Discussie over verkoop grond bungalowbouw H. Klein krijgt Kon. brons Leiderdorps raad vergaderde K.V.P. en V.V.D. stemden tegen Reconstructie van de verkeerstraverse V eurseweg-Leidse weg LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 31 AUGUSTUS 1965 De raad van Leiderdorp kwam gisteravond in openbare ver gadering bijeen en moest aan een lange rij voorstellen al of niet zijn goedkeuring hechten. Bij de behandeling van de ingekomen stukken en mededelingen, deelde het college de raad mee. als antwoord op een in een vorige vergadering gestelde vraag over het samenwerken met andere gemeenten, om te komen tot het vormen van een recreatieschap, dat het tot de conclusie is ge komen, dat daarvoor het juiste ogenblik nog niet is aangebroken, in verband met het in voorbereiding zijnde streekplan. Grond voor bungalow Hierop inhakende volgde de sug gestie van de KVP-fractie of het col lege wilde overwegen of het dan mo gelijk is te komen tot een overdekte ijsbaan en het houden van openlucht spelen, zoals die reeds in meerdere plaatsen van ons land 's zomers wor den gehouden. De eerste suggestie, antwoordde burgemeester mr. R. M. Gallas is reeds in studie, de twee de is niet onaardig, maar het blijft de vraag of die te realiseren is. BU de behandeling van het voorstel tot intrekking van het besluit inzake grondverkoop aan de Leidse Textiel Centrale, merkte de heer P. J. M. Evers op, verwonderd te zijn over de summiere mededeling van deze firma, ineens af te zien van deze aan koop. Ook informeerde hij of de ge meente hierdoor financieel schade lijdt. De grond zal, zo antwoordde de voorzitter, nu duurder verkocht wor- ;n, en er zijn meerdere gegadigden. Besloten werd 29.215 m2 grond f 45 per m2 te verkopen aan de Inter kerkelijke Stichting tot Verzorging en Verpleging van Langdurige Lichame lijke zieken te Leiden, voor de bouw een verpleeghuis; aan de N.V. Aannemingscombinatie „Leiderdorp )m2 grond voor f 625, voor het bou- van een garage, van de firma der Velden en De Jong grond en opstallen te kopen voor f 107.114 en deze firma te verkopen 1860 m2 Industrie terrein f 50 per m2. Taptoe Oppenheimstraat Namens de Chr. Muziekver. „Con- Icordia" is het ons een behoefte u de achtergrond van de mislukking van Ivrijdag jl. aan de vele belangstel lenden uiteen te zetten. Aangezien de gemeente-concerten geen belangstelling van het publiek 'trekken, heeft het bestuur gezocht paar andere wegen om de tanende pelangstelling voor deze tak van mu ziekbeoefening weer populair te Boen worden. Het plan een taptoe in te studeren bm die, voorafgegaan door een korte rondwandeling door een wijk van liden, op een bepaalde plaats te •ngen, vond weerklank bij de le- aldus werd besloten. Nadat overleg was gehouden ten Stad- werd het plein voor de open- school aan de Oppenheimstraat itgekozen, en hierna werden de irmaal geldende regels afgewerkt zijnde: 1ste De secr. van de Bond Leidse Muziek Verenigingen jrerd verzocht de nodige mededelin- ;en te doen dat Concordia van plan vrijdag 2 augustus op het plein )ppenheimstraat een taptoe te ver- örgen in het kader der Gemeente- certen. 2de De pers werd in ken- gesteld van dit plan. 3de Verzoek lan Gem. Werken om inplaats het plaatsen van de muziektent (met verlichting) 2 of meer schijnwerpers te willen plaatsen. 4de Bericht ie politie dat Concordia van zins deze wijze haar Gem.-concert te Verzorgen. De enige reactie kwam van de de der politie die een routebeschrij ving verzocht waarna de "vergunning ld f 5 op het politiebureau kon wor afgehaald, aankomst aan de Oppenheim itraat vrijdagavond bleek er geen verlichting aangebracht te zijn, doch ten huize van het hoofd der school gezegd dat de schoonmaak dienst, aldaar aanwezig, de verlich- in enkele lokalen mocht ontste len zodat hier de oplossing van het irobleem bleek te liggen. Vol goede noed werd de rondwandeling aan- fevangen en met vele belangstellen den arriveerde Concordia om 8.30 in de Oppenheimstraat waar al- te in diepe duisternis gehuld was. Van het inmiddels thuis gekomen loofd der school kregen wij te horen lat de gedane toezegging ingetrok ken was, daar het hoofd der school een schrijven van het Stadhuis had otvangen en hij als hoofd niet de •evoegdheid had verlichting te ont leken anders dan voor schooldoel- ünden. Musiceren zonder licht ls voor het tfwerken van een taptoe ondoenlijk, log afgezien van het effect een mu- iekvereniging in het donker een foow te doen maken, zodat er maar tën oplossing overbleef: inpakken. En hiermee was een eind gekomen van de voorbereiding van de muziek vereniging en konden de belangstel ttulen die voor een gemeente-con- fert in zeer groten getale opgekomen *&ren, onverrichter zake naar huis laan, allen met een gevoel: „Was dit o nodig?" Met vriendelijke dank voor de laatsing namens het bestuur, W. F. CalsUn. De grondverkoop aan gedeputeerde D. van der Kwaak a f 10 p. m2 kon geen volledige raadsgoedkeuring krij gen. Op verzoek van de heer A. M. Fleiss werd hoofdelijk gestemd, waar bij bleek, dat de KVP- en VVD-frac- ties tegen stemden. De heer Van der Kwaak zal echter de gronden nog juist wel kunnen kopen, want de uitslag van de stemming was 75; stemden PvdA, AR en CHU één stem, daar het andere lid de heer Veldhuyzen afwezig was. De KVP-fractie vond de prijs bij zonder laag ten opzichte van andere verkochte gronden o.m. in het Essen- park, die ook bestemd zijn voor bungalowbouw, en ir. R. Poels vroeg een juiste kostenberekening als de heer Van der Kwaak aan zijn verplichtingen heeft voldaan. Wet houder C. Meerburg zei ter comple tering van het voorstel nog, dat deze grond niet in het uitbreidingsplan opgenomen en dat een kosten berekening niet goed mogelijk was. Besloten werd tot pachtvrlj maken van 5.00.70 ha land, pachter A. Bos voor f 40.200, vrij. ALs leden van de Woning Advies Commissie werden gekozen Seret-Cruden en de heren P. J. An- drik. C. J. J. v. d. Meer, A. G. Osnabrugge en E. J. Veldhuyzen. Het stuk grond gelegen aan Bernhardstraat bij de Willem de Zwijgerschool en de Marijke kleuter school zal tot basketbalveld gemaakt worden voor de jeugd. Hoewel de kos ten f 10.000 zullen bedragen en enige raadsleden deze zeer hoog vonden, verd het voorstel aangenomen. Het tweede agendapunt behelsde het besluit tot onderhandse aanbe steding van de tweede Openbare La gere School aan de Van Leeuwerik- straat. Architect is de heer W. Violet te Rotterdam. De school zal gebouwd worden door de firma Hennipman te Leiderdorp. Het besluit twee lokalen van de oude school Hoofdstraat 103 op te knappen, kosten f 1000 per lokaal, r tijdelijk 2 klassen van de open bare kleuterschool in te huisvesten, het derde voorstel. De in aan bouw zitnde kleuterschool aan de Willem de Zwljgerlaan, twee klassig, zal niet vóór 1 Januari as. gereed zijn. Het laatste voorstel betTof de door trekking van de Persant Snoepweg en tot onderhandse aanbesteding hier- Rechtsgeding Hiermede was de aangekondigde agenda afgewerkt, maar burgemees ter Gallas deelde de raad mede, dat hü nog 4 aanvullende agendapunten wegens hun urgentie wenste te be handelen. Na schorsing, ontruiming van de publieke tribune en herope ning bleek het eerste punt te zijn het voeren van een rechtsgeding te gen de heer K. N. de Vrij inzake een door hem Ingestelde rechtsvorde^ ring aan de gemeente, tot vergoeding Zelfde vonnis vooi communisten in Zuid-Af rika Zes blanken hebben vandaag in Pretoria in hoger beroep hun vonnis wegens communistische activiteiten horen bevestigen. Het zjjn de 29-ja- rige Mollie Doyle, de 43-jarige Schermbrucker, de 56-jarige Wein berg. de 35-jarige Levy, de 54-jarige Baker en de 40-jarige Esther Barsel. Schermbrucker en Weinberg waren veroordeeld tot 6 jaar, Levy. Baker en mevr. Barsel tot 5 jaar en mi Doyle tot 4 jaar gevangenisstraf. Zij stonden destijds met acht deren terecht in het proces tegen Abram Fischer, die verdween, werden veroordeeld wegens lidmaat schap van de verboden communis tische partij en communistische a< tiviteiten. V.S.-plan voor kernwapens door Moskou verworpen De Sowjet-Unle heeft officieel in Genève een Amerikaans voorstel een verdrag voor de stopzetting de verspreiding van kernwapens af gewezen. De Sowjetrussische vertegenwoor diger op de ontwapeningsconferentie in Genève, Tsarapkin, heeft vandaag gezegd, dat de discussies over het tegengaan van atoombewapening duidelijk aantonen, dat er momen teel geen gemeenschappelijke basis bestaat die tot een overeenkomst over deze kwestie kan leiden. De Weste lijke vertegenwoordigers remen een dubbelzinnige houding aan door te gelijkertijd de Duitsers onder een multilaterale kernmacht toegang tot atoomwapens te verschaffen. Het door Amerika ingediende ontwerp weerspiegelt dit. zei hij „Het Westen moet met dit spelletje ophouden". HU keerde zich tegen het „revanchisme en militarisme" van bepaalde West- duitse leiders, die op deze manier „hun eigen ondergang tegemoet gaan". Adenauer acht Engelse politiek „onbegrijpelijk" Dr. Audenauer heeft gisteren in verkiezingstoespraken in Bonn de Britse politiek „volkomen onbegry- pelUk" genoemd. „Eerst geven wij hun 100 miljoen pond, of hoeveel was het. om gedeeltelijk hun bezettings troepen in Duitsland te betalen en dan trekken zU troepen terug die met kernwapens zUn uitgerust om dat die wapens naar hun zeggen verouderd zün. Ik voor mU heb liever wapens die te oud zijn dan hele maal geen wapens". Adenauer kritiseerde opnieuw het jongste Amerikaanse voorstel om een verdere verbreiding van kernwapens tegen te gaan en noemde „de zoge naamde ontwapeningsconferentie" in Genève „een onderonsje". Later sprak hü van nauwe vriendschaps banden met de Amerikanen, die zoveel voor Duitsland gedaan had- Feest bij Rotogravure uit de pan toen Adenauer snrak over de Europese eenmaking. De voort gang op die weg, zei hü. „wordt slechts in gevaar gebracht door een land, ons buurland Nederland. Ik wou dat wij eens een ernstige bespreking met de Nederlanders konden heb ben". Voorstel aan Voorschotense raad en W. stellen de raad van Voor schoten voor het door het bureau Ir. J. P. van Bruggen cJ. G. Drexhage c.s. ontworpen plan tot reconstructie van de verkeerstraver- Veurseweg - Schoolstraat - Kon. Julianalaan - Leidseweg te aanvaar den als basis voor de uitvoering van econsiructiewerkzaamheden. Dit plan is tot stand gekomen onder na overleg met de stedebouw- kundige adviseur jhr. ir. J. de Ra- nitz, de verkeersdeskundige van de ANWB, de NZVHM met betrekking tot situering en detaillering van de bushalten en de Provinciale Water staat voor Zuid-Holland. De heer H. Klein, werkzaam op ae expeditie van de Nederlandse Roto gravure Maatschappij in Leiden, (al veertig jaar) mag sinds gisteren de bronzen medaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau op zün re vers dragen. Burgemeester Van der Willigen heeft hem vanmiddag het aparte werken voor een groot deel eremetaal in de kantine van de Ro- af hengen van de voortgang in de togravure aan het Galgewater grondverwerving, van de mogelijkhe den tot financiering en of van de mogelijkheden, tot omleiding van het verkeer. Nieuw wegdek Singels Nog dit jaar denkt de gemeen te Leiden een aanvang te maken met de vernieuwing van 't weg dek van de Zijlsingel, de Heren singel en de Maresingel. Het is de bedoeling dat dit een gesloten (asfalt) wegdek wordt. Voor de Leidseweg en de Veurse- weg is er in hoofdzaak naar ge streefd te komen tot een hoof dry - baan ter breedte ven 9 m, welke rij baan bU de belangrijkste kruispun ten is gesplitst in twee banen ten behoeve van de beide rijrichtingen Naast de hoofdrijbaan zyn aan liggende parkeerstroken geprojec teerd, waarin de halteplaatsen voor de buslijnen van de NZHVM zyn uitgespaard. Voor zoveel mogelUk is daarnaast een vrüllggend rijwielpad en een trottoir ontworpen, terwijl bestaande parallelwegen zoveel gelük zün gehandhaafd. Vooral het overleg met de verkeersdeskundige van de ANWB heeft er toe geleid, dat voor de Schoolstraat en de Kon. Julianalaan, met het oog op het grote aantal zy- aansluitingen, de in dit wegvak aan wezige bochten en de aldaar te ver wachten concentratie van het ver- keer rondom de dorpskern, de voor- yy f II keur ls gegeven aan twee geschei- TVkfl#|^> ff>f den rUbanen met aanliggende par-' keerstroxen en trottoirs. Het rüwiel- verkeer zal zich hier evenals op het aansluitende gedeelte van de leidseweg tot de Bachlaan op de hoofdrübanen moeten voortbewegen. Een en ander maakt het overigens onvermijdelijk de dienwegen van de Schoolstraat en van de Kon. Juliana laan aan de wegverbreding op te of feren, doch de ruimte voor de bü- zondere parkeervoorzieningen, welke daardoor beschikbaar komt, recht vaardig naar B. en W. veronderstel len deze maatregel alleszins. Het gedeelte van het plan. en wel de Leidseweg tussen de Bachlaan en de uitmonding van de J. P. Coen- stroat, kan nog niet definitief handigd. Hy richtte zich na deze met een kort woord tot de familie Klein: vader, moeder en drie ge- het I trouwde dochters. Hij prees de nauw gezetheid waarmee de jubilaris zün moeilijk een enigszins betrouwbare werk altijd verricht had. De burge raming worden gegeven. Onder meer meester hoopte dat de Rotogravure (iet cmdat het tijdstip van uitvoe- nog lang van zijn diensten gebruik ring niet bekend is. De uitvoering I zou mogen maken. econst ructiew erkzaamheden zal Na hem sprak de directeur van de zoveel dat mogelük is nopen NUM., mr. S. C H. Coebergh. Hy toi omleiding van het verkeer door reikte hem het ereteken uit, dat zo- Boschgeest, door Adegeest en door als hij zei „niet op de pyjama, het tussenliggend woongebied. Burgemeester mr. G. v^. van der Willigen speldt de heer H. Klein de onderscheiding op. (Foto L.D./Holvast) aantal cadeaus. Als besluit van de huldiging mocht de jubilaris een mu zikale ouverture in ontvangst nemen. Het draaiorgel van de Leidse or geldraaier J. van der Putten, was daar verantwoordelük voor. De heer Klein is namelijk een groot liefheb ber van draaiorgelmuziek. je kostuums gespeld j moet worden De envelop met in houd bleef ook niet achterwege. 1 TROUW Mr. Coebergh noemde de heer I Klein in zyn toespraak de trouwste N.R.M.-er die hü in zün zestien jaar had meegemaakt. Toen de directeur de opmerking maakte dat mevrouw Klein haar man wel heel wat avond- oor overwerk, heeft moeten mis ging zü wat rechter op haar stoel zitten. Zü vond het wel leuk dat hü ook aan haar dacht. Na de directeur volgde nog hele rij sprekers, die de heer Klein bovendien nog verrasten met den beschouwd. De R.-K. Lauren- tiuskerk trekt, met name op zon- en feestdagen, steeds meer gemotori seerd verkeer en daarom is nieuw overleg met het R.-K. Kerkbestuur nodig. Vanuit de raad is meermalen gepleit om voor de VlietwUken te komen tot een uitvalsweg voor de richting Leiden. Thans hebben B. en V/. een opdracht verstrekt tot het onderzoeken of de mogelükheid be slaat deze weg te vinden direct ten noorden van de r.-k. kerk, dus via de bekende „Kerkwerf". Met betrekking tot de wyze van uitvoering zijn B. en W. van oor deel, dat het technisch de voorkeur verdient de reconstructie werkzaam heden te beginnen bü de ailverfa- briek in aansluiting met de gepro jecteerde verbreding en verbetering van ae (provinciale) Voorschoter- w°g In hoeverre zulks in de prak- tük uitvoerbaar zal blUken, zal, evenals de wUze van aanbesteding in één keer dan wel ln meerdere Aantal vermisten bij stuwdam: 103 zeven honden van vivisectie de Zeven magere, aan zware kettin gen geklonken honden hebben gis teren op het rommelige erf van eer boerdery by Den Ham politieman en leden van de dierenbescher ming zachtjes jankend begroet. Hoe wel hun toekomst ook nu nog onze ker is (ze zyn in beslag genomen zal hun lot in elk geval beter zün dan de bedoelingen, die hun „baas" met hen had: de viervoeters zouden worden verkocht op de hondenmarkt Tilburg, waarna zü zo goed als zeker in handen vallen van de be ruchte Duitse hondenhandelaar Heinz Vieten, die in zün land dieren vivisectie-doeleinden levert. Te gen de eigenaar, die geen vergun ning had voor het uitoefenen var dierenhandel, is proces-verbaal op gemaakt wegens het zonder vergun ning uitoefenen van de dierenhan del. Twee leden van de Almelose dierenbescherming waren gisteren het erf van zijn boerdery opge stapt, nadat er klachten waren bin nengekomen over de verzorging die enige honden daar zouden krygen. Zeven troosteloos uitziende aan ket tingen gelegde dieren werden er aangetroffen, een liep los rond. Eén hond vertoonde ziekteverschynselen. doch werd niettemin 's nachts in hetzelfde hok opgesloten als de an dere, zodat besmetting vrywel on ontkoombaar was. Hun „baas" was boos over deze plotselinge belang stelling „Ik zal me beklagen by de burgemeester", riep hy uit. Wat hy niet heeft gedaan; op zyn aanbod om de dieren voor f75.- te kopen gingen ze ook niet in WISSELKOERSEN Amsterdam, 31 augustus Londen 10.05410.054: New York 3.60—3.604; Montreal 3.344—3.34%; Parys 73.45—73.50; Brussel 7.254— 7.25%: Frankfort 89.714—89.76 4; Stockholm 69.58 69.63; Zürich .354—83.404; Milaan 57.634— 57.684; Kopenhagen 51.83 4—51.88 4 Oslo 50.33—50.38; Wenen 13.954— 13.96 4; Lissabon 12.5231—12.544. BEURSOVERZICHT Liclit verdeeld Amsterdam 31 augustus Evenals gisteren is ook vandaag de stemming voor de internationale waarden licht verdeeld geweest. Het was wederom Philips welk aan deel door Amerikaans aanbod onder druk werd gezet, waardoor de prijs op 115.61» circa 60 cent beneden de voorgaande slotprijs bleef. Kon. Olie kwam bü de opening verrassend voor de dag op 140. Dit betekende een .koersstijging met 2.30 ten opzichte van gisteren. Een ongekende weelde, aldus de beurs. Later liep de prijs nog even uit tot 140.20. I De vraag in de oliehoek kwam hoofdzakelyk van buitenlandse zyde. I Er ging in dit fonds meer om dan men vermoedde. Ook Unilever was :ean de vaste kant op 135. plus f 1. i Verder bleef Aku onveranderd op 445 4 Hoogovens 14 punt beter op i 50»! als advieskoers. KLM was op- i nieuw lager, ditmaal zelfs gevoelig lager en wel met f 10 op f 186 als I advieskoers. In Wall Street onder- I ging KLM gisteren een verdere koetsreactie van 15/8 dollar. Of dit I iets te maken heeft met het gepubli ceerde meerjarenplan van KLM. daarover had de beurs geen mening. Wall Street was gisteren voor de eigen fondsen prijshoudend, doch voor Kon. Olie hoger. De stakings dreiging in de Amerikaanse staalin dustrie is voor 8 dagen uitgesteld. De overige Europese beurzen gaven vandaag geen veranderingen van betekenis te zien. Later vrinden wat winstnemingen plaats waardoor Philips daalde van 116 tot 115.40, Unilever tot 134.70 en Kon. Olie tot 139.5 De scheepvaartsector kon voor een Faketvaart moeizaam meekomen waardoor dit fonds 2 punten inzakte tot 220. De overige scheepvaartaan delen waren prijshoudend. De lei dende cultures werden wat verwaar loosd. De Staatsfondsenmarkt was prijs- houdend. Op 1 september wordt de emissie-stop ln Duitsland voor obli gatieleningen opgeheven. Deze maat regel werd eind juli 1965 genomen in verband met het stUgende rentepeil aldaar. In Amsterdam verwacht men dat de emissie-kandidaten in Duitsland zich zullen gaan verdrin gen voor de uitgifte van obligatie leningen. Het rentepeil wordt tegen de 8 geschat. Een groot uitbreidingsplan van Sikkens (Kon. Zout Ketjen) was nog in een te kleine kring bekend om van Invloed te kunnen zün op de koers van de aandelen van deze maatschappij- BEURS VAN AMSTERDAM NIPANITSJ OP WEG NAAR V.S. George Nipanitsj, de Amerikaan die door de Russen wordt beschul digd van werkzaamheden voor de Duitsers in de tweede wereldoorlog, is gisteravond uit Moskou in Londen aangekomen. Hy is als architect ge vestigd in New York en hü trad als gids op by een Amerikaanse ar chitectuur-tentoonstelling die een rondreis maakt door de Sowjet-Unie. Nipanitsj werd bü aankomst door Amerikaanse diplomaten opgevangen en naar de Amerikaanse ambassade gebracht. Volgens de Izwestia heeft hü Russische krügsgevangenen trachten te ronselen voor dienstne ming in het Duitse leger. Een woordvoerder van de Ameri kaanse ambassade heeft verklaard dat Nipanitsj in Rusland niet in ver binding had gestaan met de ambas sade, maar dat hü alleen by de ten toonstelling had gewerkt. Journalis ten vroegen aan Nipanitsj of hü de Russische beschuldigingen toegaf. Hy antwoordde: „De enige beschuldiging waarvan ik heb gehoord is dat ik mün snor heb geverfd. Dat is niet waar. Ik heb mün snor niet geverfd." Hy ontweek andere vragen, die hem werden gesteld voordat hü per auto naar de ambassade werd gebracht. De hoofingenleur schappü, die de stuwdam bü Zermatt (Zwitserland) bouwt, heeft vanmid dag verklaard, dat als gevolg van de lawine 103 personen worden vermist. De meesten van hen zün Italianen, Zwitsers en Spanjaarden. Men vreest dat allen om het leven zün gekomen, <je Handbalvereniging Warmunda De schade wordt geschat op zes heeft gespeeld, luiden als volgt: War- miljoen gulden. Met een hefschroef- munda I—Jong Ado I 1-8. Asp I vliegtuig wordt het gedeelte van de Warmundaasp I N I.O 15-4, Ju gletsjer dat gevaar oplevert gebom- I nioren H.V.S.—Wan mda 3-3, asp. II bardeerd. H.V.S.—Warmunda J-l WARMOND Handbal wedstrijden De uitslagen van de wedstrüden MARKTBERICHTEN ROTTERDAM. 31 aug. Veemarkt anvoer totaal 3084. weekaanv. 4971 300, gebrulka- Dinsdag, 31 augustus 1965 ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad g 1.000.- Ned. '64 5V4 Ned *64 5 Ned '58 44 Ned '59 44 Ned '60-1 44 Ned. '60-11 44 Ned '59 iVt Ned '60 .4 Ned. '61 44 Ned '63 44 Ned '47 3 4 Ned '53 I-II 34 Ned '48 34 Ned '50 I-n 34 Ned. '54 I-n 34 Ned '55 I 34 Ned '55 II 34 Ned '37 3 Ned Gb obi '46-3 Ned dol in. '47 3 Ned Inv cert. 3 Indië *37 A 3 Ned. wonbl *57 6 N. wonbl *58-*59 N. wonbl. '60 44 Premieleningen Alkmaar '58 2 4.. 794 774 A'dam '53 3 1134 1154 A'dam '61-1 24.. 894 90 A'dam '56-1 24.. 784 784 A'dam '56-D 24 86-4 854 A'dam *56-03 24 94 A'dam '59 2 4 83 82 4 Breda *54 2 4 79 79 Dordrecht '56 2 4 764 77 Eindhoven *54 24 814 81% Enschede '54 2 4 76 Den Haag I *52 24 904 884 Idem n 24 894 874 R'dam *52-1 24 914 914 Idem n 24 894 Idem '57 24 864 87 Utrecht '52 2 4 105 1024 Z.-Holl 1957 24 854 854 Zuld-HolL '59 24 864 874 NIET-ACTIEVE AANDELEN 90 A 1004 904 904 pinken ken of geiten 25 Prijzen (extra, vette koelen (et per kg) 420-445 37Ó- 405. 330-355, 310-325; vette kalveren (ld.) 340-355, 320-340. 310-320, 290- 310; stieren (ld.) 385-445. worstkoelen (gids p. st.) 975-1475. vare koelen 775-1150, vaarzen (ld.)875-1200, (ld.) 600-825, graakalveren -525, nuchtere kalveren (ct per kg) 180-190. mestkalveren gids p. stuk) 185-320. slachtpaarden (ct per kg) 300-305. slachtpaarden (ld.) 300- 35g, lopers (gids p. st.) 85-110. biggen (ld.) 45-60, schapen (ld.) 80-110. lam meren (ld.) 100-115 Handelaanvoer vette koelen let« ruimer handel kalm. nryzen als gis teren: kalf- en melkkoeien gewoon, rustig, niet hoger; vare koelen als vorige week, stil, gedrukt; afoop kalm. goed prijshoudend: nuch- tere kalveren als vorige week stroef ruim prijshoudend. slacht »rden korter, redi en biggen lopers -lot Mggen prijshoudend; schapen en lam- als vorige week, kalm, onver- ACTTEVE AANDELEN Amst. Rubber 105 104* Ver. HVA-mij 1364 1354 A.K.U 4454- 4434 Dell Mü eert. 111.30 111.50 Hoogovens eert 4984 508 Philips gem bez. 116.20 115.40 Unilever cert 134— 134.75 Dordtse petr 635% 645 Kon P (50 A f 201 137.75 139.40 Holl Amer LUn 127% 128 Java China Pak 186 127% K.L.M196 184 Kon Ned St.boot 129% 1284 Kon Paket MIJ 222 219- Stoomv Mij Ned 139 4 139 4 Nlev Goudx eert 1174 1174 v Ommeren eert 2284 2285 Kon Rott Lloyd 1484 1494* N Scheepv Unie 148-4 1484 NTFT-ACTIEVE OBLIGATIES Prov en Gem leningen A'dam '47 34 894 894 A'dam '48 34 87% 87% R'dam '52-1 44.. 90 Bankwezen Bank N.O 85 64 954 954 Idem *4 64 95 4 954 Idem "68 6 92% 92% Idem *64 6 92% 92% d N W B *52 44 904 91 BVG Rspbr *52.. 164 4 163% BVO Rspbr f500 147% 147% Indnstr Obligaties Philips DoL *51 834 83% VERKLARING DER TEKEN8 Gedaan en laten Gedaan en bieden Bieden Bank- en Kredietinstellingen Interurüe f 50 190 189 100 100.- 222 223 Unltaa f50.- 440 440 Ver Bez v 94 f 50 124.50 124.50 Europa I 10 pb... 487 487 Alg Bank Ned. 277 27514 58 58 Cultuur bank 21 244 Holl Bank O eert 2274 227 4 Ned Mid bank 104.50 104 R.VB cert 638 630 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 641 640 Berkel'e Pat 230 232 Borsumü Wehry 604 60 Calvé Delft oert 9334 930% K Pap v Gelder 134 134 K Ned Grofsm 106 106 DeGruyter pref b 138 138% Holl Constructie 405 Ing hur v Bnyv 156% Internatlo 300 4 300 v. Kemp en Beg 131 b 131 Kon Zout Ketjen 850 874 Leidse WoLstü 275 d 275 MU11 er en Co NB 3474 347% Ned Kabelfabr... 3404 341 Philips pref 42.60 42.20 RoU Droogd Mü 234 233 217 216 ''er MachJabr... 150 148 Ver Touwtabr 336 335 Vihamy 180 180 Walvisvaart 854 Wernink's Betmü 1774 178 Wilton Püenoord 1724 1724 v. WUk Heringa 115 117b 814 80x Mijnbouw en petroleum Blllton 2de r. 419 419 Koo Petr (t 20) 138.— 140 Amer. fondsen Can ad Pacific R 644 65 Intern Nickel 934 93% 62% 64 Bethlehem Steel 384 38 V« Cities Servioe 804 804 OeneraJ Motors.. 99 r5* 994 1104 1114 Republic Stee) 434 43% Shell Dtl 664 66A Union Pacific 414 40 H Un 8tates Steel 494 504 Ex dividend Exclaim Laten

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 9