fashion, korte ►-~e over de introductie van een wereldmode. NTS: 22.30-22.35 democratie, documentair progr 20 45 De geheimzinnige dubbelganger speel film (14 Jaar en ouder) (tot 22,10).

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 9