Fouten bij bouw vai nieuwe NTS-studio? KLEINE ONVOLKOMENHEDEN RSOONLIJKE LENINGEN Afbouw op Stelten? K Shirley Maclain nieuwe partner voor James Bond JEUCD KAN MEERSPAREN BREUK IN DE P.v.a.A.- FRACTIE D0ETINCHEM BOVAG TEGEN WITTE POMPEN Delicate zaak voor Belgische rechter Beter parkeren bij Olympisch Stadion Feest in de Jordan n en cjióteren LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 11 SEPTEMBER 1965 DERDE BLAD LD. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. Josefientj (Van onze Hilversumse correspondent) Telkens opnieuw duiken er geruchten op als zou de N.T.S.-bouw j het omroepkwartier in Hilversum niet naar wens tot stand ;omen, dit in tegenstelling tot de pertinente ontkenningen van de t.T.S. Zij is namelijk .verheugd te kunnen melden, dat de gehele louw binnen de planning verloopt". Toch is het zeker dat een deel van an de tijdelijke studio A Eigenlijk decorhal) te zijnertijd door andere constructie zal moeten jeten worden vervangen. Volgens e N.T.S. zal dit geschieden op grond door de leverancier van de ikbedekking gegeven garantie. De instructie van de geëmailleerde dak platen blijkt namelijk niet aan ons maat te voldoen. Daarom zou men besloten de nieuwe studio t de oude studio A) te voorzien een houten overkapping, beplakt dakleer. De ervaringen met de taille platen waren namelijk, dat ïstige lekkages optraden. Dit werd 1963 gesignaleerd. De lek- tges werden toen door de N.T.S. weten aan kleine onvolkomenhe- Sindsdien heeft men geregeld repa- t tijdelijke aard moeten uit- het dak waterdicht te hou- Inmiddels is wel een nieuwe partij geëmailleerde platen, bestemd voor de nieuwe studio aangekomen, doch afgekeurd. De leverancier heeft dit materiaal nog niet laten verwij deren. Meter te laag Bovendien zouden er ingrijpende wijzigingen moeten worden aange bracht in de thans gereedgekomen staalconstructie van de decor-mon tagehal B achter studio A. Deze blijkt namelijk 1 meter te laag te zijn. De N.T.S. ontkent „dat reeds beslo ten is de dakspanten een meter hoger te maken, aangezien zich meer op lossingen aandienen". Volgens de N.T.S. is de aanleiding voor de dak verhoging niet een „misser", maar integendeel een unieke uitvinding in de decorsector van de Nederlandse Televisiestichting. Men is er onlangs in geslaagd een systeem te ontwikke len om geprefabriceerde decors, ho ger dan 4 meter, binnen hetzelfde complex te vervoeren. Vocht Men heeft inmiddels ook ontdekt, dat de bovenste twee rfjen natuur steen, waarmee de gevel van de nieu we studio is bekleed, weer zullen moe ten worden verwijderd. Tussen de gevel en de bekleding wordt name lijk vocht vastgehouden. Hierdoor heeft de gevel te veel te lijden. Men zal de platen opnieuw moeten beves tigen. In de loop der jaren dat aan het complex wordt gewerkt, hebben som mige bouwvakkers een weinig vleien de mening gevormd over de manier waarop de N.TB.-bouw tot stand komt. Hoewel men uit ervaring weet, dat tijdens ieder bouwwerk wijzi gingen worden aangebracht, vindt men toch dat het met de N.T.S.-bouw wel wat al te bont wordt. Men spreekt van een half gereed zijnde kelder, die door een bulldozer zou zijn dichtge schoven, en van een vloer waarin rijdende camera's door de hitte van de televisielampen wegzakten. Maar de N.T.S. spreekt dit alles tegen. Advertentie I Bedragen van f 100 2.000, if te lossen in maximaal twee per week, maand of [wartaal, voor aanschaffing duurzame gebruiksgoede- [iTjen, worden desgewenst van fjemeentewege verstrekt. CU&vragen telefonisch, mondeling, schriftelijk. Vertrouwelijke be Ideling. EMEENTELIJKE ENST VOOR KtSBEHEER El ETWEZ E N E D Zij die een belangrijk aandeel hebben in de afbouw van wonin gen en gebouwen, zoals schilders, stukadoors, behangers en in stallateurs gaan in de toekomst wellicht de zaak op stelten zetten. Een Engels bedrijf heeft namelijk dit in de laatste jaren in onbruik geraakte kinderspeelgoed geperfectioneerd en geschikt gemaakt voor hen die hun werk in hoger sferen in de nabijheid van pla fonds e.d. moeten verrichten. Het nieuwe gereedschap dat door het Engelse bedrijf is ont wikkeld. is voorzien van zodanige constructies dat er normaal mee kan worden gelopen zonder dat de gebruiker vreemde handelingen moet uitvoeren om zich voor omvallen te behoeden. De stelten die verstelbaar zijn kunnen de gebruiker een extra lengte tot maximaal 70 centimeter geven. Volgens de vervaardiger kan het gebruik van het nieuwe gereedschap een tijdsbesparing tot 25 procent op leveren. AVRO: Wereldkampioenschappen wielrennen Popey, kinderprogramma TV-spelen, kinderprogramma Sluiting Nieuws in het kort NTS Klaas Vaak. voor de kleuters In Studio Stalles Robin Hood NTS-journaal Mieke Telkamp zingt De Sleutel, tv-spel Last night of the Proms NTS-journaal Sluiting. KRO: Nieuws in het kort NTS De ballade van de vier Amerika's Mannenlevens, monolong Hong Ivong, documentaire Epiloog LIT HET RADIOPROGRAMMA: HILVERSUM 1: platenprogramma Met de Norfolkline zijn gistermid dag The Scorpions in Scheveningen ons land binnengevallen. Ze werden uitbundig begroet door tieners, on der wie tien. die voor het welkomst- ceremonieel waren uitverkoren, lou ter omdat ze Josefientje heetten. Organisator Jacques Scnf en zijn Haagse beatband „The Golden Ear rings", maakten er een drukke be doening van aan de Scheveningse binnenhaven. The Scorpions, bekend van hun succesnummer .Hello Josephine", zijn op verzoek van Jacques Sen! eerder naar ons land gekomen dan de bedoeling was: om aanwezig t.e zijn bij het uitreiken van een „Èdison" op het „Gala du dlsque populaire". De achttienjarige Haag- IEL 'erence Cooper 007-film? James Bond krijgt een nieuw vriendinnetje: Shirley Maclaine, Amerikaanse actrice die een tr lang geen film heeft ge lakt. Een andere rol in de film )rdt gespeeld door Peter Sellers, Britse komiek. Hij speelt niet rol van Bond, daarvoor is hij i type niet, vindt hijzelf. Hij leelt een stijve Engelsman die oe kan het anders in moei- fkheden komt. De rol van Bond zal niet wor- gespeeld door Dean Connery, iar waarschijnlijk door de 34- ige Ierse acteur Terence Coo- De producer van de film is \iet Harry Salzman die de vorige 77-films maakte, maar de Ame- ':aan Charles K. Feldman. Het de verfilming van „Casino fale", het eerste Bondboek van ilen Ian Fleming. Het is de he eling dat het een lachfilm jrdt, maar aan spanning zal het tepet ontbreken. Shirley Maclaine speelt de rol in Vespa, geheim agente. Zij is eds in Londen voor de opnamen in november beginnen. Voor 31-jarige actrice is sensatie liefs nieuws. Vorig jaar werd zij n Bhoetan in het Himalajage- )ergte gevangen genomen door Ioldaten met de bajonet op het leweer. Filinprijsvraag NOF De stichting „Nederlandse onder film" heeft ter gelegenheid van r 25-jarig bestaan in 1966 twee ijsvragen uitgeschreven, t.w. voor filmscenario, waarbij de mede ding voor iedereen openstaat (a) voor een filmstrip, waarbij de dedinging alleen voor docenten enstaat (b). Voor prijsvraag a wordt een eerste ijs beschikbaar gesteld van f. 2.000 i een tweede prijs van f. 1.500. Voor ijsvraag b worden beschikbaar ge- [steld een eerste en een tweede prijs 3s,|van 1? i resp. f. 1.000 en f. 750. Bijbelc ursus op v. adio palende (Van onze Hilversumse correspondent) Morgenavond om half zeven kon- het IKOR via de zender Hilver- 1 zijn twintig afleveringen tel- cursus „Mens en bijbel" aan, jdie willen voorzien in de kennelijke ^behoefte van radio-luisteraars aan kennis van de bijbel. Gehoopt wordt nibdat deze leergang veel correspon dentie zal opleveren, waaruit moge- punten naar voren zullen kun- •asfben komen als grondslag voor een j radiogesprek. Zilvervloot De minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, dr. G. M. J. Veld kamp, heeft met zijn ambgenoot van Financiën, dr. ir. A. Vondeling en de staatssecretaris van Financiën, dr. W. L. G. S. Hoefnagels, de in diening bevorderd van een wetsont werp tot wijziging van de jeugd- spaarwet, de coördinatiewet sociale verzekering en de wet op de loon belasting 1964, Voorgesteld wordt een spaarpremie ook toe te kennen aan de rechtverkrijgenden van een Zilvervloot-spaarder die overlydt voor de wettelyke spaartermijn is voltooid. Maximum f 300,- Voorts ls ook toegezegd het maxi mum spaarbedrag te verhogen van f. 200 tot f. 300 per jaar. Hiertoe zal het jeugdspaarbesluit worden ge wijzigd. Het motief voor deze ver hoging is het scheppen van een stimulans om de vergroting van de spaarcapaciteit daadwerkelijk te be nutten. De voorgestelde wijziging van de coördinatiewet sociale verzekering en van de wet op de loonbelasting 1964 heeft tot doel het maximum van de werkgeversbijdrage in het kader van spaarregelingen voor werknemers, dat voor vrijstelling van fiscale en sociale lasten in aanmerking komt, te verhogen tot f. 500. Dit maximum bedraagt nu f. 390 per werknemer per jaar. Van onze Enschedese correspondent. In Doetinchem is een breuk ont staan in de raadsfractie van de Partij van de Arbeid. In de raads vergadering hebben twee raadsleden van de P. v. d. A. hun zetel beschik baar gesteld, onder wie fractievoor zitter J. A. M. van der Veen. Hun aftreden staat in verband met het in hun ogen dictatoriale optreden van partijgenoot wethou der C. van der Grijn. Met enkele ambtenaren had wethouder Van der Grijn namelijk een N.V. gesticht ter ontwikkeling van een bepaald han delsobject. Dit object werd in pro- duktie gegeven bij de sociale werk plaats „De Korenbloem", waarover wethouder Van der Grijn zelf de supervisie heeft. In de vergadering, waarin deze grief behandeld werd, verklaarde de wethouder, dat hij het contact met de sociale werkplaats zuiver op zakelijke basis tot stand had gebracht en dat hij geen ver antwoording aan de raad wenste af te leggen over privékwesties. Deze affaire is thans aanleiding geweest tot een breuk in de fractie van de P. v. d. A. Pepijn in Amsterdam Het Haagse cabaret Pepijn zal voor het eerst in Amsterdam optre den. Donderdagavond 23 en zater dagavond 25 september geeft het, in de kleine zaal van het Concertge bouw voorstellingen van zijn pro gramma „Oh pardon". Tot de mede werkers behoort Paul van Vliet, die dit jaar de eerste prijs heeft gewon nen in het cabaret-concours van het internationaal cultureel cen trum. (Van onze Haagse correspondent) In een telegram aan de grote ben zine - maatsc happijen hebben de dis- tricts-benzinecommissies van de B.O.VA.G. en de landelijke benzine- oommissies hun bezorgdheid uitge sproken over de acties van de exploi tanten van de z.g. „witte pompen", die de benzine veel goedkoper ver kopen. dan de door de benzinemaat schappijen op de markt gebrachte benzine. Het verschil in prijs per li ter is in sommige gevallen wel 10 ct. De commissies willen met grote spoed maatregelen in overleg met de benzinemaatschappijen om een ein de te maken aan deze praktijken. Een vergadering van de commissies met de maatschappijen is vastgesteld voor maandag in Den Haag. Tijdens een vergadering, die de benzinecommissies dezer dagen hiel den, bleek dat in ons land al meer dan 200 witte pompen in bedrijf zijn. Nederland telt daartegenover 10.000 pompen, waar men merkbenzine ver koopt. Jy Deze juichende jongens crp Scheveningse tonnen vormen de vermaarde Engelse beatgroep The Scorpions. Gisteren kwa men zij per trawler in de vissers- haven aan en morgen treden ze op in de Haagse Houtrusthallen. I se organisator, die al twee jaar evenementjes organiseert, is nu grootscheeps aan het werk: morgen biedt hij in de 10.000 vierkante meter grote Houtrusthallen duizen den tieners een show, die door 48 artisten wordt gepresenteerd. Met de Haagse politie is de af spraak gemaakt „medewerking te verlenen door afwezig te zijn". ZONDAG NEDERLAND 5.00 ui 6.00 ui 7.00 ui 7.06 ui 7.30 ui 8.00 ui 8.05 ui Wordt huwelijk (in Gretna Green gesloten) ontbonden? (Van onze Brusselse correspondent) i kind wegens ontvoering van een I minderjarige. Ook in Gretna Green schijnt men I met veel belangstelling op de uit spraak van de rechter te wachten. Eind september zal een rechter in Brugge een Salomons oordeel ten vellen. Kan hy een in de be faamde Schotse plaats Gretna Green gesloten huwelijk tussen twee Bel gische onderdanen, dat later ls in geschreven in de burgerlyke stand in een Belgisch dorp en kerkelijk bevestigd door een Belgische pastoor (die nog een goedkeuring had ver kregen van zijn bisschop) nietig verklaren en de bruidegom dan wegens ontvoering van een minder jarige laten vervolgen? Het gaat om het huwelijk van Julien Pascal en Liliane de Groot. Beider families waren reeds gelieerd omdat een broer van Julien enige jaren geleden is getrouwd met een zuster van Liliane. Plotseling ont stond er echter tussen de wederzijd se vaders een blijkbaar onoverkome lijke vete over een financiële kwestie. Het gevolg was dat de boze vader van Liliane wilde dat zij haai- ver loving met Julien zou verbreken. Tot die verloving had hij enige tijd voor dien zelf toestemming gegeven. Natuurlijk weigerden de gelieven elkaar verder niet meer te zien en voor beiden begon een lange reeks van narigheden. Liliane die toen pas 16 was, werd eerst door haar ouders onder toezicht geplaatst in een in stelling in Antwerpen. De kinder rechter moest er herhaaldelijk aan te pas komen, omdat zij het huis verliet en met Julien omging. Ten slotte gingen de gelieven er vandoor. Zij trokken naar Gretna Green, waar zij de vereiste 23 dagen ver bleven en toen in het huwelijk tra den. Deze verbintenis lieten zij later in België legaliseren. Een bijkomende moeilijkheid voor de rechter: het jonge paar verwacht binnenkort een baby. Niets heeft echter de opge wonden vader en schoonvader tot rede kunen brengen. Hij verlangt nietigverklaring van het huwelijk en direct daarna de arrestatie van de vader van het toekomstig klein- B. en W. van Amsterdam hebben de gemeenteraad verzocht voor de aanleg van een parkeerterrein bij het Olympisch Stadion een krediet van f. 470.000.beschikbaar te stellen. Het tekort aan parkeerruimte bij het Olympisch Stadion is zo groot geworden, dat de KNVB zich daar over bij de stadiondirectie heeft be klaagd en haar heeft meegedeeld, dat zij het niet uitgesloten acht, dat interlandwedstrijden niet langer in Amsterdam zullen kunnen worden gehouden. Het college zou dit in hoge mate betreuren en meent daarom, dat ge tracht moet worden zoveel mogelijk ln het tekort aan parkeerruimte te voorzien. (Van onze A'damse correspondent) Arasterdam beleeft op het ogen blik een feestelijke tijd. Gisteren is in het hart van de stad, de veelbe- zorgen Jordaan, het traditionele Jordaanfestival begonnen, dat de bewoners van deze buurt en een j groot aantal andere Amsterdammers tien dagen lang in zijn ban zal hou den. De ruim 300 jaar oude Jordaan ls voorzien van een feestverlichting, op de Palmgracht is er kermis, er is een Jordaancabaret, op straat wordt gedanst en op een drijvend podium in de Brouwersgracht treden allerlei j muzikale sterren en sterretjes op. Bovendien hebben de talrijke ca feetjes in de buurt voldoende inge slagen om tien dagen lang op volle kracht te kunnen draaien. En dat zal nodig zijn. Want om Meyer Sluizer te citeren: Amsterdam en zeker de Jor daan heeft een zoute smaak. 9.05 uur 9.15 uur 10.25 ui 10.30 ui NEDERLAND Samenkomst, kerkelijke programma Wereldkampioenschappen wielrennen Woord voor woord Kentucky Jones, tv-film Dans en drama, film NTS-journaal Sport in beeld Tel uit je winst, quiz De wereld van vandaag Belphégor, tv-spel NTS-journaal Sluiting. NTS: 5.15 uur Wereldkampioenschappen wielrennen 6.00 uur Atletiek 7.00 uur Pauze 7.30 uur De kleine ballerina 8.00 uur NTS-journaal 8.05 uur Chantage, tv-film 9.25 uur Londen Airport, filmimpressie 10.00 uur Sport in beeld 10.15 uur Sluiting. UIT HET RADIOPROGRAMMA: HILVERSUM 1: 8.15 uur 9.30 uur i HILVERSUM 2: 8.05 nur zwerftochtei kelijke werelden. 21.50 Lichte gram. 22.20 Act. of gram. 22.26 Boekbespr. aterdag. 22.45 Blik Voordr. 21.00 Popul. gram. 21.30 Mod. Engelse ork.werken. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Epiloog. 22.50 uit: vakantie-indrukken. 23.40 Vocaal ens.: lichte muz. 23.55-24.00 Nws. VOOR ZONDAG 12 SEPTEMBER Hilversum I, 102 in. KRO: 8.00 Nws. 8.15 Klass. plano- spel. 8.25 Inleiding Hoogmis. 8.30 Hoogmis met Concelebratie. 9.30 Klas sieke kamermuz. 9.45 Nws. IKOR: 10.00 Kerkdienst van de Evangelische Broedergemeente. 11.00 Vraag uit de Franse muziekliteratuur. 23.20 Mod. orkestwerken. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II. 298 ni. VARA: 8.00 Nieuws, postduivenber.. sportmeded. en soc. strijdlied. 8.18 Voor het platteland. 8.30 Weer of geen weer. gevar. progr. (9.00 Sportmeded. postduivenberlchten)9.45 Geeste- praan onthaal, bont Event, postduivenber.) bespr. 12.20 Lichte orkn 12.30 2.45 progr. 14.00 Sopraan en piano: klass. en mod. liederen. 14.30 Klass. strijk kwartet. 15.00 De hand aan de ploeg, lezing. 15.05 Marathon: sportprogr. en lichte gram. Tussen 15.15-16.00 We reldkampioenschappen wielrennen op de baan in San Sebastian. 16.30 Bal- letmuz. Convent van kerken: 17.00 Geref. kerkdienst. IKOR: 18.15 Litur gische rubriek. 18.30 Mensen, Intro- nieuwe leergang Kerk veraf en d ron.: afgewisseld 19.00 De Open Deur, veertien- .30 Gesproken portret - O: 12.00 Muz! progr. (12.30 13.00 Nieuws. 13.07 De toestand in de wereld, lezing 13.20 Carrousel, een progr. dat allé kanten op gaat. 15.55 De wereld van Barend Bargerbeer, hoorspel (IV). 16.30 Sportrevue. VARA: 17.00 Discobal: dansmuz. voor tieners. 17.30 Voor de Jeugd. 17.50 Nws. en sportultsl. 18.05 Marathon, reportages en beschouwin gen van sportevenementen op deze zondag met o.a. De Wereldkampioen schappen Wielrennen op de baan in San Sebastian VPRO: 18.30 Moderne gram. 19.00 Grenzen der wetenschap, lezing (II). 19.15 Liedjes. 19.30 Korte Hen', kerkdienst. AVRO: 20.0" 2.30 Nws 22.40 Act. 1 Dagopening. 7.1 rp. 7.20 Sport va Lichte orkji v. d. zieken. 9.35 Thriller van Dickens Een drie-delig televisiefeuille ton dat ingeleid werd door God fried Bomans, moest W©1 haast van Charles Dickens zijn. Inder daad, Dickens bleek deze thril ler in afleveringen te hebben geschreven met zijn eigen dood als voortijdige ontknoping, waar door het verhaal onvoltooid bleef. Bomans, die ook nog twee frappante brieven liet zien die Dickens een half uur en tien minuten voor zijn dood schreef (het handschrift van de eerste nog krachtig, dat van de tweede al door de naderende dood aan getast), vertelde dat „duizenden" reeds getracht hadden de thril ler te reconstrueren of af te maken, zonder daarbij te kun nen steunen op nagelaten aan tekeningen, want behalve die halve thriller zelf is er niets over het verdere verloop te vin den geweest. De vindingrijke Engelsen zijn echter niet bij de pakken neer gaan zitten en heb ben de befaamde detective schrijver John Dickson Carr, ook wel publicerend onder het pseu doniem Carter Dickson, ge vraagd de thriller van Dickens (er bestond immers al een lichte naamverwantschap tussen bei den) naar eigen inzicht te vol tooien. Een derde, John Cier Cross, maakte van het geheel een televisie-spel, waarvan we het eerste deel gisteravond via de NCRV te zien kregen. Het werd een mooie, stijlvolle, 19de- eeuwse vertoning, waarvan de handeling inderdaad geheel bleek overeen te stemmen met wat Bomans ons daarover uit voerig had voorspeld. Een sleutel speelde een grote rol in het eer ste deel. Dat schijnt een hebbe lijkheid te zijn van alle drie delige televisie-thrillers. Toneelschool Op Nederland-II introduceer de de VARA de eindexaminandi van de Amsterdamse Toneel school, een mooie traditie, die dit keer dus wat weggedrukt wea naar het tweede net. Niet hele maal ten onrechte overigens, want het door de spelers zelf ge kozen stuk van de Engelsman Simpson bleek een weinig ge lukkige keus. Zo waa het ook met „Het Gaf virtuoze dialoogjes soms, maar toneelspelen kwam er nauwe lijks aan te pas, men kon zich beperken tot het declameren van de proza-tekst. Het stuk bood niemand de gelegenheid zijn warmbloedigheid, intuitie af spanningsgevoel als toneelspeler te etaleren. „Attentie" „Attentie" besteedde uitvoerig aandacht aan de wankele Euro pese Gemeenschap en P.v.d.A.- voorzitter onthulde in Achter het nieuws" (Nederland II) dat de wijziging in het mandement niet „op verzoek van de heer Roemers van het NW" was ge schied (zoals pater Van Hees in een interview had geopperd), maar na nogal langdurige ge sprekken tot stand was gekomen die dr. Thans, de katholieks voorzitter van de P.v.dA... met voornamelijk monseigneur De Vet over deze kwestie had gehad. „Achter het nieuws" stond ook nog uitvoerig stil by stunt man Wim Wagenaar, wereldre cordhouder hoogvliegen aan een grote vlieger achter een speed boot aan (hij bereikte meen lk een hoogte van honderd zoveel meter, hoger dan de Domtoren), als typische vertegenwoordiger van een nieuwe, nonchalante, bij de dag levende generatie, die liever op zUn eigen, liefst han dige manier gelukkig en rijk wordt dan op de gebruikelijke, door de maatschappij gedicteer de wijze. Wagenaar, die geruime tijd Jan Cremers beschermheer is geweest, werd het hemd van het lijf gevraagd met zoveel mo gelijke persoonlijke vragen. HU beantwoordde ze zo direct en eerlijk mogelijk, waardoor hij er toch wel uit te voorschijn sprong als de aardige jongen die hij ls. standen. 9.40 V. d. huisvrouw. 10.10 Klass. gram. 10.30 De weg van het 12.22 Voor boer ded. t.b.v. land- Nws. 12.40 Gram.. tuinbouw. 12.30 event, act. 12.50 13.10 Moderne ork.- muzlek. 13.35 Brussels Mozaïek: licht muz. progr. 14.05 Schoolradio. 14.30 Transistor, ■MMÏHSéHM" thuisblijvers. progr automobilist 15.30 Utrechts houtblazerstrio list: mod. muz. 16 00 Bijbeloverden king. 16.30 Klass. gram. 16.40 Vocaal ens. met gitaarbegelelding: moderne liederen. 17.00 V. d. kleuters. 17.15 V. Overheidsvoorl.: Televisie ln Surina me. Vraaggesprek met de heer F Pen- gel. directeur van de Surinaamse Te levisie Stichting. Hilversum II, 298 m. VARA: 7.00 Nws.. oebtendgym en soc. strijdlied. 7.20 Lichte gram. 7.25 Van de voorpag. praatje. 7.30 Lichte gram. 9 00 40 Ruimte ie. VARA: 10.00 V. d. vrouw. 11.00 Nws 11.02 Trammelant ln Loeren aan de Hor. gevar. progr. (herh. van zaterdagavond 3 april Jl.)12.00 Ritmisch strijkorkest. praatje. gram. 8.00 Nws. 8.10 Lichte f Klassn. planomuz VPRO: orgelspel. 12.55 Act. 13.00 Nws. 13.15 Lichte gram. 13.25 Voor de midden stand. 13.30 Licht lnstr. septet. 13.50 Pianorecital: mod. muz. 14.15 Meneer Tompkins houdt niet van kanaries, hoorspel (herh. v. 16 Juni 1965). 15.00 Sociëteit Zestig minuten voor boven de zestig, progr. »Tieuw gr an w Joodse Nieuwjaarsbood schap. 17.30 Combo. 17.50 Act. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I: NTS: 19.00 Nws. in het kort. 19.01 V. d. kleuters. CVK/IKOR/ RKK: 19.06 Kenmerk, veertiendaagse Informatierubriek van de kerken. NTS: 19.35 Huckleberry Hound, film. 20.00 oorlog document.alre film (dl. 24) 22.25-22.30 Journaal. Nederland II: NTS: 20.00 Nws ln het kort. AVRO: 20.01 Ei retablo' üe 1.25-22.10 Jongerenparlement.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 5