Bona Stars tweede in Giants-toernooi Volleybalnieuws WIELERNIEUWS STERKE START VAN SVL LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 6 SEPTEMBER 196S 12) Hè, gezellig dat u er bent, be gon ze, terwijl ze bedrijvig, heen en weer dribbelde. Ik zal een paar stoe len bij de haard schuiven. Hij brandt wel niet, maar het is maar om het idee. Nou nog een schemerlampje en èen tafeltje. Kijk 's, een vaas met »!gaartjes. U rookt toch? Gaat u gang maar, hoor. Ha, daar is juf frouw Drost al met de thee. Even voorstellen: meneer Vermaele, juf frouw Drost. Juffrouw Drost was een klein dik vrouwtje, kennelijk een Brabantse Efkes het blad met kommekes uit mijn handen zetten, zei ze. Zie zo, dat meneer Vermaele. Ge treft het nouw toch al bijzonder slechts wat, dat de Jonker op reis is Och, antwoordde ik, ik ben blij eindelijk eens persoonlijk kennis te kunnen maken met zuster Andrews. Ze toonde zich zichtbaar verrast, toen ze aan mijn spraak bemerkte, dat ik ook uit het zuiden kwam. Dat trekt toch altijd, vond ze, en toen ik zei, dal ik uit België kwam moest ik dadelijk weten, dat zij daar een oom had gehad, die wagenmaker was ge weest in Mechelen. Hij had een ge vaarlijke operatie ondergaan aan zijn hals en zijn hele verdere leven met een scheve kop moeten lopen. Zij zeil was uit Bergen op Zoom. waar ze not een zwager had, die aan de Suikerfabriek werkte. Maar kom, besloot ze, ik ga weer eens, ge zult mekaar wel veel te vertellen hebben. Ik kom straks de kommekes nog wel eens vol schen- En vertel me eens, mijnheer Vermaele zei Ethel, toen juffrouw Drost verdwenen was, hoe gaat het met Jeannet en met uw dochter, die ik trouwens nog niet eens ken? Ik kan niet anders zeggen, zus ter Andrews, zei ik, dan welvarend, allebei. Eigenlijk hadden we u al ver- wactit. Jeannet had er zich al op verheugd. Nog niet, mijnheer Vermaele, nog niet, zei de zacht, terwijl ze weemoedig voor zich heen staarde. En na enige ogenblikken stilte: Hebt u in de stad wellicht de naam Black- field horen noemen? Reginald Black- field? Inderdaad, antwoordde ik. Ze sloeg de ogen neer en zuchtte: Op hem wacht ik. Ik zweeg. Ach, mijnheer Vermaele, ver volgde ze, daar is een hele geschie denis aan verbonden. Een droevige geschiedenis en «toch zo innig mooi. Ik moet daarbij teruggaan tot onze broederschap, de kleine Adventisti- sche gemeente in Folkstone met brother Thomas, Reginals vader. U I weet niet, mijnheer Vermaele, hoe het is wanneer het leven wordt tot een gebed, een voortdurend gebed, waarin men zich met een kleine groep mensen verenigt, en zich in die vereniging versterkt weet. Een gebed, tot de Verlosser, die wij ver wachten, een hardgrondig gebed, als van schipbreukelingen op een wrak, temidden van de woeste elementen van deze wereld. O, mijnheer Ver maele, dat was de beste, de gezegend- ste tijd van mijn leven. Helaas, het lot dreef ons uiteen. Brother Tho mas, die onze voorganger was, inspi rerend en bezielend middelpunt van onze gemeenschap, kwam te overlij den. Bij de verpleging van een zieke, liep hi) een infectie op. Zijn vrouw en ik losten elkaar af aan zijn ziek bed, dag en nacht. Onze broeder VVilKins. die dokter en apotheker was, deed wat hij kon, maar zijn ge neeskundige bijstand, onze zorg, onze liefde, ons gebed, het mocht alles niet meer baten. Hij stierf en kort na zijr. dood verloren wij ook broe der Wilkins, die wegens hoge leef tijd zijn praktijk neerlegde en ver trok naar zijn geboorteland, Schot land Tenslotte ging ik zelf naar Heiland en zo ging de een na de an der en verspreidde zich die kleine gemeenschap. Ach, niets ter wereld kan men behouden, al is het ons ook nog zo dierbaar. Ik bleef met mrs. Blackfield corresponderen en alzo op een afstand in contact. Ik volgde al hun wederwaardigheden de studie van Reginald aan de land en tuinbouwschool en zijn eindexa men en de zorgen van mrs. Black field, die al haar hoop gevestigd had op haar zoon. En ik wist, dat Regi nald haar niet zou teleurstellen. In derdaad gelukte het hem, zich in Nederland te vestigen als bloemkwe ker. De zaken gingen niet slecht, maar om te bereiken wat hij wilde, ontbrak het hem vooralsnog aan vol doende bedrijfskapitaal. Ach, mijn heer Vermaele, de strijd om het be staan is vaak zo onrechtvaardig. Het schijnt wel een goddelijke bestiering, dat ik hier juist op de Beukenstein moest belanden. Ik denk, dat de Heer mij de scherpe tegenstelling heeft willen tonen tussen deze broer en zuster. Hier een oud man, die een groot vermogen bezat en er niets, niets mee deed, daar een nijvere fa milie, die dat kapitaal zo bitter no dig had en het ontberen moest. Re ginald streed een harde strijd, waar toe alleen zijn geloof hem de kracht kon schenken. Had hij maar de helft een vierde part gehad van het ver mogen van zyn oom, maar die oom was een in zichzelf besloten egoïst, niet bereid zijn familie een hand toe te steken tot steun. O, ik weet dat hij rijke giften schonk aan de kerk en aan andere instellingen, maar ik vrees, dat hij daarmee zyn schuld voor God niet zal hebben afgedaan. In mij groeide een wrok tegen dit onrecht en steeds vaker betrapte ik mijzelf op de zondige wens: „ging hij maar spoedig dood". Zeg nu eens eerlijk, mijnheer Vermaele, was het niet zondig en slecht van me, dat ik, zijn verpleegster nog wel, naar de dood van mijn patiënt verlangde? Ik denk, zei ik, dat God u dat wel vergeven zal. O neen, zeg dat niet. God heeft het mij niet vergeven. Hij heeft mij zwaar, maar rechtvaardig gestraft. (Wordt vervolgd) De Bona Stars heeft gisteren tij dens het sterk bezette toernooi van het Amsterdamse Giants de tweede plaats veroverd. De Leidenaars dank ten deze prestatie aan hun doelge- middelde. Van de drie wedstrijden, die TBS speelde, werd er één in een overwin ning omgezet. Het organiserende Giants werd met 41-35 verslagen. EBBC uit 's-Hertogenbosch en Fla mingo's uit Haarlem bleken te sterk voor de Leidenaars. EBBC zegevier de met 43-27 en Flamingo's trok met 46-36 aan het langste eind. Met de rust leidde TBS nog met 20-19 De overige uitslagen luiden: Giants Flamingo's 26-47, EBBCGiants 41-45, Flamingo'sEBBC 68-44. Eindstand: 1. Flamingo's 6 pnt., 2. Bona Stars 2 pnt. (0,83), 3. Giants 2 pnt. (0,82), 4. EBBC 2 pnt., (0,76). Zondag zal het eerste heren- en damesteam een oefenwedstrijd spe len tegen Rotterdam-Zuid. Deze ploeg heeft bij de heren de beschik king gekregen over de Wolves-speler Venior (Hongarije). HENGELSPORT Leidse Hengelcompetitie Wed strijd in De Vliet tussen de contro leurs en het bestuur van de Leidse Hengelcompetitie. Matige vangst. De uitslag luidt: 1. C. Jongeleen, 2. J. Wassink, 3. J. Schouten, 4. P. Eradus, 5. A. Flippo, 6. J. Hollebeek, 7. C. Zandvliet, 8. Van der Burg, 9. Van der Woerd, 10. Brussee. S.V.L. heeft de competitie op da verende wijze Ingezet. Het Watering- se Quintus, in de afgelopen jaren on betwist tolt de topformaties in de Dislricts-eersteklasse behorend voor onze stadgenoten steeds zeer moeilijk te nemen hindernis, moest op eigen terrein een pijnlijke nederlaag accepteren. De roodwitten, in nieuwe shirts spelend, toonden zich van mee taf de meerderen van de Wateringers, die wel gewoontegetrouw zwoegden volhielden, maar het technische si plus van Frank Bonte en zijn ma nen daarmee niet konden nivelleren. Snelle aanvallen veelal via de v handig manoeuvrerende Hans Kagie en de fel doorstotende Walter Gortz ontwrichtten de toch al niet vertrouwenwekkend optredende Quin- tus-verdediging, die bezweek voor haarzuivere schoten van Kees Lucas, 2-0. S.V.L. had toen begrepen dat dit Quintus geen vuist kon maken. In de aanval liepen de gastheren met de regelmaat van een klok dood op de prima sluitende roodwitte defensie. Op de verre schoten van de Water- ingse aanvallers wist Piet Hies tand wel raad. Met de rust was de stand 6-2 in het voordeel van S.V.L. door treffers van Kees Luacs. (no. Walter Gortz (penaltie), Frank Bon te en George Tiesema. Na de her vatting eenzelfde spelbeeld, S.V.L. sterk dominerend en Quintus hard nekkig tegenstand biedend. Onze stadgenoten namen nog verder af stand, via 8-3 werd de eindstand 10- 4 voor S.V.L. De doelpunten kwa men van Kees Luoas, Ebe Duursma. Walter Gortz, penaltie en Hans Ka gie De S.V.L.-reserves behaalden alleszins verdienstelijk gelijk spel te gen S.O.S. 1, dat vorig jaar op het nippertje de boot voor een promotie de Afd. Eersbe Klasse miste, 11- De S.V.L.-dames, die deze compe titie hun intrede doen in de hoofd klasse, hebben het nieuwe terrein eens verkend in een toernooi van het Amersfoortse V.V.A. Die verkenning heeft een in alle opzichten bemoedi gend resultaat opgeleverd. Onze stad genotes kwamen uit in de hoogste afdeling, d.w.z. de afdeling waarin hoofdklasse-ploegen en eredivisie- formaties waren samengebracht. Zij werden in hun poule eerste, met overwinningen op de hoofdklassers Pito (Zeist), M.V.C. (Alphen). Z.A.V.V. (Arnhem) en een draw te gen de eredivisieploeg P.S.V. In de finale werd na spannende strijd 1 loren van Kweekschool (Deventer), dat eveneens in de eredivisie uitkomt. De setstanden waren 11-15, na 8-0. 11-15 Harm Ottenbros heeft zaterdag middag de derde Corso-ronde Aalsmeer op zyn naam geschreven. De 23-jarige Alkmaarder toonde zich in de eindsprint van een kopgroep je van negen renners, die acht ronden voor de finish uit het peloton w£ ontsnapt, veruit de snelste. De Har- tog (Utrecht) legde vóór Peters (Heemstede) en Hoogland (Aals meer) op de tweede plaats beslag. Heemskerk uit Ter Aar ging in het peloton als zestiende over de streep. De Benthuizenaar Bregman staakte de strijd geplaagd door een hinder lijke steenpuist. Bij de nieuwelingen zegevierde de jeugdige Haarlemmer Kreuger. In de Ronde van Poeldijk 1 nieuwelingen heeft de Zoeterwoude- naar Leo van Velzen de tweede plaats veroverd. Van Velzen moest in de eindsprint van het peloton alleen in de snelle Verwey uit Zevenhuizen zijn meerdere erkennen. De Leide- naar Siem Brandt ging als veertiende over de streep. Gerard van Vianen behaalde bij de amateurs, die 100 km moesten afleggen, een fraaie o winning. Hij versloeg in een sprintje zijn vluchtmakker Pleters, met wie hij ruim 1V< ronde voorsprong had genomen. 2885. De manier, waarop Mo met de lijfwacht van de heer Goudnagel was omgesprongen, had grote indruk op de magnaat gemaakt. Maar toch gaf hij zich niet zo gauw gewonnen. ..Tienduizend florijnen voor een klavertje vier!" bromde hij. „Dat is afperserij!" „Welnee, mijn waardewierp Siroj Doelbdoeg tegen. „Aan dokterskosten zoudt ge minstens het dubbele moeten betalen, in dien ge mijn advies niet volgt. Ziet eens. hoe uw stoere wachters er aan toe zijn. U wilt toch niet. dat u zoiets overkomt?" „N-n-nee!" kreunde Goudnagel. „Welaan dan", hernam Siroj. „Dus ge koopt mijn klavertje vier en Maar op dat ogenblik trok Panda hem aan de mouw. „Wacht even. meneer Siroj". fluisterde hij. „Die meneer denkt, geloof ik. dat Mo hem zal mishandelen, als hij niets koopt. Maar dat is toch de bedoeling niet?" „Weineen"stelde de demonoloog hem gerust. „Ik heb hem geen enkele reden gegeven om zoiets te denken. Maar nu moet ge niet verder storen, manneke. Het is in zijn eigen belang, dat hij beschermd wordt tegen demonen". Hij wendde zich tot de heer Goudnagel en vervolgde„Dus? Wat is uw besluit?" „H-hoeveel was het ook weer?" vroeg de magnaat transpire rend. Twintig duizend florijnen", antwoordde Siroj Doelbdoeg. „RECHTER TIE EN HET LEVENDE LIJK" door Robert van Gulik DE WONDERLIJKE AVONTUREN VAN BRAMMETJE FOK 309. Het beviel de beide geleerden niets dat Bram Fok de eer was waardig gekeurd om het geheim van de piramide te gaan op lossen. Plotseling waren zij hun ruzies vergeten, en eensgezind keerden zij zich tegen de Pharao. nog steeds rijmend sprekend „Pharao. het is niet goed Dat die domme Bram dit doet Laat ons, die het vak verstaan. Liever naar beneden gaan". Daar wilde de Pharao evenwel niets van weten. Er bleef de professoren niets anders over dan stilletjes weg te gaan. Maar er lag een blik in hun ogen. welke bewees, dat zij zich nog aller minst verslagen voelden. Van dit alles wist Bram niets. Samen met Karo en Tutu daalde hij een trap af, waaraan geen einde leek te komen. Soms gaapte naast de trap een diep ravijn en Bram hoopte maar dat zijn zak lantaarn het niet zou begeven. Want in deze duisternis zou de geringste misstap noodlottig kunnen worden Dagelijks vervolgverhaal Handbalcompetitie

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 15