Aardgas en water onder de Westerschelde door Dit Jaar voltooiing van wegenbonwprogramma Zwemmers lieten veel voorwerpen achter NZH Hoe loot gacri" die bus? Dick Holthaus ging hij Parijs te rade LEÏDSCH DAGBLAD DONDERDAG 2 SEPTEMBER 1965 Enorm project in verdronken land (Van onze Haagse correspondent) Een spectaculaire onderneming wordt thans verricht op en in de Westerschelde. Een stalen gasbuis van zestig centimeter doorsnee en twee evengrote waterleidingbuizen gaan onder de Scheldemonding voor Antwerpen door, om Zeeuws-Vlaanderen met West-Brabant te verbinden. Kosten 20 a 25 miljoen gulden. tinge is een werkdijk gelegd, waarop de „reusachtige onderduiker" van vandaag gereed is gemaakt. Gelast en bekleed met een mantel van zware beton, om later niet weggesleurd te worden door de stroom, die hier snel heden heeft tot 2 meter per sec. De Westerschelde is een zee-arm met een zeehaven erachter. Om geen hinder op te leveren voor de vaargeul moesten hier en daar de buizen bijna 2 meter onder NAP ligen. Dat wil zeggen 14 tot 15 meter diep in de bodem. Baggermolens hebben daar voor drie miljoen kubieke meter moe ten weggraven. Grootste karwei De pijptrekking van vandaag u-as het eerste, grootste deel van de on derneming. Over veertien dagen wordt uit Zandvliet in de hoek van West-Brabant de resterende 800 meter de Westerschelde in getrokken. Waar de twee delen elkaar ontmoe ten worden zij aaneengelast. En ver volgens wordt de hele leidingbundel in zijn diepe ligplaats met lieren als een stuk touw strak getrokken. Voor de Nederlandse Gasunie is dit het grootste karwei In de aanleg van het aardgasnet. Iets dergelijks is ove- Naast elkaar heeft een vloot drij vende bokken, werkvaartuigen en baggermolens de Westerschelde de afgelopen tijd welhaast overbrugd in voorbereidende activiteit. Vandaag was het moment daar om bij dood tij van de Vlaand erense kant met 160 ton lierkracht 1200 meter gasbuis de zee-arm in te trekken, terwijl de scheepvaart van en naar Antwerpen was stilgelegd. Rond het weekeinde volgen de twee andere pijpen van het trio. Op het eeuwen geleden over spoelde verdronken land van Saef- Koffermoortl Franse politie op zoek naar monsieur Jean (Van onze Parijse correspondent). De Franse politie is in samenwer king met twee Nederlandse recher cheurs een uitgebreid onderzoek be gonnen naar de verblijfplaats van een zekere „monsieur Jean", wiens visite kaartje in de koffer is gevonden, die met mannelijke romp uit de Amster damse grachten is opgevist. Tot dus ver heeft men nog geen spoor kunnen vinden. Men hoopte het adres van .monsieur Jean", wiens familienaam nog steeds geheim wordt gehouden, te kunnen achterhalen by een firma in Parijs, waarvan de naam eveneens cp het visitekaartje werd vermeld. Maar de leiding van de firma heeft zich een royale vakantie toegemeten, die tot het einde van september zal duren. De politie probeert nu in Spanje of elders in de werld de direc teur van de firma op het spoor te kunnen komen. Vermoed wordt dat „monsieur Jean" een vertegenwoor diger van deze zaak is. Ondertussen vraagt men zich ech ter ook bij de Franse Sureté, met hoofdinspecteur Vrijburg, die in Ne derland het onderzoek in handen heeft, toch wel af, of men aan de vondst van het visitekaartje niet al te veel gewicht heeft gehecht. In de criminele geschiedenis komt het maar zelden voor, dat de moordenaar zijn eigen visitekaartje bij zijn slachtoffer achterlaat. „Nieuwe kans'" voor Tibets Pantsjen Lama De Pantsjen Lama krijgt de kans opnieuw te beginnen nu Tibet een autonome provincie van China is ge worden. Dit heeft de Chinese vice- premier, Hsjeh Foe-tsji, gisteren ge zegd in de Tibetiaanse hoofdstad Lhasa, waar het nieuwe volkscon gres voor de eerste maal bijeen kwam Hij zei dat de Pantsjen La ma, acht jaar na de „bevrijding" van Tibet in 1951, toen de traditio nele geestelijke leider, de Dailai La ma naar India uitweek, een tegen- revolutie ten behoeve van de heer sende kaste op touw had gezet. De ze poging was volgens Foe tsji te gen het Tibetaanse volk, het „moe derland" en het „socialisme" gericht geweest. Party en volk geven hem echter een kans in de hoop dat hy berouw zal hebben en opnieuw wil beginnen. De Chinese vice-premier deed voorts een geroep op het volks congres om Tibet tot een verde digingsbolwerk van de zuidwestelyke grens van China te maken. Verontschuldiging van Rusk Premier Lie van Singapore heeft gisteren op een persconferentie be kendgemaakt, dat de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dean Rusk, hem op 15 april 1961 schrifteiyk zyn verontschuldiging had aangeboden voor de activiteiten van een agent van de Amerikaanse inlichtingendienst. Deze was er in 1960 op betrapt een lid van de plaat- selyke inlichtingendienst te hebben willen omkopen. Lie zei dat de Amerikaanse rege ring hem en zyn party 10 miljoen Maleisische dollar (ongeveer f 12.5 miljoen) had aangeboden wanneer zy de zaak stil wilden houden. Hy dreigde te zullen onthullen via welke kanalen dit Amerikaanse aanbod was gedaan. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken had dinsdag ontkend, dat de Amerikaanse inlich tingendienst by operaties in Singa pore betrokken waren geweest. „De Amerikanen ontkennen op een dom me manier wat niet te ontkennen valt. Ik heb nooit in my*n leven in het openbaar gelogen. Wat ik over het incident gezegd heb kan ik be- wyzen". In Singapore ontbood Lie gisteren verslaggevers op zyn kantoor en toonde bun de brief van Rusk, voor dat hy er foto-afdrukken van liet maken. heel Europa indrukwek- Herhaling De Westerschelde-pypleidingen maken twee dingen mogeiyk: aard- gasaanvoer voor Zeeuws-Vlaanderens industrialisatie en een begin van de export naar België, plus wateraan- voer uit West-Brabant om het tekort aan zoet water aan te vullen. Volgend Jaar zal de hele operatie worden herhaald. Dan worden een halve kilometer verder naar zee op nieuw gas- en waterleidingen door de Westerschelde getrokken. Redenen daarvan: twee buizen zyn zekerder dan een en wat het water betreft kunnen daardoor ook verschillende soorten oppervlakte- en bronwater gescheiden worden gehouden. Blinde alpinist uit Wassenaar bedwong berg De Wassenaarse blinde alpinist Van den Berg is er gisteren, ondanks het slechte weer, in geslaagd de top van de Dibona te bereiken, een 3.130 meter hoge berg in het massief van Oisans in Frankryk. Hy werd hierbij vergezeld door twee Zwitsers, de priester Melly en de gids Albert Bornard, en de gids Jacques Sang- nier uit Grenoble. IN LEIDERDORPSE RAD „DE DOES" ISKSjR'—'td Kritiek op eredoctoraten Prins Bernhard en Luther King De stichting Johannes Althusius neemt deze week in haar orgaan „Tot vryheid geroepen" stelling te gen het voornemen van de senaat van de Vrye Universiteit in Amster dam. Prins Bernhard en dr. Mar tin Luther King te promoveren tot doctor honoris causa. De stichting meent, dat de V.U., gezien haar eigen, reformatorisch karakter (volgens het reglement: dienstbaar aan de bevordering van Gods eer en van de Godzaligheid in den lande) slechts eredoctoraten heeft te verlenen aan reformatori sche christenen die blyk hebben ge geven van byzondere wetenschappe- ïyke bekwaamheden of uitnemende prestaties hebben geleverd ter be vordering van Gods eer en van de Godzaligheid in den lande. De senaat van de V.U. blykt het „meedoen" toch belangryker te vin den dan de grondslag en het karak ter, aldus „Tot vryheid geroepen", dat weliswaar niets wil afdoen aan de verdiensten van Prins Bernhard, maar toch meent, dat deze stellig niet op het gebied van de christe- lyke wetenschap liggen. En zo voegt het hieraan toe van by zondere prestaties ter bevordering van Gods eer en van de Godzalig heid in den lande, door zijne Ko- ninklyke Hoogheid geleverd, zal geen reformatorisch christen onder de in- druk zyn geraakt. Ten aanzien van dr. King merkt het blad onder meer op, dat deze ze-1 ker verdiensten heeft als het gaat om de stryd voor de niet gelyk ge rechtigde rassen in de Verenigde Staten, maar dat hy geen enkele po sitieve docih sleohts negaitieve by- dragen heeft geleverd in de stryd voor de ontrechte of rechteloze ras sen buiten de Verenigde Staten. De stichting Johannes Althusius stelt zich ten doel het weer tot gel ding brengen van het reformato risch vryheidsbeginsel op staatkun dig, sociaal en economisch gebied. HAAGSE AGENDA (van donderdag 2 september t/m woensdag 8 september) DONDERDAG 2 SEPTEMBER Kurzaal, 20.15 uur, Concertgebouw- Kon. Schouwburg. 20.15 uur. Haag- sche Comedle, Na de a VRIJDAG 3 SEPTEMBER Kon. Schouwburg. 20.15 uur. Haag- sche Comedle, Er is een moord ge pleegd. ZATERDAG 4 SEPTEMBER Kon. Schouwburg, 20.15 uur, Haag- sche Comedle, Cactruabloem. Kurhaus Paviljoen, 20.15 uur. Studio. De wijze kater. ZONDAG 5 SEPTEMBER Kon. Schouwburg, 14.00 en 20.15 uur, Haagsche Comedie, Cactusbloem. Kurhaus Paviljoen, 20.15 uur, Studio. De wijze kater. DINSDAG 7 SEPTEMBER Kurzaal, 20.15 uur, Concertgebouw orkest. WOENSDAG 8 SEPTEMBER Framik Kooman, 14.30 uur, Poppen theater voor de Jeugd. DAGELIJKS Steeg, 20.15 uur, Maria BIOSCOPEN Apollo, Ontsnapping uit de Jumgl' jr. Asta, My fair lady, a.l. B.jou, De i amour, 18 Jr. Camera, Der biaue Engel, 14 Jr. Corso, Goldllnger. 18 Jr. Veel liefs uit Moskou. 18 Jr. lema. De gele Roils Royce, 14 Flora, Sergeants 3, Hollywood, Beklemir Kriterion. De wereld zonder zon, a.l. Metropole, The Hill, 18 Jr. Odeon, Die knotsgekke kerels ln hun vliegende kratten, a.l. Olympia, De man met de vijf paspoor ten, 14 Jr. Passage. Inspecteur Clouseau slaat weer toe. 14 Jr. Rembrandt. Cartouche, 14 Jr. Rex. Von Ryans expresstrein, 14 Jr. Roxy, Tarzan de geweldige, 14 Jr. Seinpost, Send me no flowers, a.l. Studio, James Bond contra dr. No, 14 Jr. Thalia, De spookrijders, 14 Jr. De Uitkijk, Liefdesparen18 Jr. West End, Sneeuwwitje en de zeven sigareia Op zondag 5 september a.s. wordt op het busnet van de N.Z.H. c winterdienst 1965/66 ingevoerd. Cp een aantal lynen worden de routes en'of de vertrektyden gewyzig, Onder meer krygen KATWIJK—RIJNMOND en KATWIJK—HOORNI met lyn 21 een halfuur-dienst met LEIDEN. Lyn 43 zal via Breestraat en Hoge Ryndyk naar LEIDENMEERBUR worden verlengd. Alle details vindt U in de winterdiensbregeling, welke voor vytfig cei verkrygbaar is by chauffeurs, conducteurs, haltekantoren en agentschaj pen van de N.Z.H. v. vredeskerk. 7.30 Rest. Van der Heijden: Receptie Ju bileum de heer J. J. Epskamp. 4.30-6 VRIJDAG Oude Vest 13: Evangelisatie Christen gemeente „Ecclesia", 8 uur nm. L1SSE Auto's in botsing Door dubbele inhaalmanoeuvres zyn twee auto's met elkaar in bot sing gekomen op de Heereweg by de Akeroorderlaan. Een bestuurder van vrachtauto uit Hillegom haalde andere vrachtauto in, juist op het moment dat van tegenoverge stelde zyde een Volkswagen, bestuurd door een Voorhouter, ook een andere auto wilde inhalen. Gevolg was, dat de Volkswagen dermate in de knel kwam, dat deze geheel vernield werd. Persooniyke ongelukken kwamen niet Op de Gladiolenstraat hoek Hya- cinthenstraat, wilde een inwoner van Andyk, rijdende in de richting Haar lem, afslaan toen op hetzelfde mo ment een vrachtauto uit Haarlem neer vlak naast hem kwam ry- den. Een botsing was niet meer to voorkomen. De vrachtwagen werd ernstig beschadigd. Geen persoon iyke ongelukken. ZATERDAG Den Burcht (Burgsteeg)InschriJ ving 3 October Ver. voor haring e: wittebrood. 4-8 uur n.m. Den Burcht: De grootste show 1; Beat. 8 uur n.m. Doopsgezinde Kerk: Adventkerk. 10 11 uur vjn., bijbelstudie; 11-12 uur di J. A. de Ruiter van Den Haag. N.R.V. Excursie naar Heempark ii Kikkerpolder. Verzamelen bij water molen aan Maredijk. 10 uur v.m. Stationsplein: Excursie Kon Ne< Natuurhistorische Ver. langs Wijde A 9.55 uur voorm. ZONDAG Dr. Van Voorthuyzenschool (aula) Pinkstergemeente. 3 uur n.m. PieterskerkOpen Deurdlenst. Spi prof. dr. W. C. van Umnlk. 7 uur nan Steenschuur 6: Kerk van Jezu Christus van de heiligen der laatst DINSDAG Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfond Ned. Gemeenten. Zwiji 105: Minister J. G. Suurhoff UITVERKOOP! Dat kan men binnenkort gaan houden in het prachtige Leiderdorpse zwem bad ,,De Does". Het is opmerke lijk hoeveel voorwerpen er door de zwemmers en zwemsters zijn achtergelaten: portemonnees met in houd (vaak niet onbelangrijk) portefeuilles, badhanddoeken, jacks (gevoerd en niet gevoerd), brillen, schoenen, tassen, onder- kleding, sokken, jassen etc. Te veel om op te noemen. Het is b.v. onbegrijpelijK, dat een zwemmer, dit zijn bril heeft vergeten, deze niet komt ophalen Al die honderden voorwerpen liggen of hangen, netjes gesorteerd, in een daarvoor speciaal ingericht ge deelte van een der bij het bad behorende gebouwtjes. De bad meester weet niet wat hij er mee moet doen Hij wacht maar rustig tot de eigenaars zich komen mel den! den opgezet en voortdurend aan zich I wyzigende omstandigheden aangepast moeten worden. Wel denkbeelden Al is de gevraagde „algehele" plan ning t.a.v. van alle verkeersvoorzie ningen dan niet voorhanden, natuur- Het laat zich aanzien, dat het voor het jaar 1965 uitgestippelde wegen- bouwprogramma van het rijk ten volle zal kunnen worden uitgevoerd, zo deelt minister J. G. Suurhoff (Verkeer en Waterstaat) mee in zijn memorie van antwoord op het eindverslag van de Eerste Kamer over de begroting van het rijkswegenfonds voor 1965. Om in het tekort aan technisch personeel te voorzien zyn reeds maat regelen tot uitbreiding van de wervingsactiviteit getroffen. Materiaal zal er voldoende zijn. Vooral aan zand zal er geen tekort zijn. De minister, die aankondigt, dat hy by zyn begroting voor 1966 een tot en met het jaar 1971 aangevuld uitvoeringsprogramma zal overleg gen, zegt naar aanleiding van de kritiek van vele leden van de Eerste Kamer, dat „een algehele planning ten aanzien van alle verkeersvoor- zieningen" ontbreekt, dit te moeten toegeven. Het is naar zijn mening echter ook de vraag, of zulk een „planning" in de concrete zin van een structuur plan, dat byv. in 1975 of 1980 ver- wezeiykt zou moeten zyn, wel kan worden opgesteld, als daarin alle ver- keervoorzieningen moeten worden be trokken. Voor wat de verkeersmid- I delen betreft motorrytuigen, schepen, treinen, vliegtuigen die op I hun beurt de behoefte aan en de aard van de wegen, havens, kanalen, spoorlynen, vliegvelden enz. in ver gaande mate bepalen, moet met de mogelykheid van een zeer uiteenlo pende toekomstige ontwikkeling re kening worden gehouden. Een planning als de betrokken le den bedoelen, stampt men niet in een jaar uit de grond. Zy zou voorts slechts in globale vorm kunnen wor- lyk bestaan er by de onder het de partement van minister Suurhoff ressorterende diensten wel denkbeel den en opvattingen alsmede zeer glo bale kostenramingen aangaande de gedurende de komende jaren waarschynlyk vereiste voorzieningen, al zyn deze denkbeelden niet zo ver uitgewerkt, geconcretiseerd, op el kaar afgestemd en vastgelegd, dat men van een werkeiyke „algemene planning" kan spreken. Daarom is de Indruk van vele leden, als zou by het opstellen van het uitvoerings programma 1965-1970 voor de wegen bouw incidenteel intuïtief en sub jectief te werk gegaan zyn, niet juist. TENTOONSTELLINGEN. De Lakenhal: Tentoonstelling „Lel den bestudeerd" „Fotografie en We tenschap". „Eigen werk „Geschiede- nis der fotografie" Dag. van 10-5 uur zond. 1-4 uur (tot 13 september) De Lakenhal: Dag. 10-4 uur; zond Hortus Botanicus: Openluchtten toonstelling hedendaagse Nederlands! beeldhouw 10 u v _tt tember) Legermuseum (Pesthulslaan)M« uitzondering van zaterdag van 10- 4 i (zondag 1-4 uur) Rijksmuseum voor Volkenkunde: (Steenstraat 1): Dag 10-17 u: 'e zon dags 13-17 uur Ryksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling Unlvlsle 1965 Geopend uur: film 3.30 uur nm. (tot 15 sép! grord Werkd 10-6 i dageD 1-5 uur (t/tr 20 september) Rijksmuseum van Oudbeden: V*age- Ulks 10-6 uur: zond 1-5 uur Rijksmuseum voor de gescüiedenli der natuurwetenschappen: Dag. 10-4 Stadsgehoorzaal en Burchtcomplex: Lel da to 11 uur voorm - 5 uur nam. en 7 - 11 uur nam Zondag van 2 - 6 r nam. (t.e.m. 2 septem ber) BIOSCOPEN Trianon Veel liefs uit Moskou, 18 Jr. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. zon dag 2.16, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex Operatie Hongkong, 18 Jr. (di. en wo. Gevaarlijke liefde, 18 Jr.), Dagelijks 2.30. 7.15 en 9.15 uur, zondag 2.30. 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Studio Lieve, lieve John, 18 Jr. Dagelijks 2.30, 9.15 uur. zondag MET EEN ENKEL WOORD BINNENLAND ln Spanje omgekomen BI auto-ongeval in noord-Spanje komen. Haar reisgezel, de heer G. C. P. van der Ende, werkzaam bij een Haagse verzekeringsmaatschappij, werd met verwondingen ln het ziekenhuis van Segorbe opgenomen. Er bevonden zich geen andere inzittenden ln de auto. Het ongeluk gebeurde op de weg van Sagunto naar Burgos bij Barracas (provincie Oastellon). toen de auto slipte. Het tweetal was op weg naar Valencia. Lugubere vondst B(J de destructor ln het Brabantse Son. waar dierlijke resten worden aangevoerd om te wor den vernietigd, heeft het personeel een enigszins lugubere vondst gedaan: een Gelukkig bleek er geen treft, die ln het Nijmeegse Sint Rad boud-zlekenhuls per ongeluk tussen het dleriyke afval ls terechtgekomen Boerenhulpdlensten De staatsse verrassing bezorgd. De belastlnglnspev- *--in afwachting van d# de vermogensbelasting. laten rusten. De staatsecretaris heeft dit aan het Landbouwschap meege deeld, in antwoord op een verzoek dat het schap in september vorig Jaar ge- BlITENLAND het aantal geslachtszieken nierkb. WK* begonnen. Per Jaar lopen 1een venerische .000 per dag. Tu 100.000 besmetting op, sommige stadswijken is in "een periode van vier Jaar een sty ging met 200 tot 800% geoonstateerdFactoren, die bij deze stijging een rol spelen, zijn vol gens de AMA: onverschilligheid, on- i gemakkelijke houding de stakers onmiddellijk in de overheidsinstellingen, die zelfs beschuldigd Tien arrestaties Verdacht van moord op twee leden van de Zwitserse zendlngspost ln Bangante. oost-Kame- ziln tien personen ge: Jonge onderwijzer, plaatse was gearriveerd. Van blaam gezuiverd Functiona rissen van de Britse posterijen hebben de telefonistes van het landelijke dis trict Chippenham gezuiverd van de op haar geworpen blaam. Zij waren er van beschuldigd opzettelijk te hebben meegeluisterd bij telefoongesprekken tussen leden van het koninklijk huls en leveranciers. In een offlclele ver klaring zeggen de posterijen, dat de twee beschuldigde telefonistes alleen maar lang genoeg hadden geluisterd om te kunnen vaststellen dat de ver binding g-oed was. zoals haar taak ls. Bij het onderzoek ls geen schijn van bewijs gevonden voor de beschuldiging, dat de twee meisjes Inlichtingen over zakelijke transacties van het konings- Gnrust In Bolivia De Boliviaanse regering heeft troepen naar de zone van Catavo-Slglo Vein te gezonden, om dat de daar aan de gang zijnde staking ln de tinmijnen door de communisten georganiseerd zou zijn. De mijnwerkers zijn dinsdag een 48-uurstaking begon nen uit protest tegen reorganisatie van de genationaliseerde mijnen. De sta- destiene vakvereniging, die in de de clandestiene vak- In zwembad \erdronken Het tv en een half Jarig jongetje, dat al dagen bij Keulen werd vermist, is enkele nonderden meters van 1 •n grootscheep- ,n tweeduizend Volgens een me disch onderzoek betreft het een nor maal verdrlnkingsgeval. mensen deelnam „Het lykt hier Parys wel", zei gis termorgen Ageeth Scherphuis, toen zjj in Amsterdam met een honderd tal prominente cliënten de nieuwe najaars- en wintercollectie van Dick Holthaus bewonderde. Sophletje van Johnny Lions liedje zwierde intussen met een onmiskenbare I Cardin-jas door de chique salon aan de Van Baerlestraat, terwijl topmannequin Tanja Trijbels en me vrouw Van Hall, echtgenote van de Amsterdamse burgemeester, een ap plausje voor haar kennelyk op Dior geïnspireerd ensemble kreeg. Om kort te gaan, Holthaus heeft met voor het komende seizoen alleen op de Franse modelijn voorzien en zyn eigen styi wat laten schieten. Jolige jurkjes, waaraan de Am sterdamse couturier zyn bekendheid heeft te danken, wisselde hy met sobere, maar byzonder draagbare middag japonnen af. De rokken zyn by Holthaus nog korter dan in Pa rys. Zo kort zelfs, dat je het al koud krijgt als je er naar kykt, maar Holthaus zou Holthaus niet zyn als hy voor dit probleem niet een oplos sing deze keer ln de vorm van lange jerseykousen had gevonden. Kousen, die hy net zo als Jacques Heim met imprimé jersey blouses en japonnen combineerde. De geometrische modelyn, die in Parys favoriet Is. voerde ook in de collectie van de Amsterdamse cou turier de boventoon, al kwam die meestal wat minder strak tot uit drukking. Zo zette Holthaus de open vallende splitten en zomen van ver schillende tailleurs en mantel met zwart grosgrain lint af, maar was de los geweven tweed, waarvan hy deze creaties maakte, te levendig om de modellen met de Mondriaanont- werpen van Yves Saint Laurent te kunnen vergeiyken. Voor zyn nieuw najaars- en win tercollectie zocht hy gedekte tinten uit, zoals zwart, donkerbruin, beige, mosgroen, bordeauxrood en oker geel. De briljante kleurencombina ties, die Parys voor deze winter be dacht, laat Holthaus zorgvuldig ach terwege. Wat hem betreft, gaat de Nederlandse vrouw het komende sei zoen wat minder fleurig dan de Pa- risienne in, die alle zomerse kleuren in haar najaars- en win tergardero be handhaaft. Holthaus biedt zyn klanten voor overdag de keus tussen tailleurs met aangesloten jasjes en doorgestikte colkragen en aangesloten japonnen met uitlopende rokken, die vaak die pe plooien hebben. Hy combineert deze recreatie met vilten en stoffen helmhoeden, sjaalhoeden van bont la Nina Ricci en capuchons van nerts en organza. Voor 's avonds houdt hy het op satynen, chenille en kanten jurken zonder „strapless", maar met een laag rugdécolleté. Holthaus' nieuwe collectie is voor het komende seizoen minder spec taculair dan anders. Opvallende uit springers ontbreken dan ook, maar daarentegen zyn zyn modellen draagbaarder en uitgebalanceerd, iets waar heel wat Nederlandse vrou wen hem dankbaar voor zullen zyn. fetuige, 18 Jr.). Daw .15 uur, zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 Lldo Noodlanding ln de frontlinie, 14 Jr. Dagelijks 2.30. 7 hot. 18 Jr.. vrijdag 8 en 9.15 uur. zondag 7 en 9.15 üu Verborgen goud, 14 Jr., zondag 2.30 apotheek D C Kok. Rapenburg 9, tel. 24807 Apotheek R. van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp en Apotheek specialist (of (Ik op dokterstelefoon 22222. arnemers), bel WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam Den Helder Ypenburg onbewolkt 17 11 VUsslngen licht bew 16 12 5 Eelde half bew. 18 10 0.3 Londen Brussel Luxemburg licht bew 13 r bew 15 10 0.1 ceh bew geh. bew. geh. bew. 15 10 0.5 15 12 0.6 Madrid Mnllorca Lissabon i^Wolkt licht bew Ucht bew onbewolkt

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 2